Resultat från Blodomloppet i Örebro 2014
10 km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotiderBruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Pl. | Namn | Född | Förening/Ort/Land | Kat. | Underkat. | # | Netto | Brutto |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1001 | » Jenny Leijonborg | 1977 | Örebro | Dam 10 km | 2100 | (58:02) | 58:32 | |
1002 | » Roine Tharander | 1977 | F-team | Herr 10 km | 268 | (57:42) | 58:32 | |
1003 | » Pia Dela Nord | Filtfötterna | Dam 10 km | 2169 | (57:39) | 58:35 | ||
1004 | » Elisabeth Hallor | Recipharm 3 | Dam 10 km | 2713 | (57:45) | 58:35 | ||
1005 | » Sofia Berglind Senander | 82Gul 1 | Dam 10 km | 2248 | (57:06) | 58:36 | ||
1006 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 2347 | (57:39) | 58:37 | ||
1007 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 776 | (57:49) | 58:38 | |
1007 | » Jan Larsson | 1974 | Örebro | Herr 10 km | Blodgivare | 903 | (57:25) | 58:38 |
1009 | » Gabriel Stenström | Sveriges Radio Örebro 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 36 | (57:04) | 58:40 | |
1010 | » Stefan Regestad | 1968 | Nobel Biocare Lag 5 | Herr 10 km | Blodgivare | 366 | (57:30) | 58:41 |
1011 | » Karin Lambertsson | 1967 | AJAKA | Dam 10 km | Blodgivare | 2178 | (57:31) | 58:45 |
1012 | » Wilhelm Björn | 1982 | Kävesta 1 | Herr 10 km | 294 | (57:05) | 58:47 | |
1013 | » Björn Wahlstrand | Dish | Herr 10 km | 600 | (57:28) | 58:52 | ||
1014 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | 914 | (57:24) | 58:53 | ||
1015 | » Mikaela Sundin | 1981 | Suddarna | Dam 10 km | Blodgivare | 2638 | (58:22) | 58:53 |
1016 | » Stefan Storm | SAAB Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 161 | (57:56) | 58:54 | |
1017 | » Emelie Pless | Sveriges Radio Örebro 2 | Dam 10 km | 2135 | (58:20) | 58:57 | ||
1018 | » Stina Jorstig | Long distance runner | Dam 10 km | Blodgivare | 2733 | (58:20) | 58:58 | |
1019 | » Anna Bodin | Björnligan 3 | Dam 10 km | 2728 | (58:26) | 58:58 | ||
1019 | » Ida Lewin | Cambrex 3 | Dam 10 km | 2363 | (58:36) | 58:58 | ||
1021 | » Therese Karlsson | 1988 | Värmevärden 3 | Dam 10 km | 2337 | (58:14) | 59:05 | |
1022 | » Jan-Olof Andersson | 1955 | Exova Metech 1 | Herr 10 km | 281 | (58:11) | 59:06 | |
1023 | » Linn Frih | 1975 | Outokumpu-löparna | Dam 10 km | 2161 | (58:18) | 59:07 | |
1024 | » Karan Deshmukh | Atlas Copco Force India | Herr 10 km | 676 | (58:54) | 59:07 | ||
1025 | » Mikael Österberg | 1961 | Hallsberg | Herr 10 km | 880 | (57:36) | 59:10 | |
1025 | » Santhipriya Thamma | Transformers | Dam 10 km | 2426 | (57:54) | 59:10 | ||
1027 | » Anders Bratt | IKG Group Örebro 2 | Herr 10 km | 795 | (58:30) | 59:12 | ||
1028 | » Ola Käll | 1970 | Team Skebäck | Herr 10 km | Blodgivare | 117 | (57:35) | 59:13 |
1029 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 2349 | (58:09) | 59:13 | ||
1030 | » Maria Tillfors | CHAMP Örebro Universitet (2) | Dam 10 km | 2293 | (58:06) | 59:14 | ||
1031 | » Sari Fröjd Åström | 1974 | The Shoppers | Dam 10 km | 2433 | (58:42) | 59:16 | |
1032 | » Tiina Kluge | 1968 | Team Skebäck | Dam 10 km | 2255 | (57:40) | 59:16 | |
1033 | » Erica Gustafsson | 1979 | Folktandvården Viva la Viva | Dam 10 km | 2200 | (58:20) | 59:17 | |
1034 | » Anette Karlsson | 1979 | Folktandvården Viva la Viva | Dam 10 km | 2199 | (58:22) | 59:17 | |
1035 | » Emelie Brantsberg | 1989 | Team Patrull | Dam 10 km | Blodgivare | 2110 | (57:46) | 59:18 |
1036 | » Lisa Osterman | 1969 | Team Skebäck | Dam 10 km | 2256 | (57:44) | 59:19 | |
1037 | » Emma Fransson | 1985 | Örebro | Dam 10 km | 2633 | (58:17) | 59:20 | |
1038 | » Per Franson | 1975 | FMLOG Lag 1 | Herr 10 km | 578 | (58:29) | 59:20 | |
1039 | » Peter Källberg | 1979 | Tigers | Herr 10 km | 615 | (57:57) | 59:21 | |
1040 | » Anders Jansson | Munksjö 2 | Herr 10 km | 146 | (58:30) | 59:21 | ||
1041 | » Göran Pettersson | SAAB Lag 2 | Herr 10 km | 163 | (58:25) | 59:22 | ||
1042 | » Viktoria Larsson | Nora Vårdcentral | Dam 10 km | 2523 | (58:43) | 59:23 | ||
1043 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 2736 | (58:48) | 59:25 | ||
1044 | » Niclas Luthman | 1975 | Inkubera Lag 2 | Herr 10 km | 475 | (58:41) | 59:27 | |
1045 | » Mattias Bodin | 1986 | WEINERKORVARNA | Herr 10 km | 2408 | (57:56) | 59:27 | |
1046 | » Veronica Dällerud | 1985 | WEINERKORVARNA | Dam 10 km | 2759 | (57:58) | 59:28 | |
1047 | » Pia Segelström | 1973 | Kumla | Dam 10 km | 2774 | (58:36) | 59:30 | |
1048 | » Anna-Mia Svensson | Centrum för hjälpmedel 1 | Dam 10 km | 2268 | (58:38) | 59:33 | ||
1049 | » Annika Ivarsson | 1973 | Kumla | Dam 10 km | 2773 | (58:38) | 59:34 | |
1050 | » Ba-Vu Ngyuen | Cambrex 2 | Herr 10 km | 224 | (58:34) | 59:34 | ||
1051 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 4562 | (58:05) | 59:34 | ||
1052 | » Fredrik Thörnblad | Sigma Hjurtbuellar 2 | Herr 10 km | 1406 | (58:59) | 59:35 | ||
1053 | » HANNEN BEDOUI | 1981 | ORTOPEDEN AVD 27 LAG 2 | Dam 10 km | 2498 | (58:10) | 59:37 | |
1054 | » Maria Nilsson | 1964 | Varberga vårdcentral | Dam 10 km | 2220 | (58:17) | 59:37 | |
1055 | » Lennart Åslund | Peab 2 | Herr 10 km | 413 | (58:23) | 59:38 | ||
1056 | » Annelie Högberg | 1981 | Filipstad | Dam 10 km | 2682 | (58:54) | 59:39 | |
1057 | » Torsten Zakrisson | 1941 | Pålsboda | Herr 10 km | 560 | (59:21) | 59:39 | |
1058 | » Thomas Sevilä | 1980 | Svenska Kyrkan Örebro Lag 1 | Herr 10 km | 74 | (58:15) | 59:41 | |
1059 | » Ros-Marie Källberg | 1971 | Tigers | Dam 10 km | 2665 | (58:20) | 59:41 | |
1060 | » Ulrica Hadders | Fem på äventyr | Dam 10 km | Blodgivare | 2245 | (58:44) | 59:42 | |
1061 | » Björn Hagström | Askerby | Herr 10 km | 2933 | (58:34) | 59:45 | ||
1062 | » Jonas Södergren | 1969 | Team Södergren | Herr 10 km | 41 | (58:04) | 59:45 | |
1063 | » Niklas Eriksson | Åmmeberg | Herr 10 km | 2934 | (58:34) | 59:45 | ||
1064 | » Urban Mossberg | Arbetsförmedlingen Lag 5 | Herr 10 km | Blodgivare | 297 | (58:21) | 59:46 | |
1065 | » Christoffer Lindroos | 1985 | Odensbacken | Herr 10 km | 3 | (58:40) | 59:47 | |
1066 | » Anna Carlsson | Kumla Anstalten 3 | Dam 10 km | Blodgivare | 2357 | (58:09) | 59:48 | |
1067 | » Martina Carlquist | 1974 | Team Holger 1 | Dam 10 km | 2764 | (59:11) | 59:48 | |
1068 | » Maria Eriksson | Dam 10 km | Blodgivare | 2518 | (59:16) | 59:50 | ||
1069 | » Jennifer Andersson | 1981 | Adrenalin-kickorna | Dam 10 km | 3189 | (59:13) | 59:51 | |
1070 | » Camilla Thorén | Stora Vallaskolan 3 | Dam 10 km | 2203 | (58:39) | 59:54 | ||
1071 | » Marianne Gustafsson | 1959 | Cambrex 1 | Dam 10 km | 2359 | (59:08) | 59:54 | |
1072 | » Dan Bellander | Atlas Copco RS Arbesko | Herr 10 km | 704 | (58:31) | 59:55 | ||
1073 | » Martina Andersson | 1979 | Team Mellösa | Dam 10 km | 2260 | (58:34) | 59:56 | |
1073 | » Lotta Granhällen | Björnligan 1 | Dam 10 km | 2726 | (59:05) | 59:56 | ||
1075 | » Anna Sjölin | 1979 | Forshaga tjejerna | Dam 10 km | 2189 | (58:30) | 59:57 | |
1076 | » Dick Grundin | Herr 10 km | 944 | (59:34) | 59:59 | |||
1077 | » Jan Bernhardsson | 1956 | Kumla | Herr 10 km | 549 | (59:09) | 1:00:00 | |
1078 | » Nina Grönborg | 1978 | SCB NR/OEM gul | Dam 10 km | Blodgivare | 2332 | (59:27) | 1:00:02 |
1079 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | Blodgivare | 210 | (59:03) | 1:00:02 | |
1080 | » Henrik Berg | Ahlsell 13 | Herr 10 km | 333 | (59:26) | 1:00:05 | ||
1081 | » Anna-Karin Frih | 1975 | Inkubera Lag 2 | Dam 10 km | 2557 | (59:36) | 1:00:06 | |
1082 | » Helena Holmberg | 1982 | Mariestad | Dam 10 km | Blodgivare | 2611 | (58:54) | 1:00:07 |
1083 | » Marcus Bergman | Atlas Copco Thomas Gubbar | Herr 10 km | 715 | (58:51) | 1:00:07 | ||
1084 | » Marita Karlsson | 1973 | Arbetsförmedlingen Lag 2 | Dam 10 km | 2444 | (58:47) | 1:00:12 | |
1085 | » Rikard Jakobsson | Atlas Copco Price Point Fans | Herr 10 km | 699 | (59:11) | 1:00:13 | ||
1086 | » Robert Karlsson | Herr 10 km | Blodgivare | 81 | (59:13) | 1:00:13 | ||
1087 | » Torbjörn Hoonk | 1970 | Herr 10 km | 399 | (58:54) | 1:00:14 | ||
1088 | » Nils-Erik Nordberg | 1948 | Herr 10 km | 2970 | (59:15) | 1:00:16 | ||
1089 | » Helga Ramberg | 1981 | Sjöboviken Runners | Dam 10 km | 2395 | (58:57) | 1:00:17 | |
1090 | » Celine Pace-Soler | 1972 | Fjugesta | Dam 10 km | 2526 | (58:45) | 1:00:18 | |
1091 | » Gabriella Persson | BAE Bofors Team Grön | Dam 10 km | Blodgivare | 2532 | (58:31) | 1:00:20 | |
1092 | » Patrik Sjöholm | ÖBO Runners 4 | Herr 10 km | 824 | (59:07) | 1:00:22 | ||
1092 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | 828 | (59:04) | 1:00:22 | ||
1094 | » Kristoffer Calais | 1986 | Örebro | Herr 10 km | 57 | (58:50) | 1:00:25 | |
1095 | » Thomas Andersson | Atlas Copco Thomas Gubbar | Herr 10 km | 716 | (59:31) | 1:00:32 | ||
1096 | » Jessica Erke | IESÖ | Dam 10 km | 2671 | (1:00:03) | 1:00:32 | ||
1097 | » Anna Sundberg | 1981 | Kävesta 1 | Dam 10 km | 2437 | (58:49) | 1:00:33 | |
1098 | » Paul O-Neill | Atlas Copco Runnin on auto | Herr 10 km | 712 | (59:17) | 1:00:33 | ||
1099 | » Kerstin Hargreaves | Utvecklargrp | Dam 10 km | 2735 | (1:00:00) | 1:00:35 | ||
1100 | » Anna Eriksson | 1983 | Tigers | Dam 10 km | Blodgivare | 2664 | (59:13) | 1:00:36 |
1101 | » Morgan Tavelin | Atlas Copco Thomas Gubbar | Herr 10 km | 719 | (59:40) | 1:00:37 | ||
1101 | » Helena Hasselquist | Dam 10 km | 3380 | (59:32) | 1:00:37 | |||
1103 | » Jimmy Kvismargård | 1983 | josefinaste laget | Herr 10 km | 69 | (58:58) | 1:00:37 | |
1104 | » Peter Larsson | Structor 2 | Herr 10 km | 766 | (59:31) | 1:00:37 | ||
1105 | » Miriam Arrebäck | Strängnäs stifts mix | Dam 10 km | 2265 | (59:30) | 1:00:38 | ||
1106 | » Ewa Sundqvist | Hurricane 3 | Dam 10 km | 2327 | (59:40) | 1:00:38 | ||
1107 | » Ulrika Lindell | Q Fotolab & Grafiska Lag 2 | Dam 10 km | 2455 | (59:57) | 1:00:39 | ||
1108 | » Jonas Åkerman | Ungdomsmottagningen Örebro län | Herr 10 km | 240 | (59:37) | 1:00:39 | ||
1109 | » Susanne Engström | 1967 | Kumla | Dam 10 km | Blodgivare | 4560 | (1:00:03) | 1:00:40 |
1110 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | Blodgivare | 4561 | (59:00) | 1:00:41 | |
1111 | » Jaana Olsson | 1971 | Katrineholm | Dam 10 km | 2789 | (59:19) | 1:00:41 | |
1112 | » Annika Agerhäll | Skattekontor Örebro 1 | Dam 10 km | 2340 | (1:00:21) | 1:00:41 | ||
1113 | » Mats Sandell | 1966 | BillerudKorsnäs Korp 4 | Herr 10 km | Blodgivare | 854 | (59:02) | 1:00:42 |
1114 | » Mikael Andersson | 1966 | Danfo 2 | Herr 10 km | 610 | (59:13) | 1:00:42 | |
1115 | » Ellinore Hydén-Persson | Kumla Anstalten 3 | Dam 10 km | Blodgivare | 2358 | (59:05) | 1:00:42 | |
1116 | » Camilla Asplund | Lindesberg | Dam 10 km | 981 | (59:22) | 1:00:43 | ||
1117 | » Sandra Carlsson | 1985 | Lindesberg | Dam 10 km | Blodgivare | 2644 | (59:23) | 1:00:43 |
1118 | » Josefin Sjö | 1985 | Örebro | Dam 10 km | 4554 | (59:28) | 1:00:45 | |
1119 | » Kari Penser | 1964 | Norrby förskolor | Dam 10 km | 2709 | (59:30) | 1:00:46 | |
1120 | » Ingvar Sandberg | 1955 | Postens IF, Kumla | Herr 10 km | 546 | (1:00:40) | 1:00:47 | |
1121 | » Ove Ström | Team Bloddialysen 2 | Herr 10 km | 510 | (59:46) | 1:00:48 | ||
1122 | » Robert Persson | Herr 10 km | 4611 | (59:37) | 1:00:49 | |||
1123 | » Thomas Händel | Atlas Copco Not just a drill | Herr 10 km | 695 | (59:34) | 1:00:50 | ||
1124 | » Ulf Larsson | Ahlsell 4 | Herr 10 km | Blodgivare | 352 | (59:18) | 1:00:52 | |
1125 | » Simon Åberg | MOD:are springer för livet 2 | Herr 10 km | Blodgivare | 463 | (1:00:34) | 1:00:53 | |
1126 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | Blodgivare | 462 | (1:00:34) | 1:00:53 | |
1127 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 2102 | (59:24) | 1:00:54 | ||
1128 | » Johanna Raland | 1979 | Köping | Dam 10 km | Blodgivare | 2428 | (59:34) | 1:00:55 |
1129 | » Tonny Bodin | Akutkliniken 5 | Herr 10 km | 254 | (59:32) | 1:00:56 | ||
1130 | » Julia Bjerleus | Strängnäs stift | Dam 10 km | Blodgivare | 2263 | (59:22) | 1:00:59 | |
1131 | » Markus Allansson | 1986 | Örebro | Herr 10 km | 895 | (59:39) | 1:01:00 | |
1132 | » Sabina Winhammar | 1983 | Folktandvårdens Dream Team | Dam 10 km | Blodgivare | 2176 | (1:00:32) | 1:01:00 |
1133 | » Susanne Sandvik | 1983 | Outokumpu-löparna | Dam 10 km | Blodgivare | 2163 | (1:00:14) | 1:01:02 |
1134 | » Filippa Johnson | 1967 | Outokumpu-löparna | Dam 10 km | Blodgivare | 2162 | (1:00:13) | 1:01:02 |
1135 | » Elin Bergkvist | 1989 | Team Elin | Dam 10 km | 2587 | (59:43) | 1:01:03 | |
1136 | » Ida Hertin | 2000 | Hurricane 1 | Dam 10 km | 2325 | (1:00:10) | 1:01:06 | |
1137 | » Anneli Jonsson | Emba 1 | Dam 10 km | 2675 | (1:00:22) | 1:01:07 | ||
1137 | » Lisa Karlsson | 1989 | Stjärnskotten | Dam 10 km | 2153 | (1:00:50) | 1:01:07 | |
1139 | » Anders Norrman | 1976 | Fingerboda Forever | Herr 10 km | 286 | (57:07) | 1:01:07 | |
1140 | » Fredrik Pettersson | Ahlsell 14 | Herr 10 km | 338 | (59:38) | 1:01:08 | ||
1141 | » Anna Miliander | Ahlsell 24 | Dam 10 km | 2478 | (1:00:23) | 1:01:10 | ||
1141 | » Linnea Sjö | Norrby förskolor | Dam 10 km | 2710 | (59:52) | 1:01:10 | ||
1143 | » Kristian Westerling | 1983 | Team Claudicatio | Herr 10 km | 449 | (59:48) | 1:01:12 | |
1144 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 2549 | (1:00:50) | 1:01:12 | ||
1145 | » Joakim Elofsson | 1974 | Perssons pack | Herr 10 km | Blodgivare | 130 | (1:00:00) | 1:01:14 |
1146 | » Malin Andrén | 1987 | Kumla | Dam 10 km | 2720 | (1:00:05) | 1:01:15 | |
1147 | » Lena Hjälmgren | 1961 | Karlskoga | Dam 10 km | 2307 | (59:53) | 1:01:16 | |
1148 | » Maria Jansson | 1980 | Hasselfors | Dam 10 km | 2390 | (1:00:04) | 1:01:18 | |
1149 | » Ingela Kristoffersson | 1966 | BillerudKorsnäs Korp 2 | Dam 10 km | Blodgivare | 2756 | (1:00:46) | 1:01:18 |
1150 | » Pavell Askari | 1995 | Herr 10 km | 515 | (1:00:37) | 1:01:22 | ||
1151 | » Minna Johansson | 1975 | apoteksbina | Dam 10 km | 2568 | (1:01:02) | 1:01:22 | |
1152 | » Helene Lundin | RIF Proppen | Dam 10 km | 2554 | (1:00:25) | 1:01:24 | ||
1152 | » Nicklas Gryth | 1973 | Danfo 1 | Herr 10 km | 607 | (59:55) | 1:01:24 | |
1154 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | 323 | (1:00:12) | 1:01:28 | ||
1155 | » Filip Eklund | 1997 | Hurricane 3 | Herr 10 km | 174 | (1:01:33) | 1:01:33 | |
1156 | » Magnus Bäckström | Herr 10 km | 980 | (1:00:25) | 1:01:35 | |||
1157 | » Madelene Karlsson | Schneider Electric RDC lag 1 | Dam 10 km | 2672 | (1:00:56) | 1:01:35 | ||
1158 | » Angeline Klarström | 1985 | Karlskoga | Dam 10 km | 2497 | (1:01:08) | 1:01:37 | |
1159 | » Åsa Kahlin | BAE Bofors Team Röd | Dam 10 km | 2529 | (1:00:53) | 1:01:38 | ||
1160 | » Glenn Nydén | Vedevåg | Herr 10 km | 975 | (1:00:04) | 1:01:41 | ||
1161 | » Helena Dreber | Capio Lekeberg 3 | Dam 10 km | 2570 | (59:21) | 1:01:42 | ||
1162 | » Tobias Ekshagen | Ahlsell 13 | Herr 10 km | Blodgivare | 335 | (1:00:15) | 1:01:45 | |
1163 | » Tina Näfver | Norrby förskolor | Dam 10 km | 2708 | (1:00:28) | 1:01:46 | ||
1164 | » Mats Hermansson | BAE Bofors Team Grön | Herr 10 km | 440 | (1:00:31) | 1:01:49 | ||
1165 | » Michael West | 1988 | Göteborg | Herr 10 km | 889 | (1:01:32) | 1:01:52 | |
1166 | » Susanne Åsenlund | Kumla | Dam 10 km | 997 | (1:00:29) | 1:01:56 | ||
1167 | » Lars Bergfeldt | BAE Bofors Team Vit | Herr 10 km | Blodgivare | 443 | (1:00:54) | 1:01:57 | |
1168 | » Conny Larsson | Vretstorp | Herr 10 km | 2972 | (1:00:42) | 1:01:58 | ||
1169 | » Ann-Marie André-Engvall | Peab 2 | Dam 10 km | 2512 | (1:00:43) | 1:01:59 | ||
1170 | » Ingela Eriksson | SFL3 | Dam 10 km | 2273 | (1:01:27) | 1:01:59 | ||
1171 | » Tobias Eiderbrant | Dish | Herr 10 km | 603 | (1:00:40) | 1:02:04 | ||
1172 | » Kajsa Regnås | 1996 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2637 | (1:00:34) | 1:02:05 |
1173 | » Lena Regnås | 1965 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2636 | (1:00:33) | 1:02:05 |
1174 | » Catrine Andersson | 1969 | Örebro | Dam 10 km | 2143 | (1:01:36) | 1:02:06 | |
1175 | » Stefan Björnsbacka | 1981 | Herr 10 km | Blodgivare | 330 | (1:01:00) | 1:02:06 | |
1176 | » Anna Levin | Team NA1 | Dam 10 km | 2435 | (1:00:50) | 1:02:07 | ||
1177 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 2330 | (1:00:43) | 1:02:10 | ||
1178 | » Hans Slätmo | Euromaint 4 | Herr 10 km | 138 | (56:45) | 1:02:12 | ||
1179 | » Håkan Eriksson | 1962 | Nora | Herr 10 km | 35 | (1:01:49) | 1:02:12 | |
1180 | » Maria Ohron | Dam 10 km | 4612 | (1:01:03) | 1:02:15 | |||
1181 | » Gunnar Sjödin | Atlas Copco Tiotusenmetersklubben | Herr 10 km | 724 | (1:01:45) | 1:02:16 | ||
1182 | » Linnéa Carell | Örebro | Dam 10 km | 2898 | (1:01:24) | 1:02:17 | ||
1183 | » Anna Sande | Team Macla | Dam 10 km | 2211 | (1:01:22) | 1:02:19 | ||
1184 | » Peter Åberg | 1968 | Örebro | Herr 10 km | 896 | (1:00:56) | 1:02:20 | |
1185 | » Hanh Ngyuen | Cambrex 3 | Dam 10 km | 2362 | (1:01:20) | 1:02:20 | ||
1186 | » Rebecka Egfors | 1985 | Dam 10 km | 2740 | (1:00:57) | 1:02:20 | ||
1187 | » Sebastian Jonsson | Ica Maxi lag 3 | Herr 10 km | 4026 | (1:00:45) | 1:02:21 | ||
1188 | » Madeleine Örnberg | Team Macla | Dam 10 km | 2210 | (1:01:26) | 1:02:23 | ||
1189 | » Lisen Hellberg | Team Macla | Dam 10 km | 2209 | (1:01:26) | 1:02:23 | ||
1190 | » Hans Risberg | Herr 10 km | 866 | (1:01:10) | 1:02:23 | |||
1191 | » Fredrik Kollberg | KJS lag1 | Herr 10 km | 542 | (1:01:45) | 1:02:23 | ||
1192 | » Mats Norelius | 1971 | BillerudKorsnäs Korp 3 | Herr 10 km | 853 | (1:00:46) | 1:02:24 | |
1193 | » Li Andersson | Norrby förskolor | Dam 10 km | 2711 | (1:01:06) | 1:02:24 | ||
1194 | » Marie Hermansson | BAE Bofors Team Grön | Dam 10 km | Blodgivare | 2533 | (1:01:05) | 1:02:26 | |
1195 | » Bo Carlsson | 1956 | Katrineholm | Herr 10 km | Blodgivare | 388 | (1:01:24) | 1:02:28 |
1196 | » Åse Pärlefalk | 1970 | Brevens IF | Dam 10 km | 2261 | (1:01:20) | 1:02:29 | |
1197 | » Annika müller | IESÖ | Dam 10 km | 2667 | (1:01:38) | 1:02:29 | ||
1198 | » Stefan Waldén | 1987 | Hemvärnet Örebro Lag 1 | Herr 10 km | Blodgivare | 290 | (1:01:11) | 1:02:30 |
1199 | » Robert Persson-Östlund | 1967 | SPX Flow 1 | Herr 10 km | 458 | (1:01:04) | 1:02:31 | |
1200 | » Peter Eriksson | 1968 | Quale Consulting AB | Herr 10 km | Blodgivare | 501 | (1:00:46) | 1:02:33 |
1201 | » Staffan Silvegyll | Team Bloddialysen 1 | Herr 10 km | 509 | (1:01:34) | 1:02:35 | ||
1202 | » Anna-Karin Sinclair | 1975 | BillerudKorsnäs Korp 3 | Dam 10 km | 2757 | (1:02:04) | 1:02:37 | |
1203 | » Annette Ragvald | Filtfötterna | Dam 10 km | 2170 | (1:01:41) | 1:02:37 | ||
1204 | » Christine Gerdvall | Team Macla | Dam 10 km | 2212 | (1:01:40) | 1:02:38 | ||
1205 | » Elin Björklund | 1977 | Stabens piggaste 2.0 | Dam 10 km | 2508 | (1:02:09) | 1:02:39 | |
1206 | » Elly Westerberg | Vintrosa | Dam 10 km | Blodgivare | 2795 | (1:01:22) | 1:02:39 | |
1207 | » Monica Leonardsson | 1968 | SCB NR/OEM blå | Dam 10 km | 2333 | (1:02:06) | 1:02:40 | |
1208 | » Malin Carlén | 1969 | Dam 10 km | 2741 | (1:02:24) | 1:02:40 | ||
1209 | » Patrik Clarqvist | 1987 | Karlstad | Herr 10 km | 879 | (1:00:54) | 1:02:44 | |
1210 | » Hans Larsson | Näsby Fellingsbro församlingar | Herr 10 km | 520 | (1:01:33) | 1:02:45 | ||
1211 | » Peter Söderholm | Näsby Fellingsbro församlingar | Herr 10 km | 521 | (1:01:34) | 1:02:45 | ||
1212 | » Nadine Huchthausen | 1989 | Karlstad | Dam 10 km | 2778 | (1:00:57) | 1:02:46 | |
1213 | » Helena Svärd | Skattekontor Örebro 3 | Dam 10 km | 2345 | (1:01:43) | 1:02:49 | ||
1214 | » Harald Riddersand | Kanonerna 2 | Herr 10 km | 238 | (1:02:27) | 1:02:50 | ||
1215 | » Mikael Lemon | Euromaint 8 | Herr 10 km | 144 | (1:01:56) | 1:02:53 | ||
1216 | » Mats Malmkvist | Akutkliniken 5 | Herr 10 km | 251 | (1:01:12) | 1:02:54 | ||
1217 | » Emma Engström | Hurtbullarna | Dam 10 km | 2251 | (1:02:13) | 1:02:54 | ||
1218 | » Åsa Axelsson | 1972 | The Shoppers | Dam 10 km | 2432 | (1:02:25) | 1:02:58 | |
1219 | » Perta Emanuelsson | Ahlsell 19 | Dam 10 km | Blodgivare | 2476 | (1:02:02) | 1:02:59 | |
1220 | » Robert Nilsson | 1968 | SCB Elit | Herr 10 km | 244 | (1:01:26) | 1:03:00 | |
1221 | » Anonym | Anonym | Dam 10 km | 2438 | (1:01:41) | 1:03:01 | ||
1222 | » Eva Qvist | 1955 | Apo-Go 1 | Dam 10 km | Blodgivare | 2283 | (1:01:55) | 1:03:02 |
1223 | » Hanne Carlsson | Skebäcks vårdcentral 2 | Dam 10 km | 2563 | (1:01:54) | 1:03:03 | ||
1224 | » Jonas Jansson | Akutkliniken 6 | Herr 10 km | 256 | (1:01:42) | 1:03:07 | ||
1225 | » Jessica Norberg | 1988 | Café Milan | Dam 10 km | Blodgivare | 2701 | (1:02:22) | 1:03:08 |
1226 | » Åsa Fjellström | 1977 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2429 | (1:01:53) | 1:03:12 |
1227 | » ann-Charlotte Linton | 1953 | Fingerboda Forever | Dam 10 km | 2419 | (59:16) | 1:03:13 | |
1228 | » Tommy Österberg | 1962 | Odjuren | Herr 10 km | 23 | (1:02:03) | 1:03:13 | |
1229 | » Emma Jacobs | Strängnäs stift | Dam 10 km | 2262 | (1:02:10) | 1:03:16 | ||
1230 | » Anna Lekberg | 1976 | AJAKA | Dam 10 km | 2181 | (1:02:01) | 1:03:18 | |
1231 | » Patrik Roth | Atlas Copco Atleterna på Copco | Herr 10 km | Blodgivare | 665 | (1:02:30) | 1:03:19 | |
1232 | » Göran Börjeskog | 1959 | 4 vänner och Örjan | Herr 10 km | Blodgivare | 361 | (1:02:52) | 1:03:20 |
1233 | » Clara Larsson | 1986 | NS | Dam 10 km | 2300 | (1:02:10) | 1:03:21 | |
1234 | » Malin Blomkvist | 1984 | Café Milan | Dam 10 km | 2702 | (1:02:36) | 1:03:22 | |
1235 | » Caroline Isulv Engblom | 1973 | Finnerödja | Dam 10 km | 2585 | (1:02:08) | 1:03:24 | |
1236 | » Katarina Petterson | 1970 | Örebro | Dam 10 km | Blodgivare | 2798 | (1:02:20) | 1:03:26 |
1237 | » Anonym | Anonym | Herr 10 km | 150 | (1:02:36) | 1:03:27 | ||
1238 | » Klas Brynte | 1965 | Nora | Herr 10 km | 40 | (1:02:21) | 1:03:33 | |
1239 | » Nina Glattfelder | 1972 | Dam 10 km | 2583 | (1:02:13) | 1:03:36 | ||
1240 | » Thomas Jonsergård | 1965 | F-team | Herr 10 km | 269 | (1:02:46) | 1:03:38 | |
1241 | » Titti Ångman | Dam 10 km | 2602 | (1:02:30) | 1:03:38 | |||
1242 | » Ann Sohlberg | 1962 | The running girls | Dam 10 km | 2582 | (1:02:17) | 1:03:39 | |
1243 | » Peter Adamsson | Rejmes 1 | Herr 10 km | 532 | (1:02:22) | 1:03:40 | ||
1244 | » Annette Sandberg | 1988 | Gott o blandat | Dam 10 km | 2623 | (1:02:57) | 1:03:42 | |
1245 | » Karin Sundqvist | Stora Vallaskolan 3 | Dam 10 km | Blodgivare | 2202 | (1:02:43) | 1:03:42 | |
1246 | » Ludmilla Lignell | 1962 | Geriatriska Teamet 1 | Dam 10 km | 2304 | (1:02:15) | 1:03:47 | |
1247 | » Kajsa Johansson | Centrum för hjälpmedel 3 | Dam 10 km | Blodgivare | 2271 | (1:02:53) | 1:03:48 | |
1248 | » Hanna Fyrpihl | Björkhagaskolan 2 | Dam 10 km | 2493 | (1:02:31) | 1:03:49 | ||
1249 | » Fredrik Kjellgard | 1973 | NORA | Herr 10 km | 885 | (1:03:15) | 1:03:50 | |
1250 | » Malin Christensson | 1985 | Stjärnskotten | Dam 10 km | Blodgivare | 2151 | (1:03:35) | 1:03:51 |