Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från St.Patrick's Festival 5k 2014
Resultat
5km
F50
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 49
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Noelle Thorpe Thorpe
Sli Cualann A.C.
F
F50
1310
(20:08)
20:13
2
»
Nuala Reilly
Drogheda & District A.C.
F
F50
1252
(20:46)
20:46
3
»
Charlotte Stevens
Sli Cualann A.C.
F
F50
284
(21:45)
21:56
4
»
Montseors
F
F50
10090
(21:53)
22:05
5
»
Breda Browne
Sportsworld A.C.
F
F50
847
(22:21)
22:36
6
»
Carmel Mangan
F
F50
629
(24:43)
24:43
7
»
Jennifer Lee
Blackrock A.C. (Dublin)
F
F50
1073
(24:36)
25:20
8
»
Una Hearty
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP)
F
F50
1017
(25:23)
25:36
9
»
Catherine Cornall
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP)
F
F50
897
(24:36)
25:44
10
»
Teresa Foy
F
F50
350
(26:03)
26:44
11
»
Bettina Kaupp
F
F50
400
(27:24)
27:35
12
»
Orna Morrissey
F
F50
608
(27:29)
27:54
13
»
Kristine Copley
F
F50
895
(27:05)
28:04
14
»
E Rossiter
F
F50
10229
(27:10)
28:15
15
»
Brigid Martin
F
F50
549
(27:46)
28:49
16
»
Christine O' Connor
F
F50
335
(28:39)
29:16
17
»
Lorna Cullen
St. Coca's A.C.
F
F50
909
(28:06)
29:33
18
»
Inet Cooper
F
F50
10077
(29:36)
29:36
19
»
Stella Clinton
F
F50
683
(29:35)
29:37
20
»
Sinead O Connell
F
F50
1190
(28:55)
29:42
21
»
Ada Sinclair
F
F50
306
(29:48)
29:51
22
»
Una McLoughlin
Lakeshore Striders A.C.
F
F50
363
(29:13)
29:57
23
»
Orla Moffatt
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP)
F
F50
1148
(28:57)
30:10
24
»
Margot Bennett
F
F50
825
(29:40)
30:28
25
»
Lorraine Dorgan
Crusaders A.C.
F
F50
344
(30:58)
30:58
26
»
Joan Crawford
F
F50
903
(30:08)
31:34
27
»
Reinhild Christy
F
F50
876
(31:28)
31:34
28
»
Eileen Cummins
F
F50
912
(30:45)
31:35
29
»
Mary McLoughlin
Lakeshore Striders A.C.
F
F50
364
(31:04)
31:48
30
»
Lynn McNally
F
F50
1131
(31:28)
31:52
31
»
Barbara Coughlan
F
F50
261
(32:06)
32:32
32
»
Ailbhe Brown
F
F50
757
(31:34)
32:51
33
»
Anne Moffatt
Run Bmc - The Holy Terrors,(CORP)
F
F50
1147
(31:51)
33:04
34
»
Mary Thompson
F
F50
1308
(32:38)
33:04
35
»
Roisin Mac Cobb
F
F50
761
(33:25)
33:54
36
»
Ursula Cordial
F
F50
349
(33:27)
33:57
37
»
Breda Manning
Lakeshore Striders A.C.
F
F50
1098
(33:02)
34:11
38
»
Denise Timmons
F
F50
1313
(32:21)
34:14
39
»
Gwen Oneill
F
F50
1223
(32:45)
34:38
40
»
Margaret McDermott
Lakeshore Striders A.C.
F
F50
1114
(34:09)
35:55
41
»
Sandra Byrne
Lakeshore Striders A.C.
F
F50
857
(35:09)
36:23
42
»
Oonagh Delaney
F
F50
922
(35:42)
37:22
43
»
Christine Harmes
F
F50
694
(35:43)
37:23
44
»
Clodagh Roche
Lakeshore Striders A.C.
F
F50
1259
(35:57)
37:43
45
»
Vanice Libet
F
F50
98
(37:05)
37:56
46
»
Karen Haun
F
F50
1012
(39:04)
39:04
47
»
Anna Murphy
F
F50
1162
(40:12)
41:41
48
»
Ellen Lavin
F
F50
10028
(43:05)
44:53
49
»
Angela Keane
F
F50
1043
(51:23)
52:22