Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från Grabbhalvan i Örebro 2008
Resultat
Herrar 5 km
Visar resultat
1001 - 1250
av totalt
1482
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Resultat
1001
»
Ingemar Wrolo
1757
28:10
1002
»
Robert Wollenius
Martin G lag 2
678
28:11
1002
»
P-O Antonsson
Euromaint 6
299
28:11
1004
»
Robin Törnqvist
Fritidens Fritidsgård
370
28:12
1005
»
Ingemar Karlsson
Vägverket 2
1279
28:13
1006
»
Mattias Ericson
Oricas Runner
796
28:14
1007
»
Anders Sparr
Kumlaanstaltens kamratförening
576
28:17
1008
»
Stig Nilsson
johnson metall
459
28:17
1009
»
STEN-ÅKE ASTEMO
REHAUS PLASTPOJKAR
919
28:18
1009
»
Marcus Storm
AT-fritid
44
28:18
1009
»
Joakim Walfridsson
Rejmes 5
936
28:18
1009
»
Mathias Liljebergh
1460
28:18
1009
»
Stefan Storm
AT-fritid
45
28:18
1014
»
Åke
Åke Andersson
1309
28:18
1015
»
Andreas Axelsson
team ribboda
1158
28:21
1016
»
Erik Blomqvist
Proffice Sverige AB
888
28:21
1016
»
Patric Sundström
Martin G lag 3
682
28:21
1018
»
Peter Lundnberg
Bullens
153
28:21
1019
»
David Wennström
Proffice Sverige AB
887
28:21
1020
»
Tony Persson
Örebro universitet / IT-stöd-1
1364
28:22
1021
»
Bosse Parmhed
Cambrex 6
184
28:22
1022
»
Lars Sunnanlid
Lag 1 Korvbrödsbagarn
605
28:23
1023
»
Krister Folkesson
1794
28:24
1024
»
Anders Nilsson
Tullängsskolan
1210
28:24
1024
»
Martin Erkman
1459
28:24
1026
»
Anders Erkman
1378
28:24
1027
»
Per-Axel Pettersson
1480
28:25
1028
»
Karl Ekblom
Tre Lås
1197
28:26
1028
»
Peter Israelsson
Tre Lås Elit
1200
28:26
1030
»
Niklas Ståhl
1474
28:27
1031
»
Vladimir Bunny
Vladimir & Bunny Team
1277
28:28
1032
»
Peter Strand
Pisiformis
841
28:28
1033
»
Adam Hallin
Vladimir & Bunny Team
1273
28:28
1034
»
Secondhand Rudbecksgatan
Vladimir & Bunny Team
1274
28:29
1035
»
Klas Björndahl
K3 Nordic AB
493
28:29
1036
»
Björn Jakobsson
Lag 1 Korvbrödsbagarn
603
28:29
1037
»
Kent Persson
429 kg Atlas Natt
3
28:31
1038
»
Olof Larsson
Vivallaskolan Joggers""
1265
28:31
1039
»
Håkan Nyberg
Aditro AB
1618
28:31
1040
»
Anders Nilsson
K3 Nordic AB
478
28:33
1041
»
Håkan Jönsson
1426
28:33
1042
»
Christer Bergström
Lars Vegas Boys
623
28:34
1043
»
Andreas Carlsson
Jonsson Bil 3
472
28:34
1044
»
Daniel Svensk
1402
28:35
1045
»
Åke Persson
Trioplast AB
1203
28:35
1046
»
Jan Olsson
Grillmästarna
395
28:37
1047
»
Per Barthelson
Örebro Markisfabrik
1330
28:38
1047
»
Leif Edberg
1785
28:38
1049
»
Emil Seiz
Lite för feta
641
28:39
1050
»
Joakim Frendin
Frendins Snickeri AB 2
349
28:39
1051
»
Kenny Elfström
1754
28:41
1052
»
Sonny Johansson
1655
28:41
1053
»
Thomas Lassar
1753
28:41
1054
»
Lars Dagsson
USÖ Barnkliniken
1231
28:42
1054
»
Nils-Erik Norberg
1772
28:42
1056
»
Oskar Ekblom
Bromsklossarna
146
28:43
1057
»
Ove Eriksson
1478
28:43
1058
»
Felix Ringmyr
1715
28:44
1059
»
Dan Bellander
Labbet 3
599
28:45
1060
»
Rikard Hallgren
Adolfsbergs IK
14
28:45
1061
»
Oscar Ydreborg
Atlas Copco Rock Drills AB
85
28:47
1062
»
Emil Hellström
Green Cargo
391
28:48
1063
»
Stefan Franzén
Munksjö Aspa Bruk AB
718
28:48
1064
»
Johannes Danielsson
1798
28:49
1065
»
Andreas Hedström
Lag 2 Korvbrödsbagarn
613
28:50
1066
»
Jonas Hellnemo
Team Linde 3
1153
28:51
1067
»
Michael Björkman
1680
28:52
1068
»
Torbjörn Hedlund
Procordia/Fresta
871
28:54
1069
»
Håkan Landgren
Korsnäs Auto CV 2
543
28:56
1070
»
Kjell Finnerman
primo-killar
863
28:57
1071
»
Johan Öhrn
Epsilon Örebro, lag 2
254
28:58
1072
»
Stephan Backö
Jonsson Bil 3
475
28:58
1073
»
Johan Nyström
LIF-stilen
636
29:00
1074
»
Anders Sjögren
1800
29:00
1074
»
Roger Johansson
Logica 35+
650
29:00
1076
»
Kenny Morell
Åkarna plus en
1307
29:01
1077
»
Håkan Svensson
Fritidens Fritidsgård
366
29:02
1078
»
Ernst Ek
Cambrex 5
180
29:02
1079
»
Tomas Lundkvist
AVÖ
111
29:02
1080
»
Peter Jansson
Fattiga Orica
329
29:03
1081
»
Tommy Pemer
1513
29:04
1082
»
Sören Andersson
Egeryds 3
244
29:06
1083
»
Tommy Haglund
PJ´s Eld & Vent AB
847
29:07
1084
»
Magnus Filipsson
429 kg Atlas Natt
5
29:07
1085
»
Björn Hjalmarsson
Skanska Karlskoga
1031
29:10
1086
»
Bertil Wahlqvist
1393
29:11
1087
»
Peter Norden
C-laget
162
29:11
1088
»
Niklas Eriksson
Atlas Copco Rock Drills AB
83
29:12
1089
»
Thomas Almstedt
1661
29:12
1089
»
Rolf Gustafsson
1679
29:12
1091
»
Stefan Karlsson
1719
29:13
1092
»
tony fondelius
1514
29:15
1093
»
Hans Ruborg
Rehabmed, USÖ
911
29:17
1094
»
Patrik Axenstjerna
1732
29:18
1095
»
Per Kullberg
Frendins Snickeri AB 3
355
29:18
1096
»
Lasse Repo
1453
29:19
1097
»
Göran Persson
1625
29:19
1098
»
Mats Holgersson
Lars Vegas Boys
626
29:20
1099
»
Tomas Ohlson
Majo Runners R©
671
29:20
1100
»
Lars Strömberg
SEB Group IT 3
996
29:21
1101
»
Johan Gerdvall
Green Cargo
392
29:22
1102
»
Johan Fältström
Sydnärkes utbildningsförbund
1117
29:22
1103
»
Anders Holm
Sydnärkes utbildningsförbund
1115
29:22
1104
»
Håkan Gustavsson
1425
29:23
1105
»
Tomas Meijer
Örebro Automobilaffär AB
1320
29:23
1106
»
Adrian Jerlström
1690
29:23
1107
»
Joel Thunberg
AIK P-95
25
29:25
1108
»
Jacob Fredman
1428
29:25
1109
»
Robert Axelsson
Frendins Snickeri AB 3
356
29:30
1110
»
Henrik von der Lancken
Vivallaskolan
1261
29:30
1111
»
Göran Kjerf
Ovako Hällefors fritidsklubb 2
800
29:31
1112
»
Magnus Palm
1689
29:32
1113
»
Gunnar Wulf
Ovako Hällefors fritidsklubb 2
799
29:33
1114
»
Pär Christensson
Scooptram Rocks!
976
29:35
1115
»
Jonas Bergquist
Team Notifications Örebro
1155
29:36
1116
»
Martin Larsson
Batlas Bobco
118
29:36
1117
»
Algilani Khosrow
Skölpaddorna
1046
29:36
1118
»
Mikael Lemon
Euromaint 8
309
29:36
1119
»
Fredrik Lindblad
Berggrens
121
29:37
1120
»
Leif Axell
1454
29:39
1121
»
Kjell Andersson
Atlas Copco Rock Drills AB
77
29:39
1122
»
Jonathan Andersson
Åkarna plus en
1305
29:42
1123
»
Ulf Andersson
Mondi Örebro AB
711
29:42
1124
»
Patrik Embretsen
ODENS Mätare
766
29:42
1125
»
Göran Koss
Avos Outsiders
103
29:44
1125
»
Kent Bakklund
Atlas Copco Rock Drills AB
76
29:44
1127
»
Kent Andersson
Euromaint 4
288
29:45
1128
»
elliot sjödahl
tv-reparatör´n
1220
29:45
1129
»
Gunnar Anderson
Martin G lag 2
676
29:46
1130
»
Sebastian Magnusson
AIK P-95
30
29:47
1131
»
Kenneth Finsberg
Euromaint 4
286
29:47
1132
»
Oscar Ronquist
Glanshammars IF
387
29:47
1133
»
Kjell-Arne Isulv
1703
29:47
1134
»
Sven pettersson
1502
29:49
1135
»
Rickard Gustavsson
1667
29:50
1136
»
Peter Råberg
Proffice Sverige AB
892
29:50
1137
»
jesper johansson
tv-reparatör´n lag 3
1225
29:50
1138
»
Maths Wersen
1765
29:52
1139
»
Farid Jalili
Pionjären
1609
29:52
1140
»
Erik Hellberg
Persson & Persson Bygg AB
827
29:52
1141
»
Jari Somero
1764
29:53
1142
»
Göran Wallgren
Ericssöner
262
29:54
1143
»
Gustav Åkerblom
AIK P-95
20
29:55
1144
»
Anders Frredriksson
C-laget
159
29:59
1145
»
Billy Wahlstedt
Rejmes 2
920
29:59
1146
»
Anders Thelander
Skanska Karlskoga
1029
30:01
1147
»
Örjan Brus
KPMG Bohlins Lag 2
571
30:02
1148
»
Jonas Persson Fürtig
1442
30:04
1149
»
Antonio Eni
Procordia/Manna Frutti
872
30:05
1150
»
Peter Dawidsson
Forema Bil AB
343
30:07
1151
»
Stefan Nyström
Team Infocare
1602
30:11
1152
»
Lars Björnram
Göksholm Turf
411
30:11
1153
»
Kent Nordqvist
Ovako Hällefors Fritidsklubb 4
816
30:13
1154
»
Jari Holm
Runnagården/The Runners
955
30:13
1155
»
Tomas Larsson
Vägverket 5
1298
30:14
1156
»
Peter Natanaelsson
ODEN
762
30:15
1157
»
Anton Eriksson
1385
30:19
1158
»
Hans Karlsson
Avos Heros
99
30:21
1159
»
Anders Karlsson
1379
30:23
1160
»
Håkan Båskman
F-laget KM6
321
30:24
1161
»
Kenth Bjärnebro
SJ AB
1021
30:24
1161
»
Glenn Larsson
Runnagården/The Runners
954
30:24
1163
»
Per Gerdvall
SJ AB
1022
30:25
1164
»
Dennis Finnström
1406
30:26
1165
»
Mats Runnqvist
DEBORA
217
30:26
1166
»
Henrik Gustavsson
Korsnäs Auto CV 3
545
30:28
1167
»
Fredrik Hafström
Jonsson Bil 2
467
30:29
1168
»
Kaj Jensen
Tre Lås
1196
30:31
1169
»
Joakim Forsberg
1668
30:32
1170
»
Svante Hugosson
1500
30:32
1171
»
Elias Gruvberg
1745
30:37
1172
»
Claes Sjöberg
Storådalens SK
1085
30:38
1173
»
Tomas Lennefors
Görans grabbar
415
30:38
1174
»
Patrick Ydremo
1686
30:40
1175
»
JANNE LINDVALL
ÖREBRO
1311
30:41
1176
»
Fouad Ketari
Skanska Väg och Anläggning B
1039
30:42
1177
»
Muhsin Saleh Rashid
Pionjären
1608
30:45
1178
»
Thomas Moberg
Görans grabbar
414
30:45
1179
»
Roger Fredman
1490
30:46
1180
»
Jonny Olsson
Atletico Vinterviken
93
30:48
1181
»
Mikael Oskarsson
Mondi Örebro AB
707
30:51
1182
»
Staffan Heningsson
Bromsklossarna
148
30:54
1183
»
Raino Vähänen
Avos Heros
98
30:54
1184
»
Thomas karlsson
Team Sweden
1176
30:55
1185
»
Mikael Bernström
Egeryds
238
30:56
1185
»
Matti Eriksson
Egeryds
237
30:56
1187
»
Hasse Östman
1423
30:56
1188
»
Dan Bergqvist
Sist men bäst på å supe team
1017
30:57
1189
»
Mats Gustafson
Structor
1089
30:59
1190
»
Hasse Slätmo
Euromaint 6
298
31:00
1191
»
sune johansson
tv-reparatör´n
1223
31:00
1192
»
Lars Waldermarsson
Rejmes 5
937
31:01
1193
»
Fredrik Wirén
KFUM Örebro
525
31:02
1194
»
Ingvar Hedberg
Tullängskolan
1206
31:02
1195
»
Roland Linderott
johnson metall
457
31:03
1196
»
Mattias Linderoth
1438
31:04
1197
»
Tomas Wirén
Örebro
1312
31:04
1197
»
Jan Kånåhols
KPMG Bohlins Lag 3
573
31:04
1199
»
Mikael Melin
VAP 3
1242
31:04
1200
»
Ludvig Egeryd
1670
31:05
1201
»
Per Egeryd
Egeryds
239
31:07
1202
»
Michael Andresen
primo-killar
866
31:08
1203
»
Alfred Nyman
1782
31:08
1204
»
Jens Wallin
Nordea Bank
739
31:09
1205
»
Roland Pettersson
KPMG Bohlins Lag 2
569
31:10
1206
»
Peter Hult
1669
31:11
1207
»
Klas Bjurström
KFUM Örebro Friidrott
529
31:16
1208
»
Joakim Holm
Euromaint 5
292
31:17
1209
»
Benny Thell
Rejmes 4
931
31:18
1210
»
Anders Björklund
Bravida El
139
31:19
1211
»
Jan Gunnarsson
Skölpaddorna
1049
31:25
1212
»
Bengt Andersson
Hällebo sparka och spring
427
31:25
1213
»
Håkan Andersson
Hällebo sparka och spring
428
31:25
1214
»
Olle Zetterström
IV, Virginska skolan
447
31:25
1215
»
Anders Lilja
Hasselfors Garden AB
425
31:29
1216
»
Rebaz Burhan
1487
31:30
1217
»
Kjell Alm
Egeryds 3
242
31:31
1218
»
Bengt Johansson
Team Linde 2
1145
31:34
1219
»
Andreas Ekberg
Team Infocare
1600
31:34
1220
»
Janne Rönnkvist
AVÖ
108
31:34
1221
»
Jan Wilhelmsson
Scooptram Rocks!
973
31:36
1222
»
Jerker Porat
Karlsängskolan
507
31:38
1223
»
Håkan Pettersson
1427
31:39
1224
»
Pelle Gennel
Tunstall AB
1218
31:41
1225
»
Peter Aronsson
SDE
982
31:41
1226
»
Lars Bragner
C-laget
161
31:43
1227
»
Thomas Svensson
Pisiformis
843
31:45
1228
»
Hans Edqvist
PMH
855
31:47
1229
»
Christian Jidsjö
K3 Nordic AB
479
31:48
1230
»
Christer Lässman
Örebro universitet / IT-stöd-1
1363
31:49
1231
»
tommy waldemarsson
tv-reparatör´n lag 3
1228
31:54
1232
»
Anders Arvidsson
Åkarna plus en
1304
31:55
1233
»
Kåre Lindqvist
1448
32:01
1234
»
Ricky Öhlin
1778
32:03
1234
»
Kjell Bengtsson
MIF Örebro
700
32:03
1236
»
Tommy Ekman
Nerikes Allehanda
724
32:06
1237
»
Philip Hermansson
Fritidens Fritidsgård
367
32:07
1238
»
Greger Kanflod
ODEN
758
32:11
1239
»
Anders Hansson
Örebro Markisfabrik
1328
32:13
1240
»
Hans-Eric Tjäder
Procordia/Fresta
867
32:13
1241
»
Owe Pettersson
LIA-skolan Örebro
635
32:17
1242
»
Lars Hammarbacken
Bygg- & Golvmontage
158
32:18
1243
»
Johan Hultgren
Pisiformis
839
32:19
1244
»
Johan Asp
Mondi Örebro AB
704
32:23
1245
»
David Ekwall
1404
32:24
1246
»
Mikael Larsson
1783
32:24
1247
»
Martin Carlsson
ArvinMeritor
38
32:29
1248
»
Martin Goldkuhl
CONSENSUS - VI UTVECKLAR MÄNNISKOR, MÄNNISKOR UTVECKLAR FÖRETAG
204
32:30
1249
»
Sören Hjälm
CONSENSUS - VI UTVECKLAR MÄNNISKOR, MÄNNISKOR UTVECKLAR FÖRETAG
207
32:30
1250
»
Johan Larsson
C-laget
160
32:32
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>