Resultat från Blodomloppet i Örebro 2014
5 km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotiderBruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Pl. | Namn | Född | Förening/Ort/Land | Kat. | Underkat. | # | Netto | Brutto |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
251 | » Anna Lindeus | 1990 | Örebro | Dam 5 km | 3180 | (25:19) | 25:45 | |
252 | » Malin Gunnarsson | Fyren 2 | Dam 5 km | 3520 | (25:15) | 25:46 | ||
253 | » Hamo Prguda | Atlas Copco Atlas Flow | Herr 5 km | 1778 | (25:31) | 25:46 | ||
254 | » Thomas Jansson | 1969 | TDC Sverige AB | Herr 5 km | 1559 | (25:41) | 25:47 | |
255 | » Johan Hellgren | 1978 | Trädgårdstjänst 3 | Herr 5 km | Blodgivare | 1829 | (25:07) | 25:47 |
256 | » Wille Edgren | 2002 | Team Try Hard | Herr 5 km | 1949 | (25:38) | 25:48 | |
257 | » Sofia Röjare | Recipharm 3 | Dam 5 km | 4306 | (25:39) | 25:50 | ||
258 | » Kenth Johanson | 1950 | Örebro | Herr 5 km | Blodgivare | 1854 | (25:35) | 25:50 |
259 | » Jesper Höglund | Örebro | Herr 5 km | 2011 | (25:00) | 25:51 | ||
260 | » Annika Gustavsson | EG Utility Frötorp | Dam 5 km | 3294 | (25:30) | 25:53 | ||
261 | » Gustav Karlsén | Belaslöfockarna | Herr 5 km | 1376 | (25:41) | 25:54 | ||
262 | » Peter Ottosson-Lundmark | 1968 | Örebro | Herr 5 km | 1646 | (25:10) | 25:54 | |
263 | » Carina Wiremalm | 67 | Malins Stjärnor 4 | Dam 5 km | Blodgivare | 4017 | (25:55) | 25:55 |
264 | » Gunilla Brosaler | Recipharm 2 | Dam 5 km | Blodgivare | 4304 | (25:47) | 25:55 | |
265 | » Mikael Johansson | Örebro | Herr 5 km | 4592 | (25:29) | 25:56 | ||
266 | » Therese Dahlström | 1983 | Örebro | Dam 5 km | Blodgivare | 3153 | (25:48) | 25:56 |
267 | » Åse-Lott Jansson | Dam 5 km | 2030 | (25:50) | 25:58 | |||
268 | » Johanna Wallin | 1986 | Folktandvården SoNoHell | Dam 5 km | 3667 | (25:03) | 25:58 | |
269 | » Eva SödergrenJansson | Skebäcks vårdcentral 1 | Dam 5 km | 3961 | (25:53) | 25:59 | ||
270 | » Fredrik Carlsson | 1968 | Örebro | Herr 5 km | 1648 | (25:11) | 26:00 | |
271 | » Fredrik Lundberg | Atlas Copco A-laget | Herr 5 km | 1775 | (25:31) | 26:00 | ||
272 | » Cecilia Lindh | 1990 | Kungsör | Dam 5 km | 4463 | (25:21) | 26:01 | |
273 | » Stina Bergkvist | Spendrups Drifters | Dam 5 km | Blodgivare | 3323 | (25:35) | 26:01 | |
274 | » Magnus Harmander | Herr 5 km | 1815 | (25:52) | 26:02 | |||
275 | » Åsa Bergström | Labmedicin Patologen USÖ | Dam 5 km | Blodgivare | 4125 | (25:56) | 26:07 | |
276 | » Johan Malmberg | 4631 | (25:55) | 26:09 | ||||
277 | » Jennie Bodin | 75 | Malins Stjärnor 4 | Dam 5 km | 4018 | (26:11) | 26:11 | |
278 | » Lina Sohlman | 1980 | Powerpuffpinglorna | Dam 5 km | 3242 | (26:12) | 26:14 | |
279 | » Sanna Svensson | 1995 | sannagården h 1 | Dam 5 km | 4428 | (25:54) | 26:15 | |
280 | » Jesper Westerberg | 1986 | Ås elit | Herr 5 km | 1321 | (26:07) | 26:15 | |
281 | » Daniel Rapp | MARKATTORNA 2 | Herr 5 km | Blodgivare | 1754 | (26:00) | 26:16 | |
282 | » Erika Larsson | 1980 | Örebro | Dam 5 km | 4078 | (26:01) | 26:16 | |
283 | » Anne Lennell | Jenny Holmkvist | Dam 5 km | 4092 | (25:42) | 26:17 | ||
284 | » Lillemor Langarap | Björkhagaskolan 1 | Dam 5 km | 3841 | (26:01) | 26:18 | ||
285 | » Roger Larsson | Arbetsförmedlingen Lag 3 | Herr 5 km | 1485 | (25:51) | 26:19 | ||
286 | » Fredrik Dalevi | Ahlsell 7 | Herr 5 km | 1535 | (26:01) | 26:20 | ||
287 | » Peter Bjurbo | Sveriges Radio Örebro 2 | Herr 5 km | 1228 | (25:55) | 26:21 | ||
288 | » Andreas Eliasson | Arbetsförmedlingen Lag 4 | Herr 5 km | 3716 | (26:03) | 26:22 | ||
289 | » Steven Brooks | 1980 | Nobel Biocare Lag 3 | Herr 5 km | 364 | (25:41) | 26:22 | |
290 | » Malin Stenvall | 1987 | Vintrosa | Dam 5 km | 3123 | (26:09) | 26:23 | |
291 | » Fredrik Ahnell | Atlas Copco Lag 1 | Herr 5 km | 684 | (25:52) | 26:23 | ||
292 | » Abdu Hassen | Nobina | Herr 5 km | 1895 | (26:11) | 26:25 | ||
293 | » Patrik Hellström | Atlas Copco Lag 1 | Herr 5 km | 1794 | (25:54) | 26:25 | ||
294 | » Pasi Kallio | Hurricane 2 | Herr 5 km | 1397 | (26:18) | 26:25 | ||
295 | » Mikael Eriksson | Ahlsell 21 | Herr 5 km | 1515 | (25:57) | 26:26 | ||
296 | » Dag Rydén | 1953 | Östansjö SK | Herr 5 km | 1750 | (25:35) | 26:27 | |
297 | » Bianca Törös | Labmix | Dam 5 km | 4110 | (26:25) | 26:28 | ||
297 | » Mikael Rundberg | 1983 | Folktandvårdens stjärnor | Herr 5 km | Blodgivare | 270 | (26:10) | 26:28 |
299 | » Samir Dizdarevic | Sigma Hjurtbuellar 3 | Herr 5 km | 1407 | (26:27) | 26:28 | ||
300 | » Emma Pettersson | 1980 | Högtryck | Dam 5 km | 4395 | (26:12) | 26:29 | |
301 | » Anonym | Anonym | Dam 5 km | Blodgivare | 3390 | (26:23) | 26:29 | |
302 | » Maria Jansson | Dam 5 km | 4551 | (25:53) | 26:30 | |||
303 | » Hugo Sjödin-Önell | 2002 | Örebro | Herr 5 km | 1707 | (26:29) | 26:32 | |
303 | » Jon Sjödin-Önell | 2000 | Örebro | Herr 5 km | 1706 | (26:31) | 26:32 | |
305 | » Levi Rönnberg | 2003 | Örebro | Herr 5 km | 1704 | (26:28) | 26:36 | |
306 | » Jan Eriksson | Karlskoga | Herr 5 km | 1996 | (26:17) | 26:36 | ||
307 | » Per-Arne Peterson | Karlskoga | Herr 5 km | 1995 | (26:18) | 26:36 | ||
308 | » Linnea Nilsdotter | 1987 | Ftv Kumlas vassa gaddar 2 | Dam 5 km | 3443 | (26:28) | 26:36 | |
309 | » Niclas Helander | 1991 | Örebro | Herr 5 km | 2013 | (25:31) | 26:42 | |
310 | » Anna-Marina Lagerlöf | 1976 | Värket | Dam 5 km | 4328 | (25:39) | 26:43 | |
311 | » Johan Karlsson | Atlas Copco A-lagarna | Herr 5 km | 1773 | (25:56) | 26:43 | ||
312 | » Jan Sahlén | Atlas Copco A-lagarna | Herr 5 km | 1771 | (25:56) | 26:43 | ||
313 | » Annika Härkänen | 1979 | Värket | Dam 5 km | 4330 | (25:42) | 26:43 | |
314 | » Magnus Johansson | 1969 | 2fast4u | Herr 5 km | Blodgivare | 1553 | (25:03) | 26:44 |
315 | » Åsa Hammar | 1987 | Folktandvården HKA 1 | Dam 5 km | 3624 | (26:24) | 26:44 | |
316 | » Marije Galavazi | 1977 | Örebro | Dam 5 km | 4408 | (26:39) | 26:45 | |
317 | » Petra Liljenroth | Atlas Copco Blood Diamonds | Dam 5 km | Blodgivare | 4253 | (26:19) | 26:45 | |
317 | » Maria Gunnarsson | 1972 | Hovstaligan | Dam 5 km | Blodgivare | 3245 | (26:29) | 26:45 |
319 | » Mathilda Nöjd | MARKATTORNA 1 | Dam 5 km | 4239 | (26:23) | 26:45 | ||
320 | » Alf Hulldin | 1969 | Hemvärnet Örebro Lag 2 | Herr 5 km | 1468 | (26:37) | 26:46 | |
321 | » Anonym | Anonym | Dam 5 km | 3392 | (26:15) | 26:47 | ||
322 | » Emma Nilsson | Skoskav 3 | Dam 5 km | 3912 | (26:34) | 26:47 | ||
323 | » Robert Larson | 1982 | VAP #1 | Herr 5 km | 427 | (25:01) | 26:48 | |
324 | » Emil Ruud | 2001 | Örebro | Herr 5 km | 1628 | (26:04) | 26:48 | |
325 | » Mohamad Kaskas | Häktets IF - Frivården 4 | Herr 5 km | 1382 | (26:42) | 26:49 | ||
326 | » Emil Andersson | 1992 | Kristinehamn | Herr 5 km | 2020 | (26:05) | 26:51 | |
327 | » Rasmus Persson | 2001 | Örebro | Herr 5 km | 1617 | (26:43) | 26:51 | |
328 | » Anton Leiding | 2003 | Leiding | Herr 5 km | 1491 | (25:59) | 26:52 | |
329 | » Henrik Fransson | Ahlsell 14 | Herr 5 km | 1507 | (26:03) | 26:52 | ||
330 | » Gustav Johansson | 2001 | Örebro | Herr 5 km | 1637 | (26:44) | 26:52 | |
331 | » Sami Kahla | 2001 | Örebro | Herr 5 km | 1614 | (26:45) | 26:53 | |
332 | » Pierre Hagström | 1987 | AT Fritid nr 2 | Herr 5 km | 1652 | (26:29) | 26:55 | |
333 | » Patricia Damberg | Atlas Copco Running rabbits | Dam 5 km | 4275 | (26:37) | 26:56 | ||
334 | » Annelie Särnholm | 1973 | Kusinmammornas gäng | Dam 5 km | 4444 | (26:47) | 26:56 | |
335 | » Christoffer Biteus | 2000 | Örebro | Herr 5 km | 1477 | (26:30) | 26:58 | |
335 | » Evelina Pantzar | 84 | Ortopedmott 2 | Dam 5 km | 3351 | (25:48) | 26:58 | |
337 | » Jenny Ulfgren | 1971 | Quale Consulting AB | Dam 5 km | 3978 | (26:21) | 26:58 | |
338 | » Linda Nyqvist | Arboga | Dam 5 km | Blodgivare | 4603 | (26:52) | 27:00 | |
339 | » Lars Gunnarsson | 1961 | BillerudKorsnäs Korp 2 | Herr 5 km | Blodgivare | 1942 | (26:49) | 27:00 |
340 | » Ronja Karlsson | 1993 | Lag Ronja | Dam 5 km | 4321 | (26:51) | 27:00 | |
341 | » Frida Törnqvist | 1975 | Stålmormors fanclub | Dam 5 km | 3160 | (26:56) | 27:02 | |
342 | » Heikki Virolainen | 4 vänner och Örjan | Herr 5 km | Blodgivare | 360 | (26:21) | 27:03 | |
343 | » Michael Sjöberg | 1971 | Trädgårdstjänst 2 | Herr 5 km | 1827 | (26:09) | 27:03 | |
344 | » Adis Mulaosmanovic | Euromaint 1 | Herr 5 km | 1351 | (26:32) | 27:04 | ||
344 | » Mia Ström | 1965 | Handelskamraterna lag 1 | Dam 5 km | 3315 | (26:47) | 27:04 | |
346 | » Eva Sjögren | 1967 | Kumla Tekniska | Dam 5 km | 3289 | (26:51) | 27:05 | |
347 | » Helena Särnholm | Fyren 3 | Dam 5 km | 3524 | (26:35) | 27:05 | ||
348 | » Susanne Fälth | Arbetsförmedlingen Lag 3 | Dam 5 km | 296 | (26:42) | 27:05 | ||
349 | » Maria Bäckman | 1980 | Karlskoga tjejer! | Dam 5 km | Blodgivare | 2137 | (26:46) | 27:05 |
350 | » Andreas Pettersson | Ahlsell 29 | Herr 5 km | 1527 | (26:59) | 27:07 | ||
351 | » Joni Lindholm | Swerock - Peab Asfalt | Herr 5 km | Blodgivare | 1566 | (26:34) | 27:07 | |
352 | » Sofia Sandgren | 1994 | ERVALLA | Dam 5 km | Blodgivare | 3862 | (27:03) | 27:08 |
352 | » Ludmila Uporova | Katrin Forsström | Dam 5 km | 4089 | (26:39) | 27:08 | ||
354 | » Martin Dahlström | 1985 | Örebro | Herr 5 km | 1992 | (27:02) | 27:09 | |
355 | » Rino Agerhall | Herr 5 km | 2039 | (26:42) | 27:10 | |||
356 | » Johan Essinger | Atlas Copco Electric boys | Herr 5 km | 1789 | (26:25) | 27:10 | ||
357 | » Tobias Tärnqvist | EG Utility Frötorp | Herr 5 km | 1280 | (26:36) | 27:10 | ||
358 | » Jonas Pärtma | 1973 | Örebro | Herr 5 km | Blodgivare | 1224 | (26:33) | 27:14 |
359 | » Johan Orrvik | Swerock - Peab Asfalt | Herr 5 km | 1568 | (26:40) | 27:16 | ||
360 | » Ivana Törnqvist | Lindeskolan 2 | Dam 5 km | 3295 | (26:58) | 27:17 | ||
361 | » Charlotta Ivansson | Atlas Copco Running hares | Dam 5 km | Blodgivare | 4274 | (26:29) | 27:17 | |
362 | » Helen Lindkvist | Beta | Dam 5 km | 3513 | (26:56) | 27:17 | ||
363 | » Pelle Runesson | Ahlsell 29 | Herr 5 km | 1525 | (26:53) | 27:18 | ||
364 | » Tina Fingal-Swens | 1976 | Martina och gänget | Dam 5 km | 4318 | (27:18) | 27:18 | |
365 | » Jonny Bengtsson | Q Fotolab & Grafiska Lag 2 | Herr 5 km | 319 | (26:54) | 27:18 | ||
366 | » Jenni Nordlund | Sigma Hjurtbuellar 2 | Dam 5 km | Blodgivare | 3510 | (27:05) | 27:19 | |
367 | » Robin Kjellström | Transport&Logistik 1 | Herr 5 km | 1882 | (26:05) | 27:23 | ||
368 | » Joakim Schöldborg | Ahlsell 2 | Herr 5 km | 1510 | (27:06) | 27:23 | ||
369 | » Samuel Halvardsson | 1995 | Lannagänget | Herr 5 km | 1256 | (26:53) | 27:23 | |
370 | » Björn Ericson | 1974 | Kumla | Herr 5 km | 1606 | (27:02) | 27:25 | |
371 | » Madelen Magnusson | 1990 | Powerpuffpinglorna | Dam 5 km | 3240 | (27:23) | 27:26 | |
372 | » Kent Bakklund | Herr 5 km | 1818 | (27:24) | 27:27 | |||
373 | » Eva Hallin | 1965 | Adolfsbergs vårdcentral 1 | Dam 5 km | 3466 | (27:23) | 27:28 | |
373 | » Torbjörn Dahlgren | Axfood Närlivs 4 | Herr 5 km | 2005 | (26:58) | 27:28 | ||
375 | » Annelis Andersson | Lag kem.lab 1 | Dam 5 km | 4539 | (27:30) | 27:30 | ||
376 | » Malin Karlsson | 1990 | Ftv Kumlas vassa gaddar 1 | Dam 5 km | 3438 | (27:23) | 27:30 | |
377 | » Patrik Rudin | Hetsporrarna | Herr 5 km | 1327 | (27:22) | 27:31 | ||
378 | » Camilla Dahlström | Atlas Copco Blood Diamonds | Dam 5 km | Blodgivare | 4251 | (26:54) | 27:32 | |
379 | » Leif Axell | DriftIT | Herr 5 km | 1870 | (27:26) | 27:32 | ||
380 | » Lena Ahlin | 1969 | Consensus | Dam 5 km | 4401 | (27:20) | 27:32 | |
380 | » Kristina Molin | Kumla Anstalten 4 | Dam 5 km | 3550 | (27:07) | 27:32 | ||
382 | » Emil Ahlin | Consensus | Herr 5 km | 1899 | (27:19) | 27:33 | ||
383 | » Niels Lindberg | 2000 | Troligtvis 67 | Herr 5 km | 761 | (26:10) | 27:34 | |
384 | » Linda Aitman | Dam 5 km | 4072 | (26:58) | 27:34 | |||
385 | » Jonny Falkeling | 1963 | Omsorgsgänget 1 Kga kommun | Herr 5 km | 1445 | (26:37) | 27:35 | |
386 | » Herbert Salomonsson | Slut Spurtarna | Herr 5 km | 1438 | (26:57) | 27:35 | ||
387 | » Josef Wahlström | Ahlsell 26 | Herr 5 km | 1522 | (27:27) | 27:35 | ||
388 | » Malin Jansson | Recipharm 2 | Dam 5 km | 4301 | (26:56) | 27:36 | ||
389 | » Jonna Flodman | Örebro | Dam 5 km | Blodgivare | 3339 | (27:22) | 27:36 | |
390 | » Camilla Eriksson | Transport&Logistik 1 | Dam 5 km | 4371 | (26:16) | 27:37 | ||
391 | » Meta Erelöf | BMB 3 | Dam 5 km | 3347 | (26:39) | 27:37 | ||
392 | » Helena Boström | 1976 | Dam 5 km | 4404 | (27:31) | 27:37 | ||
393 | » Anonym | Anonym | Dam 5 km | 4532 | (27:21) | 27:38 | ||
394 | » Lars Evaldsson | Emba 3 | Herr 5 km | 1751 | (27:15) | 27:39 | ||
395 | » Jan Eriksson | Elisolation | Herr 5 km | 1856 | (26:53) | 27:41 | ||
396 | » Maria Östby | 1982 | Dam 5 km | 4235 | (27:40) | 27:42 | ||
397 | » Linn Fransson Berg | 1986 | Meritorianerna | Dam 5 km | 3266 | (27:31) | 27:42 | |
398 | » Josefin Persson | Ahlsell 23 | Dam 5 km | 3792 | (27:37) | 27:43 | ||
399 | » Malin Freire Zetterström | 1999 | Örebro | Dam 5 km | 3625 | (27:33) | 27:43 | |
400 | » Gisela Mildner | Pumorna | Dam 5 km | 4364 | (27:30) | 27:43 | ||
401 | » Anders Rahlén | 1969 | Varberga vårdcentral | Herr 5 km | 1298 | (27:36) | 27:44 | |
402 | » Per Westholm | Atlas Copco Byggare Bob | Herr 5 km | 1783 | (27:08) | 27:45 | ||
403 | » Robin Halvarsson | 1995 | Kumla | Herr 5 km | 1268 | (27:11) | 27:46 | |
404 | » Karim Ben Ismail | 1983 | Ericsson Elit Academy | Herr 5 km | 1322 | (27:33) | 27:48 | |
405 | » Mikael Rosmark | 1980 | Trädgårdstjänst 2 | Herr 5 km | 1826 | (26:55) | 27:49 | |
406 | » Ingrid Öjebrandt | 1978 | Synsam Holmquist Optik | Dam 5 km | 3502 | (27:25) | 27:51 | |
407 | » Christina Jendeberg | Rehab2 | Dam 5 km | 4068 | (27:28) | 27:52 | ||
408 | » Anders Korsvall | SiteVision lag 1 | Herr 5 km | 1909 | (23:35) | 27:53 | ||
409 | » Daniel Lindvall | Sandvik Lag 2 | Herr 5 km | Blodgivare | 4623 | (27:41) | 27:54 | |
410 | » Mattias Andersson | Ahlsell 4 | Herr 5 km | 1531 | (27:23) | 27:54 | ||
410 | » Magdalena Halvardsson | 1993 | Lannagänget | Dam 5 km | 3197 | (27:25) | 27:54 | |
412 | » Jonas Frykholm/Asplund | 1996 | Trädgårdstjänst 3 | Herr 5 km | 1831 | (26:59) | 27:55 | |
413 | » Karl Johan Bäckgren | 1964 | Ericssons Spurtare | Herr 5 km | 1555 | (27:11) | 27:55 | |
414 | » Linda Nyberg | 1980 | KATRINEHOLM | Dam 5 km | 4048 | (27:33) | 27:56 | |
414 | » Mia Wass | Arbetsförmedlingen Lag 2 | Dam 5 km | 3715 | (27:23) | 27:56 | ||
416 | » Morgan Eriksson | 1963 | Herr 5 km | 1741 | (27:39) | 27:58 | ||
417 | » Sanna Nilsson | 1988 | Lesjöfors Jogging | Dam 5 km | 4407 | (27:44) | 27:58 | |
418 | » Karin Zetterström | 1963 | Örebro | Dam 5 km | 2388 | (27:50) | 28:00 | |
419 | » Anna Kjäll | 1971 | Elektro 10 Hova | Dam 5 km | 4201 | (26:39) | 28:02 | |
420 | » Farid Khodabandehlou | 1987 | Folktandvården NoHell | Herr 5 km | 1463 | (26:37) | 28:04 | |
421 | » Christina Andersson | 1963 | Örebro | Dam 5 km | 3417 | (27:18) | 28:05 | |
422 | » Peter Moström | Nethouse Sverige | Herr 5 km | 1727 | (27:47) | 28:05 | ||
423 | » Anna-Carin B Magnusson | ÖBO Runners 6 | Dam 5 km | 4419 | (27:35) | 28:06 | ||
424 | » Sophie Egeby | 1983 | Sandvik Lag 2 | Dam 5 km | Blodgivare | 4625 | (27:52) | 28:07 |
425 | » Bo Björklund | 1955 | AT Fritid nr 3 | Herr 5 km | 1655 | (28:07) | 28:07 | |
426 | » Lisa Narving | Dam 5 km | 2032 | (27:58) | 28:07 | |||
427 | » Anonym | Anonym | Herr 5 km | 1421 | (27:50) | 28:09 | ||
428 | » Nina Mola | Folktandvården Barntandvården2 | Dam 5 km | Blodgivare | 3321 | (27:43) | 28:09 | |
429 | » Anna Friström-Widen | 1982 | Dam 5 km | 3311 | (28:02) | 28:10 | ||
430 | » Kenny Nilsson | 1992 | Herr 5 km | 1311 | (27:30) | 28:10 | ||
431 | » Helena Håkansson | Schenker 2 | Dam 5 km | 3925 | (27:47) | 28:10 | ||
432 | » Linda Krantz | Team Femman 1 | Dam 5 km | 3698 | (27:17) | 28:10 | ||
433 | » Maria Johansson | Försäkringskassan 3 | Dam 5 km | 4380 | (27:43) | 28:11 | ||
434 | » Robert Gustavsson | 1967 | Hemvärnet Örebro Lag 2 | Herr 5 km | 1467 | (28:00) | 28:11 | |
435 | » Eva Larsson | Hamstrings | Dam 5 km | 2384 | (27:49) | 28:11 | ||
436 | » Caroline Lundbäck | Dam 5 km | 4366 | (27:42) | 28:12 | |||
437 | » Håkan Nyberg | 1952 | ÖREBRO | Herr 5 km | 1277 | (27:33) | 28:12 | |
438 | » Lars Vallstedt | Herr 5 km | 1834 | (27:34) | 28:12 | |||
439 | » Bo Persson | Glanshammar | Herr 5 km | Blodgivare | 4598 | (27:50) | 28:13 | |
440 | » Anonym | Anonym | Herr 5 km | 1422 | (27:54) | 28:13 | ||
441 | » Anna-Lena Karlsson | 1969 | Lag Ronja | Dam 5 km | 4320 | (28:05) | 28:15 | |
442 | » Caroline Ivenäs | 1978 | ORU Lunkers | Dam 5 km | 4195 | (27:05) | 28:16 | |
443 | » Marcus Führ | 2001 | Tältgänget, löparsektionen. | Herr 5 km | 1852 | (28:13) | 28:16 | |
444 | » Matilda Samuelsson | Ahlsell 6 | Dam 5 km | Blodgivare | 3804 | (27:54) | 28:16 | |
445 | » Jenny Holmgran | 1986 | Örebro | Dam 5 km | 4101 | (27:34) | 28:16 | |
445 | » Djamila Reienskiöld | 1959 | Örebro | Dam 5 km | 4501 | (28:11) | 28:16 | |
447 | » Göte Andersson | 1942 | Lesjöfors Jogging | Herr 5 km | 1906 | (27:50) | 28:17 | |
448 | » Lisa Andersson | 1995 | Kristinehamn | Dam 5 km | 4511 | (27:33) | 28:18 | |
449 | » Linda Svernell | Fyren 2 | Dam 5 km | 3521 | (27:47) | 28:18 | ||
449 | » Johan Auer | 1995 | Lindesberg | Herr 5 km | 1977 | (27:51) | 28:18 | |
451 | » Fredrik Carlsson | 1976 | Lindesberg | Herr 5 km | Blodgivare | 1976 | (27:54) | 28:19 |
452 | » Jörgen Hallin | 1974 | Örebro | Herr 5 km | Blodgivare | 1982 | (27:13) | 28:19 |
453 | » Camilla Kruse | 1972 | Lindesberg | Dam 5 km | 4095 | (27:08) | 28:21 | |
454 | » Josephine Sörensen | Atlas Copco Blood Diamonds | Dam 5 km | Blodgivare | 4252 | (27:47) | 28:25 | |
455 | » Therese Carlsson | 1966 | Odenikonerna | Dam 5 km | 3288 | (26:55) | 28:25 | |
456 | » Mikael Wojtczuk | 1986 | Folktandvården NoHell | Herr 5 km | Blodgivare | 1464 | (26:57) | 28:25 |
457 | » Frida Bengtsson | 1990 | Karlsborg | Dam 5 km | 3874 | (28:14) | 28:27 | |
458 | » Carina Åstrand | Nethouse 1 | Dam 5 km | 4152 | (27:13) | 28:27 | ||
458 | » lisbeth jansson | 1951 | askersund | Dam 5 km | 3169 | (27:59) | 28:27 | |
460 | » Louise Wassgren | 1983 | Folktandvården Tandreglering 1 | Dam 5 km | 3257 | (27:49) | 28:27 | |
461 | » Jessica Bergsten | Belaslöfockarna | Dam 5 km | 3447 | (28:16) | 28:28 | ||
462 | » Jan Åkerling | MOD:are springer för livet 1 | Herr 5 km | Blodgivare | 1600 | (27:33) | 28:28 | |
463 | » Madelen Karlsson | 1989 | Ica Maxi lag 1 | Dam 5 km | 2598 | (27:02) | 28:29 | |
464 | » Soile Ohvo | Nobel Biocare Lag 1 | Dam 5 km | Blodgivare | 2484 | (27:48) | 28:29 | |
465 | » Ida Magnusson | 1978 | apotekshumlorna | Dam 5 km | 3975 | (28:09) | 28:29 | |
466 | » Maria Svedenberg | B-hus 1 | Dam 5 km | 4566 | (27:31) | 28:30 | ||
467 | » Omer Danielsson | 1971 | Friskis&Svettis Lag 2 | Herr 5 km | Blodgivare | 1303 | (27:10) | 28:31 |
468 | » Cecilia Heikkinen | 1992 | Karlskoga tjejer! | Dam 5 km | Blodgivare | 3132 | (28:10) | 28:31 |
469 | » Tina Björck | 69 | Malins Stjärnor 4 | Dam 5 km | 4016 | (28:31) | 28:32 | |
470 | » Karin Törebrand | 1976 | Ftv Kumlas vassa gaddar 3 | Dam 5 km | 3446 | (27:58) | 28:32 | |
471 | » Erika Johansson | ÖBO Runner 1 | Dam 5 km | Blodgivare | 1921 | (27:59) | 28:32 | |
472 | » Murat Alp | Sigma Hjurtbuellar 3 | Herr 5 km | 1409 | (28:32) | 28:34 | ||
473 | » Emma Auer | 1997 | Lindeberg | Dam 5 km | 4478 | (28:08) | 28:35 | |
474 | » Berndt Johansson | 1968 | Vintrosa | Herr 5 km | 1699 | (28:03) | 28:37 | |
475 | » Therese Haglund | 1977 | Garphyttan | Dam 5 km | Blodgivare | 4442 | (28:03) | 28:37 |
476 | » Bea Johansson | 1992 | Aspa Runners | Dam 5 km | 4175 | (27:43) | 28:38 | |
476 | » Patrik Johansson | 1971 | Trädgårdstjänst 3 | Herr 5 km | 1830 | (27:44) | 28:38 | |
478 | » Emelie Jaxell | 1988 | M4 | Dam 5 km | 3868 | (28:12) | 28:41 | |
479 | » Sara Ekblom | Roberts änglar 1 | Dam 5 km | 4205 | (28:29) | 28:41 | ||
480 | » Karin Forsgren Pettersson | RunLikeYouStoleSomething | Dam 5 km | 3669 | (28:13) | 28:41 | ||
481 | » Johan Larsson | Elisolation | Herr 5 km | 1857 | (25:52) | 28:41 | ||
481 | » Angelica Lindholm | Cocoa Brains 2 | Dam 5 km | 3577 | (27:48) | 28:41 | ||
483 | » Pernilla Dalevi | Elisolation | Dam 5 km | Blodgivare | 4340 | (25:53) | 28:42 | |
484 | » Ida Johansson | 1985 | Folktandvården Tandreglering 1 | Dam 5 km | 3258 | (28:44) | 28:44 | |
485 | » Linnea Göransson | 1980 | Trädgårdstjänst 2 | Dam 5 km | 4293 | (27:56) | 28:45 | |
486 | » Daniel Jensen | Herr 5 km | 1729 | (27:07) | 28:45 | |||
487 | » Anna Holberg | 1978 | Ica Maxi lag 2 | Dam 5 km | Blodgivare | 4021 | (28:28) | 28:46 |
488 | » Maria Hellgren | 1986 | Trädgårdstjänst 3 | Dam 5 km | 4295 | (27:58) | 28:46 | |
489 | » Caroline Hargefeldt | 1994 | Ervalla Winners | Dam 5 km | 4563 | (27:49) | 28:47 | |
489 | » Mats Lundberg | Herr 5 km | 1281 | (27:44) | 28:47 | |||
491 | » Therese Strömberg | 1982 | Team Try Hard | Dam 5 km | 4443 | (28:36) | 28:47 | |
492 | » Christer Lundin | Skebäcks vårdcentral 1 | Herr 5 km | 1657 | (28:16) | 28:48 | ||
493 | » Maria Jarl | Sternhammar AB | Dam 5 km | 3643 | (27:33) | 28:48 | ||
494 | » Emelie Jansson | Dam 5 km | 2031 | (28:39) | 28:49 | |||
495 | » Peter Liljenskog | 1979 | Kompetens | Herr 5 km | 1405 | (27:18) | 28:49 | |
496 | » Robert Axin | Telenor Broadband | Herr 5 km | 1307 | (28:11) | 28:49 | ||
497 | » Hanna Ryding | 94 | Malins Stjärnor 1 | Dam 5 km | 3983 | (28:48) | 28:50 | |
498 | » Ronja Nyman | Fyren 2 | Dam 5 km | 2016 | (28:21) | 28:50 | ||
499 | » Thord Eriksson | 1948 | Örebro | Herr 5 km | Blodgivare | 1603 | (28:10) | 28:52 |
500 | » Carola Jonsergårdh Karlsson | Nethouse Sverige | Dam 5 km | 4164 | (28:36) | 28:53 |