Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från St.Patrick's Festival 5k 2014
Resultat
5km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
1565
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
John Travers
Donore Harriers
M
MS
1316
(14:07)
14:07
2
»
Colm Rooney
Clonliffe Harriers A.C.
M
MS
10018
(14:23)
14:23
3
»
Kevin Maunsell
Clonmel AC
M
MS
10038
(14:43)
14:43
4
»
Darragh Greene
Dunleer AC
M
MS
10257
(14:50)
14:50
5
»
Ray Hynes
Donore Harriers
M
MS
10093
(15:02)
15:02
6
»
Mitchell Byrne
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
MJ
853
(15:10)
15:10
7
»
Paul Fleming
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
MS
642
(15:15)
15:15
8
»
Aogán Mac Domhnaill
Donore Harriers
M
MS
1089
(15:17)
15:17
9
»
Neil Wiktorski
Sli Cualann A.C.
M
MS
10056
(15:19)
15:19
10
»
Rory Kavaghna
Dunboyne A.C.
M
MS
10325
(15:26)
15:26
11
»
Donal Foley
Raheny Shamrock A.C.
M
MS
976
(15:29)
15:29
12
»
Fionnula Britton
Kilcoole A.C.
F
FS
10089
(15:33)
15:33
13
»
Vincent McGuiness
M
MS
10205
(15:35)
15:35
14
»
Simon Devenney
Raheny Shamrock A.C.
M
MS
10052
(15:37)
15:37
15
»
Shane Collins
Crusaders A.C.
M
MS
885
(15:40)
15:40
16
»
Colum O'Leary
Raheny Shamrock A.C.
M
MS
1203
(15:41)
15:42
17
»
Michael McMahon
Donore Harriers
M
MS
1124
(15:42)
15:42
18
»
Bernard Roe
Raheny Shamrock A.C.
M
MS
10097
(15:42)
15:42
19
»
Gary Condon
Sli Cualann A.C.
M
M40
318
(15:48)
15:50
20
»
Dermot Gorman
Raheny Shamrock A.C.
M
MS
473
(15:51)
15:51
21
»
Damien Martin
Raheny Shamrock A.C.
M
M45
10230
(15:51)
15:52
22
»
Ahmed Abdi
Dunboyne A.C.
M
MJ
10327
(15:53)
15:53
23
»
Catherine Mc Kieran
F
F40
10144
(15:58)
15:58
24
»
Lahcen Aouissar
M
MS
808
(15:58)
16:00
25
»
Ann-Marie McGlynn
Lifford A.C.
F
FS
1119
(16:01)
16:01
26
»
Padraig Mac Giostail
M
M40
10071
(16:01)
16:02
27
»
Thomas Sherlock
Clonliffe Harriers A.C.
M
MS
1280
(16:03)
16:05
28
»
Patrick O'Grady
Drogheda & District A.C.
M
M50
10186
(16:10)
16:10
29
»
Chris Morgan
Bray Runners A.C.
M
MS
1154
(16:09)
16:11
30
»
Phelim Glynn
Dunboyne A.C.
M
M45
10328
(16:11)
16:11
31
»
Andrew Haydu
Tallaght A.C.
M
MS
1014
(16:12)
16:12
32
»
Abdullahi Abdulle
Dunboyne A.C.
M
MJ
10326
(16:13)
16:13
33
»
Orla Drumm
Crusaders A.C.
F
FS
10209
(16:13)
16:13
34
»
Marco Piccolo
M
MS
321
(16:15)
16:15
35
»
Ciara Durkian
Skerries A.C
F
FS
10100
(16:17)
16:17
36
»
Kenny Mc Andrew
MSB
M
M40
10152
(16:19)
16:19
37
»
Sean Mac Seoin
MSB
M
M40
10113
(16:22)
16:23
38
»
Brian Flanagan
Clonliffe Harriers A.C.
M
MJ
970
(16:29)
16:30
39
»
Lawrence Boran
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
MS
833
(16:31)
16:31
40
»
Brian Kelly
Raheny Shamrock A.C.
M
M50
1051
(16:31)
16:32
41
»
Niall Cornyn
M
MJ
10218
(16:32)
16:32
42
»
Michelle McGee
Brothers Pearse A.C.
F
FS
325
(16:37)
16:37
43
»
Paul Balfe
Liffey Valley A.C.
M
M40
760
(16:29)
16:38
44
»
Ronan Doolin
M
MS
935
(16:43)
16:43
45
»
Jonathan Pinney
M
MS
1239
(16:50)
16:50
46
»
Karl Fitzgerald
Lucan Harriers A.C.
M
MS
781
(16:51)
16:53
47
»
Ray Thornberry
Dundrum South Dublin A.C.
M
M50
246
(16:55)
16:56
48
»
Paul Farrell
MSB
M
MS
10148
(16:50)
16:57
49
»
Michael Fitzsimons
Crusaders A.C.
M
MS
966
(16:57)
16:59
50
»
Joseph Fagan
M
M40
752
(17:04)
17:06
51
»
Robert Cahill
Crusaders A.C.
M
MS
860
(17:06)
17:07
52
»
Anthony Sharkey
Ennis Track A.C.
M
MS
677
(17:06)
17:07
53
»
Karl Chatterton
Sportsworld A.C.
M
MS
486
(17:11)
17:11
54
»
Anthony Timmons
Liffey Valley A.C.
M
MS
585
(17:08)
17:11
55
»
Fiona Clinton
Dundrum South Dublin A.C.
F
FS
880
(17:11)
17:12
56
»
Gary Williams
Tallaght A.C.
M
M40
10049
(17:15)
17:15
57
»
Leona O Reilly
Liffey Valley A.C.
F
FS
10066
(17:23)
17:23
58
»
Aislinn Nic Dhomhnaill
Donore Harriers
F
FS
721
(17:19)
17:23
58
»
Stephen O'Donnell
M
MS
312
(17:20)
17:23
60
»
David Campbell
Drogheda & District A.C.
M
MS
367
(17:24)
17:24
61
»
David Cuddy
Crusaders A.C.
M
MS
905
(17:25)
17:28
62
»
Matthew Blyth
Liffey Valley A.C.
M
MS
548
(17:28)
17:30
63
»
Patrick Holden
Lucan Harriers A.C.
M
MS
394
(17:28)
17:31
64
»
Ed Hayes
Dundrum South Dublin A.C.
M
MS
269
(17:33)
17:33
65
»
David Coyle
M
MS
731
(17:31)
17:34
66
»
Peter Jackson
Crusaders A.C.
M
MS
371
(17:20)
17:35
67
»
Fiona Kehoe
Kilcoole A.C.
F
FS
1048
(17:36)
17:36
68
»
Sorcha Nic Dhomhnaill
Donore Harriers
F
FS
1184
(17:42)
17:42
69
»
Aistis Slajus
M
MS
596
(17:38)
17:44
70
»
Garrett Banahan
Dundrum South Dublin A.C.
M
MS
816
(17:45)
17:45
71
»
Marie Hyland
Crusaders A.C.
F
FS
357
(17:44)
17:45
71
»
BRIAN Mac Alister
Crusaders A.C.
M
MS
10228
(17:43)
17:45
73
»
Simon Ó Gallchobhair
M
MS
1194
(17:44)
17:53
74
»
Thomas Buggle
Lucan Harriers A.C.
M
M45
848
(17:54)
17:54
74
»
David Giltenane
Civil Service A.C.
M
MS
681
(17:51)
17:54
76
»
Irene Gorman
F
FS
649
(17:56)
17:56
77
»
Paddy Peters
M
MJ
10076
(17:53)
17:57
78
»
Owen Fletcher
M
MS
972
(17:53)
17:59
79
»
Fraser McIndoe
M
M45
399
(18:00)
18:00
80
»
Aisling Moran
Leevale A.C.
M
FS
10060
(17:58)
18:01
81
»
Ilona McElroy
Crusaders A.C.
F
FS
1116
(18:00)
18:02
82
»
Dave Carroll
MSB
M
M50
10108
(18:00)
18:06
83
»
John Brooks
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
MS
10037
(18:08)
18:09
84
»
Philip Matthews
Crusaders A.C.
M
MS
10323
(18:11)
18:13
85
»
Shane O'Reilly
Sportsworld A.C.
M
MS
1212
(17:59)
18:15
86
»
Paul Spollen
MSB
M
MS
10107
(18:08)
18:15
87
»
Ide Nic Dhomhnaill
Donore Harriers
F
FS
1185
(18:18)
18:18
88
»
Ciaran Eaton
M
M40
943
(18:16)
18:19
89
»
Tomas Griffin
Donore Harriers
M
MS
10059
(18:17)
18:20
90
»
Martin Dorgan
Liffey Valley A.C.
M
M45
936
(18:20)
18:21
91
»
Damien Coman
M
MS
565
(18:04)
18:21
92
»
David Kennedy
Civil Service A.C.
F
FS
1054
(18:22)
18:22
93
»
Marius McNicholas
Crusaders A.C.
M
MS
1134
(18:16)
18:23
94
»
Noel Hanratty
Trim AC
M
M60
10092
(18:23)
18:23
95
»
Carmel Parnell
Leevale A.C.
F
F55
1226
(18:26)
18:26
96
»
Colin Murray
Carrick-on-Shannon A.C.
M
MS
331
(18:19)
18:27
97
»
Rob Wilson
M
M40
1333
(18:23)
18:28
98
»
Fiona Reid
Dunboyne A.C.
M
FS
10285
(18:28)
18:30
99
»
Dermot Brosnan
M
MS
843
(18:14)
18:31
100
»
Tony Dunne
Liffey Valley A.C.
M
M45
666
(18:28)
18:31
101
»
Yvonne MacAuley
Crusaders A.C.
F
FS
510
(18:26)
18:33
102
»
Richard Dunne
M
MS
328
(18:27)
18:33
103
»
Colm O Heigeartaigh
Sli Cualann A.C.
M
MS
380
(18:19)
18:34
103
»
Tom Cuddy
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
M50
906
(18:32)
18:34
103
»
Chris Siddell
Liffey Valley A.C.
M
MS
1282
(18:33)
18:34
106
»
Siobhan Keenehan
Liffey Valley A.C.
F
FS
564
(18:35)
18:35
107
»
Eoin Kennedy
Brothers Pearse A.C.
M
MS
205
(18:32)
18:36
108
»
Niall O'Reilly
Donore Harriers
M
MS
1211
(18:34)
18:37
109
»
Redmond Murphy
Crusaders A.C.
M
M40
1166
(18:30)
18:37
110
»
Shane Walsh
Dundrum South Dublin A.C.
M
MS
1323
(18:29)
18:37
111
»
Mark Martin
Celbridge A.C
M
M40
10255
(18:22)
18:39
112
»
Dylan Grimes Larkin
Greystones & District A.C.
M
MJ
1000
(18:24)
18:39
113
»
Aaron Browne
Lakeshore Striders A.C.
M
MS
411
(18:40)
18:43
114
»
Jesse Weber
M
MS
277
(18:38)
18:44
115
»
Liam Murphy
Le Cheile A.C.
M
MS
10421
(18:44)
18:44
116
»
CATHAL McDonagh
M
MS
10280
(18:43)
18:45
117
»
Joe Murphy
Donore Harriers
M
MS
10235
(18:46)
18:49
118
»
Eddie Nugent
Crusaders A.C.
M
M40
1189
(18:45)
18:50
119
»
Daragh Cassidy
M
MS
632
(18:51)
18:51
120
»
Michael Carnyn
Dunboyne A.C.
M
M50
10217
(18:51)
18:52
121
»
Michael Maughan
Crusaders A.C.
M
MS
1103
(18:49)
18:55
122
»
Colin Gormley
Liffey Valley A.C.
M
MS
777
(18:52)
18:55
123
»
Laura Tuite
Clonliffe Harriers A.C.
F
FJ
1318
(18:56)
18:58
124
»
Lena Sinclair
Liffey Valley A.C.
F
FS
1287
(18:58)
18:59
125
»
Alan Hughes
M
M50
10207
(18:35)
19:02
126
»
Niall Power
Raheny Shamrock A.C.
M
M40
1242
(19:01)
19:03
127
»
Conor Reilly
Liffey Valley A.C.
M
MS
1253
(18:56)
19:03
128
»
Geoffrey Rooney
Brothers Pearse A.C.
M
MS
374
(18:59)
19:04
129
»
Terry Kavanagh
Sli Cualann A.C.
M
M60
1041
(19:07)
19:07
130
»
Sandra Armstrong
Sportsworld A.C.
F
F40
10142
(19:04)
19:08
131
»
Julien Manka
M
MS
1097
(19:13)
19:13
131
»
Amy Wright
Crusaders A.C.
F
FS
10206
(19:10)
19:13
133
»
Desmond Gill
Donore Harriers
M
M45
984
(19:10)
19:14
134
»
Clive Cleary
M
MS
618
(19:08)
19:15
135
»
Blathnaid Ni Ghreachain
MSB
F
FS
10109
(19:10)
19:15
136
»
Tim Potter
M
MS
10074
(19:12)
19:16
137
»
David Balfe
Liffey Valley A.C.
M
MS
815
(19:08)
19:17
138
»
Gerard O'Shea
M
MS
1215
(19:11)
19:18
139
»
Trevor Haugh
M
MS
1011
(17:43)
19:19
140
»
Adrian King
Dundrum South Dublin A.C.
M
MS
719
(19:12)
19:21
141
»
John Mc Cabe
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
M55
61
(19:17)
19:21
142
»
Eimear Smith
F
FS
1291
(19:13)
19:21
143
»
Eoghan Murphy
M
MS
1165
(18:59)
19:22
144
»
Kim ella Kenny
F
FS
10117
(19:18)
19:23
145
»
Darren Stanley
M
MS
358
(19:24)
19:24
146
»
Brian Gunnip
Dundrum South Dublin A.C.
M
M40
1002
(19:20)
19:24
147
»
Romualdas Sriubiskis
M
MS
1294
(19:20)
19:25
147
»
Rimantas Lakickas
M
MS
10050
(19:20)
19:25
149
»
Chris Hokamp
M
MS
1028
(18:34)
19:28
150
»
Glenn Townsend
M
MS
1315
(19:12)
19:29
151
»
Rachel Cackett
F
FS
858
(19:25)
19:30
152
»
Jacob Puffer
M
MS
10067
(19:30)
19:31
153
»
John O Grady
M
MS
1195
(19:21)
19:31
154
»
Adam Watt
MSB
M
MJ
10102
(19:25)
19:32
155
»
James Cottle
Crusaders A.C.
M
M55
390
(19:23)
19:33
156
»
Michael Moriarty
M
MS
104
(19:11)
19:34
157
»
Tomas Dunne
M
MS
941
(19:35)
19:35
158
»
Pat Collins
Liffey Valley A.C.
M
M65
10044
(19:33)
19:36
159
»
Robert Moore
Crusaders A.C.
M
M45
71
(19:26)
19:37
160
»
Jordan Myns
Lord Mayor's 5 Alive Challange
M
MS
10165
(19:27)
19:38
160
»
Edel Haverty
Crusaders A.C.
F
FS
10243
(19:38)
19:38
160
»
Gary Farrell
M
M40
556
(19:24)
19:38
163
»
Rhona Duane
Donore Harriers
F
FS
939
(19:28)
19:38
164
»
Jeff Maler
M
MJ
1095
(19:16)
19:38
165
»
Fionnuala Keane
Loughrea A.C.
F
F40
1044
(19:38)
19:42
166
»
Knut Hellum
M
M45
10043
(19:25)
19:44
167
»
Sheelagh Jones
Dundrum South Dublin A.C.
F
F55
754
(19:38)
19:46
168
»
Ray Langton
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP)
M
M50
1070
(19:42)
19:46
169
»
Derek Bain
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
M45
814
(19:15)
19:49
170
»
Owen Watt
MSB
M
MJ
10103
(19:42)
19:49
171
»
Philip Wright
Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
M
M60
667
(19:45)
19:50
172
»
Brian Lamon
Lucan Harriers A.C.
M
MS
397
(19:33)
19:52
173
»
Sean Greensit
M
M45
129
(19:48)
19:54
174
»
Cathryn Brady
Dundrum South Dublin A.C.
F
F45
10101
(19:50)
19:55
175
»
Eoin Fegan
Raheny Shamrock A.C.
M
MS
229
(19:43)
19:56
175
»
John Canty
M
MS
866
(19:30)
19:56
177
»
Stephen Willoughby
Sportsworld A.C.
M
M50
574
(19:49)
19:57
178
»
Ivan Kinahane
Crusaders A.C.
M
MS
10081
(19:34)
19:59
179
»
Jeremy Lespagnol
M
MS
1078
(19:45)
20:02
180
»
Deirdre Fitzsimons
Dunboyne A.C.
F
F40
385
(19:56)
20:03
181
»
Martin Swift
Tallaght A.C.
M
M45
526
(20:03)
20:03
182
»
Robert M Mangan
Dundrum South Dublin A.C.
M
MS
1096
(20:01)
20:04
183
»
Raymond Mitchell
Dunboyne A.C.
M
M40
10114
(19:49)
20:04
184
»
Steyer Rehorn
M
MS
1251
(19:47)
20:04
184
»
Neil Bundey
M
MS
851
(19:38)
20:04
186
»
Stephan Henninga
M
MS
1025
(19:32)
20:05
187
»
David Byrne
M
MS
421
(19:51)
20:07
188
»
Josephine Killeen
F
F45
584
(20:04)
20:08
189
»
Srinivas Ramakrishnan
M
MS
1246
(20:08)
20:10
190
»
Mary Mc Greehan
Drogheda & District A.C.
F
F40
10183
(20:09)
20:11
191
»
Kevin Sheehy
M
M45
794
(20:05)
20:13
192
»
Eugene Warrington
M
M50
146
(20:04)
20:13
193
»
Noelle Thorpe Thorpe
Sli Cualann A.C.
F
F50
1310
(20:08)
20:13
194
»
Guy De Wilde
M
MS
95
(20:08)
20:14
195
»
William Cooper
Liffey Valley A.C.
M
M60
304
(20:08)
20:15
196
»
Keith Moynes
Raheny Shamrock A.C.
M
MS
416
(20:02)
20:15
197
»
Edel Keaveney
Crusaders A.C.
F
FS
10201
(20:11)
20:16
198
»
Paul Morgan
MSB
M
MS
10112
(19:56)
20:17
199
»
Janette Strickland
Donore Harriers
F
F40
1298
(20:10)
20:18
200
»
Deirbhile O Reilly
MSB
F
FJ
10149
(20:13)
20:19
201
»
Ian O'Mara
Crusaders A.C.
M
MS
479
(20:08)
20:20
202
»
Jon Everett
M
MS
39
(20:01)
20:21
203
»
Kevin Harrington
M
M45
1009
(20:08)
20:23
204
»
David Jayne
Swb,(CORP)
M
MS
1036
(19:35)
20:25
205
»
Steven Mc Givern
M
MS
1107
(20:05)
20:27
206
»
Sinead Graham
Donore Harriers
F
FS
997
(20:29)
20:29
207
»
Sarah Walker
F
FS
378
(20:29)
20:29
208
»
Justin Walker
M
MS
377
(20:29)
20:29
209
»
Shane O' Malley
M
M45
35
(20:29)
20:29
210
»
Ronan Walsh
M
M40
199
(20:13)
20:30
211
»
Ngozi Uwah
F
F40
1319
(20:30)
20:30
212
»
James Berry
Dundrum South Dublin A.C.
M
MS
829
(20:26)
20:31
213
»
Neil Hogan
MSB
M
MJ
10015
(20:28)
20:33
214
»
Sadhbh Mohan
MSB
F
FJ
10022
(20:29)
20:34
215
»
Fiona Cafferty
F
FS
10294
(20:30)
20:35
216
»
Lorraine O'Shea
Donore Harriers
F
FS
1214
(20:35)
20:35
217
»
Aisling Mohan
MSB
F
FJ
10023
(20:31)
20:36
218
»
Ciara Hogan
MSB
F
FS
10014
(20:31)
20:37
219
»
Mags Falsey
F
FS
950
(20:32)
20:41
220
»
Caroline Mehigan
Crusaders A.C.
F
FS
1136
(20:36)
20:41
221
»
Eva Campion
Donore Harriers
F
FS
723
(20:34)
20:43
222
»
Ciara Peelo
F
FS
1228
(20:36)
20:45
223
»
Nuala Reilly
Drogheda & District A.C.
F
F50
1252
(20:46)
20:46
224
»
Benjamin Mathery
M
MS
1102
(20:24)
20:50
225
»
Gary Fitzgerald
Donore Harriers
M
M40
626
(20:42)
20:52
226
»
Paddy Price
M
MS
623
(20:26)
20:53
227
»
Stephen Donnelly
M
MS
934
(20:38)
20:55
228
»
Julien Repussard
M
MS
1255
(20:30)
20:56
229
»
Conor Cummins
M
MS
539
(20:57)
20:57
230
»
Ciaran Bowe
M
MS
255
(20:30)
20:57
231
»
Stephen Coughlan
Liffey Valley A.C.
M
M50
260
(20:46)
20:57
232
»
Alberto Lopez Rivas
M
MS
1081
(19:59)
20:59
233
»
Thomas Abadie
M
MS
798
(20:34)
21:00
234
»
Benjamin Würth
M
MS
780
(20:15)
21:00
235
»
Sian O' Connor
Donore Harriers
F
FS
1198
(20:52)
21:01
236
»
James O'Donnell
M
MS
1202
(20:16)
21:02
237
»
Geraldine Clements
F
F40
334
(20:57)
21:02
238
»
Derek Lynch
Lucan Harriers A.C.
M
MS
458
(20:44)
21:02
239
»
Sharon Woods
Crusaders A.C.
F
F40
423
(20:59)
21:04
240
»
Graham Spillane
M
MS
1293
(20:40)
21:06
241
»
Janine Morton
F
FS
1157
(20:49)
21:06
241
»
Leyla Gil
F
FS
10231
(21:06)
21:06
243
»
Jonathan McGuinness
M
MS
10281
(20:32)
21:07
244
»
Matt Condon
M
MJ
436
(20:44)
21:07
245
»
Jonathan McDade
M
MS
10299
(20:55)
21:08
246
»
Tj Beatty
Loughrea A.C.
M
M65
309
(21:03)
21:08
246
»
Patrick Kirby
M
M45
346
(21:05)
21:08
248
»
James Monaghan
Liffey Valley A.C.
M
M50
64
(21:06)
21:12
249
»
Linda Spratt
Liffey Valley A.C.
F
F45
262
(21:03)
21:13
250
»
Noel Preston
M
M45
120
(20:56)
21:13
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
>