Tuloksia
 

Tuloksia Finlandia Marathon 2013

Marathon M

Tuloslista on nettotulosten järjestyksen mukainen
Bruttoaika: aikasi lähdöstä
Nettoaika: aikasi lähtöviivan ylityksestä

Displaying all 164 tuloksia
Pl. Nimi Syntymävuosi Seura/Kaupunki/Maa Kat. # Netto Brutto
1 » Thijs Feuth Turun Urheiluliitto M 535 2:33:26 (2:33:28)
2 » Gharbi Sellami M 625 2:37:11 (2:37:13)
3 » Atro Anttila Vimpelin Veto M 17 2:51:16 (2:51:17)
4 » Janne Inkinen Hollola M 97 2:52:18 (2:52:20)
5 » Tommi Niskanen Tieto M 308 2:59:07 (2:59:09)
6 » Lauri Junnila M 108 2:59:52 (2:59:55)
7 » Miikka Raivio Virtain Urheilijat M 389 3:00:31 (3:00:34)
8 » Miika Utter Huhtasuon Hiihto M 572 3:01:01 (3:01:03)
9 » Make Simonen jämsä M 250 3:01:09 (3:01:11)
10 » Miles Oschwald Jyväskylä M 604 3:01:29 (3:01:34)
11 » Matti Aronen Functio Laesa M 19 3:02:06 (3:02:08)
12 » Lasse Kallio M 543 3:04:56 (3:05:00)
13 » Antti Korttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat M 172 3:08:22 (3:08:27)
14 » Jani Körhämö Luopioisten maratoonarit M 196 3:09:37 (3:09:40)
15 » Niko Kilpeläinen Mikkelin Snooker Club M 145 3:10:03 (3:10:07)
16 » Tommi Pekkanen M 342 3:12:02 (3:12:04)
17 » Miklas Sorvari M 444 3:12:29 (3:12:32)
18 » Joonas Karjula M 134 3:12:34 (3:12:37)
19 » Jukka Vaara RDS Rovaniemi M 573 3:14:22 (3:14:26)
20 » Esa Vehkalahti AfterRacingTeam M 499 3:18:29 (3:18:34)
21 » Juha Ruokonen Jyväskylä M 402 3:18:58 (3:19:05)
22 » Tuomo Saloranta Hippoksen Maratonkerho M 421 3:20:13 (3:20:16)
23 » Marko Ahola Valio Oy Jyväskylä M 3 3:20:45 (3:20:51)
24 » Tatu Ahapainen M 530 3:23:33 (3:23:39)
25 » Jukka Tykkyläinen Digia M 485 3:24:14 (3:24:21)
26 » Toni Louhivuori Vaajakosken uimaseura M 241 3:24:32 (3:24:40)
27 » Jarkko Pakarinen Joroisten Sporttiklubi M 327 3:25:35 (3:25:46)
28 » Timo Tuovinen Joroisten Sporttiklubi M 476 3:25:36 (3:25:46)
29 » Juha Kauppi M 138 3:25:57 (3:26:06)
30 » Risto Mägi Untamon Urheilu M 281 3:26:06 (3:26:11)
31 » Juha Lehrbäck Jyväskylän yliopisto M 221 3:26:25 (3:26:30)
32 » Herkko Hakonen M 41 3:26:41 (3:26:48)
33 » Jaakko Saarela Nordea M 411 3:26:46 (3:26:56)
34 » Teemu Harju M 44 3:27:15 (3:27:23)
35 » Jukka Turunen M 481 3:27:41 (3:27:47)
36 » Petteri Ahonen M 4 3:27:47 (3:27:54)
37 » Panu Siirtola M 432 3:28:44 (3:28:53)
38 » kimmo Lähteinen Häjyt M 248 3:28:55 (3:29:03)
39 » Kaarel Pilsikov M 359 3:29:45 (3:29:48)
40 » Marko Käyhkö JYY M 195 3:30:03 (3:30:08)
41 » Marko Ruuti AAC Haurala M 406 3:32:29 (3:32:34)
42 » Max Laine Tieto M 203 3:32:54 (3:33:00)
43 » Jyrki Eskola M 32 3:33:21 (3:33:24)
44 » Onni Huttunen M 540 3:33:57 (3:34:03)
45 » Lauri Stigell Claybay Skeleguins M 446 3:34:03 (3:34:10)
46 » Elias Viitakoski Pori M 504 3:34:31 (3:34:36)
47 » Joan Baptista Cabre Beltri M 22 3:35:27 (3:35:33)
48 » Erno Toroi M 470 3:35:55 (3:36:00)
49 » Jouni Patana veteli M 338 3:36:28 (3:36:35)
50 » Heikki Niininen Vetelin Urheilijat M 301 3:36:45 (3:36:53)
51 » Juha Mäkipää M 286 3:36:55 (3:37:03)
52 » Jere Häkkinen Kehon Rakentamo M 84 3:37:47 (3:37:57)
53 » Ilkka Ylikoski Joensuu M 523 3:37:59 (3:38:08)
54 » Sami Nykänen Qvantel M 317 3:38:32 (3:38:40)
55 » Markus Tikkanen M 460 3:40:14 (3:40:23)
56 » Petri Koivunen Ruosniemen Luupäät M 157 3:40:36 (3:40:50)
57 » Sergey Kalitin M 128 3:42:08 (3:42:28)
58 » Petri Pekkala Charter class PEKKALA M 341 3:43:26 (3:43:35)
59 » Jani Tukiainen Lehtisepät/Keskisuomalainen M 471 3:43:37 (3:43:45)
60 » Jere Siivonen Suunta Jyväskylä M 433 3:44:52 (3:44:59)
61 » Pasi Pölkki AAC Haurala M 385 3:45:06 (3:45:19)
62 » Teemu Häkkinen M 85 3:45:12 (3:45:25)
63 » Tuomas Ikonen Jigotai Kickboxing M 92 3:47:47 (3:48:03)
64 » Tomi Halmesmäki Lapuan Piristeel M 42 3:48:12 (3:48:32)
65 » Jussi Männikkö Joroisten Sporttiklubi M 287 3:48:33 (3:48:45)
66 » Paul Blunt M 21 3:49:00 (3:49:07)
67 » Joni Tiainen M 458 3:49:10 (3:49:29)
68 » Sami Kollanus Jyväskylän Yliopisto M 161 3:49:35 (3:49:43)
69 » Totti Tuutti Tallinmäen dynamo M 484 3:49:39 (3:50:00)
70 » Jari Määttä Endurance Ultrarunning Team Finland M 290 3:50:00 (3:50:08)
71 » Veli-Pekka Leppänen Konttipuolen maratoonarit M 552 3:50:00 (3:50:11)
72 » Mikko Hautakangas M 47 3:50:08 (3:50:26)
73 » Pekka Pellikka M 343 3:51:05 (3:51:21)
74 » Janne Suhonen M 621 3:51:38 (3:52:00)
75 » Petteri Veijonen M 500 3:52:05 (3:52:08)
76 » Aaro Eloranta M 27 3:53:25 (3:53:47)
77 » André Wittig M 521 3:53:43 (3:53:49)
78 » Mauri Leinonen Maatilamatkailu Jänisvaara koli M 229 3:53:59 (3:54:10)
79 » Iisakki Jokitalo M 542 3:54:09 (3:54:17)
80 » Tommi Roimela Sanomalehti Keskisuomalainen M 398 3:54:57 (3:55:03)
81 » Jussi-Pekka Pulkkinen M 557 3:55:32 (3:55:43)
82 » Antti Hakala Nammo Lapua Oy M 39 3:55:39 (3:55:57)
83 » Mikko Snell M 439 3:55:40 (3:56:00)
84 » Jerkko Eskelinen M 29 3:55:45 (3:55:59)
85 » Mika-Petteri Inkiläinen M 95 3:57:04 (3:57:26)
86 » Mika Heinonen M 52 3:58:46 (3:58:54)
87 » Henri Helvilä M 57 3:59:05 (3:59:24)
88 » Kari Varvikko M 496 3:59:42 (4:00:00)
89 » Simo Hurskainen Tieto M 79 4:00:11 (4:00:28)
90 » Heikki Salo Osuuskauppa Keskimaa M 418 4:00:24 (4:00:44)
91 » Raine Pulkkinen M 373 4:00:32 (4:00:46)
92 » Sami Putkisaari Teiskon VPK M 377 4:00:36 (4:00:58)
93 » Aki Miettinen M 264 4:03:03 (4:03:18)
94 » Antti Uotila M 487 4:03:29 (4:03:42)
95 » Pyry Lukkala Olkinukke Sports M 243 4:05:05 (4:05:24)
96 » Sami Paahtama M 325 4:05:40 (4:06:00)
97 » Marko Försti M 35 4:05:49 (4:06:15)
98 » Ville Paakkonen M 622 4:07:59 (4:08:24)
99 » Timo Andrejeff M 13 4:08:37 (4:08:51)
100 » Jouni Pylvänäinen M 602 4:08:40 (4:08:58)
101 » Felix de Silva M 529 4:09:35 (4:09:42)
102 » Ville Järvi M 120 4:09:37 (4:10:01)
103 » Joni Purojärvi Protacon Solutions Oy M 376 4:10:48 (4:11:14)
104 » Jesse Virkalevo M 508 4:12:01 (4:12:18)
105 » Jukka Savolainen Oy Yritys Ab M 424 4:12:02 (4:12:20)
106 » Jarkko Mutanen Liikuntakeskus Linea Oy M 275 4:12:24 (4:12:41)
107 » Keijo Koivisto M 152 4:13:00 (4:13:20)
108 » Antti Suora Vakiopaine M 451 4:13:12 (4:13:30)
109 » Ville Mattila M 260 4:13:24 (4:13:50)
110 » Vesa-Ville Kaipainen M 127 4:15:10 (4:15:24)
111 » Ilkka Eskelinen Ruokolahden VPK M 601 4:15:14 (4:15:45)
112 » Timo Laamanen M 198 4:15:23 (4:15:40)
113 » Miika Keskinen Jyväskylä M 588 4:15:47 (4:16:06)
114 » Saumyadip Chaudhuri University of Jyväskylä M 23 4:18:27 (4:18:54)
115 » Juha Hartikainen M 538 4:20:12 (4:20:39)
116 » Konsta Sievänen Retuperän WBK M 430 4:20:46 (4:20:58)
117 » Jaakko Suomalainen M 449 4:22:11 (4:22:35)
118 » Jyrki Nikki M 304 4:22:55 (4:23:22)
119 » Antti Minkkinen Kajaanin seurakunta M 269 4:23:03 (4:23:14)
120 » Juha Palomäki Hirveät Pervot M 329 4:23:28 (4:23:47)
121 » Ville Soikkeli Jyväskylän Yliopisto M 441 4:23:38 (4:24:04)
122 » Lasse Heinonen Kelloperän kotkat M 51 4:24:46 (4:25:17)
123 » Petri Heiska Palokka M 53 4:25:51 (4:26:15)
124 » Vesa-Pekka Henriksson KEMINMAA M 59 4:25:55 (4:26:23)
125 » SIMO Lintunen M 237 4:27:23 (4:27:44)
126 » Sami Pihlavirta Noljakan Nylkyttäjät M 356 4:27:30 (4:27:49)
127 » Marko Laurila M 216 4:27:48 (4:28:24)
128 » Antti Toivonen M 624 4:27:58 (4:28:17)
129 » Markku Peltola JKU Maratonkoulu M 348 4:28:19 (4:28:48)
130 » Ali Hassinen Bose M 45 4:28:41 (4:28:55)
131 » Hannu Turtiainen Lidl M 479 4:28:59 (4:29:24)
132 » Sami Ilvonen Simpeleen Urheilijat M 587 4:29:22 (4:29:50)
133 » Jaakko Kaski Protacon Solutions Oy M 135 4:30:22 (4:30:48)
134 » Jarkko Louhimaa Corneville Colons M 579 4:30:35 (4:31:01)
135 » Tommi Korkka M 170 4:30:45 (4:30:53)
136 » Markus Saario Linnan Vartijat Oy M 414 4:30:53 (4:31:23)
137 » Tatu Torikka M 469 4:34:16 (4:34:36)
138 » Teemu Tikkaoja M 461 4:34:31 (4:34:54)
139 » Joel Ahola M 2 4:35:08 (4:35:38)
140 » Samuli Mikkola M 268 4:35:27 (4:35:48)
141 » Matias Slavov M 438 4:36:48 (4:37:18)
142 » Mikko Kärkkäinen Lahti M 193 4:38:38 (4:38:51)
142 » Sakari Tikkakoski M 459 4:38:38 (4:39:14)
144 » Jarno Saario M 413 4:41:09 (4:41:38)
145 » Kalle Julkunen M 106 4:41:27 (4:41:54)
146 » Timo Minkkinen YIT- Rakennus M 271 4:41:43 (4:42:06)
147 » Esa Rusila M 403 4:41:46 (4:41:58)
148 » Mika Keskinen JAMKO M 143 4:43:23 (4:43:51)
149 » Aleksi Parviainen Lehtisepät/Keskisuomalainen M 332 4:43:24 (4:43:52)
150 » Toni Paananen M 613 4:47:02 (4:47:37)
151 » Matias Lamminaho M 612 4:47:07 (4:47:42)
152 » Tatu Erkkilä M 606 4:47:31 (4:47:54)
153 » Joni Collan JJK M 24 4:51:44 (4:52:15)
154 » Markus Hietala KP-V Kaustinen M 61 4:53:28 (4:53:53)
155 » Markus Jäykkä Team Rahola M 122 4:54:21 (4:54:54)
156 » Ville Savolainen M 426 4:56:18 (4:56:50)
157 » Kalle Jäntti M 117 4:56:30 (4:57:00)
158 » Aleksandr Mikuev M 249 4:57:37 (4:57:59)
159 » Jukka Lehtonen SUSE M 225 4:58:32 (4:58:59)
160 » Kari Elomaa Seinäjoki M 615 5:00:02 (5:00:32)
161 » Petteri Väkiparta M 515 5:00:07 (5:00:40)
162 » Petri Stolt M 447 5:01:20 (5:01:49)
163 » Esa Viitala Descom Oy M 505 5:05:04 (5:05:24)
164 » Juha Mäenpää M 278 5:34:06 (5:34:41)



Ota yhteyttä   |   Anna palautetta

Copyright © 2009 Racetimer AB. Jälkipainos kielletään