Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Terenure 5 mile 2016
Resultat
5 Mile
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
1394
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Peter-Brandon SOMBA
Dunboyne AC
M
MS
21
(23:25)
23:33
2
»
Mick CLOHISSY
Raheny Shamrock AC
M
MS
2
(23:26)
23:34
3
»
Sergiu CIOBANU
Civil Service Harriers AC
M
MS
225
(24:08)
24:16
4
»
Brandon HARGREAVES
DSD
M
MS
3
(24:27)
24:27
5
»
Thomas FITZPATRICK
Tallaght AC
M
MS
7
(24:42)
24:50
6
»
Cillian O'LEARY
Raheny Shamrock AC
M
MS
1
(24:57)
25:05
7
»
Mark MCKINSTRY
North Belfast Harriers
M
MS
990
(25:48)
25:48
8
»
Karol CRONIN
Sportsworld RC
M
MS
298
(25:51)
25:51
9
»
Richard GORMAN
Sligo AC
M
M40
572
(26:15)
26:15
10
»
Shane O'NEILL
Rathfarnam WSAF AC
M
M40
2395
(26:14)
26:22
11
»
Mark CONWAY
Dundrum South Dublin AC
M
MS
269
(26:28)
26:28
12
»
Declan POWER
Clonliffe Harriers AC
M
M45
2079
(26:20)
26:29
13
»
Rob CROSS
Crusaders AC
M
M40
301
(26:55)
26:56
14
»
Brian BYRNE
Newbridge
M
M35
160
(27:07)
27:08
15
»
Wesley O' BRIEN
Raheny Shamrock AC
M
M35
1147
(27:01)
27:11
16
»
Paul FLEMMING
Rathfarnam WSAF AC
M
M40
4
(27:36)
27:36
17
»
Damien MARTIN
Raheny Shamrock AC
M
M50
9
(27:37)
27:38
18
»
Brian GERAGHTY
RTÉ Athletics Club
M
M40
549
(27:43)
27:44
19
»
David KIRWIN
Raheny Shamrock AC
M
M35
781
(27:52)
27:52
20
»
Johnathon Hughes
Rathfarnam WSAF AC
M
MS
10
(27:51)
27:52
21
»
Siobhean O'DOHERTY
Borrisokane AC
F
FS
5
(27:49)
27:58
22
»
Gareth MURRAN
Sportsworld RC
M
MS
2426
(28:01)
28:02
23
»
Eoin REVILLE
M
M35
2115
(27:56)
28:05
24
»
Conor MCCARTHY
Sportsworld RC
M
MS
2430
(28:06)
28:08
25
»
Luke COLEMAN
Tallaght AC
M
MS
248
(28:08)
28:08
26
»
Andrew CONSIDINE
North Belfast Harriers
M
M40
267
(28:11)
28:11
27
»
Orla DRUMM
Crusaders AC
F
FS
409
(28:01)
28:12
28
»
Peter FITZSIMONS
Tallaght AC
M
MS
499
(28:12)
28:13
29
»
Mark PEARCE
Brothers Pearse AC
M
M35
2057
(28:13)
28:13
30
»
Karl CHATTERTON
Sportsworld RC
M
MS
16
(28:19)
28:20
31
»
Ger FORDE
Crusaders AC
M
M35
515
(28:19)
28:21
32
»
James WALLACE
North Belfast Harriers
M
M50
2270
(28:13)
28:22
33
»
Bryan O' CONNOR
St Cocas
M
MS
1179
(28:29)
28:29
34
»
Paul GILLART
M
M40
554
(28:30)
28:31
35
»
Kevin CURRAN
Sportsworld RC
M
MS
2413
(28:25)
28:34
36
»
Catriona MCKIERNAN
Annalee AC
F
F45
6
(28:31)
28:40
37
»
Feidhlim KELLY
M
MS
8
(28:31)
28:40
38
»
Colm COSTELLO
Brothers Pearse AC
M
M40
280
(28:44)
28:46
39
»
Nat GLENN
North Belfast Harriers
M
M50
560
(28:57)
28:58
40
»
Paul MARTIN
Brothers Pearse AC
M
MS
889
(29:02)
29:04
41
»
Julian MARTIN
M
MS
443
(28:55)
29:05
42
»
Frank HALLIGAN
Crusaders AC
M
MS
596
(29:03)
29:11
43
»
David GRANGE
Raheny Shamrock AC
M
M45
576
(29:02)
29:13
44
»
Ian MC CONKEY
Raheny Shamrock AC
M
M35
905
(29:12)
29:13
45
»
Brian MACALISTER
Crusaders AC
M
M35
859
(29:16)
29:17
46
»
Shane MCSHERRY
Armagh AC
M
M40
1016
(29:12)
29:21
47
»
Chris TIGHE
Brothers Pearse AC
M
M35
2239
(29:19)
29:21
48
»
Paul O' BRIEN
Kilcoole AC
M
M35
1150
(29:22)
29:23
49
»
Damian BOURKE
M
MS
97
(29:23)
29:25
50
»
Colm WALSH
Mullingar Harriers
M
M40
2278
(29:12)
29:25
51
»
Tony BARRY
Donore Harriers
M
MS
61
(29:25)
29:26
52
»
Conor SHIELS
North Belfast Harriers
M
M35
2180
(29:28)
29:29
52
»
Matthew MCGUINNESS
Civil Service Harriers AC
M
M35
977
(29:26)
29:29
54
»
Laimonas RONDZA
Balbriggan & District AC
M
M35
2125
(29:32)
29:33
55
»
Davey DUANE
Raheny Shamrock AC
M
M35
413
(29:34)
29:39
56
»
Neil SKELTON
Rathfarnam WSAF AC
M
MS
2189
(29:39)
29:40
57
»
Padraig FITZPATRICK
Brothers Pearse AC
M
M35
491
(29:39)
29:42
57
»
Michael WYCHERLEY
Crusaders AC
M
M40
2380
(29:39)
29:42
59
»
Stephen O' SULLIVAN
Brothers Pearse AC
M
M35
2043
(29:42)
29:44
60
»
Robert CLARKE
M
MS
230
(29:33)
29:45
61
»
Colin MORRISSEY
Donore Harriers
M
M35
1065
(29:43)
29:46
62
»
Kevin NOLAN
M
MS
1140
(29:43)
29:47
63
»
Eoin BRENNAN
Tallaght AC
M
MS
26
(29:47)
29:48
64
»
Frank JOHNSTON
Tallaght AC
M
MS
682
(29:46)
29:49
65
»
Robert COSTELLO
Greystones AC
M
MS
281
(29:41)
29:51
66
»
John THUILLIER
Crusaders AC
M
MS
2235
(29:48)
29:52
67
»
Declan ROBINSON
Raheny Shamrock AC
M
MS
2121
(29:49)
29:53
68
»
Kevin COGHLAN
M
MS
243
(29:44)
29:53
69
»
Tom O' BRIEN
M
MS
1159
(29:55)
29:58
70
»
Liam CULLEN
Tallaght AC
M
M40
307
(30:01)
30:01
71
»
Mick HANNEY
M
M45
603
(29:56)
30:01
72
»
Michael FITZSIMONS
Crusaders AC
M
M35
495
(30:01)
30:02
73
»
Brendan O' CALLAGHAN
M
M40
1169
(30:01)
30:07
74
»
David O' CALLAGHAN
Tallaght AC
M
M35
1164
(30:08)
30:09
75
»
Alan O' DONNELL
Balbriggan & District AC
M
M35
1188
(30:11)
30:11
76
»
Jim COLFER
M
M50
30
(30:09)
30:11
77
»
Noreen BROUDER
Sportsworld RC
F
F35
2385
(30:10)
30:14
78
»
Chris KEELING
Balbriggan & District AC
M
M55
706
(30:18)
30:19
79
»
Ilona MCELROY
Crusaders AC
F
FS
956
(30:18)
30:19
80
»
Barry MCGUIRE
M
M35
981
(30:18)
30:20
81
»
Alan KING
Balbriggan & District AC
M
M35
769
(30:21)
30:22
82
»
Alan KING
MSB
M
M40
771
(30:21)
30:25
83
»
Helen BROUDER
Sportsworld RC
F
FS
2386
(30:13)
30:28
84
»
Eddie NUGENT
Crusaders AC
M
M40
1141
(30:26)
30:33
85
»
Colin APPERLEY
Fit n Running
M
M35
43
(30:42)
30:43
86
»
Joe MCDERMOTT
Crusaders AC
M
MS
951
(30:41)
30:46
86
»
Laurence DOYLE
Kilcoole AC
M
M35
398
(30:44)
30:46
88
»
Michael O' CONNELL
Sligo AC
M
M50
1174
(30:48)
30:50
89
»
Dave MCNALLY
Brothers Pearse AC
M
M35
1007
(30:49)
30:52
90
»
Derek MCHUGH
M
M35
983
(30:49)
30:56
91
»
Craig SPEER
M
MS
2211
(30:54)
30:59
92
»
Denis DALY
Rathfarnam WSAF AC
M
M45
332
(31:01)
31:02
93
»
Wesley GRANT
M
M35
578
(30:56)
31:05
94
»
Philip DOYLE
Brothers Pearse AC
M
M40
397
(31:02)
31:07
95
»
Declan LYNCH
Donore Harriers
M
M35
842
(31:04)
31:09
96
»
Mark MCGRATH
Croghan AC
M
M45
973
(31:05)
31:10
97
»
Damian MC GUONE
M
M45
912
(30:44)
31:11
98
»
Michael MAUGHAN
Crusaders AC
M
M40
899
(31:07)
31:13
98
»
Donatas JOCIUS
Lithuanian Runners Club in Ireland
M
MS
680
(31:11)
31:13
100
»
Colm KERNAN
M
M35
757
(31:07)
31:13
101
»
Séamus MAC FLOINN
Crusaders AC
M
MS
857
(30:08)
31:15
102
»
Joe WALSH
Crusaders AC
M
M40
2274
(30:49)
31:16
103
»
Fiona MC GREEVY
Raheny Shamrock AC
F
FS
910
(31:17)
31:19
104
»
Kieran HOPKINS
Pulse Tri Club
M
M35
648
(31:16)
31:20
105
»
Donal BRADY
Brothers Pearse AC
M
M35
105
(30:53)
31:20
106
»
Brendan RYAN
Tallaght AC
M
M55
19
(31:19)
31:21
107
»
Phelim MURRAY
Crusaders AC
M
MS
1113
(31:19)
31:21
108
»
Ruth KELLY
Sportsworld RC
F
F40
715
(31:17)
31:22
109
»
James COTTLE
Crusaders AC
M
M55
287
(31:20)
31:24
110
»
Derek HAYES
Sli Culainn
M
M55
621
(31:19)
31:24
111
»
Aistis SLAJUS
Lithuanian Runners Club in Ireland
M
MS
2190
(31:25)
31:27
112
»
Robbie MORAN
Coral Runners Arklow
M
M35
1059
(31:26)
31:29
113
»
Mark MCCOMISH
M
M45
940
(31:25)
31:31
114
»
Lorna DAVEY-FITZGERALD
Mallow AC
F
F35
344
(31:34)
31:36
115
»
Paraic SHORTALL
TT Racers
M
MS
2186
(31:45)
31:46
116
»
John KEANE
M
M35
698
(31:40)
31:47
117
»
Shane O' CONNELL
Coral Runners Arklow
M
MS
1171
(31:46)
31:49
118
»
Stephen BATESON
Dunshaughlin AC
M
M45
69
(31:51)
31:52
119
»
Niamh STEIN
F
F35
2218
(31:47)
31:53
120
»
Alan DILLEEN
3D Triathlon Club
M
M35
368
(31:44)
31:54
121
»
Gerry DORE
Tallaght AC
M
M50
390
(31:52)
31:54
122
»
Rodger QUINN
Le Cheile AC
M
M35
2096
(31:46)
31:57
123
»
Dave MURRAY
M
M35
1117
(31:50)
31:58
124
»
David MCCORMACK
M
M35
944
(31:53)
32:04
124
»
Michael LARKIN
Dunshaughlin AC
M
MS
793
(31:58)
32:04
126
»
Philip MATTHEWS
Crusaders AC
M
MS
897
(32:09)
32:11
127
»
Tristan MCLOUGHLIN
M
M35
996
(31:53)
32:12
128
»
Mark MCKEOWN
Armagh AC
M
M40
987
(32:02)
32:13
129
»
Conor O' REILLY
Balbriggan & District AC
M
M45
2030
(32:14)
32:16
130
»
Simon CATTLEY
M
M40
216
(32:06)
32:17
131
»
Ian MACDOUGALD
M
M35
861
(32:13)
32:19
132
»
Kate KELLY
Sportsworld RC
F
FS
2400
(32:14)
32:19
133
»
Sinead OREILLY
St. Michaels AC
F
F40
2427
(31:49)
32:20
134
»
Mark O' CONNOR
Dublin Runners
M
M35
1181
(32:13)
32:20
135
»
Conor PURCELL
M
MS
2090
(32:18)
32:21
136
»
Florence CURLEY
Donore Harriers
F
F40
323
(32:16)
32:21
137
»
Barry CULLEN
Tallaght AC
M
M40
306
(32:10)
32:22
138
»
Conor DEVANEY
M
MS
363
(31:41)
32:22
139
»
Thomas BREHENY
Liffey Valley AC
M
M55
120
(32:18)
32:22
140
»
Stephen NAUGHTON
Mullingar Harriers
M
M50
1124
(32:11)
32:23
141
»
Michael LILLIS
M
M35
2392
(32:19)
32:23
142
»
Mervyn MCDOWELL
M
MS
23
(32:18)
32:24
143
»
Patrick MULHALL
Dundrum South Dublin AC
M
MS
1074
(32:04)
32:26
144
»
Derek WALSH
M
M40
2280
(32:21)
32:27
145
»
Christine KINSELLA
Templeogue AC
F
F35
777
(32:24)
32:27
146
»
Ciaran CASSIDY
M
M35
214
(32:19)
32:32
147
»
David BYRNE
Forget the Gym
M
M40
158
(32:05)
32:32
148
»
Simon KENNY
Crusaders AC
M
MS
744
(32:19)
32:38
149
»
Daragh HOPKINS
M
MS
649
(32:36)
32:39
150
»
Oliver TIERNEY
M
MS
2237
(32:38)
32:40
151
»
Gareth MONGEY
M
MS
1046
(32:31)
32:40
152
»
James CAHILL
Crusaders AC
M
M35
178
(32:20)
32:41
153
»
Jonathan DEVER
M
MS
364
(32:20)
32:42
154
»
Aoife O' CONNELL
Crusaders AC
F
FS
1173
(32:38)
32:43
155
»
Timothy MORAHAN
South Dublin Special Olympics Athletics Club
M
MS
1057
(32:43)
32:43
156
»
Cathal MULLINS
M
M50
1091
(32:40)
32:43
157
»
Leonard JACOB
M
M45
675
(32:43)
32:45
158
»
Kenneth MEADE
M
M40
1022
(32:22)
32:49
159
»
Dermot BROSNAN
M
M40
132
(32:14)
32:52
160
»
Ronan BYRNE
Rathfarnam WSAF AC
M
M35
161
(32:51)
32:53
161
»
Cormac FARRELL
M
M35
473
(32:47)
32:56
162
»
Aidan FLYNN
M
M35
508
(32:55)
33:01
163
»
Kathryn RAFFERTY
Armagh AC
F
FS
2101
(32:56)
33:04
164
»
Paul GANNON
M
MS
538
(32:39)
33:04
165
»
Declan BRADY
Sportsworld RC
M
M50
108
(32:58)
33:06
166
»
David SHEILL
M
M40
2174
(32:56)
33:10
167
»
Martin KELLY
M
M55
726
(33:03)
33:10
168
»
Paul BYRNE
M
M35
171
(33:01)
33:12
169
»
Barry MULVIIHILL
Rathfarnam WSAF AC
M
M40
2265
(33:10)
33:14
170
»
Declan FLANAGAN
M
M40
504
(32:50)
33:15
171
»
Ray LANGTON
Run BMC
M
M50
790
(33:08)
33:16
172
»
Derek BAIN
Rathfarnam WSAF AC
M
M50
51
(33:02)
33:19
173
»
John GLEESON
Crusaders AC
M
MS
555
(33:13)
33:21
174
»
Dylan BARRY
M
M40
62
(33:13)
33:22
175
»
Liam KAVANAGH
West Waterford AC
M
M50
691
(33:13)
33:23
176
»
Brendan MONTAGUE
Omagh Harriers Athletic Club
M
M60
1049
(33:24)
33:24
177
»
Kenneth NERNEY
Garda AC
M
MS
1128
(33:03)
33:26
178
»
Martin LYNCH
M
M40
850
(33:17)
33:27
179
»
Gerard BRADY
M
MS
110
(32:41)
33:28
180
»
Joseph GALLAGHER
M
MS
530
(33:06)
33:28
181
»
Gerry SCHLEY
Tallaght AC
M
M40
2159
(33:28)
33:29
182
»
Richard CYGANIAK
M
M35
328
(33:20)
33:30
183
»
Alan MCHUGH
M
MS
984
(33:07)
33:30
184
»
James DENN
Clonmel Athletic Club
M
M40
357
(33:15)
33:31
185
»
Anne O' BRIEN
Balbriggan & District AC
F
F35
1151
(33:31)
33:35
186
»
Patrick KELLY
Tallaght AC
M
M50
717
(33:34)
33:37
187
»
Enda MARTIN
Drogheda & District AC
M
M40
890
(33:33)
33:39
188
»
Lukasz BATRUCH
Crusaders AC
M
M35
70
(32:55)
33:42
189
»
David REIDY
M
M35
2111
(33:34)
33:42
190
»
Marcus John HAYES
Southside Fitness
M
M40
622
(33:02)
33:45
191
»
Niamh GARVEY
Raheny Shamrock AC
F
F40
541
(33:43)
33:45
192
»
Jonathan MCGUINNESS
M
M35
979
(33:10)
33:46
193
»
Gavin O' FLAHERTY
M
M40
1199
(33:34)
33:48
194
»
Tara DARCY
Tallaght AC
F
FS
339
(33:47)
33:51
194
»
Tomas DUNNE
Crusaders AC
M
M35
428
(33:44)
33:51
196
»
Simon O' NEILL
Team James
M
M35
2024
(33:35)
33:53
197
»
Will O' CONNELL
M
M40
1176
(33:42)
33:53
198
»
Stephen MONGEY
M
M35
1047
(33:48)
33:56
199
»
Paul CULLEN
Raheny Shamrock AC
M
M40
305
(33:48)
33:56
200
»
Liam LENEHAN
M
M55
815
(33:52)
33:59
201
»
Hugh O' MALLEY
Pulse Tri Club
M
MS
2021
(33:29)
34:00
202
»
Justin LOOBY
Liffey Valley AC
M
M40
833
(33:42)
34:02
203
»
Ray RUSSELL
M
M35
2134
(33:29)
34:03
204
»
Alma HANEVY
Donore Harriers
F
F35
600
(33:56)
34:03
205
»
Romaine KING
Dundrum South Dublin AC
F
FS
770
(33:58)
34:05
206
»
Declan QUINN
M
M35
2097
(33:38)
34:05
207
»
Robert MC LOUGHLIN
M
913
(33:54)
34:07
208
»
Stephanie BERGIN
Sportsworld RC
F
F35
2429
(34:04)
34:09
209
»
Garreth BAYLE
Brothers Pearse AC
M
M35
74
(34:06)
34:11
210
»
Kevin MOORE
M
M40
1055
(33:45)
34:11
211
»
Helen CARR
Raheny Shamrock AC
F
F40
195
(34:06)
34:12
212
»
Annette KEHOE
Dundrum South Dublin AC
F
F50
15
(34:07)
34:12
213
»
Orla BYRNE
F
F35
164
(33:57)
34:15
214
»
Mark LAMBE
M
M35
786
(34:05)
34:17
215
»
Tom REILLY
M
MS
2113
(34:09)
34:17
216
»
Gian Piero ALLERTA
M
M40
39
(34:00)
34:19
217
»
Tadhg RYAN
Brothers Pearse AC
M
M35
2137
(33:53)
34:20
218
»
Michael WALSH
Brothers Pearse AC
M
M55
2273
(34:17)
34:23
218
»
Alan MONNELLY
M
M35
1048
(34:11)
34:23
220
»
Jose TOME
Sporting clube portugal
M
M40
2242
(34:11)
34:24
221
»
Bernard WEDICK
Dublin Fire Brigade
M
M45
2354
(34:14)
34:26
222
»
John STOKES
Tallaght AC
M
M45
2390
(34:23)
34:27
223
»
Luke HARAN
Crusaders AC
M
MS
604
(34:24)
34:28
224
»
Eamonn MULHALL
M
MS
1076
(34:16)
34:29
225
»
Charlie MURRIN
M
M35
1118
(34:20)
34:29
226
»
Chris MORAN
M
M50
1061
(34:17)
34:31
227
»
Ciara PEELO
F
F35
2058
(34:03)
34:32
227
»
Brendan WALSH
Dundrum South Dublin AC
M
M35
2275
(33:44)
34:32
229
»
Pawel OGONOWSKI
M
M40
2049
(34:21)
34:32
230
»
Ita TUNNEY
Brothers Pearse AC
F
F40
2252
(34:27)
34:32
231
»
Jacqui BOYLE
Tallaght AC
F
F45
102
(34:31)
34:33
232
»
Derek MC NAMARA
M
M45
915
(33:52)
34:33
233
»
Barry POTTS
Donore Harriers
M
M65
2073
(34:34)
34:38
234
»
Darren BATES
M
MS
68
(34:41)
34:41
235
»
James DUFFY
M
M45
420
(34:29)
34:43
236
»
Alan FAIRBROTHER
Brothers Pearse AC
M
M45
451
(34:35)
34:43
237
»
Stephen MCCAFFREY
M
M35
924
(34:22)
34:43
238
»
Aoife GROGAN
Donore Harriers
F
F35
2423
(34:24)
34:44
239
»
Alan HEADE
Belpark TC
M
M45
626
(34:29)
34:46
240
»
Dave MCMAHON
M
MS
1000
(34:42)
34:46
241
»
Aoife GROGAN
F
FS
2434
(34:47)
34:47
242
»
Andy KELLY
M
M35
720
(34:29)
34:47
242
»
Dave KELLY
M
MS
721
(34:29)
34:47
244
»
Helen O' RIORDAN
F
F50
2036
(34:40)
34:47
245
»
Ronan BARRETT
M
M35
59
(34:41)
34:48
246
»
Brian O' DONOGHUE
M
M35
1190
(34:28)
34:49
247
»
David QUIRKE
M
M40
2100
(34:40)
34:50
248
»
Carol DEMPSEY
F
F50
356
(34:49)
34:52
249
»
Maxine JONES
Dundrum South Dublin AC
F
F60
685
(34:50)
34:55
250
»
Derek KELLY
M
M35
733
(34:47)
34:57
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>