Svenska
English
Français
Suomi
Contact information Racetimer
Results from Blodomloppet Uppsala 2014
Results
10 km
Dam 10km
Displaying results
751 - 1000
of
1468
in total
Page:
<
1
2
3
4
5
6
>
Pl.
Name
YOB
Club/City/Country
Cat.
Subcat.
#
Net
751
»
Eva Hermansson Flodin
1972
Dam 10km
1553
59:01
752
»
Freja Larsson
1987
Solsidan 30E
Dam 10km
2711
59:02
752
»
Camilla Ljung
1988
City Gross 3
Dam 10km
1368
59:02
754
»
Eva Dverstorp
FOLKESSON 1
Dam 10km
544
59:02
755
»
Åsa Ekström
1975
Uppsävjaskolan lag 1
Dam 10km
3445
59:02
755
»
Lena Österberg
1970
Dam 10km
647
59:02
757
»
Sofia Österberg
2000
Dam 10km
648
59:02
758
»
moa Johansson
1991
johanneshov
Dam 10km
Blodgivare
4134
59:04
759
»
Tora Nyström
1982
Kalaspinglorna
Dam 10km
1322
59:05
760
»
Pauline Axelsson
Blandbandet
Dam 10km
3346
59:05
761
»
Brunell Anders
1964
Björkvallsskolan 2
Dam 10km
Blodgivare
3826
59:06
761
»
Josefin Henningsson
1992
Avdik
Dam 10km
592
59:06
763
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
1600
59:06
764
»
Erica Lundkvist
1971
Björkvallsskolan 3
Dam 10km
3830
59:06
765
»
Cecilia Edling
1977
Team Neuro
Dam 10km
Blodgivare
558
59:07
766
»
Anna Johansson
1984
Etologiska Bananer 1
Dam 10km
4193
59:07
767
»
Hild Ekström
1979
De Godmodiga
Dam 10km
3255
59:07
768
»
Carina Leveau
1982
Luftmarmorering
Dam 10km
Blodgivare
1233
59:09
769
»
Anna-Karin Blom
AIMA-virus
Dam 10km
3508
59:10
770
»
Camilla Ögger
LÄIF:s endorfiner
Dam 10km
1434
59:11
771
»
Isabella Freij
1988
Sallén Kalkyl
Dam 10km
407
59:11
772
»
Jeanette Karlsson
Graf
Dam 10km
Blodgivare
2950
59:12
773
»
Emma Förde
1983
Luftmarmorering
Dam 10km
Blodgivare
1230
59:13
774
»
Ann Månsson
Fysioterapeuterna, lag III
Dam 10km
2252
59:14
775
»
Lotta Hedkvist
1963
BlandMjukisGänGEt
Dam 10km
Blodgivare
668
59:15
776
»
Diana Sic Auba
1981
Björn Ehlin Hair Team
Dam 10km
1557
59:15
777
»
Towe Larsson
1967
Aktivitet & upplevelse 1
Dam 10km
Blodgivare
2168
59:17
778
»
Caroline Alwehammar
Stenhagenskolan 5
Dam 10km
2739
59:17
779
»
Elin Helgsten
1981
ELUnkarna
Dam 10km
666
59:18
780
»
Angelica Helenius
1983
City Gross 1
Dam 10km
Blodgivare
1362
59:19
781
»
Pernilla Gunnarsson
1969
The hand stars
Dam 10km
1329
59:20
782
»
Linda Claremar
LAAAP
Dam 10km
928
59:20
783
»
Lisa Ahl
Marias Hurtbullar Lag2
Dam 10km
2457
59:21
784
»
Anna Beckman Gyllenstrand
1973
ARDennern LÄIF 2
Dam 10km
Blodgivare
2030
59:22
785
»
Torun Paulsson
1973
NÅNTUNASKOLAN 2
Dam 10km
478
59:23
786
»
Anette Moberg
Fresenius Kabi 7
Dam 10km
Blodgivare
1128
59:23
787
»
Lovisa Dahlén
1971
Springmaskarna
Dam 10km
1388
59:23
787
»
Maria Iwarsson Wide
Skogforsk 2
Dam 10km
1032
59:23
789
»
Malin Omberg
1986
PwC Lag 4
Dam 10km
611
59:23
790
»
Emelie Hedström
1994
Flogsta fuck-ups
Dam 10km
Blodgivare
3659
59:23
791
»
Annelie Persson
1966
Heby
Dam 10km
1346
59:23
792
»
Susanne Johansson
Fresenius Kabi 32
Dam 10km
Blodgivare
1197
59:24
793
»
Enikö Pettersson
1968
Vinden
Dam 10km
716
59:25
794
»
Katarina Fors
1970
ARDennern LÄIF 1
Dam 10km
2029
59:26
795
»
Sofia Andersson
1979
Eriksskolan lag 2
Dam 10km
Blodgivare
1950
59:26
796
»
Maria Augustsson
1977
AMO ROYAL
Dam 10km
1062
59:27
797
»
Lisa Palo
1983
4 VF:are och 1 kompis
Dam 10km
Blodgivare
2908
59:27
797
»
Birgitta Bruno
Uppsala
Dam 10km
2233
59:27
799
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
2463
59:27
800
»
Maria Lindgren
1972
Dam 10km
211
59:27
801
»
Lee Hedemyr
1976
GE upp
Dam 10km
1645
59:28
802
»
Helena Igelström
Phys-Can
Dam 10km
1905
59:29
803
»
Eva-Lena Köppä
Dam 10km
805
59:29
804
»
Anna Lundvik
1990
Kosläppet
Dam 10km
1907
59:30
805
»
Julia Sheffield
1990
Norrflocken
Dam 10km
3160
59:30
806
»
Jana Romin
Ekeby Hälsocenter
Dam 10km
2413
59:31
807
»
Evelina Karlsson
1989
Löpargänget
Dam 10km
Blodgivare
3642
59:32
808
»
Lotta Lindqvist
1977
Team Juntan
Dam 10km
172
59:32
808
»
Åsa Larsson
Drifters 1
Dam 10km
4325
59:32
810
»
Viviann Blomgren
1956
Parkett
Dam 10km
Blodgivare
3755
59:35
811
»
Anna Hanning
1973
Rosa Pantertanterna
Dam 10km
385
59:37
812
»
Emelie Andersson
Svettdropparna 2
Dam 10km
2692
59:37
813
»
Monica Axelsson
Scandinavian CRO Team 3
Dam 10km
3124
59:37
814
»
Ida Sylwan
JTI Innovationskraft
Dam 10km
4117
59:39
814
»
Kirsi Jokinen
1983
Lövskogslöparna
Dam 10km
243
59:39
816
»
Ida Netterberg
Farmbio-3
Dam 10km
Blodgivare
3746
59:39
817
»
Lina Holm
1985
Team Nästan bara från Dalarna
Dam 10km
23
59:40
818
»
Maria Eriksen
Blixten Runners
Dam 10km
2209
59:40
819
»
Carina Bromark
Carolina runners
Dam 10km
118
59:41
820
»
Emma Annegren
1991
Lag Alpha
Dam 10km
279
59:41
821
»
Susanne Steffner
1967
AMO ROYAL
Dam 10km
Blodgivare
1063
59:42
822
»
Carolina Forsell
KVK Upplands Väsby Lag 1
Dam 10km
2721
59:42
823
»
Hanna Andersson
1980
Universitetspersonalens IK
Dam 10km
2044
59:42
824
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
749
59:44
825
»
Lena Winroth
1967
Womens Wellness 5
Dam 10km
3951
59:45
826
»
Magdalena Sjelin
Dam 10km
Blodgivare
379
59:46
827
»
Julia Gomes
Malin Bergman
Dam 10km
3006
59:47
828
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
747
59:47
829
»
Christina Emilson
Fysioterapeuterna, lag II
Dam 10km
2250
59:49
830
»
Linnea Knös
KVK Upplands Väsby Lag 1
Dam 10km
2722
59:49
831
»
Rebecka Oscarsson
Snabbare än supersnabba Mari!
Dam 10km
2569
59:50
832
»
Astrid Bergfeldt
FNUF Uppsala
Dam 10km
Blodgivare
391
59:50
833
»
Anja Lindgren
Öron-doktorerna 1
Dam 10km
3773
59:51
834
»
Anna Bergfeldt
Sulo Vattovaara
Dam 10km
4200
59:51
835
»
Katarina Eriksson-Linberg
1986
Zooplankton
Dam 10km
158
59:51
836
»
Linda Ahlgärd
Knivsta Vårdcentral 2
Dam 10km
4007
59:51
837
»
Erika Andersson
1979
Bälinge skola
Dam 10km
3933
59:53
838
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
2363
59:53
839
»
Jenny Knox
1988
Agape Uppsala
Dam 10km
2040
59:53
840
»
Birgitta Henricsson
1962
Käkkirurgen lag 2
Dam 10km
Blodgivare
4126
59:56
841
»
Esra Bayoglu Flener
Bjerking AB Geoteknik
Dam 10km
2632
59:56
842
»
Lotta Wik
Moltools 1
Dam 10km
1064
59:57
843
»
Ulrika Yngve
1972
Pet-imetrarna
Dam 10km
2976
59:58
844
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
816
59:59
845
»
Rebecka From
1976
Pet-imetrarna
Dam 10km
Blodgivare
2977
59:59
846
»
Karin Vinnars
1953
Gottsunda långspring dam
Dam 10km
Blodgivare
3265
1:00:00
847
»
Magdalena Berglund
Svartbäcken Tunaberg 7
Dam 10km
2484
1:00:02
848
»
Elizabeth Nilsson
1951
Svalorna
Dam 10km
1813
1:00:02
849
»
Josefin Andersson
Östhammar
Dam 10km
69
1:00:03
850
»
Åsa Pousette
1968
Dam 10km
1942
1:00:03
851
»
Alicia Nilsson
1982
Rättvisemärkt
Dam 10km
6856
1:00:04
852
»
Camilla Friberg
1993
Dam 10km
121
1:00:05
853
»
Sofia Stadler
1989
Lag Delta
Dam 10km
294
1:00:06
854
»
Kristina Engdahl
Running...like a boss
Dam 10km
94
1:00:06
855
»
Johanna Tulkki
PI 1
Dam 10km
3310
1:00:07
856
»
Annika Weréen
1978
ARDennern LÄIF 2
Dam 10km
Blodgivare
2031
1:00:09
857
»
Sofie Gunnarsson
1994
Flogsta fuck-ups
Dam 10km
Blodgivare
3660
1:00:10
858
»
Ingrid Demmelmaier
Phys-Can
Dam 10km
1928
1:00:10
859
»
Daniela Morales
Running out of control
Dam 10km
85
1:00:11
860
»
Malin Hubinette
1973
Aktiv Kapital1
Dam 10km
1155
1:00:11
860
»
Desirée Åstrand
LÄIFs Human Runners
Dam 10km
733
1:00:11
862
»
Sofie Järdö
1971
PwC Lag 1
Dam 10km
Blodgivare
595
1:00:13
863
»
Boel Gustafsson
1967
Library Runners
Dam 10km
212
1:00:13
864
»
Katarina Friberg
I.love.Tiva.1
Dam 10km
Blodgivare
921
1:00:14
865
»
Maria Andersson
Kostisarna & Malin
Dam 10km
39
1:00:16
866
»
Jessica Fajerson
SweTree
Dam 10km
1268
1:00:16
867
»
Heidur Loftsdottir
SVAmif 2
Dam 10km
3196
1:00:19
868
»
Anna Jansson
1972
EPs intendentur -
Dam 10km
Blodgivare
3688
1:00:21
869
»
Kerstin S Åhman
Fresenius Kabi 8
Dam 10km
Blodgivare
1131
1:00:21
870
»
Rebecka Nyström
1991
Lag Delta
Dam 10km
291
1:00:22
871
»
Maria Hydling
1971
Aspholmen Hastigheter 2
Dam 10km
2822
1:00:22
872
»
Rajani Maharjan
1984
Pellmans Angels
Dam 10km
4033
1:00:23
873
»
Annethe Bökman
Som skållade råttor
Dam 10km
9361
1:00:23
874
»
Sara Petrell
1977
DLV är på GE nr 1
Dam 10km
Blodgivare
1672
1:00:23
875
»
Elisabeth Larsson
1989
Dam 10km
3278
1:00:24
876
»
Yvette Heimbrand
kustlab1
Dam 10km
3073
1:00:24
877
»
Marianne Arnemo
Livsmedelsverket 13
Dam 10km
3432
1:00:25
877
»
Evelina Obidina
1991
Drakarna
Dam 10km
2303
1:00:25
879
»
Malin Svensson
1989
Logopedklass14-1
Dam 10km
3327
1:00:25
880
»
Sofia Gustafsson
1981
Luftmarmorering
Dam 10km
1229
1:00:26
881
»
Helena Lindell
1976
LöpmaGE
Dam 10km
1757
1:00:26
881
»
Anna Ekman
1971
Apotekare på språng
Dam 10km
2576
1:00:26
883
»
Sophia Wadskog
Blodsugarna
Dam 10km
4168
1:00:27
884
»
Erika von Hage
1979
GE milen
Dam 10km
1704
1:00:28
885
»
Erika Larsson
Fresenius Kabi 8
Dam 10km
Blodgivare
1130
1:00:29
886
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
3127
1:00:29
887
»
Therese Aveholt
1990
Kaksmulorna
Dam 10km
2204
1:00:30
888
»
Linda Engström
1973
Springnotan
Dam 10km
Blodgivare
3416
1:00:33
889
»
Tabea Dierker
1981
Cool running(s)
Dam 10km
1889
1:00:34
890
»
Helén Lundin
Halluxarna
Dam 10km
2022
1:00:34
891
»
Charlotte Pettersson
Sunnersta 1
Dam 10km
2778
1:00:35
892
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
2462
1:00:38
893
»
Tägt Maria Olofsdotter
1981
Uppsala
Dam 10km
175
1:00:38
894
»
Ann Bylund
Fysioterapeuterna, lag I
Dam 10km
2248
1:00:39
895
»
Cecilia Östlund
Dam 10km
871
1:00:40
896
»
Hanna Westerberg
1979
Dam 10km
Blodgivare
1103
1:00:41
897
»
Åsa Hagner-McWhirter
1967
Stainless Steel 316
Dam 10km
1807
1:00:41
898
»
Christina Falk Johansson
Skuttunge skola
Dam 10km
2802
1:00:41
898
»
Lena Lundin
Mellanskog4
Dam 10km
Blodgivare
453
1:00:41
900
»
Christina Fasth
Luthagens Team
Dam 10km
2530
1:00:41
901
»
Lena Regnader-Bergh
Sunnersta 1
Dam 10km
2782
1:00:42
902
»
Hanna Lundqvist
1976
Quintiles 2
Dam 10km
3372
1:00:43
903
»
Anna-Lena Hasse-Lass
1987
Dam 10km
2579
1:00:43
904
»
Linnea Pettersson
Fiomi Diagnostics
Dam 10km
3357
1:00:45
904
»
Jenny Mäki
1977
Vaksalaskolan II
Dam 10km
1052
1:00:45
906
»
Linda Douhan Bergström
1977
Skalmans Vänner
Dam 10km
1789
1:00:46
907
»
Elin Halldin
1988
QC Affinitet
Dam 10km
1765
1:00:46
908
»
Lena Helmersson
1972
Årstaskolan 1
Dam 10km
2664
1:00:47
909
»
Guri Hansen Mohisenpour
1980
Björkvallsskolan 4
Dam 10km
Blodgivare
3832
1:00:48
910
»
Elisabeth Juhlin
Matrisen Uppsala
Dam 10km
1251
1:00:48
911
»
Johanna Tulkki
PI 1
Dam 10km
3306
1:00:48
912
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
1466
1:00:49
913
»
Maria Vantola
Hällby förskola lag 1
Dam 10km
2529
1:00:49
914
»
Viktoria Gillberg
1975
Uppsala
Dam 10km
112
1:00:51
915
»
Emmy Mattisson
1989
Uppsala
Dam 10km
3169
1:00:51
915
»
Sara Lilltheir Jarnestrand
Bumbibjörnarna
Dam 10km
973
1:00:51
917
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
957
1:00:52
918
»
maria willman
1979
Uppsala
Dam 10km
3939
1:00:53
919
»
Kicki Larsson
Scandinavian CRO Team 3
Dam 10km
3125
1:00:53
920
»
Susanne Zakrisson
1960
Team Cosmetics
Dam 10km
Blodgivare
2318
1:00:58
921
»
Carolina Öbrink
Svartbäcken Tunaberg 2
Dam 10km
2480
1:00:59
922
»
Ida Nordberg
1979
Finance team1
Dam 10km
1679
1:01:01
923
»
Hanna Parkman
S:ta Maria Alsike 2
Dam 10km
2322
1:01:03
924
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
3380
1:01:05
925
»
Farah Kirmanji
1977
The hand stars
Dam 10km
Blodgivare
1328
1:01:05
926
»
Annika Johansson
BB brudarna 1
Dam 10km
3692
1:01:06
927
»
Sara Bruun
1976
Uppsala
Dam 10km
941
1:01:07
928
»
Jerusha Meyer
Brunes förskola
Dam 10km
2520
1:01:07
929
»
Haishan Yu
förNEKarna 2
Dam 10km
1168
1:01:09
930
»
Caroline Wikström
KAVAlkaden
Dam 10km
Blodgivare
4210
1:01:09
931
»
Anna Rósen
1989
ICA Kvantum BÄST PÅ MAT! 4
Dam 10km
2286
1:01:11
932
»
Cecilia Nordström
Fresenius Kabi 26
Dam 10km
Blodgivare
1188
1:01:12
933
»
Christina Norrby
1976
Uppsala
Dam 10km
942
1:01:12
934
»
Farkhonda Aspari
1984
Miggorna
Dam 10km
3136
1:01:12
935
»
Jenny Simeonidis
1973
Uppsävjaskolan lag 1
Dam 10km
3443
1:01:13
936
»
Kristin Karlsson
1994
ICA Kvantum BÄST PÅ MAT! 5
Dam 10km
2290
1:01:13
937
»
Anna Hedberg
Svettpärlorna
Dam 10km
1252
1:01:13
938
»
Helena Wärngren
1972
GEPS TEAM MATERIAS
Dam 10km
1740
1:01:14
939
»
Sara Nyström
1982
Ungdomscentrum
Dam 10km
1551
1:01:15
940
»
Emma Bresell
Gangnam
Dam 10km
Blodgivare
3283
1:01:15
941
»
Daniela Wikström
1986
Logopedklass14-2
Dam 10km
3332
1:01:18
942
»
Karin Lange
1969
Frode
Dam 10km
2743
1:01:19
943
»
Helena Ronnestål
1965
Uppsala
Dam 10km
4155
1:01:19
944
»
Nina Torell
1987
CF Warriors 2
Dam 10km
3989
1:01:20
945
»
Johanna Steninger
1994
Need for Speed
Dam 10km
2079
1:01:21
945
»
Maja Larsson
SLU-Mark och miljö 2
Dam 10km
2497
1:01:21
947
»
Carin Östling
1982
Uppsala
Dam 10km
1991
1:01:22
948
»
Katarzyna Rogoz
1985
Pain Team
Dam 10km
3758
1:01:23
949
»
Cecilia Hedlund
LÄIF 4 life
Dam 10km
1420
1:01:25
950
»
Malin Sjöström Carlberg
LÄIF is life 1
Dam 10km
Blodgivare
1421
1:01:25
951
»
Madeleen Rönnberg
1980
Ordning och reda
Dam 10km
4278
1:01:26
952
»
Lovisa Axellie
1991
Gyllene kvickarna
Dam 10km
Blodgivare
3775
1:01:26
953
»
Katarina Sjöberg
Friskvårdarna 2
Dam 10km
1959
1:01:26
954
»
Elin Claesson
1990
Gyllene kvickarna
Dam 10km
Blodgivare
3774
1:01:26
955
»
Fama Eklund Jobe
1981
Post op
Dam 10km
2212
1:01:29
956
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
954
1:01:31
957
»
Sandra Jäder
Team Alunda/Rasbo PrimaVård 3
Dam 10km
912
1:01:31
958
»
Ulla Martinsson
Hospice 1
Dam 10km
1225
1:01:34
959
»
Bodil Svanberg
1967
Dam 10km
3375
1:01:34
960
»
Lisa Brännström
1995
Pluggis
Dam 10km
690
1:01:35
961
»
Marie Törrö
Mellanskog3
Dam 10km
447
1:01:36
962
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
1467
1:01:37
963
»
Helena Ekbrink
Fysioterapeuterna, lag I
Dam 10km
2249
1:01:37
964
»
Ebba Bergman
UCR-5
Dam 10km
2009
1:01:38
965
»
Marina Nordholm-Melander
Uppsala universitet - TDBlod2
Dam 10km
2406
1:01:39
966
»
Emma Vangstad
1976
Uppsala
Dam 10km
2468
1:01:41
967
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
1468
1:01:41
968
»
Saara Nordenström
1979
GE Girls
Dam 10km
1691
1:01:41
968
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
748
1:01:41
970
»
Jessica Nordlund
1983
Eagle Dangers
Dam 10km
708
1:01:41
971
»
Helena Pettersson
1991
Bedwet
Dam 10km
948
1:01:42
972
»
Birgitta Bergkvist
Lag Mats
Dam 10km
3068
1:01:42
973
»
Elin Andersson
1992
uPPSALA
Dam 10km
1898
1:01:42
974
»
Lisa Johansson
1994
Staphylococcus aureus
Dam 10km
3519
1:01:43
975
»
Anna Stål
1985
Capparna
Dam 10km
Blodgivare
2353
1:01:43
976
»
Hanna Lönnberg
1992
Uppsala
Dam 10km
33
1:01:43
977
»
Frida Junedahl
1990
Löparakademin 1
Dam 10km
4333
1:01:45
978
»
Sara Kiflemariam
1983
Eagle Dangers
Dam 10km
Blodgivare
709
1:01:45
979
»
Oleana Hedman
1984
PharmaControl 2
Dam 10km
4028
1:01:45
980
»
Therese Linderholm
1972
ICA Nära Öregrund
Dam 10km
306
1:01:46
981
»
Linda Ekmark Strandell
1981
Ärentunaskolan 1
Dam 10km
3975
1:01:46
982
»
Frida Lindqvist
1988
Blodpuddingarna
Dam 10km
Blodgivare
3974
1:01:47
983
»
Maria Westerlind
JAMMS-positiv
Dam 10km
2571
1:01:47
984
»
Kerstin Murray
Team Omtanken
Dam 10km
4180
1:01:48
985
»
Ann-Christin Hellberg
Upplands Motor 1
Dam 10km
258
1:01:48
986
»
Åsa Edström
1960
Gottsunda långspring dam
Dam 10km
3267
1:01:48
987
»
Vilma Andersson
1993
Agape Uppsala
Dam 10km
2041
1:01:50
988
»
Hanna Franck Larsson
1987
C
Dam 10km
3646
1:01:52
989
»
Anonymous
Anonymous
Dam 10km
Blodgivare
522
1:01:52
990
»
Mona Pihl
1962
Pumporna
Dam 10km
645
1:01:56
991
»
Therese Ört
OPÖ-1
Dam 10km
2727
1:01:58
992
»
Susanne Wiberg
1965
Svartbäckens rödaste rosor
Dam 10km
335
1:01:58
993
»
Rebecka Pettersson
1993
Campylobacter jejuni
Dam 10km
3534
1:02:00
994
»
Anonym Anonym
Q-MED FF EMMA
Dam 10km
Blodgivare
1506
1:02:01
995
»
Lisa Wigh
1982
Luftmarmorering
Dam 10km
1232
1:02:01
996
»
Berit Larsson
1964
LSU 3
Dam 10km
4305
1:02:01
997
»
Linnéa Peterson-Herfindal
Lag Anette Norberg
Dam 10km
370
1:02:02
998
»
Elin Steinvall
Gangnam
Dam 10km
3282
1:02:02
999
»
Christina Arnbom
1962
LSU 3
Dam 10km
4309
1:02:03
1000
»
Julia Martinis
Lag Anette Norberg
Dam 10km
369
1:02:03
Page:
<
1
2
3
4
5
6
>