Resultat från Blodomloppet i Örebro 2014
10 km Blodgivare
Resultatlistan är sorterad efter bruttotiderBruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Pl. | Namn | Född | Förening/Ort/Land | Kat. | Underkat. | # | Netto | Brutto |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | » Jan Hedström | Karlstad | Herr 10 km | Blodgivare | 971 | (38:09) | 38:09 | |
2 | » Lars Jonhed | 1977 | BillerudKorsnäs Korp 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 851 | (38:30) | 38:30 |
3 | » Mats Nydahl | 1982 | hofors | Herr 10 km | Blodgivare | 907 | (39:37) | 39:38 |
4 | » Andreas Lindström | 1978 | Herr 10 km | Blodgivare | 65 | (40:00) | 40:02 | |
5 | » Andreas Ring | BMB 3 | Herr 10 km | Blodgivare | 92 | (40:00) | 40:05 | |
6 | » Peter Grönlund | BMB 3 | Herr 10 km | Blodgivare | 93 | (40:07) | 40:10 | |
7 | » Christer Tiger | Bofors Fritid 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 755 | (40:39) | 40:41 | |
8 | » Jonas Leiding | 1971 | Leiding | Herr 10 km | Blodgivare | 310 | (40:40) | 40:43 |
9 | » Marcus Bergengren | 1973 | Ericsson Elit Academy | Herr 10 km | Blodgivare | 109 | (40:53) | 40:55 |
10 | » Anders Johansson | 1972 | Östernärkes boys and girls | Herr 10 km | Blodgivare | 566 | (41:08) | 41:11 |
11 | » Marcus Jonsson | 1977 | Fysioterapeuterna 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 43 | (41:18) | 41:21 |
12 | » Otto Alm | 1990 | Gott o blandat | Herr 10 km | Blodgivare | 551 | (41:33) | 41:40 |
13 | » Per Arvidsson | 1986 | SCB Elit | Herr 10 km | Blodgivare | 242 | (42:10) | 42:35 |
14 | » Håkan Erhardsson | 1968 | Garphyttan | Herr 10 km | Blodgivare | 888 | (42:35) | 42:40 |
15 | » Olof Olofsson | Komvux 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 834 | (42:39) | 42:44 | |
16 | » Cornelia Liebl | BMB 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2241 | (43:03) | 43:08 | |
17 | » Oskar Beider | Skoskav 3 | Herr 10 km | Blodgivare | 783 | (43:08) | 43:14 | |
18 | » Henrik Herou | SCB IT/UF | Herr 10 km | Blodgivare | 557 | (43:05) | 43:22 | |
19 | » Henric Bergvall | Kumla | Herr 10 km | Blodgivare | 970 | (43:22) | 43:32 | |
20 | » Kim Englund | 1969 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 523 | (43:27) | 43:34 |
21 | » Fredrik Wulff | Atlas Copco Trycksaksnissarna | Herr 10 km | Blodgivare | 727 | (43:35) | 43:38 | |
22 | » Tommy Hagsten | 1956 | TH | Herr 10 km | Blodgivare | 464 | (43:23) | 43:38 |
23 | » Fredrik Hartman | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 956 | (43:42) | 43:46 | |
24 | » Olof Ericsson | Örebro Konserthus 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 158 | (43:04) | 44:11 | |
25 | » Robert Ekrot | 1989 | Kalmar | Herr 10 km | Blodgivare | 38 | (44:14) | 44:41 |
26 | » Örjan Säker | Atlas Copco RS Arbesko | Herr 10 km | Blodgivare | 705 | (45:00) | 45:09 | |
27 | » Björn Bergqvist | Atlas Copco Not just a drill | Herr 10 km | Blodgivare | 696 | (44:57) | 45:10 | |
28 | » Erik Svensson | 1967 | SISU Forshaga SK | Herr 10 km | Blodgivare | 2932 | (45:08) | 45:16 |
29 | » Jim Persson | 1971 | Kumla | Herr 10 km | Blodgivare | 874 | (45:11) | 45:17 |
30 | » Markus Kihlgren | Long distance runner | Herr 10 km | Blodgivare | 779 | (44:53) | 45:19 | |
31 | » Daniel Nilsson | 1984 | AT Fritid nr 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 495 | (44:23) | 45:23 |
32 | » Anna Bergdahl | BAE Bofors Team Gul | Dam 10 km | Blodgivare | 2531 | (45:23) | 45:29 | |
33 | » Henrik Jansson | Fackpamparna | Herr 10 km | Blodgivare | 632 | (45:32) | 45:51 | |
34 | » Jenny Alenback | 1974 | Team Femman 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2434 | (45:49) | 45:53 |
35 | » Markus Wiklund | Atlas Copco Atleterna på Copco | Herr 10 km | Blodgivare | 667 | (45:43) | 45:54 | |
36 | » Sven Nilsson | Euromaint 3 | Herr 10 km | Blodgivare | 136 | (46:18) | 46:23 | |
37 | » Johan Almgren | SAAB Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 160 | (46:13) | 46:25 | |
38 | » Anna Karlsson | MOD:are springer för livet 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2548 | (46:27) | 46:41 | |
39 | » Kerstin Larsson | 1964 | Gnistan 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2155 | (46:23) | 46:52 |
40 | » Peter Bäcklund | 1968 | Kristinehamn | Herr 10 km | Blodgivare | 908 | (46:35) | 46:52 |
41 | » Mikael Wedin | 1988 | Folktandvårdens One Wave | Herr 10 km | Blodgivare | 83 | (46:35) | 46:56 |
42 | » Daniel Lindkvist | Atlas Copco TOPCOP | Herr 10 km | Blodgivare | 725 | (46:55) | 47:02 | |
43 | » Robert Granat | Long distance runner | Herr 10 km | Blodgivare | 778 | (46:42) | 47:07 | |
44 | » Fredrik Öberg | Atlas Copco TOPCOP | Herr 10 km | Blodgivare | 726 | (47:04) | 47:10 | |
45 | » Peter Sundh | MOD:are springer för livet 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 460 | (46:48) | 47:12 | |
46 | » Markus Lundin | RIF Proppen | Herr 10 km | Blodgivare | 467 | (46:34) | 47:23 | |
47 | » Jonatan Dahlqvist | Friskis&Svettis Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 2225 | (46:57) | 47:28 | |
48 | » Stefan Neselius | Atlas copco DC Runners | Herr 10 km | Blodgivare | 674 | (47:04) | 47:28 | |
49 | » Ola Elmvik | Nethouse 4 | Herr 10 km | Blodgivare | 595 | (46:27) | 47:29 | |
50 | » Tommy Kragh | 1976 | ÖREBRO | Herr 10 km | Blodgivare | 893 | (47:05) | 47:32 |
51 | » Magdalena Sjödin | 1976 | 5 är snabbare än 4G | Dam 10 km | Blodgivare | 2424 | (47:21) | 47:35 |
52 | » Gunnar Ingberg | SFL3 | Herr 10 km | Blodgivare | 1342 | (47:18) | 47:36 | |
53 | » Jarl Simonsson | Herr 10 km | Blodgivare | 937 | (46:50) | 47:37 | ||
54 | » Tina Reinebo | 1974 | apotekshumlorna | Dam 10 km | Blodgivare | 2569 | (46:46) | 47:39 |
55 | » Per Börjesson | 1954 | Östansjö SK | Herr 10 km | Blodgivare | 624 | (47:24) | 47:40 |
56 | » Mathias Axelsson | 1975 | Ericssons Spurtare | Herr 10 km | Blodgivare | 384 | (47:35) | 47:50 |
57 | » Helena Mokvist | 1980 | Team Mödraskapet Kullbergska | Dam 10 km | Blodgivare | 2451 | (47:32) | 47:51 |
58 | » Tomas Sjöberg | Cambrex 6 | Herr 10 km | Blodgivare | 231 | (47:19) | 47:51 | |
59 | » Anna Edman | Spendrups Drifters | Dam 10 km | Blodgivare | 2224 | (47:38) | 47:52 | |
60 | » Christer Ryden | Atlas Copco Atleterna på Copco | Herr 10 km | Blodgivare | 664 | (47:42) | 47:53 | |
61 | » Thomas Bergman | 1962 | Team Holger 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 862 | (47:14) | 47:56 |
62 | » Sören Spjuth | Munksjö 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 147 | (47:18) | 47:57 | |
63 | » Mattias Kylander | 1978 | Sectra Super Stars | Herr 10 km | Blodgivare | 278 | (47:37) | 48:01 |
64 | » Kennet Backlund | Emhart 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 639 | (47:50) | 48:02 | |
65 | » Fredrik Wallin | 1967 | Herr 10 km | Blodgivare | 635 | (47:36) | 48:03 | |
66 | » Arto Åkerman | Kindkindkind | Herr 10 km | Blodgivare | 771 | (48:03) | 48:03 | |
67 | » Michael Boljang | Vårdsystem 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 785 | (47:50) | 48:04 | |
68 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 483 | (47:57) | 48:07 | |
69 | » Jens Ivarsson | 1984 | Arboga | Herr 10 km | Blodgivare | 902 | (47:39) | 48:09 |
70 | » Nora Hultman | MOD:are springer för livet 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2547 | (48:09) | 48:12 | |
71 | » Magnus Ivarsson | 1982 | Kumla | Herr 10 km | Blodgivare | 425 | (47:16) | 48:12 |
72 | » Maths Wersén | Skoskav 3 | Herr 10 km | Blodgivare | 782 | (47:49) | 48:14 | |
73 | » Mattias Nylén | 1973 | Sectra Running Stars | Herr 10 km | Blodgivare | 274 | (47:59) | 48:24 |
74 | » Anneli Helin | 1974 | AJAKA | Dam 10 km | Blodgivare | 2177 | (48:00) | 48:30 |
75 | » Kerstin Larsson | Emba 4 | Dam 10 km | Blodgivare | 2676 | (47:49) | 48:31 | |
76 | » Patrik Sundin | 1984 | Suddarna | Herr 10 km | Blodgivare | 561 | (48:03) | 48:33 |
77 | » Fredrik Örvill | Nethouse 4 | Herr 10 km | Blodgivare | 594 | (49:07) | 49:19 | |
78 | » Per-Erik Bergström | 1964 | Här och Nu 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 89 | (49:09) | 49:20 |
79 | » Maria Holmgren | 1964 | Folktandvårdens One Wave | Dam 10 km | Blodgivare | 2207 | (48:06) | 49:23 |
80 | » Roger Kjell | 1966 | Tältgänget, löparsektionen. | Herr 10 km | Blodgivare | 763 | (49:12) | 49:26 |
81 | » Stefan Söder | Kungsör | Herr 10 km | Blodgivare | 948 | (49:11) | 49:34 | |
82 | » Per Adolfsson | 1988 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 77 | (48:56) | 49:36 |
83 | » Diana Lidholm | Atlas Copco DCPOWER | Dam 10 km | Blodgivare | 2686 | (49:16) | 49:38 | |
84 | » Lenny Forsberg | Akutkliniken 6 | Herr 10 km | Blodgivare | 259 | (49:30) | 49:42 | |
85 | » Ola Wistrand | Kindkindkind | Herr 10 km | Blodgivare | 772 | (49:22) | 49:55 | |
86 | » Mathias Johansson | 1968 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 878 | (49:46) | 49:56 |
87 | » Johan Jongen | 1982 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 897 | (49:45) | 49:58 |
88 | » Alexander Norberg | 1985 | Sandvik Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 4618 | (49:25) | 50:01 |
89 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | Blodgivare | 2744 | (49:47) | 50:03 | |
90 | » Carl Arnesson | 1979 | Team Holger 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 861 | (49:28) | 50:11 |
91 | » Maria Pettersson | 1967 | The Shoppers | Dam 10 km | Blodgivare | 2430 | (50:00) | 50:28 |
92 | » Jesper Cehlin | Structor 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 765 | (49:41) | 50:30 | |
93 | » Carl Skanebo | 1992 | Skanebo Vikings | Herr 10 km | Blodgivare | 12 | (50:28) | 50:39 |
94 | » Tom Landberg | 1969 | Kävesta 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 293 | (49:28) | 50:40 |
95 | » Lars Kälvemark | 1979 | Suddarna | Herr 10 km | Blodgivare | 562 | (50:16) | 50:50 |
96 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | Blodgivare | 2341 | (50:42) | 50:54 | |
97 | » Jan Tillback | 1962 | Linde MH 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 205 | (50:13) | 50:56 |
98 | » Stefan Lundeqvist | 1969 | 4 vänner och Örjan | Herr 10 km | Blodgivare | 358 | (50:04) | 50:58 |
99 | » Jari Riihinen | 1969 | Team Skebäck | Herr 10 km | Blodgivare | 118 | (47:29) | 50:59 |
100 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 236 | (50:48) | 51:04 | |
101 | » Therese Sundin | Kanonerna 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2372 | (50:42) | 51:06 | |
102 | » Jonny Ledin | 1971 | Östernärkes boys and girls | Herr 10 km | Blodgivare | 567 | (50:35) | 51:12 |
103 | » johan Alselmius | IESÖ | Herr 10 km | Blodgivare | 616 | (50:40) | 51:14 | |
104 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 1418 | (50:12) | 51:14 | |
105 | » Anders Larsson | 1967 | Kumla Tekniska | Herr 10 km | Blodgivare | 84 | (51:08) | 51:17 |
106 | » Annika Gustafsson | Folktandvården Barntandvården1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2221 | (51:05) | 51:21 | |
107 | » Terése Riddersand | Kanonerna 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2370 | (51:03) | 51:23 | |
108 | » Andreas Carlson | 1976 | Nobeli | Herr 10 km | Blodgivare | 503 | (51:19) | 51:25 |
109 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 812 | (51:10) | 51:26 | |
110 | » Katarina Lindstedt | 1979 | Sjöboviken Runners | Dam 10 km | Blodgivare | 2394 | (50:09) | 51:27 |
111 | » Johan Granberg | 1984 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 73 | (50:40) | 51:32 |
112 | » Andreas Eriksson | Kanonerna 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 237 | (51:16) | 51:37 | |
113 | » Alessandro Minunno | Fast trackers | Herr 10 km | Blodgivare | 770 | (50:53) | 51:39 | |
114 | » Monica Nordlander | 1974 | UoB1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2321 | (51:08) | 51:42 |
115 | » Magnus Åkerblom | Herr 10 km | Blodgivare | 261 | (51:15) | 51:45 | ||
116 | » Peter Eriksson | SAAB Lag 5 | Herr 10 km | Blodgivare | 171 | (51:25) | 51:49 | |
117 | » Anette Johansson | 1986 | Fryxell | Dam 10 km | Blodgivare | 2603 | (51:47) | 51:57 |
118 | » Andreas Lundbäck | Atlas Copco RS Elgro | Herr 10 km | Blodgivare | 707 | (50:57) | 51:57 | |
119 | » Arne Lundh | Q Fotolab & Grafiska Lag 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 316 | (51:21) | 52:00 | |
120 | » Per Almskog | Cambrex 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 225 | (52:01) | 52:09 | |
121 | » Monica Tiger | Dam 10 km | Blodgivare | 2718 | (51:44) | 52:13 | ||
122 | » Jari Lamu | Cambrex 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 223 | (51:22) | 52:18 | |
123 | » Carl Jernberg | 1984 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 747 | (51:48) | 52:21 |
124 | » Oscar Lundhede | Herr 10 km | Blodgivare | 731 | (51:49) | 52:23 | ||
125 | » Kjell Axtelius | 1972 | Herr 10 km | Blodgivare | 481 | (51:09) | 52:30 | |
126 | » Katrina Dahlin | 1973 | Fysioterapeuterna 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2148 | (52:18) | 52:38 |
127 | » Daniel Bjärmark Bodin | 1983 | SCB REG 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 241 | (52:23) | 52:40 |
128 | » Christer Bergström | 1975 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 506 | (51:58) | 52:41 |
129 | » Marit Nilsson | 1982 | Tantens gäng | Dam 10 km | Blodgivare | 2578 | (51:59) | 52:46 |
130 | » Pär Dudal | Atlas Copco Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 685 | (52:40) | 52:53 | |
131 | » Erika Persson | Ahlsell 5 | Dam 10 km | Blodgivare | 2481 | (52:21) | 52:56 | |
132 | » Mikaela Lagerlöf | SAAB Lag 6 | Dam 10 km | Blodgivare | 2319 | (52:39) | 53:02 | |
133 | » Emil Skanebo | 1994 | Skanebo Vikings | Herr 10 km | Blodgivare | 11 | (52:55) | 53:05 |
134 | » Erik Skanebo | 1995 | Skanebo Vikings | Herr 10 km | Blodgivare | 10 | (52:57) | 53:07 |
135 | » RICKARD PALM | Trelleborg Industrial Products | Herr 10 km | Blodgivare | 789 | (51:59) | 53:08 | |
136 | » Mats Bernström | 1964 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 901 | (52:19) | 53:13 |
137 | » Nils Skanebo | 1989 | Skanebo Vikings | Herr 10 km | Blodgivare | 13 | (53:08) | 53:18 |
138 | » Ingela Johansson | 1971 | SCB NR/OEM gul | Dam 10 km | Blodgivare | 2331 | (52:47) | 53:23 |
139 | » Gunnar Falk | 80 | Ortopedmott 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 99 | (52:09) | 53:24 |
140 | » Malin Hagsten | Akutkliniken 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2378 | (53:00) | 53:28 | |
141 | » Tobias Andersson | 1975 | BillerudKorsnäs Korp 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 850 | (53:02) | 53:31 |
142 | » Cecilia Larsson | 82Gul 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2249 | (52:04) | 53:35 | |
143 | » Erik Winkler | 1979 | Karlskioga | Herr 10 km | Blodgivare | 892 | (53:29) | 53:46 |
144 | » Mats Juhlin | 1971 | Perssons pack | Herr 10 km | Blodgivare | 129 | (52:39) | 53:49 |
145 | » Christer Lundquist | Ahlsell 16 | Herr 10 km | Blodgivare | 344 | (52:19) | 53:53 | |
146 | » Jens Ekenborg | 1980 | VAP #2 | Herr 10 km | Blodgivare | 431 | (53:16) | 53:58 |
147 | » Johan Jelgert | 1977 | Sandvik Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 4621 | (52:33) | 54:09 |
148 | » Marcus Karlsson | 1983 | Odensbacken | Herr 10 km | Blodgivare | 5 | (53:05) | 54:11 |
149 | » Tobias Fagerberg | 1982 | NS | Herr 10 km | Blodgivare | 153 | (53:06) | 54:14 |
150 | » Johan Öberg | 1985 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 891 | (50:16) | 54:14 |
151 | » Helena Eriksson | 1979 | Team Move on | Dam 10 km | Blodgivare | 2213 | (53:59) | 54:18 |
152 | » Kicki Arneback | 1976 | Ericsson - stab | Dam 10 km | Blodgivare | 2257 | (54:18) | 54:33 |
153 | » Anna Eriksson | Long distance runner | Dam 10 km | Blodgivare | 2732 | (54:15) | 54:36 | |
154 | » Anders Höök | 1967 | Sega Gubbar | Herr 10 km | Blodgivare | 477 | (53:19) | 54:40 |
155 | » richard eklund | 1974 | örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 757 | (52:51) | 54:41 |
156 | » joacim forsberg | 1974 | örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 758 | (52:52) | 54:42 |
157 | » Bo Wilhelmsson | Ahlsell 16 | Herr 10 km | Blodgivare | 341 | (53:10) | 54:42 | |
158 | » Cecilia Witt | 1989 | ÖREBRO | Dam 10 km | Blodgivare | 2420 | (54:31) | 54:50 |
159 | » Sofia Wiberg | Lindeskolan 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2216 | (54:07) | 54:55 | |
160 | » Anna Andersson | 1988 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2130 | (54:04) | 54:57 |
161 | » Maria Lind | 1959 | Hälsohoppet | Dam 10 km | Blodgivare | 2160 | (53:56) | 55:00 |
162 | » Åsa Bergfalk | 1974 | F-team | Dam 10 km | Blodgivare | 2404 | (54:17) | 55:07 |
163 | » Jonas Wing | 1964 | Gnistan 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 455 | (54:50) | 55:20 |
164 | » Helena Kihberg | Rejmes 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2609 | (54:09) | 55:27 | |
165 | » Edward Gertzell | BAE Bofors Team Orange | Herr 10 km | Blodgivare | 575 | (54:38) | 55:27 | |
166 | » Ann-Sofi Hägerås | 1976 | Gräddhyllan & Co | Dam 10 km | Blodgivare | 2517 | (55:00) | 55:30 |
167 | » Torun Pahlm | SAAB Lag 3 | Dam 10 km | Blodgivare | 2315 | (54:12) | 55:33 | |
168 | » Katrin Zettergren | 1979 | Friskis&Svettis Lag 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2227 | (55:11) | 55:37 |
169 | » Anki Eriksson | Atlas Copco Not just a drill | Dam 10 km | Blodgivare | 2690 | (55:32) | 55:47 | |
170 | » Hans Ragvald | Filtfötterna | Herr 10 km | Blodgivare | 67 | (55:03) | 55:49 | |
171 | » Per Jakobsson | 53 | Ortopedmott 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 95 | (54:17) | 55:49 |
172 | » Helena Thalberg | 1985 | örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2767 | (55:23) | 55:50 |
173 | » Sebastian de Brun Mangs | 1990 | Team Claudicatio | Herr 10 km | Blodgivare | 448 | (54:27) | 55:53 |
174 | » Stefan Bengtsson | 1977 | Sandvik Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 4619 | (54:21) | 55:58 |
175 | » Johan Liw | 1962 | Vingåker | Herr 10 km | Blodgivare | 886 | (54:41) | 56:03 |
176 | » Jennie Kempemo | Ahlsell 29 | Dam 10 km | Blodgivare | 2479 | (55:30) | 56:05 | |
177 | » Helene Ärlegård | 1967 | The Shoppers | Dam 10 km | Blodgivare | 2431 | (55:44) | 56:13 |
178 | » Annika Svanberg | Schneider Electric RDC lag 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2673 | (55:36) | 56:13 | |
179 | » Anna-Maria Borgshed | Lindeskolan 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2218 | (55:27) | 56:14 | |
180 | » Peder Welander | 1968 | Askersund | Herr 10 km | Blodgivare | 599 | (55:43) | 56:37 |
181 | » Marie Hammer | 1969 | Fyra Hammer och en Sandström | Dam 10 km | Blodgivare | 2204 | (56:07) | 56:43 |
182 | » Johan Halén | 1970 | Glädje | Herr 10 km | Blodgivare | 181 | (56:24) | 56:51 |
183 | » Jeanette Söderqvist | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 4617 | (55:58) | 57:11 | |
184 | » Dick Redler | 1943 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 572 | (55:49) | 57:12 |
185 | » Jessica Bratt | 1977 | Friskis&Svettis Lag 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2229 | (56:48) | 57:16 |
186 | » Sara Rundquist | 1992 | Team Claudicatio | Dam 10 km | Blodgivare | 2540 | (56:02) | 57:28 |
187 | » Magdalena Seger Berglund | 1974 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2621 | (56:46) | 57:30 |
188 | » Örjan Andersson | 1969 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 554 | (56:19) | 57:38 |
189 | » Jennie Grahn | 1976 | Karlskoga | Dam 10 km | Blodgivare | 2515 | (56:41) | 57:39 |
190 | » Therése Johansson | 1971 | NORA | Dam 10 km | Blodgivare | 2588 | (56:49) | 57:49 |
191 | » Sara Larsson | 1983 | CHAMP Örebro Universitet (1) | Dam 10 km | Blodgivare | 2291 | (56:43) | 57:52 |
192 | » Madeleine Bäcklund | Labmedicin Patologen USÖ | Dam 10 km | Blodgivare | 2630 | (56:41) | 57:55 | |
193 | » Karin Moberg | Kumla kommun Lag 37 | Dam 10 km | Blodgivare | 2115 | (56:53) | 57:55 | |
194 | » Thomas Wiborg | IKG Group Örebro 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 796 | (56:47) | 57:55 | |
195 | » Petra Svärd | IF Sju kronor avd 7 | Dam 10 km | Blodgivare | 2632 | (57:33) | 57:58 | |
196 | » Henrik Andersson | 1964 | Danfo 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 608 | (56:39) | 58:01 |
197 | » Tero Hämäläinen | 1976 | Team Föräldragrupp | Herr 10 km | Blodgivare | 20 | (56:41) | 58:14 |
198 | » Per Karlsson | 1967 | Ericsson Elit Academy | Herr 10 km | Blodgivare | 107 | (57:06) | 58:17 |
199 | » Lotta Lemte | Cocoa Brains 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2373 | (56:09) | 58:19 | |
200 | » Micke Gustavfson | Ahlsell 13 | Herr 10 km | Blodgivare | 334 | (56:51) | 58:20 | |
201 | » Maria Steiner | RIF Proppen | Dam 10 km | Blodgivare | 2555 | (57:31) | 58:28 | |
202 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 776 | (57:49) | 58:38 | |
202 | » Jan Larsson | 1974 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 903 | (57:25) | 58:38 |
204 | » Gabriel Stenström | Sveriges Radio Örebro 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 36 | (57:04) | 58:40 | |
205 | » Stefan Regestad | 1968 | Nobel Biocare Lag 5 | Herr 10 km | Blodgivare | 366 | (57:30) | 58:41 |
206 | » Karin Lambertsson | 1967 | AJAKA | Dam 10 km | Blodgivare | 2178 | (57:31) | 58:45 |
207 | » Mikaela Sundin | 1981 | Suddarna | Dam 10 km | Blodgivare | 2638 | (58:22) | 58:53 |
208 | » Stefan Storm | SAAB Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 161 | (57:56) | 58:54 | |
209 | » Stina Jorstig | Long distance runner | Dam 10 km | Blodgivare | 2733 | (58:20) | 58:58 | |
210 | » Ola Käll | 1970 | Team Skebäck | Herr 10 km | Blodgivare | 117 | (57:35) | 59:13 |
211 | » Emelie Brantsberg | 1989 | Team Patrull | Dam 10 km | Blodgivare | 2110 | (57:46) | 59:18 |
212 | » Ulrica Hadders | Fem på äventyr | Dam 10 km | Blodgivare | 2245 | (58:44) | 59:42 | |
213 | » Urban Mossberg | Arbetsförmedlingen Lag 5 | Herr 10 km | Blodgivare | 297 | (58:21) | 59:46 | |
214 | » Anna Carlsson | Kumla Anstalten 3 | Dam 10 km | Blodgivare | 2357 | (58:09) | 59:48 | |
215 | » Maria Eriksson | Dam 10 km | Blodgivare | 2518 | (59:16) | 59:50 | ||
216 | » Nina Grönborg | 1978 | SCB NR/OEM gul | Dam 10 km | Blodgivare | 2332 | (59:27) | 1:00:02 |
217 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 210 | (59:03) | 1:00:02 | |
218 | » Helena Holmberg | 1982 | Mariestad | Dam 10 km | Blodgivare | 2611 | (58:54) | 1:00:07 |
219 | » Robert Karlsson | Herr 10 km | Blodgivare | 81 | (59:13) | 1:00:13 | ||
220 | » Gabriella Persson | BAE Bofors Team Grön | Dam 10 km | Blodgivare | 2532 | (58:31) | 1:00:20 | |
221 | » Anna Eriksson | 1983 | Tigers | Dam 10 km | Blodgivare | 2664 | (59:13) | 1:00:36 |
222 | » Susanne Engström | 1967 | Kumla | Dam 10 km | Blodgivare | 4560 | (1:00:03) | 1:00:40 |
223 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | Blodgivare | 4561 | (59:00) | 1:00:41 | |
224 | » Mats Sandell | 1966 | BillerudKorsnäs Korp 4 | Herr 10 km | Blodgivare | 854 | (59:02) | 1:00:42 |
225 | » Ellinore Hydén-Persson | Kumla Anstalten 3 | Dam 10 km | Blodgivare | 2358 | (59:05) | 1:00:42 | |
226 | » Sandra Carlsson | 1985 | Lindesberg | Dam 10 km | Blodgivare | 2644 | (59:23) | 1:00:43 |
227 | » Ulf Larsson | Ahlsell 4 | Herr 10 km | Blodgivare | 352 | (59:18) | 1:00:52 | |
228 | » Simon Åberg | MOD:are springer för livet 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 463 | (1:00:34) | 1:00:53 | |
229 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | Blodgivare | 462 | (1:00:34) | 1:00:53 | |
230 | » Johanna Raland | 1979 | Köping | Dam 10 km | Blodgivare | 2428 | (59:34) | 1:00:55 |
231 | » Julia Bjerleus | Strängnäs stift | Dam 10 km | Blodgivare | 2263 | (59:22) | 1:00:59 | |
232 | » Sabina Winhammar | 1983 | Folktandvårdens Dream Team | Dam 10 km | Blodgivare | 2176 | (1:00:32) | 1:01:00 |
233 | » Susanne Sandvik | 1983 | Outokumpu-löparna | Dam 10 km | Blodgivare | 2163 | (1:00:14) | 1:01:02 |
234 | » Filippa Johnson | 1967 | Outokumpu-löparna | Dam 10 km | Blodgivare | 2162 | (1:00:13) | 1:01:02 |
235 | » Joakim Elofsson | 1974 | Perssons pack | Herr 10 km | Blodgivare | 130 | (1:00:00) | 1:01:14 |
236 | » Ingela Kristoffersson | 1966 | BillerudKorsnäs Korp 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2756 | (1:00:46) | 1:01:18 |
237 | » Tobias Ekshagen | Ahlsell 13 | Herr 10 km | Blodgivare | 335 | (1:00:15) | 1:01:45 | |
238 | » Lars Bergfeldt | BAE Bofors Team Vit | Herr 10 km | Blodgivare | 443 | (1:00:54) | 1:01:57 | |
239 | » Kajsa Regnås | 1996 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2637 | (1:00:34) | 1:02:05 |
240 | » Lena Regnås | 1965 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2636 | (1:00:33) | 1:02:05 |
241 | » Stefan Björnsbacka | 1981 | Herr 10 km | Blodgivare | 330 | (1:01:00) | 1:02:06 | |
242 | » Marie Hermansson | BAE Bofors Team Grön | Dam 10 km | Blodgivare | 2533 | (1:01:05) | 1:02:26 | |
243 | » Bo Carlsson | 1956 | Katrineholm | Herr 10 km | Blodgivare | 388 | (1:01:24) | 1:02:28 |
244 | » Stefan Waldén | 1987 | Hemvärnet Örebro Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 290 | (1:01:11) | 1:02:30 |
245 | » Peter Eriksson | 1968 | Quale Consulting AB | Herr 10 km | Blodgivare | 501 | (1:00:46) | 1:02:33 |
246 | » Elly Westerberg | Vintrosa | Dam 10 km | Blodgivare | 2795 | (1:01:22) | 1:02:39 | |
247 | » Perta Emanuelsson | Ahlsell 19 | Dam 10 km | Blodgivare | 2476 | (1:02:02) | 1:02:59 | |
248 | » Eva Qvist | 1955 | Apo-Go 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2283 | (1:01:55) | 1:03:02 |
249 | » Jessica Norberg | 1988 | Café Milan | Dam 10 km | Blodgivare | 2701 | (1:02:22) | 1:03:08 |
250 | » Åsa Fjellström | 1977 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2429 | (1:01:53) | 1:03:12 |