Tuloksia Forssan Suvi-ilta 2014
Tuloksia
Kymppi Naiset
Tuloslista on bruttotulosten järjestyksen mukainen
Bruttoaika: aikasi lähdöstä
Nettoaika: aikasi lähtöviivan ylityksestä
Displaying tuloksia
1 - 250
of
432
in total
Page:
<
1
2
>
Pl.
Nimi
Syntymävuosi
Seura/Kaupunki/Maa
Kat.
Alakat.
#
Netto
Brutto
1
»
Minna Haka-Risku
Vammalan Seudun Voima
YL
7568
(35:50)
35:50
2
»
Jonna Välimaa
Vammalan Seudun Voima
YL
7666
(37:42)
37:42
3
»
Andreina Kero
Turun Urheiluliitto
YL
7605
(38:14)
38:14
4
»
Angela Kainulainen
Nokia
YL
7784
(38:15)
38:15
5
»
Jenni Mattila
Loimaan Voima
YL
7785
(38:43)
38:43
6
»
Laura Sointu
TU-38
YL
7665
(38:44)
38:46
7
»
Tiina Valamaa
Kokemäki
YL
7776
(38:53)
38:57
8
»
Veera Lehto
Helsingin Jyry
YL
7065
(40:36)
40:36
9
»
Terhi Halonen
Teivo Stayers
YL
7410
(41:55)
41:55
10
»
Katri Alaoja
Riihimäki
YL
7315
(42:02)
42:04
11
»
Liisa Jaatinen
Helsinki
YL
Lyhyt
7626
(42:34)
42:37
12
»
Astrid Snäll
Forssan Salama
15
7520
(42:40)
42:41
13
»
Tuula Yrjölä
Hämeenlinnan Tarmo
YL
7434
(43:40)
43:42
14
»
Katriina Moilanen
Heinolan Isku
15
7761
(44:16)
44:17
15
»
Vilja Savolainen
Helsinki
YL
7778
(45:02)
45:18
16
»
Piia-Riina Rukakoski
Tampere
YL
7479
(45:56)
45:59
17
»
Eija Raimovaara
Hämeenlinna
YL
7236
(46:13)
46:22
18
»
Saara Sillanpää
Forssan Salama
15
7682
(46:36)
46:36
19
»
Mira Reunanen
Tammelan Ryske
YL
7258
(47:05)
47:06
20
»
Anne Ahvenjärvi
YU-Team
YL
7522
(47:34)
47:37
21
»
Iida Onnela
AMS
YL
7797
(47:54)
48:05
22
»
Päivi Aaltonen
Vantaa
YL
7451
(48:06)
48:09
23
»
Annika Korpinen
Suomen Telakone Oy
YL
7525
(48:23)
48:24
24
»
Anna Pertola
Tampere
YL
7777
(48:19)
48:33
25
»
Jenni Halkivaha
Koski Tl
YL
7321
(48:34)
48:42
26
»
Anu Mäkinen
Uusikaupunki
YL
7167
(48:41)
48:46
27
»
Virpi Mikkola
U:gin Nostokori Oy
YL
7159
(49:04)
49:12
28
»
Laura Lindgren
Tammela
YL
7302
(49:21)
49:27
29
»
Sini Silvan
Paavo Nurmi maratonjuoksukoulu
YL
7781
(49:44)
49:45
30
»
Tuuli Miettinen
MTT
YL
7405
(50:00)
50:01
31
»
Pia Rowland
Lempäälä
YL
7631
(50:10)
50:14
32
»
Matilda Eriksson
Espoo
19
7156
(50:26)
50:28
33
»
Heidi Lehmann
Starnberg, Saksa
YL
7509
(50:20)
50:35
34
»
Sirkka Niemelä
TYKS
YL
7387
(50:30)
50:37
35
»
Satu Karjunen
Lahti
YL
7453
(50:48)
50:49
36
»
Mari Koskenoja
FSHKY
YL
7328
(50:48)
50:53
37
»
Lotta-Maria Maine
Lauttakylän Luja
15
7370
(50:51)
50:54
38
»
Aino Eno
Lauttakylän Luja
15
7309
(50:54)
50:57
39
»
Jenita Kokkonen
Joken Talli
YL
7766
(50:56)
50:58
40
»
Hanna Holopainen
Espoo
YL
7633
(51:30)
51:31
41
»
Outi Junell
Vantaa
YL
7107
(51:19)
51:32
42
»
Päivi Pihkala
Helsinki
YL
7190
(51:29)
51:39
43
»
Kaisa Nissi
Hippoksen Maratonkerho
YL
7570
(51:31)
51:53
44
»
Hanna Katravuori-Koski
Loppi
YL
7314
(51:43)
51:58
45
»
Emmiina Thynell
Tammela
YL
7725
(51:53)
51:59
46
»
Susanne Lehtimäki
Merkintätalo Oy
YL
7440
(51:59)
52:00
47
»
Heidi Teppo
Forssa
YL
7142
(51:54)
52:05
48
»
Marja Lehtipuu
Espoo
YL
7596
(52:03)
52:08
49
»
Maria Enberg
Forssa
YL
7435
(52:20)
52:24
50
»
Henriikka Järvenperä
Helsinki
YL
7787
(52:18)
52:31
51
»
Elina Blad
Saint-Gobain rakennustuotteet Oy
YL
7670
(52:29)
52:32
52
»
Katja Kovanen
Mäntsälä
YL
7462
(52:26)
52:36
53
»
Virpi Pihlaja-Niinistö
Paimio
YL
7783
(52:41)
52:46
54
»
Leena Selander
Siuntio
YL
7033
(53:02)
53:04
55
»
Johanna Uusi-Uitto
Asikkala
YL
7038
(53:00)
53:05
56
»
Katri Piiparinen
Helsinki
YL
7375
(53:04)
53:12
57
»
Minna Halkivaha
Loimaa
YL
7090
(53:09)
53:17
58
»
Anna Roivas
Sähköpoint Oy
YL
7617
(54:00)
54:00
59
»
Anne Alakoski
Reisjärven Pilke
YL
7245
(54:01)
54:02
60
»
Helena Wiggenhauser-Bergqvist
Turku
YL
7378
(53:56)
54:03
61
»
Kati Mäki
FSHKY
YL
7339
(54:09)
54:14
62
»
Anne Mäkelä
Teema Line Oy
YL
7082
(54:21)
54:22
63
»
Hilkka Majander
Helsinki
YL
7759
(54:40)
54:43
64
»
Marianne Jalonen
MTK Lounais-Häme
YL
7227
(54:47)
54:54
65
»
Merja Kokkonen
Joken Talli
YL
7765
(55:10)
55:10
66
»
Hanne Rasila
Orivesi
YL
7305
(55:06)
55:17
67
»
Petra Lipponen
Jyväskylä
YL
7736
(55:02)
55:19
68
»
Elina Laaksonen
Forssa Print
YL
Lyhyt
7587
(55:10)
55:24
69
»
Iida Komi
Jokioinen
19
7051
(55:24)
55:25
70
»
Jaana Eriksson
Kemiönsaari
YL
7160
(55:48)
55:50
71
»
Eveliina Ollikainen
Hyvinkää
19
7653
(55:21)
55:52
72
»
Liisa Saarinen
Forssa
15
7697
(55:50)
55:54
73
»
Mariita Anttila
Kärsämäen Kataja
YL
7049
(55:48)
55:57
74
»
Aiga Turuka
Team Riga
YL
7745
(55:43)
55:57
75
»
Vilma Ekholm
Sigamagee nettikauppa
YL
7621
(55:55)
55:57
76
»
Tytti Sippo
Forssan LVI-Valmiste Oy
YL
7223
(55:56)
56:05
77
»
Kristiina Hellén
Turku
YL
7707
(56:05)
56:18
78
»
Anu Kare
Forssan Salama
YL
7646
(56:24)
56:27
79
»
Maarit Rapiokallio
Helsingin Jyry
YL
7589
(56:27)
56:31
80
»
Elina Lohermaa
Lieto
YL
7157
(56:29)
56:32
81
»
Pinja Kämi
FJK
15
7206
(56:34)
56:35
82
»
Saara Kurkaa
Helsinki
YL
7493
(56:51)
56:54
83
»
Lili Reunanen
Tammelan Ryske
15
7255
(56:51)
56:56
84
»
Heli Elo-Vuola
FAI
YL
7210
(56:54)
57:02
85
»
Riika Parviainen
Unelmatupa LKV Oy
YL
7469
(56:53)
57:03
86
»
Mari Kuparinen
Valkeakoski
YL
7649
(56:55)
57:05
87
»
Sanni Sirén
Jokioisten Leipä
YL
7652
(56:51)
57:08
88
»
Siiri Peltola
Tammela
YL
Lyhyt
7516
(57:17)
57:18
89
»
Melanie Soukko
Ikaalinen
YL
7770
(57:08)
57:19
90
»
Kati Turtola
Renko
YL
7571
(56:48)
57:22
91
»
Kirsi Uusimäki
FSHKY
YL
7340
(57:20)
57:30
92
»
Marjo Sahla
Littoinen
YL
7053
(57:24)
57:30
93
»
Taina Kallus
Kanta-Hämen pelastuslaitos/Ypäjä
YL
Lyhyt
7538
(57:24)
57:42
94
»
Miia Laaksonen
Forssa Salama Ry
YL
7717
(57:32)
57:44
95
»
Minna Ranta
Tammela
YL
7192
(57:41)
57:46
96
»
Nina Heinikoski
Jokioinen
YL
7780
(57:39)
57:47
97
»
Anu Nässi
Jyväskylän yliopisto
YL
7553
(57:54)
58:17
98
»
Annika Naskila
Helsinki
YL
7607
(57:46)
58:20
99
»
Riitta Peura
Laukaa
YL
7188
(58:20)
58:35
100
»
Tarja Eskelinen
Kangasala
YL
Lyhyt
7178
(58:33)
58:42
101
»
Eeva Toikka
Forssa
YL
7695
(58:14)
58:42
102
»
Rosa Jalonen
Forssa
YL
7751
(58:30)
58:42
103
»
Leena Mölsä
FoSu
YL
7244
(58:36)
58:47
104
»
Pauliina Jolanki-Nurminen
Forssan Kaupunki
YL
7281
(58:34)
58:49
105
»
Mira Orelma
Tammelan kunta
YL
7539
(58:34)
58:50
106
»
Viivi Inki
Forssa
15
7382
(58:49)
58:53
107
»
Liisa Arbelius
Turenki
YL
7452
(58:39)
58:53
108
»
Tuula Teperi
Sukulan Sussu
YL
7505
(58:44)
58:55
109
»
Jaana Roivas
Liperi
YL
7480
(58:31)
58:57
110
»
Julia Järventö
Mitron Oy
15
7136
(58:56)
58:58
111
»
Terhi Kaattari
Kiimassuo Kings
YL
7664
(59:05)
59:13
112
»
Johanna Mäkelä
Tammela
YL
7487
(59:14)
59:19
113
»
Oona Komi
Forssan Naisvoimistelijat
15
7068
(59:16)
59:20
114
»
Milla Lindfors
Team Timmit Tammat
YL
7058
(59:22)
59:24
115
»
Kaarina Matilainen
MTT
YL
7399
(59:12)
59:25
116
»
Chun Li Kok
Jyväskylän yliopisto
YL
7556
(59:06)
59:28
117
»
Jaana Lindroos
Hämeenlinna
YL
7134
(59:00)
59:30
118
»
Rosa Nyström
Kello-Nyström
YL
7699
(59:32)
59:37
119
»
Jenni Heikkilä
Uusioaines Oy
YL
7265
(59:37)
59:42
120
»
Anne Halonen
FSHKY
YL
7358
(59:37)
59:54
121
»
Satu Aaltonen
Letku
YL
7209
(59:56)
1:00:01
122
»
Seidi Koskinen
Lahden JP-Palvelut Oy
YL
7481
(1:00:07)
1:00:15
123
»
Emilia Metsämäki
Forssan Salama
15
7667
(1:00:19)
1:00:21
124
»
Päivi Lampinen
Ylöjärvi
YL
7569
(59:57)
1:00:22
125
»
Mirka Rämö
Tammela
YL
7468
(1:00:16)
1:00:23
126
»
Kati Salo
Helsinki
YL
7039
(1:00:28)
1:00:35
127
»
Anne Vilenius
Espoo
YL
Lyhyt
7199
(1:00:33)
1:00:45
128
»
Sanni Willman
Forssan Metallityöt Oy
YL
7529
(1:00:43)
1:00:51
129
»
Sinikka Käräjäoja
Tampere
YL
7716
(1:00:39)
1:00:52
130
»
Marjaana Kukkola
HKScan Finland Oy
YL
7141
(1:00:29)
1:00:56
131
»
Minna Rautiainen
Lahti
YL
7064
(1:00:32)
1:00:58
132
»
Anna-Riikka Jalkanen
FSHKY
YL
7355
(1:00:33)
1:01:04
133
»
Marjatta Lehtonen
MTK Tammela
YL
7303
(1:00:38)
1:01:06
134
»
Karoliina Laaksonen
Tammela
YL
7078
(1:00:52)
1:01:08
135
»
Inka Hulmi
KlaNMKY
19
7463
(1:00:57)
1:01:09
136
»
Paula Harjula
combo
YL
Lyhyt
7726
(1:01:09)
1:01:15
137
»
Krizstina Bóna
Jyväskylän yliopisto
YL
7558
(1:01:02)
1:01:23
138
»
Tiia-Riikka Vikman
FSHKY
YL
7337
(1:00:59)
1:01:28
139
»
Anja Favén
Vantaa
YL
7712
(1:01:23)
1:01:37
140
»
Luna Reunanen
Tammelan Ryske
15
7254
(1:01:36)
1:01:42
141
»
Elisa Tuominen
Forssan Kaupunki
YL
7282
(1:01:34)
1:01:44
142
»
Mirja Rajala
Häjyt
YL
7597
(1:01:32)
1:01:46
143
»
Anni Karvonen
Kuopio
YL
7061
(1:01:24)
1:01:49
144
»
Meri Latvala
Kangasala
YL
Lyhyt
7588
(1:01:33)
1:01:51
145
»
Tanja Kovanen
Mäntsälä
YL
7031
(1:01:42)
1:01:52
146
»
Julia Murtolahti
Somero
YL
7734
(1:01:51)
1:01:53
147
»
Niina Valkonen
Fun Run Salo
YL
7287
(1:01:35)
1:01:54
148
»
Sanna Lindgren
SSP Yhtiöt Oy
YL
7560
(1:01:47)
1:01:54
149
»
Riitta Weckman
Vääksy
YL
7036
(1:01:40)
1:01:54
150
»
Sanni Aaltonen
Tammelan Ryske
15
7576
(1:01:54)
1:01:59
151
»
Arja Wääri
Boreal Kasvinjalostus Oy
YL
7083
(1:01:40)
1:02:07
152
»
Tiina Salmi
Hattula
YL
7477
(1:02:04)
1:02:14
153
»
Marika Rantala
Vilkas Group Oy
YL
7257
(1:02:09)
1:02:15
154
»
Minna Hirsimäki
Tammelan Kunta
YL
7097
(1:02:25)
1:02:30
155
»
Sini Syrjälä
Forssa
YL
7150
(1:02:21)
1:02:36
156
»
Elina Tammenlehto
Orimattila
YL
7772
(1:02:32)
1:02:38
157
»
Jonna Eloranta
Tervakoski
15
7610
(1:02:43)
1:02:48
158
»
Sanna Eloranta
Tervassa Juoksijat
YL
7603
(1:02:44)
1:02:48
159
»
Suvi Ahtinen
Loimaa
19
7428
(1:02:28)
1:02:51
160
»
Kati Koukku
HC-Nivunen
YL
7648
(1:02:11)
1:02:51
161
»
Anu Hult
Triathlonteam 226
YL
7242
(1:02:44)
1:02:57
162
»
Hannamari Dickman
Tampere
YL
7753
(1:02:55)
1:03:02
163
»
Elina Silmälä
Osuuskauppa Hämeenmaa
YL
7329
(1:03:12)
1:03:14
164
»
Tiina Arra
Espoo
YL
7767
(1:03:17)
1:03:19
165
»
Raili Mero
Forssan Salama
YL
7173
(1:03:12)
1:03:20
166
»
Maija Korpela
FSHKY
YL
7334
(1:03:07)
1:03:23
167
»
Tiina Vesterinen
Tammela
YL
7161
(1:03:06)
1:03:23
168
»
Terhi Yli-Hallila
Turku
YL
7196
(1:02:56)
1:03:32
169
»
Raija Pasanen
Osara
YL
7713
(1:03:29)
1:03:33
170
»
Riitta YliHallila
Si-Su Pietarsaari
YL
7168
(1:03:00)
1:03:35
171
»
Johanna Lindroos
Hämeenlinna
YL
7091
(1:03:07)
1:03:36
172
»
Satu Lamminpää
Saaristokadun Ponnistus
YL
7059
(1:03:29)
1:03:37
173
»
Piia Kukkamo
Forssan Kaupunki
YL
7290
(1:03:21)
1:03:38
174
»
Pauliina Pasanen
Kyröskoski
YL
7054
(1:03:26)
1:03:46
175
»
Marjukka Putula
Lahti
YL
7191
(1:03:44)
1:03:52
176
»
Katariina Suvanto
Forssa Print
YL
7701
(1:03:36)
1:03:53
177
»
Tanja Koskinen
Humppila
YL
7152
(1:03:27)
1:03:53
178
»
Sirpa Autio
FSHKY
YL
7357
(1:03:30)
1:03:54
179
»
Maarit Penttilä
Tampere
YL
Lyhyt
7476
(1:03:50)
1:03:54
180
»
Julia Saloranta
Hämeenlinna
15
7137
(1:04:01)
1:04:08
181
»
Riitta Vilhonen
Ypäjä
YL
7189
(1:03:41)
1:04:08
182
»
Erja Simola
Team Reenimuijat
YL
7194
(1:04:04)
1:04:11
183
»
Saija Helenius
Forssan Kaupunki
YL
7280
(1:03:53)
1:04:15
184
»
Leena Manni-Rantanen
Espoo
YL
7171
(1:04:14)
1:04:24
185
»
Pinja Pohjola
Forssa
15
7595
(1:04:30)
1:04:32
186
»
Mirabell Schmidt
Porvoo
YL
7619
(1:04:30)
1:04:32
187
»
Katarina Stolt
Porvoo
YL
7620
(1:04:29)
1:04:34
188
»
Marja Levonen
Kosken kaiku
YL
7320
(1:04:23)
1:04:36
188
»
Katja Ahti
Forssa
YL
7744
(1:04:17)
1:04:36
190
»
Maria Hokka
Forssa
YL
7219
(1:04:09)
1:04:37
191
»
Raija Virtanen
FSHKY
YL
7669
(1:04:23)
1:04:38
192
»
Silja Saarikkomäki
Team Reenimuijat
YL
7193
(1:04:32)
1:04:39
193
»
Sanna Leikkilä
Forssan Kaupunki
YL
7291
(1:04:30)
1:04:40
193
»
Jaana Suuronen
Forssan Kaupunki
YL
7286
(1:04:33)
1:04:40
195
»
Asta Jaakkola
Forssan kaupunki
YL
7644
(1:04:22)
1:04:42
196
»
Leena Kajander
Tampere
YL
7752
(1:04:35)
1:04:43
197
»
Sanna-Marjaana Sandell
Lieto
YL
7618
(1:04:11)
1:04:46
198
»
Jaana Nieminen
Jokioinen
YL
7019
(1:04:30)
1:04:47
199
»
Milla Mäkinen
FSHKY
YL
7347
(1:04:28)
1:04:47
200
»
Tiina Tukia
Espoo
YL
7461
(1:04:38)
1:04:50
201
»
Marjo Lahtimo
Fläk Woods Oy
YL
Lyhyt
7417
(1:04:34)
1:04:56
202
»
Piia Saarinen
Yksityinen henkilö
YL
7112
(1:04:47)
1:05:03
203
»
Eveliina Saloranta
Hämeenlinna
YL
7135
(1:04:57)
1:05:04
204
»
Ritva Mäntylä
Forssa
YL
7129
(1:04:57)
1:05:05
205
»
Merita Mutkala
Ypäjä
YL
7705
(1:04:38)
1:05:06
206
»
Eeva Poikela
Espoo
YL
7808
(1:04:45)
1:05:08
207
»
Heidi Kämi
HKScan Finland Oy
YL
7215
(1:05:07)
1:05:09
208
»
Helena Sjögren
Rusko
YL
Lyhyt
7475
(1:04:50)
1:05:10
209
»
Saila Vuorela
Astrum Auto Oy
YL
7609
(1:05:14)
1:05:15
210
»
Petra Sihvonen-Hovila
Astrum Auto Oy
YL
7608
(1:05:15)
1:05:15
211
»
Kati Seppänen
MTT
YL
7396
(1:05:03)
1:05:23
212
»
Irja Lahdenmäki
Seinäjoki
YL
7580
(1:05:00)
1:05:23
213
»
Eeva-Maija Kara
Minkiö
YL
7792
(1:04:57)
1:05:23
214
»
Ilona Hulshof
Forssa
15
7465
(1:05:01)
1:05:25
215
»
Heini Koskula
Forssa
YL
7455
(1:05:03)
1:05:27
216
»
Anna-Kaisa Kotinoja
OTE Oy
YL
7526
(1:05:26)
1:05:35
217
»
Tiia Seer
Sako
YL
7395
(1:05:31)
1:05:38
218
»
Teresa Ylösmäki
Osuuskauppa Hämeenmaa
YL
7330
(1:05:39)
1:05:40
219
»
Viveka Nylund
FSHKY
YL
7352
(1:05:34)
1:05:42
220
»
Heli Suominen
Lieto
YL
7311
(1:05:42)
1:05:48
221
»
Mira Jääskeläinen
Tampere
YL
7071
(1:05:22)
1:05:49
222
»
Taru Halla
Helsinki
YL
7591
(1:05:27)
1:05:50
223
»
Riikka Riihimäki
Fun Run Salo
YL
7277
(1:05:39)
1:05:50
224
»
Miia Uusitalo
Nurmijärvi
YL
7267
(1:05:35)
1:05:51
225
»
Arja Luopa
Järvenpää
YL
7040
(1:05:42)
1:05:53
226
»
Taina Maines
Piikkiö
YL
7561
(1:05:30)
1:06:02
227
»
Nina Holmberg
Loppi
YL
7266
(1:05:49)
1:06:03
228
»
Anu Ingman-Huttunen
Karkkila
YL
7175
(1:06:00)
1:06:03
229
»
Tea Pelkonen
Säkylä
YL
7153
(1:05:39)
1:06:09
230
»
Noora Palm
Forssan kaupunki
YL
7651
(1:05:44)
1:06:10
231
»
Kirsi Pusin
Vantaa
YL
7126
(1:05:11)
1:06:19
232
»
Mirja Visuri
Mäntsälä
YL
7018
(1:06:19)
1:06:28
233
»
Aino Toivio
Forssa
YL
7515
(1:06:14)
1:06:29
234
»
Christina Smedslund
Parainen
YL
7043
(1:06:17)
1:06:32
235
»
Enni Lehtinen
Tammela
15
7447
(1:06:30)
1:06:35
236
»
Iiris Ketelimäki
Tammela
15
7449
(1:06:30)
1:06:35
237
»
Anna Norbäck
Team Timmit Tammat
15
7625
(1:06:59)
1:07:00
238
»
Veera Leppäkangas
Loimaa
19
7165
(1:06:49)
1:07:02
239
»
Siiri Talikka
Riihimäki
YL
7158
(1:06:42)
1:07:05
240
»
Kaisu Norbäck
Team Timmit Tammat
YL
7616
(1:06:59)
1:07:09
241
»
Tiina Lintula
Forssa
YL
7429
(1:06:56)
1:07:11
242
»
Katri Ilvonen
Kivistön Kiertäjät
YL
7216
(1:07:03)
1:07:14
243
»
Anu Mäkelä
Kivistön Kiertäjät
YL
7225
(1:07:04)
1:07:14
244
»
Tiina Jarvasto
Pernod Ricard Finland
YL
7317
(1:06:54)
1:07:16
245
»
Päivi Halkivaha
Oripää
YL
7106
(1:07:15)
1:07:28
246
»
Sari Leppäkangas
FSHKY
YL
7350
(1:07:17)
1:07:29
247
»
Leena Lindroth
Sako
YL
7402
(1:07:32)
1:07:33
248
»
Tiia Lundström
Forssa
YL
7146
(1:07:36)
1:07:39
249
»
Ida-Maria Siik
Jokioinen
YL
7432
(1:08:04)
1:08:09
250
»
Milja Mäkelä
Paavo Nurmi Sports
YL
7650
(1:07:56)
1:08:20
Page:
<
1
2
>