Tuloksia
 

Tuloksia Finlandia Marathon 2013

Kymppi

Tuloslista on nettotulosten järjestyksen mukainen
Bruttoaika: aikasi lähdöstä
Nettoaika: aikasi lähtöviivan ylityksestä

Displaying tuloksia 1 - 250 of 562 in total
Pl. Nimi Syntymävuosi Seura/Kaupunki/Maa Kat. # Netto Brutto
1 » Roope Koskinen Hiisirasti M 3621 34:23 (34:23)
2 » Ibai Mendia JKU M 3304 35:05 (35:05)
3 » Olli-Pekka Nuuttila MotiOne M 3355 35:22 (35:22)
4 » Ville Tuukkanen Huhtasuon Hiihto M 3514 35:42 (35:43)
5 » Antti Jääskeläinen Pieksämäen lukio M 3564 36:36 (36:37)
6 » Aleksi Niemelä JKU M 3343 37:13 (37:13)
7 » Janne Kuningas JAMKO M 3213 37:25 (37:25)
8 » Jussi Eskola JKU M19 3554 37:38 (37:39)
9 » Aku Heiskanen Jäppilän Urheilijat M19 3558 37:50 (37:50)
10 » Marko Kivelä Descom Oy M 3174 37:57 (37:59)
11 » Jussi Tuukkanen Huhtasuon Hiihto 2000 M 3642 38:08 (38:08)
12 » Timo Rasi Keuruun Kisailijat M 3421 38:31 (38:31)
13 » Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä M 3395 38:53 (38:56)
14 » Harri Lamminsivu Suunta Jyväskylä M 3625 39:15 (39:16)
15 » Teemu Lehmusto M 3256 39:22 (39:24)
16 » Milla Saarinen Huhtasuon Hiihto 2000 N 3596 39:33 (39:35)
17 » Tuomas Koskela Ylöjärven Ryhti M 3201 39:40 (39:41)
18 » Juho Leinonen M 3262 39:41 (39:42)
19 » Tuomas Virtanen Nyrölän Naseva M 3537 39:44 (39:46)
20 » Pauli Leinonen Suunta Jyväskylä M19 3263 39:58 (40:00)
21 » Mari Hyyppä JKU N 3096 40:10 (40:11)
22 » Anitta Nurmisto-Perä Hippoksen Maratonkerho N 3587 40:17 (40:19)
23 » Christina Mishica N 3313 40:36 (40:38)
24 » Mika Näpänkangas Vapo Oy M 3360 40:49 (40:52)
25 » Sami Niemi JAMKO M 3344 40:59 (40:59)
26 » Janne Vatanen Tuupovaaran Urheilijat M 3663 41:12 (41:13)
27 » Kalle Uronen Kaipola M 3518 41:23 (41:26)
28 » Aku Kalajo Firstbeat M 3141 41:46 (41:47)
29 » Lotta Mäkinen JKU N19 3330 41:55 (41:57)
30 » Kristen Monahan Huhtasuon Hiihto N 3315 42:27 (42:28)
31 » Jussi Uusimäki Sampo-Hydraulics Oy M 3519 42:31 (42:41)
32 » Lauri Hiekkanen M 3058 42:31 (42:35)
33 » Emmi Paukku Pihtiputaan Tuisku N19 3645 42:39 (42:41)
34 » Jussi Pesola Fitlandia.fi M 3385 42:54 (42:56)
35 » Nina Mäki Jämsänkosken Ilves N 3583 43:03 (43:06)
36 » Jenni Hilden Huhtasuon Hiihto N19 3064 43:03 (43:04)
37 » Tommi Nieminen JYY M 3348 43:13 (43:16)
38 » Kari Kallio JKU M 3143 43:48 (43:49)
39 » Tapani Kärkkäinen SYS Audit / Tilintarkastus Riuttanen M 3228 44:01 (44:05)
40 » Samuli Kovanen Jyväskylän kenttäurheilijat M19 3209 44:06 (44:08)
41 » Kari Hakonen 1954 M 3036 44:07 (44:09)
42 » Mikko Ahonen Killerin liikuntakeskus M 3658 44:08 (44:13)
43 » Harri Latva-Somppi Lapuan Piristeel M 3250 44:53 (44:54)
44 » Pekka Naappi UPM M 3336 45:05 (45:05)
45 » Jukka Keiski Juvankujan Ponnistus M 3160 45:06 (45:13)
46 » Juha Mustonen Hippoksen Maratonkerho M 3319 45:10 (45:20)
47 » Matti Suomalainen Descom Oy M 3479 45:24 (45:27)
48 » Sanna Malinen Runner´s Club N 3293 45:48 (45:50)
49 » Aki Vesterback Tikkakosken Tikka M 3640 46:10 (46:12)
50 » Erno Kovanen AmmulaSkiBulls M19 3207 46:33 (46:38)
51 » Ann-Mari Kohonen N 3180 46:34 (46:36)
52 » Ville Hoikkala M 3559 46:40 (46:47)
53 » Tanja Kalari Tampereen Maratonklubi N 3568 47:03 (47:06)
54 » Matti Hiekkanen ToiRi M 3059 47:05 (47:09)
55 » Heikki Komu M 3193 47:11 (47:17)
56 » Minna Rahkonen Veljekset Laakkonen oy N 3411 47:20 (47:30)
57 » Santeri Hämäläinen JYY M 3102 47:23 (47:33)
58 » Antti Takkinen Jyväskylän yliopisto M 3489 47:31 (47:36)
59 » Riina Kankaanperä Huhtasuon Hiihto 2000 N19 3623 47:36 (47:37)
60 » Eila Hokkanen N 3031 47:50 (47:51)
61 » Harri Jekunen Sampo-Hydraulics Oy M 3125 47:51 (48:00)
62 » Jussi Männikkö Moventas Gears M 3332 47:53 (47:58)
63 » Tarja Mäenpää N 3324 47:57 (48:10)
64 » Jukka Muhonen M 3317 48:01 (48:04)
65 » Ville Toivanen M 3607 48:03 (48:10)
66 » Taito Mäkinen M 3649 48:03 (48:06)
67 » Petri Pasanen Moventas Gears M 3589 48:04 (48:07)
68 » Raimo Tiihonen Kangasniemi M 3496 48:05 (48:09)
69 » Johannes Myllymäki M 3659 48:15 (48:17)
70 » Jari Savolainen Protacon M 3599 48:24 (48:38)
71 » Anne Virtanen JKU N 3533 48:26 (48:27)
72 » Anna-Maaria Vuola N 3538 48:29 (48:33)
73 » Tommi Hoikkala Vertikaali Ry M 3560 48:36 (48:42)
74 » Laura Liitsalo JKU N 3275 48:45 (48:48)
75 » Teemu Viitikko Karijoen Tappara M 3648 48:51 (48:57)
76 » Risto Piispanen Descom Oy M 3392 48:52 (48:53)
77 » Sarianna Grsoy Liikuntakeskus Linea Oy N 3030 48:56 (49:00)
78 » Ida Meriläinen N19 3579 49:05 (49:09)
79 » Hille Sallinen Suomen Kattovarma Oy N19 3650 49:06 (49:12)
80 » Vesa Heikkilä Peurunka M 3050 49:12 (49:14)
81 » Miia Herrala Seinäjoki N 3628 49:23 (49:31)
82 » Teemu Manninen Killerin liikuntakeskus M 3660 49:23 (49:30)
83 » Lasse Pollari Energiakolmio Oy M 3396 49:32 (50:00)
84 » Harri Kinnunen M 3570 49:36 (49:42)
85 » Adriano Mazziotta M 3301 49:37 (49:42)
86 » Anders Olsson Jyväskylän Yliopisto M 3367 49:51 (49:53)
87 » Toni Krankkala Moventas Gears M 3210 49:55 (49:59)
88 » Mika Häkkinen Finlandia Maratoonarit M 3629 50:05 (50:07)
89 » Elina Itäranta Jaguars Spirit Athletes ry N 3118 50:14 (50:22)
90 » Piia Hintikka N 3066 50:16 (50:25)
91 » Riikka Strömberg Keuruun Kisailijat N19 3602 50:17 (50:26)
92 » Dmitrii Shilin Russia M 3646 50:21 (50:40)
93 » Aki Kutvonen Kuvansin Kuohu M 3218 50:26 (50:32)
94 » Marita Liimatainen N 3273 50:31 (50:34)
95 » Katja Holappa Oulu N 3619 50:41 (50:44)
96 » Sirpa Halttunen Procemex Oy N 3039 50:42 (50:51)
97 » Anna Rönkä N 3448 50:50 (50:58)
98 » Tanja Haka N 3556 51:03 (51:11)
99 » Ilmo Viitanen Jyväskylän Tilapalvelu M 3532 51:05 (51:24)
100 » Jarmo Heinonen M 3053 51:06 (51:12)
101 » Vesa Jarva Jyväskylän yliopisto M 3123 51:07 (51:11)
102 » Juhani Hemminki M19 3056 51:09 (51:14)
103 » Jonna Rämö JYY N 3445 51:12 (51:18)
104 » Pirjo Hänninen N 3104 51:19 (51:23)
105 » Kirsi Iitti-Koskinen Eräjärven Urheilijat N 3108 51:31 (51:35)
106 » Minna Halmi N 3038 51:34 (51:47)
107 » Markku Haaranen Sampo-Hydraulics Oy M 3033 51:44 (51:57)
108 » Zuzana Kyppö Turun taideakatemia N 3223 51:55 (51:57)
109 » Anette Mehtälä JKU N 3303 51:58 (52:13)
110 » Jukka Waris Palokka M 3612 52:01 (52:14)
111 » Kaisa Hänninen Jyväskylän Yliopisto N 3561 52:01 (52:07)
112 » Jukka Vuorinen Riihimäki M 3540 52:03 (52:07)
113 » Ville Metsäpelto M 3310 52:19 (52:23)
114 » Tiia Seppänen N 3462 52:23 (52:46)
115 » Miikka Luoma M 3281 52:24 (52:41)
116 » Juuso Leskinen JYY M 3269 52:25 (52:35)
117 » Annukka Saranpää N 3597 52:27 (52:32)
118 » Harri Pyykölä Mainostoimisto Mediataivas Oy M 3405 52:28 (52:36)
119 » Juho Kiljain Sampo-Hydraulics Oy M 3169 52:33 (52:46)
120 » Pertti Okker Sampo-Hydraulics Oy M 3365 52:33 (52:45)
121 » Hannu Leskinen Hewlett-Packard M 3268 52:34 (53:05)
122 » Rauno Riihiaho Sampo-Hydraulics Oy M 3432 52:34 (52:45)
123 » Petri Ruuhilahti Sampo-Hydraulics Oy M 3441 52:34 (52:45)
124 » Laura Jauhiainen Äijälän Liikunta ry N 3124 52:39 (52:50)
125 » Olli Ristaniemi Keski-Suomen liitto M 3435 52:40 (52:51)
126 » Marko Syvälahti Jyväskylän ammattiopisto M 3483 52:46 (53:12)
127 » Niina Räisänen N 3444 52:51 (53:03)
128 » Riikka Karioja KuntoRiihi N 3151 52:56 (53:01)
129 » Olga Hirvonen Peurunka N 3070 53:03 (53:04)
130 » Aksel Virtanen Juoksuteam Occam M19 3657 53:10 (53:30)
131 » Ann-Sofie Sivelä N 3473 53:15 (53:21)
132 » Timo Illman Kuokkalan kiitäjät M 3112 53:16 (53:38)
133 » Pertti Koivisto M 3183 53:19 (53:25)
134 » Katri Piilola Keski-Suomen Osuuspankki N 3390 53:19 (53:28)
135 » Liza Mzagina N 3321 53:19 (53:28)
136 » Ari Jaatinen M 3119 53:26 (53:46)
137 » Mikko Holopainen M 3076 53:44 (53:57)
138 » Pekka Laakso Procemex Oy M 3232 53:44 (53:53)
139 » Juha Räty Landis+Gyr Oy M 3447 53:48 (54:03)
140 » Antti Hirvensalo Jyväskylä M 3069 53:55 (54:12)
141 » Keijo Koskenmäki Jyväskylän ammattiopisto M 3202 53:58 (54:12)
142 » Nina Linden N 3277 53:59 (54:16)
143 » Viivi Suvanto N 3605 54:05 (54:11)
144 » Elina Petsalo Procemex Oy N 3661 54:14 (54:22)
145 » Kari Huttunen Moventas Gears M 3090 54:16 (54:28)
146 » Hanne Saarinen Vaajakosken Kuohu N 3451 54:16 (54:43)
147 » Aki Peura Muurame M19 3386 54:17 (54:29)
148 » Maiju Malinen N 3291 54:22 (54:30)
149 » Joonas Viljanen M 3615 54:24 (54:31)
150 » Virpi Turja Mäkelä Alu Oy N 3513 54:24 (54:32)
151 » Sanna-Kaisa Pöyry JYY N 3408 54:25 (54:31)
152 » Jenni Rossi Protacon Solutions Oy N 3437 54:27 (54:37)
153 » Riku Ahonen Sampo-Hydraulics Oy M 3008 54:28 (54:42)
154 » Arja Liinamaa Medita Communication Oy N 3274 54:31 (54:38)
155 » Petri Huuska Metso Paper Oy M 3093 54:32 (54:37)
156 » Janina Hilden Konneveden Urheilijat N19 3063 54:35 (54:50)
157 » Kari Paussu Kunnon pojat M 3378 54:35 (54:39)
158 » Atte Salmijärvi YIT- Rakennus M 3454 54:43 (55:03)
159 » Kimmo Kokkonen Mainostoimisto Mediataivas Oy M 3190 54:45 (54:53)
160 » Inka Hyttinen Jyväskylän Naisvoimistelijat N 3095 54:47 (54:53)
161 » Suvi Revonniemi N 3431 55:01 (55:07)
162 » Ari Aarrelampi Sampo-Hydraulics Oy M 3003 55:07 (55:19)
163 » Joni Kupari Vihti M19 3215 55:07 (55:22)
164 » Antti Hurme M 3087 55:11 (55:11)
165 » Marika Tuomikoski N 3511 55:11 (55:19)
166 » Miikka Luukkainen Tieto M 3283 55:12 (55:17)
167 » Juha Pajala Rejlers Oy M 3371 55:12 (55:19)
168 » Eija Pöllänen Jyväskylän Yliopisto N 3407 55:13 (55:23)
169 » Harri Tunninen Sampo-Hydraulics Oy M 3509 55:14 (55:27)
170 » Tero Metsälä M 3308 55:16 (55:22)
171 » Timo Antero Kokko M 3189 55:23 (55:48)
172 » Emmi Thiel N 3494 55:25 (55:29)
173 » Ville Karttunen MaDa M 3155 55:26 (55:43)
174 » Venla Aalto Jyväskylän Hiihtoseura N19 3002 55:33 (55:38)
175 » Linda Pitkänen N 3394 55:35 (55:38)
176 » Timo Tervo Jyväskylän Tilapalvelu M 3493 55:38 (55:57)
177 » Raimo Karjalainen Laukaan Urheilijat M 3153 55:39 (55:58)
178 » Akseli Vepsäläinen Descom Oy M 3526 55:40 (56:02)
179 » Mikko Tahvanainen Jyväskylän Tilapalvelu M 3484 55:43 (56:01)
180 » Mika Rinkinen Tietokarhu Oy M 3433 55:43 (56:06)
181 » Juuso Sutinen M 3604 55:55 (56:01)
182 » Mikko Peura KuntoRiihi M 3387 56:02 (56:14)
183 » Urpo Nykyri Ronkan Koukistajat M19 3588 56:03 (56:19)
184 » Annamari Österberg Keski-Suomen Osuuspankki N 3551 56:06 (56:22)
185 » Petteri Kontro Jyväskylän Tilapalvelu M 3195 56:12 (56:32)
186 » Tero Erkkilä M 3024 56:13 (56:40)
187 » Lidia Kalitina N 3142 56:21 (56:29)
188 » Petri Palve Jyväskylä M 3376 56:22 (56:34)
189 » Petteri Hujanen YIT- Rakennus M 3082 56:22 (56:37)
190 » Matias Majaharju Metso Paper Oy M 3288 56:25 (56:51)
190 » Kati Komma Jyväskylän ammattiopisto N 3192 56:25 (56:39)
192 » Tuija Lepistö Jyväskylän Tilapalvelu N 3264 56:26 (56:45)
193 » Esa Nurminen vvry M 3354 56:29 (56:40)
193 » Tapio Peltoniemi M 3590 56:29 (56:38)
195 » Teemu Yksjärvi Jyväskylän VPK M 3548 56:30 (57:03)
196 » Riikka Koponen N 3196 56:32 (56:43)
197 » Heidi Iivonen Killerin Liikuntakeskus N 3109 56:32 (57:01)
198 » Sari Laapotti Jyväskylän Yliopisto N 3233 56:35 (56:52)
199 » Viivi Hujanen N 3083 56:37 (56:55)
200 » Ilkka Dahlberg M 3021 56:38 (56:53)
201 » Junxian Fu Yunnan China M 3027 56:39 (57:00)
202 » Pentti Järvinen M 3134 56:41 (56:46)
203 » Maria Lehto Jyväskylän ammattiopisto N 3257 56:46 (56:58)
204 » Maari Toivonen N 3501 56:49 (56:58)
205 » Juuso Rossi M 3438 57:06 (57:28)
206 » Pirkko Tikkanen N 3498 57:07 (57:21)
207 » Cecilia Kohonen N 3181 57:08 (57:13)
208 » Jukka Iivonen Killerin Liikuntakeskus M 3110 57:08 (57:34)
208 » Reeta Komulainen N 3194 57:08 (57:15)
210 » June Binnie M 3019 57:11 (57:20)
211 » Jari Hämäläinen YIT- Rakennus M 3099 57:17 (57:35)
212 » Juhani Haapajoki Jyväskylän kaupunki M 3617 57:18 (57:46)
213 » Eetu Raatikainen M19 3409 57:19 (57:42)
214 » Juho Kupari Vihti M19 3216 57:20 (57:34)
215 » Tarja Palander Jyväskylän seurakunta N 3375 57:24 (57:32)
216 » Tero Reingoldt Jyväskylän seurakunta M 3427 57:24 (57:32)
217 » Kaisa Hämäläinen JYY N 3100 57:28 (57:31)
218 » Anne Laukkanen N 3253 57:30 (57:33)
219 » Virpi Riekkinen Saint-Gobain Rakennustuotteet Oy N 3641 57:30 (57:35)
220 » Eeva-Leena Häyrynen N 3106 57:39 (57:41)
221 » Petra Ojaniemi N 3364 57:41 (57:51)
222 » Anja Jääskeläinen Viitasaari N 3135 57:44 (57:59)
223 » Elina Virtanen Jyväskylän Yliopisto N 3534 57:45 (57:54)
224 » Matti Nissi Korpilahti M 3351 57:49 (58:19)
225 » Sonja Laitila N 3241 57:53 (58:01)
226 » Emilia Laitila N 3240 57:54 (58:01)
227 » Esko Latvala M 3251 57:54 (58:02)
228 » Sari Lång N 3287 57:55 (58:05)
229 » Mika Kaakkolahti Mainostoimisto Mediataivas Oy M 3137 57:58 (58:08)
230 » Liisa Kyllönen Tahdonvoiman Timpani Ry. N 3222 57:58 (58:28)
231 » Tiina Rinne Jyväskylän Yliopisto N 3434 57:59 (58:18)
232 » Katri Autere Killerin Liikuntakeskus N 3016 57:59 (58:04)
233 » Maija Kinnunen YIT- Rakennus N 3172 58:00 (58:20)
234 » Henri Harjuhahto Jyväskylän VPK M 3042 58:03 (58:38)
235 » Joni Nykänen Keski-Suomen Osuuspankki M 3358 58:12 (58:18)
236 » Sanna Tuimala N 3507 58:12 (58:35)
237 » Jarno Huikko Moventas Gears M 3081 58:16 (58:29)
238 » Kari Husu M 3088 58:19 (58:39)
239 » Kari Makkonen M 3289 58:19 (58:52)
240 » Sanni Tyni N19 3515 58:20 (58:23)
241 » Noora Siikanen JYY N 3466 58:22 (58:26)
242 » Ilkka Vastamaa Landis+Gyr Oy M 3525 58:28 (58:52)
243 » Satu Sneck KuntoRiihi N 3474 58:29 (58:42)
244 » Ninni Askolin KuntoRiihi N 3015 58:30 (58:42)
245 » Laura Natunen Jyväskylän Naisvoimistelijat N19 3340 58:30 (58:38)
246 » Elli Natunen Jyväskylän Naisvoimistelijat N19 3339 58:31 (58:38)
247 » Hannele Ollila N 3366 58:39 (58:50)
248 » Jiri Tynkkynen M 3516 58:44 (58:52)
249 » Kari Asp M 3632 58:48 (59:12)
250 » Jukka Vuorinen M 3638 58:49 (59:26)



Ota yhteyttä   |   Anna palautetta

Copyright © 2009 Racetimer AB. Jälkipainos kielletään