Resultat
 

Resultat från Strömstadsmilen 2017

5 km Män

Resultatlistan är sorterad efter bruttotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.

Visar alla 133 resultat
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land Kat. Underkat. # Netto Brutto
1 » Samuel Fitsumbrhan 1999 Hälle IF Män Män 870 (16:13) 16:15
2 » Ahmed Mahmoud 1998 Strömstad Löparklubb Män Män 752 (16:19) 16:21
3 » Merhawi Seifu 2000 Hälle IF Pojkar 17 Män 930 (16:33) 16:34
4 » Niels Christian Hellerud 2000 Halden SK Pojkar 17 Män 881 (17:08) 17:10
5 » Theodor Eliasson IK Granit1992 Män Män 1017 (17:13) 17:15
6 » Øystein Wergeland 1984 Sandnes IL Män Män 955 (17:39) 17:40
7 » Jan Erik Wergeland 1985 Sandnes IL Män Män 954 (17:59) 18:00
8 » Pasi Heikkinen (Swe) 1975 Vara IBK Män Män 989 (18:16) 18:18
9 » Jesper Evervall 1994 Hisings Kärra Män Män 931 (18:19) 18:20
10 » Nasir Turgut 2001 Horred Pojkar 17 Män 817 (18:25) 18:27
11 » Sharmarke Ahmed 2002 Hälle IF Pojkar 15 Män 838 (18:25) 18:27
12 » Andreas Klasson (Swe) 1983 Hälle IF Män Män 1005 (18:31) 18:33
13 » Marcus Dahl-Rismyhr 2004 Sarpsborg IL Pojkar 13 Män 861 (18:35) 18:35
14 » Magnus Rydin 1971 Västerås Män Män 924 (18:49) 18:51
15 » Wilhelm Leikanger 2004 SK Vidar Pojkar 13 Män 900 (19:06) 19:07
16 » Frode Audun Kraugerud 1979 Rakkestad Män Män 782 (19:22) 19:24
17 » Victor Wahlgren 2002 Mölndals AIK Pojkar 15 Män 953 (19:30) 19:31
18 » Henrik Vangenmo (Swe) 1975 IK Granit Män Män 1014 (19:43) 19:45
19 » Christian Eriksson 2003 Ik spring väst Pojkar 15 Män 866 (19:45) 19:48
20 » Casper Eriksson 2005 Ik spring väst Pojkar 13 Män 867 (19:48) 19:50
21 » Ludde Andersson 1992 IK Granit Män Män 841 (19:49) 19:52
22 » Julian Öhlin 2005 Sävedalens AIK Pojkar 13 Män 815 (19:53) 19:54
23 » Firat Ergin 2002 Horred Pojkar 15 Män 818 (19:56) 19:58
24 » Rasmus Hedeberg 2002 SK Bore Pojkar 15 Män 780 (19:59) 20:00
25 » Viktor Andersson 1986 IK Granit Män Män 842 (20:01) 20:04
26 » Anders Martinus Haugen 2001 Hakadal IL Pojkar 17 Män 877 (20:46) 20:49
27 » Erik Johansson (Swe) SK Granan Pojkar 15 Män 990 (21:04) 21:06
28 » Gunnar Fovaeus 2004 Sävedalens AIK Pojkar 13 Män 876 (21:06) 21:08
29 » Oliver Soovik 2000 Halmstads hockey Pojkar 17 Män 936 (21:27) 21:29
30 » Steinar Wergeland 1956 MHI Män Män 956 (21:34) 21:37
31 » Jonas Jörgensson (Swe) 1970 Skee Män Män 991 (21:48) 21:52
32 » Tor Hovde 1962 Sporveien BIL Män Män 758 (22:05) 22:08
33 » Henrik Bukkholmen 2000 Borgen Pojkar 17 Män 858 (22:17) 22:18
34 » Isak Brodén 2003 Strömstad Pojkar 15 Män 856 (22:16) 22:18
35 » Peter Solhjell (Nor) 2005 Son Löp Pojkar 13 Män 1016 (22:15) 22:19
36 » Filip Sundin 2004 Grava SK Pojkar 13 Män 945 (22:27) 22:29
37 » Roger Christiansen 1966 Tjøme Løpeklubb Män Män 860 (22:29) 22:33
38 » Petter Höst Sölna (Nor) Heming Män Män 1007 (22:39) 22:42
39 » Harry Soovik 2003 Ödsmåls IF Pojkar 15 Män 937 (22:45) 22:47
40 » Leon Simonson 2003 Strömstad Män Män 932 (23:01) 23:03
41 » Bjørne Syversten 1966 Oslo Män Män 946 (23:03) 23:07
42 » Hans Hogeland 1979 KGH Customs Services Män Män 820 (23:21) 23:23
43 » Anders Grönbekk (Nor) 2002 Vollen Pojkar 15 Män 1027 (23:23) 23:30
44 » Peter Strömberg 1965 Trollhättans IF Friidrott Män Män 943 (23:27) 23:32
45 » Alexander Skantze 2001 Land O Lakes Pojkar 17 Män 934 (23:32) 23:34
46 » Erik Källström 2005 Mölndals Roddklubb Pojkar 13 Män 792 (23:33) 23:35
47 » Øystein Killingrød 1970 Tistedalen Friluftslag Män Män 892 (23:39) 23:43
48 » Jon Erik Arnesen 1959 Nordea Män Män 770 (23:47) 23:51
49 » Noel Karlsson (Swe) 2001 IK Granit Pojkar 17 Män 995 (23:51) 23:54
50 » Ole Kr. Brastad 1966 1966 Män Män 852 (23:52) 23:57
51 » Isak Pröitz (Swe) 2002 Sarpsborg Pojkar 15 Män 983 (23:58) 24:01
52 » Christoffer Eriksson 2001 Ik spring väst Pojkar 17 Män 868 (24:01) 24:04
53 » Kristoffer Staal 2000 Halden Män Män 813 (24:05) 24:07
54 » Kim Akselsen 1984 Skjeberg Män Män 839 (24:15) 24:20
55 » Emil Larsson (swe) 2005 Strömstad Pojkar 13 Män 978 (24:23) 24:27
56 » Erik Axelsson Larsholt 2005 IFK Strömstad Pojkar 13 Män 843 (24:27) 24:31
57 » Daniel Öst 1968 Askersund Män Män 13 (24:33) 24:42
58 » Jens Kempe (Swe) 1982 Strömstad Män Män 1004 (24:37) 24:46
59 » Nickolai Nicklasson 2004 Lions HC Pojkar 13 Män 912 (24:47) 24:49
60 » Oskar Dahlberg 2003 Strömstad Löparklubb Pojkar 15 Män 810 (24:56) 25:05
61 » Melvin Karlsson (Swe) 2005 IK Granit Pojkar 13 Män 997 (25:05) 25:12
62 » Kristian Kjølberg 1989 Oslo Män Män 893 (25:03) 25:12
63 » Bobbie Lindsten 2004 IK Granit Pojkar 13 Män 904 (25:06) 25:13
64 » Sipan Abdulaziz 2005 IFK Strömstad Pojkar 13 Män 836 (25:14) 25:15
65 » Johan Karlsson 2002 Linköping Pojkar 15 Män 750 (25:23) 25:27
66 » Lars Paulsson 1966 Linköping Män Män 751 (25:24) 25:28
67 » Kjell-Erik Werket 1995 Halden Män Män 957 (25:28) 25:32
68 » Kristoffer Sjøgren 1994 Etnedal Män Män 933 (25:29) 25:34
69 » Svein Ivar Brekken 1984 KGH IT Män Män 853 (25:37) 25:42
70 » Marcus Ljung 1987 Strömstad Män Män 827 (25:36) 25:44
71 » Peter Karlsson 1978 KGH Customs Services Män Män 819 (25:45) 25:51
72 » Anton Räffling 2003 IFK Strömstad Pojkar 15 Män 926 (25:49) 25:52
73 » Isac Knutsson (swe) 2003 Godishuset Pojkar 15 Män 968 (25:56) 25:59
74 » Olof Ståhl 1972 Sävedalens AIK Män Män 944 (26:34) 26:44
75 » Daniel Forsberg 1974 Mölndals CK Män Män 874 (26:47) 26:52
76 » Espen Werket 1992 Halden Män Män 959 (26:58) 27:02
77 » Tore Fjukstad 1961 Oslo Män Män 871 (26:58) 27:04
78 » Sven Werket 1965 Halden Män Män 958 (27:07) 27:11
79 » Oscar Gunnarsson (swe) 2000 Strömstad Pojkar 17 Män 967 (27:15) 27:16
80 » Ole Herman Weel (Nor) 1996 Klavestadhaugen Män Män 1029 (27:08) 27:22
81 » John Sjöstrand (swe) 2003 Strömstad Pojkar 15 Män 977 (27:24) 27:30
82 » Ludwig Stenbråten 2003 IFK Strömstad Pojkar 15 Män 940 (27:23) 27:33
83 » Syver Borge Saksvik 2003 SKK Pojkar 15 Män 927 (27:51) 27:57
84 » Harald Saksvik 1972 SKK Män Män 928 (27:52) 27:57
85 » Pierre Voinier (Swe) Trollhättan Män Män 1015 (27:54) 28:02
86 » Lars Beyer-Olsen 1974 Halden Män Män 848 (27:57) 28:04
87 » Ulrik Vesterlund 1973 IFK Strömstad Män Män 961 (28:05) 28:14
88 » Roger Sörqvist 1974 Svanesund Män Män 947 (28:11) 28:18
89 » Axel Lomgård Lans 2005 IFK Strömstad Pojkar 13 Män 905 (28:34) 28:38
90 » Thomas Vårli 1997 Stathelle Män Män 812 (28:41) 28:44
91 » Lars Snopestad 1976 Greåker Män Män 776 (28:37) 28:45
92 » Lars Andreas Weel Aasen 2002 Son Pojkar 15 Män 833 (28:46) 28:59
93 » Tormod Haraldsen 1977 Greåker Män Män 772 (29:08) 29:16
94 » Jimmy Österholm 1952 Bollnäs Män Män 825 (29:02) 29:17
95 » Jonas Räffling 1975 IFK Strömstad Män Män 925 (29:08) 29:18
96 » Magnus Olsson 1987 Göteborg Män Män 971 (29:09) 29:20
97 » Thomas Leü 1959 Lysekil Män Män 762 (29:30) 29:39
98 » Per Lidberg 2003 Lions HC Män Män 901 (29:39) 29:42
99 » Melvin Fast 2003 IFK Strömstad Pojkar 15 Män 869 (29:40) 29:49
100 » Ulrik Hamberg (Swe) 1971 Strömstad Män Män 1019 (29:42) 29:51
101 » Christer Ruus 1973 Åsarna IK Män Män 923 (29:47) 29:58
102 » Håkan Ulvqvist 1970 Hällesåker IF Män Män 952 (29:56) 30:01
103 » Steffen Rotschild (Nor) 1960 Vollen Män Män 1020 (29:58) 30:02
104 » Wieslaw Adamek 1965 Gamle Fredrikstad Män Män 837 (30:14) 30:22
105 » Leif Lidberg 1945 resö Män Män 798 (30:19) 30:28
106 » Christer Barregren (Swe) Vadstena Män Män 1011 (30:24) 30:36
107 » L-Å Heidengård (Swe) 1962 En av Tre Män Män 988 (30:49) 31:00
108 » Jan Vegar Studsrud 1976 Rakkestad Män Män 764 (31:01) 31:12
109 » Felix Strand 2005 IFK Strömstad Pojkar 13 Män 942 (31:52) 31:55
110 » Johan Geijer 1974 Solna Män Män 787 (31:47) 32:02
111 » Martin Österholm 1983 Strömstad Spa Män Män 965 (32:22) 32:37
112 » Haakon Weel Aasen 2004 Son Pojkar 13 Män 834 (32:29) 32:42
113 » Geir Aasen 1971 Son Män Män 835 (32:30) 32:44
114 » Anton Dahlberg 2004 Strömstad Pojkar 13 Män 791 (33:21) 33:29
115 » Jörn Weel (Swe) 1965 Strömstad Män Män 1018 (33:20) 33:33
116 » Lawrence Croes 1986 Strömstad Män Män 53 (33:39) 33:46
117 » Bengt Starkin (Swe) 1947 Karlstad Män Män 1002 (34:01) 34:15
118 » Anders Marmon 1953 Karlstad Män Män 908 (34:35) 34:46
119 » Peter Nilsson 1970 IK Granit Män Män 914 (34:51) 35:06
120 » Christian Prangeröd 1974 Greåker Män Män 774 (35:18) 35:28
121 » Ole Fjellstad 1983 Greåker Män Män 779 (35:17) 35:28
122 » Jörgen Kärnberg (Swe) 1975 Strömstad Löparklubb Män Män 979 (35:30) 35:38
123 » Shuja Ullah Khan 1955 Lørenskog cricket club Män Män 890 (35:57) 36:09
124 » Pudukuri kalayam kulam Padmanabhan 1948 Oslo Män Män 829 (35:58) 36:12
125 » Thomas Rodin 1951 Grundsund Män Män 755 (36:58) 37:09
126 » Urban Smidje 1959 Sjövik Män Män 935 (38:17) 38:30
127 » Jimmy Nielsen 1963 Lur Män Män 913 (38:17) 38:30
128 » Ragnar Håvie 1968 Brevpost IL Män Män 885 (40:46) 41:00
129 » Mats Porsö 1948 Västra Frölunda Män Män 973 (42:37) 42:52
130 » Syed Asadullah (Nor) Män Män 1013 (43:17) 43:31
131 » Olav Linde 1933 Lörenskog Män Män 903 (43:25) 43:39
132 » Micheal Wever 1964 Strömstad Män Män 962 (43:39) 43:51
133 » Ola NIlsson (Swe) 1947 Strömstad Män Män 985 (53:04) 53:20



Kontakta oss   |   Skicka feedback

Copyright © 2009 Racetimer AB. All rights reserved