Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från St Laurence O'Toole 5k and 10k 2015
Resultat
5km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
332
Sida:
<
1
2
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Brian Kirwan
SLOT
M
MS
1969
(16:05)
16:05
2
»
Neil OROURKE
Civil Service
M
MS
1888
(16:16)
16:17
3
»
Colin Payne
M
MS
1967
(16:40)
16:40
4
»
Aaron ODONNELL
Carrick-on-Suir
M
MS
1878
(16:53)
16:53
5
»
Tommy Pyane
M
M50
1965
(17:00)
17:00
6
»
Niall HARVEY
SLOT
M
MJ
1806
(17:19)
17:19
7
»
Oran OFLAHERTY
SLOT
M
MJ
1881
(17:30)
17:30
8
»
Dean Holmes
M
MJ
2162
(17:56)
17:56
9
»
Shane Delaney
Bally Fin
M
MS
1968
(18:03)
18:06
10
»
Micheal Kelly
SLOT
M
MS
1959
(18:14)
18:14
11
»
Ciara Wilson
F
FS
2000
(18:53)
18:54
12
»
Liam BOWE
M
M40
1709
(19:04)
19:05
13
»
Sean ONeill
M
M40
2151
(19:24)
19:25
14
»
John Joe MURPHY
Tinryland
M
M50
1863
(19:35)
19:35
15
»
Coellette English
F
F40
2169
(19:35)
19:36
16
»
Padraig Sweeney
M
M50
2174
(19:46)
19:47
17
»
Ann SULLIVAN
DMP WEXFORD
F
F50
1908
(19:57)
19:57
18
»
Máire GRIFFITH
St Abbans
F
FS
1803
(20:00)
20:01
19
»
Jack Lowry
M
MJ
2157
(20:07)
20:07
20
»
Lian Nichol
M
MJ
1972
(20:17)
20:17
21
»
Keith Butler
M
MS
1988
(20:31)
20:33
22
»
Joesph Haire
M
M50
1989
(20:32)
20:38
23
»
Bobby BYRNE
M
MS
1725
(20:51)
20:53
24
»
Arron WESTLAKE
M
MS
1916
(20:51)
20:54
25
»
Dach MURRAY
SLOT
M
MJ
1866
(20:58)
21:00
26
»
Sharon Kehoe
F
FS
2145
(21:00)
21:02
27
»
Eddie Haslan
M
MS
1966
(20:59)
21:02
28
»
Paddy O'Brien
M
MS
1977
(21:00)
21:03
29
»
Pj DOYLE
Sli Cualann
M
M40
1780
(21:30)
21:31
30
»
Thomas Cowman
M
MS
2192
(21:46)
21:48
31
»
Dennis Shannon
M
M50
1279
(21:58)
21:58
32
»
Aaron ONeill
M
MJ
2183
(21:44)
21:58
33
»
Patricia Ffrench
F
F50
2171
(22:08)
22:09
34
»
Lidia Cope
F
FJ
2185
(22:08)
22:10
35
»
Christian Purcell
SLOT
M
MJ
1933
(22:25)
22:25
36
»
Alan LOUGHMAN
Athy Triathlon Club
M
MS
1831
(22:33)
22:35
36
»
C Ronan
F
F40
2144
(22:33)
22:35
38
»
James OROURKE
SLOT
M
M50
1887
(22:37)
22:40
39
»
Gerard CUDDIHY
M
M40
1761
(22:55)
22:58
40
»
Oliver Pender
M
M50
1952
(22:57)
22:58
41
»
Carragh MAHER
F
FJ
1834
(23:18)
23:20
42
»
Wayne ODONOGHUE
M
MS
1880
(23:24)
23:26
43
»
Paddy HURLEY
SLOT
M
MS
1811
(23:31)
23:35
44
»
Stephen Dargan
M
M40
2190
(23:32)
23:44
45
»
Cathal RYAN
M
MS
1900
(23:28)
23:48
46
»
Vincent Butler
M
MS
1949
(23:48)
23:58
47
»
Anne MCGRATH
F
FS
1846
(23:51)
23:59
48
»
Ronan WALL
Fit2go Bootcamp
M
MS
1914
(23:53)
24:01
49
»
Nial RYAN
M
MS
1901
(23:57)
24:06
50
»
Conor NOLAN
SLOT
M
MJ
1873
(24:04)
24:07
51
»
Aaron SHORTEN
Castledermot
M
MJ
1905
(24:18)
24:25
52
»
Clodagh LONG
SLOT
F
FJ
1830
(24:30)
24:30
53
»
andrew Griffon
M
MS
2150
(24:16)
24:32
54
»
Ann COBURN
Fitness Fit Bootcamp
F
FS
1744
(24:42)
24:47
55
»
Therese MURPHY
F
FS
1860
(24:47)
24:51
56
»
Lorraine Dalton
F
M40
2161
(24:50)
24:58
57
»
Martin OHANLON
M
M50
1883
(24:52)
25:10
58
»
Fergal Flanagan
M
M50
1931
(25:06)
25:11
59
»
Ella MOLLOY
SLOT
F
FJ
1848
(24:57)
25:11
60
»
Conor BOWE
SLOT
M
MJ
1712
(25:05)
25:12
61
»
T Kelly
F
F40
1970
(25:09)
25:14
62
»
Pamela HAYDEN
SLOT
F
FS
1807
(25:10)
25:14
63
»
George Johnson
M
MJ
1990
(24:53)
25:17
64
»
Aibh Kiernan
F
FJ
1963
(25:08)
25:19
65
»
J McGrath
M
MS
1956
(24:50)
25:22
66
»
Ann Horan
F
FS
2164
(25:16)
25:24
67
»
Maeve MAHER
F
FJ
1833
(25:26)
25:28
68
»
Ken SHORTEN
Castledermot
M
MS
1904
(25:40)
25:47
69
»
Noelle BOLGER
F
FS
1708
(25:51)
25:54
70
»
Dylan McGrath
SLOT
M
MJ
1955
(25:27)
25:59
71
»
Oisin ONeill
M
MJ
2184
(25:45)
26:00
72
»
Neil THORNTON
SLOT
M
M50
1912
(25:47)
26:00
73
»
Jamie Brennan
M
MJ
1994
(25:37)
26:03
74
»
fergal ONeill
M
M40
2191
(25:51)
26:07
75
»
Larry Deevy
M
M50
2176
(25:54)
26:08
76
»
Breda MONAHAN
F
F40
1849
(26:01)
26:10
77
»
C Murphy
M
MS
2168
(26:00)
26:28
78
»
Claire Fomistal
F
FS
1998
(26:27)
26:28
79
»
Mary Kealy
F
F40
2149
(26:26)
26:38
80
»
E Gilmartin
F
FS
2193
(26:25)
26:39
81
»
T McDonald
F
FS
2147
(26:28)
26:39
82
»
Louise Gannon
F
FS
2166
(26:24)
26:47
83
»
Jason Brennan
M
MJ
1993
(26:23)
26:48
84
»
Keith O,Rourke
M
M40
1975
(26:41)
26:54
85
»
Graham HUTTON
M
MS
1812
(26:53)
27:02
86
»
Geraldine DOYLE
F
F40
1777
(26:56)
27:04
87
»
Edel MURPHY
F
FS
1858
(26:59)
27:05
88
»
Colette CORRIGAN
F
FS
1756
(26:59)
27:10
89
»
John DOYLE
SLOT
M
M50
1782
(27:05)
27:19
90
»
Ed O,Boyle
M
M40
1948
(27:04)
27:26
91
»
Stephen Connolly
M
MJ
1980
(26:50)
27:27
92
»
Niamh Dynall
F
FS
2148
(27:16)
27:28
93
»
Olivia Dalton
F
FS
2165
(27:16)
27:34
94
»
Hazel Atkison
F
F40
2152
(27:39)
27:39
95
»
Gavin Manning
M
MJ
2153
(27:38)
27:39
96
»
Noreen KING
F
F40
1825
(27:33)
27:41
97
»
Ann Joyce
F
F40
1973
(27:34)
27:41
98
»
Micheal O,Rinn
M
MS
1936
(27:26)
27:48
98
»
Noirin Ui Rinn
F
FS
1937
(27:26)
27:48
100
»
Andrea Lacey
F
FS
1985
(27:36)
27:49
101
»
John FARRELL
M
MS
1791
(27:47)
27:53
101
»
Niamh FARRELL
F
FS
1792
(27:47)
27:53
103
»
Peter OCONNOR
M
M50
1877
(27:32)
27:58
104
»
Evelyn Walsh
F
FS
1984
(27:48)
28:04
105
»
Jane Forntal
F
FS
1999
(28:03)
28:04
106
»
A Collins
M
MJ
2188
(27:47)
28:06
107
»
Brian CONROY
Carlow Special Olympics
M
MS
1751
(27:51)
28:19
108
»
Alice Collins
F
FJ
2189
(28:02)
28:20
109
»
Philip CLARKE
M
M50
1740
(28:03)
28:23
110
»
Helen WHELAN
SLOT
F
FS
1918
(27:59)
28:26
111
»
Patrick Purcell
SLOT
M
M40
1932
(28:21)
28:28
112
»
Orla DelNEY
F
FS
2163
(28:14)
28:32
113
»
Ken POWER
M
M40
1892
(28:04)
28:38
114
»
Mag MORAN
F
F40
1854
(28:37)
28:43
115
»
Paddy KAVANAGH
M
M50
1817
(28:14)
28:43
116
»
Catherine PRENDERGAST
F
F40
1894
(28:35)
28:56
117
»
Lily FITZHARRIS
SLOT
F
FJ
1796
(28:38)
28:59
117
»
Aoibhe BOWE
SLOT
F
FJ
1715
(28:38)
28:59
119
»
Rachel RICHARDSON
F
FS
1898
(28:40)
29:03
120
»
Martin Dolan
M
M50
1941
(28:35)
29:06
121
»
David Connolly
M
MJ
1981
(28:37)
29:16
122
»
Mick Connolly
M
M40
1979
(28:40)
29:17
123
»
Sharon CAWLEY
SLOT
F
F40
1736
(28:52)
29:20
124
»
Sinead McCarythy
F
FS
2195
(28:58)
29:21
125
»
Emer CAWLEY
SLOT
F
FJ
1737
(28:55)
29:22
126
»
June Fleming
F
FS
2155
(29:11)
29:22
127
»
Jennifer O,Keeffe
F
FS
1947
(29:19)
29:24
128
»
James Townsend
M
MS
1974
(28:57)
29:24
129
»
Gillian Cunninghan
Fit2go
F
FS
1946
(29:03)
29:26
130
»
Michelle Cullen
F
FS
2175
(28:59)
29:27
131
»
Catherine Alcoch
F
F50
1976
(29:06)
29:28
132
»
Bernie Enright
Fit2go
F
F50
1997
(29:06)
29:28
133
»
Sharon EVESSON
SLOT
F
FS
1787
(29:15)
29:43
134
»
Agnes Doogue
fit2go
F
F50
1921
(29:24)
29:46
135
»
Emer CAMPION
SLOT
F
FS
1730
(29:31)
29:47
136
»
John DOWLING
M
M40
1772
(29:48)
29:48
137
»
Sandra SALTER
Ballon
F
F40
1903
(29:41)
29:48
138
»
Sandra Byrne
F
FS
2154
(29:41)
29:51
139
»
Antoinette CUMMINS
Ballon/Rathoe
F
FS
1762
(29:47)
29:54
140
»
Siobhan TAYLOR
F
F50
1909
(29:28)
29:56
141
»
Patricia Maher
F
F40
1950
(29:50)
29:56
142
»
Hazel COOGAN
F
FS
1752
(29:39)
29:56
143
»
Yvonne CANTWELL
Ballon
F
F40
1731
(29:52)
30:00
144
»
Alison FITZHARRIS
SLOT
F
F40
1795
(29:56)
30:08
145
»
Sharon FITZHARRIS
SLOT
F
F40
1797
(29:56)
30:08
146
»
Ken PRENDERGAST
M
M40
1893
(29:51)
30:12
147
»
Fiona DUNBAR
SLOT
F
FS
1783
(29:57)
30:13
148
»
Therese LYONS
F
FS
1832
(29:58)
30:13
149
»
Miryam MCGRATH
Kilkenny Triathlon Club
F
FS
1845
(29:58)
30:13
150
»
Olivia MOORE
SLOT
F
FS
1853
(29:58)
30:14
151
»
Elizabeth ONEILL
SLOT
F
F50
1886
(29:58)
30:14
152
»
andrew Ffrench
M
MS
2170
(30:14)
30:14
153
»
Anna EWING
SLOT
F
FS
1789
(30:36)
30:37
154
»
Martina Kennedy
F
F40
1938
(30:27)
30:37
155
»
Gerry Kenney
M
M50
1939
(30:27)
30:37
156
»
Deirdre BYRNE
F
FS
1727
(30:18)
30:40
157
»
Olivia OKANE
F
FS
1885
(30:18)
30:41
158
»
Catherine KELLY
F
F40
1821
(30:27)
30:42
159
»
Lorcan OTOOLE
M
MS
1891
(30:36)
30:45
160
»
Kerrie COLLINS
F
FS
1747
(30:37)
30:47
161
»
Elaine MAHERCAMPBELL
F
FS
1838
(30:44)
30:51
162
»
G O,Loughlin
F
FS
2159
(30:51)
30:55
163
»
Sarah BLIGHE
F
FS
1706
(30:38)
30:55
164
»
Karen Fleming
F
FS
2156
(30:48)
30:59
165
»
Laura King
F
FS
2158
(30:55)
30:59
166
»
Mary KIRWAN
SLOT
F
F50
1829
(30:46)
31:01
167
»
Linda Nichol
F
FS
1971
(30:58)
31:02
168
»
Fiona FITZGERALD
Fit2Go Bootcamp
F
F40
1794
(30:40)
31:13
169
»
Denise NOLAN
F
F40
1870
(30:56)
31:14
170
»
Donncha CUNNANE
M
M40
1763
(30:56)
31:14
171
»
Beth EVESSON
SLOT
F
FJ
1788
(30:49)
31:16
171
»
Rachel WHELAN
SLOT
F
FJ
1917
(30:49)
31:16
173
»
Gemma MURPHY
F
FS
1859
(31:13)
31:19
174
»
D Byrne
F
F40
2186
(31:16)
31:22
175
»
Sharon TUITE
F
F40
1913
(31:08)
31:22
176
»
Fiona MCMANUS
SLOT
F
F40
1847
(31:00)
31:23
177
»
Rachel Dowling
F
F40
2187
(31:19)
31:24
178
»
Tony CLACK
M
M50
1739
(31:19)
31:40
179
»
Laura CLACK
F
FS
1738
(31:19)
31:40
180
»
Victoria MURPHY
fit2go bootcamp
F
FS
1861
(31:09)
31:41
181
»
Mary GRAY
F
F40
1802
(31:31)
31:43
182
»
Ed DOOLEY
M
MS
1770
(31:37)
31:46
183
»
Shelly BRENNAN
F
FS
1721
(31:31)
31:47
183
»
Julie BRENNAN
F
FS
1720
(31:31)
31:47
185
»
Emma Brennan
F
FJ
1991
(31:37)
31:50
186
»
Fiona CORCORAN
F
FS
1755
(31:47)
31:54
187
»
Claire MURPHY
F
FS
1862
(31:44)
31:58
188
»
Gemma OBRIEN
F
FS
1874
(31:45)
32:00
189
»
Charlie Curran
M
MS
2167
(31:45)
32:01
190
»
Aishling KINSELLA
SLOT
F
F40
1827
(31:58)
32:01
191
»
Megan COONEY
SLOT
F
FJ
1754
(31:57)
32:02
192
»
Noirin BYRNE
SLOT
F
FS
1728
(32:02)
32:05
193
»
Siobhan DOORLEY
F
F40
1771
(31:45)
32:07
194
»
John DOLAN
M
M50
1769
(31:52)
32:13
195
»
Clare KELLY
F
F40
1823
(31:50)
32:14
196
»
Orla CONNOLLY
SLOT
F
FS
1749
(32:02)
32:14
197
»
Siobhan NIREAMOINN
F
F50
1869
(32:16)
32:16
198
»
Noreen HUGHES
F
FS
1810
(32:03)
32:16
199
»
Anne REYNOLDS
Fit2go
F
F40
1897
(31:53)
32:17
200
»
Sophie Wade
SLOT
F
FJ
1951
(31:51)
32:19
201
»
Alan Edwards
M
1927
(32:11)
32:21
202
»
Aisling KAVANAGH
SLOT
F
1815
(32:17)
32:22
203
»
Maria DOWNEY
SLOT
F
F50
1775
(32:06)
32:23
204
»
Pat TAYLOR
M
M50
1910
(31:56)
32:24
205
»
Joanne CONNOLLY
SLOT
F
FS
1748
(32:11)
32:24
206
»
Celine BUTLER
F
FS
1724
(32:12)
32:25
207
»
Stacey DOYLE
SLOT
F
FS
1781
(31:57)
32:25
208
»
Adam CLARKE
M
MS
1743
(32:11)
32:31
209
»
Irene KAVANAGH
SLOT
F
FS
1816
(32:27)
32:32
210
»
Noel DILLON
SLOT
M
MS
1768
(32:14)
32:37
211
»
Ann Lawler
Fit2go
F
F40
1923
(32:24)
32:47
212
»
Sean MAHON
Fit 2 Go
M
M40
1839
(32:22)
32:51
213
»
Regina OSHEA
SLOT
F
FS
1889
(32:43)
32:53
214
»
Y Bernighan
SLOT
F
F40
1935
(32:44)
32:53
215
»
Dylan Burke
M
MJ
1961
(32:49)
32:54
216
»
Cailum Burke
M
MJ
1962
(32:51)
32:56
217
»
Laren Nichol
F
FJ
2194
(32:57)
32:57
218
»
Ashling OBRIEN
F
FS
1875
(32:44)
32:58
219
»
Ciara NICHOL
F
FS
1868
(32:53)
33:00
220
»
Sandra Bure
F
FS
1960
(32:54)
33:01
221
»
Una Gavin
F
F40
1922
(32:39)
33:02
222
»
Aimee MOORE
SLOT
F
FJ
1851
(33:01)
33:05
223
»
Angela ARCHBOLD
SLOT
F
F40
1701
(32:36)
33:06
224
»
Ann HOVENDEN
F
F40
1809
(32:37)
33:06
225
»
Angela DOWLING
F
F40
1773
(32:55)
33:07
226
»
Noeleen Whelan
SLOT
F
F40
1926
(32:39)
33:08
227
»
Wendy WHITNEY
F
F40
1919
(32:46)
33:10
228
»
Natalie O,Shea
F
FS
2160
(32:41)
33:13
229
»
Anne MULHALL
F
F40
1856
(32:47)
33:16
230
»
Ronan MULHALL
M
M40
1855
(32:45)
33:17
231
»
Sinead FRAYNE
F
F40
1801
(33:10)
33:24
232
»
Catherine FITZPATRICK
SLOT
F
F40
1798
(33:11)
33:24
233
»
Linda DUNNE
SLOT
F
F50
1785
(33:08)
33:25
233
»
Ann BLAKE
SLOT
F
F50
1705
(33:09)
33:25
235
»
Helen DAVIES
Ballyroan Abbeyleix and District
F
FS
1765
(32:59)
33:38
236
»
Lilian MOORE
SLOT
F
F40
1852
(33:17)
33:45
237
»
Sinead GURITY
F
FS
1804
(33:31)
33:55
238
»
Ava KINSELLA
SLOT
F
FJ
1828
(33:40)
33:56
239
»
Rim QUINN
F
F40
1896
(34:05)
34:09
240
»
Lynn MAY
F
F40
1842
(34:11)
34:16
241
»
Justine Wade
F
FS
1953
(33:49)
34:17
242
»
Laura KELLY
F
FS
1822
(34:01)
34:17
243
»
Laura Wade
SLOT
F
FJ
1954
(34:03)
34:18
244
»
Mairead BREEN
SLOT
F
F40
1716
(33:58)
34:20
245
»
Andrea DALTON
SLOT
F
F40
1764
(34:12)
34:24
246
»
Cathy Cradock
SLOT
F
F40
1964
(34:21)
34:44
247
»
Maeve Stewart
F
FS
1957
(34:16)
34:44
248
»
Megan Stewart
SLOT
F
FJ
1958
(34:17)
34:45
249
»
Cohim ONeill
F
FJ
2181
(34:43)
34:56
250
»
Sinead WALL
SLOT
F
FS
1915
(34:30)
35:02
Sida:
<
1
2
>