Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Terenure 5 Mile 2015
Resultat
Följ täten
Mina favoriter
5Mile
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
501 - 750
av totalt
1240
Sida:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
501
»
Lauren HUDSON
Bros Pearse
F
FO
999
(39:55)
40:39
502
»
Anne DONOVAN
F
F40
714
(39:52)
40:41
503
»
Colin MACGONAGLE
M
MO
826
(40:10)
40:42
504
»
Keith HAZLEY
Run BMC
M
M55
764
(39:42)
40:42
505
»
Rachel HYLAND
RSP
F
F35
521
(39:56)
40:42
506
»
Jim O'NEILL
M
M45
912
(39:42)
40:43
507
»
Fergal ONEILL
M
MO
518
(39:52)
40:47
508
»
Gary MURPHY
Bros Pearse
M
M45
1023
(39:53)
40:49
509
»
Joseph BIRCHALL
M
M45
635
(40:24)
40:49
510
»
Doug LOEFFLER
M
MO
2928
(40:50)
40:50
511
»
Ciara MULLALY
Bros Pearse
F
FO
1031
(40:10)
40:51
512
»
John OSULLIVAN
DLPR
M
M40
207
(39:44)
40:52
513
»
Richard McCarthy
M
MO
2990
(40:16)
40:53
514
»
Finnian O Neill
M
MO
1164
(39:59)
40:54
515
»
Ros COLLERY
F
F35
566
(40:03)
40:55
516
»
Naomi GILKER
Rathfarnam WSAF
F
FO
325
(40:55)
40:55
517
»
Christian LEAHY
M
M40
814
(40:55)
40:55
518
»
Fadzrie Azim FERHATDEBA
M
MO
499
(39:56)
40:57
519
»
Robert NEFF
M
MO
1288
(40:02)
41:00
520
»
Ronny ELSE
M
MO
723
(40:06)
41:03
520
»
Emma BOLAND
F
FO
637
(40:06)
41:03
522
»
Dave BRADY
Raheny Shamrock
M
M60
1077
(40:33)
41:04
523
»
Brendan MCEVOY
M
M40
856
(39:54)
41:05
524
»
Emer SLATTERY
F
963
(41:05)
41:05
525
»
Lucia PRIHODOVA
F
FO
427
(40:15)
41:06
526
»
Matthew BRACKEN
M
M35
527
(40:14)
41:07
527
»
Sarah KELLY
F
FO
530
(40:19)
41:08
528
»
Blaire MULVEY
F
FO
1216
(39:54)
41:10
529
»
Paul HAYCOCK
M
MO
586
(40:32)
41:10
530
»
Warren NOVIS
M
MO
897
(40:54)
41:12
531
»
Derek BOWENS
M
MO
639
(40:55)
41:15
532
»
Thelma MCLOUGHLIN
F
FO
323
(41:16)
41:16
533
»
Rob WALSHE
M
M35
2944
(40:25)
41:19
534
»
Claire FITZPATRICK
F
F40
588
(40:34)
41:21
535
»
Fintan MCGROGAN
M
M35
295
(40:48)
41:22
536
»
Susan REILLY
Dublin Front Runners
F
F40
369
(40:23)
41:25
537
»
Damien MOLLOY
M
M50
1210
(40:38)
41:26
538
»
Barry STEVENSON
M
MO
315
(40:44)
41:26
539
»
Joe COLLINS
M
M45
460
(40:22)
41:27
540
»
Liam MCLOUGHLIN
Racing Club Benildus
M
M60
520
(40:35)
41:27
541
»
Kerry RODGERS
Blackburn Road Runners
F
FO
1228
(41:29)
41:29
542
»
Valerie WATT
F
F45
986
(40:53)
41:32
543
»
Joanne SCOTT
-0
F
FO
492
(40:32)
41:32
544
»
Fidelma HOGAN
Coombe Hospital
F
FO
1043
(40:39)
41:32
545
»
Charlene CARTY
F
F35
274
(40:33)
41:33
546
»
Eavan CONNOLLY
F
FO
598
(40:54)
41:33
547
»
Kevin KINGSTON
M
M35
1200
(40:26)
41:34
548
»
Alan JUDGE
M
MO
783
(40:58)
41:35
549
»
Patrick GARRY
M
M55
750
(40:37)
41:36
550
»
Juan TORRECILLAS
M
MO
974
(41:27)
41:39
550
»
Gordon MURRAY
M
M35
90
(40:58)
41:39
552
»
Paul QUINLAN
M
M40
931
(40:24)
41:40
553
»
Elaine KEENAN
F
F45
790
(40:50)
41:41
554
»
Aedin DILLON
F
F40
564
(40:38)
41:43
555
»
Eoin SMULLEN
M
M35
553
(41:02)
41:43
555
»
Emma PHIBBS
F
FO
563
(41:00)
41:43
557
»
Thomas CURRAN
M
M40
278
(40:47)
41:45
558
»
Darren MORRELL
M
MO
420
(39:51)
41:45
559
»
Lee ATKINS
Raheny Shamrock
M
M40
1075
(41:00)
41:45
560
»
Susan BRENNAN
F
F55
445
(40:54)
41:46
561
»
David BYRNE
Lisney
M
M35
1155
(40:55)
41:46
562
»
Gemma FAY
F
FO
1249
(41:11)
41:46
563
»
Mary MCCARTHY
Run BMC
F
F50
281
(41:27)
41:46
564
»
Alan HAYDEN
M
MO
1191
(40:58)
41:46
565
»
Liam BRADY
M
M35
2995
(40:48)
41:47
566
»
Sheena MAGUIRE
F
F40
13
(41:33)
41:47
567
»
Remona ONEILL
F
F35
417
(40:54)
41:48
568
»
Jessica JORDAN
F
FO
781
(41:03)
41:49
569
»
Deirdre KINAHAN
F
F35
157
(41:40)
41:50
570
»
Brenda KYLE
F
F35
810
(41:03)
41:51
571
»
Emily MORAN
F
F35
878
(41:04)
41:51
572
»
Karl BYRNE
M
M40
1299
(41:06)
41:52
573
»
Avril SPENCER
F
F40
971
(41:09)
41:53
574
»
Jane HIGGINS
F
F50
102
(41:03)
41:54
575
»
Tom KINSELLA
M
M45
805
(41:07)
41:54
576
»
Aileen COUGHLAN
Rathfarnam WSAF
F
FO
1289
(41:12)
41:55
577
»
Gráinne MAC GIOLLA RÍ
Forget The Gym
F
F45
825
(40:42)
41:55
578
»
Tony POWER
M
M45
1238
(40:43)
41:55
579
»
Gary POWER
M
MO
458
(41:24)
41:56
580
»
Colum REILLY
M
M40
1262
(40:52)
41:57
581
»
Tony MARTIN
Civil Service Harriers
M
M65
837
(41:21)
41:57
582
»
Una HEARTY
Run BMC
F
F50
241
(40:55)
41:59
583
»
Raffaele TACCA
M
M35
360
(41:34)
41:59
584
»
David MITTEN
M
M50
227
(40:45)
42:00
585
»
Daniel LOGAN
M
MO
443
(41:29)
42:00
586
»
Louise POOLE
F
F35
515
(41:07)
42:01
587
»
Conor MCGUINESS
M
M40
2973
(41:11)
42:02
588
»
Emer MURPHY
F
FO
1217
(41:06)
42:03
589
»
Caitriona BOWENS
F
F35
533
(41:26)
42:05
590
»
Noel MCENEANEY
M
M45
365
(40:47)
42:05
591
»
Anne WALL
F
FO
320
(41:00)
42:07
592
»
Dane ORMONDE
M
MO
405
(41:34)
42:07
593
»
Catherine CORNALL
Run BMC
F
F55
691
(41:06)
42:08
594
»
Christopher POOLE
M
M40
514
(41:39)
42:08
595
»
Cathal BREEN
M
M35
2957
(41:00)
42:10
596
»
Anges HAYES
F
F50
1283
(41:32)
42:10
597
»
Ellen GOODYER
F
F35
259
(41:05)
42:10
598
»
Mark WILLOUGHBY
M
MO
85
(41:59)
42:10
599
»
Aoife NIDHEA
F
FO
272
(41:03)
42:12
600
»
Conor WHELAN
M
M50
989
(41:04)
42:12
601
»
Eoghan CORISH
M
M50
195
(41:17)
42:13
602
»
Niamh CLARKE
F
FO
261
(41:10)
42:14
603
»
Joyce FAIRBANKS
F
F35
614
(41:30)
42:17
604
»
Claire DEROUSSEAUX
F
FO
72
(41:10)
42:17
605
»
Anna PRINGLE
F
F50
177
(41:16)
42:17
606
»
Laura CLARKE
F
FO
106
(41:18)
42:17
607
»
Ann GOLDEN
Hissey Fits
F
FO
1061
(41:06)
42:20
608
»
Mary OSULLIVAN
F
F45
448
(41:07)
42:21
608
»
Efteranmälan
1159
(41:10)
42:21
610
»
Ep MICHEAU
M
M45
200
(41:24)
42:22
611
»
Mathew KELLY
M
MO
5199
(41:11)
42:22
611
»
Megan BYRNE
Brothers Pearse AC
F
130
(41:39)
42:22
613
»
Linda KENNEDY
F
F35
798
(41:18)
42:23
613
»
Lorraine DALY
F
F35
464
(42:23)
42:23
615
»
Susan DRIVER
F
F35
184
(41:36)
42:23
616
»
Karen MCCORMACK
F
FO
850
(41:23)
42:24
617
»
Stephen SHEERIN
Garda AC
M
M55
618
(41:09)
42:24
618
»
Niamh O'SULLIVAN
F
F45
921
(41:47)
42:26
619
»
Scarlett HUGHES
F
FO
2979
(41:33)
42:27
620
»
Chris MOORE
M
MO
877
(40:44)
42:30
621
»
Donal CONNAUGHTON
M
M50
504
(40:40)
42:31
622
»
Linda SPENCER
F
F45
2950
(41:23)
42:31
623
»
Gareth EVANS
M
M40
1188
(41:35)
42:32
624
»
Lisa VANWANROOY
F
F45
468
(41:56)
42:32
625
»
Stephen MCDONALD
Southside Fitness
M
M45
855
(41:56)
42:35
626
»
Logan SISLEY
M
M40
211
(41:38)
42:36
627
»
Clare O'CONNOR
Dun Laoghaire Pier Runners
F
F50
905
(41:28)
42:36
628
»
Ursula MCDONALD
Lusk AC
F
F50
854
(41:59)
42:37
629
»
Mary COLCLOUGH
F
F40
312
(41:48)
42:37
630
»
Eileen COUGHLAN
Crusaders AC
F
FO
1148
(41:33)
42:37
631
»
Aoibheann GAUGHRAN
Dublin Bay Running Club
F
F35
27
(41:58)
42:38
632
»
Joseph ALLEN
M
M50
620
(41:25)
42:40
633
»
Dean REID
M
MO
938
(41:08)
42:41
634
»
Earl FREEMAN
M
MO
745
(41:45)
42:41
635
»
Aileen MAGUIRE
F
F45
830
(42:42)
42:42
636
»
Sharon PHIBBS
F
F35
409
(41:56)
42:43
637
»
David NEVILLE
M
MO
452
(41:29)
42:43
638
»
Mary RIGNEY
F
F50
224
(41:31)
42:44
639
»
Ciara OSHEA
F
FO
579
(41:51)
42:45
640
»
Sabrena LONG
Pink Ladies
F
F35
596
(41:56)
42:48
641
»
Niamh HORE
F
F35
299
(42:10)
42:50
642
»
Andrew DOYLE
M
M45
2919
(42:27)
42:52
643
»
Niall CORISH
M
M45
690
(42:02)
42:53
644
»
Keith FARRELL
M
M40
206
(41:51)
42:55
645
»
Paul KELLY
M
M45
202
(41:58)
42:57
646
»
Niall DUNNE
M
MO
97
(41:54)
42:57
647
»
LISA BATTERSBY
F
FO
629
(42:44)
42:58
648
»
Stephen HAWKINS
M
M35
763
(41:21)
42:58
649
»
Josie POWER
F
F60
459
(42:46)
42:58
650
»
Paul DUNNE
M
M40
252
(42:40)
42:58
651
»
George KINSELLA
M
M60
38
(42:15)
42:59
652
»
Ciaran SUDWAY
M
M45
436
(42:24)
43:00
653
»
Olivia COADY
F
FO
486
(42:19)
43:00
654
»
John DONLON
M
MO
334
(42:02)
43:01
655
»
Tara BLACK
F
F40
73
(41:47)
43:01
656
»
Ed HUDSON
Bros Pearse
M
M50
997
(42:16)
43:01
657
»
Aisling BRENNAN
Pulse
F
F40
643
(41:54)
43:02
658
»
Thomas FRIEL
M
MO
746
(41:57)
43:03
659
»
John LANGTON
Run BMC
M
M60
509
(41:59)
43:05
660
»
Craig MCFADYEN
M
M40
310
(42:33)
43:05
661
»
John CALLANAN
M
M35
444
(41:31)
43:06
662
»
Trevor MCDONOUGH
M
M40
592
(42:02)
43:07
663
»
Gearoid O'CONCHUBHAIR
Gearoid O'Conchubhair
M
M55
904
(41:57)
43:07
664
»
Ashley WALSH
F
FO
982
(42:15)
43:11
665
»
Colin LAING
M
M45
96
(42:00)
43:12
666
»
David WEAKLIAM
M
M50
411
(42:17)
43:14
667
»
Aine FITZSIMONS
F
F45
275
(42:44)
43:15
668
»
Gwen KILLIAN
F
F35
70
(42:03)
43:15
669
»
Stephen DOLAN
M
M40
711
(42:13)
43:16
670
»
Conal RAE
M
M45
933
(42:03)
43:16
671
»
Janet DIGNAM
F
F40
120
(42:11)
43:17
672
»
Stephen MULHALL
M
MO
212
(42:21)
43:18
673
»
Daniel O'REILLY
M
MO
2951
(42:04)
43:20
674
»
Niall GAFFNEY
M
M40
747
(42:20)
43:20
675
»
Dave HORAN
The Seattle Grunge Experience
M
M35
1193
(42:26)
43:20
676
»
Yvonne MOORE
F
F40
875
(42:54)
43:23
677
»
Paul Andrew CANNON
M
M45
660
(42:40)
43:23
678
»
Sally COLEMAN
F
F35
1290
(43:09)
43:24
679
»
Divinia LYONS
F
FO
1286
(42:28)
43:25
680
»
Clare CULLEN
F
FO
1180
(42:47)
43:26
681
»
Bert DEPLA
M
M35
264
(42:13)
43:28
682
»
Andrew PIERCE
M
MO
167
(42:53)
43:29
683
»
Ciaran GANNON
M
MO
749
(42:31)
43:30
684
»
Stephen REID
M
M45
939
(41:57)
43:30
685
»
Eamonn O'NEILL
M
M45
913
(42:33)
43:33
686
»
Ed KELLY
M
MO
345
(42:41)
43:34
687
»
Brendan DOYLE
M
M45
52
(42:59)
43:34
687
»
Nuria ALBIZU
M
MO
1296
(43:09)
43:34
689
»
Michael ROWAN
M
M55
266
(42:30)
43:34
690
»
Fintan HOURIHAN
DSD
M
M45
154
(42:10)
43:34
691
»
Gillian MARTIN
F
F40
250
(42:52)
43:35
692
»
Kenneth O'BRIEN
M
MO
900
(42:48)
43:36
693
»
John O'GRADY
M
MO
910
(42:59)
43:37
694
»
Stephen WALSH
M
M40
981
(41:44)
43:37
695
»
Tracey KEANE O DONOGHUE
Bros Pearse
F
F40
1014
(42:24)
43:38
696
»
Miriam COURTNEY
F
F45
555
(43:16)
43:43
697
»
Kathryn POTTERTON
Kathryn Potterton
F
F50
407
(42:55)
43:47
698
»
Ervesto OVGARO
M
MO
7621
(41:54)
43:48
699
»
David MCDONAGH
M
M40
2931
(42:10)
43:49
700
»
Gearoid BUCKLEY
Hatchets AC
M
MO
651
(42:07)
43:50
701
»
Barry MEANEY
M
MO
540
(43:17)
43:52
702
»
Aine DOWLING
F
F35
159
(43:11)
43:53
703
»
Gerry CARTY
M
M45
668
(43:09)
43:53
704
»
Anna COYLE
F
F50
147
(42:42)
43:55
705
»
Phil TRAN
M
MO
317
(43:01)
43:59
706
»
Lisa MARTIN
F
FO
382
(43:30)
44:00
707
»
Anne BELTON
F
FO
631
(42:38)
44:00
708
»
Anthony DOYLE
M
M60
137
(42:59)
44:03
709
»
Aine O'BRIEN
F
FO
901
(42:41)
44:04
710
»
Aoife MCDARBY
F
FO
852
(43:21)
44:06
711
»
Jennifer LEE
F
F50
42
(42:33)
44:06
712
»
Neil COATES
M
M40
263
(43:08)
44:07
713
»
Laura DOWLING
F
716
(43:37)
44:08
714
»
Angela CHARLTON
F
F40
43
(42:36)
44:08
715
»
Brenda MURPHY
F
F55
1260
(43:45)
44:10
716
»
Gillian HOLLINGSWORTH
F
FO
517
(43:15)
44:10
716
»
James FINNERAN
RSP
M
M35
35
(43:22)
44:10
718
»
Emer QUIN
Bros Pearse
F
F40
1026
(42:42)
44:10
719
»
Susan MOLONEY
F
FO
871
(43:55)
44:10
720
»
Alan COLLINS
M
MO
456
(43:10)
44:11
721
»
Shane OBRIEN
M
MO
455
(43:11)
44:11
722
»
David KILLIAN
M
M40
86
(42:58)
44:12
723
»
Mark FITZGERALD
M
M45
47
(43:20)
44:14
724
»
Marian FARREN
F
FO
88
(42:58)
44:14
725
»
David RYAN
M
M35
395
(43:19)
44:14
725
»
Kate LEVEY
F
FO
1203
(43:12)
44:14
727
»
Paolo DEFANT
M
MO
707
(43:05)
44:15
728
»
Suzanne KENNY
F
FO
482
(43:04)
44:15
729
»
Leanne MOORE
F
FO
876
(42:30)
44:16
730
»
Sean SHINE
M
M50
959
(42:56)
44:17
731
»
Helen LACEY
F
F40
79
(43:12)
44:21
732
»
Catherine DOWLING
F
F35
717
(43:42)
44:24
733
»
HAYLEY CURRAN
F
FO
1181
(43:29)
44:25
734
»
Yvonne Bell
F
FO
2991
(43:47)
44:26
735
»
Deirdre DOYLE
F
FO
543
(43:02)
44:28
736
»
Mairin SHINE
Crusaders AC
F
F55
1133
(43:18)
44:29
737
»
Jennifer PRUNTY
F
F35
229
(43:46)
44:31
738
»
Amy MULKERNS
F
FO
612
(43:07)
44:32
739
»
Breige OKANE
Tara AC
F
FO
150
(43:30)
44:33
740
»
Siobhan REYNOLDS
F
F35
391
(43:30)
44:35
741
»
Michael CARR
M
MO
664
(43:10)
44:36
742
»
Elaine MACKEN
DSD
F
F50
364
(43:26)
44:36
743
»
Kelly KELLY
F
FO
1196
(43:41)
44:39
744
»
Ruth NI MHUIRI
F
FO
895
(43:37)
44:39
745
»
Rita BOWENS
F
F35
440
(43:54)
44:39
746
»
Claire KELLY
DSD
F
FO
21
(43:41)
44:40
747
»
Jean LAWLESS
F
F45
65
(43:52)
44:42
748
»
John GLEESON
M
MO
1246
(43:58)
44:42
749
»
Audrey CROWLEY
F
F45
67
(43:30)
44:43
750
»
Anne-Maria SCANLON
F
F35
952
(43:20)
44:43
Sida:
<
1
2
3
4
5
>