Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Terenure 5 mile 2016
Resultat
5 Mile
MS
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 183
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Peter-Brandon SOMBA
Dunboyne AC
M
MS
21
(23:25)
23:33
2
»
Mick CLOHISSY
Raheny Shamrock AC
M
MS
2
(23:26)
23:34
3
»
Sergiu CIOBANU
Civil Service Harriers AC
M
MS
225
(24:08)
24:16
4
»
Brandon HARGREAVES
DSD
M
MS
3
(24:27)
24:27
5
»
Thomas FITZPATRICK
Tallaght AC
M
MS
7
(24:42)
24:50
6
»
Cillian O'LEARY
Raheny Shamrock AC
M
MS
1
(24:57)
25:05
7
»
Mark MCKINSTRY
North Belfast Harriers
M
MS
990
(25:48)
25:48
8
»
Karol CRONIN
Sportsworld RC
M
MS
298
(25:51)
25:51
9
»
Mark CONWAY
Dundrum South Dublin AC
M
MS
269
(26:28)
26:28
10
»
Johnathon Hughes
Rathfarnam WSAF AC
M
MS
10
(27:51)
27:52
11
»
Gareth MURRAN
Sportsworld RC
M
MS
2426
(28:01)
28:02
12
»
Conor MCCARTHY
Sportsworld RC
M
MS
2430
(28:06)
28:08
13
»
Luke COLEMAN
Tallaght AC
M
MS
248
(28:08)
28:08
14
»
Peter FITZSIMONS
Tallaght AC
M
MS
499
(28:12)
28:13
15
»
Karl CHATTERTON
Sportsworld RC
M
MS
16
(28:19)
28:20
16
»
Bryan O' CONNOR
St Cocas
M
MS
1179
(28:29)
28:29
17
»
Kevin CURRAN
Sportsworld RC
M
MS
2413
(28:25)
28:34
18
»
Feidhlim KELLY
M
MS
8
(28:31)
28:40
19
»
Paul MARTIN
Brothers Pearse AC
M
MS
889
(29:02)
29:04
20
»
Julian MARTIN
M
MS
443
(28:55)
29:05
21
»
Frank HALLIGAN
Crusaders AC
M
MS
596
(29:03)
29:11
22
»
Damian BOURKE
M
MS
97
(29:23)
29:25
23
»
Tony BARRY
Donore Harriers
M
MS
61
(29:25)
29:26
24
»
Neil SKELTON
Rathfarnam WSAF AC
M
MS
2189
(29:39)
29:40
25
»
Robert CLARKE
M
MS
230
(29:33)
29:45
26
»
Kevin NOLAN
M
MS
1140
(29:43)
29:47
27
»
Eoin BRENNAN
Tallaght AC
M
MS
26
(29:47)
29:48
28
»
Frank JOHNSTON
Tallaght AC
M
MS
682
(29:46)
29:49
29
»
Robert COSTELLO
Greystones AC
M
MS
281
(29:41)
29:51
30
»
John THUILLIER
Crusaders AC
M
MS
2235
(29:48)
29:52
31
»
Declan ROBINSON
Raheny Shamrock AC
M
MS
2121
(29:49)
29:53
32
»
Kevin COGHLAN
M
MS
243
(29:44)
29:53
33
»
Tom O' BRIEN
M
MS
1159
(29:55)
29:58
34
»
Joe MCDERMOTT
Crusaders AC
M
MS
951
(30:41)
30:46
35
»
Craig SPEER
M
MS
2211
(30:54)
30:59
36
»
Donatas JOCIUS
Lithuanian Runners Club in Ireland
M
MS
680
(31:11)
31:13
37
»
Séamus MAC FLOINN
Crusaders AC
M
MS
857
(30:08)
31:15
38
»
Phelim MURRAY
Crusaders AC
M
MS
1113
(31:19)
31:21
39
»
Aistis SLAJUS
Lithuanian Runners Club in Ireland
M
MS
2190
(31:25)
31:27
40
»
Paraic SHORTALL
TT Racers
M
MS
2186
(31:45)
31:46
41
»
Shane O' CONNELL
Coral Runners Arklow
M
MS
1171
(31:46)
31:49
42
»
Michael LARKIN
Dunshaughlin AC
M
MS
793
(31:58)
32:04
43
»
Philip MATTHEWS
Crusaders AC
M
MS
897
(32:09)
32:11
44
»
Conor PURCELL
M
MS
2090
(32:18)
32:21
45
»
Conor DEVANEY
M
MS
363
(31:41)
32:22
46
»
Mervyn MCDOWELL
M
MS
23
(32:18)
32:24
47
»
Patrick MULHALL
Dundrum South Dublin AC
M
MS
1074
(32:04)
32:26
48
»
Simon KENNY
Crusaders AC
M
MS
744
(32:19)
32:38
49
»
Daragh HOPKINS
M
MS
649
(32:36)
32:39
50
»
Oliver TIERNEY
M
MS
2237
(32:38)
32:40
51
»
Gareth MONGEY
M
MS
1046
(32:31)
32:40
52
»
Jonathan DEVER
M
MS
364
(32:20)
32:42
53
»
Timothy MORAHAN
South Dublin Special Olympics Athletics Club
M
MS
1057
(32:43)
32:43
54
»
Paul GANNON
M
MS
538
(32:39)
33:04
55
»
John GLEESON
Crusaders AC
M
MS
555
(33:13)
33:21
56
»
Kenneth NERNEY
Garda AC
M
MS
1128
(33:03)
33:26
57
»
Gerard BRADY
M
MS
110
(32:41)
33:28
58
»
Joseph GALLAGHER
M
MS
530
(33:06)
33:28
59
»
Alan MCHUGH
M
MS
984
(33:07)
33:30
60
»
Hugh O' MALLEY
Pulse Tri Club
M
MS
2021
(33:29)
34:00
61
»
Tom REILLY
M
MS
2113
(34:09)
34:17
62
»
Luke HARAN
Crusaders AC
M
MS
604
(34:24)
34:28
63
»
Eamonn MULHALL
M
MS
1076
(34:16)
34:29
64
»
Darren BATES
M
MS
68
(34:41)
34:41
65
»
Dave MCMAHON
M
MS
1000
(34:42)
34:46
66
»
Dave KELLY
M
MS
721
(34:29)
34:47
67
»
Philip HORAN
M
MS
650
(34:48)
35:01
68
»
Rob ADDIE
M
MS
33
(34:10)
35:12
69
»
Thomas HELLY
M
MS
629
(34:36)
35:16
70
»
Conor FURLONG
M
MS
527
(34:32)
35:21
71
»
Paul DOYLE
M
MS
406
(35:13)
35:29
72
»
Barry O' SHEA
M
MS
2041
(35:28)
35:38
73
»
Pirmin BLUMENTHAL
M
MS
93
(35:04)
35:39
74
»
Ryan MC CORMICK
M
MS
906
(35:11)
35:40
75
»
Michael O@REILLY
Spar
M
MS
13
(35:14)
35:54
76
»
Alan LAST
M
MS
24
(35:56)
36:00
77
»
Sean MCDONNELL
Tallaght AC
M
MS
954
(36:00)
36:03
78
»
Simone DI RICO
M
MS
365
(35:57)
36:06
79
»
Brian BATEMAN
M
MS
67
(35:53)
36:13
80
»
Sean TWOMEY
M
MS
2255
(35:55)
36:25
81
»
Brendan FARRELL
M
MS
470
(35:36)
36:31
82
»
Gerard POWER
M
MS
2081
(36:07)
36:38
83
»
Paul LARKIN
Raheny Shamrock AC
M
MS
794
(36:33)
36:42
84
»
Brendan GLYNN
Crusaders AC
M
MS
562
(36:41)
36:44
85
»
Carl DALY
M
MS
336
(36:10)
36:56
86
»
Conor BYRNE
M
MS
169
(36:15)
37:09
87
»
Peter KANE
M
MS
690
(36:46)
37:09
88
»
David WRIGHT
M
MS
2379
(37:22)
37:22
89
»
Frank MITCHELL
M
MS
1036
(36:08)
37:33
90
»
Emmet WILKINSON
Belpark TC
M
MS
2365
(37:26)
37:36
91
»
Shane WALSH
M
MS
2284
(36:19)
37:37
92
»
Aidan FOLEY
Spar
M
MS
14
(36:58)
37:39
93
»
Danny LYNCH
M
MS
847
(37:18)
37:45
94
»
William O' REILLY
M
MS
2032
(37:34)
37:49
95
»
Kevin MCCAULEY
M
MS
937
(37:19)
37:56
96
»
Sam LING
M
MS
827
(36:57)
38:02
97
»
Cathal FLYNN
M
MS
507
(37:31)
38:24
98
»
David LENNON
M
MS
818
(38:06)
38:47
99
»
Liam QUINN
M
MS
2099
(37:56)
38:47
100
»
Mark BYRNE
Southside Fitness
M
MS
162
(38:34)
38:49
101
»
David LAWLESS
M
MS
798
(38:06)
38:52
102
»
Kieran LYONS
M
MS
854
(38:28)
38:53
103
»
Shane O' BRIEN
M
MS
1158
(38:52)
39:11
104
»
Liam O' BRIEN
M
MS
1157
(38:52)
39:14
105
»
Alan COLLINS
M
MS
252
(39:00)
39:19
106
»
Ben GREER
M
MS
587
(39:04)
39:27
107
»
Joseph BENKANOUN
M
MS
80
(38:31)
39:29
108
»
Kevin KENNEDY
M
MS
742
(39:13)
39:34
109
»
Mark DUNN
M
MS
427
(39:07)
39:35
110
»
Gerard MCNALLY
M
MS
1008
(39:24)
39:37
111
»
Tim WALSHE
M
MS
2295
(39:33)
39:39
112
»
David DRUMMOND
M
MS
412
(39:19)
39:41
113
»
David KEANE
M
MS
696
(39:28)
39:49
114
»
Simon TIGHE
M
MS
2240
(39:23)
39:50
115
»
James HAYES
M
MS
624
(39:20)
39:52
116
»
Andrew WALSH
M
MS
2286
(39:36)
39:58
117
»
Michael MULHOLLAND
M
MS
1077
(39:01)
39:59
118
»
Rafal MIKOLAJCZYK
M
MS
1031
(39:51)
40:01
119
»
Killian SAUNDERS
M
MS
2153
(39:32)
40:12
120
»
Richard O' CONNOR
M
MS
1182
(39:10)
40:22
121
»
Brian CROWLEY
M
MS
304
(39:22)
40:25
122
»
Ciaran GANNON
M
MS
535
(39:48)
40:27
123
»
Alex MATHEWS
M
MS
896
(39:59)
40:32
124
»
Terence JONES
M
MS
687
(39:10)
40:32
125
»
Liam GILDEA
M
MS
553
(39:41)
40:33
126
»
Mark LOGAN
M
MS
829
(39:46)
40:35
127
»
Declan GAVIN
M
MS
546
(39:17)
40:36
128
»
Karl BARRETT
M
MS
60
(40:45)
40:52
129
»
Mark HARMON
M
MS
607
(40:24)
40:58
130
»
Alan Power
M
MS
2435
(40:57)
40:58
131
»
Brian TAITE
M
MS
2394
(40:23)
41:35
132
»
Andrew PIERCE
M
MS
2068
(41:24)
41:42
133
»
Keith O' CONNOR
M
MS
1184
(41:09)
42:03
134
»
Mick LYNCH
M
MS
852
(41:21)
42:07
135
»
Colin JONES
In Budge we Trust
M
MS
686
(40:58)
42:19
136
»
Craig GUTHRIE
Brothers Pearse AC
M
MS
593
(42:08)
42:28
137
»
Kenny MILNE
M
MS
1033
(41:53)
42:30
138
»
Trevor DARCY
M
MS
340
(41:46)
42:30
139
»
Daniel LOGAN
M
MS
830
(41:45)
42:32
140
»
Conor CASHMAN
M
MS
210
(41:31)
42:34
141
»
Niall FARRELL
M
MS
471
(41:23)
42:35
142
»
Ken BARNWELL
M
MS
58
(41:58)
42:40
143
»
Neil MCNABOLA
M
MS
1006
(41:35)
42:53
144
»
Adrian GHEORGHE
M
MS
550
(42:42)
42:57
145
»
Paul HAYCOCK
M
MS
620
(41:54)
43:02
146
»
Alan MITCHELL
M
MS
1035
(42:42)
43:08
147
»
Declan COLLINS
M
MS
254
(42:09)
43:09
148
»
Dave HARKIN
M
MS
606
(41:52)
43:12
149
»
Seán DOYLE
Southside Fitness
M
MS
400
(43:02)
43:39
150
»
Hugh FITZPATRICK
Coombe
M
MS
2415
(42:12)
43:43
151
»
James PADDEN
M
MS
2053
(42:59)
44:03
152
»
Stephen CAHILL
M
MS
179
(43:01)
44:07
153
»
Kieran FRENCH
M
MS
523
(43:38)
44:25
154
»
Eoin GROGAN
M
MS
591
(43:10)
44:36
155
»
Daniel PEREIRA
M
MS
2061
(43:41)
44:38
156
»
Parity CHISI
M
MS
223
(44:08)
44:54
157
»
Jason O' BRIEN
Celbridge AC Fit4Life
M
MS
1152
(44:23)
45:04
158
»
Dominic MANNING
M
MS
882
(44:55)
45:13
159
»
Eoin DONOGHUE
M
MS
382
(44:13)
45:27
160
»
Benjamin PINCON
M
MS
2069
(45:34)
45:34
161
»
Garry BYRNE
M
MS
167
(44:54)
45:42
162
»
Sean MAGUIRE
M
MS
871
(45:25)
46:25
163
»
Patrick BERGIN
West Waterford AC
M
MS
83
(46:02)
46:28
164
»
Robert FITZGERALD
M
MS
490
(45:33)
46:45
165
»
Dean RYAN
Southside Fitness
M
MS
2140
(46:15)
46:54
166
»
Mark FITZGERALD
M
MS
488
(45:37)
47:05
167
»
Donal WARD
M
MS
2345
(46:09)
47:24
168
»
Jonathan TIERNAN
Southside Fitness
M
MS
2236
(46:09)
47:25
169
»
Alan WOODHOUSE
M
MS
2369
(46:15)
47:28
170
»
Shane O' CALLAGHAN
M
MS
1168
(46:17)
47:32
171
»
Enda MCMAHON
M
MS
1002
(47:59)
48:09
172
»
Cathal MAGNER
M
MS
870
(47:30)
48:11
173
»
Kieran KEDNEY
M
MS
702
(47:31)
48:13
174
»
Rober LLAVADOR FAUS
M
MS
828
(48:27)
49:22
175
»
Bernard CONRY
3D Triathlon Club
M
MS
266
(48:16)
49:49
176
»
Sean EARLEY
M
MS
438
(48:51)
49:49
177
»
Anthony FOX
M
MS
519
(49:32)
50:24
178
»
Stephen CASEY
M
MS
207
(49:58)
51:17
179
»
Shane WALDRON
M
MS
2267
(50:52)
52:16
180
»
Patrick MULLAN
M
MS
1079
(51:18)
52:17
181
»
Sandra DENNER
F
MS
20
(53:11)
54:22
182
»
Tony KENT
M
MS
751
(53:12)
54:34
183
»
Gerard FINUCANE
M
MS
485
(57:06)
58:35