Svenska
English
Resultaten är producerade av
Racetimer
Resultat från STHLM10 med SM-Milen 2016
Resultat
Kvinnor 10 km
SM
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 38
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Maria Larsson
1994
Örgryte IS
SM
K22
123
(34:37)
34:37
2
»
Sara Holmgren
1990
Sävedalens AIK
SM
130
(35:00)
35:01
3
»
Ida Nilsson
1981
Högby IF
SM
K35
103
(35:02)
35:03
4
»
Elin Borglund
1991
Sävedalens AIK
SM
131
(35:21)
35:23
5
»
Malin Liljestedt
1980
Spårvägens FK
SM
K35
115
(35:25)
35:25
6
»
Johanna Bohlin
1991
Hässelby SK
SM
139
(35:40)
35:41
7
»
Frida Lundén
1984
FK Studenterna
SM
102
(35:56)
35:57
8
»
LIsa Ring
1993
IK NocOut.se
SM
144
(36:08)
36:09
9
»
Louise Wiker
1979
Hässelby SK
SM
K35
104
(36:11)
36:11
10
»
Sanna Mustonen
1991
Hässelby SK
SM
109
(36:16)
36:18
11
»
Mikaela Larsson
1985
Spårvägens FK
SM
116
(36:21)
36:23
12
»
Malin Strand
1993
Sävedalens AIK
SM
133
(36:24)
36:24
13
»
Madeleine Larsson
1981
Hässelby SK
SM
K35
140
(36:30)
36:30
14
»
Lena Örn
1988
Spårvägens FK
SM
113
(36:35)
36:37
15
»
Annelie Johansson
1978
Hälle IF
SM
K35
143
(36:34)
36:37
16
»
Sofie Nelsson
1990
IF Göta Karlstad
SM
108
(36:53)
36:54
17
»
Frida Aspnäs
1987
Spårvägens FK
SM
118
(37:08)
37:10
18
»
Charlotte Karlsson
1984
Hässelby SK
SM
137
(37:20)
37:22
19
»
Ellen Persson
1997
Högby IF
SM
142
(37:30)
37:32
20
»
Lisa Bergdahl
1995
Sävedalens AIK
SM
K22
134
(37:39)
37:40
21
»
Hanna Bartholomew
1983
Hässelby SK
SM
138
(37:46)
37:46
22
»
Anna Bjurman
1988
IS Göta Helsingborg
SM
111
(37:49)
37:49
23
»
Johanna Adolfsson
1989
Mölndals AIK
SM
126
(37:49)
37:50
24
»
Jessie Ross Skärvad
1978
Täby IS
SM
K35
120
(38:04)
38:06
25
»
Kerstin Axelsson
1996
IK Hakarpspojkarna
SM
K22
135
(38:30)
38:33
26
»
Sophia Sundberg
1984
Väsby IK
SM
128
(38:45)
38:48
27
»
Dace Landström
1983
Vallentuna FK
SM
122
(38:50)
38:50
28
»
Sandra Södergren
1989
FIF Gnistan
SM
106
(39:03)
39:03
29
»
Anja Tjärdal
1976
Spårvägens FK
SM
K40
119
(39:15)
39:16
30
»
Lisa Öhberg
1988
Hälle IF
SM
141
(39:21)
39:21
31
»
Jessica Österberg
1981
Spårvägens FK
SM
K35
117
(39:33)
39:35
32
»
Anna Lindh
1974
Fredrikshofs FIF
SM
K40
408
(39:34)
39:36
33
»
Frida Kristiansson
1992
Örgryte IS
SM
124
(39:52)
39:53
34
»
Malin Gibrand
1981
FK Studenterna
SM
K35
1858
(40:13)
40:17
35
»
Zara Lundgren
1987
Nordanstigs FI
SM
129
(40:18)
40:21
36
»
Lona Justesen
1975
IF Linnéa
SM
K40
434
(40:31)
40:33
37
»
Linnea Smalström
1999
Sävedalens AIK
SM
132
(40:59)
41:01
38
»
Frida Södermark
1978
GoIF Tjalve
SM
K35
433
(41:31)
41:34