Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Terenure 5 mile 2016
Resultat
5 Mile
F50
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 62
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Annette KEHOE
Dundrum South Dublin AC
F
F50
15
(34:07)
34:12
2
»
Helen O' RIORDAN
F
F50
2036
(34:40)
34:47
3
»
Carol DEMPSEY
F
F50
356
(34:49)
34:52
4
»
Martina SMITH
F
F50
2203
(35:44)
35:47
5
»
Sharon MCGRANE
F
F50
972
(36:27)
36:31
6
»
Trish LYONS
F
F50
853
(36:58)
37:20
7
»
Una CHERRY
Garda AC
F
F50
222
(38:17)
38:30
8
»
Orla MCMENAMIN
F
F50
1004
(39:10)
40:15
9
»
Danguole NACIENE
Lithuanian Runners Club in Ireland
F
F50
1121
(40:22)
40:25
10
»
Caroline FALLON
Civil Service Harriers AC
F
F50
453
(40:51)
41:08
11
»
Catherine RYAN
Southside Fitness
F
F50
2139
(40:41)
41:17
12
»
Delourdes SEYMOUR
F
F50
2165
(41:07)
41:32
13
»
Jackie KINGSTON
Rathfarnam WSAF AC
F
F50
774
(41:44)
41:54
14
»
Agnes HAYES
F
F50
623
(40:45)
41:58
15
»
Bernie WHITE
Dublin Striders
F
F50
2393
(42:04)
42:24
16
»
Kathryn POTTERTON
F
F50
2072
(42:17)
43:04
17
»
Una HEARTY
Run BMC
F
F50
627
(42:22)
43:05
18
»
Mairead CASHMAN
Crusaders AC
F
F50
2391
(42:51)
43:08
19
»
Elaine MACKEN
Dundrum South Dublin AC
F
F50
863
(42:50)
43:27
20
»
Angie BURKE
F
F50
148
(43:37)
43:57
21
»
Anna PRINGLE
F
F50
2086
(43:37)
44:08
22
»
Angie CHONG
F
F50
224
(43:49)
44:15
23
»
Mary MCCARTHY
Run BMC
F
F50
931
(43:29)
44:35
24
»
Christine MULCAHY
Dundrum South Dublin AC
F
F50
1072
(44:10)
44:46
25
»
Jackie KEOGH
F
F50
756
(44:28)
44:48
26
»
Pauline O' BRIEN
Dundrum South Dublin AC
F
F50
1153
(44:36)
44:59
27
»
Rita FLAHERTY
F
F50
501
(44:16)
44:59
28
»
Martina COPPINGER
F
F50
273
(44:25)
45:02
29
»
Jennifer LEE
Blackrock AC
F
F50
812
(43:30)
45:05
30
»
Linda SHINE
F
F50
2184
(45:11)
45:27
31
»
Anne MOFFATT
Run BMC
F
F50
1037
(45:37)
46:19
32
»
Marie O' BOYLE
F
F50
1145
(46:05)
46:38
33
»
Frances FINN
F
F50
484
(46:50)
46:50
34
»
Rose Anne BASQUEL
Southside Fitness
F
F50
66
(46:20)
46:55
35
»
Una MCLOUGHLIN
Lakeshore Striders
F
F50
993
(46:37)
47:15
36
»
Eileen COSTELLOE
F
F50
285
(47:04)
47:50
37
»
Carol KEEGAN
F
F50
704
(47:13)
48:13
38
»
Carina CASHMAN
F
F50
209
(48:16)
48:16
39
»
Linda NOLAN
F
F50
1139
(47:51)
48:30
40
»
Caitríona NÍ LAOITHE
Brothers Pearse AC
F
F50
1134
(47:35)
48:43
41
»
Caroline REDMOND
Waterstown Warriors
F
F50
2106
(48:06)
48:49
42
»
Michelle ROWAN
F
F50
2131
(48:14)
49:17
43
»
Philomena HARMON
F
F50
608
(49:25)
49:25
44
»
Karen SCREENE
F
F50
2162
(48:33)
49:27
45
»
Jean LAWLESS
F
F50
797
(48:24)
49:32
46
»
Aisling REYNOLDS
F
F50
2117
(48:44)
49:40
47
»
Audrey CAROLAN
F
F50
193
(49:06)
49:55
48
»
Una MCCUTCHEON
F
F50
949
(49:22)
50:11
49
»
Barbara HOPKINS
Brothers Pearse AC
F
F50
647
(49:15)
50:21
50
»
Réidín NÍ AONGHUSA
F
F50
1130
(50:04)
50:59
51
»
Geraldine SMALL
Brothers Pearse AC
F
F50
2192
(50:16)
51:21
52
»
Veronica MCCORMACK
Southside Fitness
F
F50
943
(50:29)
51:36
53
»
Isobel BUTLER
F
F50
151
(51:37)
52:59
54
»
Sue THOMPSON
F
F50
2233
(54:01)
54:51
55
»
Liz WARD
F
F50
2347
(54:48)
55:23
56
»
Christine GODIN
F
F50
565
(55:12)
56:32
57
»
Evelyn SHANAHAN
F
F50
2167
(56:48)
56:48
58
»
Rosemary HUNT
F
F50
665
(56:55)
56:55
59
»
Ann GRIFFIN
F
F50
2387
(55:56)
57:19
60
»
Martina WALSH
F
F50
2291
(59:06)
1:00:07
61
»
Carolyn GLEESON
F
F50
556
(1:00:38)
1:00:38
62
»
Margaret MC DERMOTT
Lakeshore Striders
F
F50
907
(1:06:01)
1:07:14