Svenska
English
Français
Suomi
Kontaktinformation Racetimer
Resultat från Blodomloppet i Göteborg 2018
Resultat
5 km
Kvinna
Visar resultat
1 - 250
av totalt
3295
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
…
13
14
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
Kat.
#
Netto
1
»
Evelina Hultegård
1990
Hela universums bästa springlag
Kvinna
9306
19:12
2
»
Carina Ekengren
1987
HVS2
Kvinna
3481
19:35
3
»
Ingrid Eliasson
1983
Fysios med SUS
Kvinna
2737
19:55
4
»
Sara Bengtsson
1998
Sweco Energuide Lag 2
Kvinna
4786
19:59
5
»
Linnea Smalström
1999
Sävedalens AIK
Kvinna
5398
20:26
6
»
Jessie Xiong
1993
Jeppesen 10
Kvinna
3969
20:38
7
»
Marina Andersson
1978
Skattmasarna
Kvinna
1524
21:05
8
»
Lisa Palm
1985
-Blomsterlandet
Kvinna
5380
21:06
9
»
Hanna Axelsson
1990
Böskolan 1
Kvinna
3015
21:11
10
»
Stina Berg
1993
SAIKOBTCHS
Kvinna
1828
21:16
11
»
Rasmus Andersson
1983
Malmöpolisens GI
Kvinna
7319
21:31
12
»
Cecilia Josefsson
1977
Centrumpraktiken 2
Kvinna
2907
21:36
13
»
Linda Olausson
1968
Qmatic4
Kvinna
3518
21:45
14
»
Saga Kullenbäck Balafoutis
1991
Ullevi Utby IK
Kvinna
5218
21:57
15
»
Gy Väs
1980
gymmix i väst lag 3
Kvinna
2643
22:01
16
»
Elin Hamrefors
1987
Centric Care 5
Kvinna
4521
22:03
17
»
Petra Forsberg
1980
Svenska Mässan Gothia Towers 10
Kvinna
2393
22:09
18
»
Charlotta Linger
1988
AtletakademinLag1
Kvinna
2712
22:12
19
»
Josefin Karlsson
1987
Barnrehab
Kvinna
3548
22:18
20
»
Lotta Saetre
1974
SFF ett
Kvinna
4016
22:22
21
»
Maja Malmström
2007
TeamCWC
Kvinna
4062
22:22
22
»
Julia Åkerman
1985
Team CWC
Kvinna
4059
22:22
23
»
Maria Jonsson
1963
Team Bräckes Änglar
Kvinna
2207
22:22
24
»
Hanna Ohlsson
1991
A-team
Kvinna
1657
22:28
25
»
Malin Wiberg
1984
Resurenheten Barn Snabbisarna.
Kvinna
1687
22:36
26
»
Sofia Drath
1981
Göteborg
Kvinna
5396
22:47
27
»
Stina Arvidsson
1981
Järngänget 2
Kvinna
328
22:49
28
»
Annika Hammar
1983
Skattesnurrorna 2
Kvinna
203
22:51
29
»
Tilda Hjertberg
1990
Exsitec 2
Kvinna
3490
22:56
30
»
Louise Lindwall
1991
Knowit Business Consulting
Kvinna
146
23:04
31
»
Matilda Möller
1990
Fysios med SUS
Kvinna
2738
23:05
32
»
Johanna Lovenbäck
1985
Fantastiska burpees
Kvinna
3372
23:07
33
»
Malin Årebäck
1965
Knappt Styrfart
Kvinna
1346
23:08
34
»
Anna Karlsson
1986
Solgärde lag 1
Kvinna
7540
23:09
35
»
Jessica Rahm
1970
IES Johanneberg 4
Kvinna
610
23:11
36
»
Maria Nilzon
1978
Jerrie & Maquire 2
Kvinna
901
23:16
37
»
Caroline Jansson
1990
Cool Runningz
Kvinna
1094
23:20
38
»
Madeleine Johansson
1990
Fantastic Four
Kvinna
4844
23:22
39
»
Katarina Eriksson
1966
Solgärde lag 2
Kvinna
807
23:29
40
»
Annika Larsen
1976
ST-kansliet lag ett
Kvinna
938
23:34
41
»
Maria Björler
1973
The Brave ones
Kvinna
1212
23:37
42
»
Anna Brodin
1991
SAIKOBTCHS
Kvinna
1830
23:38
43
»
Anna Heikki
1977
GEA LAG 2
Kvinna
1037
23:39
44
»
Katja Leibe Bergstedt
1960
Intervention 2 och 3/A
Kvinna
1853
23:44
45
»
Stina Thim
1985
Scan 5
Kvinna
3539
23:47
46
»
Jie Zhong
1988
VCC Prop
Kvinna
4229
23:48
47
»
Linnéa Park Lindahl
1991
Frejs Revisorer
Kvinna
2588
23:50
48
»
Therese Falemo
1980
LFIF 4
Kvinna
3896
23:54
49
»
Sandra Carlsson
1988
Team Piff
Kvinna
2133
23:56
50
»
Henriette Rudhag
1968
Atkins Lag 2
Kvinna
171
23:58
51
»
Desirée Lilliehöök
1986
Fjällmans Fjällmans Apostlar II
Kvinna
4927
23:58
52
»
Kristin Lidén
1989
Centrumpraktiken 1
Kvinna
2922
24:00
53
»
Lina Eliasson
1994
Team Rubinen 3
Kvinna
2106
24:03
54
»
Kristina Eisner
1973
Nordea 5
Kvinna
3175
24:07
55
»
Jessica Alarik
1981
Dedicare
Kvinna
4456
24:10
56
»
Linn Niklasson
1990
Svenska Mässan Gothia Towers 9
Kvinna
2391
24:11
57
»
Mia Lind
1991
Centrumpraktiken 1
Kvinna
2899
24:16
58
»
Sofie Johansson
1987
Cool Runningz
Kvinna
1093
24:16
59
»
Jenny Carlsson
1973
Centrumpraktiken 2
Kvinna
2905
24:17
60
»
Julia Holmgen
1984
Mixen
Kvinna
5023
24:17
61
»
Malin Zettergren
1990
Unios 1
Kvinna
1821
24:17
62
»
Pia Olsson
1974
Trivector 2
Kvinna
1161
24:18
63
»
Matilda Hallgren
1989
Olskroken Rehab
Kvinna
4702
24:20
64
»
Tove Tuomi
1990
Cool Runningz
Kvinna
1090
24:21
64
»
Eva Meding
1976
Zoega
Kvinna
5173
24:21
66
»
Anna Borg
1989
Processteknik 2
Kvinna
1101
24:22
67
»
Johanna Yhlen
1981
Hovåsskolan
Kvinna
3461
24:23
68
»
Malin Andersson
1991
Team PV2A
Kvinna
3339
24:24
69
»
Emelie Apell
1985
Eco Archive
Kvinna
3982
24:25
70
»
Kristina Samuelsson
1970
HaV1
Kvinna
3856
24:27
71
»
Kristina Bengtsson
1977
Erlandsson 14
Kvinna
3655
24:29
72
»
Lisa Sjöstam
1993
Avd 137
Kvinna
1465
24:31
73
»
Emma Josefson
1984
Andra Halvan
Kvinna
2548
24:33
73
»
Emma Nilsson
1972
Moga team 1
Kvinna
2116
24:33
75
»
Jessica Ceder
1991
Volvo Penta lag 3
Kvinna
2953
24:35
76
»
Linda Persson
1982
BNP Paribas Cardif 1
Kvinna
4891
24:36
77
»
Linnea Nordvall
1991
The Brave ones
Kvinna
1210
24:38
78
»
Petra Svensson
1984
CEHAPe
Kvinna
3225
24:38
79
»
Andrea Jareteg
1987
Flåset
Kvinna
3112
24:43
80
»
Mia Ås
1970
Sensus på språng 2
Kvinna
816
24:43
81
»
Linn Mauritzson
2002
Hisingelöparna
Kvinna
3008
24:44
82
»
Solgerd Eydal
1979
-
Kvinna
5097
24:46
83
»
Maja Rang
1995
Go De´ Distance
Kvinna
633
24:48
84
»
Albertina Henriksson
1985
Fastighetskontoret Lag 5
Kvinna
3301
24:48
85
»
Camilla Fägersten
1977
Postnord Air & Ocean Landvetter
Kvinna
400
24:49
86
»
Anki Jönsson
1968
Landala GS 2
Kvinna
2508
24:50
87
»
Johanna Lennmalm
1988
Pink Flamingos
Kvinna
2532
24:51
88
»
Linnéa Fallström
1991
Team 2
Kvinna
2798
24:54
89
»
Anna Larsson
1980
Team Ale 1
Kvinna
2509
24:55
90
»
Gy Vä
1974
gymmix i väst lag 3
Kvinna
2642
24:56
91
»
Martina Nilsson
1985
LFIF 4
Kvinna
3897
24:56
92
»
Sofia Clase
1974
Cardiac output
Kvinna
2785
24:58
93
»
Lina Bulai
1988
Lag 4
Kvinna
427
25:01
94
»
Sophia Wennerbeck
1985
-
Kvinna
5423
25:02
95
»
Frida Sonderegger
1997
dextrokardi
Kvinna
4832
25:03
96
»
Kajsa Olde
1992
Jubileumslaget
Kvinna
5296
25:04
97
»
Linn Kellgren
1993
Hjärngänget
Kvinna
9463
25:06
98
»
Jamila Adra
1982
Jubileumslaget
Kvinna
5297
25:06
99
»
Marie-Laure Sundman
1988
Skusan 4
Kvinna
4493
25:08
100
»
Malin Stoldt
1970
Löparligan
Kvinna
2541
25:12
101
»
Cornelia Ullsten
2006
Lindorffs snabba
Kvinna
1982
25:13
102
»
Anna Sjööquist
1979
Safety Sentry
Kvinna
2344
25:13
103
»
Eva Hamrud
1995
VampiAZ
Kvinna
5147
25:15
104
»
Marieke Pelt
1982
Partille SC Landhockey
Kvinna
5309
25:17
105
»
Sofia Karlsson
1998
Sweco lag 1
Kvinna
4733
25:18
106
»
Anna Roos
1984
Lag grön
Kvinna
2967
25:18
107
»
Julia Sandström
1990
Fastighetskontoret Lag 9
Kvinna
3314
25:20
108
»
Isabel Svensson
1989
SEB Sisjön Röd
Kvinna
3843
25:20
109
»
Kristina Karlsson
1989
AniCura Västra Djursjukhuset
Kvinna
5303
25:20
110
»
Karin Svensson
1988
Stroke of luck
Kvinna
3354
25:22
111
»
Anna Andersson
1968
Anderssonskans Fräcka Flickor
Kvinna
1837
25:22
112
»
Sofia Sindsjö
1986
Avd 137
Kvinna
1467
25:22
113
»
Sara Eriksson
1975
VGR, Regional utv 1
Kvinna
2931
25:26
114
»
Susanne Lantto
1989
Mjölksyremaffian
Kvinna
4838
25:27
115
»
Minnéa Alexandersson
1984
Fastighetskontoret Lag 8
Kvinna
3311
25:30
116
»
Julia Gustafsson
1992
Torslandaskolan 6-9 3
Kvinna
308
25:32
117
»
Ulrika Jönsson
1981
Olshammar 2
Kvinna
2059
25:32
118
»
Hillevi Rylander
1960
Lysmaskarna
Kvinna
4345
25:35
119
»
Jenny Hagvil
1987
Väninnor På Språng
Kvinna
7386
25:36
120
»
Jenny Skytte Larsson
1971
FM 82a
Kvinna
579
25:36
120
»
Lisa Lorentz
1976
Spridda skurar 3
Kvinna
5427
25:36
122
»
Filippa Spånér
1994
SAIKOBTCHS
Kvinna
1827
25:37
123
»
Maria Welin
1972
LFIF 3
Kvinna
3904
25:38
124
»
Eva-Maria Engström
1960
Kvarterskliniken 2
Kvinna
4881
25:38
125
»
Hanna Andersson
1984
-
Kvinna
289
25:38
126
»
Anonym
Anonym
Kvinna
932
25:38
127
»
Anonym
Anonym
Kvinna
1143
25:38
128
»
Hanna Sallén Lennerthson
1990
Vikingar
Kvinna
758
25:39
129
»
Hanna Hermansson
1969
Eriksbergsflickorna 2
Kvinna
656
25:41
130
»
Linnea Kullberg
1992
Avd 137
Kvinna
1468
25:42
131
»
Malin Kaiser
1976
Nordea 5
Kvinna
3177
25:43
132
»
Josefine Österberg
1987
SEB Sisjön Grön
Kvinna
3836
25:44
133
»
Emma Miller
1985
Hematologen1
Kvinna
4104
25:45
133
»
Julia Johansson
1992
Arbetsterapi 2
Kvinna
2750
25:45
135
»
Camilla Hörfelt
1970
DC Hud + Estetiskt Hudläkarcentrum
Kvinna
4911
25:47
136
»
Anonym
Anonym
Kvinna
3951
25:48
137
»
Veronica Svensson
1986
Space 62
Kvinna
4119
25:51
138
»
Cecilia Colliander
1979
Moga team 2
Kvinna
2119
25:52
139
»
Annabel Jensen
1974
Blue Water Shipping
Kvinna
418
25:52
140
»
Ina Ingelsson
1998
Bergsgårdsskolan runners
Kvinna
1718
25:53
141
»
Pernilla Persson
1975
Lag 3
Kvinna
422
25:53
142
»
Agneta Dorup
1961
Farmaceuter i spåren
Kvinna
1316
25:54
143
»
Emma Johansson
1992
VampiAZ
Kvinna
5148
25:54
143
»
Tilda Karlsson
2002
-
Kvinna
3753
25:54
145
»
Lisa Norlin
1979
Resursteamet 2
Kvinna
637
25:55
146
»
Charlotte Stålnacke
1981
Knowit Business Consulting
Kvinna
138
25:56
147
»
Emilia Gustafsson
1992
FlexLink6
Kvinna
564
25:57
148
»
Caroline Wikström
1981
NCC lag 2
Kvinna
3350
26:02
149
»
Ida Anvegård
1981
SDF Östra Gbg IFO-FH
Kvinna
9595
26:02
150
»
Matilda Björnsson
1992
Förbandet
Kvinna
4843
26:03
151
»
Sofia Torkelsson
1989
TB bäst dam
Kvinna
2415
26:03
152
»
Sandra Moralo Heed
1975
Skattesnurrorna 2
Kvinna
202
26:03
153
»
Caroline Söderström
1975
FM STAB
Kvinna
572
26:04
154
»
Ulrika Logren
1966
Gothia Forum 2
Kvinna
1541
26:06
155
»
Liselott Abrahamsson
1977
COWI bäst
Kvinna
2617
26:06
156
»
Martina Gustafsson
1991
Skanska 2
Kvinna
5168
26:06
157
»
Johanna Ståhle
1952
Andra Halvan
Kvinna
2547
26:07
157
»
Therese Knutsson
1986
Servicemästarna
Kvinna
1723
26:07
159
»
Åsa Persson Leijer
1990
ultimate team
Kvinna
1629
26:07
160
»
Josefine Vorberg
1982
Almega AB
Kvinna
103
26:07
161
»
Sofia Eklund
1987
Svenska Mässan Gothia Towers 10
Kvinna
2396
26:10
162
»
Kim Backhausen
1983
Aranäsgymnasiet Sprinters
Kvinna
3324
26:12
163
»
Sara Bergvall
1976
-
Kvinna
3120
26:15
164
»
Caroline Johansson
1993
Delegation 5K
Kvinna
1703
26:15
165
»
Frida Lidén
1986
-
Kvinna
4514
26:16
166
»
Jenny Pettersson
1987
Fastighetskontoret Lag 6
Kvinna
3304
26:18
167
»
Linnea Dahl
1993
Ungdomsgruppen 1
Kvinna
4025
26:18
168
»
Sara Dahlberg
1989
Centrumpraktiken 1
Kvinna
2898
26:19
169
»
Marie Noaksson
1964
Mölndalsbostäder 1
Kvinna
2900
26:20
170
»
Matilda Hagström
1990
CADCOM AB
Kvinna
36
26:20
171
»
Anonym
Anonym
Kvinna
8463
26:23
172
»
Rebecca Månsson
1992
AniCura Västra Djursjukhuset
Kvinna
5304
26:23
173
»
Caroline Jivefalk
1984
-
Kvinna
3323
26:24
174
»
Caroline Lindmark
1987
Autobus
Kvinna
180
26:24
175
»
Veronika Brink
1992
Försvarsmakten
Kvinna
5433
26:26
176
»
Anna-Karin Johansson
1989
-
Kvinna
1836
26:28
177
»
Sara Boije af Gennäs
1981
Löparligan
Kvinna
2540
26:29
178
»
Kerstin Gunnarsson
1984
Lysmaskarna
Kvinna
4347
26:31
179
»
Emma Finndin
1981
Ronnie Walkers of Doom
Kvinna
4994
26:33
180
»
Linda Stolfer
1987
DC Hud + Estetiskt Hudläkarcentrum
Kvinna
4910
26:35
181
»
Linda Ivarsson
1981
Aptiv4
Kvinna
1309
26:36
182
»
Catrine Lindahl
1988
Färgklickarna
Kvinna
1358
26:37
183
»
Anna-Karin Snygg
1978
Eriks riddare
Kvinna
3527
26:38
184
»
Anna Ganebäck
1976
Resursteamet 2
Kvinna
638
26:39
185
»
Malin Karlsson
1990
Rehab Kungsbacka 3
Kvinna
465
26:41
186
»
Annie Whittam
1987
Psykologenheten
Kvinna
1389
26:41
187
»
Amanda Bengtsson
1994
VGR + arbetsterapi och fysioterapi
Kvinna
4908
26:41
188
»
Frida Martinsson
1988
New Wave 1
Kvinna
7376
26:43
189
»
Malin Axhammar
1986
Frölundaskolan Bräcke 3
Kvinna
5189
26:43
190
»
Gunnel Lundegren
1970
Västfastigheter 2
Kvinna
1773
26:44
191
»
Anonym
Anonym
Kvinna
9012
26:45
191
»
Christina Fagerberg
1961
VFSvK2
Kvinna
3604
26:45
191
»
Karin Zelano
1985
Laget
Kvinna
438
26:45
191
»
Erika Hallin
1981
GÖKBOET 1
Kvinna
2210
26:45
195
»
Iris Posserud
1978
GEA LAG 2
Kvinna
1038
26:45
196
»
Anna Rohlin
1974
Team Klingen 2
Kvinna
3259
26:46
197
»
Erica Skåål
1985
Barnkirurgen
Kvinna
987
26:47
198
»
Jonna Leandersson
1992
Barnakuten
Kvinna
3214
26:47
199
»
Gresa Kastrati
1985
A-team
Kvinna
1659
26:48
200
»
Hanna Hansfeldt
1985
Annas hjältar
Kvinna
3526
26:48
201
»
Kristina Eriksson
1961
-
Kvinna
5333
26:49
202
»
Frida Sjöström
1978
team 2 Sahlgrenska akademin
Kvinna
1861
26:51
203
»
Linda Axelsson
1974
Grant Thornton 3
Kvinna
3439
26:51
204
»
Lena Lindqvist
1965
ANDA
Kvinna
5004
26:52
205
»
Josefine Midander
1983
Skattesnurrorna 2
Kvinna
200
26:52
206
»
Camilla Claesson Karlsson
1986
Team Rubinen 2
Kvinna
2105
26:53
207
»
Ida Oskarsson
1992
DC Hud + Estetiskt Hudläkarcentrum
Kvinna
4909
26:53
208
»
Kristin Berglund
1983
Svenska Mässan Gothia Towers 9
Kvinna
2389
26:55
209
»
Jonna Älverdal
1989
BPS Göteborg
Kvinna
2275
26:55
210
»
Karin Sanne
1973
IVL IF 3
Kvinna
2941
26:55
211
»
Karin Nilsson
1963
DFDS Seaways 1
Kvinna
4570
26:56
212
»
Julija Konovska
1985
Lag 2
Kvinna
420
26:56
213
»
Lovisa Theden
1993
Kava 1
Kvinna
1458
26:57
214
»
Jenny Ivarsson
1969
BetelPro
Kvinna
4555
26:58
215
»
Karolina Mickienicz
1985
ARBETSLIVSRESUS 1
Kvinna
855
26:59
216
»
Helena Fahlén
1968
Rehab Kungsbacka 5
Kvinna
452
27:00
217
»
Olivia Govik
1993
Tjusiga idrottstyper
Kvinna
2845
27:02
218
»
Mikaela Jahreskog
1984
Sigma Recruit
Kvinna
4875
27:02
219
»
Stella Aronsson
1979
Läkarsekreterarna 1
Kvinna
3692
27:03
220
»
Maria Johansson
1991
OnePartnerGroup 2
Kvinna
126
27:04
221
»
Elina Holen
1987
Hematologen1
Kvinna
4103
27:07
222
»
Marie Nitzsche
1978
AcadeMedia 3
Kvinna
3447
27:07
223
»
Caroline Weidebo
1989
Motvind
Kvinna
4686
27:07
224
»
Ellen Hallin
1989
Gymmix i väst lag 1
Kvinna
2631
27:08
225
»
Rebecca Leckborn
1995
HBP5K2
Kvinna
3153
27:08
226
»
Emma Niklasson
1982
SEB CM 3
Kvinna
2872
27:08
227
»
Johanna Sjöström
1990
Kungsbacka kommun 5
Kvinna
1488
27:09
228
»
Sanna Hjorth
1998
Sweco Dreamhack
Kvinna
4772
27:11
229
»
Pia Hagman
1985
Team Eguale 1
Kvinna
4638
27:12
230
»
Thalia Ferguson
1986
Hjärngänget
Kvinna
9464
27:12
231
»
Maria Novoa Tafuri
1985
Stjärnorna från Amhult 2
Kvinna
1413
27:13
231
»
Maria Hörnestam
1971
Jerrie & Maquire 2
Kvinna
899
27:13
233
»
Katrin Deck
1985
AniCura Västra Djursjukhuset
Kvinna
5302
27:13
234
»
Katarina Löhr
1983
Moga team 2
Kvinna
9677
27:15
235
»
Carin Andreasson
1988
DFA-kedjan
Kvinna
1989
27:15
236
»
Maria Lindén Liljeström
1976
Fastighetskontoret Lag 9
Kvinna
3312
27:15
237
»
Lena Sjöstrand
1970
Grrunners 1
Kvinna
8969
27:16
238
»
Carina Schönbäck
1972
Kvarnbyskolan
Kvinna
1763
27:17
239
»
Tina Andersson
1965
Busch Vakuumteknik AB 2
Kvinna
1868
27:17
240
»
Therese Carlsson
1991
Nurses on the run! Team 2
Kvinna
1395
27:17
240
»
Emma Nimfors
1991
avd 8-1
Kvinna
2494
27:17
240
»
Theres Johansson
1975
HälsANS skull 2
Kvinna
4264
27:17
243
»
Miriam Cordts
1982
Avd 137
Kvinna
1469
27:17
244
»
Pamela Krok
1974
Moga team 3
Kvinna
2125
27:18
245
»
Charlotta Johnsson
1985
Ekman Lag 1
Kvinna
4339
27:18
246
»
Malin Hansson
1976
Previa Lagfyra
Kvinna
1088
27:19
247
»
Ida Svensson
1986
avd7-2
Kvinna
2435
27:19
248
»
Linn Andersson
1988
Chalmers Konferens & Restauranger 1
Kvinna
185
27:19
249
»
Emma Högberg
1990
CADCOM AB
Kvinna
33
27:20
250
»
Josefin Fransson
1991
Amy Vermont
Kvinna
2731
27:22
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
…
13
14
>