Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Terenure 5 mile 2016
Resultat
5 Mile
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1001 - 1250
av totalt
1394
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1001
»
Alana SHEEHAN
F
F40
2171
(46:33)
47:43
1002
»
John MURPHY
M
M45
1099
(46:32)
47:45
1003
»
Erika MORONEY
F
FS
1064
(46:37)
47:47
1004
»
Paddy FOSTER
Perrystown Harriers
M
M35
516
(46:56)
47:47
1005
»
Avril HYLAND
Brothers Pearse AC
F
F45
667
(46:48)
47:48
1006
»
Una WHELAN
F
F45
2356
(46:22)
47:50
1007
»
Eileen COSTELLOE
F
F50
285
(47:04)
47:50
1008
»
Miriam COURTNEY
F
F45
289
(47:04)
47:50
1009
»
Kate BLACKWELL
F
FS
91
(46:23)
47:50
1010
»
Una DIXON
F
F40
370
(47:08)
47:53
1011
»
Jason POWER
Cappamore
M
M40
2078
(46:29)
47:54
1012
»
Tony BARRY
M
M50
64
(46:29)
47:55
1013
»
Orla MCCABE
F
F45
921
(46:50)
47:58
1014
»
Ciaran CASEY
M
M45
206
(47:29)
47:59
1015
»
Mary O' BRIEN
F
FS
1156
(47:07)
48:00
1016
»
Scott MULLIGAN
M
1087
(46:36)
48:01
1017
»
Jean SHERIDAN
F
F40
2176
(47:17)
48:02
1018
»
Emma DOYLE
F
F40
403
(47:28)
48:03
1019
»
Arlene EGAN
F
F35
441
(47:08)
48:08
1020
»
Lisa KIRKMAN
Lakeshore Striders
F
F45
779
(47:23)
48:08
1021
»
Caroline COSTELLO
F
F40
282
(47:14)
48:09
1022
»
Enda MCMAHON
M
MS
1002
(47:59)
48:09
1023
»
Jill GEOGHEGAN
F
F45
548
(47:15)
48:10
1024
»
Emma Kate FANNING
F
F35
459
(47:18)
48:10
1025
»
Cathal MAGNER
M
MS
870
(47:30)
48:11
1026
»
Carol KEEGAN
F
F50
704
(47:13)
48:13
1027
»
Kieran KEDNEY
M
MS
702
(47:31)
48:13
1028
»
Joy LEWIS
F
F35
825
(47:38)
48:14
1029
»
Carina CASHMAN
F
F50
209
(48:16)
48:16
1030
»
Gillian DUFFY
F
F40
422
(47:30)
48:16
1031
»
Katherine LYNCH
F
F40
846
(47:10)
48:18
1032
»
Owen QUIGLEY
M
M45
2094
(46:58)
48:21
1033
»
Sharon ROSS
DSD - Mini Marathon Training
F
F45
2129
(47:22)
48:21
1033
»
Isabel HYDE
F
FS
666
(47:24)
48:21
1035
»
Sarah DOYLE
team
F
FS
401
(48:08)
48:22
1036
»
David GOMM
M
M45
567
(47:32)
48:23
1037
»
Marguerite MCBRIEN
F
F35
918
(47:28)
48:23
1038
»
Gerard DOHERTY
M
M50
371
(47:08)
48:24
1039
»
Clare BEXON
Dunboyne AC
F
F35
87
(47:35)
48:26
1040
»
Heather HAMILTON
F
F40
597
(48:11)
48:26
1041
»
Denyse KERWICK
F
F40
759
(48:12)
48:26
1042
»
Sinead SCANLAN
F
F35
2157
(48:21)
48:27
1043
»
Sinéad GORMAN
F
F35
573
(47:16)
48:27
1044
»
Stephen DALY
M
M35
335
(47:11)
48:28
1045
»
Sheena MITCHELL
F
FS
1034
(48:02)
48:28
1046
»
Linda NOLAN
F
F50
1139
(47:51)
48:30
1047
»
Laura MCGING
F
F40
967
(47:28)
48:30
1048
»
Emma SHERRY
F
F45
2179
(47:14)
48:34
1049
»
Noeleen O' HAGAN
Balbriggan & District AC
F
F60
2011
(47:21)
48:36
1050
»
Linda HOWARD
F
F35
654
(47:34)
48:37
1051
»
Efteranmälan
235
(47:46)
48:40
1052
»
Marian FARREN
F
F35
474
(48:04)
48:40
1053
»
Catherine WALSH
F
F40
2289
(47:37)
48:41
1054
»
Rachael CAVANAGH
SDSC
F
FS
217
(47:28)
48:42
1055
»
Suzanne KENNY
F
F40
750
(48:03)
48:43
1056
»
Caitríona NÍ LAOITHE
Brothers Pearse AC
F
F50
1134
(47:35)
48:43
1056
»
Emily BURY
F
F40
150
(47:29)
48:43
1058
»
Loretta JOYCE
F
F40
689
(47:21)
48:44
1059
»
Cay CASLAN
F
F45
211
(48:38)
48:44
1060
»
Andtrea SHERLOCK
F
F45
2178
(48:45)
48:45
1061
»
Heather O' COLMAIN
F
F45
1170
(47:49)
48:46
1062
»
Kevin SHERLOCK
Kevs Team
M
M65
2177
(48:35)
48:47
1063
»
Lorraine MEADE
F
F40
1021
(47:51)
48:47
1064
»
Elaine LEACH
F
F35
808
(48:11)
48:48
1065
»
Pamela LAWLOR
Waterstown Warriors
F
F40
801
(48:05)
48:49
1066
»
Abigail SMITH
F
F35
2198
(48:13)
48:49
1067
»
Caroline REDMOND
Waterstown Warriors
F
F50
2106
(48:06)
48:49
1068
»
Fiona MCARDLE
Brothers Pearse AC
F
F35
916
(48:20)
48:51
1069
»
Gillian MC NALLY
F
F40
914
(47:55)
48:52
1070
»
Ann SMITH
Brothers Pearse AC
F
F45
2193
(47:30)
48:53
1071
»
Isabel MAGUIRE
F
872
(47:51)
48:55
1072
»
Siobhan BRENNAN
F
126
(47:53)
48:56
1073
»
Orla KELLY
F
F45
725
(48:28)
48:56
1074
»
Clare SCALLY
F
F40
2155
(47:45)
48:56
1075
»
Tara Jane DONNELLY
F
FS
380
(48:01)
48:57
1076
»
Andrew KINSELLA
M
M50
778
(47:29)
48:57
1076
»
Alex KINSELLA
Shelmaliers
M
775
(47:30)
48:57
1078
»
Ruth MULDOWNEY
F
F35
1073
(48:25)
48:59
1079
»
Liane CASEY
F
FS
203
(48:04)
48:59
1080
»
Claire BROWNE
F
F35
137
(47:59)
48:59
1081
»
Caroline SCANLAN
Brothers Pearse AC
F
FS
2156
(47:44)
49:03
1082
»
Kevin POTTS
M
M45
2075
(48:06)
49:04
1083
»
Sharon MACKEN
RSP
F
F40
864
(48:13)
49:07
1083
»
Joy HARRIS
F
F40
616
(48:07)
49:07
1085
»
Roisin MCGARRY
F
F40
963
(48:10)
49:08
1086
»
Anne HENNESSY
F
FS
631
(47:49)
49:10
1087
»
John O' DONOVAN
M
M35
1191
(48:08)
49:10
1088
»
Deborah GLEESON
F
F40
558
(48:46)
49:11
1089
»
Colin LAING
M
M45
784
(48:28)
49:12
1089
»
Claudia CRAVEN
F
F40
293
(47:46)
49:12
1091
»
Aideen DOWLING
F
FS
393
(48:47)
49:13
1092
»
Elaine BUCKLEY
Muckross Hockey Club
F
FS
144
(47:48)
49:15
1093
»
Susan BYRNE
F
F45
172
(48:04)
49:15
1094
»
Aoife KELLY
F
F35
730
(48:28)
49:16
1095
»
Michelle ROWAN
F
F50
2131
(48:14)
49:17
1096
»
Niamh MARKEY
F
FS
884
(48:10)
49:18
1097
»
Karina MURRAY
3D Triathlon Club
F
FS
1112
(48:19)
49:21
1098
»
Rober LLAVADOR FAUS
M
MS
828
(48:27)
49:22
1099
»
Philomena HARMON
F
F50
608
(49:25)
49:25
1100
»
Clara MCDERMOTT
Dundrum South Dublin AC
F
F40
952
(48:41)
49:26
1101
»
Karen SCREENE
F
F50
2162
(48:33)
49:27
1102
»
Tara CRONIN
F
FS
300
(48:37)
49:27
1103
»
Danielle KENNY
F
FS
747
(47:59)
49:30
1104
»
Tom MENTON
M
M45
1029
(47:59)
49:30
1105
»
Anne-Marie KELLY
F
F35
732
(48:44)
49:30
1106
»
Nikki DARLING
F
F55
343
(48:57)
49:32
1107
»
Jean LAWLESS
F
F50
797
(48:24)
49:32
1108
»
Deirdre TUOHY
F
F45
2254
(48:24)
49:33
1109
»
Niamh FEELY
F
F40
480
(48:28)
49:34
1110
»
Jo O' CONNELL
F
F40
1175
(48:41)
49:35
1111
»
Francis O' HAGAN
Balbriggan & District AC
M
M60
2010
(48:26)
49:38
1112
»
Aisling REYNOLDS
F
F50
2117
(48:44)
49:40
1113
»
Cat RAFTER
The Extraordinary James Padden Fan Club
F
FS
2102
(48:39)
49:41
1114
»
Paula VANCE
Brothers Pearse AC
F
F40
2260
(48:27)
49:41
1115
»
Louise TAYLOR
Dunboyne AC
F
F45
2229
(48:51)
49:41
1116
»
Anita HUGHES
Lucan Harriers
F
F35
661
(48:27)
49:43
1117
»
Ashe WOULFE
F
F35
2374
(48:10)
49:43
1118
»
Kate MCLOUGHLIN
F
FS
997
(48:56)
49:44
1119
»
Claire QUINN
F
FS
112
(48:18)
49:46
1120
»
Eilish MARTIN
F
F40
891
(48:52)
49:48
1121
»
Amy ARMSTRONG
F
FS
45
(48:32)
49:48
1122
»
Bernard CONRY
3D Triathlon Club
M
MS
266
(48:16)
49:49
1123
»
Sheila LANGTON
Run BMC
F
F55
792
(48:44)
49:49
1124
»
Sean EARLEY
M
MS
438
(48:51)
49:49
1125
»
Elena MONTAÑANA OLASO
F
FS
1050
(48:52)
49:50
1126
»
John O' KEEFFE
M
M40
2019
(48:36)
49:51
1127
»
Kate GAITLEY
F
FS
529
(48:54)
49:52
1128
»
Emma KENNEDY
Forget the Gym
F
FS
735
(48:58)
49:55
1129
»
Audrey CAROLAN
F
F50
193
(49:06)
49:55
1130
»
Ann DUIGNAN
F
FS
425
(48:57)
49:56
1131
»
Deirdre O' DWYER
F
F45
1196
(48:44)
49:56
1132
»
Sarah WILLIAMS
F
F35
2366
(48:47)
49:58
1133
»
Lou CONLON
F
FS
258
(48:47)
49:59
1134
»
Will CZERNIAK
Will Czerniak
M
M45
329
(48:46)
49:59
1135
»
Laura MCSHARRY
F
1013
(48:44)
49:59
1136
»
Colette ANGELOV
F
F55
40
(48:44)
50:03
1137
»
Martin KEOGH
M
M50
754
(48:47)
50:04
1138
»
Deirdre O' REILLY
F
F35
2029
(48:45)
50:05
1139
»
Owen O' CONNELL
M
M40
1178
(49:43)
50:06
1140
»
Gemma BOYLAN
Brothers Pearse AC
F
F40
99
(48:44)
50:07
1141
»
Aileen DONOGHUE
F
F40
383
(48:34)
50:08
1142
»
David RYAN
M
M65
2141
(49:09)
50:09
1143
»
Denis MURPHY
M
M60
1100
(49:09)
50:09
1144
»
Una MCCUTCHEON
F
F50
949
(49:22)
50:11
1145
»
Chris FITZPARTICK
Coombe
M
M50
2414
(48:40)
50:13
1146
»
Helen LAMBOURNE
F
FS
788
(48:58)
50:14
1147
»
Jason LAMBOURNE
M
M35
787
(48:59)
50:14
1148
»
Billy BRANNIGAN
Dunboyne AC
M
M45
116
(49:25)
50:15
1149
»
Breda KEARNEY
F
FS
699
(49:32)
50:16
1150
»
Ann MASTERSON
F
F40
895
(49:09)
50:17
1151
»
Arlene MOLLOY
Rathfarnam WSAF AC
F
FS
1039
(49:31)
50:18
1152
»
Mike BURKE
M
M55
149
(49:30)
50:19
1153
»
Brendan O' FLYNN
M
M65
2001
(49:18)
50:21
1154
»
Barbara HOPKINS
Brothers Pearse AC
F
F50
647
(49:15)
50:21
1155
»
Maeve DUNNE
F
F60
431
(49:24)
50:23
1156
»
Mairead SYKES
Southside Fitness
F
F40
2226
(49:21)
50:24
1157
»
Anthony FOX
M
MS
519
(49:32)
50:24
1158
»
Amy FOGARTY
Coombe
F
FS
2417
(48:54)
50:25
1159
»
Deirdre GARVEY
F
F35
543
(50:11)
50:25
1159
»
Katie DAWSON
F
F35
347
(50:12)
50:25
1161
»
Ally MCCAFFREY
F
FS
923
(49:05)
50:28
1162
»
Karen WOULFE
F
F35
2375
(48:58)
50:29
1163
»
Sarah DEVANEY
St Cocas
F
FS
362
(49:51)
50:31
1164
»
Breda WOODS
Tallaght AC
F
F55
2371
(50:02)
50:32
1165
»
Claire O' TOOLE
Tallaght AC
F
F40
2046
(50:33)
50:33
1166
»
Colleen LAVIN
F
FS
2424
(49:54)
50:34
1167
»
Hazel BUCKLEY
F
FS
146
(49:26)
50:39
1168
»
Nikki RICE
Brothers Pearse AC
F
F35
2118
(50:00)
50:40
1169
»
Lorna MONAGHAN
Forget the Gym
F
FS
1044
(49:23)
50:43
1170
»
Susan CURTIN
F
F35
327
(49:49)
50:47
1171
»
Carol COLEMAN
Tallaght AC
F
F45
247
(50:53)
50:53
1172
»
Reene DILWORTH
Coombe
F
FS
27
(50:54)
50:54
1173
»
Fionnuala CAROLAN
Spar
F
FS
22
(49:42)
50:56
1174
»
Aisling MACNAMARA
F
FS
865
(49:51)
50:56
1175
»
Réidín NÍ AONGHUSA
F
F50
1130
(50:04)
50:59
1176
»
Dermot BOYLE
M
M40
104
(50:15)
51:01
1177
»
Joanne FAHEY
Brothers Pearse AC
F
F40
450
(50:00)
51:04
1178
»
Shirley LYNCH
F
F40
844
(51:06)
51:06
1179
»
Maeve BROUGHAL
F
F45
134
(50:19)
51:10
1180
»
Gill LORD
F
F35
834
(50:06)
51:15
1181
»
Sharon MCCARTHY
F
F45
933
(50:22)
51:16
1182
»
Stephen CASEY
M
MS
207
(49:58)
51:17
1183
»
Karen RYAN
F
F35
2146
(50:01)
51:18
1184
»
Ann Marie FEATHERSTONE
F
F40
479
(50:01)
51:19
1185
»
Dara CARR
F
F40
198
(50:40)
51:19
1186
»
Robert DUFFY
M
M40
419
(49:49)
51:21
1187
»
Geraldine SMALL
Brothers Pearse AC
F
F50
2192
(50:16)
51:21
1188
»
Elaine FAY
Brothers Pearse AC
F
FS
2399
(50:18)
51:21
1189
»
Christine MC CANN
Sli Culainn
F
F55
901
(50:11)
51:23
1190
»
Carol GREEN
F
F35
583
(50:07)
51:25
1191
»
Claire ADELAIDE
F
FS
34
(49:57)
51:28
1192
»
Kelly ADMIRAND
F
F40
35
(50:29)
51:30
1193
»
Mary COFFEY
F
F35
241
(50:17)
51:33
1194
»
Veronica MCCORMACK
Southside Fitness
F
F50
943
(50:29)
51:36
1195
»
Amanda MOWLDS
F
F40
1071
(50:08)
51:36
1196
»
John MCGREEVY
M
M35
974
(50:09)
51:37
1197
»
Mary WALSHE
F
FS
2297
(50:14)
51:39
1198
»
Mary DARGAN
F
F55
341
(50:29)
51:40
1199
»
Gemma KELLY
F
F45
728
(50:11)
51:40
1200
»
Sean WALLACE
M
M40
2271
(50:11)
51:41
1201
»
David MULLIGAN
M
M45
1089
(50:20)
51:47
1202
»
Yvonne TRIMBLE
Le Cheile AC
F
F35
2246
(50:53)
51:50
1203
»
Colm SMITH
M
M35
2201
(51:53)
51:53
1204
»
Jane COPELAND
F
F35
271
(51:41)
51:57
1205
»
Alessandra VERRI
Dunboyne AC
F
F35
2261
(50:42)
52:03
1206
»
Shane WALDRON
M
MS
2267
(50:52)
52:16
1207
»
Patrick MULLAN
M
MS
1079
(51:18)
52:17
1208
»
Caroline DUFFY
F
F40
421
(52:01)
52:18
1209
»
Cathy STENSON
F
F45
2219
(51:11)
52:21
1210
»
Sandra CUMMINS
F
F35
315
(51:40)
52:23
1211
»
John WARDE
M
M45
2348
(51:41)
52:23
1212
»
Carmel SMITH
Tallaght AC
F
F35
2195
(51:38)
52:32
1213
»
Lisa MURPHY
F
F40
1110
(51:36)
52:36
1214
»
Eamonn FALLON
M
M35
456
(51:08)
52:36
1215
»
Siobhan MCNAMARA
F
F40
1011
(51:34)
52:39
1216
»
Mairead RYAN
F
F45
2145
(51:46)
52:40
1217
»
Mary MULLIGAN
F
F45
1084
(51:22)
52:44
1218
»
Eibhin NOLAN
F
FS
1137
(51:16)
52:45
1219
»
Evonne HOGAN
F
F40
640
(51:33)
52:45
1220
»
Maja POMOHACZI
F
F35
2071
(51:13)
52:46
1221
»
Graham O'REILLY
M
M40
2425
(51:41)
52:46
1222
»
Sean MAC CARTHAIGH
M
M45
856
(51:31)
52:47
1223
»
Tom KEANE
M
M55
695
(51:33)
52:47
1224
»
Miriam CARE
F
F55
190
(51:36)
52:48
1225
»
Orla MCCARRICK
F
FS
927
(51:41)
52:48
1226
»
Caroline DUFFY
F
F35
423
(51:43)
52:50
1227
»
David HOGAN
M
M40
641
(51:39)
52:52
1228
»
Niamh FITZGERALD
Dundrum South Dublin AC
F
F40
486
(51:45)
52:52
1229
»
Grainne O' HANLON
F
F45
2014
(52:02)
52:56
1229
»
Iana BOGHIU
F
FS
94
(52:10)
52:56
1231
»
Niamh OMAN
Tallaght AC
F
F35
2050
(52:13)
52:58
1232
»
Isobel BUTLER
F
F50
151
(51:37)
52:59
1233
»
Geraldine MOLONEY
F
FS
1041
(51:49)
53:01
1234
»
Una SALISBURY
F
F40
2150
(51:39)
53:01
1235
»
Maurice MURPHY
M
M35
1102
(51:44)
53:03
1236
»
Jan GELL
F
F55
547
(51:32)
53:04
1237
»
Sharon KILCOYNE
F
FS
764
(52:52)
53:06
1238
»
Tara KILCOYNE
F
FS
765
(52:52)
53:06
1239
»
Caoimhe MC CARRICK
F
FS
902
(52:00)
53:06
1240
»
Martin CHAMBERS
M
M40
220
(51:50)
53:08
1241
»
Sarah MOONEY
F
FS
1054
(52:45)
53:15
1242
»
Maeve COLEMAN
Balla
F
F45
244
(52:50)
53:18
1243
»
Michelle BRENNAN
F
F40
123
(52:27)
53:19
1244
»
Sharon CAFFREY
F
F45
176
(52:19)
53:22
1245
»
Shane MCLAUGHLIN
F
F60
991
(52:02)
53:22
1246
»
Tammy MEEHAN
F
FS
1025
(52:21)
53:23
1247
»
Michelle O' CONNOR
F
F40
1180
(52:15)
53:23
1248
»
Susan SPILLANE
RSP
F
F40
2212
(51:52)
53:23
1249
»
Sharon CUMMINS
F
F35
316
(52:00)
53:25
1250
»
Claire HICKEY
F
FS
635
(52:23)
53:28
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
>