Resultat från St.Patrick's Festival 5k 2014
5km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Pl. |
Namn |
Född |
Förening/Ort/Land |
Kat. |
Underkat. |
# |
Netto |
Brutto |
501 |
» Efteranmälan
|
|
|
|
|
10086 |
(24:45)
|
24:49
|
502 |
» David Cangfield
|
|
|
M
|
M40
|
10012 |
(23:39)
|
24:49
|
503 |
» Michael Bodt
|
|
|
M
|
M45
|
590 |
(23:15)
|
24:51
|
504 |
» Maisie-Rose Byrne
|
|
|
F
|
FS
|
856 |
(23:27)
|
24:53
|
505 |
» Donna Mc Grath
|
|
|
F
|
FS
|
1108 |
(24:40)
|
24:53
|
506 |
» Daragh Collier
|
|
|
M
|
M40
|
379 |
(23:13)
|
24:54
|
507 |
» Eduardo Salan De Oliveira
|
|
|
M
|
MS
|
433 |
(24:18)
|
24:54
|
508 |
» Mark Bourke
|
|
|
M
|
MS
|
838 |
(24:11)
|
24:55
|
509 |
» Lucas Maughan
|
|
Bros Pearse |
M
|
MJ
|
10169 |
(24:57)
|
24:57
|
510 |
» Mark Tynan
|
|
|
M
|
MS
|
389 |
(24:12)
|
24:57
|
511 |
» Kathleen Philbin
|
|
|
F
|
FS
|
1234 |
(24:58)
|
24:58
|
512 |
» Jane Mitchell
|
|
|
F
|
F45
|
689 |
(24:51)
|
24:59
|
513 |
» Noémie Scheidel
|
|
|
F
|
FS
|
1275 |
(23:55)
|
25:01
|
514 |
» Sinead Galvin
|
|
|
F
|
FS
|
227 |
(24:49)
|
25:01
|
515 |
» Tom Brabazon
|
|
|
M
|
MS
|
10366 |
(24:14)
|
25:03
|
515 |
» Dermot O'Brien
|
|
Civil Service A.C. |
M
|
M50
|
162 |
(24:58)
|
25:03
|
517 |
» Efteranmälan
|
|
|
|
|
10041 |
(24:42)
|
25:04
|
518 |
» Niamh Murray
|
|
|
F
|
FS
|
1174 |
(24:51)
|
25:05
|
519 |
» Izabela Podrzycka
|
|
|
F
|
FS
|
415 |
(24:31)
|
25:06
|
520 |
» Ella Murray
|
|
|
F
|
FS
|
10213 |
(24:03)
|
25:06
|
521 |
» Elena Giner Boix
|
|
|
F
|
FJ
|
987 |
(24:46)
|
25:07
|
522 |
» Orla Murray
|
|
|
M
|
FS
|
10212 |
(24:04)
|
25:08
|
523 |
» Patrick Considine
|
|
|
M
|
MS
|
893 |
(24:20)
|
25:08
|
524 |
» Roisin Phipps
|
|
|
F
|
FS
|
1235 |
(24:21)
|
25:09
|
525 |
» Raphael Gilmore
|
|
|
M
|
M40
|
986 |
(23:47)
|
25:10
|
526 |
» Pierre Arthus
|
|
|
M
|
MS
|
811 |
(24:44)
|
25:11
|
527 |
» Olivier Boublin
|
|
|
M
|
MS
|
836 |
(24:44)
|
25:11
|
528 |
» David Elliott
|
|
|
M
|
MS
|
453 |
(23:50)
|
25:11
|
529 |
» Jill O'Neil
|
|
|
F
|
FS
|
1207 |
(25:12)
|
25:12
|
530 |
» Sachin Gupta
|
|
|
M
|
MS
|
1003 |
(24:51)
|
25:12
|
531 |
» Orla Fitzsimons
|
|
|
F
|
F45
|
964 |
(24:45)
|
25:13
|
532 |
» Angela Charlton
|
|
|
F
|
F40
|
875 |
(24:29)
|
25:13
|
533 |
» Lisa Ryan
|
|
|
F
|
F40
|
1268 |
(23:57)
|
25:16
|
534 |
» Delourdes Seymour
|
|
|
F
|
F45
|
15 |
(24:51)
|
25:17
|
535 |
» Aine Hackett
|
|
MSB |
F
|
F40
|
10020 |
(25:18)
|
25:18
|
536 |
» Michael Saez
|
|
|
M
|
MS
|
428 |
(24:38)
|
25:18
|
537 |
» Suzie Hayes
|
|
|
F
|
FS
|
633 |
(24:54)
|
25:18
|
538 |
» Jennifer Lee
|
|
Blackrock A.C. (Dublin) |
F
|
F50
|
1073 |
(24:36)
|
25:20
|
539 |
» Sol Bell-Megaw
|
|
|
M
|
MJ
|
824 |
(23:53)
|
25:21
|
540 |
» Sean Mahon
|
|
Ocma,(CORP) |
M
|
M45
|
1094 |
(24:04)
|
25:22
|
541 |
» Avrill Myns
|
|
Lord Mayor's 5 Alive Challange |
F
|
FS
|
10166 |
(25:12)
|
25:24
|
542 |
» Kelly Flanagan
|
|
|
F
|
FS
|
969 |
(25:24)
|
25:24
|
543 |
» Mary McCarthy
|
|
|
F
|
F45
|
524 |
(24:16)
|
25:24
|
544 |
» Mark Lynch
|
|
|
M
|
MS
|
10240 |
(24:28)
|
25:25
|
545 |
» Mary Kelly
|
|
|
F
|
F55
|
298 |
(24:29)
|
25:26
|
546 |
» Ella O Donohoe
|
|
|
F
|
FJ
|
10197 |
(25:12)
|
25:26
|
547 |
» Laura Murphy
|
|
|
F
|
FS
|
1161 |
(25:04)
|
25:28
|
548 |
» Arun Sharma
|
|
|
M
|
MS
|
10377 |
(24:55)
|
25:28
|
549 |
» John Walsh
|
|
|
M
|
M45
|
795 |
(25:14)
|
25:28
|
550 |
» Drew Gnagey
|
|
|
M
|
MS
|
989 |
(24:30)
|
25:30
|
551 |
» Charmaine Kenny
|
|
|
F
|
FS
|
10054 |
(25:09)
|
25:30
|
552 |
» Dean Hutchison
|
|
|
M
|
MS
|
703 |
(24:51)
|
25:31
|
553 |
» Heidi Cinquegrana
|
|
|
F
|
FS
|
878 |
(25:20)
|
25:31
|
553 |
» Jill McGavin
|
|
|
F
|
FS
|
92 |
(25:09)
|
25:31
|
555 |
» Aishling Sheridan
|
|
MSB |
F
|
FJ
|
10087 |
(25:26)
|
25:31
|
555 |
» Aisling O'Neill
|
|
MSB |
F
|
FJ
|
10088 |
(25:26)
|
25:31
|
557 |
» Susan Scanlon
|
|
|
F
|
FS
|
278 |
(25:09)
|
25:32
|
558 |
» Darren Christie
|
|
|
M
|
MS
|
223 |
(25:10)
|
25:33
|
559 |
» Michael Block
|
|
|
M
|
MS
|
600 |
(24:37)
|
25:33
|
560 |
» Rosie McAweeney
|
|
|
F
|
F45
|
297 |
(25:11)
|
25:33
|
561 |
» Bonnie Cinquegrana
|
|
|
F
|
FS
|
877 |
(25:23)
|
25:34
|
562 |
» Gemma McLoughlin
|
|
|
F
|
FS
|
1123 |
(24:52)
|
25:35
|
563 |
» Maria Byrne
|
|
Greystones & District A.C. |
F
|
F40
|
587 |
(24:31)
|
25:35
|
564 |
» Una Hearty
|
|
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP) |
F
|
F50
|
1017 |
(25:23)
|
25:36
|
565 |
» Cal Byrne
|
|
|
M
|
M45
|
599 |
(25:20)
|
25:36
|
566 |
» Santa Ram
|
|
|
M
|
M40
|
1245 |
(25:23)
|
25:37
|
567 |
» Regina Mills
|
|
|
F
|
F40
|
1144 |
(25:25)
|
25:38
|
568 |
» Anne Obrien
|
|
|
F
|
F60
|
621 |
(25:30)
|
25:39
|
569 |
» Caroline Ahearne
|
|
|
F
|
FS
|
620 |
(25:15)
|
25:39
|
570 |
» Paul Byrne
|
|
Greystones & District A.C. |
M
|
M45
|
586 |
(24:37)
|
25:39
|
571 |
» Ausra Sniokaite
|
|
|
F
|
FS
|
639 |
(25:31)
|
25:40
|
572 |
» Lars Wyss
|
|
|
M
|
MS
|
122 |
(24:09)
|
25:40
|
573 |
» Michal Kowalczykiewicz
|
|
|
M
|
MS
|
762 |
(25:36)
|
25:41
|
573 |
» Shane Burke
|
|
|
M
|
MS
|
5 |
(25:12)
|
25:41
|
575 |
» Rebecca Timmons
|
|
|
F
|
FS
|
6 |
(25:13)
|
25:41
|
576 |
» Claire Post
|
|
|
F
|
FJ
|
34 |
(25:36)
|
25:41
|
577 |
» Mark Gilmore
|
|
Swb,(CORP) |
M
|
M40
|
985 |
(24:52)
|
25:42
|
578 |
» Zydrune Greiciute
|
|
|
F
|
FS
|
442 |
(25:34)
|
25:42
|
579 |
» Jacqueline Freidel
|
|
|
F
|
FS
|
128 |
(24:12)
|
25:42
|
580 |
» Denise Keane
|
|
|
F
|
FS
|
10163 |
(25:43)
|
25:43
|
581 |
» Viktors Tomans
|
|
|
M
|
MS
|
429 |
(24:04)
|
25:43
|
582 |
» Eamonn Kinsella
|
|
|
M
|
M45
|
769 |
(25:11)
|
25:44
|
583 |
» Ciaran Keohang
|
|
|
M
|
MS
|
10131 |
(24:07)
|
25:44
|
584 |
» Catherine Cornall
|
|
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP) |
F
|
F50
|
897 |
(24:36)
|
25:44
|
585 |
» Shane Cahill
|
|
|
M
|
MS
|
859 |
(24:56)
|
25:46
|
586 |
» Brian O Donohoe
|
|
|
M
|
MS
|
10196 |
(25:32)
|
25:46
|
586 |
» Susannah Sweetman
|
|
|
F
|
FS
|
299 |
(24:14)
|
25:46
|
588 |
» Jose Alonso
|
|
|
M
|
MS
|
249 |
(24:31)
|
25:46
|
589 |
» Alex McGavin
|
|
|
F
|
FS
|
91 |
(25:24)
|
25:46
|
590 |
» Des Sharkey
|
|
|
M
|
MS
|
528 |
(24:22)
|
25:46
|
591 |
» Diana Carrascal
|
|
|
F
|
FS
|
869 |
(24:43)
|
25:47
|
592 |
» Sara Byrne
|
|
|
F
|
FS
|
10063 |
(24:58)
|
25:47
|
593 |
» Brenda Logan
|
|
|
F
|
FS
|
10261 |
(25:38)
|
25:47
|
594 |
» Aoife Conlan
|
|
|
F
|
FS
|
403 |
(25:36)
|
25:51
|
595 |
» Emmet Connolly
|
|
|
M
|
M45
|
889 |
(24:32)
|
25:51
|
596 |
» Darran Quaile
|
|
Dublin Front Runners A.C. |
M
|
MS
|
1243 |
(24:58)
|
25:52
|
597 |
» Ted Nealon
|
|
|
M
|
M55
|
1177 |
(25:29)
|
25:53
|
598 |
» Miquel Navarro
|
|
|
M
|
MS
|
10300 |
(24:54)
|
25:54
|
599 |
» Joyce Blaauw
|
|
|
F
|
FS
|
10070 |
(25:25)
|
25:56
|
600 |
» Luke O Brien
|
|
Waterford AC |
M
|
MJ
|
10111 |
(24:22)
|
25:57
|
601 |
» Paul Duffner
|
|
|
M
|
MS
|
518 |
(24:45)
|
25:57
|
602 |
» Brendan Rougas
|
|
|
M
|
M45
|
1262 |
(25:20)
|
25:57
|
603 |
» Carol Brady
|
|
|
F
|
F40
|
725 |
(25:30)
|
25:59
|
604 |
» Tugce Uslu
|
|
|
F
|
FS
|
81 |
(25:50)
|
26:01
|
605 |
» John Fitzsimons
|
|
Crusaders A.C. |
M
|
M70
|
967 |
(26:02)
|
26:02
|
606 |
» Gavin O Mahony
|
|
|
M
|
MS
|
1196 |
(25:32)
|
26:02
|
607 |
» Catherine Allen
|
|
Clane A.C. |
F
|
F45
|
631 |
(25:49)
|
26:06
|
608 |
» Padraicin Ni Mhurchu
|
|
|
F
|
F45
|
1183 |
(25:28)
|
26:06
|
609 |
» Denis Gleeson
|
|
|
M
|
M60
|
326 |
(25:15)
|
26:09
|
610 |
» John Smyth
|
|
|
M
|
M50
|
144 |
(24:51)
|
26:10
|
611 |
» Megan Maguire
|
|
Dundrum South Dublin A.C. |
F
|
FJ
|
606 |
(26:03)
|
26:10
|
612 |
» Aoife Brown
|
|
MSB |
F
|
FJ
|
10104 |
(26:11)
|
26:11
|
613 |
» Efteranmälan
|
|
|
|
|
10329 |
(26:11)
|
26:11
|
614 |
» David Gorman
|
|
Dublin Front Runners A.C. |
M
|
MS
|
305 |
(25:16)
|
26:11
|
615 |
» Liam Mc Greehan
|
|
Drogheda & District A.C. |
M
|
MS
|
10184 |
(24:46)
|
26:13
|
616 |
» Sylvie Vermeersch
|
|
|
F
|
FS
|
1322 |
(25:54)
|
26:14
|
617 |
» Shane Ashmore
|
|
|
M
|
MS
|
617 |
(24:55)
|
26:14
|
618 |
» Patrick O'Leary
|
|
|
M
|
M50
|
656 |
(24:39)
|
26:15
|
619 |
» Aurelia Hackenesch
|
|
|
F
|
FS
|
10376 |
(25:47)
|
26:16
|
620 |
» Pedro Barbosa
|
|
|
M
|
MS
|
10290 |
(24:46)
|
26:17
|
621 |
» Mark Nolan
|
|
|
M
|
M45
|
137 |
(25:44)
|
26:18
|
622 |
» Eoin Finn
|
|
|
M
|
MS
|
131 |
(25:55)
|
26:19
|
623 |
» Alison Manning
|
|
|
M
|
MS
|
1100 |
(25:42)
|
26:19
|
624 |
» Colm Kenny
|
|
Lakeshore Striders A.C. |
M
|
M45
|
1056 |
(24:52)
|
26:20
|
625 |
» Joseph Hegeman
|
|
|
M
|
MS
|
1022 |
(24:52)
|
26:21
|
626 |
» Sean Duguan
|
|
|
M
|
F45
|
10208 |
(24:52)
|
26:21
|
627 |
» Milou Hennekens
|
|
|
F
|
FJ
|
281 |
(26:19)
|
26:23
|
628 |
» Julianne Wetmore
|
|
|
F
|
FS
|
10204 |
(25:22)
|
26:23
|
629 |
» Ludovic Castets
|
|
|
M
|
MS
|
873 |
(25:39)
|
26:25
|
629 |
» Stephen Beatty
|
|
|
M
|
MS
|
822 |
(24:52)
|
26:25
|
631 |
» Gregory Castets
|
|
|
M
|
MS
|
872 |
(25:39)
|
26:25
|
632 |
» Pam Dowling
|
|
|
F
|
F40
|
664 |
(25:49)
|
26:26
|
633 |
» Alison Morris
|
|
|
F
|
FS
|
687 |
(25:24)
|
26:28
|
634 |
» Tina Lawlor
|
|
Dublin Front Runners A.C. |
F
|
F40
|
766 |
(25:53)
|
26:30
|
635 |
» Elvira Rog
|
|
|
F
|
F40
|
1260 |
(26:10)
|
26:30
|
636 |
» Sarah Doran
|
|
|
F
|
FS
|
295 |
(25:29)
|
26:31
|
637 |
» Louise Langfield
|
|
|
F
|
F40
|
10013 |
(25:21)
|
26:31
|
638 |
» Billy Brainnigan
|
|
Dunboyne A.C. |
M
|
M40
|
10234 |
(25:49)
|
26:32
|
639 |
» Madison D'Omellas
|
|
|
F
|
FS
|
10068 |
(26:15)
|
26:32
|
640 |
» Raquel McNeff
|
|
|
F
|
FS
|
1133 |
(26:16)
|
26:32
|
641 |
» Ashley Jiang
|
|
|
F
|
FS
|
1037 |
(24:49)
|
26:33
|
642 |
» Bernadette Lea
|
|
|
F
|
FS
|
613 |
(26:12)
|
26:33
|
643 |
» Jacob Waterman
|
|
|
M
|
MS
|
1324 |
(24:50)
|
26:33
|
644 |
» Teresa Lea
|
|
|
F
|
FS
|
614 |
(26:13)
|
26:34
|
645 |
» Martin Cuesta
|
|
|
M
|
MS
|
907 |
(25:35)
|
26:34
|
646 |
» Brian Sanchez
|
|
|
M
|
MS
|
1269 |
(25:35)
|
26:34
|
647 |
» Stephen Pike
|
|
|
M
|
MS
|
214 |
(24:44)
|
26:34
|
648 |
» Mark Fitzgerald
|
|
|
M
|
M45
|
961 |
(24:47)
|
26:35
|
649 |
» Michelle Farrell
|
|
|
F
|
FS
|
264 |
(25:54)
|
26:36
|
650 |
» Lynsey McKernan
|
|
|
F
|
FS
|
531 |
(26:16)
|
26:37
|
651 |
» Adam Schultz
|
|
|
M
|
MS
|
464 |
(25:07)
|
26:37
|
652 |
» Geoffrey Peterson
|
|
|
M
|
MS
|
1233 |
(24:47)
|
26:37
|
652 |
» Barry Nolan
|
|
|
M
|
MS
|
136 |
(24:54)
|
26:37
|
654 |
» Linn Håkonsen
|
|
|
F
|
FS
|
38 |
(26:17)
|
26:38
|
655 |
» Ursala Weljland
|
|
|
F
|
FS
|
10278 |
(25:26)
|
26:38
|
656 |
» Brendan Doggett
|
|
|
M
|
MS
|
181 |
(26:11)
|
26:39
|
657 |
» Brian Cremin
|
|
|
M
|
M45
|
82 |
(26:17)
|
26:39
|
658 |
» Mohammed Alatawna
|
|
|
M
|
MS
|
540 |
(25:18)
|
26:40
|
659 |
» Lorena Comerford
|
|
|
F
|
FS
|
886 |
(25:40)
|
26:41
|
660 |
» Declan Brennan
|
|
|
M
|
MS
|
454 |
(26:23)
|
26:42
|
661 |
» Geraldo Cotias
|
|
|
M
|
MS
|
899 |
(25:24)
|
26:42
|
662 |
» Kevin Sherlock
|
|
|
M
|
M65
|
368 |
(25:33)
|
26:42
|
663 |
» Dave Murphy
|
|
|
M
|
MS
|
1168 |
(25:52)
|
26:43
|
664 |
» Joh Kellett
|
|
|
M
|
MS
|
10296 |
(25:56)
|
26:43
|
665 |
» Teresa Foy
|
|
|
F
|
F50
|
350 |
(26:03)
|
26:44
|
666 |
» Maureen Mac Fhionnlaoich
|
|
Lord Mayor's 5 Alive Challange |
F
|
FS
|
10126 |
(26:28)
|
26:45
|
667 |
» Molly Brown
|
|
|
F
|
FS
|
10339 |
(25:23)
|
26:47
|
668 |
» Doris Zollinger
|
|
|
F
|
FJ
|
268 |
(26:39)
|
26:47
|
669 |
» Megan Rougas
|
|
|
F
|
FJ
|
1264 |
(26:10)
|
26:49
|
670 |
» Nicola McCarthy
|
|
|
F
|
FS
|
1112 |
(26:03)
|
26:50
|
671 |
» Stachurska Malgorzata
|
|
|
F
|
FS
|
469 |
(26:11)
|
26:52
|
672 |
» Lovisa Odén
|
|
|
F
|
FS
|
775 |
(26:07)
|
26:52
|
673 |
» Claire O'Halloran
|
|
|
F
|
FS
|
257 |
(26:06)
|
26:53
|
674 |
» Erin Minum
|
|
|
F
|
FS
|
10202 |
(25:51)
|
26:53
|
674 |
» Kim Bailey
|
|
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP) |
F
|
F45
|
577 |
(25:00)
|
26:53
|
676 |
» Riley Foreman
|
|
|
F
|
FS
|
10203 |
(25:52)
|
26:53
|
677 |
» Sheila Langton
|
|
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP) |
F
|
F55
|
1069 |
(26:40)
|
26:54
|
678 |
» Theresa Haden
|
|
|
F
|
FS
|
1005 |
(25:05)
|
26:54
|
679 |
» Kevin Coffey
|
|
Ocma,(CORP) |
M
|
MJ
|
882 |
(25:36)
|
26:55
|
680 |
» Abby Goss
|
|
Wtf,(CORP) |
F
|
F40
|
994 |
(26:08)
|
26:56
|
680 |
» Hyunjin Yun
|
|
|
M
|
MS
|
1335 |
(25:59)
|
26:56
|
682 |
» Kate Bleakley
|
|
|
F
|
FS
|
534 |
(26:38)
|
26:57
|
683 |
» Shay Kilcullen
|
|
|
M
|
MS
|
1058 |
(25:15)
|
26:57
|
684 |
» Sara Martinez
|
|
|
F
|
FS
|
361 |
(26:37)
|
26:57
|
685 |
» Christine Knupp
|
|
|
F
|
FS
|
1064 |
(26:12)
|
26:58
|
686 |
» Peter McKenna
|
|
|
M
|
MS
|
793 |
(25:16)
|
26:59
|
687 |
» Liam Ferguson
|
|
|
M
|
M40
|
956 |
(25:08)
|
27:00
|
687 |
» Amit Bunker
|
|
|
M
|
MS
|
759 |
(26:17)
|
27:00
|
689 |
» Stacy Coyle
|
|
|
F
|
FS
|
900 |
(26:27)
|
27:00
|
690 |
» Audrai O'Driscoll
|
|
|
F
|
F45
|
412 |
(25:53)
|
27:01
|
691 |
» Brendan Hand
|
|
|
M
|
M45
|
398 |
(26:20)
|
27:01
|
691 |
» Lisa Kirkman
|
|
Lakeshore Striders A.C. |
F
|
F45
|
1061 |
(25:32)
|
27:01
|
693 |
» John Langton
|
|
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP) |
M
|
M55
|
1068 |
(25:38)
|
27:01
|
694 |
» James McLaughlin
|
|
|
M
|
M50
|
211 |
(25:21)
|
27:01
|
695 |
» Uxue Castanares
|
|
|
F
|
FS
|
66 |
(26:12)
|
27:02
|
696 |
» Shannon Nocon
|
|
|
F
|
FS
|
1186 |
(25:49)
|
27:04
|
697 |
» Paul Kelly
|
|
|
M
|
MS
|
245 |
(26:29)
|
27:05
|
697 |
» Tara Petak
|
|
|
F
|
FS
|
1232 |
(26:47)
|
27:05
|
699 |
» Robbie Ryan
|
|
|
M
|
M40
|
673 |
(26:30)
|
27:08
|
700 |
» Caitriona Newham
|
|
Newham, (CORP) |
F
|
FS
|
405 |
(26:34)
|
27:12
|
701 |
» Patrick Casey
|
|
|
M
|
MS
|
141 |
(25:54)
|
27:13
|
702 |
» Kate Ismeurt
|
|
|
F
|
FS
|
140 |
(25:54)
|
27:13
|
703 |
» Lisa Deignan
|
|
|
F
|
FS
|
921 |
(26:36)
|
27:14
|
703 |
» David Dowling
|
|
|
M
|
M45
|
409 |
(26:00)
|
27:14
|
705 |
» Justine McNeil
|
|
|
F
|
FS
|
699 |
(26:52)
|
27:16
|
706 |
» Caoilinn Mohan
|
|
MSB |
M
|
MJ
|
10024 |
(27:10)
|
27:16
|
706 |
» Pablo Vicente
|
|
|
M
|
MS
|
638 |
(25:56)
|
27:16
|
708 |
» Clare Scally
|
|
|
F
|
F40
|
282 |
(26:40)
|
27:17
|
709 |
» Chantelle O'Connor
|
|
|
F
|
FS
|
544 |
(26:54)
|
27:17
|
710 |
» Elaine O'Hanlon
|
|
|
F
|
F40
|
10096 |
(26:45)
|
27:17
|
711 |
» Sean Hawkslin
|
|
MSB |
M
|
M45
|
10151 |
(26:55)
|
27:18
|
712 |
» Rosemary Hayes
|
|
|
F
|
F55
|
1016 |
(27:19)
|
27:19
|
713 |
» Lorna Connolly
|
|
|
F
|
F45
|
888 |
(26:02)
|
27:19
|
714 |
» Pamela Noel
|
|
MSB |
F
|
FS
|
10220 |
(27:07)
|
27:20
|
714 |
» Amy Howell
|
|
|
F
|
FS
|
471 |
(26:48)
|
27:20
|
716 |
» Sarah McLaughlin
|
|
|
F
|
FJ
|
212 |
(25:41)
|
27:20
|
717 |
» Carol Cooney
|
|
|
F
|
F40
|
894 |
(25:28)
|
27:20
|
718 |
» Trish Hayes
|
|
|
F
|
F40
|
1015 |
(26:54)
|
27:23
|
719 |
» Martin Flannery
|
|
|
M
|
MS
|
538 |
(27:05)
|
27:23
|
720 |
» Gerard Coll
|
|
|
M
|
M55
|
784 |
(25:25)
|
27:24
|
721 |
» Michael English Jr
|
|
|
M
|
M40
|
669 |
(26:41)
|
27:25
|
722 |
» Ian Gerin
|
|
98 FM |
M
|
MS
|
10382 |
(27:24)
|
27:26
|
723 |
» Valentin Porret
|
|
|
M
|
MS
|
1240 |
(27:09)
|
27:26
|
724 |
» Sarah Gahan
|
|
|
F
|
FS
|
763 |
(26:21)
|
27:27
|
725 |
» James Keogh
|
|
|
M
|
M45
|
1057 |
(26:50)
|
27:28
|
726 |
» Eilish Smyth
|
|
|
F
|
FS
|
10260 |
(27:18)
|
27:28
|
727 |
» Paul Richardson
|
|
|
M
|
M45
|
1257 |
(26:33)
|
27:29
|
728 |
» Anita Flanagan
|
|
Lakeshore Striders A.C. |
F
|
FS
|
971 |
(26:01)
|
27:30
|
729 |
» Joanne Dalton
|
|
Crusaders A.C. |
F
|
FS
|
637 |
(26:11)
|
27:30
|
730 |
» David Gomm
|
|
Clonliffe Harriers A.C. |
M
|
M45
|
158 |
(27:17)
|
27:31
|
731 |
» Stephanie Murphy
|
|
|
F
|
F40
|
1167 |
(27:32)
|
27:32
|
732 |
» Linda O Connell
|
|
|
F
|
FS
|
1191 |
(26:44)
|
27:32
|
733 |
» Peggy Yen
|
|
|
F
|
FS
|
685 |
(27:20)
|
27:33
|
734 |
» Tricia O Reilly
|
|
|
F
|
FS
|
10404 |
(26:09)
|
27:34
|
735 |
» Patricia O Neill
|
|
Blackrock A.C. (Dublin) |
F
|
FS
|
145 |
(27:17)
|
27:35
|
736 |
» Darragh Power
|
|
|
M
|
MS
|
10194 |
(26:12)
|
27:35
|
737 |
» Mairin Shine
|
|
|
F
|
F55
|
1281 |
(27:21)
|
27:35
|
738 |
» Bettina Kaupp
|
|
|
F
|
F50
|
400 |
(27:24)
|
27:35
|
738 |
» Clare Fox
|
|
|
F
|
FS
|
369 |
(26:25)
|
27:35
|
740 |
» Efteranmälan
|
|
|
|
|
10002 |
(25:45)
|
27:36
|
741 |
» Efteranmälan
|
|
|
|
|
10004 |
(25:45)
|
27:36
|
742 |
» Una Flynn
|
|
|
F
|
FS
|
974 |
(27:11)
|
27:37
|
743 |
» Raynah Byrne
|
|
Kilcoole A.C. |
M
|
MS
|
10120 |
(26:57)
|
27:37
|
744 |
» Sinead Edney
|
|
|
F
|
FS
|
665 |
(27:39)
|
27:39
|
745 |
» Mark Weldon
|
|
|
M
|
MS
|
1327 |
(25:52)
|
27:39
|
745 |
» Olwen Griffith
|
|
Dublin Front Runners A.C. |
F
|
F45
|
622 |
(27:39)
|
27:39
|
747 |
» Kervyn Jamaigne
|
|
|
M
|
MS
|
1034 |
(26:07)
|
27:40
|
748 |
» Zara Rogers
|
|
Raheny Shamrock A.C. |
F
|
F45
|
386 |
(27:02)
|
27:41
|
749 |
» Alex Mason
|
|
Blackrock A.C. (Dublin) |
M
|
MS
|
10132 |
(26:30)
|
27:41
|
750 |
» Mary Mason
|
|
Blackrock A.C. (Dublin) |
F
|
FS
|
10178 |
(26:31)
|
27:42
|
|