Svenska
English
Français
Suomi
Kontaktinformation Racetimer
Resultat från Blodomloppet Örebro 2019
Resultat
Damer 5 km
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
1 - 250
av totalt
1146
Sida:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
1
»
Cecilia Svedin
1976
RS Fastighetsledning
3783
20:04
(20:05)
2
»
Maria Broo
1975
IK Akele
31556
20:18
(20:20)
3
»
Elin Björkman
1991
Sectra Team Shepra
3848
20:44
(20:46)
4
»
Malin Sjödin
1972
Epiroc Gott&blandat
3262
21:03
(21:05)
5
»
Isabella Bard
1994
Kopparbergs Bryggeri två
4147
21:11
(21:13)
6
»
Linn Björk
1989
-
51713
21:13
(21:16)
7
»
Josefin Stenman
2002
Kumla
20391
21:16
(21:19)
8
»
Karin Söderberg
1984
Skogstorpsskolan
3877
21:20
(21:21)
9
»
Emma Ardland
1974
Epiroc SED mästarna
3275
21:36
(21:38)
10
»
Maja Mäkiranta
2001
Fellingsbro
31574
21:41
(21:43)
11
»
Alva Galmén
1974
Trafikverkets Fritidsförening 3
40882
21:49
(21:51)
12
»
Johanna Larsson
1989
SEB IF Lag 3
3846
21:51
(21:54)
13
»
Frida Arenvang
2008
Wedevågs IF
4143
22:08
(22:10)
14
»
Ebba Wernersson
1999
Örebro
4179
22:23
(22:47)
15
»
Jessica Hedberg
1982
The Leaders
4001
22:24
(22:29)
16
»
Lovisa Falk
1991
Uterusarna
4079
22:34
(22:42)
17
»
Märta Rauséus
1980
Trädgårdstjänst 1
4058
23:29
(23:36)
18
»
Norma Andersson
1979
Klosterbacken 2
3481
23:30
(23:37)
19
»
Therese Petersdotter
1984
-Näsby Förskola
20363
23:31
(23:37)
20
»
Ida Sjöberg
1993
Habbare 2
3390
23:36
(23:45)
21
»
Mona Bergqvist
1975
LBS Kreativa Gymnasiet 2
3560
23:42
(23:56)
22
»
Rebecca Ahlstrand
1973
-
4152
24:00
(24:48)
23
»
Lena Ahlin
1969
Consensus
3199
24:05
(24:21)
24
»
Åsa Westerberg
1976
Fyrens Fantastiska Fyra
3354
24:15
(24:28)
25
»
Anonym
Anonym
21261
24:17
(24:23)
26
»
Ann Sundström
1957
Kundtjänst Lag 2
3515
24:18
(24:21)
27
»
Katarina Gruvaeus
1978
BLiP 2
3114
24:19
(24:38)
28
»
Sara Norling
1974
Örebro
20353
24:20
(24:32)
29
»
Eva Olslind
1975
Tolkcentralen
4040
24:23
(24:41)
30
»
Rut Ahlstrand
2005
Örebro
21284
24:23
(25:10)
31
»
Elizabeth Tapia
1991
Folktandvården Ort
3334
24:24
(25:04)
32
»
Maria Segelberg
1984
Sogeti
20381
24:27
(24:38)
33
»
Ingierd Elmgren Hallinger
1971
Komvux 1
3484
24:35
(25:00)
34
»
Sofie Olsson
1982
BLiP 3
3118
24:36
(24:57)
35
»
Matilda Ståhlberg
1996
Infozone 2
3429
24:39
(24:52)
36
»
Anna Löwegren
1976
VOITH Paper Fabrics Högsjö 1
4098
24:40
(24:48)
37
»
Sara Eriksson
1978
Epiroc
4192
24:40
(24:44)
38
»
Cathrine Sjödell
1974
Lag ett
3544
24:41
(25:02)
39
»
Camilla Eriksson
1978
TOL lag 1
4039
24:42
(24:48)
40
»
Anja Lindblad
1970
Skanska 3
3860
24:43
(24:55)
41
»
Barbro Lindroos
1959
-
31567
24:45
(24:58)
42
»
Julia Persson
1987
Folktandvården Hallsberg
3325
24:49
(24:57)
43
»
Emma Karlsson
1978
Holmquist optik synsam
8146
24:50
(25:01)
44
»
Maria Haglund
1963
M1
3610
24:51
(24:59)
45
»
Mathilda Johansson
1988
Audiologen2
3075
24:57
(25:00)
46
»
Lisa Lindskog
1991
Skanska Sverige AB
20332
25:02
(30:06)
47
»
Elinore Hellqvist
1978
Komvux 1
3485
25:03
(25:29)
48
»
Camilla Jarleskog
1977
Suzuki Garphyttan 5
3923
25:03
(25:31)
49
»
Anna Sidorova
1983
Epiroc MORE ME
3265
25:04
(30:16)
50
»
Isabella Lohse
1988
Samhällsbyggnad Bergslagen 1
3814
25:04
(25:13)
51
»
Katarina Levin
1966
Capio Läkargruppen
20328
25:06
(25:35)
52
»
Rebecca Lundlöv
1991
Varberg
31561
25:09
(30:18)
53
»
Caroline Lindeskär
1992
Glanshammar
21275
25:16
(25:19)
54
»
Josefin Thörn
1984
Kundtjänst Lag 2
3516
25:17
(25:53)
55
»
Maria Olsson
1973
Tolkcentralen 2
4045
25:20
(25:37)
56
»
Emma Olsson
1994
Närkefrakt Lag 1
3692
25:38
(26:13)
57
»
Sara Gustafsson
1981
Snygga o trygga 2
3890
25:40
(26:04)
58
»
Marielle Clérissy
1989
Skanska 6
3866
25:40
(30:44)
59
»
Hanna Söderberg
1984
Fjärdelaget
3303
25:41
(25:46)
60
»
Anna Ahlgren
1979
Almby damlag innebandy
3047
25:42
(26:10)
61
»
Malin Bergkvist
1979
Hannaskolan 1
3400
25:44
(25:55)
62
»
Maria Velander
1975
SWAT : specialist wonder anesthesia team
3928
25:46
(26:29)
63
»
Emma Andersson
1981
Würth Svenska Lag 2
4116
25:48
(25:53)
64
»
Annika Gustavsson
1974
EG Sport 3
3245
25:48
(26:16)
65
»
Maria Ollander
1981
LBS Kreativa Gymnasiet 1
3558
25:49
(31:21)
66
»
Camilla Hiding
1987
Tillsammans är vi starka
4011
25:52
(26:00)
67
»
Frida Renberg
1980
Würth Svenska AB
20370
25:57
(26:01)
68
»
Sara Thulin-Hedberg
1980
Mikro 2
3634
26:00
(26:09)
69
»
Frida Lejon
1989
SEB IF Lag 3
21282
26:00
(26:18)
70
»
Elisabeth Söderberg
1959
Würth Svenska AB Lag 3
4112
26:02
(26:06)
71
»
Olivia Häggström
1991
Skanska 6
3867
26:03
(26:22)
72
»
Anna-Karin Danielsson
1987
Lbg-Run-Fun
3552
26:03
(26:26)
73
»
Kristin Lundmark
1981
Snygga o trygga 2
3893
26:05
(26:29)
74
»
Linda Ahlén-Lindahl
1987
-
4137
26:06
(26:29)
75
»
Tilda Blick
1979
Tillsammans är vi starka
4008
26:07
(26:15)
76
»
Jenny Rodén Nilsson
1983
Habbare 3
3392
26:13
(26:23)
77
»
Stina Jorstig
1978
Medicinsk teknik lag 2
3617
26:21
(26:45)
78
»
Sandra Johansson
1987
Linde Material Handling
20313
26:21
(26:32)
79
»
Erika Lindén
1991
Tingsrätten 1
21468
26:23
(26:41)
80
»
Linda Sjöberg
1979
Hannaskolan 3
3402
26:23
(26:33)
81
»
Sara Kalander
1974
SiteVision lag 1
3852
26:24
(26:43)
82
»
Henriette Hellandsjø
1995
Svedberg-Hellandsjø
3943
26:25
(31:42)
83
»
Anonym
Anonym
3843
26:29
(26:46)
84
»
Sara Grundel
1992
Nya Karlslundsskolan 2
3682
26:30
(26:40)
85
»
Emma Fransson
1982
Allmänpsykiatrin Lindesberg
4180
26:32
(26:49)
86
»
Åsa Hammar
1961
LK Gränslöst
4194
26:32
(26:43)
86
»
Anne Nyström
1974
Capio Läkargruppen 1
3177
26:32
(26:49)
88
»
Sofia Granrot
1977
Tillsammans är vi starka
4009
26:36
(26:43)
89
»
Cecilia Andersson
1975
Mondi 1
3639
26:36
(27:13)
90
»
Rosie Orr
1979
Cambrex 5
3167
26:37
(26:52)
91
»
Belinda Strömberg
1980
Nya Karlslundsskolan 3
3685
26:38
(26:47)
92
»
AnnSofi Eriksson
1971
Regionhälsan lag 2
3750
26:39
(26:57)
93
»
Emma Kryss
1989
Intensivvården Lag 6
3441
26:40
(31:55)
94
»
Louise Crommert
1977
Regionhälsan lag 1
3748
26:41
(26:59)
95
»
Åsa Bergström
1973
Patologen 2
3709
26:41
(26:55)
96
»
Emma Liljehammar
1988
Intensivvården Lag 5
3437
26:43
(27:04)
97
»
Ingela Norman
1973
Syntronic2
3966
26:44
(27:19)
98
»
Josefin Ciray
1991
Fk-fyra
3305
26:44
(27:09)
99
»
Elin Joelsson
1980
Lillåns skola 1
3581
26:45
(31:55)
100
»
Margita Fransson
1960
Folktanvårdens adrenalingäng
3345
26:45
(26:51)
101
»
Matilda Andersson
1978
Snygga o trygga 1
3888
26:45
(27:11)
102
»
Maria Söderman
1969
39an
3003
26:50
(31:56)
103
»
Katarina Beillon
1987
Suzuki Garphyttan 1
8273
26:51
(27:18)
104
»
Carolina Johnson
1979
Butikskonsult 4
3143
26:52
(27:21)
105
»
Anonym
Anonym
4032
26:54
(27:24)
106
»
Caroline Fredne
1979
Mosjöskola
3651
26:56
(27:19)
107
»
Ludmila Uporova
1965
Mikro 1
3630
26:56
(27:05)
108
»
Wilma Andersson
2001
Yxe Gård AB
31554
26:58
(31:59)
109
»
Ylva Torsson
1987
Patologen 1
3707
26:58
(27:13)
109
»
Anonym
Anonym
4034
26:58
(27:38)
111
»
Erica Hodin
1986
Audiologen
3071
26:59
(27:03)
112
»
Malin Bergman
1992
Tyréns Lag 2
4070
27:00
(27:46)
113
»
Åsa Vidlund
1969
Team Mikaeli
3991
27:03
(32:11)
114
»
Jennie Wecksell
1991
Skanska 4
3862
27:03
(32:06)
115
»
Anonym
Anonym
4033
27:03
(32:34)
116
»
Jenny Alfredsson
1978
Team Mikaeli
3989
27:03
(32:11)
117
»
Mikaela Mietala
1987
Örebro
31572
27:04
(27:35)
118
»
Nelly Sjölund
1993
Swedbank lag 1
3937
27:05
(27:43)
119
»
Maja Norström
1993
Damlaget
3218
27:11
(27:22)
120
»
Mari-Christin Rhan
1964
SKV2
3882
27:12
(27:25)
121
»
Annica Westblad
1976
Ramudden 1
3734
27:19
(27:53)
122
»
Sara Elvin
1972
Kumlaby skola Lag 3
3509
27:20
(32:26)
123
»
Tindra Tolonen
2008
Lindesberg
21257
27:21
(27:23)
124
»
Linda Gustafsson
1978
Regional utveckling 1
3736
27:23
(28:05)
125
»
Charlotte Carling
1977
CFH
3192
27:24
(27:42)
125
»
Maria Olofsson
1984
Folktandvården
20357
27:24
(27:32)
127
»
Theresia Rapp
1989
Örebro
20368
27:24
(27:55)
127
»
Maria Hedström
1975
Theas tjejer
4005
27:24
(27:42)
129
»
Agnes Egeryd
2010
Örebro
4168
27:25
(32:47)
130
»
Emma Auer
1997
-
4145
27:26
(27:47)
131
»
Hanna Kristofferson
1980
Epiroc Vi som älskar att mesha
8104
27:28
(27:48)
132
»
Lena Lassinantti-Olofsson
1965
SWAT SPECIALIST WONDER ANESTHESIA TEAM
3932
27:28
(28:12)
133
»
Lena Bolinder
1960
Skogstorpsskolan
3875
27:30
(27:43)
134
»
Susanne Kumlin
1971
Avonova
3094
27:34
(28:18)
134
»
Kristin Gabrielsson
1981
Loxia Group 3C
3591
27:34
(27:58)
136
»
Karin Jacobson
1987
Lag Hippocampus
3546
27:35
(27:52)
136
»
Eva Oskarsson
1959
Örebro universitet
20359
27:35
(32:43)
138
»
Fanny Pettersson
1995
Rehabmedicin 1
3766
27:35
(33:37)
139
»
Anna Lange
1975
PSE 1
3725
27:36
(28:13)
140
»
Elisabet Lindqvist
1958
Laxå
20331
27:36
(27:43)
141
»
Ämeli Centerfjäll
1984
Ahlsell Lag 3
3022
27:38
(27:58)
142
»
Ida Asp
1992
Götgården 2
3385
27:39
(34:19)
143
»
Helen Landegren
1982
Koppartornet 2
3496
27:41
(28:16)
144
»
Maria Friberg
1974
Fellingsbro-Kävesta 2
3298
27:43
(27:51)
145
»
Elisabeth Johansson
1987
Lbg-Run-Fun
3553
27:50
(28:12)
146
»
Anonym
Anonym
3844
27:51
(28:09)
147
»
Camilla Schöldborg
1973
Loxia Group B2
3601
27:52
(28:18)
148
»
Sophie Gidlöf
1978
SKV2
3881
27:59
(35:02)
149
»
Maria Renntun
1957
Fellingsbro-Kävesta 2
8110
28:00
(28:09)
150
»
Johanna Hallkvist
1977
Koppartornet 1
3493
28:01
(33:40)
151
»
Sara Nilsson
1994
Lbg-Run-Fun
3554
28:01
(28:25)
152
»
Lina Jansson
1980
Nora Vårdcentral 3
3674
28:03
(33:24)
153
»
Mariana Jadestig
1986
Etteplan
3291
28:06
(28:34)
154
»
Ann Bäckström Nyberg
1969
Cambrex 1
3153
28:08
(28:46)
155
»
Gina Sidiqi
1990
Uterusarna
4081
28:09
(33:18)
156
»
Nora Ingberg
2008
-
31566
28:12
(28:13)
157
»
Matilda Zetterström
1999
Blodpuddingarna
3126
28:13
(33:59)
158
»
Marita Rydemalm
1969
-
20372
28:13
(28:34)
159
»
Maria Karlsson
1985
Nora Vårdcentral 3
3675
28:15
(33:36)
160
»
Jonna Gustavsson
1994
Fortum lag 1
3347
28:15
(33:21)
160
»
Frida Sävenstrand
2007
KFUM
20397
28:15
(33:40)
162
»
Elsa Bernström
1998
Ahlstrom-Munksjö 2
3041
28:16
(28:53)
163
»
Åse Trondsen
1971
Fk-fyra
3306
28:17
(28:40)
164
»
Meta Erelöf
1962
Samhällsbyggnad Bergslagen 3
3816
28:18
(28:34)
165
»
Anna Carleson
1982
WSP lag röd
4104
28:18
(33:21)
166
»
Amanda Zetterberg
1981
Koppartornet 1
3494
28:19
(33:58)
167
»
Carina Karlsson
1966
Ahlsell Lag 5
3030
28:20
(33:42)
168
»
Karin Strömberg
1969
TS LAG 1
8318
28:23
(33:36)
169
»
Anonym
Anonym
1128
28:24
(28:44)
170
»
Lotta Ekring
1973
Tingsrätten 3
4016
28:26
(28:51)
171
»
Cecilia Henriksson
1970
Regional utveckling 6
3746
28:27
(33:47)
172
»
Anonym
Anonym
4138
28:27
(34:04)
173
»
Tina Andersson
1963
Intensivvården Lag 1
3430
28:28
(33:40)
174
»
Eva Lundberg
1966
Regionservice lag 3
3759
28:29
(28:51)
175
»
Sandra Östberg
1999
Örebro
21273
28:29
(33:59)
176
»
Anna Andersson
1967
Butikskonsult 5
3145
28:30
(29:14)
177
»
Ulrika Jerlström
1973
Cellfighters
3187
28:31
(29:05)
178
»
Pernilla Egeryd
1988
HSE Kumla kommun
3418
28:33
(33:55)
179
»
Johanna Andersson
1979
Regionhälsan lag 1
3747
28:33
(28:51)
180
»
Amanda Ljunggren
1992
Telia IF
20337
28:35
(28:49)
181
»
Aranca Simonsson
1965
Resistans
3771
28:37
(29:07)
182
»
Johanna Jansson
1988
Garpens tjejer
3356
28:38
(33:50)
183
»
Gisela Mildner
1969
RS Källarfolket
3789
28:39
(33:59)
183
»
Kerstin Ingberg
1955
Audiologen
3072
28:39
(28:41)
185
»
Jeanette Jansson
1972
Lillåns skola 1
3580
28:39
(33:49)
186
»
Åsa Svedell
1979
Intensivvården Lag 1
3432
28:40
(29:00)
186
»
Sara Garpenlund
1989
Garpens tjejer
3355
28:40
(33:50)
188
»
David Larsson
1988
JENSEN gymnasium lag 2
3453
28:41
(33:47)
189
»
Linda Sedell
1976
Avd 1
3088
28:41
(33:53)
189
»
Maria Ekelöf
1972
PSE 1
3724
28:41
(33:57)
191
»
Jasmine Delin
1992
-
4163
28:44
(34:39)
192
»
Anna-Karin Nilsson
1971
Capio Lekeberg
3173
28:45
(34:10)
193
»
Camilla Börjesson
1971
Team Kabiven
3977
28:46
(29:27)
194
»
Annie Liljedahl
1984
Folktandvården Hertig Karl
3328
28:49
(33:58)
195
»
Ginette Gustafsson
1977
Habbare 1
3388
28:49
(28:59)
196
»
Andreea Iordache
1990
Lillåarna
3577
28:50
(34:18)
197
»
Lillemor Ingebrand
1983
JENSEN gymnasium lag 2
3451
28:51
(33:56)
198
»
Sandra Lund Hageräng
1986
Karlskoga
20344
28:52
(34:48)
199
»
Lisa Malm
2007
KFUM Örebro Orientering
51722
28:53
(34:18)
200
»
Sofia Jorstig
1979
Uterusarna
4080
28:53
(33:59)
201
»
Anna Widman
1979
RS Fastigheter 2
3780
28:54
(35:10)
202
»
Adina Lundberg
1986
S9Stöd
3804
28:55
(29:29)
203
»
Neha Lakdawalla
1992
Folktandvården tandféerna
3339
28:56
(29:03)
204
»
Lena Krejby
1979
EMUGE-FRANKEN AB
3250
28:57
(29:09)
204
»
Stina Enghag
1987
Suzuki Garphyttan 1
3915
28:57
(29:26)
206
»
Karolina Lager
1980
ÖLKH
20324
28:57
(34:29)
207
»
Mona Otterborn
1972
RS mot målet
3793
28:58
(34:07)
208
»
Elin Johansson
1982
Skebäck1
3873
28:58
(34:06)
209
»
Paulina Arntyr Hellgren
1984
Uterusarna
4077
28:59
(34:08)
210
»
Jennifer Wiiand
1987
Ahlsell Lag 8
3033
28:59
(34:22)
211
»
Erica Qvist Lindeberg
1976
Riksbyggen 1
3775
29:00
(29:27)
212
»
Lisa Halehn
1993
VMMF 1
4087
29:00
(34:50)
213
»
Therese Bekk
1989
VMMF 1
4086
29:00
(34:49)
214
»
Barbro Frykholm
1956
Capio Läkargruppen 1
3174
29:01
(34:13)
215
»
Carin Axelsson
1962
Capio Läkargruppen 7
3182
29:02
(34:14)
216
»
Caroline Arvidsson
1978
Lindeskolan 1
3582
29:05
(34:19)
217
»
Sofie Wellander
1976
AT-Fritid Lag 4
3068
29:06
(29:47)
218
»
Dorota Wodecka
1969
Stora holmen 2
8265
29:06
(34:30)
219
»
Cecilia Jansson
1987
Ahlsell Lag 3
3023
29:07
(29:27)
220
»
Ida Berglind
1981
Kärl-Thorax IVA 1
3523
29:07
(34:16)
221
»
Sofie Segerstedt
1984
Scandic1
3824
29:09
(35:08)
222
»
Linn Sohlman
1992
Skanska 3
3861
29:09
(34:12)
223
»
Lina Björn
1986
BAE 4
3097
29:09
(34:16)
224
»
Majlill Persson
1953
Samverkan Väster
3819
29:09
(34:37)
225
»
Emelie Sjögren
1986
Folktandvården Lindesberg
3330
29:09
(34:28)
226
»
Malin Strömberg
9999
Swedbank lag 3
21447
29:10
(34:17)
227
»
Rebecca Ruborg
1992
SMERK
3886
29:11
(35:52)
228
»
Hanh Nguyen
1973
Cambrex 7
3170
29:11
(29:49)
229
»
Elisabet Särnblad
1962
Almby damlag innebandy
3050
29:12
(29:40)
230
»
Madeleine Radegård
1989
-
20367
29:13
(35:09)
231
»
Ulrika Fredriksson
1966
TS LAG 1
8315
29:13
(34:27)
232
»
Doris Blomqvist Blom
2008
Nylyckan
3690
29:14
(35:02)
233
»
Veronica Klint
1976
D-Dal 3
3228
29:16
(29:36)
234
»
Jennie Lindström
1975
Ahlsell-Karlskoga 1
3039
29:16
(34:19)
235
»
Antonia Simonovic
1986
Örebro Bibliotek 5
4131
29:16
(34:53)
236
»
Karin Skoglund
1972
Audiologen2
3076
29:16
(34:19)
237
»
Nathalie Andersson
1995
Construct
3202
29:17
(29:50)
238
»
Anette Jansson
1961
BLiP 1
3112
29:17
(29:53)
239
»
Anna Nygren
1968
Stödsystem
3913
29:17
(29:49)
240
»
Birgitta Schöllin
1959
Nobina
20380
29:18
(29:45)
241
»
Michaela Eriksson
1989
Construct
3203
29:18
(29:50)
242
»
Maria Eklund
1983
NCC H-huset
3660
29:19
(34:48)
243
»
Annelie Sandberg
1974
Kvismare rookies
3520
29:21
(34:23)
244
»
Eleonore Kanervisto
1989
-
20315
29:22
(34:59)
245
»
Nelly Algotsson
1992
Folktandvården Golden gang
3318
29:26
(34:44)
246
»
Ingela Andersson
1957
Skebäck1
3871
29:27
(34:33)
247
»
Tuva Lundberg
2007
-
31560
29:28
(34:56)
248
»
Åsa Nordin
1973
Karlskoga
21277
29:33
(30:18)
249
»
Marina Wrang
1971
Lag ett
3545
29:33
(29:55)
249
»
Lina Pettersson
2007
-
21279
29:33
(29:45)
Sida:
<
1
2
3
4
5
>