Resultat
 

Resultat från Blodomloppet i Jönköping 2014

5 km

Visar resultat 1 - 250 av totalt 2786
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land Kat. Underkat. # Netto
1 » Martin Wuopio 1997 IK Akele Hotel Herrar 5 km 900 15:52
2 » Hugo Almqvist 2001 Team IKHP Sept Fraises Herrar 5 km 827 16:01
3 » Pontus Petersson Herrar 5 km 1118 16:15
4 » Soufian Elbouchti Hovslätts IK Herrar 5 km 1125 16:21
5 » Arvid Örn Herrar 5 km 1121 16:39
6 » Andreas Jansson SBK lag 4 Herrar 5 km 744 16:39
7 » Tony Hatefnejad IFK Skövde FIK Herrar 5 km 1135 16:42
8 » Lars Lundström Herrar 5 km 1114 16:46
9 » Anders Hammar Kapsch 7 Herrar 5 km 842 16:57
10 » Andreas Gustafsson Sweco 8 Herrar 5 km blodgivare 230 17:07
11 » Anonym Anonym Herrar 5 km 801 17:19
12 » Martin Skaar Herrar 5 km 1132 17:24
13 » Christer Rydman Herrar 5 km 860 17:30
14 » Adam Thornman Herrar 5 km 1122 17:54
15 » Harald Eklöf 2000 Jönköping Herrar 5 km 1037 17:56
16 » Benjamin Claesson 2002 TABERG Herrar 5 km 888 18:11
17 » Rickard Fredriksson 1975 Vaggeryd Herrar 5 km blodgivare 7 18:24
18 » Annika Eriksson Damer 5 km 3560 18:29
19 » Johan Ottosson x Herrar 5 km 405 18:30
20 » Filip Rosjö 2000 Jönköping Herrar 5 km 608 18:32
21 » Ulf Blixt 1989 Hällstad IF Herrar 5 km blodgivare 718 18:37
22 » Henrik Axelsson 1976 Landsjöskolan 2 Herrar 5 km 814 18:46
23 » Jenny Petren 1974 Gislaveds gymnasium 6 Damer 5 km 1926 18:55
24 » Anonym Anonym Herrar 5 km 1097 19:01
25 » Benny Andersson Jönköping Energi The Drifters Herrar 5 km 92 19:03
26 » Ricardo Edlund 1987 Jönköping Herrar 5 km 305 19:07
27 » Marcus willer Västerås löparklubb Herrar 5 km 1128 19:14
28 » Eva Jacobsson Lab Nässjö Damer 5 km 2495 19:20
29 » Hilda Holmqvist-Johansson IKHP Damer 5 km 3568 19:29
30 » Björn Geijer 1964 Bankeryd Herrar 5 km 1039 19:33
31 » Jan Carlström Kongsberg 13 Herrar 5 km 949 19:35
32 » Adam Johansson Electrolux Distriparts Herrar 5 km 1093 19:37
33 » Jonas Castenbrandt 1973 Bankeryd Herrar 5 km blodgivare 6 19:41
34 » Per Lindh 1971 IK Akele Hotel Herrar 5 km blodgivare 897 19:45
35 » Tim Wilhborg 1981 JMT 2 Herrar 5 km 143 19:46
36 » Alexander Eskdahl Hovslätts IK Herrar 5 km 116 19:53
37 » Alexander Jonsson 2002 Jönköping Herrar 5 km 691 19:55
38 » Arvid Önsten Herrar 5 km 1137 19:56
39 » Gideon Claesson 2001 TABERG Herrar 5 km 887 19:58
40 » Anders Ram Swedbank Huskvarna 1 Herrar 5 km 916 19:58
41 » Emil Öhlund 2001 Team IKHP Sept Fraises Herrar 5 km 824 20:13
42 » Emma Ling 2002 Jönköpings ok Damer 5 km 3493 20:13
43 » Niclas Sjölin 1990 SKF Herrar 5 km 1048 20:20
44 » Rasmus Carlsson 1975 Malmö Herrar 5 km blodgivare 19 20:21
45 » Christina Bergström Geji 1 Damer 5 km 3076 20:27
46 » Oliver Malmqvist 1997 Bottnaryd Herrar 5 km 812 20:28
47 » Samuel Ånfors 1975 Jönköping Herrar 5 km 765 20:29
48 » Ayan Ling 1975 Jönköpings ok Damer 5 km 3492 20:32
49 » Joakim Boberg JELD-WEN LAG 2 Herrar 5 km 237 20:32
50 » Anonym Anonym Herrar 5 km 917 20:35
51 » Henrik Ockander Bäckadal 1 Herrar 5 km 4192 20:36
52 » Martin Karlsson 1987 Socialdemokraterna 4 Herrar 5 km 882 20:50
53 » Mattias Öhlund 2003 Team IKHP Sept Fraises Herrar 5 km 825 20:56
53 » Anonym Anonym Herrar 5 km 874 20:56
55 » Emma Löfqvist 1995 IK Akele Delta Damer 5 km 3208 21:03
56 » Anonym Anonym Herrar 5 km 293 21:03
57 » Peter Ericsson Trelleborg 2 Herrar 5 km 312 21:04
58 » Gustav Bornander 2001 Skillingaryds FK lag 4 Herrar 5 km 398 21:06
59 » Jakob Möllås Kapsch 8 Herrar 5 km 846 21:08
60 » Christer Wiik 1976 Jönköping Energi Ledningen Herrar 5 km 146 21:10
61 » Amanda Jonsson Bankeryd Damer 5 km 3186 21:12
62 » Johan Melander 1976 Carlfors Bruk AB 2 Herrar 5 km 1059 21:15
63 » Pierre Arsenijevic 1972 Karl H Ström 1 Herrar 5 km 910 21:16
64 » Björn Thorman Huskvarna Kanotklubb Herrar 5 km 1134 21:21
65 » Fridolf Eskilsson 1969 Jönköping Energi Herrar 5 km 5209 21:21
66 » Clara Odqvist 2000 Norrahammar Damer 5 km 2721 21:24
67 » Karin Sikström 1979 Corallen Damer 5 km 2347 21:25
68 » Isak Eskilsson 2005 Herrar 5 km 829 21:28
69 » Niklas Olsson 1991 Socialdemokraterna 4 Herrar 5 km 878 21:29
70 » Jimmy Säll 1991 falköping Herrar 5 km 1042 21:30
71 » Alexander Nilsson 1993 Jönköping Herrar 5 km 802 21:34
72 » Anonym Anonym Herrar 5 km 564 21:35
73 » Jeremiah Sigfridsson 1997 Team MSM Herrar 5 km 89 21:40
74 » MARIE OLSSON 1968 TIBRO OK Damer 5 km 1556 21:41
75 » Jakob Davidsson 1979 Sörbos hjältar 1 Herrar 5 km 4697 21:42
76 » Johan Carlsson Theofils 4 Herrar 5 km 368 21:43
77 » Per Mernelius 1971 Jönköping Energi Ledningen Herrar 5 km blodgivare 147 21:44
77 » Erik Ling 2003 Jönköpings ok Herrar 5 km 1065 21:44
79 » Johan Klafver IBF Tranås Herrar 5 km 936 21:47
80 » Karina Strand Räddningstjänsten 1 Damer 5 km 2348 21:48
81 » Mats Karlsson 1964 Jönköping Herrar 5 km 1029 21:48
82 » Glenn Heiver 1967 Skillingaryd Herrar 5 km blodgivare 969 21:48
83 » Eva Skogeryd IKEA 4 Damer 5 km 1526 21:49
84 » Johan Nilsson 1993 FerrariBilarna Herrar 5 km 578 21:50
85 » Mikael Lindgren Is It - IT Is 2 Herrar 5 km blodgivare 295 21:51
86 » Per Sönnerhed TeleProffs 2 Herrar 5 km 52 21:51
87 » Erika Nilsson 1992 FerrariBilarna Damer 5 km 2499 21:51
88 » Tobias Hedström Is It - IT Is 3 Herrar 5 km 298 21:52
89 » Anonym Anonym Damer 5 km 2309 21:54
89 » Elsa Åkerhag 1999 Skillingaryds FK lag 6 Damer 5 km 2251 21:54
89 » Chelsea Gibbs 2002 Bamse och hans vänner Damer 5 km 3054 21:54
92 » Rebecka Siebers Swedbank Huskvarna 1 Damer 5 km 3274 21:55
93 » Elvedin Deumic 1971 Österängsskolan 2 Herrar 5 km 138 21:57
94 » Johan Arvidsson Etteplan Herrar 5 km 1103 21:58
95 » Johan Hedqvist Ahlsell Lag 2 Herrar 5 km 733 21:59
96 » Kristoffer Emanuelsson Gnotec 1 Herrar 5 km 500 22:00
97 » Mikael Arwidsson Airport Runners II Herrar 5 km 653 22:00
98 » Pär Abrahamsson 1980 Saab Precision Components Herrar 5 km 904 22:01
99 » Emma Ulfberg 1990 Kidneybönorna 2 Damer 5 km 2970 22:05
100 » Anna Karlsson 1988 Jaxie o Gustaf Damer 5 km 2834 22:06
101 » Marcus Schelin 1973 Herrar 5 km 823 22:07
102 » Lisa Fagerström 1971 Bankeryd Damer 5 km 1555 22:07
103 » Hugo Sandahl 1999 Skillingaryds FK lag 7 Herrar 5 km 403 22:09
104 » Fredrik Mouchard Trelleborg 2 Herrar 5 km 311 22:12
105 » Viktor Björklund 1990 Jönköping Herrar 5 km 1021 22:13
106 » Johanna Svensson 1975 Hallpressen Lag 2 Damer 5 km 1610 22:18
107 » Klas Granbom Kapsch 3 Herrar 5 km 837 22:20
107 » Anna Green JELD-WEN LAG 2 Damer 5 km 1944 22:20
109 » Olle Karlsson 2004 Team IKHP Sept Fraises Herrar 5 km 828 22:21
110 » Sophia Skaar Damer 5 km 3569 22:22
111 » Emma Gunnarsson Skillingaryds FK lag 7 Damer 5 km 3509 22:23
112 » Molly Holgersson 1999 Sega Råtter Damer 5 km 2496 22:24
112 » Pelle Sundling x Herrar 5 km 903 22:24
114 » Filip Johansson 2001 Jönköping Herrar 5 km 1061 22:26
115 » Hampus Lexander 1991 WSP Samhällsbyggnad JKPG Lag 1 Herrar 5 km 441 22:27
116 » Ivan Robayo Malin Andersson Herrar 5 km 204 22:29
117 » Anonym Anonym Herrar 5 km 291 22:32
118 » Jennifer Sablisson 1987 Attendo/Tallbackagården Damer 5 km 1709 22:34
119 » Sofia Olsson 2001 IKHP Damer 5 km 3164 22:34
120 » Stefan Lokko 1978 Front Automation Lag 1 Herrar 5 km 766 22:34
121 » Anders Henrysson 1970 SEW-Eurodrive AB Lag 2 Herrar 5 km 169 22:35
122 » Jessica Skog 1978 Aspen Damer 5 km 2442 22:38
123 » Anders Franzén 1966 Ljungarumsskolan 2 Herrar 5 km blodgivare 153 22:39
124 » Roger Nordberg 1986 CrossFit PR Herrar 5 km 523 22:39
125 » Stina Pettersson 1999 Skillingaryds FK lag 6 Damer 5 km 2253 22:41
126 » Andreas Bäckeper 1996 Team Tepa lag 2 Herrar 5 km 791 22:42
127 » Saga Rosèn 2001 Team241 Damer 5 km 2120 22:47
128 » Eva Johnsén Lagkamraterna 2 Damer 5 km blodgivare 1727 22:48
129 » Christofer Ahlberg 1985 Infofam Herrar 5 km 848 22:50
130 » Andreas Thoursie 1974 WSP JKPG Lag 2 Herrar 5 km 442 22:51
131 » Kristin Björfeldt 1991 IK Akele Delta Damer 5 km 3206 22:52
132 » Frida Karlsson Damer 5 km 1983 22:52
133 » Nils Ahlmén 1998 Eriksson-Ahlmén Herrar 5 km 568 22:53
134 » Rickard Andersson Kitron1 Herrar 5 km 419 22:54
135 » Niclas Fredriksson Gnotec 2 Herrar 5 km 504 22:54
136 » Anonym Anonym Herrar 5 km 290 22:59
137 » Nina Marjavaara 1980 Hallpressen Lag 1 Damer 5 km 1650 23:00
138 » Martin Adolfsson 2000 Jönköping Herrar 5 km 938 23:00
139 » Pelle Sandahl 1982 Sanda Idrottshögstadium 1 Herrar 5 km blodgivare 178 23:04
140 » Adrian Ericson 1994 Socialdemokraterna 4 Herrar 5 km 881 23:05
141 » John Löfgren 1987 Jönköp energi Stolpklättrarna Herrar 5 km 644 23:06
142 » Helen Rödin iva4 Damer 5 km 2644 23:06
143 » Kristoffer Apelstedt 1985 Hotswap AB Herrar 5 km 1087 23:08
144 » Kjell Lundell 1963 SEW-Eurodrive AB Lag3 Herrar 5 km 170 23:08
145 » Viktor malm 1999 Lag Malm Will Heim Herrar 5 km 870 23:11
146 » Ida Eskilsson 2003 Damer 5 km 3053 23:11
146 » Johan Sundling x Herrar 5 km 962 23:11
148 » Susanne Henriksson 1979 Erik Dahlbergsgymnasiet Lag 3 Damer 5 km 2014 23:12
149 » Jonas Andersson 1986 Cybercom 2 Herrar 5 km 496 23:12
150 » Robert Vesterberg 1978 Team 3 IT-centrum Herrar 5 km 775 23:13
151 » Filippa Hillberg 1999 FerrariBilarna Damer 5 km 2501 23:13
152 » Anonym Anonym Damer 5 km 3475 23:14
153 » Lillemor Bäckeper 1969 Team Tepa lag 3 Damer 5 km blodgivare 2933 23:15
154 » Daniel Graan Kongsberg 12 Herrar 5 km blodgivare 947 23:16
155 » Björn Ismén ITAB Jönköping Lag 2 Herrar 5 km 244 23:17
156 » David Knös IKEA 3 Herrar 5 km 18 23:17
157 » Jonas Sandqvist Ahlsell Lag 2 Herrar 5 km 734 23:17
158 » Dan Lundstedt Kongsberg 16 Herrar 5 km blodgivare 961 23:18
159 » Örjan Adolfsson 1964 Jönköping Herrar 5 km blodgivare 937 23:18
160 » Anonym Anonym Herrar 5 km 414 23:19
161 » Gabriel Sellén 1986 Jönköp energi Stolpklättrarna Herrar 5 km 643 23:19
162 » Henrik Ek TeleProffs 1 Herrar 5 km blodgivare 49 23:19
163 » Per-Ivar Bertilsson 1951 AMA 1 Herrar 5 km blodgivare 382 23:22
164 » Anna Sandberg 2002 Bamse och hans vänner Damer 5 km 3055 23:23
165 » Lars-Johan Lundell 1964 SEB 2 Herrar 5 km 39 23:24
166 » Teodor Berggren 1998 Ingatorp Herrar 5 km 1085 23:24
167 » Mathias Andersson CGI 1 Herrar 5 km 746 23:25
168 » Anonym Anonym Damer 5 km 2057 23:26
169 » Beatrice Åsbrink 1993 Klanen Damer 5 km 1652 23:28
170 » Martin Stoor Elmsjö Grant Thornton Lag 2 Herrar 5 km 273 23:28
171 » Stefan Stark 1964 Hotswap AB Herrar 5 km 1090 23:31
172 » Tobias Svehagen Kapsch 2 Herrar 5 km 835 23:31
173 » Ida Holmström 1992 MOTIVATE Damer 5 km 6396 23:33
174 » Erik Stillemark JÖNKÖPING Herrar 5 km 703 23:34
175 » Johan Fransson ITAB Jönköping Lag 1 Herrar 5 km 243 23:36
176 » Carl Pehrsson SBK lag 1 Herrar 5 km 742 23:36
177 » Eva Eriksson 1959 Korridorlöparna 3 Damer 5 km 1627 23:37
178 » Felicia Castenbrandt 1998 Bankeryd Damer 5 km 3534 23:37
179 » Victoria Curhed 1977 Jönköping Energi Sjuttiotalist Damer 5 km 1631 23:38
180 » Conny Carlsson 1967 Aero Materiel - Piggelinerna Herrar 5 km 277 23:38
181 » Liselotte Högklint 1968 Jära Gård 3 Damer 5 km 3245 23:39
182 » Malin Classon 1971 Jönköping Energi Ledningen Damer 5 km 1765 23:39
183 » Daniel Svensson BabyBjörn Lag 2 Herrar 5 km 351 23:39
184 » Katarina Lönn 1970 Sega Råtter Damer 5 km 2497 23:41
185 » Martin Davidsson Fågelfors Herrar 5 km 220 23:43
186 » Mathias Johansson 1976 Svenska kyrkan i Bredaryd Herrar 5 km 603 23:50
186 » Annika Johansson Kitron1 Damer 5 km 2297 23:50
188 » Magnus Nilsson 1970 Green Team MK Herrar 5 km 4610 23:50
189 » Rebecka Philipsson 1996 Philipsson och co Damer 5 km 3495 23:53
190 » Amanda Philipsson 1996 Philipsson och co Damer 5 km 3494 23:55
191 » Marcus Axelsson 1981 Accent Arkitekter Herrar 5 km 387 23:55
192 » Gert Roslund Arla Foods 9 Herrar 5 km 631 23:56
193 » Magnus Berg 1965 IK Akele Hotel Herrar 5 km 896 23:56
194 » Ragnar Lindström 1961 IK Akele Hotel Herrar 5 km 898 23:56
195 » Leif Selvin JELD-WEN LAG 3 Herrar 5 km 239 23:57
196 » Rickard Nilsson 1999 FerrariBilarna Herrar 5 km 577 23:57
197 » Anders Nygren ITAB Jönköping Lag 2 Herrar 5 km 245 23:58
197 » Emil Hillerström Kitron3 Herrar 5 km 425 23:58
199 » Helena Olsson 1986 Jära Gård 3 Damer 5 km 3248 23:59
200 » Kristoffer Klingvall 1986 Jönköping Herrar 5 km 892 24:01
201 » Malin Andersson Elnas wannabes! Damer 5 km 2696 24:03
202 » Pär Uppman Sweco 7 Herrar 5 km 228 24:04
203 » Stefan Johansson Gnotec 3 Herrar 5 km 509 24:04
204 » Johan Österblom 1973 WSP JKPG Lag 2 Herrar 5 km 443 24:04
205 » David Norburg 1973 Foga System AB Herrar 5 km 534 24:04
206 » Kent Johansson 1965 Den yttre kretsen Herrar 5 km 473 24:04
207 » Carl Eng Bäckadal 8 Herrar 5 km 185 24:05
208 » Magnus Melin 1973 Görans gäng Herrar 5 km blodgivare 216 24:05
209 » Helena Andersson 1980 HS2 Rehab Damer 5 km blodgivare 3265 24:06
210 » Josefine Gunnarsson 1972 Landsjöskolan 2 Damer 5 km 3022 24:06
211 » Niklas Widell VSM Group Lag 3 Herrar 5 km 769 24:11
212 » Karin Domrös 1982 Tågarp Damer 5 km 2776 24:12
213 » Ann-Christine Lundström 1965 Bagaregatans förskola 1 Damer 5 km 6318 24:12
214 » Anonym Anonym Herrar 5 km 203 24:12
215 » Anonym Anonym Herrar 5 km 292 24:13
216 » Fredrik Persson TeamtioC Herrar 5 km 1018 24:13
217 » Pernilla Pellgaard 1979 Boktokarna Damer 5 km blodgivare 1829 24:14
218 » Sofia Sjöberg 1967 Wetterhalsan 3 Damer 5 km 2798 24:15
219 » Tony Klasson 1978 Stormtrivs 3 Herrar 5 km 433 24:16
219 » Håkan Löfstedt BabyBjörn Lag 4 Herrar 5 km 353 24:16
221 » Jonas Alsen 1973 J&J beståndsgallring Herrar 5 km 518 24:16
222 » Rikard Asp 1989 The best team Herrar 5 km 708 24:17
223 » Lisa Flood Kongsberg 14 Damer 5 km 3328 24:17
224 » John Wreland Kongsberg 13 Herrar 5 km blodgivare 951 24:18
225 » Nils Udin IK VISTA P:01 Herrar 5 km 594 24:19
226 » Jörgen Karlsson 1974 Tahe 2 Herrar 5 km 132 24:19
227 » Vilgot Sandahl 2001 Skillingaryds FK lag 7 Herrar 5 km 404 24:20
227 » Jonas Dufva Prolympia 2 Herrar 5 km 112 24:20
229 » Darko Krnjajic 1989 Foga System AB Herrar 5 km 531 24:21
230 » Anonym Anonym Damer 5 km 2225 24:23
231 » Åke Palmqvist 1946 IK Akele Hotel Herrar 5 km 899 24:23
232 » Annacarin Holm 1963 bsv3 Damer 5 km 2342 24:23
233 » Matilda Anderstam Elnas wannabes! Damer 5 km 2694 24:24
234 » Anneli Ohlsson Futurum 1 Damer 5 km 2590 24:24
235 » Måns Eriksson 1999 Eriksson-Ahlmén Herrar 5 km 569 24:25
236 » Jonny Huvell 1974 Jeeves Lag 2 Herrar 5 km 1084 24:29
237 » Hillevi Nordengren PAE-3 Damer 5 km 3518 24:30
237 » Peter von Feilitzen 1980 OCAY Jönköping Herrar 5 km blodgivare 1035 24:30
239 » Andreas Linell Trelleborg 2 Herrar 5 km 313 24:30
240 » Pär Larsson 1961 WSP Samhällsbyggnad JKPG Lag 1 Herrar 5 km 440 24:32
241 » Rebecca Fuchs 1997 JÖNKÖPING Damer 5 km 2635 24:32
242 » Patrick Ahlmén 2000 Eriksson-Ahlmén Herrar 5 km 570 24:33
243 » Jenny Ivner 1976 IK Akele Delta Damer 5 km blodgivare 3207 24:33
244 » Christopher Nygren 1977 Dalkia Småland Herrar 5 km 658 24:33
245 » Magnus Stangdell Gnotec 2 Herrar 5 km 502 24:33
246 » Tobias Dahl Enventus 1 Herrar 5 km 807 24:34
247 » Carl-Johan horndahl TeleProffs 1 Herrar 5 km 48 24:34
248 » Hannes Rånge IK VISTA P.01 Herrar 5 km 585 24:35
249 » Jonas Sellin CGI 3 Herrar 5 km 753 24:35
250 » Sophie Ljungeskog 1990 The Running Family Damer 5 km 2779 24:36



Kontakta oss   |   Skicka feedback

Copyright © 2009 Racetimer AB. All rights reserved