Svenska
English
Français
Suomi
Kontaktinformation Racetimer
Resultat från Blodomloppet Örebro 2019
Resultat
Herrar 10 km
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
501 - 711
av totalt
711
Sida:
<
1
2
3
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
501
»
Emil Seiz
1982
Nya Karlslundsskolan 3
6359
55:04
(55:42)
502
»
Patrik Ljungstedt
1989
Team Vatten 1
6506
55:04
(56:11)
503
»
Eric Marcusson
1977
-
6705
55:04
(56:15)
504
»
Gert-Ove Svensson
1962
Gertrud och Finansgrabbarna
6224
55:05
(57:22)
505
»
Erik Norin
1995
Om krisen eller kriget joggar
6364
55:12
(55:49)
506
»
Anders Bergqvist
1985
-
6613
55:12
(56:52)
507
»
Peter Elvin
1968
Vårdsystem
6581
55:12
(56:15)
508
»
Christer Rydén
1967
Team Vatten 2
6507
55:14
(55:34)
509
»
Anders Johansson
1977
Scandic6
6413
55:16
(56:56)
510
»
Gustav Körberg
1993
NCC1 10 km
6336
55:19
(55:26)
511
»
Robert Fält
1983
KFUM Örebro
21415
55:19
(57:18)
512
»
Roger Arvidsson
1966
LK Gränslöst-
6610
55:32
(57:32)
513
»
Marcus Larsson
1989
Intensivvården Lag 2
6260
55:35
(55:54)
514
»
Markus Hansson
1983
SKV3
6449
55:36
(56:43)
515
»
Oskar Nyberg
2002
-
6714
55:36
(56:16)
516
»
Mikael Wetterstrand
1979
Epiroc Epirun 2
6148
55:42
(56:56)
517
»
Albin Ramström
1995
Ahlsell Lag 2
6008
55:42
(56:16)
518
»
Oskar Heikinen
1998
Ahlsell Lag 2
6007
55:46
(56:21)
519
»
Erik Kallin
1983
Prevas AB
6684
55:47
(56:04)
520
»
Benny Lavér
1966
Peab löparna
6372
55:54
(56:17)
521
»
Anders Nilsson
1983
-
6710
55:56
(56:38)
522
»
Mathias Finnström
1976
Epiroc Pacekeepers
6171
56:04
(56:29)
523
»
Anonym
Anonym
6537
56:06
(57:50)
524
»
Henrik Pettersson
1980
Suzuki Garphyttan 6
6476
56:16
(58:24)
525
»
Joakim Nilsson
1974
Bengans modeller
6057
56:17
(56:58)
526
»
Henrik Edlund
1978
Challengers of conventional running
6102
56:18
(56:39)
527
»
Emil Gustafsson
1976
Arbetsmiljöverket lag 2
6024
56:21
(57:02)
528
»
Åke Tholin
1980
Blodhjältarna
6071
56:24
(57:58)
529
»
Niklas Bergqvist
1983
Epiroc
6614
56:26
(58:26)
530
»
Mikael Norgren
1964
V-Run
6561
56:32
(57:31)
531
»
Patrik Bergström
1971
Avonova
6045
56:32
(56:47)
532
»
Mikael Jansson
1973
Suzuki Garphyttan 6
6474
56:38
(58:18)
533
»
Erik Särner
1984
Nethouse 2
6349
56:40
(58:12)
534
»
Daniel Andersson
1987
Kumla
6601
56:43
(57:08)
535
»
Magnus Walter
1972
Arbetsmiljöverket lag 2
6025
56:45
(59:04)
536
»
Matti Sigelid
1977
FK-ett
6213
56:45
(58:00)
537
»
Dag Mollestam
1994
Social Psykiatrin 1
6454
56:52
(58:15)
538
»
Peter Lundberg
1971
Atea lag 3
6027
56:52
(59:00)
539
»
Jimmy To
1987
Infozone 2
6258
56:56
(57:25)
540
»
Jonas Pärtma
1973
Sigma IT Running 2
6431
57:06
(59:01)
541
»
Alexander Dahlberg
1983
Sigma IT Running
6429
57:06
(59:02)
542
»
Anonym
Anonym
6211
57:11
(58:09)
543
»
Roger Öhlin
1967
AT-Fritid Lag 1
6033
57:15
(58:36)
544
»
Anton Björklund
1993
RS Datakom Lag 2
6396
57:22
(58:25)
545
»
Henrik Lundström
1973
Vibram Five Fingers
6555
57:23
(58:25)
546
»
Anders Johansson
1982
Epiroc Inspired uniters
6163
57:24
(58:14)
547
»
Rikard Elfström
1996
Linde Material Handling
6633
57:24
(58:21)
548
»
Roger Blixt
1984
V-Run
6559
57:26
(58:28)
549
»
Johan Larsson
1970
Lag Hippocampus
6309
57:27
(59:29)
550
»
Torgny Lindberg
1961
Folktandvården
6694
57:30
(58:57)
551
»
Stefan Sjöström
9999
KFM 1
6278
57:35
(59:49)
552
»
Gustav Johansson
1991
Epiroc Can Can Boys
6136
57:36
(59:43)
553
»
Per Carrevik
1981
Epiroc 1
6130
57:42
(58:55)
554
»
Tobias Franz
1974
-
6644
57:42
(59:14)
555
»
Mikael Karlsson
1972
Rövarna
6408
57:42
(59:15)
556
»
Lukas Johansson
1980
ÖrebroportenFastighAB
51718
57:45
(58:43)
557
»
Jens Haugen
1991
Herrlaget
6247
57:46
(59:30)
558
»
Enver Berisha
1963
Arbetsmiljöverket lag 2
6023
57:47
(1:00:06)
559
»
David Widerström
1985
Cab Group 2
6087
57:47
(59:21)
560
»
Håkan Palm
1989
Örebro
6722
57:51
(59:57)
561
»
Stefan Wijk
1981
Sats Madams
6412
57:56
(59:20)
562
»
Wesley Santos
1978
Epiroc Can Can Boys
6137
57:56
(59:45)
563
»
Andreas Gustafsson
1988
-
6652
57:57
(1:00:08)
564
»
Fredrik Ähdel
1989
G-Force
6225
57:58
(59:16)
565
»
Zacharias Jensen
1979
Cab Group 2
6085
58:03
(58:52)
566
»
Michael Kamholt
1967
Swedbank lag 1
6480
58:03
(58:43)
567
»
Jan Sjögren
1962
Fast running processes & systems
6208
58:06
(1:00:07)
568
»
Mats Norelius
1971
BillerudKorsnäs 70's hits
6060
58:06
(1:00:07)
569
»
Pontus Olofsson
1980
Team KumBro
6504
58:07
(58:58)
570
»
Robert Gustavsson
1972
BAE 2
6049
58:15
(59:04)
571
»
Daniel Falke
1984
ONE Nordic, Lag 2
6369
58:19
(1:00:02)
572
»
Roy Johansson
1954
Örebro
6680
58:20
(1:00:06)
573
»
Michael Olson
1981
Cambrex 4
6095
58:21
(58:50)
574
»
Ranjith Balachandran
1980
Epiroc
6611
58:23
(59:36)
575
»
Tobias Jakobsson
1976
Kärl-Thorax IVA
6306
58:24
(59:55)
576
»
Emil Drugge
1979
Headlight 1
6242
58:26
(59:26)
577
»
Martin Lidell
1992
Social Psykiatrin 5
6459
58:27
(1:00:39)
578
»
Kristian Thörn
1970
Intensivvården Lag 6
6265
58:29
(59:33)
579
»
Franck Boudreault
1967
Epiroc Run for Stefan 2
6179
58:31
(1:01:05)
580
»
Göran Norenius
1962
D-Dal 1
6114
58:37
(1:00:00)
581
»
Jonas Broström
1968
Kärl-Thorax IVA/Region Örebro Län
6623
58:38
(1:00:08)
582
»
Mathias Kransholm
1973
Skebäck2
6444
58:39
(59:06)
583
»
Rajesh kumar Thangaraj
1980
Epiroc
8447
58:42
(59:54)
584
»
Bengt Sundin
1963
Kungsängen-personal
6301
58:45
(1:00:37)
585
»
Josef Lundberg
1993
löparna
6327
58:51
(59:43)
586
»
Petri Orava
1973
Linde Material Handling
6719
58:52
(59:49)
587
»
Anders Flodman
1978
Epiroc Följa John
6156
58:57
(1:00:37)
588
»
Håkan Arvidsson
1968
Rejlers AB Team
6388
59:04
(1:01:02)
589
»
Hans Karlsson
1967
Nora
51631
59:10
(1:00:57)
590
»
Oscar Perdsjö
1982
Ett starkare lag
6201
59:13
(1:01:29)
591
»
Robert Hallgren
1982
Ovako
6693
59:14
(1:01:13)
592
»
Kristian Westerling
1983
Skebäck2
6445
59:18
(1:01:09)
593
»
Jan Myhlback
1961
Fellingsbro-Kävesta 2
6212
59:23
(1:01:52)
594
»
Thomas Danielsson
1990
Epiroc Epirun 1
6144
59:23
(1:00:37)
595
»
Viktor Nilsson
1989
Örebro
6713
59:27
(1:00:00)
596
»
Anders Svedberg
1959
Runnare
6407
59:35
(1:00:13)
597
»
Jacob Nordgren
1991
Setra Sports Club
51635
59:38
(1:01:44)
598
»
Ingmar Ångman
1959
Regional utveckling 3
6381
59:40
(1:01:27)
599
»
Stefan Ericson
1970
Kumla Bostäder 2
6291
59:43
(1:01:22)
600
»
Martin Hernoldson
1991
RS Datakom Lag 2
6397
59:51
(1:00:54)
601
»
Roger Johansson
1965
Headlight 2
6245
59:55
(1:00:54)
602
»
Fredrik Kjellström
1988
-
51639
59:59
(1:02:03)
603
»
Michael Persson
1988
ONE Nordic, Lag 1
6368
1:00:01
(1:02:03)
604
»
Mikael Johansson
1963
Örebro
51647
1:00:01
(1:01:34)
605
»
Richard Samuelsson
1967
TS LAG 3
6539
1:00:01
(1:00:51)
606
»
Mikael Andersson
1966
Danfo runners 2
6110
1:00:03
(1:01:38)
607
»
Jens Wegelius
1958
Riksbyggen 2
6391
1:00:03
(1:01:17)
608
»
Ola Sjöstedt
1966
El & Automation
6121
1:00:04
(1:01:38)
609
»
Arvid Rangel
2006
-
6732
1:00:06
(1:01:22)
610
»
Ignacio Rangel
1969
Örebro
6733
1:00:06
(1:01:23)
611
»
Tomas Arvidsson
1969
Gropens IF-
21412
1:00:15
(1:02:15)
612
»
Anton Edberg
1991
RS Serverdrift Lag 1
6403
1:00:19
(1:02:19)
613
»
Rasmus Bergsten
1993
BELA Elprojekt AB
6615
1:00:22
(1:02:01)
613
»
Johan Eriksson
1994
Skatteverket
6639
1:00:22
(1:01:30)
615
»
Roger Larsson
1958
Örebro
51646
1:00:22
(1:01:55)
616
»
Rickard Elvbring
1969
Kumla Bostäder 2
6290
1:00:23
(1:02:02)
617
»
Nelson Galeano
1991
Kopparbergs Bryggeri två
6286
1:00:24
(1:02:35)
618
»
Staffan Silvegyll
1962
Blood in, blood out 2
6072
1:00:25
(1:02:15)
619
»
Tommy Karlsson
1990
Transpörten
6528
1:00:54
(1:02:11)
620
»
Juha Roininen
1978
Trafikverkets Fritidsförening 3
6526
1:00:56
(1:02:54)
621
»
Tomas Hagnelid
1974
Euromaint Rail AB
6655
1:01:03
(1:01:24)
622
»
Andreas Hahne
1983
Lag NC22
6310
1:01:06
(1:03:11)
623
»
Ove Norman
1950
AT-Fritid Lag 5
6039
1:01:09
(1:01:55)
624
»
Jörgen Schölin
1964
AT-Fritid Lag 3
6037
1:01:10
(1:01:57)
625
»
Oskar Sjöberg
1994
D-Dal 7
6117
1:01:10
(1:01:53)
626
»
Joakim Öjerteg
1986
Atea lag 3
6029
1:01:18
(1:03:28)
627
»
Marcus Lagertrad
1976
Epiroc EVEN MORE
6152
1:01:34
(1:03:45)
628
»
Tobias Jakcbsson
1993
Sats Madams
6411
1:01:40
(1:02:49)
629
»
Kenneth Weddfelt
1960
Epiroc Vi som älskar att mesha
6200
1:01:44
(1:03:34)
630
»
Jonatan Åberg
1986
Epiroc Följa John
6159
1:01:47
(1:02:45)
631
»
Jonas Nyman
1979
-
6716
1:01:50
(1:04:02)
632
»
Jens Hartmann
1986
Schneider Electric 2
6415
1:01:56
(1:03:23)
633
»
Sebastian Adolfsson
1996
-
6599
1:02:06
(1:03:44)
634
»
Gunnar Ellström
1960
Örebroporten Fastigheter
6590
1:02:18
(1:03:10)
635
»
Efteranmälan
51649
1:02:25
(1:02:25)
636
»
Mikael Ljunggren
1963
Örebro
6697
1:02:31
(1:03:09)
637
»
Lars Melander
1965
Fortum lag 1
6220
1:02:36
(1:03:40)
638
»
Filip Hammargren
1998
Social Psykiatrin 5
6458
1:02:43
(1:04:56)
639
»
Alexander Gottfridsson
1992
Örebro
6649
1:02:47
(1:04:36)
640
»
Martin Eves
1963
Regionhälsan lag 3
6383
1:02:50
(1:03:25)
641
»
Jesper Bergman
1969
HiQ Örebro
6250
1:02:51
(1:03:33)
642
»
Anonym
Anonym
6620
1:02:54
(1:04:15)
643
»
Johan Fridberg
1989
Örebro
6645
1:03:13
(1:05:35)
644
»
Patrik Hurtig
1968
Gjøvik
6669
1:03:14
(1:04:26)
645
»
Manne Danneman-Lundkvist
1983
Kundtjänst Lag 3
6299
1:03:22
(1:05:44)
646
»
Daniel Larsson
1975
Lindeskolan 2
6320
1:03:36
(1:03:36)
647
»
Emil Pettersson Pettersson
1995
Lekebergs bästa
6315
1:03:55
(1:06:00)
648
»
Gert Wass
1965
Chematur 2
6105
1:03:56
(1:06:01)
649
»
Prabhu Bernard
1989
Epiroc Team Powerdrain
6191
1:03:59
(1:05:14)
650
»
Patrik Roth
1969
Epiroc Pacekeepers
6175
1:04:06
(1:04:59)
651
»
Tord Olsson
1956
Gnistan
6227
1:04:23
(1:06:26)
652
»
Jimmy Jonsson
1983
Linde Material Handling
6681
1:04:37
(1:06:14)
653
»
Pontus Karlsson
1994
Futurum Fastigheter
21417
1:04:40
(1:05:15)
654
»
David Persson
1992
Gertrud och Finansgrabbarna
6223
1:04:55
(1:06:41)
655
»
Linus Eriksson
1990
Great
6231
1:05:02
(1:06:52)
656
»
Jocke Rudin
1971
Linde Material Handling
6739
1:05:12
(1:06:48)
657
»
Jonathan Karlsson
1992
-
51632
1:05:13
(1:06:34)
658
»
Klas Brynte
1965
Regional utveckling 4
6382
1:05:17
(1:06:31)
659
»
Urban Axelssoon Lawin
1970
Rejlers A team.
6386
1:05:24
(1:07:21)
660
»
Bo Zetterman
1956
RS Fastigheter 2
6398
1:05:27
(1:07:03)
661
»
Benga Johansson
1961
Linde Material Handling
6676
1:05:28
(1:07:05)
662
»
Willy Höglund
1956
Kyrkspurtarna 1
6304
1:05:29
(1:06:45)
663
»
Efteranmälan
3570
1:05:30
(1:05:30)
664
»
Alex Alm
1991
Skebäck2
6443
1:05:40
(1:07:30)
665
»
Fredrik Flodin
1971
AT-Fritid Lag 4
6038
1:05:51
(1:07:12)
666
»
Mattias Svedberg
1975
Kopparbergs Bryggeri två
6288
1:05:57
(1:08:12)
667
»
Johan Granqvist
1990
Team Visolit 2
6514
1:06:08
(1:08:05)
668
»
Thomas Larsson
1979
Team Visolit 1
6510
1:06:14
(1:08:11)
669
»
Attila Abran
1960
Epiroc
6597
1:06:18
(1:07:04)
670
»
Thomas Björk
1961
Sogeti
6617
1:06:20
(1:07:33)
671
»
Jan Bernhardsson
9999
Sydnärkes Utbildningsförbund 5
6486
1:06:26
(1:07:32)
672
»
Anders Holm
1964
VVS Profilen 10
6572
1:06:48
(1:07:20)
673
»
Pehr Emanuelsson
1969
IFK Nora
6635
1:06:58
(1:07:34)
674
»
Tobias Karlsson
1987
Transpörten
6527
1:07:00
(1:08:18)
675
»
Fujo Machepe
1979
Social Psykiatrin 3
6456
1:07:24
(1:07:56)
676
»
Stefan Sjögren
1975
Örebro AIK
6749
1:07:30
(1:09:27)
677
»
Patrik Stensson
1980
Hallsberg
21425
1:07:39
(1:08:39)
678
»
Richard Säfström
1982
Regionservice lag 2
1427
1:07:45
(1:10:12)
679
»
Mattias Larsson
1972
Östansjö sk
6692
1:07:54
(1:08:30)
680
»
Roger Forsström
1963
Atea lag 3
6026
1:07:59
(1:10:09)
681
»
Efteranmälan
8184
1:08:51
(1:08:51)
682
»
Magnus Åkesson
1971
2Fast4Me2Fast4U
6003
1:09:14
(1:10:35)
683
»
Mikael Andersson
1991
Sogeti
6605
1:09:33
(1:09:49)
684
»
Fredrik Borsch
1982
-
51627
1:09:52
(1:11:58)
685
»
Efteranmälan
4031
1:09:56
(1:09:56)
686
»
Leonardo Olsson
2007
Kundtjänst Lag 3
1319
1:10:05
(1:11:18)
687
»
Peter Johansson
1980
Lag2
1339
1:10:11
(1:10:29)
688
»
Andreas Milton
1984
Suzuki Garphyttan 6
6475
1:10:22
(1:12:03)
689
»
Niklas Ljungdahl
1975
RS Datakom Lag 1
6395
1:10:44
(1:12:09)
690
»
Efteranmälan
1169
1:11:12
(1:11:12)
691
»
Adam Jansson
2001
Madams sats
6330
1:11:38
(1:13:04)
692
»
Efteranmälan
1136
1:12:08
(1:12:08)
693
»
Bertil Wahlqvist
1947
-
21434
1:12:16
(1:13:05)
694
»
Marcus Freij
1972
Persson Innov.
6373
1:12:25
(1:13:14)
695
»
Martin Baltkvist
2003
-
51642
1:12:26
(1:12:54)
696
»
Fredrik Filander
1964
-
21287
1:12:38
(1:14:28)
697
»
Jacob Grendalen
1975
Epiroc Team Epiroc
1194
1:12:48
(1:14:43)
698
»
Filip Björkman
9999
KFM 3
6279
1:12:52
(1:12:52)
699
»
Michel Ishak
1991
Team Visolit 2
6515
1:12:59
(1:14:57)
700
»
Efteranmälan
21472
1:13:09
(1:13:09)
701
»
Viktor Ledström
1985
Rehabmedicin 2
6384
1:14:16
(1:14:16)
702
»
Björn Föllinger
1970
ONE Nordic, Lag 2
6370
1:16:14
(1:17:57)
703
»
Daniel Eriksson
1979
Social Psykiatrin 3
6455
1:17:16
(1:19:29)
704
»
Gunnar Jansson
1945
Östernärkes Boys
6593
1:17:44
(1:19:40)
705
»
Efteranmälan
3236
1:19:39
(1:19:39)
706
»
Efteranmälan
3233
1:19:40
(1:19:40)
707
»
Efteranmälan
3235
1:19:42
(1:19:42)
708
»
Efteranmälan
3237
1:19:51
(1:19:51)
709
»
Håkan Söderman
1964
M1
6328
1:21:02
(1:21:50)
710
»
Mats Neander
1959
-
6707
1:25:48
(1:27:42)
711
»
Kristoffer Sjölin
1971
LK Gränslöst
6322
1:31:48
(1:31:48)
Sida:
<
1
2
3
>