Resultat
 

Resultat från Strömstadsmilen 2017

10 km Män Tävlingsklass

Visar alla 29 resultat
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land Kat. Underkat. # Netto
1 » Fikado Haftu Tsadik 1994 Etiopien Män Tävlingsklass Män 258 29:04
2 » Masresha Bere Bisetegn 1998 Etiopien Män Tävlingsklass Män 209 30:04
3 » Haileye Amdemaryam 1995 Etiopien Män Tävlingsklass Män 192 30:05
4 » Japhet Kipkorir 1982 Hälle IF Män Tävlingsklass Män 305 30:10
5 » Senay Fissehatsion (Nor) 1995 Oslo Män Tävlingsklass Män 507 30:30
6 » Okubamichael Fissehatsion 1997 IK Tjalve Män Tävlingsklass Män 238 30:46
7 » Weidls Negasn Gebresadik 1986 Oslo Män Tävlingsklass Män 483 30:50
8 » Daniel Berggren 1987 Strömstad Löparklubb Män Tävlingsklass Män 120 31:49
9 » Fouad Idbafdic (Swe) 1988 Hovslätt IK Män Tävlingsklass Män 502 32:00
10 » Robert Alexandersson 1990 Hälle IF Män Tävlingsklass Män 190 33:13
11 » Peter Gross 1985 Hässelby SK Män Tävlingsklass Män 117 33:48
12 » Michael Tesfamidai (Nor) Män Tävlingsklass Män 508 33:58
13 » Oscar Claesson (Swe) 1995 Sävedalens AIK Män Tävlingsklass Män 500 34:14
14 » Marcus Ruus 1997 Åsarna IK Män Tävlingsklass Män 375 34:47
15 » Sebastian Stenman 1991 IFK GÖTEBORG FRIIDROTT Män Tävlingsklass Män 389 35:23
16 » Olger Pedersen 1989 Dimna IL Män Tävlingsklass Män 364 36:06
17 » Daniel Nilsson 1981 Spi Uppsala Män Tävlingsklass Män 345 36:41
18 » Magnus Salberg 1988 Aurskog - Høland Friidrettslag Män Tävlingsklass Män 377 36:47
19 » Kristian Dalby 1983 Slevik IL Män Tävlingsklass Män 184 36:50
20 » Lukas Melander 1990 Lk Gränslöst Män Tävlingsklass Män 333 37:01
21 » Claes Steimert 1983 Stockholms rullskidklubb Män Tävlingsklass Män 388 37:30
22 » Svein-Åge Karlsen (Nor) 1981 Ryggejoggen Män Tävlingsklass Män 465 37:56
23 » Andreas Marshall 1994 Ryda SK Män Tävlingsklass Män 332 38:35
24 » Per Orestig 1982 Habo friidrott 04 Män Tävlingsklass Män 359 39:20
25 » Tor Andreas Andersen 1988 Cowi Bil Män Tävlingsklass Män 194 40:40
26 » Joel Cederholm (Swe) 1980 Solvikingarna Män Tävlingsklass Män 488 40:56
27 » Håvard Moen 1989 Slevik IL Män Tävlingsklass Män 183 42:31
28 » Fredrik Martinsen (Nor) 1982 Fredrikstad Män Tävlingsklass Män 478 44:05
29 » Fredrik Petersen 1997 Rustad IL Män Tävlingsklass Män 368 47:05



Kontakta oss   |   Skicka feedback

Copyright © 2009 Racetimer AB. All rights reserved