Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Generali Pan Europe Meath Spring Half Marathon & 10k 2014
Resultat
10K
F40
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 52
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Glynnis Reidy
St Cocas
F
F40
906
(45:01)
45:16
2
»
Laura Cotter
Trim AC
F
F40
1283
(46:28)
46:28
3
»
Rachel Somers
Star of the Sea
F
F40
1249
(47:44)
47:44
4
»
Lorraine Gleeson
Le Cheile
F
F40
1087
(47:55)
47:58
5
»
Deirdre Farrell
Star of the Sea
F
F40
1134
(47:53)
47:59
6
»
Yvonne Collins
F
F40
1035
(48:14)
48:19
7
»
Liz Glennon
Mullingar Harriers
F
F40
1105
(48:31)
48:33
8
»
Carmel Thorpe
Fr Murphys
F
F40
1252
(50:02)
50:14
9
»
Lorrane Ryan
F
F40
901
(51:20)
51:26
10
»
Ashlng Byrne
F
F40
1164
(51:16)
51:29
11
»
Tina Growney
Fr Murphys
F
F40
1263
(52:16)
52:29
12
»
Champayne Chamberlayne
F
F40
1119
(52:17)
52:31
13
»
Joy Tegart
Drogheda & District
F
F40
1048
(53:22)
53:37
14
»
Sharonne O'Reilly
Drogheda & District
F
F40
1090
(53:28)
53:38
15
»
Shirley Fitzpatrick
Drogheda & District
F
F40
1041
(54:51)
54:51
16
»
Ann Martin
F
F40
1146
(54:46)
55:01
17
»
Fiona Cureen
Ihgni
F
F40
911
(54:59)
55:09
18
»
Maeveen Carroll
Drogheda & District
F
F40
1047
(54:59)
55:14
19
»
Emer Husssey
Tara
F
F40
1199
(56:28)
56:41
20
»
Joan Finngan
Tara AC
F
F40
1290
(56:33)
56:45
21
»
Rose Murray
Bohermeen
F
F40
1229
(56:45)
56:48
22
»
Fiona Hegarty
Lucan Harriers
F
F40
1286
(56:36)
56:54
23
»
Miriam Dowling
Trim
F
F40
918
(56:54)
57:12
24
»
Sharon Costella
F
F40
920
(56:55)
57:14
25
»
Marcella Gibney
Trim AC
F
F40
917
(57:06)
57:24
26
»
Elizabeth Maguire
Drogheda & District
F
F40
1056
(57:18)
57:34
27
»
Aoibhann Byrne
Trim
F
F40
916
(57:19)
57:38
28
»
Catherine Wann
Bohermeen
F
F40
1097
(57:31)
57:46
29
»
Fiona Casey
Ratoath
F
F40
1167
(58:43)
59:20
30
»
Joanne Kelly
Ratoath
F
F40
1129
(58:42)
59:20
31
»
Celine Brady
Tara
F
F40
1159
(59:22)
59:22
32
»
Lianne Bailey
Ratoath
F
F40
1155
(58:58)
59:36
33
»
Angela Bourke
F
F40
1027
(59:29)
59:47
34
»
Sharon Hennessy
F
F40
1197
(59:38)
59:49
35
»
Michelle McGillick
F
F40
1003
(1:00:08)
1:00:22
36
»
Edel Smyth
Lucan Harriers
F
F40
1247
(1:00:45)
1:01:04
37
»
Anne McIntyre
Donadea
F
F40
102
(59:07)
1:01:19
38
»
Marie Carroll
F
F40
1166
(1:01:21)
1:01:33
39
»
Shirley Reilly
F
F40
1289
(1:03:07)
1:03:21
40
»
Fiona Devlin
F
F40
1173
(1:03:19)
1:03:31
41
»
Annette O'Donnell
Trim
F
F40
1238
(1:03:22)
1:03:35
42
»
Louise Taylor
Dunboyne
F
F40
1251
(1:03:40)
1:03:46
43
»
Ana Quigley
Dunboyne
F
F40
1240
(1:03:41)
1:03:46
44
»
Deirdre Doyle
F
F40
1127
(1:05:58)
1:06:11
45
»
Nicola Kelly
F
F40
1014
(1:06:04)
1:06:26
46
»
Marie Gilmartin
Dunboyne
F
F40
1062
(1:06:21)
1:06:28
47
»
Marie McGarvey
Duleek & District
F
F40
1094
(1:09:04)
1:09:09
48
»
Bernadette McGuinness
Duleek & District
F
F40
1038
(1:09:22)
1:09:26
49
»
Jennifer Foran
Duleek & District
F
F40
1037
(1:09:23)
1:09:26
50
»
Jackie Doyle
Ratoath
F
F40
1180
(1:13:01)
1:13:37
51
»
Alison Ladrigan
Ratoath
F
F40
1209
(1:13:00)
1:13:38
52
»
Christine Murray
DCC
F
F40
1228
(2:35:34)
2:35:34