Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Cara Bundoran Challenge 10k and 10 Mile Race Day 2. 2015
Resultat
Följ täten
Mina favoriter
10 Mile Race
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
869
Sida:
<
1
2
3
4
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Gary MURRAY
St. Malachy's AC
M
MS
6029
(52:34)
52:34
2
»
Tudor MOLDOVAN
Clonliffe Harriers
M
MS
6002
(52:48)
52:48
3
»
Conan MCCAUGHEY
Enniskillen RC
M
MS
5034
(52:51)
52:52
4
»
Paul BARBOUR
Omagh Harriers
M
MS
4985
(52:56)
52:58
5
»
Richard GORMAN
Sligo AC
M
MS
5077
(53:14)
53:16
6
»
Liam FEELY
North Leitrim AC
M
MS
5262
(54:02)
54:02
7
»
Gary SLEVIN
M
MS
6037
(54:04)
54:05
8
»
Adam SPEER
M
MS
4258
(56:53)
56:54
9
»
Seamus Somers
Sligo AC
M
M40
6106
(57:06)
57:06
10
»
Breege Cannolly
North Belfast Harriers
F
FS
6021
(57:40)
57:40
11
»
Stephen CASSIDY
Enniskillen RC
M
MS
6011
(57:45)
57:46
12
»
Michael MURPHY
Tullamore Harriers
M
M40
4634
(58:20)
58:20
13
»
Benny MULLAN
Inishowen AC
M
M40
4681
(58:29)
58:30
14
»
Kevin MCGEE
Rosses AC
M
M40
6008
(58:57)
58:57
15
»
Brian McCrea
M
MS
6096
(58:59)
59:01
16
»
Aidan McMoreland
M
MS
6138
(59:03)
59:06
17
»
Mark LONG
Foyle Valley AC
M
MS
5051
(59:06)
59:08
18
»
James McFadden
M
MS
6039
(59:27)
59:29
19
»
Ciaran McGonagle
M
MS
4224
(59:35)
59:37
20
»
Damien Kennedy
Sligo AC
M
MS
6107
(1:00:04)
1:00:06
21
»
Gregory MURPHY
Clones AC
M
MS
4937
(1:00:02)
1:00:11
22
»
James Crossan
M
MS
6058
(1:00:15)
1:00:17
23
»
Bill DUNCAN
Lifford AC
M
M40
4986
(1:00:19)
1:00:21
24
»
Eamon Doherty
M
M40
6036
(1:00:47)
1:00:47
25
»
Barry LENNON
Raheny Shamrocks
M
MS
4943
(1:00:50)
1:00:52
26
»
Garrett MCGOVERN
M
M40
4847
(1:00:50)
1:01:00
27
»
Steven LOUGHLIN
Newbridge AC
M
MS
5037
(1:01:28)
1:01:31
28
»
Conor Flannery
M
MS
6109
(1:01:36)
1:01:36
29
»
Michael LOGUE
Rosses AC
M
MS
4765
(1:01:56)
1:01:57
30
»
Derek Somerville
M
M40
6056
(1:01:58)
1:02:00
31
»
Michael OCONNELL
Sligo AC
M
M40
4800
(1:02:04)
1:02:06
32
»
No Name Pls Contact Us
6122
(1:02:07)
1:02:07
33
»
David Kearins
M
M40
6078
(1:02:12)
1:02:14
34
»
Kieran Nolan
Mullingar Harriers
M
MS
5249
(1:02:22)
1:02:23
35
»
Colum CAUGHEY
Clones AC
M
M40
4826
(1:02:26)
1:02:30
36
»
Gerry Duddy
M
M50
6040
(1:02:41)
1:02:42
37
»
Cathal MAY
Maguiesbridge Running Club
M
MS
4777
(1:02:41)
1:02:47
38
»
Michael WALSH
Enniskillen RC
M
M40
5260
(1:02:47)
1:02:49
39
»
Joseph Strunks
M
M40
4300
(1:02:49)
1:02:51
40
»
David MCGURRIN
M
MJ
4798
(1:02:33)
1:02:53
41
»
Darren PRICE
Letterkenny AC
M
MS
4832
(1:02:55)
1:02:55
42
»
Colly DOHERTY
M
M40
5026
(1:02:56)
1:02:56
43
»
James MONAGHAN
M
MS
5168
(1:03:07)
1:03:07
44
»
Aidan ONEILL
M
M40
4983
(1:02:55)
1:03:08
45
»
Eamon DUNBAR
Sligo AC
M
M40
5192
(1:03:09)
1:03:11
46
»
Kevin ODOHERTY
M
M40
4969
(1:03:12)
1:03:14
47
»
Claire MCGUIGAN
Lifford AC
F
FS
4611
(1:03:14)
1:03:15
48
»
John CONLON
Letterkenny AC
M
MS
5800
(1:03:20)
1:03:21
49
»
Gary ODONNELL
North West Tri Club
M
MS
5025
(1:03:22)
1:03:25
50
»
Jonny GRAHAM
Ballymena Runners
M
M40
4891
(1:03:25)
1:03:28
51
»
Nigel DAVENPORT
Inishowen AC
M
MS
4991
(1:03:23)
1:03:28
52
»
Pat McCrory
M
M40
6084
(1:03:32)
1:03:33
53
»
Jonathan MCSORLEY
Muck Hogs
M
MS
5163
(1:03:37)
1:03:40
54
»
Emmett KENNEDY
Foyle Valley AC
M
MS
5055
(1:03:51)
1:03:54
55
»
Patrick GIVEN
M
MS
4944
(1:04:04)
1:04:05
56
»
Michael CASSERLY
M
MS
4978
(1:04:15)
1:04:31
57
»
Dave SLATER
Enniskillen RC
M
MS
5100
(1:04:48)
1:04:49
58
»
Conor McLaughlin
M
MS
4239
(1:05:03)
1:05:05
59
»
Derek CALLAGHAN
Finn Valley AC
M
MS
5150
(1:05:14)
1:05:14
60
»
Paul CISGROVE
Letterkenny AC
M
M40
4968
(1:05:51)
1:05:52
61
»
Martin McIvor
Omagh Harriers
M
MS
6038
(1:05:40)
1:05:54
62
»
Martsje HELL
Enniskillen RC
F
FS
5134
(1:05:49)
1:05:57
63
»
Fergal DUFFY
M
M40
4578
(1:05:42)
1:06:00
64
»
Tom SHERIDAN
Enniskillen RC
M
MS
5171
(1:05:51)
1:06:03
65
»
Thomas ANDERSON
M
MS
5188
(1:05:48)
1:06:08
66
»
Marcella Gething
F
F50
5707
(1:06:10)
1:06:10
67
»
Ciron WHORISKEY
M
MS
4588
(1:05:57)
1:06:15
68
»
John OBRIEND
Tir Chonaill AC
M
MS
4778
(1:06:10)
1:06:20
69
»
Martin O'Halloran
Tir Chonaill AC
M
M40
6130
(1:06:30)
1:06:30
70
»
Ciaran Clancy
M
MS
6047
(1:06:36)
1:06:38
71
»
Cathal CASSIDY
Shamrock Runners
M
MS
4952
(1:06:38)
1:06:41
72
»
Liam Hearty
M
MJ
6115
(1:06:08)
1:06:49
73
»
Paul FERRY
M
MS
5175
(1:06:48)
1:06:51
74
»
Pj HAGAN
M
MS
5015
(1:06:51)
1:06:55
75
»
Ben MCCRORY
M
M40
4829
(1:06:40)
1:06:57
76
»
Paul DONNELLY
M
M40
4651
(1:06:56)
1:06:58
77
»
Darryl MEENAGH
Carmen Runners
M
MS
5183
(1:07:18)
1:07:27
78
»
Tom KELLY
North Leitrim AC
M
M40
6160
(1:07:28)
1:07:29
79
»
Collan MCCABE
M
MS
5001
(1:07:08)
1:07:32
80
»
Damian Quinn
M
MS
6069
(1:07:29)
1:07:33
81
»
John TAYLOR
Convoy AC
M
M50
4736
(1:07:32)
1:07:34
82
»
Audrey COLREAVY
F
FS
5135
(1:07:32)
1:07:38
83
»
Gerry MCMANUS
MSC Tri
M
M50
4533
(1:07:24)
1:07:39
84
»
Paul DOHERTY
M
M40
5267
(1:07:47)
1:07:51
85
»
Thomas FARREN
Inishowen AC
M
M40
4688
(1:07:47)
1:07:52
86
»
Martin McGuiness
M
M40
6062
(1:08:02)
1:08:06
87
»
Dale COYLE
Lifford AC
M
M40
4649
(1:08:09)
1:08:14
88
»
Mark QUINN
M
MS
5525
(1:07:41)
1:08:17
89
»
Mark MCGOWAN
M
M40
5206
(1:08:05)
1:08:18
90
»
Kieran COYLE
Optum
M
MS
5091
(1:08:02)
1:08:20
91
»
Patricia McCloskey
F
F40
6134
(1:08:22)
1:08:27
92
»
Noel Hoey
Tir Chonaill AC
M
M40
6103
(1:08:21)
1:08:28
93
»
Barry Coyle
M
MS
4261
(1:07:32)
1:08:29
94
»
Damien O'Keefe
M
M50
6050
(1:08:30)
1:08:38
95
»
Paul DEERING
M
M40
4808
(1:08:42)
1:08:43
96
»
Clint Doherty
M
MS
6057
(1:08:16)
1:08:50
97
»
Malcolm BROWNE
M
M40
4959
(1:08:49)
1:08:54
98
»
Zola FLYNN
Calry AC
F
FS
5213
(1:08:57)
1:08:58
99
»
Tony WARD
Plumpton Green
M
M40
6101
(1:09:02)
1:09:02
100
»
Daragh McDaid
M
MS
4259
(1:09:02)
1:09:02
101
»
Fergal McGee
M
MS
6024
(1:08:54)
1:09:08
102
»
Damien Foley
M
M40
6125
(1:09:16)
1:09:18
103
»
Paul MCGEE
Tir Chonaill AC
M
MS
5161
(1:09:13)
1:09:22
104
»
Rose O Connor
F
FS
6123
(1:09:22)
1:09:22
105
»
Marion Velly
F
FS
6124
(1:09:23)
1:09:23
106
»
Christopher GOAN
M
MS
5099
(1:09:10)
1:09:28
107
»
Conor MCGANDY
Olympian Triathalon Club
M
MS
5289
(1:09:26)
1:09:33
108
»
David HARVEY
Speer performance
M
MS
5170
(1:09:35)
1:09:36
109
»
Peter MCALEER
Omagh Triathlon Club
M
M40
5042
(1:09:34)
1:09:39
110
»
Niall DIAMOND
Omagh Harriers
M
M40
4889
(1:09:29)
1:09:42
111
»
Alan MCGURRAN
M
MS
5000
(1:09:12)
1:10:01
112
»
Matthew COYLE
Foyle Valley AC
M
M50
4793
(1:09:34)
1:10:04
113
»
Seamus DOHERTY
Foyle Valley AC
M
M50
4864
(1:09:42)
1:10:08
114
»
Ryan FLANAGAN
St. Michael's Enniskillen
M
MJ
6166
(1:10:07)
1:10:10
115
»
Jack SCALLON
St. Michael's Enniskillen
M
MJ
6171
(1:10:10)
1:10:10
116
»
Darren BEECROFT
Letterkenny Athletics Club
M
M40
5298
(1:09:51)
1:10:12
117
»
Donna Evans
F
F40
6065
(1:10:12)
1:10:14
118
»
Ronan MATTHEWS
M
MS
4535
(1:10:09)
1:10:14
119
»
Gerard CAMPBELL
Lifford AC
M
M40
5187
(1:10:22)
1:10:22
120
»
Pj GILLESPIE
M
MS
5177
(1:10:07)
1:10:25
121
»
Rory ODONNELL
Enniskillen RC
M
M40
4803
(1:10:09)
1:10:33
122
»
John McKINLEY
Foyle Valley AC
M
M40
4670
(1:10:11)
1:10:33
123
»
Paul MAYE
M
MS
5131
(1:10:12)
1:10:35
124
»
John COYLE
Lifford AC Fit 4 Life
M
M40
4762
(1:10:19)
1:10:39
125
»
Fintan Whelan
M
MS
6079
(1:10:41)
1:10:44
126
»
Una McCool
North Sligo AC
F
FS
5107
(1:10:45)
1:10:49
127
»
Michael Gallagher
M
M40
4228
(1:10:34)
1:10:56
128
»
Hugh SALLY
Naomh Éanna an Ómaigh
M
MS
5106
(1:10:56)
1:11:02
129
»
Marie BOYLE
Letterkenny AC
F
FS
4558
(1:10:56)
1:11:03
130
»
John McDonnell
M
M40
6074
(1:11:13)
1:11:14
131
»
Ronan OROURKE
Carrick AC
M
MS
4990
(1:11:02)
1:11:17
132
»
Tony Hegarty
Brighton
M
M40
6104
(1:11:07)
1:11:21
133
»
Kana Akimoto
North East Runners
F
FS
5699
(1:11:07)
1:11:22
134
»
Paddy CORCORAN
Foyle Valley AC
M
M40
5266
(1:11:05)
1:11:30
135
»
Declan MCCAY
Foyle Valley AC
M
MS
4966
(1:11:12)
1:11:36
136
»
Conor DONNELLY
M
MS
4746
(1:11:37)
1:11:39
137
»
Martin DONNELLY
Letterkenny Tri 247
M
M40
4702
(1:11:36)
1:11:39
138
»
Raymond HOYNES
Lifford AC
M
M40
4751
(1:11:47)
1:11:47
139
»
Anthony MCDAID
M
MS
4666
(1:11:18)
1:11:49
140
»
Dermot McGinley
M
MS
6070
(1:11:40)
1:11:53
141
»
Maoliosa MCHUGH
M
MS
4997
(1:11:37)
1:11:56
142
»
Ciaran Smith
M
MS
6108
(1:11:46)
1:12:08
143
»
Irene CLEMENTS
Enniskillen RC
F
F50
5151
(1:12:02)
1:12:09
144
»
John COYLE
M
M40
4900
(1:12:08)
1:12:13
145
»
Ita KELLY
Lifford AC
F
F40
4608
(1:12:12)
1:12:14
146
»
Michael DUNCAN
Lifford AC
M
M50
4733
(1:12:08)
1:12:14
147
»
Eugene Haigney
M
M40
6094
(1:11:49)
1:12:16
148
»
Don Campbell
M
M50
6087
(1:12:04)
1:12:16
149
»
Kevin SMYTH
M
M50
5207
(1:12:16)
1:12:16
150
»
Tony GRANT
Foyle Valley AC
M
M50
4676
(1:11:57)
1:12:22
151
»
Kevin SMYTH
Rosses AC
M
MS
6009
(1:12:15)
1:12:25
152
»
Paul CONNOLLY
M
MS
5138
(1:12:09)
1:12:26
153
»
Oliver BARRETT
Lifford AC
M
MS
5340
(1:12:21)
1:12:28
154
»
Francie GALLAGHER
M
M40
6016
(1:11:55)
1:12:29
155
»
Denis BONER
Rosses AC
M
M40
5195
(1:11:54)
1:12:32
156
»
John WHORISKEY
M
MS
5128
(1:11:37)
1:12:34
157
»
Seamus FERRY
Milford AC
M
M40
4768
(1:12:09)
1:12:35
157
»
Tim FLANAGAN
Milford AC
M
M40
4769
(1:12:08)
1:12:35
159
»
Philip KELLY
Lifford AC Fit 4 Life
M
MS
4531
(1:12:33)
1:12:38
160
»
Chris SHIELDS
Lifford AC Fit 4 Life
M
MS
4599
(1:12:40)
1:12:43
161
»
Rodney IRWIN
individual
M
M40
5284
(1:12:28)
1:12:44
162
»
John NICHOLSON
M
MS
4887
(1:12:36)
1:12:44
163
»
Martin GALLAGHER
Tir Chonaill AC
M
MS
5276
(1:12:32)
1:12:47
164
»
Ronán OREILLY
M
MS
4918
(1:12:20)
1:12:52
165
»
Andrea KENNEDY
Enniskillen RC
F
F40
5172
(1:12:53)
1:12:53
166
»
Thomas DOHERTY
M
M50
4706
(1:12:51)
1:12:55
167
»
Michael MCBRIDE
M
M50
4848
(1:12:29)
1:12:57
168
»
John SWEENEY
M
M50
4621
(1:12:55)
1:12:58
169
»
Padraic MURPHY
M
MS
5073
(1:12:36)
1:12:59
170
»
Sean CASSIDY
M
M40
5278
(1:12:48)
1:13:02
171
»
Adrian MCHUGH
M
M40
5119
(1:12:47)
1:13:02
172
»
Mark COYLE
M
MS
5253
(1:13:01)
1:13:04
173
»
Pádraig MAGLOINGSIGH
Lifford AC
M
M40
4692
(1:13:02)
1:13:05
174
»
Ton Bangert
M
M60
6090
(1:13:05)
1:13:08
175
»
Barry McCann
M
M50
6082
(1:13:09)
1:13:09
176
»
Michael EARLEY
M
MS
5104
(1:12:53)
1:13:15
177
»
Iggy HOUSTON
Lifford AC
M
M40
4601
(1:13:19)
1:13:21
178
»
Karen Gilmartin
F
F40
6031
(1:13:20)
1:13:26
179
»
Joe Boyle
M
M40
4256
(1:13:13)
1:13:27
180
»
Karen Dolan
F
F40
6137
(1:13:29)
1:13:31
181
»
Cecil WHIESIDE
M
M40
4629
(1:13:28)
1:13:33
182
»
Enda WHELAN
M
M60
5014
(1:13:32)
1:13:34
183
»
Paul Lee
M
M40
6072
(1:13:39)
1:13:44
184
»
Conor HEALY
M
M40
4691
(1:13:43)
1:13:48
185
»
Gerard CRAWFORD
Lifford AC Fit 4 Life
M
MS
4637
(1:13:47)
1:13:51
186
»
Peter COYLE
Bolt
M
M40
4973
(1:13:17)
1:13:54
187
»
Dermot MC GRANAGHAN
Finn Valley AC
M
M40
6019
(1:13:58)
1:13:58
188
»
Richie DUNCAN
Castlefinn running
M
M40
5160
(1:13:45)
1:13:58
189
»
Trevor MCDAID
North Leitrim AC
M
M40
4665
(1:13:59)
1:14:07
190
»
Paddy CROAL
North Leitrim AC
M
M60
4581
(1:14:00)
1:14:09
191
»
David MCNULTY
Lifford AC
M
MS
4528
(1:14:12)
1:14:13
192
»
Michael ROULSTONE
Lifford AC Fit 4 Life
M
M50
4687
(1:14:06)
1:14:14
193
»
Sean COLREAVY
M
MS
5136
(1:13:45)
1:14:15
194
»
Julie MCMULLIN
Tir Chonaill AC
F
F40
4758
(1:14:14)
1:14:18
195
»
Brian MCGONAGLE
Tir Chonaill AC
M
M40
4683
(1:13:57)
1:14:20
196
»
Eugene LANGAN
M
MS
4557
(1:13:56)
1:14:25
197
»
Cian McKeon
M
MS
6068
(1:13:31)
1:14:27
198
»
Alan FRENCH
M
MS
4926
(1:14:16)
1:14:29
199
»
Paul MCNAMEE
Lifford AC
M
M40
4607
(1:14:29)
1:14:32
200
»
Mark CASSIDY
M
MS
5031
(1:14:09)
1:14:32
201
»
Albert LAW
Omagh Harriers
M
M50
4942
(1:14:35)
1:14:38
202
»
Joe Davey
M
M50
6135
(1:14:27)
1:14:41
203
»
Leon McKee
M
MS
6025
(1:13:46)
1:14:44
204
»
Philip BROWNE
Run LK
M
M40
4921
(1:14:07)
1:14:44
205
»
Eddie SHERRY
Clones AC
M
MS
4726
(1:14:04)
1:14:45
206
»
Michelle SWEENEY
F
FS
6085
(1:14:37)
1:14:46
207
»
Barry SHANNON
Cuilcagh Triathlon Club
M
M40
5272
(1:14:25)
1:14:46
208
»
David NEILL
M
MS
5286
(1:14:23)
1:14:47
209
»
Denis MURPHY
Crusaders AC
M
M50
5143
(1:14:19)
1:14:48
210
»
Thomas DUFFY
M
MS
4577
(1:14:30)
1:14:52
211
»
Neil DIAMOND
Foyle Valley AC
M
M40
4814
(1:14:32)
1:14:55
212
»
Damien MOORE
Lifford AC
M
M40
4709
(1:14:51)
1:14:57
213
»
Sean O'Kane
M
MS
6028
(1:14:16)
1:14:57
214
»
Enda MCNULTY
M
M40
5113
(1:14:21)
1:14:59
215
»
Declan MCGROARY
St Nauls Runners
M
MS
4552
(1:14:33)
1:15:02
216
»
Niamh NICHOLSON
F
FS
4888
(1:15:05)
1:15:05
217
»
Brian Rice
M
MS
6049
(1:14:50)
1:15:11
218
»
Anthony Boyce
M
MS
6027
(1:14:51)
1:15:11
219
»
David FORAN
M
MS
4972
(1:14:23)
1:15:12
220
»
Gary GALLAGHER
Corran AC
M
M40
5210
(1:15:11)
1:15:17
221
»
Seamie CANNON
M
MS
5044
(1:15:03)
1:15:18
222
»
Paddy TOURISH
Lifford AC
M
M50
4693
(1:15:17)
1:15:21
223
»
Joe MCNULTY
Lifford AC Fit 4 Life
M
M40
4590
(1:15:22)
1:15:25
224
»
Ryan MCLAUGHLIN
M
MS
4625
(1:15:00)
1:15:26
225
»
Barry MALONE
M
MS
4860
(1:14:55)
1:15:27
226
»
Michael WARD
Omagh Harriers
M
M40
4925
(1:15:29)
1:15:31
227
»
Catherine DONLON
North Sligo AC
F
F40
5057
(1:15:24)
1:15:31
228
»
Dominic CARLIN
Lifford AC
M
M40
4640
(1:15:32)
1:15:32
229
»
Conor DAY
M
MS
5297
(1:14:53)
1:15:32
230
»
Martin MALLON
Shamrock Runners
M
MS
4951
(1:14:56)
1:15:33
231
»
Mark MCGINLEY
Foyle Valley AC
M
M40
4747
(1:15:10)
1:15:35
231
»
Susanne OBEIRNE
F
F40
5010
(1:15:21)
1:15:35
233
»
Trevor Cawley
M
MS
6067
(1:14:41)
1:15:36
234
»
John McGinn
M
M50
6088
(1:15:30)
1:15:36
235
»
Liam BROMLEY
M
M40
4518
(1:15:37)
1:15:44
236
»
Richard MCNEILL
M
M40
5059
(1:15:21)
1:15:47
237
»
Liam CLEARY
Lifford AC Fit 4 Life
M
M40
4560
(1:15:46)
1:15:50
238
»
Enda HUGHES
North Leitrim AC
M
M40
4845
(1:15:25)
1:15:58
239
»
Darragh ONEILL
M
MS
4626
(1:15:39)
1:16:04
240
»
Declan MVCALEER
Lifford AC Fit 4 Life
M
M40
4664
(1:15:59)
1:16:04
241
»
Catherine MONAGHAN
F
F50
4913
(1:16:06)
1:16:10
242
»
Claire QUINN
F
F40
4605
(1:15:53)
1:16:12
243
»
Cathal Harvey
M
MS
6045
(1:15:52)
1:16:13
244
»
Shane GALLAGHER
M
MS
5023
(1:16:14)
1:16:14
245
»
Stephen CROSS
M
M40
5024
(1:16:07)
1:16:14
246
»
Mary DUFFY
F
F40
4579
(1:15:52)
1:16:16
247
»
Jonathan Edwards
M
MS
4222
(1:16:20)
1:16:20
248
»
Linda WALSH
Enniskillen RC
F
F40
5261
(1:16:12)
1:16:21
249
»
Declan COX
M
M40
4830
(1:16:25)
1:16:25
250
»
Michael Hearl
Muck Hogs
M
MS
4818
(1:15:58)
1:16:27
Sida:
<
1
2
3
4
>