Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Irish Independent Fit City Series 10km 2013
Resultat
10km
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
644
Sida:
<
1
2
3
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
#
Netto
Brutto
1
»
Mark CHRISTIE
Mullingar Harriers
M
67
30:17
(30:17)
2
»
John COGHLAN
MSB
M
82
30:25
(30:25)
3
»
Dan MULHARE
Portlaoise A.C.
M
660
30:33
(30:33)
4
»
Sergiu CIOBANU
Clonliffe Harriers
M
68
30:42
(30:42)
5
»
freddy SITTUK
city of derry
M
686
31:21
(31:21)
6
»
Aoife TALTY
Raheny Shamrock AC
F
632
35:11
(35:11)
7
»
Gareth MURRAN
Sportsworld
M
728
35:37
(35:37)
8
»
Daniele CASAL
M
57
36:57
(36:57)
9
»
Catherina MCKIERNAN
F
361
37:10
(37:11)
10
»
Raphael GUERARD
M
203
37:18
(37:23)
11
»
Barry LENNON
Raheny Shamrock
M
290
38:21
(38:22)
12
»
Willie BRAZIL
M
736
38:36
(39:53)
13
»
Name RYAN
M
501
38:49
(38:49)
14
»
Ross CADOGAN
M
38
38:59
(39:00)
15
»
Aisling JORDAN
F
580
39:05
(39:10)
16
»
Kostas SOUFRAS
M
519
39:16
(39:16)
17
»
Michael BURKE
M
713
39:27
(39:28)
18
»
Simon KENNY
Crusaders
M
722
39:44
(39:48)
19
»
Peter SWEENEY
M
524
39:56
(40:29)
20
»
Jerko GROM
M
201
40:06
(41:02)
21
»
Robert ALLEN
M
615
40:16
(40:16)
22
»
Tim MACKEY
M
307
40:28
(40:30)
23
»
Aodhagan FITZSIMONS
M
172
40:31
(40:37)
24
»
Oliver BURY
M
571
40:34
(40:46)
25
»
Body BYRNE
M
774
40:45
(40:45)
26
»
David BYRNE
M
32
40:50
(41:01)
27
»
David GUNNIP
M
637
40:52
(40:55)
28
»
Peter GAFFNEY
M
182
40:54
(41:02)
29
»
Ian CLARKE
M
795
41:00
(41:51)
30
»
Brendan O HANLON
M
737
41:01
(42:04)
31
»
William CLAFFEY
M
69
41:01
(41:07)
32
»
Suzanne SHEEHY
Fingallians
F
508
41:13
(41:13)
33
»
Tomasz KIREJKO
M
279
41:28
(41:30)
34
»
Paul O'RIORDAN
M
672
41:34
(41:36)
35
»
Tim POTTER
M
470
41:48
(42:01)
36
»
Steven DUFFY
Dublin Front Runners
M
618
41:50
(42:31)
37
»
Philip BOURKE
M
12
41:58
(42:28)
38
»
David O'HAGAN
M
596
41:58
(42:16)
39
»
Eddie NUGENT
Crusaders AC
M
412
42:02
(42:11)
40
»
Brendan RAFFERTY
M
750
42:10
(42:37)
41
»
Mark REDMOND
M
481
42:15
(42:16)
42
»
David TIMONEY
M
534
42:24
(42:31)
43
»
Michael MAXWELL
M
325
42:24
(42:28)
44
»
James CUSACK
M
120
42:26
(42:45)
45
»
Diarmuid FARRELL
M
163
42:31
(42:39)
46
»
Des SWAN
M
523
42:36
(42:44)
47
»
Shane ROONEY
DFR
M
493
42:37
(42:47)
48
»
Simon HARRIS
M
212
42:50
(43:33)
49
»
Donald QUINN
Raheny Shamrock A.C.
M
478
42:57
(43:26)
50
»
David KAVANAGH
M
255
43:10
(43:26)
51
»
Stephen CAMPION
M
45
43:10
(43:12)
52
»
Eoin CORRIGAN
M
682
43:16
(43:25)
53
»
Josephine KILLEEN
kilmurray ibrikane
F
276
43:17
(43:18)
54
»
Eoin MCGINN
Drogheda & District AC
M
350
43:19
(43:31)
55
»
Richard WALSH
M
551
43:22
(43:36)
56
»
Stephen BOYLE
M
606
43:31
(44:01)
57
»
Ignacio CERVERA
2
M
62
43:35
(44:14)
58
»
Mark TOAL
M
696
43:36
(43:52)
59
»
Martin GOMEZ
M
196
43:36
(43:43)
60
»
Jason CARTER
M
56
43:37
(44:05)
61
»
Paul MAGUIRE
M
311
43:39
(44:18)
62
»
Paul DODD
M
134
43:44
(43:51)
63
»
Sean OCONNOR
M
428
43:46
(43:50)
64
»
Antonio PORCU
M
469
43:48
(43:56)
65
»
Mark WALTON
none
M
553
43:54
(43:55)
66
»
Regoberto TIPONES
M
535
43:57
(43:59)
67
»
Barry D'ARCY
M
123
44:01
(44:15)
68
»
Pat CASEY
M
653
44:05
(44:24)
69
»
Colm WARREN
n/a
M
557
44:19
(45:10)
70
»
Daniel CASARI
M
58
44:21
(44:42)
71
»
Alan HUTCHINSON
M
245
44:23
(44:58)
72
»
Diego CAPOCCI
n/a
M
49
44:23
(44:33)
73
»
David MOLLOY
M
378
44:26
(44:55)
74
»
Kevin LOUGHNANE
M
299
44:27
(44:44)
75
»
Ilie MOTOFELEA
F
392
44:28
(44:34)
76
»
John THUILLIER
M
531
44:29
(44:36)
77
»
Brian HOGAN
M
229
44:33
(44:57)
78
»
Darragh OGRADY
n/a
M
439
44:33
(45:23)
79
»
Stephen DOYLE
M
702
44:35
(44:42)
80
»
David CHAPMAN
M
703
44:35
(44:52)
81
»
Kieran SIMPSON
M
513
44:36
(44:51)
82
»
Martin LYDON
M
754
44:36
(44:49)
83
»
Proinsios WHELAN
M
560
44:42
(44:57)
84
»
Ciara MCGUINNESS
F
717
44:43
(44:46)
85
»
Philip CAROLAN
M
52
44:45
(45:39)
86
»
Gustavo HUENELAF
M
239
44:51
(45:48)
87
»
Jen FEIGHERY
F
684
44:52
(44:58)
88
»
Gareth MCGRATH
M
356
44:54
(45:21)
89
»
David COURTNEY
M
726
44:55
(45:50)
90
»
Kate CARMODY
F
50
44:56
(44:56)
91
»
Eamonn ONEILL
M
450
44:58
(45:13)
92
»
Mark FINLAN
M
170
44:59
(45:09)
93
»
Michael MCNAMEE
M
368
45:03
(45:13)
94
»
Brian REYNOLDS
6
M
484
45:03
(45:34)
95
»
Gareth MURRAY
M
401
45:06
(45:13)
96
»
Kwame GRAVENIR
M
199
45:09
(45:58)
97
»
Ger BYRNE
M
35
45:14
(45:14)
98
»
Glenn BASKETT
M
8
45:19
(45:52)
99
»
Oliver TOSIN
M
797
45:21
(46:19)
100
»
Tracy BRADY
Virginia Triathlon & Cycling Club
F
20
45:23
(45:32)
101
»
Killian MCMORROW
Sportsworld
M
365
45:23
(45:29)
102
»
Enda MCMORROW
M
364
45:23
(45:30)
103
»
Alan CURTIN
M
118
45:24
(45:55)
104
»
Charlie NORTON SHERWOOD
M
411
45:26
(45:39)
105
»
Kenneth MOLONEY
M
379
45:26
(45:54)
106
»
David FAUL
n/a
M
164
45:28
(45:40)
107
»
David VICEDO MORANT
M
546
45:31
(45:47)
108
»
Declan HOLMES
M
231
45:31
(45:52)
109
»
Christian JONES
M
252
45:33
(45:59)
110
»
Andrew SMITH
M
727
45:36
(45:53)
111
»
Alan DALTON
M
793
45:38
(45:59)
112
»
Vito GIANNINI
M
189
45:40
(45:47)
112
»
Katherine HOWARD
F
235
45:40
(46:20)
114
»
Connor JENNINGS
M
248
45:41
(45:45)
115
»
Caroline MURPHY
F
398
45:43
(46:17)
116
»
edward CLAFFEY
M
693
45:44
(45:49)
117
»
Declan ROBINSON
M
489
45:48
(45:52)
118
»
robert COLLINS
M
712
45:53
(46:10)
119
»
Jennifer CAMPION
F
46
45:55
(45:58)
120
»
Noel BRANNIGAN
M
22
45:59
(46:31)
121
»
Damien OREILLY
F
453
45:59
(46:12)
122
»
Shane MURTAGH
M
403
46:00
(46:38)
123
»
Andy SULLIVAN
M
569
46:04
(46:04)
124
»
Adam CARROLL
M
54
46:06
(46:19)
125
»
Colin CLARKE
M
76
46:07
(46:16)
126
»
Niall SMYTH
M
518
46:09
(46:58)
127
»
David CONNEELY
M
86
46:11
(46:49)
128
»
Tony GAYNOR
M
187
46:12
(46:36)
129
»
John RENDINA
M
602
46:21
(46:59)
130
»
Hannah BRADY
F
18
46:23
(46:34)
131
»
Damien BAXTER
Pulse
M
749
46:23
(47:06)
132
»
Maurice COYLE
M
628
46:26
(46:43)
133
»
Tony MACKEY
M
306
46:26
(46:46)
134
»
Shane MCGLANAGHY
M
589
46:27
(46:59)
135
»
Eimear MCNAMARA
F
367
46:29
(46:41)
136
»
Declan RUDDY
M
603
46:37
(47:17)
137
»
Enda LOUGHRAN
N/a
M
300
46:39
(47:29)
138
»
Vincent MC CARTHY
M
623
46:43
(46:47)
139
»
Kieran CANNY
M
658
46:47
(47:10)
140
»
Gerard EGAN
M
152
46:50
(47:02)
141
»
Rebecca VAUGHAN
F
545
46:52
(47:00)
142
»
Felim MEADE
M
370
46:56
(47:13)
143
»
Damien CLARKE
M
72
47:05
(47:54)
144
»
Margaret GLAVEY
F
192
47:10
(47:10)
145
»
Liz COSTIGAN-FLEURY
100
47:10
(47:35)
146
»
Damien PHELAN
M
464
47:10
(47:20)
147
»
Brian HOGAN
M
668
47:11
(47:59)
148
»
Anthony LOREAU
M
298
47:13
(47:18)
149
»
Paul FILIMON
M
169
47:16
(47:22)
150
»
Dylan MCAULEY
M
332
47:16
(47:29)
151
»
Thomas CULLETON
M
115
47:17
(47:56)
152
»
Peter DOYLE
Dublin Running Meetup Group
M
145
47:19
(47:20)
153
»
Andrew BOYLE
M
16
47:20
(47:49)
154
»
John RENDINA
M
601
47:20
(47:59)
155
»
Paul WHELAN
M
760
47:24
(47:24)
155
»
Damien GREENE
M
762
47:24
(47:31)
157
»
Kostiantyn ANTYPENKO
M
694
47:26
(47:34)
158
»
Jonathan SLATTERY
M
515
47:28
(48:03)
159
»
Enda HUGHES
M
243
47:31
(48:07)
160
»
Paul SHERLOCK
M
759
47:34
(48:22)
161
»
Derek OBRIEN
M
417
47:34
(48:22)
162
»
Marco CASELLA
M
59
47:35
(47:42)
163
»
Gary MORAN
M
390
47:35
(47:44)
164
»
John HICKEY
M
227
47:36
(47:50)
165
»
Craig RAINSFORD
M
600
47:40
(48:12)
166
»
Seamus GORMAN
M
578
47:48
(48:03)
167
»
James OCONNELL
M
424
47:49
(48:16)
168
»
Kate MURRAY
F
400
47:50
(47:55)
169
»
Stephen KANE
n/a
M
581
47:54
(48:02)
170
»
Mark MILLS
M
752
47:56
(48:36)
171
»
Tom LYONS
M
744
48:00
(48:13)
172
»
cathal O BRIC
M
683
48:02
(48:15)
173
»
Philip MAHER
M
313
48:06
(48:18)
174
»
Ian MURPHY
M
794
48:08
(48:24)
175
»
Aidan ROE
IMRA
M
490
48:10
(48:48)
176
»
Derek MONAGHAN
M
380
48:10
(48:29)
177
»
Colm SHERWIN
M
509
48:10
(48:50)
178
»
Catherine PRENDERGAST
F
472
48:18
(48:31)
179
»
Joe GLENNON
M
193
48:19
(48:44)
180
»
Paul HUMPHRIES
Bray Runners AC
M
244
48:21
(48:32)
181
»
Joe GAVIN
M
185
48:23
(49:03)
182
»
Stephen LONG
M
297
48:24
(48:43)
183
»
Graham BYRNE
M
34
48:27
(48:47)
184
»
Eimear QUINN
F
477
48:28
(48:31)
185
»
Greg SIMONS
Skerries AC
M
512
48:29
(48:52)
186
»
Andrew MILLER
M
375
48:31
(49:24)
187
»
Michael HENNIGAN
M
225
48:32
(49:20)
188
»
Aaron ROGAN
M
491
48:32
(49:00)
189
»
Stephen REID
M
483
48:33
(48:44)
190
»
Steve WILLIAMS
M
566
48:35
(48:54)
191
»
Keith FLEMING
3
M
175
48:35
(48:47)
192
»
Derek KINSELLA
M
278
48:36
(48:50)
193
»
Barry MCALLISTER
M
329
48:41
(49:55)
194
»
Tommy DIVER
M
133
48:43
(49:05)
195
»
Body BYRNE
M
780
48:44
(49:14)
196
»
Body BYRNE
M
779
48:44
(49:14)
196
»
Fiona COLEMAN
F
572
48:44
(49:06)
198
»
Chris CALDWELL
M
791
48:45
(48:47)
199
»
Matthew MAGUIRE
M
310
48:48
(49:03)
200
»
Gary MCGUIRK
M
359
48:50
(49:30)
201
»
Edward CLAXTON
M
78
48:50
(49:30)
202
»
Gemma TREACY
F
538
48:51
(49:09)
203
»
Greg DUFFY
M
148
48:53
(49:11)
204
»
Marc CONVERY
M
94
48:58
(49:10)
205
»
Don CRONIN
M
109
48:58
(49:16)
206
»
Brian KINSELLA
M
583
48:58
(49:26)
207
»
Tracy COPPINGER
96
49:02
(49:59)
208
»
John CONNELL
M
88
49:10
(49:15)
209
»
Robert ONEILL
M
449
49:16
(49:41)
210
»
Hamish OLIPHANT
M
442
49:21
(49:46)
211
»
Margaret OFRIEL
F
438
49:23
(49:27)
212
»
Nelu TIEANU
M
701
49:25
(49:32)
213
»
Henry COUNIHAN
M
101
49:26
(51:21)
214
»
marieclaire REILLY
F
651
49:32
(49:45)
215
»
Richie FLANAGAN
M
174
49:33
(49:43)
216
»
Patrick FAUL
M
165
49:36
(49:49)
217
»
Andrea MCELROY
Omagh Harriers
F
664
49:39
(50:20)
218
»
John BOYLAN
M
14
49:41
(50:13)
219
»
John SMITH
M
517
49:43
(50:26)
220
»
Trevor DONNELLY
M
137
49:45
(50:15)
221
»
Thomas FITZPATRICK
M
746
49:47
(50:32)
222
»
Alan GEOGHEGAN
M
188
49:48
(50:33)
223
»
Sally MOORHEAD
F
386
49:49
(50:02)
224
»
GERARD HICKEY
M
643
49:49
(50:30)
225
»
Orla OMALLEY
not applicable
F
444
49:51
(51:52)
226
»
Shane NOLAN
M
408
49:55
(50:24)
227
»
Kerry CONSTANT
F
93
49:59
(49:59)
228
»
Eilis CONLON
85
50:08
(50:29)
229
»
Arron GOUGH
M
198
50:08
(50:34)
230
»
Paul OREILLY
M
451
50:15
(50:41)
231
»
Vytautas PLIURA
M
468
50:16
(50:31)
232
»
Ingrid BRANGAN
F
21
50:20
(50:51)
233
»
Joanne RICE
F
486
50:21
(50:42)
234
»
Michael OCALLAGHAN
M
422
50:23
(50:24)
235
»
Julian HAYES
M
217
50:24
(50:52)
236
»
John MEAGHER
M
371
50:24
(50:58)
237
»
Laura DOHENY
F
135
50:24
(50:24)
238
»
Ronan MCBRIEN
M
630
50:25
(50:29)
239
»
Estelle MURCHAN
Celtic DCH
F
656
50:27
(50:31)
240
»
Geraldine RYAN
Dunboyne
F
500
50:28
(50:43)
241
»
Marian OMALLEY
F
758
50:30
(51:02)
242
»
Seona CONWAY
95
50:36
(50:56)
243
»
Joe MCGLYNN
M
353
50:40
(51:26)
244
»
Fred JONES
M
251
50:42
(51:20)
245
»
Mark THOMAS
Stringer Fitness
M
530
50:44
(51:05)
246
»
Dan WALLACE
Wolters Kluwer Financial Services
M
549
50:45
(51:32)
247
»
Karen KELLY
F
269
50:47
(51:02)
248
»
Steve DALTON
M
124
50:48
(51:10)
249
»
Aisling NOLAN
F
594
50:50
(50:54)
250
»
Terence LAWLESS
M
284
50:50
(51:22)
Sida:
<
1
2
3
>