Svenska Sv   English En  
Resultaten är producerade av Racetimer

Resultat från Tjur Ruset 2008


Herrar

Visar resultat 1751 - 2000 av totalt 2139
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1751 » Markus Aly 76 Kirtjurarna 2273 1:08:04
1752 » Jerker Alexandersson 72 Gammelyxans IF 2256 1:08:05
1752 » Ted Floren 53 Asarum 1318 1:08:05
1754 » Anders Backlund 82 Stockholm 2737 1:08:05
1754 » Mikael Forsberg 59 Västerås Brandkår B3 4486 1:08:05
1756 » Björn Gustafsson 77 Skanska Sverige United 1974 1:08:06
1757 » Johan Gadnert 81 Swedbank 3383 1:08:06
1758 » Dan Markham 67 Huddinge 3257 1:08:09
1759 » Georgios Roungeris 44 Rågsved 1430 1:08:10
1760 » Ola Dahlqvist 79 O-klubben 2462 1:08:10
1761 » Rolf Hansson 53 Jösse HP 1498 1:08:12
1762 » Tomas Wickström 75 Täby 1689 1:08:15
1763 » Thomas Monell 64 CEKAB 2652 1:08:15
1764 » Micke Frölisch Salomon 3502 1:08:16
1765 » Kenneth Quinteros 74 Upplands Väsby 1107 1:08:17
1766 » Jonas Cohen 56 Tekniktjurarna 3228 1:08:17
1767 » Dennis Elmblad 65 Åkers 2079 1:08:20
1768 » Thomas Leach 71 Hur kunde jag gå med på detta 3219 1:08:21
1769 » Henrik Leipt 68 Skarpnäck 3481 1:08:22
1770 » Lars Kalén 64 Solna 3406 1:08:23
1771 » Per Kihlen 80 We were bodybuilders 1377 1:08:25
1772 » Jonas Trinks 68 Linköping 1321 1:08:25
1773 » Anders Göransson 75 Jordsvinen IF 2495 1:08:27
1774 » Ola Abrahamsson 55 SEB IA Mean Machine 2148 1:08:28
1775 » Pelle Norrbin 66 Communica Datadistribution 3477 1:08:30
1776 » Bengt Bärg 52 Mirka Jogging Dogs 2011 1:08:30
1777 » Gert Lundberg 56 Järfälla 2505 1:08:31
1778 » Victor Eek 82 Bromma 2947 1:08:33
1779 » Magnus Jörtsö 75 Slagsta Stallions 1402 1:08:33
1780 » Staffan Nilsson 79 Skanska Sverige United 1976 1:08:35
1781 » Daniel Kjellin 81 IFK Smuts 2596 1:08:35
1782 » Mats Åkesson 66 Trysil 4402 1:08:37
1783 » Björn Morén 82 Husby 2401 1:08:38
1784 » Michael Andersson 75 Falkberg Mega Running Team 2032 1:08:39
1785 » Tommy Sandberg 61 El Toros 1064 1:08:40
1786 » Tim Eriksson 87 ABB Service Ludvika 2686 1:08:41
1787 » Mikael Broquist 91 NCC´s vilda tjurar 2486 1:08:41
1788 » Linus Bäck 75 Stockholm 2046 1:08:43
1789 » Stefan Dahlstedt 83 Bålsta 1415 1:08:43
1790 » Anders Lagerfelt 64 Ekängen Running Team 3338 1:08:46
1791 » Patrik Hellberg 74 Luleå 1017 1:08:48
1791 » Karl Segerström 62 Enskede IK 3187 1:08:48
1793 » Mattias Bromark 75 Jordsvinen 3011 1:08:51
1793 » Jussi-Pekka Esko 41 Huddinge 1050 1:08:51
1795 » Anders Hååg 55 Stockholm 2789 1:08:54
1796 » Gustav Thörnquist 77 Uppsala rotvältare 1435 1:08:56
1797 » Christian Larsson 70 Stora Stygga Vargen 1267 1:08:59
1798 » Nicke Karlström 60 Åkersberga 3536 1:08:59
1799 » Marcus Meyerhöffer 85 Team no limit 2295 1:09:00
1800 » Tommy Schwaiger 70 Team Troja 2543 1:09:03
1801 » Björn Krantz 63 Strängnäs 1082 1:09:03
1802 » Mathias Edgren 66 Tegelhagen UPC 2669 1:09:04
1803 » Robert Karlsson 73 Södermalm 2783 1:09:06
1804 » Håkan Larsson Högtalartjänst 3445 1:09:08
1805 » Anders Nyberg Högtalartjänst 3443 1:09:09
1806 » Tohny Tjernkvist 80 Västerås 1196 1:09:10
1807 » Scott Waite 86 The Swenglish 1730 1:09:13
1808 » Anastasios Evangelou 65 Galgbacken IK 1171 1:09:14
1809 » Henrik Meller 84 Norbergs CK 3533 1:09:14
1810 » Andreas Eberhardsson 73 Viksberg 2473 1:09:15
1811 » Kåre Grebäck 46 Bromma 1493 1:09:16
1812 » Mikael Furusjö 77 WestStock UDT 2173 1:09:17
1813 » Christian Karlson 81 Polishögskolan 2522 1:09:19
1814 » Johan Alsén 74 Poolia Bulls 2619 1:09:19
1815 » Stefan Brunotte 72 Stockholm 3273 1:09:19
1816 » Erik Alfredsson 81 Linköping 1692 1:09:20
1817 » Kristoffer Lindberg 70 Norrsken 2557 1:09:21
1818 » Kent Brandin 72 Kid Galahad 3353 1:09:21
1819 » Magnus Rosander 71 Ingarö 3130 1:09:22
1820 » Richard Lowén 64 Sonesons Fan Club 2356 1:09:22
1821 » Mickael Engström 67 Fibbla IF 3490 1:09:23
1822 » Bengt Agermark 48 De va bättre förr 3398 1:09:24
1823 » Göran Kellner 79 Stockholm 1914 1:09:25
1824 » Nicke Björk 72 Solna 3278 1:09:27
1825 » Jan Svedjestrand 60 Järfälla 1183 1:09:28
1826 » Patrik Servin 73 Uppsala rotvältare 1437 1:09:30
1827 » Ulf Nilsson 75 1680 Carlscrona 1022 1:09:31
1828 » Claes Holst 78 Finska Ryckets Löparlag 3194 1:09:32
1829 » Peter Frykstedt 58 Vikarby IK 1306 1:09:32
1830 » David Blecko 90 Kristina Konferens 3514 1:09:34
1831 » Christian Selling 79 Solna 2406 1:09:36
1832 » Markus Engström 81 Stockholm 1799 1:09:36
1833 » Lars Blecko 57 Kristina Konferens 3513 1:09:36
1834 » Efteranmälan 3562 1:09:37
1835 » Keijo Määttä 63 Bilia SK 1455 1:09:37
1836 » Roland Krywult 68 Kvarngymnasiet 3007 1:09:37
1837 » Petter Ström 89 Edshammars Tjurar 1601 1:09:38
1837 » Henrik Molin 75 Voith Hudiksvall 1229 1:09:38
1839 » Carl-Gustaf Fogelberg 62 Strängnäs 1631 1:09:38
1840 » Niclas Karlsson 75 Upplands Väsby 2905 1:09:39
1841 » Mattias Åberg 77 Säter 1845 1:09:43
1842 » Petri Matikainen 76 Nordax Finans 3210 1:09:45
1843 » Patrik Frisk 69 Försvarsmakten/LedR 3069 1:09:47
1844 » Gustav Holtz 72 Tungelsta 2477 1:09:47
1845 » Joakim Bergström 83 Åkersberga 1753 1:09:47
1846 » Daniel Ernstson 82 Kalmar 1202 1:09:48
1846 » Lars Kraft 64 Tögenmark 2247 1:09:48
1848 » Martin Ahlberg 75 Hilti BJJ 3241 1:09:49
1849 » Mikael Edin 65 Systembolaget HK 2121 1:09:49
1850 » Mattias Premler 77 Stockholm 1204 1:09:50
1851 » Jeff Kantus 79 Skanska Sverige United 1975 1:09:52
1852 » Hans Goldschmidt 67 In Mud We Trust 2446 1:09:52
1853 » Kevin Jern 76 Finska Ryckets Löparlag 3195 1:09:53
1854 » Tomas Jervebo 63 Skanska Sverige United 1972 1:09:56
1855 » Fredrik Syverstad 73 Quesada 2711 1:10:01
1856 » Niclas Laine 85 Rekal 1421 1:10:02
1857 » Alex Silva 87 Sickla Men In Tights 2132 1:10:03
1858 » Viktor Nordin 77 WestStock UDT 2171 1:10:03
1859 » Martin Larsson 72 Beckenbauer Reisen 2647 1:10:06
1859 » Harald Vinge 63 Solidaritet MC 3260 1:10:06
1861 » Rickard Vencedor 79 Vencedor 3376 1:10:07
1862 » Jonas Palén 73 Vencedor 3375 1:10:07
1863 » Rolf Tryman 48 FOI Grindsjöns IF 1791 1:10:07
1864 » Joakim Fasth 70 Voith Hudiksvall 1234 1:10:09
1865 » Anders Jarheim 53 Quesada 2682 1:10:10
1866 » Peter Mangano 69 Bålsta 1565 1:10:10
1867 » Hans Pettersson 68 Hur kunde jag gå med på detta 3216 1:10:16
1868 » Håkan Eklund 68 Täby 1074 1:10:16
1869 » Martin Gustafsson 70 Tyresö 3620 1:10:17
1870 » Peter Bernström 75 Los Toros Lentos 2054 1:10:18
1871 » Thomas Perlow 67 H&M 3476 1:10:20
1872 » Adrian Andersson 87 El Toros Mariestad 1142 1:10:22
1873 » Niclas Ahlstrand 66 Kärrtorps BK 3518 1:10:26
1874 » Martin Algotsson 81 Etteplan 2538 1:10:26
1875 » Michael Stålhammar 77 Stockholm 2617 1:10:29
1876 » Tomas Brucefors 76 Rekal 1418 1:10:29
1877 » Anders Ekblad 64 Lustigknopp 1332 1:10:33
1878 » Fredrik Lundgren 71 Lustigknopp 3648 1:10:34
1879 » Göran Nilsson 72 1680 Carlscrona 1021 1:10:35
1880 » Anders Stålhammar 71 Huddinge 2524 1:10:38
1881 » Jim Johansson 82 Team Kött 2744 1:10:40
1882 » Anders Lindholm 66 Johanneshov 1628 1:10:42
1883 » Fredrik Olsson 68 Huddinge 1789 1:10:43
1883 » Stefan Jonsson 81 Swebulls 2502 1:10:43
1885 » Per Ekblom 63 Täby 2964 1:10:46
1885 » Mattias Falk 68 IFK Sala 1039 1:10:46
1887 » Leif Asterdahl 64 Segeltorp 1084 1:10:47
1888 » Miles Avison 76 Team GB 1827 1:10:48
1889 » Torbjörn Wahlström 67 Tudo Bein 3573 1:10:48
1890 » Peder Ekman 71 Hägerstensåsen 3401 1:10:49
1891 » Hans Bössfall 64 CEKAB 2654 1:10:53
1892 » Dennis Svensson 82 Team Kött 2743 1:10:54
1893 » Fredrik Bågenholm 72 Red Bull 3525 1:10:56
1894 » Mikael Kvanman 71 Voith Hudiksvall 1228 1:11:00
1895 » Johan Wahlström 69 Tudo Bein 3575 1:11:01
1896 » Mats Lundblad 61 Vilsta IK 1887 1:11:02
1897 » Christian Sjöholm 71 Nacka 1500 1:11:06
1898 » Anders Danielson 59 Saltsjö-Boo 1719 1:11:07
1899 » Peter Andersson 72 Ekerö 1663 1:11:11
1900 » Karl-Gunnar Hedvall 73 Järvsö 1250 1:11:23
1901 » Vinicivi Lobosov 72 Tudo Bein 3571 1:11:24
1902 » Börje Skoog 55 Sundsvall 1925 1:11:26
1903 » Olof Backman 80 Kirtjurarna 2274 1:11:26
1904 » Arnoul van Vugt 73 Stockholm 1552 1:11:26
1905 » Björn Lindblad 40 Solna 1770 1:11:27
1906 » Andreas Horndahl 81 Täby Tokstollar 3031 1:11:28
1907 » Joakim Thyman 84 Team Thyman 1676 1:11:29
1908 » Erik Nordström 55 Voith Hudiksvall 1230 1:11:30
1909 » Kari Sirén 56 Mälarö SOK Herrlag 2 2818 1:11:30
1910 » John Liljedahl 79 Täby Tokstollar 3036 1:11:32
1911 » Patrik Larson 67 Lokaltidningen Mitt i 2860 1:11:34
1912 » Mikael Wärja 73 Niscayah AB 2889 1:11:37
1913 » Jani Oja 78 Svanberga 1368 1:11:37
1914 » Patrik Karlsson 91 Åkers 2080 1:11:38
1915 » Patrik Hoff 71 Huddinge 3246 1:11:39
1916 » Tommy Pihl 52 De va bättre förr 3396 1:11:41
1917 » Joel Sedin 76 Gebrselassies vänner 2227 1:11:41
1918 » Göran Höglin 64 Pingis Lungorna på utflykt 2024 1:11:42
1919 » Auvo Pramberg 71 Team F-max X 1816 1:11:42
1920 » Patrik Björklund 74 Upplands Väsby 1108 1:11:42
1921 » William Stoddart 80 We were bodybuilders 1378 1:11:45
1922 » Patrik Kinell 74 Tullinge 2521 1:11:45
1923 » Richard Mosten 65 The Swenglish 1726 1:11:46
1924 » Johan Wiklander 75 Skanska Sverige Ekonomi 1983 1:11:47
1925 » Andreas Olsson 72 1680 Carlscrona 1023 1:11:49
1926 » Martin Sundberg 78 Brutal 3135 1:11:49
1927 » Robert Odén 69 The Lumberjacks 3008 1:11:49
1928 » Robert Ström 65 Södertörnspolisen 2107 1:11:49
1929 » Christer Brandström 66 7KS 2262 1:11:50
1930 » David Sterner 82 Poolia Bulls 2623 1:11:51
1930 » Jonas Skarin 77 Fisksätra Fritidsgård 2332 1:11:51
1932 » Mika Pietikäinen 76 Segeltorp 1843 1:11:52
1933 » Tor Bergman 72 Dentatus 1781 1:11:54
1934 » Stefan Stafrin 67 Exalt Network 1522 1:11:54
1935 » Pelle Bottner 53 Södertälje 1096 1:11:55
1935 » Johan Lindholm 64 Byggettan 3063 1:11:55
1935 » Markus Bottner 76 Big Mac 1484 1:11:55
1935 » Owe Westerholm 63 Eskilstuna 2421 1:11:55
1939 » Arne Israelsson 49 Skarpnäck 3451 1:11:55
1940 » Andreas Thörnberg 83 Åkersberga 1755 1:11:56
1941 » Lars-Erik Andersson 67 Tierp 2294 1:11:57
1942 » Emil Håsteen 84 Uppsala 3304 1:11:59
1943 » Stefan Rickmer 65 Stockholm 3466 1:11:59
1944 » Jonas Ornby 72 Sofo 1745 1:12:00
1945 » Ross Ravandoust 79 Tullinge 2238 1:12:01
1946 » Erland Nilsson 58 Vallentuna 2675 1:12:03
1947 » Michael Kellermann 74 OW Corp SEC 1041 1:12:04
1948 » Niclas Ovekrans Högtalartjänst 3442 1:12:04
1949 » Damien Hayward-Bradley 76 Team GB 1829 1:12:05
1950 » Jörgen Åhrberg 73 Uppsala 2959 1:12:06
1951 » Fredrik Björkegren 70 Crossmonauterna 2788 1:12:08
1952 » Peter Svensson 73 M2 2252 1:12:10
1953 » Anders Blomkvist 54 Skärholmen 2094 1:12:14
1954 » Christer Berglund 69 In Mud We Trust 2442 1:12:15
1955 » Jack Fluch 80 Uppsala 1284 1:12:16
1956 » Mikael Ljungar 76 Skrällen 2692 1:12:21
1957 » Nima Matias Jokilaakso 83 Rönninge 1217 1:12:26
1958 » Daniel Svensson 80 Team Bull´s-eye 3568 1:12:27
1959 » Andreas Tommosgård 90 Stockholm 1275 1:12:28
1960 » Jakob Lönn 92 Granhedens IF 3369 1:12:30
1961 » Fredrik Pilegård 76 Team Pile 1869 1:12:39
1962 » Claes Olofsson 62 Skövde 3225 1:12:42
1963 » Per Alvant 70 Brottförebygganderåd 3556 1:12:43
1964 » Johan Kristiansson 59 If Waypoint 2715 1:12:43
1965 » Alvaro Cortes 76 Stockholm 2258 1:12:44
1966 » Axel Törneman 78 Stockholm 1766 1:12:47
1967 » Mats Leksell 65 Handen 1595 1:12:47
1968 » Niko Jokilaakso 87 Huddinge 2554 1:12:47
1969 » Tomas Persson 61 Kristina Konferens 3510 1:12:49
1970 » Stefan Klingberg 67 Huddinge 1603 1:12:50
1971 » Misi Mladoniczky 69 RRR 3557 1:12:51
1972 » Martin Tarmet 69 Täby 1537 1:12:55
1973 » Christer Orreborn 61 Djursholm 3457 1:12:55
1974 » Micael Johannssen 70 Scania IF 1143 1:13:02
1975 » Peter Wallin 67 Skanska Sverige United 1973 1:13:06
1976 » Kenneth Almstedt 71 Täby 3294 1:13:08
1977 » Rickard Andersson 78 Public Enemy 1929 1:13:09
1978 » Jens Neumann 70 Bergshamra 2293 1:13:12
1979 » Mats Byström 77 Kalmar 1203 1:13:15
1980 » Lars Holmqvist 85 Stockholm 1834 1:13:19
1981 » Lars Andréasson 64 Einar Mattsson Byggnads AB 2734 1:13:20
1982 » Joel Törnebohm 78 Svettis&Bakis Eliten 2855 1:13:21
1983 » Peter Holmberg Högtalartjänst 3444 1:13:21
1984 » Johan Bergström 71 Team LBL Service 1186 1:13:22
1985 » Peter Karlsson 80 Swegon 1248 1:13:27
1986 » Christer Carlsson 68 Norrsken 3640 1:13:28
1987 » Pentti Molander 54 BonBiz 2005 1:13:31
1988 » Jörgen Sandberg 61 Stockholm 2417 1:13:37
1989 » Joseph Kangerud 67 SEB IF 3411 1:13:38
1990 » Christopher Broxe 75 Vallatorp 3482 1:13:39
1991 » Fredrik Thuvander 71 Tudo Bein 3574 1:13:43
1992 » Fredrik Wahlin 69 Täby 2625 1:13:49
1993 » Hans Nygren 64 Naggen 2962 1:13:52
1994 » Henrik Hellstadius 76 Wide Mouth Runners 2266 1:13:54
1995 » Björn Fors 63 Fikonbröderna 3334 1:13:56
1996 » Anders Magnusson 58 50 utan ork 1007 1:13:56
1997 » Santino Moro 83 Kista 3136 1:13:56
1998 » Fredrik Sjöberg 76 Ernst Kirchsteiger 2951 1:13:56
1999 » Tony Arkhag 74 Nacka 3554 1:14:02
2000 » Henrik Blomster 77 Älta 3553 1:14:02