Svenska
English
Français
Suomi
Contact information Racetimer
Results from Blodomloppet i Jönköping 2014
Results
10 km
Displaying results
501 - 750
of
1864
in total
Page:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
>
Pl.
Name
YOB
Club/City/Country
Cat.
Subcat.
#
Net
501
»
Torbjörn Jansson
1969
Vi är här för picknick-korgen
Herrar 10 km
4050
47:19
502
»
Victor Glans
x
Herrar 10 km
5204
47:19
503
»
Agneta Jansson
1973
IK Akele Bravo
Damer 10 km
6744
47:22
504
»
Daniel S Johansson
Kongsberg 2
Herrar 10 km
blodgivare
5125
47:23
505
»
Anonymous
Anonymous
Damer 10 km
6709
47:24
506
»
Emma Hag
1975
Hjärt Smärt Enheten
Damer 10 km
6763
47:25
507
»
Karolin Ifring
stig-bygels kämpar
Damer 10 km
6430
47:25
508
»
Fredrik Hansar
1981
Nedis AB
Herrar 10 km
5211
47:26
509
»
Ulf Sjöberg
Landstingsfastigheter 3
Herrar 10 km
4400
47:29
510
»
Mattias Holmbom
Skanska 4
Herrar 10 km
4361
47:30
511
»
Lars Emanuelsson
1977
Åsarp
Herrar 10 km
4323
47:30
512
»
Joakim Ersson
1988
TK Lag 7 Produktion
Herrar 10 km
5201
47:30
513
»
Carina Broström
1975
Månsarp
Damer 10 km
6859
47:31
514
»
Johan Lindh
1977
Jönköping Energi Bloody Mary
Herrar 10 km
4135
47:31
515
»
Sebastian Hjalmar
1985
RPC Teknik
Herrar 10 km
4090
47:32
516
»
Daniel Trogen
1965
Österängsskolan 2
Herrar 10 km
4154
47:33
517
»
Einav Peretz Andersson
Högskolan IT 1
Damer 10 km
6367
47:34
518
»
Anita Liew
VSM Group Lag 1
Damer 10 km
6617
47:35
519
»
Magnus Svensson
1971
CrossFit Baam
Herrar 10 km
4590
47:35
520
»
Niclas Bergander
HAGS Aneby 3
Herrar 10 km
5222
47:35
521
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
5037
47:35
522
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4807
47:36
523
»
Niklas Eriksson
1992
Ricoh 3
Herrar 10 km
4143
47:38
523
»
Mikael Rigert
1971
bsv2
Herrar 10 km
4505
47:38
525
»
Rikard Mattsson
1979
Fläkt Woods AB
Herrar 10 km
blodgivare
4781
47:40
526
»
Jan Rosendal
Combi Tech Runners
Herrar 10 km
5112
47:41
527
»
Annika Eriksson Kankaala
Kapsch 2
Damer 10 km
blodgivare
6686
47:41
528
»
Stefan Valfridsson
BERGA TRÄNINGSSTUDIO 2
Herrar 10 km
5094
47:42
529
»
Mats Berggren
1973
Ricoh 1
Herrar 10 km
blodgivare
4138
47:42
530
»
Oscar Liljemark
1985
Herrar 10 km
4837
47:44
531
»
Tobias Nygren
Herrar 10 km
4726
47:44
532
»
Linda Helte
1982
TK Lag 5 Max
Damer 10 km
6849
47:46
533
»
Carl Cedergren
1976
Mullsjö runningteam
Herrar 10 km
4675
47:48
534
»
Viktor Larsson
1981
Jönköping
Herrar 10 km
5104
47:49
534
»
Daniel Thalén
1981
Jönköping
Herrar 10 km
5315
47:49
536
»
Niclas Johansson
HAGS Aneby 4
Herrar 10 km
5225
47:49
537
»
Isak Snälls
2001
Team Granbäcken
Herrar 10 km
4793
47:49
538
»
Mikael Jansson
1970
EVRY One 1
Herrar 10 km
4883
47:50
538
»
Andreas Albinsson
1991
Ricoh 1
Herrar 10 km
blodgivare
4139
47:50
540
»
Simon Käll
1994
Team Mobis 3
Herrar 10 km
4460
47:52
541
»
Emma Hallman
JELD-WEN LAG 2
Damer 10 km
blodgivare
6232
47:52
542
»
Johan Lundell
White House 1
Herrar 10 km
blodgivare
4085
47:53
542
»
Viktor Göransson
1991
Peab Anläggning AB
Herrar 10 km
4778
47:53
544
»
Jimmy Andersson
1973
Husqvarna AB 2
Herrar 10 km
4863
47:53
545
»
Martina Hillerström
1991
Team Pancake
Damer 10 km
6823
47:53
546
»
Per Johan Ericson
1981
Huskvarna
Herrar 10 km
4776
47:54
547
»
David Thyr
Cowi Lag 4
Herrar 10 km
4240
47:54
548
»
Kristin Barkman
Sweco 8
Damer 10 km
6223
47:54
549
»
Stefan Erixon
1958
Lindström Bil Toyota Jkpg 1
Herrar 10 km
5248
47:55
550
»
Kenth Lund
1969
TeamOlmed
Herrar 10 km
5281
47:56
550
»
Kenneth Melin
1963
Cardio Club 1
Herrar 10 km
4264
47:56
552
»
Beatrice Andersson
Vatten och Samhällsteknik AB
Damer 10 km
6664
47:58
553
»
Linda Edberg
Lustigkullens utbildningsenhet
Damer 10 km
6784
47:59
554
»
Anonymous
Anonymous
Damer 10 km
6928
48:00
555
»
Pierre dahlgren
Electrolux Distriparts
Herrar 10 km
4926
48:03
556
»
Martin Fagerström
1974
Attends 1
Herrar 10 km
4350
48:03
557
»
Anders Lundmark
1986
Polisen turlag 5
Herrar 10 km
5169
48:03
558
»
Per Söderlind
Rejlers IF Lag 1
Herrar 10 km
5028
48:03
559
»
Peter Björk
Huskvarna pastorat lag 1
Herrar 10 km
4308
48:04
560
»
Jan Gustafsson
BoE 2
Herrar 10 km
4117
48:05
561
»
Frida Gustafsson
RehabCenter Jönköping
Damer 10 km
6609
48:05
562
»
Manfred Kvissberg
1981
Ryhov AT-läkarna
Herrar 10 km
4226
48:05
563
»
Linus Welin
SBK lag 5
Herrar 10 km
4813
48:06
564
»
Per-Anders Carlsson
Kärda
Herrar 10 km
5182
48:07
564
»
Mattias Wikström
1973
SAAB TRAINING 4
Herrar 10 km
4424
48:07
566
»
Magnus Carlsson
Trafikverket 1
Herrar 10 km
blodgivare
4717
48:07
567
»
Ida Svensson
1986
Kärda
Damer 10 km
blodgivare
6836
48:08
567
»
Fredrik Krusebrant
1986
Semcon 1
Herrar 10 km
4173
48:08
569
»
Andreas Karlsson
Arla Foods 7
Herrar 10 km
4660
48:08
570
»
Daniel Alpenberg
1975
Front Automation Lag 1
Herrar 10 km
4848
48:09
571
»
Elin Lundberg
1984
Damer 10 km
6811
48:10
572
»
Carolina Halvardsson
1980
Tab erg
Damer 10 km
6159
48:11
573
»
Liselott Eriksson
1972
Mosshaga 1
Damer 10 km
6014
48:11
574
»
Martin Hansson
1986
Cowi lag 2
Herrar 10 km
4233
48:12
575
»
Johan Wistingsgård
1980
Hotswap AB
Herrar 10 km
5312
48:12
576
»
Karin Alm
1982
Värnamo
Damer 10 km
6936
48:13
577
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4548
48:13
578
»
Rickard Johansson
1987
The running turtles
Herrar 10 km
blodgivare
5035
48:14
579
»
Stefan Persson
1963
Löneservice 2
Herrar 10 km
4682
48:15
580
»
Mats Bojestig
Landstinget i Jönköpings län
Herrar 10 km
5283
48:15
581
»
Peter Gagnestig
IKEA 2
Herrar 10 km
4030
48:17
582
»
Eric Odqvist
2002
Norrahammar
Herrar 10 km
4738
48:18
583
»
Doreen Gibbs
1977
Bamse och hans vänner
Damer 10 km
6683
48:18
584
»
Mathias Karlsson
Trioplast Blå
Herrar 10 km
4819
48:19
585
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4466
48:19
586
»
Erik Engdahl
Kongsberg 2
Herrar 10 km
5126
48:20
587
»
Tomas Nilsson
1987
Värnamo
Herrar 10 km
5267
48:20
588
»
Andreas Briland
Högskolan IT 2
Herrar 10 km
4511
48:20
589
»
Daniel Borgström
1977
SWE/Stab-Utb
Herrar 10 km
4258
48:20
590
»
Kristoffer Krantz
A6 Center
Herrar 10 km
5351
48:20
591
»
Thomas Ytterström
1977
Consid 1
Herrar 10 km
5238
48:21
592
»
Karin Larsson
Lag Hestra Inredningar AB 2
Damer 10 km
6734
48:21
593
»
Conny Hult
HAGS Aneby 1
Herrar 10 km
5217
48:21
594
»
Albin Gunnarsson
Hedin bil 1
Herrar 10 km
4839
48:21
594
»
Josefin Nilsson
Lag Hestra Inredningar AB 1
Damer 10 km
6731
48:21
596
»
Henrik Dahlin
Blood in Blood out 2
Herrar 10 km
5354
48:22
596
»
Tina Petersson
White House 1
Damer 10 km
blodgivare
6052
48:22
598
»
Anders Linusson
1974
bsv1
Herrar 10 km
4504
48:22
599
»
Marcus Snälls
1972
Team Granbäcken
Herrar 10 km
4792
48:23
600
»
Sofia Forsander
1991
Habo
Damer 10 km
blodgivare
6911
48:24
601
»
Martin Fransson
1990
Ing 2 lag 3
Herrar 10 km
4292
48:24
602
»
Andreas Johansson
1985
Herrar 10 km
4663
48:24
603
»
Carl Dahlberg
Sweco 3
Herrar 10 km
4274
48:25
604
»
Roger Didrick
Klinisk fysiologi 1
Herrar 10 km
4649
48:25
605
»
Jonas Eklund
1976
Isaberg 4
Herrar 10 km
5328
48:26
606
»
Manda Munkwana
1981
Styr 1
Herrar 10 km
4560
48:28
607
»
Tommy Johansson
1952
Landsjöskolan 1
Herrar 10 km
4949
48:28
608
»
Fredrik Johnsson
1971
SWE/Stab-Utb
Herrar 10 km
4256
48:29
609
»
Martin Åhl
Herrar 10 km
5352
48:29
610
»
Niklas Ahlbom
1970
Grannarna
Herrar 10 km
4652
48:32
610
»
Mats Mared
1963
Team MARED
Herrar 10 km
blodgivare
4402
48:32
612
»
Glenn Bergsten
1971
JönköpingEnergi´s torsviksgäng
Herrar 10 km
4325
48:32
613
»
Anders Flygare
Combi Tech Runners
Herrar 10 km
5114
48:33
614
»
Ove Kalén
Med målet i sikte också
Herrar 10 km
4332
48:33
615
»
Jacob Larsson
1982
Sogeti 2
Herrar 10 km
4967
48:34
616
»
Martin Andersson
1988
Mixade Gruppen
Herrar 10 km
4407
48:35
617
»
Johan Sjögren
Herrar 10 km
5091
48:36
618
»
Gunilla Falk
Hökerum2
Damer 10 km
6546
48:37
619
»
Catarina Ahlander
1988
Omhändertagarna
Damer 10 km
blodgivare
6528
48:38
620
»
Anette Palmquist
Lag Hestra Inredningar AB 1
Damer 10 km
6732
48:38
621
»
Thorbjön Bergkwist
Bor det fler i Kärda?
Herrar 10 km
5186
48:38
622
»
Michael Rocklind
Arla Foods 3
Herrar 10 km
4659
48:39
623
»
Morgan Svensson
Proppen
Herrar 10 km
4782
48:39
624
»
Robert Cimermancic
Rtg2
Herrar 10 km
4648
48:40
625
»
Henrik Lönngren
Trafikverket 1
Herrar 10 km
4718
48:41
626
»
Charlotte Stenhag
1978
Jossans fem snabba
Damer 10 km
6866
48:42
627
»
Renata Kalman
1979
Lag Iris
Damer 10 km
6548
48:43
628
»
Peter Arvidsson
1969
Sogeti 1
Herrar 10 km
4964
48:43
629
»
Anders Falk
Hökerum2
Herrar 10 km
4743
48:44
630
»
Oskar Sandén
1985
Jönköping
Herrar 10 km
5259
48:45
631
»
Tommy Thorngren
1979
Polisen Kommunikation
Herrar 10 km
5043
48:48
632
»
Fredrik Åberg
1975
Queens
Herrar 10 km
4679
48:52
633
»
Andreas Lägermo
Meloner
Herrar 10 km
5010
48:52
634
»
Andreas Brorsson
1974
SAAB TRAINING 4
Herrar 10 km
4426
48:54
635
»
Patric Ericsson
1970
Smålandsidrotten 1
Herrar 10 km
blodgivare
4309
48:55
636
»
Sebastian Fagerholm
1985
Consid 4
Herrar 10 km
5246
48:55
636
»
Anonymous
Anonymous
Damer 10 km
6048
48:55
638
»
Magnus Johansson
Kongsberg 5
Herrar 10 km
5134
48:56
639
»
Carl Henriksson
Arla Foods 9
Herrar 10 km
4668
48:56
640
»
Therese Lindell
jönköping
Damer 10 km
6843
48:57
641
»
Anders Hassel
1978
Paul Hall 1
Herrar 10 km
4533
48:57
642
»
Roland Fellman
Lagkamraterna 1
Herrar 10 km
blodgivare
4145
48:59
643
»
Rolf Sörman
Arla Foods 3
Herrar 10 km
4658
49:00
644
»
Jimmy Olausson
Team Siw
Herrar 10 km
4495
49:00
645
»
Pontus Stange
1973
Wetterhälsan 1
Herrar 10 km
4765
49:01
646
»
Johan Trolin
JELD-WEN LAG 1
Herrar 10 km
4285
49:03
647
»
Mikael Ljungqvist
Fågelfors
Herrar 10 km
4268
49:03
648
»
Maria Ossiansson
1970
TK Lag 4
Damer 10 km
6848
49:04
649
»
Anna Essén
1981
Damer 10 km
6887
49:04
650
»
Qamil Sherifi
1968
NorDan AB 2
Herrar 10 km
4390
49:05
651
»
Johan Stigbäck
1979
Styr 2
Herrar 10 km
4563
49:05
652
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4166
49:05
652
»
Göran Eliasson
JSC:arnas bästa
Herrar 10 km
4471
49:05
654
»
DANIEL ANDREN
1997
TEAM ANDREN
Herrar 10 km
4345
49:06
655
»
Jessica Andersson
1968
De ystra uttrarna
Damer 10 km
blodgivare
6303
49:07
656
»
Monika Pavlovic
1982
Jönköping
Damer 10 km
6381
49:07
657
»
Christoffer Myrberg
Kongsberg 1
Herrar 10 km
5123
49:07
658
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4982
49:07
659
»
Stefan Karlsson
Kongsberg 17
Herrar 10 km
5149
49:08
660
»
Mats Bengtsson
1962
SAAB TRAINING 8
Herrar 10 km
4438
49:10
661
»
ulrika ärlig
Malmgården Habo
Damer 10 km
6191
49:10
662
»
Heléne Carlsson
9103
Smålandstöserna
Damer 10 km
blodgivare
6672
49:10
663
»
Peter Blomstrand
Tillsammans är vi ledande
Herrar 10 km
4639
49:10
664
»
Marlene Homelius
Labb Eksjö 1
Damer 10 km
6472
49:11
665
»
Anonymous
Anonymous
Damer 10 km
6142
49:12
666
»
Dennis Lennings
1976
Maxade Laget
Herrar 10 km
4409
49:12
667
»
Johan Bunninger
Distriktsveterinärerna Lag 1
Herrar 10 km
4708
49:15
668
»
Jonas Carleklev
1967
Moel 2
Herrar 10 km
4745
49:17
669
»
Carolin Helt
Moderaterna 1
Damer 10 km
6825
49:19
670
»
Åsa Backstig
1986
AT-läkarna Ryhov
Damer 10 km
6196
49:19
671
»
Thomas Daqvist
1970
Jordbruksverket team one
Herrar 10 km
4795
49:20
672
»
Magnus Rönnerfors
JSC:arnas bästa
Herrar 10 km
4455
49:20
673
»
Sara Wulff
1977
VoS 12
Damer 10 km
6076
49:21
674
»
Roger Wilsson
1967
Björkelunds SK
Herrar 10 km
5236
49:21
675
»
Mathias von Knorring
Domstolsverket 2
Herrar 10 km
4906
49:21
675
»
Patrik Sundstrand
1971
Allé, Allé, Allé
Herrar 10 km
4123
49:21
677
»
Susanne Nilsson
1963
Landstingets Höglandsrusar
Damer 10 km
6475
49:23
678
»
Royan Lindh
Pdb AB
Herrar 10 km
5294
49:24
679
»
Emil Karlsson
EVRY One Ders
Herrar 10 km
4072
49:25
680
»
Fredrik Björkbrant
1976
Hallpressen Lag 1
Herrar 10 km
4120
49:26
681
»
Ellen Thörnqvist
Team Boarp-Ingeryd
Damer 10 km
6940
49:26
682
»
Jim Ahlgren Qvist
Kongsberg 3
Herrar 10 km
blodgivare
5128
49:27
683
»
Ove Broman
Herrar 10 km
blodgivare
5004
49:27
684
»
Dan Bragd
1964
Tenhult
Herrar 10 km
5314
49:27
685
»
Kristian Maric
EVRY One Mile
Herrar 10 km
4070
49:28
685
»
Alma Haag
2000
Bankeryd
Damer 10 km
6844
49:28
687
»
Johan Holst
1987
Team
Herrar 10 km
5187
49:28
688
»
Maria Alderhammar
1975
Jönköping
Damer 10 km
6789
49:29
689
»
Ulrika Emtervall
Med målet i sikte här också
Damer 10 km
6267
49:30
690
»
Annika Elf
1968
Team Heja heja!
Damer 10 km
6424
49:30
691
»
Thomas Hall
Paul Hall 2
Herrar 10 km
5330
49:30
692
»
Henrik Hvitman
Proppen
Herrar 10 km
4785
49:31
693
»
Magnus Sjöström
1973
Sjöström-Svensson
Herrar 10 km
blodgivare
5115
49:32
694
»
Lina Zaar
Våga Vägra 5 km
Damer 10 km
6452
49:32
695
»
Micael Hafström
Kapsch 6
Herrar 10 km
4997
49:32
696
»
Magnus Blom
1970
LEKAS
Herrar 10 km
4624
49:33
697
»
Linda Johansson
1978
Damer 10 km
6103
49:33
698
»
Pernilla Svensson
77
Alléskolan
Damer 10 km
6115
49:34
699
»
Kristian Valfridsson
1973
Polisen turlag 5
Herrar 10 km
5168
49:34
700
»
Henrik Pettersson
1973
SEW-Eurodrive AB Lag3
Herrar 10 km
4187
49:35
701
»
Simon Rolander
1982
Bankeryd
Herrar 10 km
blodgivare
4919
49:35
702
»
Jan Svensson
Jönköping Energi 100Megabitarn
Herrar 10 km
4597
49:37
703
»
Marcus Bäckman
Kongsberg 7
Herrar 10 km
5143
49:38
704
»
Ulrika Ribbholm
Kompetens med evidens 1
Damer 10 km
6229
49:39
705
»
Anders Nilsson
1967
Allé, Allé, Allé
Herrar 10 km
blodgivare
4122
49:39
706
»
Louise Johansson
Sweco 9
Damer 10 km
6224
49:40
707
»
Thomas Johansson
1979
Styr 1
Herrar 10 km
4561
49:40
708
»
Kim Jagenheim
1985
Jagenheim
Herrar 10 km
5025
49:41
709
»
John Wadegård
1986
Cowi Lag 3
Herrar 10 km
4237
49:41
710
»
Stina Wilander
1985
bsv1
Damer 10 km
6364
49:41
710
»
Samuel Ahlriksson
EY Team 2
Herrar 10 km
blodgivare
4485
49:41
712
»
Linda Agnesund
Imano AB
Damer 10 km
6816
49:43
713
»
Waldemar Rouchoviak
1959
Fläkt Woods Rotorkrängare 2
Herrar 10 km
4549
49:43
714
»
Jens Nielsen
1963
ÅF 1
Herrar 10 km
4524
49:44
715
»
Anna Sandström
1964
Hälsa
Damer 10 km
6818
49:44
716
»
Tomas Carlsson
Lag Hestra Inredningar AB 2
Herrar 10 km
5059
49:45
717
»
Ingrid Wadskog
1973
Bymarken
Damer 10 km
6538
49:46
718
»
Andreas Wallini
1984
Husqvarna W&T Running Team
Herrar 10 km
4112
49:46
719
»
Filip Tööj
1993
BankerydsHemtjänst1
Herrar 10 km
5019
49:46
720
»
Fredrik Hansson
Ahlsell Lag 1
Herrar 10 km
4796
49:47
721
»
Pia Mårtensson
1965
Gislaved Gummi AB
Damer 10 km
6153
49:47
722
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4739
49:47
723
»
Elenor Andersson
80
Åsarp
Damer 10 km
6780
49:48
724
»
Anders Rogvall
Hedin bil 1
Herrar 10 km
4840
49:48
725
»
Amir Radaslic
1988
Isaberg 4
Herrar 10 km
5329
49:49
726
»
Madelene Nilsson
1975
Omhändertagarna
Damer 10 km
6529
49:49
727
»
Fredrik Blomqvist
Flintab Team 2
Herrar 10 km
4476
49:49
728
»
Linus Wikström
1988
Maxade Laget
Herrar 10 km
4411
49:50
729
»
Timothy Conley
Vänner 2
Herrar 10 km
4761
49:50
730
»
Sandra Brahesjö
1979
Damer 10 km
6606
49:52
730
»
Trygve Carlson
1954
Carlsons blandning
Herrar 10 km
4788
49:52
732
»
Oscar Green Berghäll
1988
Mixade Gruppen
Herrar 10 km
4408
49:53
733
»
Mikael Engdahl
1970
SWE/Stab-Utb
Herrar 10 km
4257
49:53
734
»
Rickard Broholm
Hedin bil 1
Herrar 10 km
4841
49:53
735
»
Kenneth Eriksson
1958
Swedoor 1
Herrar 10 km
4921
49:54
736
»
Marika Thörewik
1982
Jönköping
Damer 10 km
6217
49:54
737
»
Peter Josefsson
VSM Group Lag 1
Herrar 10 km
4857
49:54
738
»
Stefan Nyman
1971
EVRY One 1
Herrar 10 km
4880
49:54
739
»
Tomas Löfdahl
Pdb AB
Herrar 10 km
5298
49:55
740
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4953
49:57
741
»
Samuel Andersson
Herrar 10 km
4078
49:57
742
»
Sofia Hillenborg
1975
Bränninge 1
Damer 10 km
6611
49:58
743
»
Anonymous
Anonymous
Herrar 10 km
4165
49:58
744
»
Per Gunnar Jonsson
Herrar 10 km
5358
49:58
745
»
Fredrik Larsson
CrossFit Heros
Herrar 10 km
4586
49:59
746
»
Fredrik Johansson
Norrängsskolan Lag 2
Herrar 10 km
4529
50:00
747
»
Magnus Persson
1978
Team Rörstorp
Herrar 10 km
4163
50:00
748
»
Nils-Johan Klint
1968
Herrar 10 km
4155
50:00
749
»
Sofia Olsson
1989
Jagenheim
Damer 10 km
6704
50:01
750
»
Fredrik Ericson
1974
Saab Precision Components
Herrar 10 km
5089
50:02
Page:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
>