Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Boyne 10K 2014 2014
Resultat
10K
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1501 - 1654
av totalt
1654
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1501
»
Fiona O'brien
F
FS
785
(1:17:16)
1:18:56
1502
»
Karen Moore
F
F40
734
(1:17:18)
1:18:57
1503
»
Ann Gillespie
F
F50
1474
(1:18:13)
1:19:10
1504
»
Judith Harrington
Naomh Mairtin
F
F50
12157
(1:16:47)
1:19:24
1505
»
Paul Harrington
Naomh Mairtin
M
M50
12143
(1:16:55)
1:19:33
1506
»
Niall Megan
M
M40
711
(1:17:13)
1:19:45
1507
»
Cathriona McShane
Body Fix
F
F40
1060
(1:18:15)
1:20:15
1508
»
Imelda Kavanagh
CCIS
F
F40
1011
(1:19:27)
1:20:24
1509
»
Elaine Grennan
CCIS
F
F40
1010
(1:18:28)
1:20:34
1510
»
Karen Boyd
CCIS
F
F40
1001
(1:18:34)
1:20:39
1511
»
Mary Morrissey
CCIS
F
F40
1022
(1:18:34)
1:20:40
1512
»
Ursela Rafferty
F
FS
12082
(1:18:32)
1:20:49
1513
»
Annette Connaughton
F
F40
1339
(1:19:07)
1:20:56
1514
»
David Collier
M
MS
1333
(1:18:27)
1:21:02
1515
»
Philip Richardson
Toy Waddlers
M
M50
848
(1:19:09)
1:21:21
1516
»
Emma Barry
F
FJ
66
(1:18:48)
1:21:28
1517
»
Louise Dunne
F
FS
12237
(1:19:19)
1:21:29
1518
»
Jim Nolan
M
M60
12062
(1:19:33)
1:21:33
1519
»
Ronan Fitzpatrick
Team Carrie
M
MJ
1183
(1:18:54)
1:21:40
1520
»
Donal Branigan
M
M60
1230
(1:19:53)
1:21:43
1521
»
Kate Booth
F
FJ
1221
(1:19:08)
1:21:47
1522
»
Jamie O'Neill
ABACAS
M
MJ
1115
(1:20:28)
1:22:00
1523
»
Jane Black
F
FS
1215
(1:19:05)
1:22:01
1524
»
Fiona Smith
F
F40
889
(1:19:32)
1:22:39
1525
»
Linda Carter
F
F40
1312
(1:22:18)
1:24:03
1526
»
Ann Heasley
F
F40
1520
(1:22:09)
1:24:16
1527
»
Carol Sweeney
F
FS
12003
(1:22:10)
1:24:18
1528
»
Shauna Black
F
FS
77
(1:23:04)
1:24:39
1529
»
Linda Lynch
F
FS
347
(1:21:47)
1:24:48
1530
»
Jane Martin
Down Syndrome Louth/Meath
F
FS
1628
(1:22:59)
1:25:00
1531
»
Cora McEvoy
Body Fix
F
FS
1058
(1:22:12)
1:25:12
1532
»
Niamh Cotter
Body Fix
F
FS
1346
(1:22:20)
1:25:21
1533
»
Deirdre Lynch
ABACAS
F
FS
1110
(1:23:37)
1:25:37
1534
»
Mary McGeogh
Dignity 4 Patients
F
F50
12072
(1:23:30)
1:25:47
1535
»
Martin McGeogh
Dignity 4 Patients
M
M50
12073
(1:23:30)
1:25:47
1536
»
Laura Shanahan
ABACAS
F
FS
1119
(1:23:57)
1:25:57
1537
»
Lisa Barry
F
FJ
65
(1:23:45)
1:26:25
1538
»
Elaine Mcdonough
F
F40
1671
(1:23:57)
1:26:27
1539
»
Barry Vaughan
M
M40
12019
(1:24:29)
1:26:34
1540
»
Ausra Adamaitene
Natures Best
F
FS
1068
(1:25:50)
1:26:36
1541
»
Christine Akamobe
Team State Street
F
FS
1126
(1:26:47)
1:26:59
1542
»
Saoirse O'Reilly
F
F40
12133
(1:26:26)
1:27:06
1543
»
Sabrina Somerville
F
FS
896
(1:25:01)
1:27:34
1544
»
Demond Somerville
M
M40
895
(1:25:02)
1:27:35
1545
»
Elaine Graham
F
F40
1483
(1:24:40)
1:27:39
1546
»
Gavin Bruce
M
M40
1254
(1:25:41)
1:28:16
1547
»
Jacqueline Kelly
Drogheda & District
F
F40
1557
(1:26:04)
1:28:37
1548
»
Michelle Castaneda
F
FS
1318
(1:26:10)
1:28:42
1549
»
Diarmaid Byrne
Drogheda & District
M
M40
1262
(1:26:19)
1:28:53
1550
»
Antoine Maher
F
F40
1622
(1:26:19)
1:29:04
1551
»
Johanne O'Dowd
CCIS
F
F40
1024
(1:26:19)
1:29:04
1552
»
Emily Gough
Sheepgrange
F
FJ
1481
(1:26:58)
1:29:17
1553
»
Caroline Bowe
F
FS
1222
(1:26:24)
1:29:33
1554
»
Paula Brodigan
Team Wheelo
F
F40
1243
(1:27:44)
1:29:38
1555
»
Denis Brodigan
Team Wheelo
M
M50
1244
(1:27:43)
1:29:39
1556
»
Samantha Black
F
FS
1216
(1:26:43)
1:29:50
1557
»
Helena Boardman
F
F40
12080
(1:26:46)
1:29:53
1558
»
Julie Boardman
F
FS
1218
(1:26:51)
1:29:58
1559
»
Collette Mckattrick
F
F40
12081
(1:26:53)
1:30:00
1560
»
Rory O'Hare
M
M40
12148
(1:27:10)
1:30:03
1561
»
Paul Savage
M
M40
12149
(1:27:11)
1:30:03
1562
»
Jenna McCartan
Body Fix
F
FS
1054
(1:28:57)
1:30:15
1563
»
Sheila McNally
F
F50
12060
(1:28:52)
1:30:37
1564
»
Eunan Freeman
M
M50
12183
(1:29:00)
1:30:46
1565
»
Marrion McNally
F
F40
12153
(1:29:03)
1:30:49
1566
»
Samantha Mc Ardle
A Chance for Alice
F
FS
1639
(1:27:54)
1:30:50
1567
»
Joe Keogh
Boyne RFC
M
M50
1167
(1:29:34)
1:30:59
1568
»
Derek Carolan
Boyne RFC
M
M50
1163
(1:29:36)
1:31:00
1569
»
Dolores Byrne
F
F50
1275
(1:29:24)
1:31:07
1570
»
Miriam Byrne
F
FS
1274
(1:29:25)
1:31:07
1571
»
Rosemary Mullen
F
F50
739
(1:28:29)
1:31:30
1572
»
Gina Reilly
F
F40
842
(1:28:47)
1:31:30
1573
»
Darina Corrigan
F
FS
1344
(1:28:41)
1:31:37
1574
»
Lisa Crocock
F
FS
1353
(1:28:42)
1:31:37
1575
»
Kerry-Anne Black
F
FS
1212
(1:28:42)
1:31:38
1576
»
Mairead Mcmahon
Team Miss Terry
F
F50
1697
(1:28:37)
1:31:43
1577
»
Terry Mcmahon
Team Miss Terry
M
M50
1696
(1:28:37)
1:31:43
1578
»
Josephine Mooney
F
F60
726
(1:29:12)
1:31:53
1579
»
Michelle Mooney
F
F40
727
(1:29:14)
1:31:56
1580
»
Luis Bulas
Dignity 4 Patients
M
M50
12070
(1:29:53)
1:32:10
1581
»
Ollie Lynn
Team Wheelo
M
MS
1613
(1:29:38)
1:32:31
1582
»
Kevin McCabe
M
MS
12228
(1:29:39)
1:32:32
1583
»
Suzanne Mc Guirk
Natures Best
F
F40
1082
(1:30:57)
1:32:42
1584
»
Aileen Phelan
Natures Best
F
F40
1088
(1:30:58)
1:32:43
1585
»
Helen Kearney
Natures Best
F
FS
1078
(1:30:58)
1:32:43
1586
»
Fiona Kearney
F
F40
1541
(1:30:13)
1:32:47
1587
»
Thomas O'Donaghue
Natures Best
M
M50
1085
(1:30:57)
1:32:50
1588
»
Sally-Ann McLaughlin
Drogheda & District
F
FS
422
(1:33:00)
1:33:00
1589
»
Margaret Nadin
Drogheda & District
F
F50
752
(1:30:27)
1:33:01
1590
»
Aine Walsh
ABACAS
F
F40
1122
(1:31:02)
1:33:10
1591
»
Tony Campion
CCIS
M
M50
1002
(1:31:35)
1:33:51
1592
»
Finbar Murphy
Boyne RFC
M
M60
1174
(1:32:34)
1:33:57
1593
»
Mick Quinn
Boyne RFC
M
MS
1178
(1:32:34)
1:33:59
1594
»
Melanie Gibney
F
FS
12084
(1:31:03)
1:34:04
1595
»
Kelly Fincham
F
F40
12083
(1:31:04)
1:34:05
1596
»
Jenny Walton
F
F50
12085
(1:31:05)
1:34:06
1597
»
Susan Donegan
Dignity 4 Patients
F
F50
1193
(1:31:59)
1:34:15
1597
»
Philip Lush
Dignity 4 Patients
M
M50
1196
(1:31:59)
1:34:15
1599
»
Susan Hackett
F
F40
1496
(1:31:46)
1:34:22
1600
»
Catherine Mcdonnell
F
FS
1669
(1:31:46)
1:34:22
1601
»
Alannah Bartlett
ABACAS
F
FS
1097
(1:32:21)
1:34:30
1602
»
Catherine Bartlett
ABACAS
F
F40
1098
(1:32:22)
1:34:30
1603
»
Jeanette Clarke
F
FS
12056
(1:31:36)
1:34:31
1604
»
Donal O'Shea
Natures Best
M
M50
1087
(1:34:48)
1:34:48
1605
»
Rachel Armstrong
F
F40
1202
(1:32:53)
1:34:52
1606
»
Tracey Despard
F
F40
12252
(1:33:20)
1:35:42
1607
»
Sarah Darby
F
FS
12111
(1:32:53)
1:35:48
1608
»
Sandra Milne
F
F40
12055
(1:33:06)
1:36:01
1609
»
Susan Plunkett
F
F40
813
(1:34:58)
1:36:05
1610
»
Mary Farelley
Kilmainhamwood
F
F50
1420
(1:34:58)
1:36:06
1611
»
Daisy Horgan
Kilmainhamwood
F
F50
1529
(1:34:59)
1:36:07
1612
»
Valerie Clarke
F
FS
1325
(1:33:47)
1:36:42
1613
»
Jane Murray
ABACAS
F
F40
1114
(1:34:39)
1:37:24
1614
»
Lynda Bradley
ABACAS
F
FS
1099
(1:34:40)
1:37:25
1615
»
Nicola Mc Evoy
F
FS
1647
(1:34:25)
1:37:29
1616
»
Irene Rafferty
F
FS
817
(1:34:26)
1:37:29
1617
»
Donal Lynch
ABACAS
M
MS
1111
(1:35:58)
1:38:04
1618
»
Mary Donnelly
F
F70
1385
(1:38:08)
1:38:08
1619
»
Paddy Dwyer
M
M50
12067
(1:35:11)
1:38:17
1620
»
Donal Grennan
M
M50
12068
(1:35:11)
1:38:18
1621
»
Aoife Brannigan
F
FS
12122
(1:38:21)
1:38:21
1622
»
Louise McWeeney
F
FS
12123
(1:38:21)
1:38:21
1623
»
Micheala Black
F
FS
1214
(1:35:28)
1:38:24
1624
»
Roslyn Okuoimose
F
F40
804
(1:37:39)
1:38:41
1625
»
Pamela Dafiemubo
F
F40
1363
(1:37:39)
1:38:41
1626
»
Nicola Hanratty
Team State Street
F
FS
1144
(1:37:07)
1:39:01
1627
»
Bronagh Loughran
Team State Street
F
FS
12061
(1:35:27)
1:39:12
1628
»
Paula Gillic
ABACAS
F
F60
1109
(1:36:38)
1:39:29
1629
»
Danute Norguliene
Natures Best
F
F60
1084
(1:38:47)
1:39:33
1630
»
Debbie Clarke
F
FS
12115
(1:37:30)
1:40:24
1631
»
Annette Smith
F
FS
892
(1:37:34)
1:40:28
1632
»
Anne Coleman
Louth Meath Down Syndrome Branch
F
F50
1331
(1:37:59)
1:40:43
1633
»
Catherine Gallagher
F
F40
1463
(1:38:00)
1:40:44
1634
»
Joe McKenna
CCIS
M
M50
1020
(1:38:11)
1:41:02
1635
»
Ciara Lambe
A Chance for Alice
F
FS
1584
(1:38:54)
1:41:49
1636
»
Lorna Redmond
Boyne Valley Country Club
F
FS
824
(1:39:32)
1:42:17
1637
»
Maureen Redmond
Boyne Valley Country Club
F
F60
822
(1:39:47)
1:42:32
1638
»
Martin Clarke
M
M50
1324
(1:39:55)
1:43:00
1639
»
Jim Mcveigh
M
M50
703
(1:39:56)
1:43:01
1640
»
Anne Walsh
ABACAS
F
F70
1121
(1:40:59)
1:43:13
1641
»
Jacinta Walsh
ABACAS
F
F40
1123
(1:40:59)
1:43:14
1642
»
Aine Walsh
CCIS
F
F40
653
(1:41:00)
1:43:14
1643
»
Kate Fitzpatrick
F
F40
1445
(1:40:31)
1:43:41
1644
»
Lizanne Kearney
F
F40
1542
(1:40:30)
1:43:41
1645
»
Kathrina Sawey
F
F50
873
(1:41:20)
1:44:20
1646
»
Ann Mccartan
F
F50
1661
(1:41:20)
1:44:21
1647
»
Clare Leonard
F
F60
1598
(1:47:24)
1:49:17
1648
»
Veronica Branigan
F
F60
1229
(1:47:38)
1:49:29
1649
»
Geraldine McCabe
F
F60
12076
(1:47:23)
1:49:29
1650
»
Clare Mooney
F
F60
728
(1:46:24)
1:49:37
1651
»
Scott MacMillan
Team State Street
M
M40
1154
(1:46:45)
1:50:29
1652
»
Noreen Dunne
F
F40
1407
(1:49:13)
1:50:47
1653
»
Catherine Fanning
ABACAS
F
F50
1105
(1:55:15)
1:57:23
1654
»
Fiona Cairns
ABACAS
F
F40
1100
(1:55:16)
1:57:24
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
>