Svenska
English
Français
Suomi
Resultat från Terenure 5 mile 2017
Resultat
5 Mile
F50
Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar
alla 65
resultat
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
Underkat.
#
Netto
Brutto
1
»
Adrienne ATKINS
Raheny Shamrock AC
F
F50
49
(34:24)
34:26
2
»
Pauline ROBERTSON
DSD AC
F
F50
1360
(34:57)
35:03
3
»
Carol DEMPSEY
F
F50
355
(36:54)
37:11
4
»
Lorraine O'DRISCOLL
DSD AC
F
F50
1225
(37:48)
38:07
5
»
Sharon MCGRANE
F
F50
981
(37:51)
38:10
6
»
Maria CARVILL
F
F50
198
(38:01)
38:14
7
»
Olwyn DUNNE
Crusaders AC
F
F50
419
(38:08)
38:42
8
»
Lynda TUOHY
DSD AC
F
F50
1499
(38:45)
39:02
9
»
Eithne SCULLY
F
F50
1411
(39:04)
39:40
10
»
Emma COONEY
F
F50
265
(39:26)
39:54
11
»
Carmel DONLON
DSD AC
F
F50
375
(40:00)
40:34
12
»
Aileen WOOTTON
F
F50
1573
(40:19)
40:52
13
»
Sonia DAVIS
Millstriders
F
F50
338
(40:35)
41:18
14
»
Catherine RYAN
Southside Fitness
F
F50
1381
(40:41)
41:21
15
»
Aideen COOKE
F
F50
262
(40:45)
41:27
16
»
Lorraine HALPIN
F
F50
620
(41:05)
41:37
17
»
Jackie KINGSTON
Rathfarnham WSAF AC
F
F50
798
(41:51)
42:10
18
»
Anna PRINGLE
F
F50
1323
(42:57)
43:33
19
»
Gráinne MORAN
F
F50
1079
(43:22)
44:11
20
»
Jackie KEOGH
F
F50
780
(44:28)
45:17
21
»
Jennifer LEE
Blackrock AC
F
F50
831
(44:10)
45:32
22
»
Regina COPPINGER
F
F50
269
(44:38)
45:48
23
»
Carmen CARROLL
F
F50
193
(45:08)
46:07
24
»
Martina COPPINGER
F
F50
268
(45:07)
46:16
25
»
Marie O'BOYLE
F
F50
1174
(45:26)
46:26
26
»
Maria MCCARTHY
DSD AC
F
F50
935
(45:24)
46:30
27
»
Caroline KEANE
Southside Fitness
F
F50
714
(46:41)
46:41
28
»
Una MCLOUGHLIN
Lakeshore Striders
F
F50
1011
(46:39)
47:22
29
»
Pauline O'BRIEN
DSD AC
F
F50
1177
(47:12)
47:50
30
»
Anne MOFFATT
Run BMC
F
F50
1051
(47:03)
48:03
31
»
Patricia O'CLEIRIGH
F
F50
1198
(46:56)
48:18
32
»
Djinn VON NOORDEN
F
F50
1512
(47:37)
48:39
33
»
Deirdre TUOHY
F
F50
1500
(47:31)
48:53
33
»
Jean LAWLESS
F
F50
823
(47:33)
48:53
35
»
Carina CASHMAN
F
F50
204
(48:40)
48:56
36
»
Karen SCREENE
F
F50
1410
(48:03)
49:14
37
»
Catherine ALLEN
Clane AC
F
F50
39
(48:11)
49:38
38
»
Miriam COURTNEY
F
F50
284
(48:43)
49:43
39
»
Eileen COSTELLOE
F
F50
280
(48:43)
49:43
40
»
Maeve BROUGHAL
F
F50
137
(49:11)
50:20
41
»
Geraldine SMALL
Bros Pearse AC
F
F50
1437
(49:28)
50:39
42
»
Ann SMITH
Bros Pearse AC
F
F50
1438
(49:30)
50:41
43
»
Liz MCCARTHY
F
F50
1586
(49:31)
50:47
44
»
Isobel BUTLER
F
F50
155
(49:44)
50:52
45
»
Audrey CAROLAN
F
F50
184
(50:37)
50:53
46
»
Edel DEANE
F
F50
347
(50:37)
50:53
47
»
Rose Anne BASQUEL
Southside Fitness
F
F50
70
(49:36)
50:54
48
»
Dorothy MILLS
F
F50
1050
(49:59)
51:08
49
»
Nora HEARTY
Run BMC
F
F50
643
(50:06)
51:16
50
»
Linda NOLAN
F
F50
1169
(50:34)
51:29
51
»
Mairead RYAN
F
F50
1388
(50:21)
51:40
52
»
Carol COLEMAN
Tallaght AC
F
F50
231
(51:47)
52:05
53
»
Aisling REYNOLDS
F
F50
1356
(51:01)
52:07
54
»
Grainne BYRNE
Tallaght AC
F
F50
161
(51:46)
53:09
55
»
Maria GLASS
Bros Pearse AC
F
F50
566
(52:34)
53:46
56
»
Evelyn SHANAHAN
F
F50
1414
(53:07)
54:26
57
»
Reynagh O'BRIEN
F
F50
1184
(54:11)
55:38
58
»
Allison ELEBERT
F
F50
433
(54:16)
55:43
59
»
Ann GRIFFIN
F
F50
603
(54:32)
56:01
60
»
Linda MURPHY
F
F50
1126
(55:05)
56:32
61
»
Adrienne MCCARTHY
Waterstown Warriers RC
F
F50
939
(57:11)
58:16
62
»
Sharon CAFFREY
F
F50
169
(57:20)
58:41
63
»
Sue THOMPSON
F
F50
1483
(57:15)
58:45
64
»
Michelle ROWAN
Bros Pearse AC
F
F50
1374
(59:37)
1:00:59
65
»
Frances FINN
F
F50
470
(1:02:01)
1:02:01