Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Sonia 5k 2015 in Association with Euromedic 2015
Resultat
Följ täten
Mina favoriter
5k
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
251 - 500
av totalt
1073
Sida:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
#
Netto
Brutto
251
»
Efteranmälan
110
(24:56)
24:56
252
»
Kathy Brooks
F
360
(24:26)
24:56
253
»
Bernadette Wright
F
540
(24:57)
24:57
254
»
Mary Cahill
F
542
(24:54)
24:57
255
»
David Slaughter
M
492
(24:10)
25:01
256
»
Emma Mc Kinley
F
1192
(24:36)
25:02
257
»
Kerri Dillon
F
420
(24:01)
25:03
258
»
Fadzrie Azim Ferhat Deba
M
512
(24:13)
25:08
259
»
Tony Kelly
M
967
(24:44)
25:10
260
»
Sarah Baryga
Runners Support Page
F
823
(24:17)
25:11
261
»
Mike Murray
M
239
(24:41)
25:12
262
»
Pauline Mccarthy
F
959
(24:36)
25:13
263
»
Ann Grennan
F
902
(25:03)
25:15
264
»
Adam Jarvis
M
392
(24:49)
25:17
265
»
Dave Brady
M
1038
(25:12)
25:19
266
»
Eimear Mcmahon
F
58
(24:43)
25:20
267
»
Lesley Ann Doughan
F
785
(25:19)
25:20
268
»
Michael O'hagan
Teddington
M
844
(25:04)
25:21
269
»
James Moran
M
674
(24:43)
25:22
270
»
Caoimhe Naughton
Mount Merrion Athletics Club
F
76
(24:36)
25:22
271
»
John O Dwyer
M
370
(24:54)
25:23
272
»
Siobhan Foley
Dunshaughlin AC
F
292
(25:24)
25:24
272
»
Darragh Kielly
M
913
(24:34)
25:24
274
»
Jacqui O'hagan
London Irish
F
845
(25:08)
25:24
275
»
Lynsey Kiely
F
561
(25:18)
25:25
276
»
Mary Sheeran
F
34
(24:54)
25:25
276
»
Kevin Barry
Cabinteely Athletics Club
M
766
(25:04)
25:25
278
»
Alannah Guilfoyle
Greystones Athletics Club
F
936
(25:26)
25:26
279
»
Maeve Clarke
F
720
(25:04)
25:27
280
»
John O'connor
Rush Running
M
257
(25:17)
25:28
281
»
Nancy Hyland
F
326
(25:23)
25:28
282
»
Michele Irvine
F
534
(25:12)
25:29
283
»
Shane Carroll
M
881
(24:38)
25:30
284
»
Shaun Mccabe
M
733
(25:30)
25:30
285
»
Chris Lovett
M
963
(25:17)
25:33
286
»
Fionnuala Hayes
F
7
(25:16)
25:34
287
»
Maria Lopez
F
1013
(25:00)
25:35
288
»
Andrea Wilson
Balbriggan And District
F
211
(24:50)
25:36
289
»
John Quinlan
M
732
(25:26)
25:37
290
»
Maggie Maher
Dunshaughlin A.C.
F
593
(25:27)
25:38
291
»
Hilary Craig
F
852
(25:02)
25:38
292
»
Clare Morgan
BlACkrock Athletics Club
F
851
(25:02)
25:39
293
»
Mary Hynes
Forget The Gym
F
623
(24:55)
25:41
294
»
Sharon Ashmore
F
114
(25:26)
25:42
295
»
Mary Lennon
F
982
(25:19)
25:45
296
»
Christopher Quaid
M
533
(25:15)
25:46
297
»
Kieran O'brien
M
155
(24:46)
25:47
298
»
Grace Naughton
Mount Merrion Athletics Club
F
77
(25:00)
25:47
299
»
Daria Gerus
F
169
(25:27)
25:48
300
»
Mike Naughton
M
75
(25:01)
25:48
301
»
Sonia Aitmansour
Boi Runners
F
545
(25:13)
25:48
302
»
Susan Moloney
F
568
(25:47)
25:50
303
»
Sean Paul O'hare
M
668
(24:45)
25:51
304
»
Mícheál Kilcrann
None
M
281
(25:46)
25:52
305
»
Alan Smyth
M
209
(25:01)
25:52
305
»
Sandra Kinsella
F
297
(25:49)
25:52
307
»
Oliver Desmond
M
389
(25:20)
25:52
308
»
Maeve Keane
F
673
(25:14)
25:52
309
»
Michael Power
M
1177
(24:57)
25:53
310
»
Trevor Murphy
M
777
(25:43)
25:53
311
»
Eoin Brown
M
350
(25:25)
25:54
312
»
Niall Berwick
M
516
(24:55)
25:54
313
»
Brendan Keane
M
515
(25:36)
25:56
314
»
Aoife Campbell
Ait Juvenile Athletics Club
F
870
(25:32)
25:58
315
»
Mairead Hurley
F
802
(25:46)
25:58
316
»
Kelly Kenney
DuhAC
F
708
(25:01)
25:58
317
»
Sam Dunne
M
906
(25:59)
25:59
318
»
Jane Mitchell
F
680
(25:47)
25:59
319
»
Madeleine Davis
F
1190
(26:01)
26:01
320
»
Gail Carter
F
473
(25:47)
26:01
321
»
Kenneth O Driscoll
None
M
520
(25:20)
26:02
322
»
Liz Doolin
F
518
(25:18)
26:02
323
»
Carmel Meegan
F
654
(26:03)
26:03
324
»
Eve Daly
Galway City Harriers
F
948
(25:08)
26:03
325
»
Fionnuala O'connor
F
213
(25:41)
26:04
326
»
Sinead Bourke
F
1034
(24:53)
26:04
327
»
Frazer Waters
M
588
(25:40)
26:07
328
»
Linda Moyles
Dunshaughlin AC
F
506
(25:15)
26:07
329
»
Michael Flynn
Michael Flynn
M
467
(25:27)
26:08
330
»
David Dowling
M
378
(25:27)
26:08
331
»
Carol Maybury
F
632
(26:09)
26:09
332
»
Noel Fitzgerald
M
633
(25:54)
26:10
333
»
Gerard Burke
M
1017
(26:10)
26:10
334
»
Amanda Keegan
F
379
(26:01)
26:10
335
»
Sean Horgan
Maynooth
M
45
(26:00)
26:12
336
»
Bernie Byrne
F
474
(25:58)
26:14
337
»
Neassa Towey
Templemore AC
F
585
(25:52)
26:16
338
»
Helen Walsh
F
498
(26:00)
26:17
339
»
Anthony Doyle
None
M
887
(25:44)
26:18
340
»
Josie Simpson
F
472
(26:03)
26:19
341
»
Richard Byrne-Price
M
809
(25:32)
26:20
342
»
Ali Mc Namara
F
873
(26:03)
26:21
342
»
Joanne Beamish
F
607
(26:02)
26:21
344
»
Raynah Byrne
Kilcoole AC
F
152
(26:07)
26:23
345
»
Martina Tighe
F
242
(25:53)
26:24
346
»
Martin Stewart
M
841
(26:20)
26:24
347
»
Joeleine Donnelly
F
983
(25:38)
26:24
348
»
Peter Irvine
M
334
(26:12)
26:24
349
»
Stephen Fogarty
Stephen Fogarty
M
734
(25:42)
26:25
350
»
David Lyons
M
134
(25:37)
26:26
351
»
Lisa Murphy
F
408
(26:26)
26:26
352
»
Alan Irvine
M
535
(26:10)
26:27
353
»
Patrice Behan
M
696
(26:07)
26:28
354
»
Redmond Behan
M
695
(26:07)
26:29
355
»
E Fitzgerald
M
775
(26:06)
26:29
356
»
Edel Kiernan
Balbriggan Roadrunners
F
138
(25:46)
26:29
357
»
Emma Tuohy
F
1115
(26:30)
26:30
358
»
Anne Mallen
F
1019
(26:11)
26:30
359
»
Laura Holton
F
318
(26:31)
26:31
360
»
Lorraine Kennedy
F
1025
(26:33)
26:33
361
»
Tony Ruane
N/A
M
565
(26:15)
26:34
362
»
Avril Mc Tague
F
264
(26:00)
26:34
363
»
Siobhain Whyte
F
299
(26:16)
26:35
363
»
Sarah Johnston
F
927
(26:32)
26:35
365
»
Siobhan Kennedy
F
976
(26:00)
26:36
366
»
Feilim Brown
M
373
(26:07)
26:36
367
»
Laura Ryan
F
642
(26:28)
26:38
368
»
Julie Cole Byrne
Kilcoole AC
F
151
(26:38)
26:38
369
»
Patricia Newell Maher
Peamount Running Club
F
125
(26:30)
26:41
370
»
Teresas Conlon
F
898
(26:30)
26:42
371
»
Margaret Rogers
F
135
(26:27)
26:43
372
»
Una Ni Chribin
Forget The Gym
F
923
(26:04)
26:46
373
»
Teresa Rogers
F
137
(26:31)
26:47
374
»
Gillian Devoy
F
341
(26:42)
26:48
375
»
Raphael Gilmore
M
582
(25:40)
26:48
376
»
Mark Langtry
M
1105
(26:36)
26:49
376
»
Vicky Brown
F
166
(26:32)
26:49
378
»
Lisa Cantwell
Naoimh Mhuire
F
101
(26:27)
26:50
379
»
Nicki Dunne
F
788
(26:01)
26:51
380
»
Simon Dunne
M
789
(26:01)
26:51
381
»
Patrick Hehir
M
65
(26:23)
26:51
382
»
Davina Moody
F
171
(26:49)
26:52
383
»
Miriam Gilroy
Balbriggan Roadrunners
F
460
(26:09)
26:52
384
»
Anthony Langtry
M
1104
(26:40)
26:53
385
»
Craig Nulty
Balbriggan And District AC
M
559
(26:24)
26:53
386
»
Joann Mckeever
F
153
(26:39)
26:54
387
»
Sam Shepherd
F
835
(26:54)
26:54
388
»
Rosemary Dooley
F
621
(26:56)
26:56
388
»
Jamie Walker
M
414
(26:56)
26:56
390
»
Áine Duffy
F
692
(26:25)
26:57
391
»
Una Flynn
F
398
(26:32)
26:58
392
»
Denis Gleeson
Orwell Wheelers Cycle Club
M
899
(26:23)
26:58
393
»
Andrew Mulvany
Fingal Running
M
359
(26:27)
26:58
394
»
Mairead Blennerhassett
F
583
(26:34)
26:59
395
»
Clare Glanville
F
83
(26:18)
27:01
396
»
Daragh Breathnach
M
369
(26:39)
27:01
397
»
Angela Charlton
F
283
(25:53)
27:04
398
»
Kristina Liela
F
416
(26:11)
27:04
399
»
Phil Daly
Dundrum
F
645
(27:05)
27:05
400
»
Caroline Gibbons
F
400
(26:00)
27:05
401
»
Derek O Dee
M
1189
(26:30)
27:07
402
»
Jacqueline Mcbrien
Crusaders
F
1158
(26:13)
27:08
403
»
Frank O'brien
M
793
(27:03)
27:08
404
»
Maria Ryan
F
1169
(26:32)
27:09
405
»
Lucia Lambe
F
536
(27:12)
27:12
406
»
Sabina Bonnici
Rsp
F
987
(26:52)
27:13
407
»
Christine Foster
F
656
(26:52)
27:15
408
»
Eithne Kenny
Dublin City Harriers
F
602
(27:16)
27:16
409
»
Andrea De Courcey
F
683
(26:16)
27:16
410
»
Dean Savery
M
942
(26:40)
27:17
411
»
Zydrune Greiciute
Lithuanian In Ireland Running Club
F
491
(27:14)
27:20
412
»
Siobhan Donohue
F
407
(26:53)
27:20
413
»
Joanne Hilary
F
514
(26:56)
27:20
414
»
Caoimhe Guilfoyle
None
F
935
(27:19)
27:21
415
»
Barry Dooley
M
203
(26:21)
27:24
416
»
Noel Guilfoyle
M
13
(27:03)
27:28
417
»
Chantelle Guilfoyle
F
828
(27:02)
27:29
418
»
Eve Short
F
884
(27:14)
27:29
418
»
Ronan Short
M
885
(27:13)
27:29
420
»
Efteranmälan
1127
(26:54)
27:32
421
»
Nuala Balfe
F
178
(27:30)
27:36
421
»
Elizabeth Balfe
F
177
(27:30)
27:36
421
»
Catherine Hanley
F
938
(27:36)
27:36
424
»
Ted Nealon
M
1015
(27:23)
27:37
425
»
Kerrie Ann Steele
F
317
(27:30)
27:39
426
»
Sarah Whelan
F
310
(27:39)
27:39
427
»
Joyce Hickey
F
84
(26:56)
27:39
428
»
Bernie Rogers
Ballinasloe Road Runners
F
37
(27:21)
27:40
429
»
Jamie Kennedy
M
955
(26:48)
27:41
430
»
Olivia Rogers
Tri An Mhi
F
493
(27:23)
27:43
431
»
Ger Bright
M
112
(27:28)
27:44
432
»
Philip Maher
M
709
(27:44)
27:44
433
»
Stefanie Caffrey
F
1121
(26:52)
27:44
434
»
Dorit Wagner
F
367
(27:03)
27:45
435
»
Con Callan
Brothers Pearse (1976)
M
956
(27:12)
27:47
436
»
Phillip Cleere
M
934
(27:15)
27:48
436
»
Dominique Mulvaney
N/A
F
208
(27:03)
27:48
438
»
Orla Doogan
Tir Conaill
F
949
(26:58)
27:49
439
»
Billy Brannigan
Dunboyne AC
M
1156
(27:35)
27:49
440
»
Aoife Gibbons
Fingal Running
F
358
(27:19)
27:51
441
»
Suzanne O'toole
F
1016
(27:43)
27:51
442
»
Mary Reilly
F
1041
(27:07)
27:52
443
»
Ailbhe Brown
F
374
(27:22)
27:52
444
»
Padraig O'donnell
M
46
(27:16)
27:52
445
»
Ken Heade
M
848
(27:22)
27:54
446
»
Irene Mc Nulty
Convoy AC
F
863
(27:50)
27:54
447
»
Sabrina Shanahan
F
509
(27:32)
27:54
448
»
Mairead Mcgranaghan
Convoy AC
F
865
(27:53)
27:54
449
»
Desmond Buckley
M
553
(27:55)
27:55
450
»
Olga Nugent
F
974
(27:08)
27:56
451
»
Miriam Gormley
F
325
(27:57)
27:57
451
»
Audrey Crowley
F
192
(26:59)
27:57
453
»
Trevor O Neill
St Finbarrs AC
M
660
(27:36)
27:57
454
»
Fiona Mcardle
F
1193
(27:00)
28:01
454
»
Tierna Murphy
Celbridge Athletic Club
F
930
(27:38)
28:01
456
»
Lyndsey O'connell
F
836
(28:02)
28:02
457
»
Amy Dunne
F
904
(27:31)
28:02
458
»
Greg Dunne
M
905
(27:31)
28:03
459
»
Anne Marie Mcdaid
F
431
(28:01)
28:04
460
»
David Nugent
M
973
(27:18)
28:05
461
»
Amy Dodrill
F
638
(27:42)
28:06
462
»
Martha Carney
F
868
(28:02)
28:06
463
»
James Carberry
M
711
(27:03)
28:08
464
»
Niamh Ballesty
F
676
(27:53)
28:10
465
»
Niamh O'sullivan
Born To Run
F
859
(27:58)
28:10
466
»
Frances Conlon
F
64
(28:10)
28:10
467
»
Dearbhla Lenehan
None
F
30
(27:47)
28:11
468
»
Efteranmälan
892
(27:20)
28:11
469
»
Ellen Hilliard
Newbridge AC
F
217
(27:13)
28:14
470
»
Ciara Keenan
Dunboyne Athletic Club
F
1028
(28:15)
28:15
470
»
Suzanne Byrne
F
662
(27:29)
28:15
472
»
Jackie O Connell
F
541
(28:11)
28:16
472
»
Robert Milling
M
524
(28:16)
28:16
474
»
Vincent Hargaden
M
1103
(27:31)
28:17
475
»
Aisling O'connor
N/A
F
176
(27:36)
28:17
476
»
Kerrie Widger
F
1128
(27:42)
28:19
477
»
Michaela Hollywood
Le Cheile Leixlip
F
115
(28:06)
28:19
478
»
Vikram Maraj
M
586
(27:52)
28:20
479
»
Hughie Maughan
None
M
461
(28:00)
28:20
480
»
Ann Fay
F
1113
(27:06)
28:20
481
»
Michelle Farrell
run4fun
F
74
(27:51)
28:21
482
»
Efteranmälan
991
(27:52)
28:22
483
»
Bernadette Lavin
F
123
(28:14)
28:22
484
»
Alan Murphy
M
1037
(27:36)
28:23
485
»
Paddy Nichol
M
228
(27:53)
28:23
486
»
Gerard Mcerlean
M
144
(28:06)
28:24
486
»
Vallo Prints
M
910
(27:14)
28:24
488
»
Liam Farrell
run4fun
M
73
(27:54)
28:24
489
»
Ciara Brennan
F
992
(27:55)
28:25
490
»
Clodagh Craven
F
931
(28:03)
28:26
491
»
Jo Connolly
F
980
(28:02)
28:27
492
»
Linda Nolan
F
721
(28:06)
28:27
492
»
Sarah Williams
F
29
(27:43)
28:27
494
»
Tom Mulhall
Rsp
M
464
(27:24)
28:28
495
»
Elizabeth Dunne
F
150
(27:24)
28:29
496
»
Lucy Crowley
F
200
(27:43)
28:29
497
»
Niamh Norton
F
255
(27:35)
28:30
498
»
Ausra Sniokaite
Lithuanian Running Club In Ireland
F
627
(28:03)
28:31
499
»
Fergal Brady
M
434
(27:30)
28:32
500
»
Rita O'connor
F
294
(27:38)
28:32
Sida:
<
1
2
3
4
5
>