Resultat från Blodomloppet i Jönköping 2014
10 km
Pl. | Namn | Född | Förening/Ort/Land | Kat. | Underkat. | # | Netto |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1251 | » Nils-Gunnar Fransson | Herrar 10 km | 4573 | 55:05 | |||
1252 | » Daniel Jakobsson | 1978 | The mamas and the papas | Herrar 10 km | 5151 | 55:05 | |
1253 | » Nina Söderblom | 1979 | Consid 2 | Damer 10 km | 6875 | 55:06 | |
1254 | » Jenny Rosenqvist | 1972 | Riksbyggen | Damer 10 km | blodgivare | 6697 | 55:06 |
1255 | » Joakim Ahlgren | 1966 | The sleepwalkers | Herrar 10 km | 5027 | 55:07 | |
1256 | » Gunnar Brengesjö | 1962 | Team2 IT-centrum | Herrar 10 km | 4877 | 55:07 | |
1257 | » Helena Lundstedt | JönköpingEnergi SFörbättringar | Damer 10 km | 6201 | 55:08 | ||
1258 | » Kenny Johansson | IKEA 2 | Herrar 10 km | 4031 | 55:08 | ||
1259 | » Hanna Nelson | Iva3 | Damer 10 km | 6502 | 55:09 | ||
1259 | » Michael Lidbäck | 1968 | SAAB TRAINING 5 | Herrar 10 km | 4429 | 55:09 | |
1261 | » Ann-Chalotte Falk | 1972 | De ystra uttrarna | Damer 10 km | 6305 | 55:09 | |
1262 | » Magnus Bång | 1959 | Bankeryd | Herrar 10 km | 4955 | 55:09 | |
1263 | » Anders Andersson | Distriktsveterinärerna Lag 2 | Herrar 10 km | 4709 | 55:10 | ||
1264 | » Emma Terinder | Kongsberg 2 | Damer 10 km | 6802 | 55:11 | ||
1265 | » Martina Alvarsson | 1979 | Söderberg & Partners 2 | Damer 10 km | blodgivare | 6057 | 55:11 |
1266 | » Emanuel Hyltse | Svahnarna | Herrar 10 km | 5096 | 55:12 | ||
1267 | » Clara Johansson | 1997 | Jönköping | Damer 10 km | 6675 | 55:12 | |
1268 | » Ann-Sofie Sturesson | 1967 | Ricoh 1 | Damer 10 km | blodgivare | 6119 | 55:12 |
1269 | » Dan Bäckman | NCC | Herrar 10 km | 4443 | 55:14 | ||
1270 | » Sofia Lund | Damer 10 km | 6509 | 55:15 | |||
1271 | » Bo Olsson | CGI 1 | Herrar 10 km | 4825 | 55:17 | ||
1272 | » Thomas Lindkvist | 1969 | Dreamteam | Herrar 10 km | 5040 | 55:17 | |
1273 | » Elin Moltubak | 1980 | Team JULEM | Damer 10 km | 6680 | 55:17 | |
1274 | » Robert Magnusson | Golvabia | Herrar 10 km | 4829 | 55:18 | ||
1275 | » Fredrik Fritsell | 1981 | Ötab 2 | Herrar 10 km | 4011 | 55:18 | |
1276 | » Kristin Pettersson | Team Ska vi ta en till?! | Damer 10 km | blodgivare | 6346 | 55:19 | |
1277 | » Jessika Lingmert | 1990 | Jönköping | Damer 10 km | 6570 | 55:19 | |
1278 | » Jennie Ljungberg | Bäckadal 2 | Damer 10 km | 6171 | 55:19 | ||
1279 | » Bengt Jonsson | Herrar 10 km | 5356 | 55:20 | |||
1280 | » Anna Janmar | 1976 | TeamOlmed | Damer 10 km | 6915 | 55:20 | |
1281 | » Fredrik Holmbom | Skanska 4 | Herrar 10 km | 4362 | 55:20 | ||
1282 | » Ingela Tauson | 1965 | Raska fötter | Damer 10 km | blodgivare | 6830 | 55:21 |
1283 | » Heléne Friberg | Nefab Lag 1 | Damer 10 km | 6301 | 55:21 | ||
1283 | » Lotta Strandler | 1972 | Landsjöskolan 2 | Damer 10 km | 6921 | 55:21 | |
1283 | » Karin Andersson | Barnarpsskolan 4 | Damer 10 km | 6087 | 55:21 | ||
1286 | » Sofie Öjfelth | 1076 | Team Öjfelth & Johan | Damer 10 km | 6373 | 55:22 | |
1287 | » Martin Salmelin | 1984 | Mullsjö | Herrar 10 km | 4946 | 55:22 | |
1288 | » Anna Nordström | 1989 | Ida-girls 1 | Damer 10 km | 6540 | 55:23 | |
1289 | » Trevor Zieseniss | 1970 | Attends 1 | Herrar 10 km | 4353 | 55:25 | |
1290 | » Martina Valfridsson | 1977 | Polisen turlag 5 | Damer 10 km | 6824 | 55:26 | |
1291 | » Mattias Axelsson | 1972 | SAAB TRAINING 6 | Herrar 10 km | 4433 | 55:26 | |
1292 | » Ola Annér | 1964 | Vi är här för picknick-korgen | Herrar 10 km | 4051 | 55:26 | |
1293 | » Eva Louise Hansen | 1974 | ÅF 1 | Damer 10 km | 6368 | 55:27 | |
1294 | » Camilla Topcov | vi6 | Damer 10 km | 6788 | 55:27 | ||
1295 | » Viktoria Hagstedt | 1998 | Bankeryd | Damer 10 km | 6056 | 55:28 | |
1296 | » Fredrik Hagstedt | ITAB Jönköping Lag 1 | Herrar 10 km | 4303 | 55:28 | ||
1297 | » Daniel Rostedt | 1974 | Herrar 10 km | 4971 | 55:29 | ||
1298 | » Agneta Stridh | 1971 | Springflickorna | Damer 10 km | 6130 | 55:29 | |
1299 | » Anonym | Anonym | Damer 10 km | 6235 | 55:30 | ||
1300 | » Camilla Guander | 1979 | Gränna | Damer 10 km | 6526 | 55:31 | |
1301 | » Johan Vibeke | 1978 | Excelryttarna | Herrar 10 km | blodgivare | 5255 | 55:31 |
1302 | » Emelie Johansson | 1987 | Gislaveds Gymnasium 8 | Damer 10 km | 6225 | 55:31 | |
1302 | » Jennike Jarlback | 1970 | SEB 2 | Damer 10 km | 6033 | 55:31 | |
1304 | » Alexandra Gustafsson | 1987 | Hey | Damer 10 km | 6799 | 55:33 | |
1305 | » Jonas Lundin | 1980 | Scengångarna 1 | Herrar 10 km | 4593 | 55:33 | |
1306 | » Mark Gustafsson | 1987 | Hey | Herrar 10 km | 5117 | 55:35 | |
1307 | » Martin Crona | 1974 | Styr 2 | Herrar 10 km | blodgivare | 4566 | 55:35 |
1308 | » Jonas Andersson | 1984 | NorDan AB 2 | Herrar 10 km | 4389 | 55:38 | |
1309 | » Hanna Eriksson | 1988 | Maxade Laget | Damer 10 km | 6309 | 55:38 | |
1310 | » Annelie Damberg | 1980 | Sogeti 3 | Damer 10 km | 6684 | 55:39 | |
1311 | » Lena Ekberg | Neonatal lag 2 | Damer 10 km | 6760 | 55:40 | ||
1312 | » Johanna Kumlin | IKEA 1 | Damer 10 km | 6020 | 55:40 | ||
1313 | » Chang Notbäck | Domstolsverket 5 | Herrar 10 km | 4917 | 55:45 | ||
1314 | » Anonym | Anonym | Damer 10 km | 6661 | 55:45 | ||
1315 | » Mirza Basic | Bäckadal 2 | Herrar 10 km | 4195 | 55:47 | ||
1316 | » Annelie Lindh | 1960 | Trollehöjdskolan 1 | Damer 10 km | 6175 | 55:49 | |
1317 | » Malin Gille | Alléskolan | Damer 10 km | 6117 | 55:51 | ||
1318 | » Mattias Hultqvist | 1973 | Värnamo finest | Herrar 10 km | 4473 | 55:52 | |
1319 | » Rebecca Emanuelsson | 1986 | Norrahammars vårdcentral lag3 | Damer 10 km | 6524 | 55:52 | |
1319 | » Anna Jansson | Hematologen | Damer 10 km | 6720 | 55:52 | ||
1321 | » Hans Göransson | Herrar 10 km | 5338 | 55:54 | |||
1322 | » Anna-Lena Nilsson | 1965 | Huskvarna | Damer 10 km | 6729 | 55:56 | |
1323 | » Benny Lyckebäck | 1959 | Cowi lag 2 | Herrar 10 km | 4234 | 55:56 | |
1323 | » Anette Ydman | 1958 | Trollehöjdskolan 1 | Damer 10 km | 6176 | 55:56 | |
1325 | » Thomas Persson | 1967 | Huskvarna | Herrar 10 km | 5054 | 55:57 | |
1326 | » Elisabeth Johansson | Krabborna | Damer 10 km | blodgivare | 6691 | 55:58 | |
1327 | » Jennie Johansson | Tillsammans är vi ledande | Damer 10 km | blodgivare | 6439 | 55:58 | |
1328 | » Marie Savén | 1958 | IK Akele Charlie | Damer 10 km | 6747 | 56:00 | |
1329 | » Helena Ask | Huskvarna pastorat lag 1 | Damer 10 km | 6239 | 56:02 | ||
1330 | » Anonym | Anonym | Damer 10 km | 6776 | 56:03 | ||
1331 | » Annica Andersson | Lustigkullens utbildningsenhet | Damer 10 km | 6783 | 56:03 | ||
1332 | » Marianne Adolfsson | Damer 10 km | blodgivare | 6663 | 56:03 | ||
1333 | » Lars-Göran Alm | Hedin Bil 2 | Herrar 10 km | 4845 | 56:04 | ||
1334 | » Magnus Ellinge | 1984 | Consid 4 | Herrar 10 km | 5242 | 56:04 | |
1335 | » Alexander Almegård | Herrar 10 km | 4696 | 56:04 | |||
1336 | » Krister Johansson Clifford | Huskvarna pastorat lag 1 | Herrar 10 km | 4307 | 56:05 | ||
1337 | » Annika Pettersson | 1965 | Skaraborgs sjukhus Psykosen | Damer 10 km | 6568 | 56:05 | |
1338 | » Angelica Eriksson | 1972 | VoS 13 | Damer 10 km | 6078 | 56:06 | |
1339 | » Ami Weidman | Huskvarna pastorat lag 1 | Damer 10 km | 6238 | 56:07 | ||
1340 | » Daniel Larsson | 1977 | Team Korvsylt | Herrar 10 km | 4893 | 56:09 | |
1341 | » Andreas Larsson | 1974 | Husqvarna AB Nr 1 | Herrar 10 km | 4862 | 56:09 | |
1342 | » Per-Olof Claesson | Domstolsverket 4 | Herrar 10 km | blodgivare | 4914 | 56:10 | |
1343 | » Mats Lilja | 1966 | Sogeti 2 | Herrar 10 km | 4966 | 56:10 | |
1344 | » Kerstin Carlsson | Krabborna | Damer 10 km | blodgivare | 6689 | 56:12 | |
1345 | » Louise Rydén | 1963 | Jönköping | Damer 10 km | 6842 | 56:12 | |
1346 | » Marko Rova | 1964 | Dreamteam | Herrar 10 km | 5039 | 56:13 | |
1347 | » Therése Tholin | 1988 | Jönköping | Damer 10 km | 6935 | 56:15 | |
1348 | » Anonym | Anonym | Herrar 10 km | 4635 | 56:15 | ||
1349 | » Thomas Hermansson | 1982 | Semcon 4 | Herrar 10 km | 4175 | 56:15 | |
1350 | » Anonym | Anonym | Herrar 10 km | 4634 | 56:15 | ||
1351 | » Peter Karlsson | 1961 | Byggkompaniet i Nässjö AB | Herrar 10 km | blodgivare | 5266 | 56:16 |
1352 | » MICHAEL ANDREN | 1963 | TEAM ANDREN | Herrar 10 km | blodgivare | 4343 | 56:18 |
1352 | » Anonym | Anonym | Herrar 10 km | 4806 | 56:18 | ||
1354 | » linda engkvist kärnhall | 1976 | jönköping | Damer 10 km | 6925 | 56:19 | |
1355 | » Landorn Alm | 1966 | Huskvarna | Damer 10 km | 6483 | 56:19 | |
1356 | » Ina Nitare | Stadsgårdsskolan 1 | Damer 10 km | 6559 | 56:20 | ||
1357 | » Sofia Fagerström | 1975 | Attends 1 | Damer 10 km | 6275 | 56:21 | |
1358 | » Anonym | Anonym | Herrar 10 km | 5006 | 56:21 | ||
1358 | » Ida Sandberg | Iva2 | Damer 10 km | 6499 | 56:21 | ||
1360 | » Emma Fältskog | 1992 | Klanen | Damer 10 km | blodgivare | 6084 | 56:22 |
1361 | » Henrik Jonéus | 1960 | Tandkompaniet Skövde | Herrar 10 km | 4130 | 56:22 | |
1362 | » majvor ewermyr | kulturskolan Habo | Damer 10 km | 6187 | 56:22 | ||
1363 | » Viktor Karlsson | 1989 | Ing 2 lag 3 | Herrar 10 km | 4291 | 56:22 | |
1364 | » Inger Ågren | 1964 | Jönköping | Damer 10 km | 6464 | 56:24 | |
1365 | » Hans Wåhlin | Bäckadal 6 | Herrar 10 km | 4201 | 56:24 | ||
1366 | » Alexander Lonér | 1985 | EVRY One 1 | Herrar 10 km | 4881 | 56:25 | |
1367 | » Leif Prost | 1961 | Team Mobis 2 | Herrar 10 km | 4458 | 56:25 | |
1368 | » Elin Floengård Jönsson | Domstolsverket 2 | Damer 10 km | 6643 | 56:26 | ||
1369 | » Beatrice Hillbom Andersson | Meloner | Damer 10 km | 6694 | 56:26 | ||
1370 | » Erika Karlsson | 1986 | EVRY One 2 | Damer 10 km | 6639 | 56:26 | |
1371 | » Mattias Holmqvist | Trafikverket 3 | Herrar 10 km | 4725 | 56:28 | ||
1372 | » Elisabeth Nilwert Heed | 1960 | Jönköping | Damer 10 km | 6455 | 56:28 | |
1373 | » Angelica Nilsson | EVRY One Mile | Damer 10 km | blodgivare | 6049 | 56:29 | |
1374 | » Peter Johansson | 1964 | Wetterhalsan 3 | Herrar 10 km | 4769 | 56:29 | |
1375 | » Josefine Andersson | 1993 | The Andersson Family | Damer 10 km | 6458 | 56:29 | |
1376 | » Alf Evertsson | Pdb AB | Herrar 10 km | 5297 | 56:30 | ||
1377 | » Anonym | Anonym | Damer 10 km | blodgivare | 6007 | 56:30 | |
1378 | » Erik Unnersjö | 1981 | Gislaved Gummi Team 1 | Herrar 10 km | 4168 | 56:31 | |
1379 | » Christian Thulin Madsen | 1974 | Habo Vårdcentral 3 | Herrar 10 km | 4954 | 56:31 | |
1380 | » Joakim Tollin | Domstolsverket 1 | Herrar 10 km | 4905 | 56:32 | ||
1381 | » Anna Klahr | SBK lag 6 | Damer 10 km | 6600 | 56:33 | ||
1382 | » Pernilla Ekman | 1976 | Team Hudsalongen | Damer 10 km | 6377 | 56:35 | |
1382 | » Jessica Soldesjö | 1979 | JÖNKÖPING | Damer 10 km | 6902 | 56:35 | |
1384 | » Carolin Johansson | 1983 | TEAM EKG 1 | Damer 10 km | 6700 | 56:36 | |
1385 | » Marianne Fritsell | 1955 | Ötab 1 | Damer 10 km | 6004 | 56:36 | |
1386 | » Mårten Arvidsson | 1977 | Team Brunkers | Herrar 10 km | 4638 | 56:36 | |
1386 | » Mattias Andersson | 1978 | Front Automation Lag 2 | Herrar 10 km | 4853 | 56:36 | |
1388 | » Frank Bengtsson | 1969 | Sigvards Angels | Herrar 10 km | 5107 | 56:36 | |
1389 | » Helen Larsson | Domstolsverket 2 | Damer 10 km | 6644 | 56:39 | ||
1390 | » Stefan Hollender | Airport Runners III | Herrar 10 km | 4687 | 56:39 | ||
1391 | » Samuel Hultgren | 1986 | Atollic Road Runners | Herrar 10 km | 4645 | 56:40 | |
1392 | » Camilla Svefors | AMA 5 | Damer 10 km | 6340 | 56:40 | ||
1393 | » Linnea Dalteg | 1979 | Trollehöjdskolan 2 | Damer 10 km | 6177 | 56:40 | |
1394 | » Ulla Wärnbring | 1954 | Bränninge 2 | Damer 10 km | 6614 | 56:41 | |
1395 | » Douglas Nordfeldt | 1978 | EVRY One 1 | Herrar 10 km | 4884 | 56:42 | |
1396 | » Lennart Johnsson | Herrar 10 km | 4147 | 56:42 | |||
1397 | » Karolina Mikkelä Stange | 1974 | Wetterhälsan 1 | Damer 10 km | 6578 | 56:43 | |
1398 | » Claes Lindblad | EY Team 2 | Herrar 10 km | 4486 | 56:45 | ||
1399 | » Nargiz Asker | Lagkamraterna 1 | Damer 10 km | 6123 | 56:46 | ||
1400 | » Sandeep Gohil | 1987 | Bamseklubben | Herrar 10 km | 4553 | 56:46 | |
1401 | » Maria Nyberg | 1975 | Bottna 2 | Damer 10 km | 6556 | 56:48 | |
1402 | » Elin Romhagen | Ett steg i taget | Damer 10 km | 6535 | 56:49 | ||
1402 | » Anna Holmén | Amber Advokater | Damer 10 km | 6536 | 56:49 | ||
1404 | » Örjan Falk | 1967 | JönköpingEnergi-MänskligResurs | Herrar 10 km | 4243 | 56:50 | |
1405 | » Christer Florin | 1953 | Jönköping | Herrar 10 km | 5188 | 56:50 | |
1406 | » Marie Leister | Airport Runners IIII | Damer 10 km | 6946 | 56:51 | ||
1407 | » Linda Johansson | 1980 | Damer 10 km | 6486 | 56:51 | ||
1408 | » Anna-Lena Gustafsson | 1974 | Vulcans | Damer 10 km | 6351 | 56:53 | |
1409 | » Jörgen Schelin | Vänner 2 | Herrar 10 km | blodgivare | 4760 | 56:55 | |
1409 | » Petra Thor Jonzon | 1966 | Jönköping | Damer 10 km | 6909 | 56:55 | |
1411 | » lotta bengtsson | kulturskolan Habo | Damer 10 km | 6188 | 56:56 | ||
1412 | » David Eriksson | 1979 | bsv3 | Herrar 10 km | 4507 | 56:58 | |
1413 | » Karl Hans Lindbom | 1993 | BankerydsHemtjänst1 | Herrar 10 km | 5020 | 56:58 | |
1414 | » Fritz Hammarström | Ing 2 lag 4 | Herrar 10 km | 4298 | 56:59 | ||
1415 | » Frida Elmgren | Norrängsskolan Lag 1 | Damer 10 km | 6370 | 57:03 | ||
1416 | » Linda Dalström | Stadsgårdsskolan 2 | Damer 10 km | 6562 | 57:04 | ||
1417 | » Therese Gustafsson | TEAM EKG A | Damer 10 km | 6702 | 57:04 | ||
1418 | » Adam Jansson | Jordlöparna | Herrar 10 km | 4606 | 57:05 | ||
1419 | » Josefin Johansson | TEAM EKG A | Damer 10 km | 6701 | 57:05 | ||
1420 | » Ann Åstrand | 1973 | Springflickorna | Damer 10 km | 6129 | 57:05 | |
1421 | » Anonym | Anonym | Damer 10 km | 6335 | 57:06 | ||
1422 | » Henrik Bergenholtz | Bor det fler i Kärda? | Herrar 10 km | 5183 | 57:06 | ||
1423 | » Sten Norinder | Airport Runners IIII | Herrar 10 km | 4694 | 57:06 | ||
1424 | » Patrik Sågby | 1973 | Aero Materiel - AMA joggers | Herrar 10 km | 4340 | 57:07 | |
1425 | » Fata Hedin | Rosentaggarna | Damer 10 km | 6292 | 57:08 | ||
1426 | » Bengt Larsson | ABB Jönköping Lag 1 | Herrar 10 km | 4601 | 57:08 | ||
1427 | » Mats Svensson | Team Stalkarna | Herrar 10 km | 5083 | 57:10 | ||
1427 | » Johan Andersson | 1997 | The Andersson Family | Herrar 10 km | 4644 | 57:10 | |
1429 | » Therese Emanuelsson | 1978 | Åsarp | Damer 10 km | 6255 | 57:11 | |
1430 | » Lina Junvik | Stadsgårdsskolan 2 | Damer 10 km | 6563 | 57:11 | ||
1431 | » Anna Jarl | Ingen fraktur | Damer 10 km | 6447 | 57:11 | ||
1432 | » Marie Grön | 1959 | Norrahammars vårdcentral lag 1 | Damer 10 km | 6516 | 57:12 | |
1433 | » Mia Wänqvist | 1947 | IK Akele Charlie | Damer 10 km | 6749 | 57:12 | |
1434 | » Rebecca Elm | electrolux 2 | Damer 10 km | 6653 | 57:13 | ||
1435 | » Anna Skiöld | 1969 | Kirurgkliniken, Länssjukhuset Ryhov | Damer 10 km | 6924 | 57:13 | |
1436 | » Anonym | Anonym | Herrar 10 km | 4157 | 57:14 | ||
1437 | » Helene Roos | IVO 2 | Damer 10 km | 6181 | 57:16 | ||
1438 | » Terese Salmelin | 1980 | Mullsjö | Damer 10 km | 6668 | 57:17 | |
1439 | » Patrik Karlsson | Herrar 10 km | 4501 | 57:20 | |||
1440 | » Andreas Hagejärd | 1987 | Hagejärd | Herrar 10 km | 5152 | 57:22 | |
1441 | » Anonym | Anonym | Damer 10 km | 6841 | 57:22 | ||
1442 | » Fredrik Larsson | 1985 | Peab Bygg Sydost 2 | Herrar 10 km | 4545 | 57:22 | |
1443 | » Annika Nygren | 1964 | Damella | Damer 10 km | 6861 | 57:23 | |
1444 | » Karin Hernbo | 1980 | Falköping runners 1 | Damer 10 km | 6154 | 57:24 | |
1445 | » Drejna Vraralica | electrolux 2 | Damer 10 km | 6654 | 57:25 | ||
1446 | » Helena Wirdheim | Kongsberg 3 | Damer 10 km | 6804 | 57:27 | ||
1447 | » Tomas Sandström | 1955 | Jönköping | Herrar 10 km | blodgivare | 4079 | 57:28 |
1448 | » Hans Petersson | Herrar 10 km | 5345 | 57:29 | |||
1449 | » Johan Wallström | 1983 | Sex motionärer och Henrik | Herrar 10 km | 5325 | 57:30 | |
1450 | » Oskar Christensson | 1987 | Cybercom 1 | Herrar 10 km | blodgivare | 4578 | 57:31 |
1451 | » Susanne Engdahl-Palm | Barnarpsskolan 5 | Damer 10 km | 6090 | 57:32 | ||
1452 | » Inger Gustafsson | 1953 | Gislaveds gymnasium 1 | Damer 10 km | 6192 | 57:33 | |
1453 | » Anonym | Anonym | Damer 10 km | 6140 | 57:34 | ||
1454 | » Susanne Svensson | 1972 | Team Järved | Damer 10 km | 6060 | 57:34 | |
1455 | » Cissi Lundgren | Med målet i sikte | Damer 10 km | 6261 | 57:35 | ||
1456 | » Anna Nilsson | Hovslätts IK | Damer 10 km | 6281 | 57:37 | ||
1457 | » Dan Karlsson | 1963 | Hotswap AB | Herrar 10 km | blodgivare | 5309 | 57:39 |
1458 | » Helena Alf | 1962 | Löneservice 1 | Damer 10 km | 6489 | 57:40 | |
1458 | » Christina Rosén | 1963 | Jönköping | Damer 10 km | 6002 | 57:40 | |
1460 | » Håkan Henrikson | Distriktsveterinärerna Lag 3 | Herrar 10 km | 4710 | 57:41 | ||
1461 | » Leif Manley | vi6 | Herrar 10 km | 5103 | 57:41 | ||
1462 | » Renée Edman | 1968 | Team Hudsalongen | Damer 10 km | blodgivare | 6375 | 57:42 |
1463 | » Emelie Lundström | Myggorna | Damer 10 km | 6356 | 57:43 | ||
1464 | » Mari Kullander | 1977 | Råslätts vampyrer | Damer 10 km | 6628 | 57:45 | |
1465 | » Mattias Hultgren | 1981 | Combikraft | Herrar 10 km | 4731 | 57:46 | |
1466 | » Russel Wickberg | 1962 | SAAB TRAINING 7 | Herrar 10 km | 4434 | 57:47 | |
1467 | » Jenny Larsen | Domstolsverket 5 | Damer 10 km | 6649 | 57:47 | ||
1468 | » Mats Svensson | 1963 | Flisby | Herrar 10 km | 5272 | 57:48 | |
1469 | » Hanna Åberg | 1985 | Norrahammars vårdcentral lag 2 | Damer 10 km | blodgivare | 6521 | 57:49 |
1470 | » Joakim Ragnar | 1974 | Motala | Herrar 10 km | 4048 | 57:51 | |
1471 | » Magnus Söderholm | 1971 | Wilmatruppen | Herrar 10 km | 5174 | 57:52 | |
1472 | » Åsa Orell | 1980 | Tenhult | Damer 10 km | blodgivare | 6758 | 57:52 |
1473 | » Lars Lundström | Kongsberg 4 | Herrar 10 km | 5132 | 57:53 | ||
1474 | » Magnus Bengtsson | 1977 | Sex motionärer och Henrik | Herrar 10 km | blodgivare | 5324 | 57:54 |
1475 | » Caroline Magnevall | Domstolsverket 3 | Damer 10 km | 6646 | 58:00 | ||
1476 | » Agneta Siebers | 1959 | Rehabbrudarna | Damer 10 km | 6061 | 58:02 | |
1477 | » Solong Sundbrandt | HAGS Aneby 2 | Damer 10 km | 6867 | 58:02 | ||
1477 | » Elin Fritsell | 1986 | Ötab 2 | Damer 10 km | 6005 | 58:02 | |
1479 | » Helen Bergander | HAGS Aneby 2 | Damer 10 km | 6868 | 58:03 | ||
1480 | » Josephine Johnson | Vänner 2 | Damer 10 km | 6572 | 58:04 | ||
1480 | » Sandra Bruce | 1878 | Team Järved | Damer 10 km | 6058 | 58:04 | |
1482 | » Jan Ingesson | 1952 | SJ-Götalandståg Nässjö | Herrar 10 km | 5265 | 58:04 | |
1483 | » Carolina Säleby | 1976 | Mosshaga 2 | Damer 10 km | 6017 | 58:05 | |
1484 | » Trais Johnson | Vänner 3 | Herrar 10 km | 4763 | 58:05 | ||
1485 | » Magnus Rask | 1970 | Huskvarna | Herrar 10 km | 4372 | 58:05 | |
1486 | » Rebecka Hermansson | HAGS Aneby 3 | Damer 10 km | 6870 | 58:06 | ||
1487 | » Yngve Johansson | 1947 | IK Akele Foxtrot | Herrar 10 km | 5072 | 58:08 | |
1488 | » Anton Ta | Domstolsverket 2 | Herrar 10 km | 4908 | 58:09 | ||
1489 | » Marku Jylhä | Kongsberg 5 | Herrar 10 km | 5135 | 58:10 | ||
1490 | » Daniel Arnell | CGI 1 | Herrar 10 km | blodgivare | 4823 | 58:10 | |
1491 | » Anonym | Anonym | Herrar 10 km | 4403 | 58:10 | ||
1492 | » Tomas Andersson | Bäckadal 1 | Herrar 10 km | 4193 | 58:10 | ||
1493 | » Robert Gereonsson | 1979 | Team Bianca | Herrar 10 km | 4945 | 58:11 | |
1494 | » Cecilia Henrysson | 1972 | Taberg | Damer 10 km | 6813 | 58:11 | |
1495 | » Anonym | Anonym | Herrar 10 km | blodgivare | 4481 | 58:11 | |
1496 | » Gunnar Carlsén | 1956 | Ulricehamn | Herrar 10 km | 4630 | 58:13 | |
1497 | » Nina Sandberg | BERGA TRÄNINGSSTUDIO 1 | Damer 10 km | 6767 | 58:13 | ||
1498 | » Anneli Håkansson | 1969 | Queens | Damer 10 km | 6487 | 58:14 | |
1499 | » Anela Jakupovic | Akutlag 1 | Damer 10 km | 6721 | 58:15 | ||
1500 | » Arne Mannerström | 1946 | Huskvarna | Herrar 10 km | 4775 | 58:15 |