Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Rathfarnham 5km 2012
Resultat
5km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
501 - 750
av totalt
1021
Sida:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
501
»
Brian McMahon
Pearse Bros
M
M40
21684
(24:58)
25:42
502
»
Naoise Waldron
F
FS
21080
(25:11)
25:43
503
»
Fiona Lyons
F
F40
491
(25:45)
25:45
504
»
Barry Reynolds
M
MS
20753
(24:53)
25:46
505
»
Derek Mander
M
M40
506
(25:10)
25:46
506
»
Coner Hudson
M
MS
21686
(24:57)
25:48
507
»
Liz Conroy
Tallaght AC
F
F60
127
(25:12)
25:50
508
»
Karen Doyle
Basecamp fitness
F
FS
221
(25:27)
25:50
509
»
Craig Kinnear
M
MS
457
(25:37)
25:51
510
»
Aoife Ni Dhea
F
FS
20672
(25:21)
25:51
511
»
Hazel Carty
F
FS
91
(25:25)
25:52
512
»
Vincent McEneaney
M
M45
540
(24:53)
25:53
513
»
Sam Treacy-McGee
M
MJ
21065
(25:06)
25:53
514
»
Susan Dowd
Bray Runner
F
FS
218
(24:43)
25:54
515
»
Brian O'grady
M
MS
20673
(25:09)
25:55
516
»
Aisling Ni Dhiorbhain
F
FS
651
(25:30)
25:55
517
»
Alex Cunningham
Bros Pearse
M
MJ
171
(25:12)
25:56
518
»
Jon Neville
M40
21636
(24:56)
25:57
519
»
Aine O'Dea
F
FJ
20662
(25:29)
25:57
520
»
Mary Coghlan
Raheny Shamrock AC
F
FS
113
(25:26)
25:58
521
»
Garret Brown
Brothers Pearse AC
M
M40
21646
(25:19)
26:00
522
»
Diarmuid Bradley
M
M55
37
(25:39)
26:01
523
»
Brian Tracey
tallaght AC
M
MS
21063
(25:43)
26:02
524
»
fionnuala ruane
F
F45
20767
(25:37)
26:04
525
»
Denis Drennan
M
MS
224
(24:59)
26:05
526
»
Shay Kilcullen
M
MS
455
(25:45)
26:07
527
»
Jim Kelly
M
M40
430
(24:58)
26:07
528
»
Jane hehir
F
FS
1
(25:58)
26:08
529
»
Michael Moore
M
MS
603
(25:21)
26:08
530
»
Valerie Watt
F
F40
1158
(25:39)
26:08
531
»
Joanne Walsh
F
FS
1134
(25:20)
26:08
532
»
Kieran Nolan
M
MS
87
(26:09)
26:09
533
»
Tom Moran
M
M40
606
(24:50)
26:09
534
»
Aoife Breathnach
Sports world
F
FS
46
(25:12)
26:13
535
»
Sean Connolly
M
MS
123
(25:00)
26:13
536
»
Shane Hogan
M
MS
21593
(25:28)
26:14
537
»
Alan Bathe
None
M
MS
19
(25:14)
26:14
538
»
Keith Holmes
M
M45
373
(25:13)
26:14
539
»
Helen Gaynor
F
FS
303
(25:34)
26:15
540
»
Adam Doherty
M
MS
1166
(25:22)
26:16
541
»
Anne Marie Shier
F
FS
20795
(25:23)
26:17
542
»
claire ryan
F
FS
20770
(25:58)
26:17
543
»
Jennifer Counter
F
FS
146
(25:43)
26:18
544
»
Lisa Shine
DSD
F
FS
20796
(25:37)
26:19
545
»
Patrick Tutty
M
M55
21071
(25:22)
26:19
545
»
Paul Murray
M
M45
646
(25:22)
26:19
547
»
Jim Dwyer
Lucan Harriers
M
M60
21617
(26:09)
26:20
548
»
Liam O'Shea
M
MJ
1156
(25:58)
26:20
549
»
Gemma Mitchell
F
FS
589
(26:02)
26:21
550
»
Stephen Staines
E.Rockets A.C
M
MS
21042
(25:19)
26:21
551
»
Ken Keating
M
MS
408
(25:56)
26:22
552
»
Elizabeth Hickey
F
FS
355
(25:44)
26:23
553
»
Nuala Balfe
F
F50
11
(26:14)
26:24
554
»
Brendan Balfe
M
M45
12
(26:14)
26:24
555
»
Aoife Boyle
F
FS
1108
(25:53)
26:24
556
»
Joanne Cronin
F
FS
157
(26:13)
26:25
557
»
Ciara Brady
F
FS
41
(25:26)
26:26
558
»
Denise Brannick
F
F45
45
(26:11)
26:28
559
»
Cain O'Hara
M
MS
20714
(26:07)
26:29
560
»
Patricia Lyne
Rathfarnham WSAF
F
FJ
489
(26:25)
26:30
561
»
CAROLINE CREEDON
F
F45
155
(25:40)
26:31
562
»
Regina Coppinger
F
F45
134
(26:17)
26:32
563
»
Ross Fitzgerald
M
MS
268
(26:09)
26:35
564
»
sean anthony quinn
none
M
MS
20733
(25:40)
26:35
565
»
Elaine Breslin
F
FS
21668
(24:59)
26:36
566
»
Elaine Canty
F
FS
83
(25:49)
26:39
567
»
Maria Doherty
none
F
F40
208
(26:29)
26:40
567
»
IAN NOLAN
M
MS
660
(25:49)
26:40
569
»
Barry Kiernan
M
M40
454
(25:25)
26:41
570
»
Gavin Rafferty
n/a
M
MS
20744
(26:14)
26:44
571
»
Aisling Keogh
na
F
FJ
345
(26:06)
26:44
572
»
Darren Christy
M
MS
100
(26:26)
26:44
573
»
Amy Lyons
F
FS
20705
(26:23)
26:45
574
»
Ciara Ruane
F
FS
1092
(26:20)
26:46
574
»
Sheena Maguire
F
F40
502
(26:10)
26:46
576
»
Bernard Kenealy
M
MS
434
(25:27)
26:47
577
»
Donal Gleeson
M
M40
1076
(25:57)
26:48
578
»
Patrick Trappe
none
M
MS
21064
(26:49)
26:49
579
»
Lochlainn Coyne
M
MS
151
(25:42)
26:50
580
»
Denis Gleeson
Orwell Wheelers Cycling Club
M
M55
315
(25:43)
26:50
581
»
Gillian Watters
F
FS
21095
(26:26)
26:53
582
»
Orla Murray
F
FS
645
(26:39)
26:54
583
»
Deirdre Farrell
Bros Pearce AC
F
F40
253
(26:18)
26:55
584
»
John A McDermott
M
M55
1123
(26:18)
26:57
585
»
Ailish Hudson
F
F45
381
(25:53)
26:57
586
»
Deirdre Dunne
None
F
F40
234
(26:31)
27:00
587
»
Andrew Duggan
M
MS
229
(25:47)
27:01
587
»
Derek Riordan
M
MS
20755
(26:42)
27:01
589
»
billy linehan
none
M
MS
479
(25:58)
27:02
590
»
Derval Cunningham
F
FS
170
(26:20)
27:03
591
»
Catherine Watd
F
MS
1129
(26:18)
27:04
592
»
Bill O'Shea
M
M40
1157
(26:41)
27:04
593
»
Igusti Ayu Sumiartini
F
FS
21052
(26:56)
27:05
594
»
Sheila Gaughan
F
FS
301
(26:15)
27:05
595
»
Tom Sutton
M
MS
21661
(26:02)
27:08
596
»
Denise Kelleher
Raheny Shamrock AC
F
FS
414
(26:18)
27:09
597
»
Elizabeth Keher
F
FJ
412
(26:05)
27:10
598
»
Nigel Kent
M
MS
447
(26:06)
27:10
599
»
Trisha Mc Kenna
F
FS
523
(26:23)
27:11
600
»
Stephen McEvoy
M
MS
543
(26:09)
27:14
601
»
Declan Gill
None
M
MS
306
(26:54)
27:14
602
»
Martin Cummins
Bros Pearse A.C.
M
MS
169
(26:28)
27:14
603
»
Paul Kenny
M
MS
440
(26:54)
27:16
604
»
Orla Ridell
F
FS
1104
(26:30)
27:16
604
»
Niamh Honer
F
FS
375
(26:37)
27:16
606
»
Kevin Kenny
M
MS
439
(26:55)
27:17
607
»
John Healy
M
M50
21681
(26:40)
27:17
608
»
Colm O'Morain
M
M60
20788
(26:12)
27:17
609
»
Aine Fitzsimons
F
F40
269
(26:25)
27:17
610
»
Rachel McCluskey
Rathfarnham WSAF
F
FS
531
(26:21)
27:18
611
»
Tracey O'Grady
F
F40
20674
(26:33)
27:18
612
»
sonia howard
F
F40
378
(26:33)
27:19
613
»
sandra burke
F
FS
61
(26:29)
27:19
614
»
Sheila Ramke
F
FS
20745
(26:38)
27:20
615
»
Ross Harrison
M
MS
340
(26:33)
27:20
616
»
Patricia McCabe
F
F40
1090
(26:45)
27:21
617
»
Charles Meenan
Rathfarnham
M
M55
578
(27:07)
27:21
618
»
Íde Cleary
F
FS
107
(27:12)
27:23
619
»
Neil Purdy
M
MS
20728
(26:08)
27:24
620
»
Orlaith Moran
F
FJ
656
(26:47)
27:24
621
»
Rhona McGrath
F
FS
553
(26:44)
27:26
622
»
Claire Gleeson
F
FS
312
(26:37)
27:27
623
»
Rachel Pettit
F
FS
20710
(27:16)
27:28
624
»
Joanne Canniffe
F
FS
82
(26:35)
27:28
625
»
Sean Masterson
M
MS
515
(27:10)
27:30
626
»
Sean Greene
M
M40
325
(26:39)
27:31
627
»
Alba Barrett
n/a
F
FS
678
(27:32)
27:32
628
»
Liam Gallagher
M
M55
295
(26:53)
27:33
629
»
Éilis Quinn
F
FS
20730
(27:33)
27:33
629
»
Fiona McGovern
F
F40
1089
(26:59)
27:33
631
»
Peter Mulvany
Kilmore AC
M
M45
622
(26:42)
27:34
632
»
Mark Costello
M
MS
143
(26:28)
27:35
633
»
Sylvia Ballagh
F
FS
21666
(25:59)
27:36
634
»
Paul Ivory
M
M45
389
(26:44)
27:38
635
»
Joyce Ann Downey
F
F40
21649
(26:57)
27:38
636
»
Robert MacNamara
M
MJ
20679
(26:57)
27:39
637
»
fidelma butler
F
FS
64
(27:39)
27:39
638
»
Gráinne Curry
None
F
FS
179
(27:21)
27:40
639
»
Niamh Gleeson
Dundrum
F
F45
314
(26:26)
27:41
640
»
Lucas Verbist
M
M50
21077
(26:46)
27:42
641
»
Nathanel O'Leary
M
MJ
99
(27:42)
27:42
642
»
Aidan Marren
None
M
MS
511
(26:33)
27:43
643
»
Karol Ryan
F
FS
21665
(27:13)
27:49
644
»
Emma Gilbert
F
FS
304
(26:59)
27:50
645
»
irene somers
none
F
FS
21038
(27:15)
27:51
646
»
ANNA SEOIGHE
MOUNT CARMEL HOSPITAL
F
FS
20782
(26:32)
27:52
647
»
Marie Cronin
F
F40
21685
(27:09)
27:56
648
»
Matthew Tennyson
M
MS
21059
(27:03)
27:56
649
»
Louise Higgins
F
FS
1150
(26:48)
27:56
650
»
Conor Smith
M
MS
21034
(27:09)
27:56
651
»
Clive Hall
M
MS
21672
(27:40)
27:57
652
»
Mags Goddard
F
F40
317
(27:11)
27:58
653
»
Evonne Healy
F
F40
350
(27:59)
27:59
654
»
Ray O'Dea
M
MS
21604
(26:42)
27:59
655
»
Edward Hudson
M
M50
382
(26:56)
27:59
656
»
Maria Murphy
F
F40
636
(27:05)
28:01
657
»
Betty Kehoe
Donore Harriers
F
F55
1145
(27:51)
28:02
658
»
julie nolan
F
FS
662
(27:12)
28:02
659
»
Monica Coll
F
FS
118
(26:55)
28:03
660
»
David Hogan
M
MS
364
(26:54)
28:04
661
»
Deirdre Heavey
F
FS
1107
(27:34)
28:05
662
»
Jodie McCrane
F
FS
1106
(27:33)
28:05
663
»
Tony O'Rouke
M
MS
1102
(27:35)
28:05
664
»
Derrick Long
Rathfarnham Athletics
M
M50
481
(27:37)
28:06
665
»
Deirdre Doyle
Brothers Pearse Athletic
F
FS
223
(27:27)
28:07
666
»
Rebecca Surman
F
FS
21053
(27:13)
28:07
667
»
Julie Trescott
F
FS
21066
(27:17)
28:07
668
»
Sarah Williams
N/a
F
FS
21530
(27:42)
28:08
669
»
Susan oHare Rogers
F
FS
20696
(26:49)
28:08
670
»
Liam Coman
M
MJ
21625
(27:35)
28:09
670
»
John Coman
M
M45
21626
(27:35)
28:09
672
»
Ronan Kelly
M
MS
432
(27:27)
28:10
673
»
Doireann Sweeney
Pears bros Knocklyn Runners
F
FS
21657
(27:10)
28:13
674
»
Aine Cuddihy
F
FS
161
(27:08)
28:14
675
»
Anna McDonald
M
MS
536
(28:04)
28:15
676
»
Liz Brett
F
FS
51
(27:45)
28:18
677
»
john molohan
None
M
MS
594
(27:32)
28:21
678
»
Sinead Doherty
F
F40
400
(27:12)
28:21
678
»
Philip
M
M40
391
(27:11)
28:21
680
»
Ash Ward
F
FS
21092
(27:16)
28:22
680
»
Paul Ward
M
MS
21093
(27:15)
28:22
682
»
Fiona Hegarty
Lucan Harriers
F
F40
354
(28:15)
28:23
683
»
Aisling Nolan
F
F40
663
(27:36)
28:25
684
»
Fiona Flannery
F
F45
275
(27:14)
28:26
685
»
Aine Mc Carville
F
FS
518
(27:18)
28:26
686
»
Lorraine Monaghan
F
FS
597
(27:29)
28:30
687
»
Aoibheann Murphy
Tallaght athletic club
F
FS
631
(27:58)
28:34
688
»
Maria Barron
F
FS
20678
(28:06)
28:35
689
»
Tony Nardone
M
MS
648
(27:18)
28:36
690
»
Julie Heffernan
F
FS
352
(27:44)
28:37
691
»
Lea Kelly
F
FS
21659
(28:12)
28:37
692
»
Miriam Courtney
F
F45
147
(28:03)
28:38
693
»
Eileen Costelloe
F
F45
144
(28:03)
28:38
694
»
Shauna Garvin
F
FJ
300
(28:11)
28:38
695
»
Carol Gleeson
F
FS
311
(27:50)
28:38
696
»
Michelle Ritchie
F
FS
20756
(27:44)
28:42
697
»
Rebecca Weld
F
FS
21097
(27:50)
28:44
698
»
Niamh Molloy
F
FS
593
(27:33)
28:45
699
»
Paul Purcell
M
MS
20727
(27:53)
28:47
699
»
Bernadette Lea
F
FS
468
(28:38)
28:47
701
»
Vivienne Gleeson
F
FS
313
(27:51)
28:48
701
»
Pauline Perin
F
FS
20708
(27:50)
28:48
703
»
Teresa Lea
F
FS
467
(28:39)
28:49
704
»
Laura Casey
F
FS
92
(27:56)
28:50
705
»
Darina Barrett
F
F40
1091
(28:25)
28:51
706
»
Philip Brennan
M
M50
48
(28:30)
28:51
707
»
Joanne Beamish
F
FS
21
(27:54)
28:52
708
»
Jonathan McGuinness
M
MS
21613
(27:54)
28:52
709
»
Carol McNamara
F
FS
21654
(28:25)
28:55
709
»
rory jordan
M
M40
396
(27:57)
28:55
711
»
Sinead Cunningham
F
FS
173
(28:25)
28:56
712
»
Jean Sheridan
F
FS
20791
(28:50)
28:57
713
»
Lee Mckinley
F
FS
562
(28:05)
28:58
714
»
Helena Barrett
F
F45
15
(28:15)
28:58
715
»
Grainne Webb
F
FS
21096
(28:34)
28:59
716
»
Mark Phelan
M
MS
20713
(28:15)
28:59
717
»
Brendan O'Connell
energie clarendon
M
MS
699
(28:12)
28:59
718
»
Debarah Harte
F
FS
21667
(27:21)
29:00
719
»
Sinead Puirseal
F
FS
1140
(27:50)
29:01
720
»
Gerardine Lally
None
F
F50
460
(27:50)
29:02
721
»
Irene Brady
F
FS
43
(27:53)
29:03
722
»
Nicola Jordan
F
FS
397
(28:07)
29:04
723
»
Dorota Rawicz-Lipinska
F
FS
20749
(28:13)
29:06
724
»
Eryk Rawicz-Lipinski
M
MS
20750
(28:13)
29:06
724
»
Jennifer Farrelly
F
FS
256
(28:04)
29:06
726
»
Diana Molohan
F
FS
595
(28:17)
29:07
727
»
Patrick Kelly
M
21653
(29:09)
29:09
728
»
Rachel Mac Gowan
Westwood Leopardstown
F
F40
494
(28:32)
29:10
729
»
Deirdre Farrell
F
FS
254
(28:17)
29:10
730
»
Anne Cassin
F
F50
97
(28:49)
29:11
731
»
Deirdre Naughton
F
F45
21663
(28:13)
29:14
732
»
Jill Forde
Central Bank running club
F
FS
286
(28:50)
29:15
733
»
Rachel Dunne
F
FS
236
(28:27)
29:15
734
»
Angela MacMaltina
F
FS
21597
(28:10)
29:17
735
»
liz Daly
F
FS
186
(28:52)
29:20
736
»
Gavin O'Reilly
M
MS
20688
(28:12)
29:25
737
»
Ann Smyth
F
FS
21036
(29:13)
29:26
738
»
Patricia Gallagher
F
F40
297
(29:12)
29:26
739
»
Cathy O Brien
F
F45
672
(29:09)
29:27
740
»
Gaye Edwards
F
F45
241
(28:27)
29:27
741
»
Carina Cashman
F
F45
95
(28:10)
29:28
742
»
Lesley Conroy
F
FS
128
(28:44)
29:28
743
»
Michael Foley
M
M40
285
(29:19)
29:31
744
»
Sarah Delaney
F
F40
194
(28:48)
29:33
745
»
Veronica Dooley
F
FS
214
(28:36)
29:34
746
»
KAREN HAYES
F
FS
344
(29:35)
29:35
747
»
Eamonn Haughton
M
M40
21674
(28:56)
29:37
748
»
David Bracken
M
M40
21600
(28:55)
29:40
748
»
AILISH O' NEILL
NONE
F
FS
690
(28:37)
29:40
750
»
Sinead Macken
F
F40
498
(28:37)
29:41
Sida:
<
1
2
3
4
5
>