Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Rock and Road Half Marathon 2014 2014
Resultat
10K
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
672
Sida:
<
1
2
3
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Matthew BIDWELL
Galway City Harriers
M
M40
18
(32:50)
32:50
2
»
Andrew ANNETT
North Belfast Harrier
M
MS
2
(33:11)
33:11
3
»
Patrick Quinn
ennis track
M
MS
772
(34:07)
34:07
4
»
Seamus CLANCY
M
MS
76
(36:15)
36:15
5
»
Jason MILEY
Celbridge AC
M
MS
450
(36:32)
36:33
6
»
Lonan OFARRELL
M
MS
531
(36:43)
36:43
7
»
Mark DALY
Ennis Track
M
MS
140
(38:09)
38:09
8
»
Richard FLAHERTY
M
MS
235
(38:42)
38:43
9
»
John MURPHY
Ennis Track club
M
M40
481
(39:08)
39:09
10
»
Brian Duffy
Castlegar AC
M
M40
723
(39:21)
39:21
11
»
Shane SPELLMAN
M
MS
627
(39:23)
39:24
12
»
Veronica Colleran
Ennis track club
F
F40
711
(39:36)
39:36
13
»
Sinead FORAN
Athenry AC
F
FS
246
(39:44)
39:44
14
»
Greg GLYNN
M
MS
278
(39:52)
39:52
15
»
Gerry MOLLOY
M
MS
462
(39:52)
39:53
16
»
Helen Corbett
GCH
F
FS
715
(39:53)
39:53
17
»
Kilian DOOLEY
GCH
M
M40
177
(39:56)
39:56
18
»
Darragh WILSON
Eagle AC
M
MS
665
(39:54)
40:01
19
»
Patrick HAYES
Burren Cycling Club
M
MS
299
(40:17)
40:17
20
»
Justin MCDERMOTT
South Galway AC
M
MS
420
(40:29)
40:30
21
»
Siobhan Lennon
run kinvara
F
F40
153
(40:34)
40:35
22
»
Mark REED
M
M40
582
(40:52)
40:56
23
»
Daniel KING
M
MS
1359
(41:02)
41:02
24
»
Davey DUANE
M
MS
187
(41:33)
41:43
25
»
John DUFFY
M
M40
192
(41:55)
41:56
26
»
Lisa MCTIGUE
F
FS
448
(42:02)
42:03
27
»
Philip ROXBY
Maree AC
M
MS
590
(41:59)
42:03
28
»
Damien WILMOT
M
MS
664
(42:06)
42:08
29
»
Seosaimh OFATHARTA
trisport
M
MS
532
(42:20)
42:25
30
»
Liam GLYNN
Ballyvaughan Hillbashers
M
M40
275
(42:21)
42:28
31
»
Oliver OCADHLA
M
M40
1512
(42:25)
42:31
32
»
Michelle LYNCH
GCH
F
FS
380
(42:39)
42:41
33
»
Richie GLYNN
M
MS
277
(42:41)
42:41
34
»
Donncha MOLLOY
M
MS
457
(42:39)
42:42
35
»
Conor DOOLEY
M
MS
179
(42:49)
42:49
36
»
Daragh MOLLOY
M
MS
460
(42:48)
42:51
37
»
Kevin Rohan
GCH
M
MS
775
(42:59)
42:59
38
»
Martin COTTER
South Galway AC
M
MS
119
(43:03)
43:04
39
»
Brian SMYTH
Maree AC
M
MS
623
(43:10)
43:13
40
»
Ed MACKEY
M
MS
391
(43:13)
43:22
41
»
Liz GLOVER
F
FS
274
(43:21)
43:24
42
»
John KELLY
M
MS
350
(43:05)
43:25
43
»
Ronan MCCARTHY
Athenry AC
M
MS
415
(43:23)
43:34
44
»
Eddie CORBAN
Craughwell AC
M
M40
104
(43:35)
43:39
45
»
Trevor CAVANAGH
M
MS
72
(43:20)
43:40
46
»
Declan DONNELLY
M
MS
172
(43:36)
43:41
47
»
Guillaume BEUGNON
M
MS
17
(43:40)
43:43
48
»
Patrick CONNEELY
M
MS
94
(43:45)
43:53
49
»
Daniel LOUGHNANE
loughrea
M
MS
376
(44:00)
44:15
50
»
Stephen DONNELLAN
M
MS
170
(44:10)
44:17
51
»
Ciaran BYRNE
M
MS
46
(44:14)
44:18
52
»
Marc MCLEAN
M
MS
436
(44:14)
44:20
53
»
Mike CLUNE
Team Punk
M
M50
77
(44:12)
44:20
54
»
Simon WALSH
M
MS
650
(44:15)
44:23
55
»
John HAND
corrib ac
M
MS
290
(44:13)
44:24
56
»
Brian SOMERS
Athenry AC
M
MS
626
(44:27)
44:37
57
»
Ian Pomphrett
M
MS
769
(44:28)
44:39
58
»
Alan TREACY
M
MS
641
(44:39)
44:40
59
»
John DONOHOE
M
MS
174
(44:38)
44:43
60
»
Paul HEGARTY
Atheny A.C.
M
MS
307
(44:44)
44:44
61
»
Éanna MAHON
M
MS
398
(44:31)
44:45
62
»
Aidan GRAHAM
Dooneen ac
M
M40
280
(44:44)
44:52
63
»
Mark BONNER
M
MS
21
(44:56)
45:02
64
»
Pat Condron
M
M40
713
(44:55)
45:05
65
»
Yvonne DEEGAN
Limerick Country Club
F
F40
152
(45:15)
45:16
66
»
Ian CORBETT
M
MS
106
(45:15)
45:20
67
»
Kilian HYNES
M
MS
326
(45:06)
45:21
68
»
Pat TOWEY
M
MS
640
(45:16)
45:32
69
»
Sinead LYDON
F
FS
379
(45:24)
45:32
70
»
Ronan KEANE
M
MS
340
(45:17)
45:33
71
»
Keith HORAN
South Galway AC
M
MS
316
(45:36)
45:37
72
»
Aidan MCINTYRE
M
M40
432
(45:36)
45:40
73
»
Kevin Lally
M
MS
747
(45:43)
45:46
74
»
Conleth WHELAN
M
MS
660
(45:44)
45:52
75
»
Ben BYRNE
M
MS
45
(45:47)
45:52
76
»
Leeona HOPKINS
F
FS
315
(45:51)
45:53
77
»
Conor MURPHY
M
MS
487
(45:52)
46:03
78
»
Tony ÓLOINSIGH
M
MS
545
(46:07)
46:07
79
»
Paul TULLY
Predator Tri Club
M
MS
642
(45:53)
46:09
80
»
Padraig OLOONEY
M
MS
547
(46:08)
46:15
81
»
Claire CAHIR
Ennis Track Club
F
FS
50
(46:18)
46:20
82
»
Jason MOLONEY
Ennis Track
M
MS
464
(46:20)
46:20
82
»
Grace SHALLOO
Ennis Track Club
F
FS
611
(46:18)
46:20
84
»
Diarmaid MAHON
M
MS
789
(46:08)
46:20
85
»
Tony Killarney
Athenry AC
M
M50
1730
(46:18)
46:25
86
»
P.J LYNCH
M
MS
381
(45:58)
46:30
87
»
Margaret GLAVEY
Mayo AC
F
F60
272
(46:22)
46:35
88
»
Felim MACEOIN
M
MS
390
(46:07)
46:36
89
»
Michael Kelly
M
M40
745
(46:40)
46:49
90
»
Paraic Canavan
M
M40
708
(46:48)
46:49
91
»
Steve SHILLITOE
M
MS
619
(46:46)
46:56
92
»
Marc BOYLE
M
MS
23
(46:47)
46:56
93
»
Eoin KEAVENEY
M
MS
797
(46:26)
46:58
94
»
Fintan Donnellan
M
MS
721
(46:53)
46:59
95
»
Andy MASTERSON
M
M40
409
(46:58)
47:01
96
»
Michael FREYNE
M
MS
259
(46:45)
47:02
96
»
Rob MCNAMARA
Dooneen AC
M
M40
442
(46:54)
47:02
98
»
Eamonn CAULFIELD
M
MS
69
(46:55)
47:03
99
»
Bryan BRENNAN
South Galway AC
M
MS
29
(47:03)
47:04
100
»
Jonathan PIKE
M
MS
565
(46:52)
47:06
101
»
Rebecca LYNN
F
FS
384
(47:01)
47:07
102
»
Cathal EARLEY
M
MS
204
(47:10)
47:10
103
»
Richard LYNCH
tri-hards
M
M40
382
(47:23)
47:23
104
»
Thomas CONNEALLY
M
MS
92
(47:20)
47:30
104
»
David CONNOLLY
M
MS
97
(47:18)
47:30
106
»
John DUNCAN
Clare Caving Club
M
MS
195
(47:25)
47:35
107
»
Keith GAVIN
Tri lakes
M
MS
267
(47:34)
47:38
108
»
Owen Huban
M
MS
740
(47:43)
47:43
109
»
Linda EARLEY
F
FS
203
(47:44)
47:44
110
»
Diarmuid MCMAHON
M
MS
439
(47:46)
47:47
111
»
Jamie FITZMAURICE
M
MS
232
(47:53)
47:54
112
»
Alan BAILEY
M
M40
6
(47:46)
47:55
113
»
Lorcan HEVERIN
M
MS
311
(47:27)
47:57
114
»
Michael CREAN
M
M50
126
(47:51)
47:58
115
»
Jonathan KAVANAGH
M
MS
337
(47:49)
47:59
116
»
Niall Tomkins
M
MS
777
(47:51)
48:00
117
»
Seamus MCCAFFREY
M
MS
412
(47:52)
48:02
118
»
Brian MOLONEY
South Galway AC
M
M40
467
(47:56)
48:02
119
»
Fiona DUGGAN
F
FS
194
(47:58)
48:04
120
»
Aidan LONG
M
MS
375
(47:55)
48:04
121
»
Michael BURKE
M
MS
40
(47:57)
48:09
122
»
Martin PIERCE
M
MS
563
(48:00)
48:10
123
»
Mary ROHAN
F
FS
588
(47:59)
48:11
124
»
Jacinta FAHY
F
F40
216
(48:08)
48:14
125
»
Keith DONNELLY
M
MS
173
(48:06)
48:14
126
»
Anna GUBBINS
Super Dupers
F
FS
285
(47:55)
48:21
127
»
Liam Power
M
M40
783
(48:18)
48:22
128
»
Kieran FUREY
M
MS
260
(47:55)
48:27
129
»
Finn COGHLAN
M
MS
80
(47:53)
48:28
130
»
Sandra LAWLESS
F
F40
366
(48:08)
48:40
131
»
Declan CUSACK
M
MS
136
(48:35)
48:43
131
»
Niall HYNES
M
MS
325
(48:13)
48:43
133
»
Ronan CONNELLY
swinford ac
M
MS
95
(47:57)
48:44
134
»
Jason HUBAN
Kinvara
M
MS
319
(48:32)
48:44
135
»
John OLOONEY
Newmarket-on-Fergus
M
MS
546
(48:38)
48:48
136
»
Kevin Kenny
M
MS
746
(48:38)
48:49
137
»
Kevin FINN
M
MS
225
(48:20)
48:50
138
»
Matthew CLUNE
Team Punk
M
MS
78
(48:43)
48:52
139
»
Anthony MCMAHON
M
MS
440
(48:28)
48:54
140
»
Brendan SPILLANE
M
MS
628
(48:39)
48:54
141
»
Ronan MANNION
M
MS
402
(48:55)
48:55
142
»
Michael RPBUCKLEY
M
MS
591
(48:42)
48:57
143
»
Conor OWENS
M
M40
560
(48:38)
49:02
144
»
Kevin CONWAY
M
M50
98
(48:58)
49:04
145
»
Sean WHELAN
Ennis Track
M
M60
657
(49:04)
49:06
146
»
IAN ODONOGHUE
M
MS
525
(48:53)
49:08
147
»
Deirdre Quinn
Athenry Ac
F
FS
771
(48:53)
49:09
148
»
James Lynch
M
MS
749
(49:04)
49:12
149
»
Thomas Mannion
M
M40
752
(49:01)
49:12
150
»
Owen COUGHLAN
M
MS
120
(49:10)
49:12
151
»
Gavin BROWNE
M
MS
32
(48:45)
49:13
152
»
Dermot DALY
M
MS
145
(48:58)
49:15
153
»
Barry CARBERRY
M
MS
60
(48:59)
49:15
154
»
Judith CAMPBELL
F
FS
55
(48:59)
49:16
155
»
Eamonn CORLESS
M
MS
112
(49:05)
49:16
156
»
Mike OBRIEN
Running against cancer
M
MS
503
(49:06)
49:18
157
»
Margaret OCONNOR
F
FS
518
(49:06)
49:19
158
»
David MORAN
M
MS
473
(48:54)
49:21
159
»
Shaun OHAGAN
running against cancer
M
MS
538
(49:08)
49:21
160
»
James McNamara
M
MS
756
(49:11)
49:22
161
»
Paschal Silke
M
MS
776
(49:06)
49:25
162
»
Pat MACSWEENEY
M
M40
395
(49:15)
49:26
163
»
Jason COYNE
M
MS
125
(49:25)
49:27
164
»
Niamh FLAVIN
Craughwell AC
F
FS
238
(49:11)
49:28
165
»
Eoin SMULLEN
M
MS
621
(49:17)
49:29
166
»
Paul OSHAUGHNESSY
M
MS
557
(49:04)
49:31
167
»
John MCLOUGHLIN
Galway
M
M40
437
(48:54)
49:33
168
»
Niamh COLLERAN
Running against cancer
F
FS
82
(49:12)
49:34
169
»
Brian BURKE
Athenry FC
M
MS
37
(49:22)
49:34
170
»
Grainne JAY
F
FS
330
(49:28)
49:34
171
»
Gerard HALL
The All Blacks
M
MS
287
(49:18)
49:36
172
»
Mark QUINN
M
MS
575
(49:26)
49:41
173
»
Fiona FITZGERALD
Galway City Harriers
F
FS
229
(49:45)
49:45
174
»
Mairead Welby
F
F50
781
(49:32)
49:47
175
»
Fergal OFLAHERTY
Brothers Pearses AC
M
M40
533
(49:48)
49:48
176
»
Keith FLAHERTY
M
MS
236
(49:42)
49:50
177
»
Barry Walsh
M
M40
801
(49:31)
49:51
178
»
Robbie WINDERS
M
M40
666
(49:49)
49:53
179
»
Patrick Harding
M
MS
736
(49:55)
49:55
180
»
regina BERGIN
F
F40
14
(49:55)
49:56
181
»
John CANNON
M
M50
56
(49:43)
49:57
182
»
Helen OCONNOR
F
FS
519
(49:45)
49:58
183
»
Peter DEMPSEY
M
MS
155
(49:41)
49:59
184
»
Peter Duhig
Ryston Runners AC
M
M60
724
(49:37)
50:04
185
»
Heather PORTER
F
FS
566
(49:51)
50:05
186
»
Roy Costello
M
MS
716
(50:05)
50:06
187
»
James KILROY
M
MS
359
(49:58)
50:15
188
»
Kieran WALSH
M
MS
652
(49:57)
50:16
189
»
David DUNNE
M
MS
200
(49:40)
50:16
190
»
Bernadette OCONNOR
F
FS
513
(50:11)
50:23
191
»
Rónán REILLY
M
MS
584
(49:56)
50:27
192
»
Judith ROCHE
Loughrea AC
F
F60
793
(50:31)
50:32
193
»
Robert GLOSTER
M
MS
273
(50:18)
50:35
194
»
Peter OHAGAN
M
MS
537
(50:16)
50:38
195
»
Aodhan FITZGERALD
M
MS
231
(50:29)
50:41
196
»
Shane DEVOY
M
MS
159
(50:30)
50:42
197
»
Paul DUFFY
M
MS
191
(50:31)
50:46
198
»
Fidelma MCGRATH
F
FS
427
(50:31)
50:46
199
»
Graham CHAMP
M
MS
73
(50:27)
50:48
200
»
JOSEPH O NEILL
GALWAY CITY HARRIES
M
M40
764
(50:44)
50:59
201
»
Martina MCINTYRE
Predator Tri Club
F
F40
433
(51:04)
51:08
202
»
Brian CORBETT
M
M40
105
(51:04)
51:08
203
»
Helen COLFER
Galway triathlon
F
FS
81
(51:03)
51:10
204
»
Ciaran HICKEY
M
MS
312
(50:57)
51:11
205
»
Kieron ONEILL
M
MS
553
(51:05)
51:13
206
»
Michael KILROY
M
MS
358
(50:57)
51:15
207
»
Gordon CROWLEY
M
MS
129
(50:49)
51:17
208
»
Niamh MURPHY
Fit for Life GcH
F
FS
482
(51:18)
51:18
209
»
Grainne FEENEY
F
FS
220
(51:00)
51:19
210
»
Joe EGAN
M
M40
206
(51:25)
51:27
211
»
Des HYDE
M
MS
324
(51:18)
51:30
212
»
Helen FAHY
corrib ac
F
FS
214
(51:23)
51:38
213
»
Gillian JOYCE
F
FS
335
(51:30)
51:38
214
»
Noel Daly
M
M40
720
(51:17)
51:39
215
»
Aideen Mimnagh
Mullingar Harriers
F
FS
757
(51:18)
51:42
216
»
Petri PIIROINEN
M
M40
564
(51:30)
51:44
217
»
Suzanne RODGERS
F
FS
586
(51:24)
51:45
218
»
Declan FARRELL
M
M40
219
(51:28)
51:49
219
»
Niall DALY
M
MS
146
(51:34)
51:55
220
»
Niall KELLY
Nenagh Olympic
M
M50
346
(51:40)
51:55
221
»
Paolo Magnetti
M
M40
750
(51:51)
52:09
222
»
Aisling CANNY
F
FS
59
(51:44)
52:09
223
»
Grainne SMITH
F
FS
620
(51:44)
52:09
224
»
Jessica HAYES
F
FS
786
(52:13)
52:18
225
»
Enda FAHY
corrib ac
M
MS
213
(52:05)
52:19
226
»
Lorraine LEE
F
FS
369
(51:37)
52:20
227
»
Mark FAHEY
M
MS
211
(52:12)
52:23
228
»
Marian OLOUGHLIN
Ennis Track AC
F
F50
548
(52:25)
52:27
229
»
Kevin Donnellan
M
MS
722
(52:23)
52:30
230
»
Catriona Byrne
F
FS
707
(51:52)
52:31
231
»
Richard GERAGHTY
Not
M
MS
268
(51:55)
52:35
232
»
Neil MURPHY
M
MS
486
(52:25)
52:37
233
»
Karl MCMANUS
M
MS
441
(52:27)
52:38
234
»
Clinton TEMPANY
M
MS
635
(52:19)
52:39
235
»
Joseph DUFFY
M
MS
190
(52:10)
52:41
236
»
Eugene MORONEY
M
M40
474
(52:47)
52:50
237
»
Abigail COLLERAN
F
FS
83
(52:35)
52:54
238
»
Vincent MCNAMEE
M
MS
445
(52:45)
52:55
239
»
Susan Gilmore
F
FS
734
(52:13)
52:58
240
»
David PRESTON
M
MS
568
(52:52)
53:02
241
»
Emmet MURPHY
M
M40
485
(52:31)
53:06
242
»
James Bergin
M
M40
704
(52:33)
53:07
243
»
Patrick DONNELLAN
M
MS
169
(52:26)
53:07
244
»
Loren HARNETT
C4SC
M
MS
293
(52:54)
53:08
245
»
Elaine WILBUR
F
FS
662
(52:53)
53:12
246
»
John LANNON
M
M50
788
(52:53)
53:15
247
»
Damien CONNOLLY
M
M40
96
(53:18)
53:18
248
»
Nigel HOGAN
M
M40
314
(52:39)
53:20
249
»
Emer OMAHONY
F
FS
550
(52:56)
53:22
250
»
Tony MCPARTLAND
M
MS
446
(53:01)
53:25
Sida:
<
1
2
3
>