Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Patrick Bell 5k 2015
Resultat
5k
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
423
Sida:
<
1
2
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Mark Kirwan
Raheny Shamrock
M
MS
2762
(14:57)
14:57
2
»
Paddy Hamilton
Slieve Gullian Runners
M
MS
2749
(15:02)
15:02
3
»
Peter Brandon
Dunboyne
M
MS
2885
(15:18)
15:18
4
»
Darragh Rennicks
Bohermeen
M
MS
2625
(15:21)
15:21
5
»
Maurice McMahon
North East Runners
M
M40
2804
(15:48)
15:49
6
»
Lezan Kimutai
Dunboyne
M
M40
2883
(15:50)
15:50
7
»
David O'Connor
Celbridge AC
M
MS
2605
(15:50)
15:50
8
»
David O'Flaherty
Newcastle
M
MS
2607
(15:53)
15:53
9
»
Declan Power
Clonliffe Harriers
M
M40
2799
(15:55)
15:55
10
»
Neil O' Rourke
Civil Service Harriers
M
MS
2604
(16:00)
16:00
11
»
Peter Mooney
Inverse
M
M35
2719
(16:01)
16:01
12
»
John O'Reilly
Dunboyne
M
M35
2612
(16:02)
16:02
13
»
Derek Croal
Bohermeen
M
MS
2528
(16:04)
16:04
14
»
Gavin Keogh
Donore Harriers
M
MS
2574
(16:06)
16:06
15
»
Christopher Muldoon
Donore Harriers
M
M40
2720
(16:17)
16:17
16
»
Martin Hoare
Celbridge AC
M
MS
2890
(16:18)
16:18
17
»
Bernard Duggan
Civil Service Harriers
M
MS
2537
(16:24)
16:24
18
»
Cyril Cuddy
Portlaois AC
M
M40
2709
(16:32)
16:32
19
»
Ciaran O'Dwyer
Dunshaughlin
M
M40
2606
(16:32)
16:32
20
»
Sean Murphy
Trim
M
M40
2839
(16:44)
16:44
21
»
Patrick O'Grady
Drogheda & District
M
M50
2608
(16:47)
16:47
22
»
Conor Rennicks
Bohermeen
M
MJ
2713
(16:55)
16:55
23
»
David Brady
Clonliffe Harriers
M
MS
2828
(16:58)
16:58
24
»
Stephen Kelly
Balbriggan and District
M
M35
2826
(16:59)
16:59
25
»
Peter Gaffney
M
M45
2553
(17:00)
17:00
26
»
Martin Lyons
Mullingar Harriers
M
MS
2849
(17:03)
17:03
27
»
Ollie Donnelly
Mullingar Harriers
M
M45
2750
(17:04)
17:04
28
»
Niall Gorham
North East Runners
M
M35
2711
(17:05)
17:05
29
»
Steve Reenan
North East Runners
M
M40
2747
(17:07)
17:08
30
»
George Shields
North East Runners
M
M50
2802
(17:10)
17:11
31
»
David O'Connell
Bohermeen
M
M50
2755
(17:12)
17:12
32
»
Aidan Brennan
North East Runners
M
M50
2746
(17:15)
17:16
33
»
James Hamm
Portlaois AC
M
M35
2708
(17:19)
17:19
34
»
Sean Doran
Clonliffe Harriers
M
MS
2773
(17:25)
17:25
35
»
Jason Reilly
Civil Service Harriers
M
MS
2874
(17:24)
17:25
36
»
Gerard Clerkin
Civil Service Harriers
M
MS
2521
(17:24)
17:26
37
»
Jonathan Murphy
Civil Service Harriers
M
M40
2594
(17:29)
17:29
38
»
Sean McDaid
M
MS
2863
(17:33)
17:33
39
»
Charlotte Kearney
Donadea Running Club
F
F35
2570
(17:41)
17:41
40
»
Ruary Martin
Star of the Sea
M
M40
2579
(17:41)
17:42
41
»
Enda O'Carolan
Mullingar Harriers
M
M35
2861
(17:46)
17:46
42
»
Andrew Moore
Civil Service Harriers
M
MS
2772
(17:48)
17:50
43
»
Mark McGee
Trim
M
M40
2837
(17:49)
17:52
44
»
Shane Larkin
Dooneen
M
M40
2782
(17:51)
17:52
45
»
Liam Cunningham
Fr Murphys
M
M35
2884
(17:53)
17:53
46
»
Patrick Nolan
Dunboyne
M
M40
2915
(17:58)
17:58
47
»
Chris Keeling
Balbriggan and District
M
M55
2813
(18:02)
18:02
48
»
Ollie Kearney
Donadea Running Club
M
M40
2569
(18:05)
18:05
48
»
Paula Grant
Portlaois AC
F
F40
2756
(18:05)
18:05
50
»
Eoin Kealy
Civil Service Harriers
M
MS
2865
(18:18)
18:19
51
»
Bernard Heaney
M
M35
2565
(18:23)
18:23
52
»
Enda Collins
Drogheda & District
M
M45
2777
(18:25)
18:25
53
»
John Reilly
Drogheda & District
M
M45
2724
(18:28)
18:28
54
»
Fergus Crilly
Rathkenny
M
MJ
2843
(18:27)
18:28
55
»
Orla Timmins
Star of the Sea
F
FS
2878
(18:29)
18:29
56
»
Ciara Rooney
Navan
F
FJ
2796
(18:31)
18:31
57
»
Sean Carpenter
Dunleer
M
M40
2736
(18:31)
18:33
58
»
john carroll
Bohermeen
M
M35
2518
(18:32)
18:34
59
»
Alan Crowley
Mullingar Harriers
M
MS
2529
(18:36)
18:36
60
»
Martin Duffy
Drogheda & District
M
M50
2779
(18:38)
18:38
61
»
Pat Payne
Na Fianna
M
M50
2739
(18:37)
18:39
62
»
Patrick Coyle
Civil Service Harriers
M
MS
2526
(18:46)
18:48
63
»
Liam Newman
Tri an Mhi
M
M35
2856
(18:53)
18:53
64
»
Emilia Dan
Dunboyne
F
F45
2757
(18:53)
18:53
65
»
Joe Healy
Fr Murphys
M
M35
2913
(18:54)
18:55
66
»
John Cooper
Drogheda & District
M
M40
2725
(18:55)
18:55
67
»
Eoin Ryan
Bohermeen
M
MS
2785
(18:55)
18:57
68
»
Catriona O Brien
Bohermeen
F
F35
2600
(18:58)
18:58
69
»
Jeff Ennis
Fr Murphys
M
MS
2797
(18:51)
18:59
70
»
Paul Conroy
Raheny Shamrock
M
M45
2729
(19:00)
19:02
71
»
Eamonn McMahon
North East Runners
M
M55
2745
(19:03)
19:04
72
»
Brendan Dunne
Dunshaughlin
M
M45
2845
(19:04)
19:05
73
»
David Hanley
Longford Tri Club
M
MS
2562
(19:03)
19:05
74
»
Daniel Delaney
Star of the Sea
M
M45
2532
(19:06)
19:09
75
»
Claire Ni Fhaircheallaigh
Dunboyne
F
FS
2752
(19:09)
19:10
76
»
Brian Moore
Star of the Sea
M
M35
2778
(19:13)
19:13
77
»
Robert Farrell
Trim
M
M35
2811
(19:13)
19:13
78
»
Aisling Swaine
Donore Harriers
F
FS
2853
(19:13)
19:14
79
»
John Murray
M
M40
2597
(19:16)
19:16
80
»
Breen Farrell
Civil Service Harriers
M
M40
2700
(19:16)
19:19
81
»
Ken Murray
M
M35
2808
(19:19)
19:22
82
»
Pat Kiernan
M
M55
2850
(19:26)
19:27
83
»
Brid Ryan
Civil Service Harriers
F
FS
2630
(19:25)
19:28
84
»
Don Mahon
Trim
M
M40
2577
(19:28)
19:29
85
»
Claire Egan
Civil Service Harriers
F
F35
2542
(19:29)
19:31
86
»
Noreen Mackey
Kilmurry Ibrickane
F
FS
2705
(19:31)
19:32
87
»
Catherine Kelly
Dundrum
F
FS
2910
(19:33)
19:33
88
»
Ollie Keogan
Bohermeen
M
M35
2573
(19:32)
19:35
89
»
Vincent Glennon
Maurice Looby Fitness
M
MS
2852
(19:30)
19:36
90
»
Karen Costello
Dunleer
F
F35
2524
(19:37)
19:38
91
»
Geraldine Gill
Bohermeen
F
F35
2556
(19:39)
19:39
92
»
Paul Farrell
Fr Murphys
M
M45
2761
(19:40)
19:40
93
»
Vincent O Neill
M
M60
2904
(19:44)
19:47
94
»
Declan Greene
North East Runners
M
M40
2897
(19:49)
19:49
95
»
Paul O Neill
Civil Service Harriers
M
MS
2928
(19:50)
19:54
96
»
Gerard Walsh
Bohermeen
M
MJ
2685
(19:48)
19:54
97
»
Jackser Reilly
Drogheda & District
M
M55
2726
(19:53)
19:55
98
»
Laura Mathews
North East Runners
F
FS
2580
(19:56)
19:56
99
»
Richard Rodgers
Newcastle
M
M50
2628
(19:58)
19:58
100
»
Garath Smith
M
MS
2632
(20:02)
20:03
101
»
Gerry Nealon
Bohermeen
M
MS
2682
(20:03)
20:06
102
»
Kevin Harnett
Glenmore
M
MS
2937
(20:05)
20:11
103
»
Olivia Martin
Bohermeen
F
F40
2578
(20:11)
20:11
104
»
Conor Cooney
Drogheda & District
M
M60
2523
(20:15)
20:15
105
»
Stephen Willoughby
Sportsworld
M
M50
2646
(20:16)
20:21
106
»
Stephen Fay
Bohermeen
M
M40
2546
(20:21)
20:26
107
»
Oscar Rogan
Bohermeen
M
MJ
2823
(20:23)
20:29
108
»
Desmond Gill
Donore Harriers
M
M45
2792
(20:31)
20:31
109
»
Mary Watters
Navan
F
F50
2643
(20:32)
20:34
110
»
Patsy Fitzsimons
South O'Hanlon
M
M65
2710
(20:34)
20:34
111
»
Declan Kearns
M
MS
2571
(20:27)
20:34
112
»
David O Halloran
Rathkenny
M
M45
2723
(20:33)
20:35
113
»
Denise Murphy
North East Runners
F
F35
2595
(20:37)
20:37
114
»
Davy Brady
Bohermeen
M
M55
2657
(20:37)
20:38
115
»
Joseph Haugh
Sportsworld
M
M35
2564
(20:35)
20:40
116
»
Theo Chamberlain
M
MS
2748
(20:39)
20:43
117
»
Dearbhla Greene
North East Runners
F
F35
2896
(20:45)
20:47
118
»
Deirde Melia
Dunshaughlin
F
F45
2769
(20:44)
20:50
119
»
Sophie Mallon
Bohermeen
F
F40
2737
(20:47)
20:51
120
»
Ciaran Tobin
Trim
M
M55
2892
(20:51)
20:51
121
»
Adrian Gogarty
Drogheda & District
M
M40
2560
(20:50)
20:54
122
»
Mark Carey
Laragh
M
MS
2712
(20:52)
20:56
123
»
Mairead O'Shaughnessy
Civil Service Harriers
F
FS
2703
(20:54)
20:58
124
»
Cathal O'Bric
Boyerstown NS
M
MS
2659
(20:45)
20:59
125
»
Michelle Robson
Dunboyne
F
F45
2731
(21:01)
21:05
126
»
Nicky Keogh
Dunshaughlin
M
M40
2791
(21:01)
21:06
127
»
Rosemary Hutcheson
Star of the Sea
F
F40
2809
(21:07)
21:10
128
»
Sandra Fitzpatrick
Ballyroan Abbeyleix & District
F
F35
2707
(21:08)
21:11
128
»
Martin Brogan
Trim
M
M50
2505
(21:06)
21:11
130
»
Stephen Byrne
Boyerstown NS
M
MJ
2666
(20:51)
21:14
131
»
Ariana Ball
Donore Harriers
F
FS
2501
(21:26)
21:27
132
»
Leonie Dyar
Trim
F
FS
2539
(21:24)
21:32
133
»
Dervilla Finnegan
Bohermeen
F
F45
2549
(21:32)
21:36
134
»
Roger Tegart
Drogheda & District
M
M40
2633
(21:38)
21:38
135
»
Jackie Fitzsimons
F
FS
2840
(21:38)
21:38
136
»
Eimear Foley
F
F40
2887
(21:37)
21:40
137
»
Kevin Heery
M
MS
2760
(21:33)
21:42
138
»
Mick O'Brien
Dunshaughlin
M
M50
2846
(21:41)
21:44
139
»
Brian O'Reilly
Laragh
M
M55
2872
(21:43)
21:47
140
»
Michael Gilligan
M
M45
2557
(21:43)
21:48
141
»
Mark Byrne
Meath Running Group
M
M40
2507
(21:40)
21:53
142
»
Michael Smith
Laragh
M
M65
2870
(21:56)
21:59
143
»
Ollie Jones
M
M40
2767
(21:55)
22:03
144
»
Nicola Courtney
Dunleer
F
F40
2525
(22:04)
22:07
145
»
Barbara Byrne
Drogheda & District
F
F45
2875
(22:11)
22:17
146
»
David O'Neill
Drogheda & District
M
MS
2871
(22:14)
22:19
147
»
Karen Lavelle
Star of the Sea
F
F40
2781
(22:06)
22:20
148
»
Declan Byrne
Boyerstown NS
M
MJ
2668
(21:58)
22:23
149
»
Norma Farrell
Dunboyne
F
F35
2751
(22:19)
22:23
150
»
Mary Carr
Trim
F
F35
2848
(22:18)
22:26
151
»
Petrina Edwards
F
F35
2541
(22:23)
22:28
152
»
Carmel Thorpe
Fr Murphys
F
F40
2819
(22:22)
22:30
153
»
Sonya Foley
Dunshaughlin
F
F40
2730
(22:27)
22:31
154
»
Fiona Curtis
Bohermeen
F
F40
2862
(22:25)
22:32
155
»
Lorraine Lynch
Civil Service Harriers
F
FS
2721
(22:29)
22:33
156
»
Aoife Carragher
Civil Service Harriers
F
FS
2930
(22:29)
22:33
157
»
Maurice Kennelly
Civil Service Harriers
M
MS
2841
(22:31)
22:35
158
»
Roisin Donnelly
Dunleer
F
F40
2534
(22:33)
22:35
159
»
Brian Cully
Trim
M
M55
2911
(22:28)
22:37
160
»
Jim McNamara
Donore Harriers
M
M65
2817
(22:36)
22:38
161
»
Patrick Reilly
M
M55
2624
(22:35)
22:41
162
»
Tom Caffrey
M
M45
2511
(22:27)
22:45
163
»
David Geraghty
M
M35
2935
(22:32)
22:45
164
»
Tony Keegan
Civil Service Harriers
M
M60
2733
(22:42)
22:46
165
»
Alexander Caffrey
Navan
M
MJ
2510
(22:37)
22:47
166
»
Lea Murray
St. Cocas
F
FJ
2858
(22:43)
22:47
167
»
Paddy McGoona
M
MJ
2908
(22:34)
22:47
168
»
Sarah Bateson
Dunshaughlin
F
FJ
2716
(22:44)
22:48
169
»
Stephen Bateson
Dunshaughlin
M
M40
2717
(22:44)
22:48
170
»
Jane Glynn
Drogheda & District
F
FS
2559
(22:45)
22:50
171
»
Mary Murphy
Donore Harriers
F
F40
2881
(22:49)
22:51
172
»
Will Richardson Kavanagh
Star of the Sea
M
MJ
2917
(22:43)
22:56
172
»
Rian Skinner
Star of the Sea
M
MJ
2780
(22:43)
22:56
174
»
Louise Maloney
Star of the Sea
F
F40
2836
(22:41)
22:56
175
»
Jodie Mullen
Star of the Sea
F
F35
2763
(22:56)
22:56
176
»
Ronan Costello
Bohermeen
M
MJ
2776
(22:42)
22:59
177
»
Champayne Chamberlayne
Bohermeen
F
F45
2520
(23:03)
23:03
178
»
Martina Miskelly
Bohermeen
F
F45
2585
(22:56)
23:03
179
»
Linda Gunning
Bohermeen
F
F55
2715
(23:04)
23:06
180
»
David O Brien
M
M35
2900
(22:57)
23:07
181
»
Conrad McGonagle
Trim
M
M45
2691
(23:03)
23:11
182
»
Elaine Coyle
F
FS
2714
(23:02)
23:11
183
»
Deirdre Farrell
Star of the Sea
F
F45
2544
(23:10)
23:15
184
»
Anita Rogers
Trim
F
F40
2629
(23:09)
23:17
185
»
Marie Reilly
Navan
F
F55
2623
(23:11)
23:18
186
»
Kyle Cosgrove
M
MJ
2902
(23:07)
23:20
187
»
Madeleine Byrne
F
F40
2509
(23:12)
23:21
188
»
Harry Mallon
Bohermeen
M
MJ
2740
(23:18)
23:23
189
»
Conor Kenny
Sportsworld
M
M55
2572
(23:14)
23:25
190
»
Sean Olwell
M
MS
2918
(23:20)
23:26
191
»
Sarah Armstrong
Bohermeen
F
FJ
2699
(23:27)
23:29
192
»
Joe Davis
M
M40
2531
(23:18)
23:29
193
»
Bridget Reilly
Bohermeen
F
FS
2620
(23:22)
23:31
194
»
Michael Finnegan
M
M35
2920
(23:26)
23:32
195
»
David Fay
M
M40
2548
(23:33)
23:45
196
»
Stephen Kavanagh
Star of the Sea
M
M40
2568
(23:39)
23:48
197
»
Aidan Flynn
Trim
M
M45
2551
(23:40)
23:48
198
»
Phyllis Browne
Star of the Sea
F
F65
2766
(23:52)
23:52
199
»
Emma McCabe
F
F40
2581
(23:15)
23:55
200
»
Mark Ginnerty
Trim
M
M35
2558
(23:49)
23:56
201
»
Sinead O'Loughlin
F
F35
2815
(23:50)
23:57
202
»
Tara Caldwell
F
FS
2513
(23:48)
24:00
203
»
Jim Bowen
Dunshaughlin
M
M50
2764
(24:00)
24:06
204
»
Ed Richardson Kavanagh
Star of the Sea
M
MJ
2879
(23:53)
24:06
205
»
Liam Boland
Star of the Sea
M
M40
2502
(24:00)
24:08
206
»
Claire Coyne
Bohermeen
F
FS
2527
(24:03)
24:09
207
»
Ryan Sheridan
Bohermeen
M
MJ
2931
(24:06)
24:11
208
»
Trisha O'Reilly
Rathkenny
F
F35
2613
(24:03)
24:12
209
»
Bernadette Casserly Nash
F
F50
2718
(24:04)
24:15
210
»
Corey Curtis
M
MJ
2860
(24:10)
24:16
211
»
Fiona Kenna
Star of the Sea
F
FS
2770
(24:05)
24:19
212
»
Suzanne Forde
Fr Murphys
F
FS
2552
(24:10)
24:19
213
»
Alan Kavanagh
M
M40
2695
(24:03)
24:23
214
»
Michelle Gerrity
Fr Murphys
F
F45
2555
(24:16)
24:26
215
»
Martin Ryan
M
MS
2873
(24:21)
24:28
216
»
Nicola Walsh
Bohermeen
F
FJ
2689
(24:21)
24:30
217
»
Aaron Rafferty
M
MJ
2907
(24:24)
24:37
218
»
Cathal Walsh
Bohermeen
M
MJ
2687
(24:35)
24:42
219
»
Helen Kearns
Bohermeen
F
F40
2800
(24:33)
24:44
220
»
Peter Olwell
M
MS
2921
(24:37)
24:44
221
»
Mick Peppard
Trim
M
M50
2616
(24:38)
24:45
222
»
Noel Duffy
Dunboyne
M
M60
2838
(24:35)
24:45
223
»
Marion Morris
Bohermeen
F
F50
2590
(24:46)
24:46
224
»
Elaine Duffy
F
FS
2702
(24:41)
24:49
225
»
Ryan Hennessy
Boyerstown NS
M
MS
2677
(24:33)
24:52
226
»
Susan Keogh
Tara AC
F
F40
2866
(24:53)
24:53
227
»
Teresa Murray
St. Cocas
F
FS
2596
(24:55)
24:55
228
»
Ronan O'Bric
Boyerstown NS
M
MJ
2661
(24:37)
25:01
229
»
Lea Nealon
Bohermeen
F
FJ
2684
(24:56)
25:02
230
»
Emma Priest
Fr Murphys
F
FS
2618
(24:53)
25:02
231
»
Aveen O'reilly
Bohermeen
F
FS
2610
(24:56)
25:05
232
»
Ciara Leacy
Ardee & District
F
FJ
2753
(25:07)
25:13
233
»
Andy O Reilly
M
M45
2688
(25:09)
25:16
234
»
Eileen Drumgoole
F
F35
2535
(25:09)
25:16
235
»
Tommy Buchanan
Boyerstown NS
M
MJ
2664
(24:54)
25:17
236
»
Brian Fay
M
MJ
2651
(25:13)
25:18
237
»
Martina Trogliero
Dunshaughlin
F
FS
2640
(25:06)
25:21
238
»
Sharon Campbell
Trim
F
F35
2831
(25:17)
25:25
239
»
Gearoid O'Brien
M
MJ
2734
(25:08)
25:26
240
»
Daragh Reilly
Boyerstown NS
M
MJ
2663
(25:12)
25:26
241
»
Eimear Fay
Boyerstown NS
F
FJ
2671
(25:16)
25:26
242
»
Celine Lynskey
Bohermeen
F
F40
2698
(25:24)
25:30
243
»
Evelyn Dixon
Kiltale Ladies on the Run
F
FS
2824
(25:10)
25:30
244
»
Lisa Travers
F
FS
2639
(25:27)
25:34
245
»
Isaac McKeever
M
MJ
2906
(25:21)
25:36
246
»
Senan Edwards
M
M35
2540
(25:03)
25:37
247
»
Joey kavanagh
Rathkenny
M
M35
2567
(25:39)
25:39
248
»
David Callaghan
M
M35
2933
(25:31)
25:45
249
»
Julia Thomas
F
MS
2889
(25:29)
25:46
250
»
Adam Crosbie
M
MJ
2807
(25:39)
25:49
Sida:
<
1
2
>