Svenska
English
Français
Suomi
Kontaktinformation Racetimer
Resultat från Siljan Runt 2018
Resultat
Följ täten
16 mil – Siljan och Orsasjön
Visar resultat
1751 - 2000
av totalt
2565
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
1751
»
Tomas Lindgren
1972
Borlänge
2112
6:07:57
1752
»
Kristians Mikelsons
1973
Fredrikshof
538
6:07:58
1753
»
Karin Wannerberg
1988
Stockholm
2582
6:08:01
1754
»
Satu Andersson
1970
Stockholm
2653
6:08:01
1755
»
Urban Sturk
1966
Fredrikshof
2742
6:08:01
1755
»
Anna Högman
1991
Team Rynkeby God Morgon Stockholm
2363
6:08:01
1757
»
Niclas Andersson
1969
Stockholm
2654
6:08:01
1758
»
Marcus Teivonen
1974
Stockholm
2412
6:08:01
1759
»
Cecilia Berninger
1988
Team Rynkeby God Morgon - lag Stockholm
2676
6:08:02
1760
»
Sandra Bylund
1981
Team Rynkeby God Morgon Stockholm
2694
6:08:02
1761
»
Magnus Ravander
1967
Hägersten
2488
6:08:03
1761
»
Anne Norrman
1969
TR GM Stockholm
2765
6:08:03
1763
»
Isabell Bylund
1991
Värmdö
2621
6:08:03
1764
»
Henrietta Nilsson
1987
Team Rynkeby God Morgon Stockholm
1975
6:08:03
1765
»
Johan Peterson
1956
Hässelby
2455
6:08:03
1766
»
Peter Östregård
1956
SMACK
1323
6:08:04
1767
»
Manni Björk
1964
Team Rynkeby God Morgon - lag Stockholm
2736
6:08:05
1768
»
Jakob Ekström
1989
Välj
2622
6:08:05
1769
»
Jonas Södergren
1960
Team Rynkeby Sthlm
2462
6:08:06
1770
»
Christer Edvinsson
1960
Gagnef
991
6:08:06
1771
»
Lars Andersson
1959
Borlänge
992
6:08:07
1772
»
Ludwig Söderman
1987
Stockholm
2178
6:08:11
1773
»
Rickard Lindblom
1980
Hägersten
920
6:08:12
1774
»
Ellika Livchitz
1962
Globalrunners
1743
6:08:17
1775
»
Eric Billter
1980
AIK
716
6:08:19
1776
»
Richard Billter
1972
Skatteverkets IF
732
6:08:25
1777
»
Johan Nilsson
1967
Bettna
1535
6:08:25
1778
»
Christopher Folkeson Welch
1960
Späckhuggarna
68
6:08:38
1779
»
Gunnar Jonsson
1964
Lidingö
1776
6:08:46
1780
»
Kåre Lindseth
1964
492
6:08:47
1781
»
Till Pevec
1978
Maxstad
2369
6:08:50
1782
»
Kaisa Johansson
1979
KaJo Event
993
6:08:50
1783
»
Erik Eriksson
1959
494
6:08:56
1784
»
Leif Viskari
1982
EBRM
2390
6:08:57
1785
»
Oscar Lexö
1990
Göteborg
17
6:09:01
1786
»
Mats Persson Holm
1961
Västerås
1545
6:09:03
1787
»
Johan Lindgren
1982
Farsta
1736
6:09:15
1788
»
Kim Nilsson
1982
Johanneshov
1737
6:09:16
1789
»
Martin Strömvall
1981
Falun
1738
6:09:17
1790
»
Lisa Bruce
1976
Team Hag Ladies
2759
6:09:24
1791
»
Andreas Sjöblom
1974
Hofors AIF skid och cykelklubb
188
6:09:30
1792
»
Jørn Bjørgo
1966
493
6:09:33
1793
»
Daniel Pettersson
1982
Gävle
1501
6:09:38
1794
»
Lena Ehrling
1984
Gävle
1489
6:09:39
1795
»
Thore Pettersson
1949
Uppsala
1500
6:09:46
1796
»
Christian Blume
1966
Team Slickers
1165
6:09:51
1797
»
Bertil Eriksson
1955
Mölndal Outdoor
2638
6:09:59
1798
»
Jan Eriksson
1963
Heby Cykelklubb
1158
6:10:15
1799
»
Thomas Hernberg
1964
Sandvikens CK
422
6:10:16
1799
»
Peter Tångeryd
1969
Sandviken Cykelklubb
406
6:10:16
1801
»
Christian Eggers
1984
Enköping
2891
6:10:55
1802
»
Camilla Eriksson
1967
Alnö race team
2071
6:10:57
1803
»
Claes Gillberg
1963
SOK Knallen
2715
6:11:51
1804
»
Björn Trollsfjord
1970
Sok knallen
2679
6:11:54
1805
»
Jan Gilljam Kroon
1967
KRESP
1465
6:12:23
1806
»
Bo Lindborg
1968
Brottby
2981
6:12:27
1807
»
Lollo Jansson
1966
Värmdö
2144
6:12:27
1808
»
Mette Ågren
1975
Brottby
3000
6:12:30
1808
»
Anders Nisser
1971
Domnarvets GoIF
219
6:12:30
1810
»
Patrik Wallin
1972
Falun
894
6:12:32
1811
»
Daniel Almqvist
1971
Falun
895
6:12:32
1812
»
Henrik Åsman
1967
Stockholm
337
6:12:32
1813
»
Tommy Eierholen
1964
Vallentuna
3010
6:12:33
1814
»
Tina Lejdemyr
1971
Team Rynkeby God Morgon Täby
334
6:12:36
1815
»
Ove Ramel
1951
Nacka Värmdö skidklubb
2248
6:12:36
1816
»
Jörgen Rapp
1962
Värmdö
2994
6:12:36
1817
»
Jan Edenfäll
1964
Sollentuna
2990
6:12:40
1818
»
Ralph Woodhouse
1955
Åkersberga
3004
6:12:41
1819
»
Ulla Vanhakangas
1965
Team Rynkeby God Morgon Täby
397
6:12:43
1820
»
Therese Giertta Augustsson
1967
Sundbyberg
3007
6:12:44
1821
»
Åsa Dahlstedt Hagman
1959
Nacka
3011
6:12:47
1822
»
Per Engström
1955
Team Rynkeby God Morgon Täby
312
6:12:49
1823
»
Ingemar Johansson
1962
Ck Vinet
2023
6:12:53
1824
»
Maria Dahlin
1970
Täby
2998
6:12:54
1825
»
Magnus Nelsson Folkelid
1966
Bromma
2996
6:12:54
1826
»
Lena Von Sydow
1959
Team Rynkeby God Morgon Täby
306
6:12:55
1827
»
Fredrik Grim
1999
Täby
2986
6:12:56
1828
»
Lasse Lundberg
1952
Söderhamns CA
2710
6:12:58
1829
»
Staffan Lindström
1966
Team Rynkeby God Morgon Täby
323
6:12:58
1830
»
Ralf Tommy Sjöblom
1965
Bromma
3003
6:12:59
1831
»
Christer Blomqvist
1959
Spånga
2983
6:13:02
1832
»
Johan Solberg
1966
Järfälla
2991
6:13:03
1833
»
Bengt Wannerskog
1964
Örebro
2980
6:13:04
1834
»
Lars Gurfeldt
1962
Team Rynkeby God Morgon Täby
297
6:13:04
1835
»
Carina Nycander
1968
Täby
2982
6:13:05
1836
»
Sara Wengström
1986
Solna
3005
6:13:05
1837
»
Gunnar Håkansson
1958
Bromma
2987
6:13:05
1838
»
Peter Bäck
1966
Brottby
3002
6:13:09
1838
»
Magnus Holmgren
1956
Stockholm
2995
6:13:09
1840
»
Ulf Danielsson
1959
Team Rynkeby God Morgon Täby
367
6:13:10
1841
»
Clas Sjöberg
1953
Rönninge
2984
6:13:11
1842
»
Malin Törnqvist
1977
Täby
2997
6:13:13
1843
»
Jan Aronson
1957
Täby
2989
6:13:15
1844
»
Anders Sahlin
1962
Stockholm
2245
6:13:17
1845
»
Stefhan Markström
1972
Bromma
3006
6:13:20
1846
»
Lars Mix
1963
Västerås
2088
6:13:24
1847
»
magnus hjorth
1964
västerås
2888
6:13:24
1848
»
Tina Axenfalk
1971
Gustavsberg
3009
6:13:35
1849
»
Joakim Karlsson
1969
Börje sk
1866
6:13:39
1850
»
Anders Palmgren
1973
SMACK
2925
6:13:47
1851
»
Sören Holmberg
1948
-
1361
6:13:52
1852
»
Anders Markström
1957
949
6:14:15
1853
»
Henric Lönnborg
1989
Åkersberga
2968
6:14:19
1854
»
Mikael Gärdshagen
1957
947
6:14:20
1855
»
Pelle Bosta
1962
Stockholm
2233
6:14:23
1856
»
Thomas Johannesson
1964
Sollentuna
2660
6:14:55
1857
»
Maria Johannesson
1973
Sollentuna
2659
6:14:56
1858
»
Hans Elsinga
1965
Ingarö
2988
6:15:02
1859
»
Jim Nilsson
1966
ACT
1907
6:15:12
1860
»
Anders Forsgren
1973
Spånga
2932
6:15:16
1861
»
Kent Agnvall
1967
VKVS Cykelklubb
2313
6:15:19
1862
»
Anders Sandström
1958
Uppsala
2587
6:15:29
1863
»
Anders Forslund
1970
SMACK
639
6:15:34
1864
»
Björn Jonsson
1964
CK Uven
496
6:15:44
1865
»
Emma Burmark
1970
Täby
1574
6:15:58
1866
»
Kent Andersson
1966
Upplands Väsby
1527
6:16:17
1867
»
Jan-Erik Almkvist
1974
Västerås cykelklubb
703
6:16:25
1868
»
Johanna Ågren
1952
Värmdö
2992
6:16:26
1869
»
Helena Gedda
1958
Göteborg
468
6:16:28
1870
»
Carl Fredrik Gedda
1960
Göteborg
467
6:16:29
1871
»
Anders Modin
1971
OKQ8
1257
6:16:31
1872
»
Roland Hellbom
1957
Söderhamns CA
2828
6:16:33
1873
»
Olof Karnros
1947
Finspångs Cykelamatörer
2644
6:16:42
1874
»
Per Wictorin
1963
Motvind
2126
6:17:07
1875
»
Arne Andersson
1950
Stallarholmen
1989
6:17:20
1876
»
Micke Johansson
1985
Motvind
2125
6:17:46
1877
»
Henrik Hellqvist
1977
Åkers styckebruk
2743
6:17:49
1878
»
Martin Gref
1968
FSK
1389
6:17:56
1879
»
Kenneth Jonsson
1970
Forsbacka
641
6:18:06
1880
»
Håkan Finn
1964
Värmdö
2687
6:18:25
1881
»
Annika Finn
1965
Värmdö
2688
6:18:25
1882
»
Mats Johansson
1967
Borlänge
2269
6:18:38
1883
»
Ulf Johansson
1954
Bromma
2586
6:18:46
1884
»
Christine Strömbom
1976
7611061404
1701
6:18:48
1885
»
Tobias Gustavsson
1974
Täby
2106
6:19:04
1886
»
Peter Jacobson
1981
Stockholm
923
6:19:11
1887
»
Anna Larsson
1989
Barolo Bikers
899
6:19:35
1888
»
Joel Ahlqvist
1973
Skarpnäcks OL
1088
6:20:19
1889
»
Fanny Deckner
1984
Skarpnäcks OL
1089
6:20:21
1890
»
Marie-louise Lindblom
1965
Racersmurfarna
1958
6:20:24
1891
»
Benny Lindblom
1961
Borlänge
1959
6:20:25
1892
»
Johan Lindström
1987
Team Rynkeby God Morgon Dalarna
504
6:20:26
1893
»
Leif Winnberg
1947
Mora
530
6:20:26
1894
»
Anna Larnmark
1988
Falun
1483
6:20:29
1895
»
Carina Karlsson
1956
Team Rynkeby - God Morgon Dalarna
1179
6:20:30
1896
»
Emma Fransson
1988
Team Rynkeby -Godmorgon Dalarna
196
6:20:30
1897
»
Lisa Hallberg
1990
Team Rynkeby-God Morgon Dalarna
1452
6:20:31
1897
»
Henrik Cheng
1987
Solna
44
6:20:31
1899
»
Susanne Bata Sundin
1968
Falun
1472
6:20:33
1900
»
Roger Lundin
1966
Team Rynkeby - God Morgon Dalarna
1480
6:20:33
1901
»
Magnus Runsvik
1967
Team Rynkeby God Morgon Dalarna
1251
6:20:33
1902
»
Mattias Lindberg
1986
Team Rynkeby God Morgon Dalarna
398
6:20:34
1903
»
Lars Lindqvist
1968
Säter
1485
6:20:34
1904
»
Heléna Tylleskär
1988
Sandviken CK
2877
6:20:37
1905
»
Jenny Norman
1975
Falun
1447
6:20:39
1906
»
Mats Sjöqvist
1950
Trollhättans SS
2657
6:20:41
1907
»
Kenneth Lagergren
1953
KL Hissprojekt
1127
6:20:41
1908
»
Håkan Byrde
1956
Falun
1471
6:20:43
1909
»
Torbjörn Nilsson
1966
Team Rynkeby - God Morgon Dalarna
1474
6:20:43
1910
»
Anders Hägg
1968
Avesta
1376
6:20:44
1911
»
David Wickström
1987
Team Rynkeby God Morgon Dalarna
128
6:20:44
1912
»
Ann-Christin Hedberg
1966
Team Rynkeby God Morgon Dalarna
1639
6:20:44
1913
»
Tom Wikström
1969
Team Rynkeby - Godmorgon Dalarna
1461
6:20:45
1914
»
Karin Hedlund
1968
Team Rynkeby God Morgon Dalarna
1440
6:20:45
1915
»
Gudrun Hedlund
1947
Team Rynkeby - God Morgon Dalarna
2443
6:20:45
1916
»
Fredrik Prosén
1972
Team Rynkeby-God Morgon Dalarna
1460
6:20:46
1917
»
Daniel Rallsjo
1975
Borlange
1442
6:20:46
1918
»
Kimberly Claus
1985
Stugun
1443
6:20:46
1919
»
Cathrin Ersbjörs
1975
Team Rynkeby - God Morgon Dalarna
2184
6:20:46
1920
»
Niklas Bergman
1975
Borlänge
90
6:20:48
1921
»
Jessica Lindevall
1989
Falun
92
6:20:51
1922
»
Catharina Östberg
1965
Stockholm
2670
6:20:51
1923
»
Jan Österberg
1967
Borlänge
77
6:20:51
1924
»
Matilda Johansson
1985
STOCKHOLM
7
6:21:23
1925
»
Tobias Jansson
1974
Hägersten
16
6:21:28
1926
»
Evelina Dahl
1986
Hägersten
15
6:21:28
1927
»
Hans Danell
1957
Tullinge
442
6:21:39
1928
»
Kjell Emanuelsson
1959
Domnarvets GoIF
1524
6:21:50
1929
»
Anders Bylund
1958
Sollentuna
2617
6:22:03
1930
»
Roger Bolling
1954
Norrtälje
679
6:22:10
1931
»
Katarina Bonander
1962
Uppsala
1555
6:22:24
1932
»
Staffan Lind
1975
YFB Leksand
1751
6:22:35
1933
»
Per Halmstad
1974
Enköping
1513
6:22:48
1934
»
Magnus Olsson
1974
Uppsala
2121
6:22:57
1935
»
Niclad Persson
1965
Upplands Väsby
136
6:23:19
1936
»
Per Ersson
1976
Siljansnäs
285
6:23:25
1937
»
Lena Erkers
1973
Siljansnäs
465
6:23:40
1938
»
Jonas Torpman
1975
Hägersten
2711
6:23:40
1939
»
Bengt Samuelsson
1946
Nice
1439
6:23:44
1940
»
Ludwig Engblom Strucke
1992
ODCK
2516
6:23:50
1941
»
Tomas Foogde
1953
Grythyttans CK
1026
6:23:58
1942
»
Håkan Rosendahl
1956
CK Vinet
2663
6:24:05
1943
»
Sören Gustafsson
1962
Team Ljungskog
1520
6:24:42
1944
»
Ann-Charlotte Gustafsson
1960
Team Ljungskog
1519
6:24:43
1945
»
Stefan Nordéen
1956
Karlstad
2057
6:24:45
1946
»
Marianne Kirk
1961
Karlstad
2056
6:24:46
1947
»
Eric Nyberg
1965
Falun
1005
6:24:49
1948
»
Peter Jonell
1960
Ornäs
1156
6:24:51
1949
»
Alf Regberg
1962
Nacka
1980
6:24:57
1950
»
Åsa Hilke
1982
Solna
2170
6:25:00
1951
»
Helena Söderlind
1974
Nacka
1979
6:25:01
1952
»
Anders Krakau
1971
FOIK
608
6:25:31
1953
»
Nils Eilertz
1991
Skövde
2341
6:25:41
1954
»
Carl Rythen Larsson
1992
Johanneshov
2342
6:25:44
1955
»
Margitha Björksved
1964
EIK
1174
6:25:47
1956
»
leif arvered
1952
Coor Sportsclub
2165
6:25:48
1957
»
Jonas Börthas
1964
Coor Sports Club
2561
6:25:50
1958
»
Magnus Björksved
1963
Eskilstuna IK
847
6:25:51
1959
»
Kent Staaf
1956
Västerhaninge
2446
6:26:02
1960
»
Juha Karstunen
1964
Norrtälje
2006
6:26:23
1961
»
Jarl Lerider Harrysson
1995
Djursholm
2343
6:26:28
1962
»
Jan Fröjdh
1959
Tibro
2345
6:26:30
1963
»
Ebba Eilertz
1994
Skövde
2346
6:26:31
1964
»
Dan Damström
1952
Järfälla
2841
6:26:37
1965
»
tapio mieto tuomainen
1966
Ari Vatanen CK
728
6:26:41
1966
»
Mats Christoffersson
1960
FARSTA
1720
6:26:49
1967
»
Ingemar Elefant
1965
Trollhättan
375
6:26:55
1968
»
Einar Einarsen
1947
Team Rynkeby God Morgon Täby
423
6:27:03
1969
»
Anders Burholt
1957
Appelbay Bikers
971
6:27:10
1970
»
Marcus Long Sellén
1974
Hisingens CK
854
6:27:15
1971
»
Sten Andersson
1958
Strömsund
2077
6:27:17
1972
»
Anders Sjögren
1973
HCK
675
6:27:17
1973
»
Leo Jovanovic
1999
SKOGSTORP
2294
6:27:18
1974
»
Kenth Körner
1974
SKOGSTORP
2309
6:27:18
1975
»
Vladimir Jovanovic
1968
SKOGSTORP
2312
6:27:19
1976
»
Terje Svenkerud
1969
Spårvägen CF
898
6:27:19
1977
»
Jonas Svanström
1971
Eskilstuna
2311
6:27:21
1978
»
Jonah Eriksson
1974
Eskilstuna
2310
6:27:25
1979
»
Niclas Björkstrand
1969
Svenska teckenspråkiga cyklister
2548
6:27:30
1980
»
Annika Thelin
1960
Bro
2281
6:27:31
1981
»
Tina Erlman
1975
647
6:27:42
1982
»
Jan Örnevik
1949
Falun
67
6:28:03
1983
»
MIchel Tagliati
1969
Bollebygd
4327
6:28:33
1984
»
Peter Westholm
1964
CK Klubben
1025
6:28:41
1984
»
Lars Birgersson
1954
CK Klubben
1115
6:28:41
1986
»
Tilda Axelsson
1981
Uppsala
1797
6:29:20
1987
»
Andrew Taylor
1978
Svarta Haesten
2929
6:29:25
1988
»
Magnus Björendahl
1969
1352
6:29:47
1989
»
Eddie Blomqvist
1965
Skövde
1349
6:29:47
1990
»
Desirée Andersson
1990
Sundbyberg
2220
6:29:48
1990
»
Otti Dahl Andersson
1960
Segeltorp
2221
6:29:48
1992
»
Thomas Malmsten
1966
1353
6:29:50
1993
»
Massimo Minale
1979
Hägersten
2886
6:29:55
1994
»
Antonio Oyarzo
1972
Fredrikshof CK
2142
6:30:00
1995
»
adam von mentzer
1976
stockholm
2047
6:30:06
1996
»
Jan Resander
1954
Stallarholmen
2267
6:30:12
1997
»
Johan Kihlström
1984
979
6:30:16
1998
»
Anders Hyttsten
1973
Sundborns Goif
2416
6:30:22
1999
»
Michael Johansson
1966
Tyresö
1217
6:30:23
2000
»
Robin Carlfors
1987
CK ÖS
2834
6:30:24
Sida:
<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
>