Svenska
English
Français
Suomi
to view full results on smart phone rotate to landscape mode...
Resultat från Patsy Kelly 5k 2015
Resultat
Följ täten
Mina favoriter
5km
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
816
Sida:
<
1
2
3
4
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Gideon Kizmosop
Project Africa Athletics
M
MS
2561
(14:34)
14:34
2
»
Paddy Hamilton
Slieve Gullion Runners
M
MS
777
(15:13)
15:13
3
»
Martin Cox
Project Africa Athletics
M
MS
2551
(15:28)
15:28
4
»
Brian Mccluskey
North East Runners
M
MS
713
(15:35)
15:35
5
»
Maurice Mcmahon
North East Runners
M
M40
195
(15:48)
15:48
6
»
Paul Gleeson
Clones AC
M
MS
478
(15:58)
15:58
7
»
Simon Ryan
Raheny Shamrock AC
M
MS
2508
(16:05)
16:05
8
»
Paul Smith
Drogheda & District AC
M
MS
557
(16:06)
16:06
9
»
Shane Toner
Glenmore AC
M
MS
99
(16:09)
16:09
10
»
Joe McKevitt
Slieve Gullion Runners
M
MS
2573
(16:27)
16:27
11
»
Shane Brady
Clones AC
M
MS
534
(16:33)
16:33
12
»
Sarah Mulligan
DSD
F
FS
2546
(16:49)
16:49
13
»
Stephen Mulholland
North East Runners
M
MS
461
(16:53)
16:53
14
»
Simon Allen
North East Runners
M
M40
392
(16:57)
16:57
15
»
Gregory Murphy
Clones AC
M
MS
437
(16:57)
16:57
16
»
Peter Hearty
Accent Coaching
M
MS
113
(17:01)
17:02
17
»
Barry Meegan
North East Runners
M
MS
654
(17:02)
17:03
18
»
Niall Fergus
North East Runners
M
MS
54
(17:04)
17:04
19
»
Niall Gorham
North East Runners
M
MS
655
(17:07)
17:07
20
»
Stuart Marry
Star of the Sea
M
M40
2557
(17:21)
17:22
21
»
George Shields
North East Runners
M
M50
699
(17:23)
17:24
22
»
Colm Kirke
Clones AC
M
MS
428
(17:23)
17:24
23
»
Maciej Brumm
Newry TRI
M
MS
134
(17:26)
17:26
24
»
Aonghus Rooney
Dunleer AC
M
MS
2579
(17:29)
17:29
25
»
Raymond Carolan
Carrick Aces
M
M40
564
(17:35)
17:35
26
»
Pauric Brady
Mullingar harriers
M
MS
304
(17:34)
17:35
27
»
Selznah Kangogo
Project Africa Athletics
F
FS
2562
(17:37)
17:37
28
»
Gordon Macardle
Carrick Aces
M
M40
568
(17:38)
17:38
29
»
Bryan Barry
Cilles AC
M
MS
449
(17:37)
17:41
30
»
Pat Fitzpatrick
Dunleer AC
M
M40
295
(17:45)
17:45
31
»
Aidan Cunningham
North East Runners
M
M40
325
(17:53)
17:53
32
»
Anthony Connolly
Dunleer AC
M
MS
565
(17:52)
17:53
33
»
Andy Harrington
Carrick Aces
M
MS
674
(17:56)
17:56
34
»
Brian Martin
Drogheda & District AC
M
MS
2520
(17:59)
17:59
35
»
Michael King
Raheny Shamrock AC
M
M40
232
(18:13)
18:14
36
»
Ciaran Walsh
Glenmore AC
M
MS
502
(18:15)
18:15
37
»
Eugene Burns
Dunleer AC
M
MS
190
(18:16)
18:18
38
»
Tony Mulligan
Glenmore AC
M
M40
128
(18:19)
18:19
39
»
Colin Mullen
North East Runners
M
MS
267
(18:19)
18:22
40
»
Paul Lyons
M
MS
2564
(18:20)
18:22
41
»
Anne Linden
Carrick Aces
F
FS
253
(18:26)
18:26
42
»
Michelle Cox
Newbridge
F
FS
678
(18:32)
18:32
43
»
Mike Keely
City Of Derry Saprtans
M
M50
2533
(18:30)
18:34
44
»
Ronan Healy
North East Runners
M
MS
700
(18:34)
18:35
45
»
Patrick Cassidy
Carrick Aces
M
MS
668
(18:36)
18:36
46
»
Kenneth Mcbride
Glenmore AC
M
M50
256
(18:42)
18:42
47
»
Kyle Norton
Black & White
M
MS
205
(17:22)
18:44
48
»
Brendan Reid
North East Runners
M
M40
371
(18:45)
18:45
49
»
Bernard Hamill
Slieve Gullion Runners
M
MS
644
(18:47)
18:49
50
»
Paul Conroy
Raheny Shamrock AC
M
M40
2525
(18:47)
18:50
51
»
Luke Finley
St Peters AC
M
MS
393
(18:53)
18:53
51
»
Eamonn Mcmahon
North East Runners
M
M50
117
(18:53)
18:53
53
»
Dermot O Connor
M
MS
584
(18:50)
18:53
54
»
Aidan Duffy
North East Runners
M
MS
317
(18:54)
18:54
55
»
Karen Lavelle
Star of the Sea
F
F40
732
(18:55)
18:55
56
»
Andy Gray
North East Runners
M
MS
53
(18:54)
18:55
57
»
Mantas Ambraziejus
North East Runners
M
MS
2522
(19:01)
19:04
58
»
Dillon Carolan
Carrick Aces
M
MS
659
(19:08)
19:08
59
»
Gerry Kenny
North East Runners
M
M50
320
(19:10)
19:11
60
»
Frank Doyle
M
MS
770
(19:08)
19:12
61
»
Patrick Hearty
North East Runners
M
M40
319
(19:11)
19:13
62
»
Paul Mullen
M
MS
382
(19:18)
19:22
63
»
Leo Gallagher
M
MS
467
(19:06)
19:24
64
»
Terry Eakin
NORTH DOWN
M
M60
28
(19:23)
19:25
65
»
Paul Hyland
North East Runners
M
MS
420
(19:24)
19:25
66
»
Eamonn Rogers
M
MS
476
(19:25)
19:25
66
»
Karen Costello
Dunleer AC
F
FS
417
(19:25)
19:25
68
»
Paul Filipiak
Cilles AC
M
MS
78
(19:25)
19:28
69
»
Paddy Murphy
Drogheda & District AC
M
M40
566
(19:27)
19:29
70
»
Patrick Treanor
Gym Tech Running Club
M
MS
408
(19:22)
19:30
71
»
Declan Roe
Mountpleasant AC
M
M40
723
(19:30)
19:35
72
»
Colm Mcdonnell
Clonliffe Harriers
M
M40
131
(19:21)
19:36
73
»
Hugh Mc Nulty
North East Runners
M
MS
266
(19:32)
19:38
74
»
Alan Callan
North East Runners
M
MS
34
(19:38)
19:40
75
»
Paul Mitchell
Tallaght AC
M
MS
188
(19:38)
19:43
76
»
Gerard Mcaleenan
club pulse runners
M
M40
336
(19:31)
19:44
77
»
Declan Greene
North East Runners
M
M40
357
(19:45)
19:46
78
»
Paddy Mccabe
Carrick Aces
M
M40
689
(19:45)
19:46
79
»
Gavin Molloy
Team Carrie
M
MS
2563
(19:31)
19:48
80
»
Colin Mcbride
Carrick Aces
M
MS
388
(19:49)
19:49
81
»
Andy Califf
North East Runners
M
M40
165
(19:50)
19:51
82
»
Brian Todd
Orange Grove
M
M60
2552
(19:48)
19:51
83
»
Joesph Cunningham
North East Runners
M
M50
451
(19:54)
19:54
84
»
Martin Duffy
North East Runners
M
M40
680
(19:46)
19:55
85
»
Rose Lambe
Carrick Aces
F
F50
249
(19:54)
19:55
86
»
Feargal Garvin
North East Runners
M
MS
51
(19:55)
19:55
87
»
Bernard Crombie
M
MS
594
(19:52)
19:56
88
»
Pat Rocks
Newry City Runners
M
M60
243
(19:56)
19:56
89
»
Kana Akimoto
North East Runners
F
FS
33
(19:54)
19:57
90
»
Conor Cooney
Drogheda & District AC
M
M60
480
(19:56)
19:58
91
»
Paul Quigley
North East Runners
M
M50
342
(19:57)
19:59
92
»
Ewan Mcenteggart
Kilkerly Emmets GFC
M
MS
666
(19:58)
20:03
93
»
Jackser Reilly
Drogheda & District AC
M
M50
2530
(20:07)
20:10
94
»
Sean Brady
M
MS
233
(20:08)
20:12
95
»
Laura Mathews
North East Runners
F
FS
112
(20:12)
20:14
96
»
James Mccarron
St Gerards AC
M
MS
717
(20:07)
20:15
97
»
John Fox
Clan Na Gael
M
M40
724
(20:07)
20:16
98
»
Audruis Gaudautis
North East Runners
M
MS
667
(20:14)
20:20
99
»
Karen Mccrystal
North East Runners
F
FS
479
(20:23)
20:24
100
»
Derek English
M
M40
775
(20:17)
20:27
101
»
Andrew Kearney
M
MS
535
(20:25)
20:29
102
»
Kenneth Byrne
Setanta Tri
M
M40
29
(20:25)
20:30
103
»
Paul Campbell
M
MS
255
(19:59)
20:32
104
»
Conor Mccormick
M
MS
525
(20:30)
20:35
105
»
Rhys Shields
M
MS
151
(20:26)
20:37
106
»
Rebecca Carolan
Boyne AC
F
F40
477
(20:32)
20:38
107
»
Niall Mcgahon
Clan Na Gael
M
MS
339
(20:32)
20:39
108
»
Jim Nolan
Drogheda & District AC
M
M50
2536
(20:38)
20:40
109
»
Martin Mccahey
Carrick Aces
M
M40
311
(20:35)
20:41
110
»
Eunan Whyte
M
M40
450
(20:37)
20:42
111
»
Paul Carr
M
MS
571
(20:22)
20:42
112
»
Caitlin Mulholland
St Gerards AC
F
FS
462
(20:34)
20:43
113
»
Patrick Farrell
M
M40
663
(20:44)
20:48
114
»
Paul Duffy
North East Runners
M
MS
362
(20:39)
20:51
115
»
Laurence Ohagan
M
M40
377
(20:38)
20:54
116
»
Austin Reid
North East Runners
M
M50
349
(20:51)
20:55
117
»
Ryan Matthews
Blayney Rockets
M
MS
225
(20:43)
20:55
118
»
Paddy Eccles
Blackrock AC Fit for Life
M
M40
169
(20:55)
20:56
119
»
Una Breen
Blackrock AC
F
F40
727
(20:52)
20:57
120
»
Caoimhe Lynch
F
FS
772
(20:53)
20:58
121
»
Elaine Walls
Carrick Aces
F
F40
400
(20:54)
20:59
122
»
Lillian O'hanlon
Slieve Gullion Runners
F
F40
643
(20:55)
20:59
123
»
Michelle Traynor
North East Runners
F
FS
359
(20:55)
21:00
124
»
Roger Tegart
Drogheda & District AC
M
M40
88
(21:00)
21:01
125
»
Gerard Roe
North East Runners
M
M40
337
(20:57)
21:02
126
»
Kim Lynch
Oran's Foundation
F
FS
493
(21:04)
21:05
127
»
Keith O Brien
liquid motion triathlon club
M
MS
291
(20:45)
21:08
128
»
Brian Morrissey
Setanta Tri
M
M40
548
(21:01)
21:09
128
»
Joan Neary
Dunleer AC
F
F40
335
(21:00)
21:09
130
»
Nuala Reilly
Drogheda & District AC
F
F50
87
(21:09)
21:10
131
»
Niall Caraher
M
MS
432
(21:06)
21:11
132
»
Colin Mc Ardle
Carrick Aces
M
MS
153
(21:05)
21:12
133
»
Jp Mcaree
Carrick Aces
M
MS
672
(21:09)
21:14
134
»
Brian Lynch
Clan Na Gael
M
M40
730
(21:07)
21:15
135
»
Damian Martin
Carrick Aces
M
M40
597
(21:14)
21:15
136
»
Rory Cullough
Team Carrie
M
M40
2548
(21:07)
21:16
137
»
Michael Englishby
Newry City Runners
M
M40
221
(21:16)
21:19
138
»
Cormac Canning
Drogheda & District AC
M
MS
470
(21:01)
21:19
139
»
Fergal Quinn
Carrick Aces
M
MS
152
(21:14)
21:20
140
»
Paul Dullaghan
North East Runners
M
M40
166
(21:14)
21:21
141
»
Eugene McCrink
Slieve Gullion Runners
M
M40
774
(21:20)
21:22
142
»
Trevor Egan
M
MS
322
(21:19)
21:22
143
»
Martin Murphy
St Brigids
M
M40
114
(21:23)
21:23
144
»
Pat Ferguson
Glenmore AC
M
M40
435
(21:12)
21:24
145
»
Rosemary Hutcheson
Star of the Sea
F
F40
575
(21:22)
21:25
146
»
Thomas Mcgivern
Renbukan Dundalk Judo Club
M
M40
176
(20:57)
21:27
147
»
Mick Keating
M
M40
103
(21:13)
21:28
148
»
Stephen Smyth
Blackrock AC
M
M40
308
(21:14)
21:29
148
»
Keith Cunningham
M
MS
776
(21:18)
21:29
150
»
Eamonn Kelly
North East Runners
M
MS
366
(21:27)
21:32
151
»
Sean Mckenna
M
MS
537
(21:15)
21:36
152
»
Derek Tuite
M
M50
2543
(21:28)
21:37
153
»
Liam Murphy
Clan Na Gael
M
M40
687
(21:10)
21:37
154
»
Adrian Gogarty
Drogheda & District AC
M
M40
91
(21:21)
21:38
155
»
Maurice Hackett
Star of the Sea
M
MS
2559
(21:17)
21:38
156
»
Gary Martin
Wolfe Tones GFC
M
MS
2519
(21:37)
21:41
157
»
Gerard Mccaffrey
North East Runners
M
M40
36
(21:20)
21:42
158
»
Carmel Keenan
Drogheda & District AC
F
F40
66
(21:39)
21:43
159
»
Fintan Watters
M
F50
617
(21:35)
21:44
160
»
John Holmes
Dunleer AC
M
M40
448
(21:26)
21:49
161
»
John O Byrne
Star of the Sea
M
M40
2556
(21:29)
21:50
162
»
Oisin Hughes
Blackrock AC
M
MS
391
(21:51)
21:51
163
»
Paul Challoner
M
MS
2512
(21:07)
21:57
164
»
Karen Caldwell
North East Runners
F
F40
10
(21:52)
21:57
165
»
Conor Manning
M
MS
2506
(21:43)
21:57
166
»
Henry Campbell
Carrick Aces
M
MS
598
(21:52)
21:58
167
»
Leonard Butterly
M
M40
2542
(21:51)
21:59
168
»
Laura Mahony
Belfast Running Club
F
FS
429
(21:52)
22:00
169
»
Noel Wheaney
North East Runners
M
M40
760
(21:57)
22:03
170
»
Roisin Donnelly
F
F40
194
(21:57)
22:03
171
»
Gerry Mee
M
MS
405
(21:21)
22:05
172
»
Donnchadh Hughes
Blackrock AC
M
MS
390
(21:54)
22:05
173
»
Jim-Pat Dwyer
M
MS
330
(21:41)
22:08
174
»
Ronan Carey
Dromiskin Fit Club
M
M40
693
(21:55)
22:12
175
»
Rob Power
Drogheda & District AC
M
MS
281
(22:09)
22:12
176
»
John Mccarthy
M
MS
102
(22:00)
22:16
177
»
Seamus O Hanlon
Clan Na Gael
M
M40
2527
(22:08)
22:16
178
»
Martin Mckeever
Clan Na Gael
M
M40
681
(21:51)
22:17
179
»
Fintan Rogers
North East Runners
M
M40
2526
(22:13)
22:19
180
»
Aileen Connolly
Raheny Shamrock AC
F
FS
2547
(22:17)
22:21
181
»
Kevin Dunne
North East Runners
M
MS
276
(22:12)
22:21
182
»
Nicola Courtney
Dunleer AC
F
F40
418
(22:15)
22:22
183
»
Stuart Kerr
Cilles AC
M
M40
245
(22:11)
22:23
184
»
Michael O'brien
Clan Na Gael
M
M40
720
(22:18)
22:23
185
»
Niall Rafferty
Clan Na Gael
M
MS
688
(21:53)
22:23
186
»
Sandra Doheny
Dunleer AC
F
F40
651
(22:13)
22:25
187
»
Jodie Mullen
Star of the Sea
F
FS
2554
(22:26)
22:29
188
»
Louise Maloney
Star of the Sea
F
F40
2553
(22:29)
22:31
189
»
Carmel Mcenaney
Carrick Aces
F
FS
406
(22:34)
22:34
190
»
Caoimhin Garavaglia
Dromiskin Fit Club
M
M40
297
(22:17)
22:35
191
»
Aidan Mcardle
M
M40
294
(22:30)
22:36
192
»
Eilis Nic An Fhaill
F
FS
107
(22:12)
22:38
193
»
Barry Duffy
Slieve Gullion Runners
M
M40
2580
(22:39)
22:39
194
»
David Kearns
M
MS
292
(22:15)
22:40
195
»
Orlaith Kirk
Belfast Running Club
F
FS
60
(22:31)
22:40
196
»
Jane Glynn
Drogheda & District AC
F
FS
514
(22:39)
22:42
197
»
Jaqueline Mathews
Dunleer AC
F
F40
2537
(22:34)
22:47
198
»
Raymond Byrne
M
MS
402
(22:07)
22:49
199
»
Leah Mooney
St Gerards AC
F
FS
440
(22:21)
22:50
200
»
Sean Mooney
M
MS
439
(22:21)
22:50
201
»
Mary Mcardle
North East Runners
F
F40
642
(22:44)
22:51
202
»
Lou Mclaughlin
Clones AC
F
FS
490
(22:36)
22:53
203
»
Bernie Moroney
Dromiskin Fit Club
F
F40
695
(22:38)
22:53
204
»
Andrew Quinn
North East Runners
M
MS
379
(22:39)
22:53
205
»
Thomas Sharkey
M
MS
409
(22:08)
22:57
206
»
Amanda Branigan
North East Runners
F
F40
15
(22:45)
22:57
207
»
Gavin Agnew
Carrick Aces
M
MS
533
(22:54)
22:58
208
»
Michael Lindon
M
M40
580
(22:56)
22:59
209
»
Niall Edlin
M
MS
361
(22:45)
23:01
210
»
Peter Ryan
Team Carrie
M
M40
529
(22:44)
23:01
211
»
Jack Martin
M
MS
794
(22:25)
23:02
212
»
Conor Bell
Oran's Foundation
M
MS
486
(22:21)
23:02
213
»
Attracta Magennis
Newry City Runners
F
F40
411
(23:05)
23:08
214
»
Colin Carragher
M
MS
401
(22:26)
23:09
215
»
Alan Mer
F
FS
403
(22:26)
23:09
216
»
Gerard Rafferty
M
MS
613
(22:43)
23:11
217
»
Gavin Duffy
M
MS
604
(23:00)
23:12
218
»
Colin O'Hare
M
MS
798
(22:33)
23:14
219
»
Kevin Mcenteggart
Kilkerly Emmets GFC
M
M40
665
(23:06)
23:16
220
»
Adrian Kelly
M
M40
20
(22:54)
23:17
221
»
Aileen Fitzgerald
Blackrock AC
F
FS
519
(22:48)
23:17
222
»
John Mccooey
North East Runners
M
M50
344
(23:18)
23:18
223
»
Paraic Walsh
Carrick Aces
M
M40
721
(23:15)
23:19
224
»
Tina Mckeever
Clan Na Gael
F
FS
682
(22:55)
23:22
225
»
Emily Cumiskey
North East Runners
F
FS
343
(23:08)
23:22
226
»
Brian Conlon
M
M40
675
(23:00)
23:23
227
»
Patrick McGuirk
North East Runners
M
M60
2510
(23:17)
23:24
228
»
Gavin Bridgette
M
MS
556
(23:05)
23:25
229
»
Robert Kenwright
Mountpleasant AC
M
MS
503
(23:07)
23:26
230
»
Thomas Campbell
Dromiskin Fit Club
M
M40
696
(23:13)
23:29
231
»
Eilis Linden
Carrick Aces
F
FS
427
(23:23)
23:29
232
»
John Kirk
M
MS
2513
(22:40)
23:30
233
»
Helga Mcdonnell
Drogheda & District AC
F
F40
288
(23:30)
23:30
234
»
David Birch
Drogheda & District AC
M
M40
275
(23:21)
23:31
235
»
Niamh Bingham
F
FS
602
(23:19)
23:32
236
»
Fiona Murphy
Drogheda & District AC
F
FS
585
(23:30)
23:34
237
»
Mark Reid
M
MS
350
(23:17)
23:35
238
»
David Callan
Carrick Aces
M
MS
636
(23:29)
23:36
239
»
Peter Harper
M
M40
2565
(23:35)
23:38
240
»
Stephen O'hare
Clan Na Gael
M
MS
305
(23:17)
23:39
241
»
Martin O'hare
Clan Na Gael
M
M50
306
(23:17)
23:40
242
»
Mary O'Carroll
Blackrock AC, Dublin
F
F40
133
(23:25)
23:41
243
»
Marie Smith
Innyvale AC
F
F40
744
(23:35)
23:43
244
»
Jenny McGuinness
F
FS
781
(22:55)
23:44
245
»
Yvonne Mcmahon
Drogheda & District AC
F
F40
589
(23:40)
23:44
246
»
Deirdre Loughran
F
FS
469
(23:39)
23:46
247
»
Vincent Litchfield
Clan Na Gael
M
M40
701
(23:39)
23:50
248
»
Ciaran Hand
M
M50
523
(23:40)
23:51
249
»
Sylvia Mckenna
Blackrock AC
F
FS
472
(23:42)
23:51
250
»
Barney Flanery
Drogheda & District AC
M
M50
2539
(23:45)
23:52
Sida:
<
1
2
3
4
>