Svenska
English
Français
Suomi
Kontaktinformation Racetimer
Resultat från Blodomloppet Örebro 2019
Resultat
Damer 5 km
Resultatlistan är sorterad efter nettotider
Bruttotid: Din tid från startskottet.
Nettotid: Din tid från passering av startlinjen.
Visar resultat
751 - 1000
av totalt
1146
Sida:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Namn
Född
Förening/Ort/Land
#
Netto
Brutto
751
»
Moni Höglund
1960
Kyrkspurtarna 1
3521
36:39
(36:52)
752
»
Pia Hammarsson
1965
El & Automation
3248
36:41
(42:53)
753
»
Marit Håkansson
1962
Karlskoga
8391
36:41
(43:22)
754
»
Liselott Carlqvist
1971
Snygga o trygga 3
3894
36:46
(42:19)
755
»
Sigyn Andersson
1962
NCC 5 km
3659
36:47
(42:14)
756
»
Filippa Lavebratt
1993
Cambrex 5
3166
36:47
(42:50)
757
»
Ervina Alagic
1977
Demenssektionen nr 1
3238
36:51
(42:04)
758
»
Annelie Lagerqvist
1968
Swedbank lag 3
3942
36:52
(42:00)
759
»
Anna Johansson
1989
Loxia Group 3C
3592
36:52
(37:25)
760
»
Lejla Prguda
1995
Loxia Group 4D
3594
36:52
(37:25)
761
»
Beatrice Nyberg
1992
WSP lag röd
8341
36:53
(42:54)
762
»
Ellen Lothigius Gabrielsson
2006
-
20342
36:53
(43:12)
763
»
Lovisa Lothigius
9999
Sydnärkes Utbildningsförbund 7
3957
36:54
(43:12)
764
»
Christina Jonasson
1967
Gul
3380
36:56
(42:52)
765
»
Linnéa Werme
1990
Butikskonsult 2
3138
36:57
(43:23)
766
»
Susanne Jonsson
1967
Intensivvården Lag 5
3436
37:00
(43:31)
767
»
Bodil Evertsson
1973
Tredjelaget
4052
37:01
(43:46)
768
»
Madeleine Axelsson
1983
Linde Material Handling
4146
37:06
(37:33)
769
»
Reidun Tollvik
1981
Komvux 3
3488
37:07
(42:59)
770
»
Ingela Sohls
1980
Nora Vårdcentral 2
3673
37:11
(43:46)
771
»
Elin Nordström
1998
Kärl-Thorax IVA 1
3524
37:12
(42:18)
772
»
Sanna Ewald
1987
VOITH Paper Fabrics Högsjö 2
4100
37:13
(37:36)
773
»
Linda Nielsen
1976
BAE 2
6050
37:14
(43:12)
774
»
Pernilla Spännar
1976
Nora Vårdcentral 1
3671
37:15
(42:35)
775
»
Anonym
Anonym
3320
37:19
(42:37)
776
»
Ida Viktorin
1995
Rättshaveristerna
3798
37:19
(43:58)
777
»
Wilma Christensson
2006
pumorna
3731
37:21
(42:33)
778
»
Emelie Karlsson
1997
Folktandvården Golden gang
3319
37:21
(42:41)
779
»
Malin Christensson
1985
pumorna
3730
37:22
(42:34)
780
»
Jennie Rehn
1986
avdelning 1
3092
37:24
(42:44)
781
»
Rebecca Prihm
1995
Rättshaveristerna
3797
37:26
(44:06)
782
»
Amanda Sigvardsson
1989
Butikskonsult 2
3137
37:28
(43:54)
783
»
Helena Sjökvist
1963
Kontoret 2
3490
37:28
(43:03)
784
»
Anne Myllylä
1959
Örebro Bibliotek 3
4126
37:29
(42:48)
785
»
Maria Schultz
1980
LFE ÄGER (INGENTING…) 2
3573
37:30
(42:37)
786
»
Eva-Lena Karlsson
1964
Här & Nu
3421
37:32
(43:06)
787
»
Carina Bjaaland
1967
Capio Läkargruppen 7
3183
37:33
(43:38)
788
»
Yvonne Jardeborn
1960
Capio Läkargruppen 2
3178
37:33
(43:38)
789
»
Emina Ganic
1994
Avd 1
3086
37:33
(42:54)
790
»
Charito Toivonen
1956
Scandic7
21256
37:34
(44:27)
791
»
Oksana Veretiuk
9999
Mondi 1
3643
37:36
(43:16)
792
»
Jenny Flygelholm
1981
Avd 1
3085
37:37
(42:57)
793
»
Malin Jennebo
1986
ÖBO Runners 5
8346
37:38
(43:28)
794
»
Cornelia Trampe
1976
The Leaders
4002
37:39
(43:28)
795
»
Sara Lonnfors
1990
-
20341
37:40
(43:24)
796
»
Mia Lonnfors
1961
KARLSKOGA
20340
37:40
(43:24)
797
»
Emma Ljunggren
1995
-
20338
37:40
(43:31)
798
»
Jenny Karlsson
1979
Mosjö skola
3650
37:40
(43:49)
799
»
Ann-Sofie Rosengren
1978
Mosjöskola
3653
37:40
(43:50)
800
»
Lena Borg
1995
-
4157
37:44
(43:58)
801
»
Emelie Rehnström
1989
Folktandvården Brickis 1
3312
37:46
(44:04)
802
»
Marit Hansen
1971
Mikro 3
3636
37:48
(43:29)
803
»
Ann Sofie Romell
1973
Syncentralen
3963
37:48
(43:31)
804
»
Pernilla Svensson
1970
Tredjelaget
4056
37:54
(44:36)
804
»
Anna Fureli
1976
Tredjelaget
4053
37:54
(44:36)
806
»
Alexandra Fransson
1982
-
21421
37:54
(43:16)
807
»
Lotta Perkiö
1972
Örebro Bibliotek 3
4127
37:57
(43:41)
808
»
Carola Nilsson
1971
Medicinsk teknik lag 2
3618
37:58
(43:33)
809
»
Reny Andersson
1974
Rehabmedicin 1
3762
37:59
(44:02)
809
»
Annika Uddström
1973
BAE 5
3100
37:59
(43:51)
811
»
Malin Stäring
1969
BAE 5
3099
37:59
(43:52)
812
»
Emelie Andersson
1995
Rättshaveristerna
3796
38:06
(44:45)
813
»
Sofia Gunnarsson
9999
KFM 3
3472
38:07
(44:16)
814
»
Maria Arvidsson
1976
Hannaskolan 1
3398
38:08
(44:04)
815
»
Eva Smedberg
1966
Würth Svenska AB Lag 1
4108
38:08
(44:04)
816
»
Maria Ahlner
1977
LabRockarna
3533
38:20
(44:57)
817
»
Anonym
Anonym
20395
38:23
(45:18)
818
»
Ann Hammer
1957
Rehabmedicin 1
3765
38:31
(44:00)
819
»
Marina Östman
1982
Epiroc Bloodymarys
3258
38:33
(45:20)
820
»
Hanna Gustafsson
1981
Epiroc Bloodymarys
3254
38:34
(45:21)
821
»
Pirjo Paanen
1980
Coop Nora 2
3213
38:35
(45:14)
822
»
Ylwa Grebäck
1993
Ramudden 1
3732
38:37
(39:13)
823
»
Tina Gustafsson
1973
Sabaton
3808
38:39
(44:42)
823
»
Karin Ström
1983
SMERK
3887
38:39
(45:22)
825
»
Sofie Zetterlund
1979
Örebro
21270
38:40
(43:43)
826
»
Caroline Björnlund
1980
Scandic1
3821
38:40
(45:28)
827
»
Elin Ingberg
1989
SMERK
3885
38:46
(45:27)
828
»
Ellen Karlsson Conteh
2011
-
21451
38:49
(44:54)
829
»
Therese Asker
1997
Great
3375
38:54
(44:57)
830
»
Camilla Elf
1975
SWAT : specialist wonder anesthesia team
3926
39:07
(45:34)
831
»
Amelita Balkstedt
1957
Scandic3
3831
39:08
(46:01)
832
»
Ulrika Jakobsson
1970
Patologen 2
3711
39:12
(45:49)
833
»
Mikaela Samuelsson
1997
Kopparbergs Bryggeri ett
3491
39:14
(39:17)
834
»
Filippa Johanson
1967
TS LAG 2
4061
39:16
(45:07)
835
»
Carina Andersson
1965
Pias brudar
3717
39:18
(39:38)
835
»
Maria Andersson
1987
Kyrkspurtarna 1
8172
39:18
(45:17)
837
»
Annemo Johansson
1971
Centralskolan
3189
39:18
(45:26)
838
»
Eva-Britt Eriksson
1956
SOFINT
3897
39:21
(46:23)
839
»
Helene Niklasson
1977
LFE ÄGER (INGENTING…) 1
3571
39:21
(44:27)
840
»
Yvonne Ragnarsson
1960
IF Metall
3423
39:21
(45:06)
841
»
Gerd Wernersson
1960
VINTROSA
4198
39:24
(39:49)
842
»
Charlotta Elner
1964
SKV3
3883
39:24
(45:25)
843
»
Tina Dahlman
1967
Sonat Vit
3899
39:25
(44:32)
844
»
Maria Persson
1969
Storå Vårdcentral
3906
39:25
(44:43)
845
»
Jeanette Åkerström
9999
Sydnärkes Utbildningsförbund 5
3954
39:26
(46:10)
846
»
Kristina Fredriksson
1951
Rävabackens löparsällskap
4181
39:26
(45:45)
847
»
Helena Hermansson
1972
ERVALLA
21420
39:27
(39:52)
848
»
Maria Hidman
1987
Intensivvården Lag 7
3442
39:28
(45:58)
849
»
Rosa Ledin
1964
Avd 1
3087
39:29
(44:41)
850
»
Monica Egeryd
1963
AVA USÖ1
3079
39:30
(45:20)
851
»
Tiina Virta
1969
Kvismare oldies
3519
39:30
(44:45)
852
»
Monica Norberg
1954
Björnligan 3
3110
39:30
(45:54)
853
»
Johanna Pehrsson
1986
Götgården 2
3386
39:34
(45:48)
854
»
Nermina Ajanovic
1984
Komvux 2
3486
39:38
(45:29)
855
»
Jenny Kjellgard
1976
Komvux 3
3487
39:39
(45:31)
856
»
Sara Hoffback
1983
TS LAG 2
4060
39:41
(45:48)
857
»
Naila Gardashova
1988
Storåskolan 2
3908
39:44
(40:13)
858
»
Malin Jakobsson
1974
Butikskonsult 3
3140
39:44
(45:43)
859
»
Anna Molin
1970
Butikskonsult 2
3136
39:44
(45:44)
860
»
Ulla Lidamo
1965
ÖBO Runners 1
4120
39:48
(45:24)
861
»
Martina Ottosson
1983
Storå Vårdcentral
3905
39:49
(45:05)
862
»
Ewa Björk
1970
Ahlsell-Karlskoga 1
3036
39:49
(40:28)
863
»
Emelie Enger
1983
Cambrex 2
3157
39:50
(40:09)
864
»
Elisabeth Akteus Res
1980
Great
3374
39:52
(45:58)
865
»
Petra Petterson
1992
Sabaton
3809
39:53
(45:56)
866
»
Natalie Järling
1987
Örebro Bibliotek 3
4125
39:56
(46:34)
867
»
Unni Livengård
1977
Regional utveckling 1
3737
39:56
(45:13)
868
»
Karin Gustavsson
1985
Rehabmedicin 1
3764
40:05
(46:09)
869
»
Maria Lundvall Sundh
1960
Arbetsmiljöverket lag 1
3060
40:06
(45:45)
870
»
Kerstin Laius
1963
Holmquist optik synsam
3410
40:07
(45:54)
871
»
Kristina Lanninger
1965
Nora Vårdcentral 2
3672
40:12
(46:41)
872
»
Carina Ehn
1980
Effektiva mottagnigen
3243
40:14
(46:48)
873
»
Julia Lövgren
1996
Bengans modeller 2
3102
40:15
(45:52)
874
»
Samia Nasser
1974
Atea lag 1
3062
40:15
(46:41)
875
»
Cecilia Holmberg
1973
Team Mesoft
3985
40:16
(40:58)
875
»
Erika Holmberg
2003
Team PVK
3993
40:16
(40:58)
877
»
Lisa Liljeström
1992
Holmquist optik synsam 1
3413
40:17
(46:05)
878
»
Sabine Beckmann
9999
Sydnärkes Utbildningsförbund 10
3946
40:22
(46:53)
879
»
Minoo Moselemi
1965
AVA USÖ2
3083
40:24
(46:20)
880
»
Mathilda Bergkvist
1989
-
4149
40:31
(46:51)
881
»
Josefin Bergkvist
1991
-
4148
40:31
(46:52)
882
»
Liesel Ivarsson
1954
-
20308
40:37
(45:47)
883
»
Jennie Nylund
1985
IF Metall
3422
40:41
(46:23)
884
»
Ewa Gunnarsson
9999
Närkefrakt Lag 3
3696
40:42
(47:16)
885
»
Malin Eriksson Söderlund
1975
Regional utveckling 6
3745
40:43
(47:13)
886
»
Jennie Karlsson
1975
Närkefrakt Lag 2
3694
40:44
(47:18)
887
»
Jenny Ramstierna
1978
sterilteknik
3901
40:46
(46:28)
888
»
Anna-Karin Nilsson
1971
Rövarna
3802
40:46
(46:17)
889
»
Cecilia Eriksson
1992
Örebro
4173
40:52
(46:00)
890
»
Ingegerd Eklund
1941
Brohyttans IF
4170
40:53
(46:02)
891
»
Anonym
Anonym
4057
40:55
(46:56)
892
»
Louise Johansson
1990
Epiroc Run for Stefan 3
3271
40:55
(46:58)
893
»
Karin Lundqvist
1975
Samhall4
3810
41:07
(47:24)
894
»
Malin Alsing Brånn
1979
Tingsrätten 5
4025
41:08
(47:09)
895
»
Malin Blomqvist
1972
Nylyckan
3689
41:12
(47:17)
896
»
Maude Mårtensson
1954
-
20346
41:19
(46:49)
897
»
Josefin Wahlén
1985
Ahlsell Lag 3
3026
41:24
(46:46)
898
»
Maud Österlund
1955
AT-Fritid Lag 2
3065
41:38
(47:02)
899
»
Veronica Gustafsson
1970
Ahlsell Lag 9
3035
41:38
(46:51)
900
»
Carola Blixt
1968
Blå
3127
41:39
(47:33)
901
»
Nova Cederborg
2005
Danfo runners 2
3219
41:39
(47:34)
902
»
Beatrice Cederborg
1995
Nora
31558
41:39
(47:34)
903
»
Lotta Tielebuele
1969
Ahlsell Lag 10
3016
41:40
(46:51)
904
»
Emma Ohnback
1994
G-Force
3369
41:42
(48:09)
905
»
Liselott Granlund
1970
Team Holger 1
3976
41:56
(47:35)
906
»
Lena Ottaway
1960
Consensus
3201
42:04
(47:37)
907
»
Annika Lesnik
1963
Consensus
3200
42:04
(47:37)
908
»
Lisbeth Brandt
1959
Adolfsbergs vc lag 5
3013
42:13
(47:31)
909
»
Inger Frost Kristensen
1967
Östansjö SK
4182
42:22
(48:41)
910
»
Inga-Lill Andersson
1955
Folktandvården Paddorna
3335
42:27
(49:05)
911
»
Sofia Edström
1997
Lindesberg
4167
42:32
(48:57)
912
»
Elleonore Andersson
1993
Intensivvården Lag 2
3433
42:42
(49:13)
913
»
Else-Marie Engström
1969
Intensivvården Lag 5
3435
42:43
(49:14)
914
»
Camilla Rejsby
1967
-
20369
42:51
(49:16)
915
»
Madelene Wijk
1984
Madams sats
8193
43:11
(48:27)
916
»
Sara Jansson
1995
Sats Madams
8241
43:11
(48:27)
917
»
Anonym
Anonym
20387
43:12
(49:30)
918
»
Annikki Willyams
1990
HK
3408
43:13
(49:13)
919
»
Fredrika Storm
1993
HK
3407
43:13
(49:13)
920
»
Anna-Carin Svallin
1952
Lag Brina
3542
43:21
(49:47)
921
»
Anna Erichs
9999
Sydnärkes Utbildningsförbund 7
3955
43:37
(50:21)
922
»
Viktoria Hiding
1974
-
4200
43:40
(50:12)
923
»
Tove Hiding
2010
-
4199
43:41
(50:13)
924
»
Alicia Björklund Lundin
1988
Skanska 1
3856
43:42
(43:42)
925
»
Eva-Lena Kling
1970
-
20321
43:42
(49:17)
926
»
Åsa Algulin
1979
Snygga o trygga 2
3889
43:44
(43:44)
927
»
Carina Andersson
1977
Intensivvåren Lag 4
3444
43:45
(44:06)
928
»
Anonym
Anonym
3459
43:46
(50:44)
929
»
Annika Henriksson
1983
Axa Sports Club
4197
43:46
(48:57)
930
»
Ann-Marie Carlberg
1959
Runna
3794
43:48
(50:15)
931
»
Anna Fransson
1976
Regionservice lag 3
3758
43:52
(50:16)
932
»
Anonym
Anonym
4171
43:52
(50:23)
933
»
Imelda Alagic
2001
Demenssektionen nr 1
31581
43:58
(49:13)
934
»
Catharina Björkegren
1971
Loxia Group A1
3597
44:03
(44:36)
935
»
Maria Karlsson
1996
SÅGMYRA
20319
44:07
(49:52)
936
»
Frida Nyqvist
1980
-
20354
44:32
(50:29)
937
»
Caroline Höglund
1994
-
20306
44:34
(50:49)
938
»
Melisa Neskic
1974
Intensivvåren Lag 4
3446
44:52
(51:20)
939
»
Therese Sjöström
1967
39an
3002
44:59
(52:11)
940
»
Agneta Tengblad
1961
Team Hack i hälinen
3974
44:59
(51:34)
941
»
Hannah Sjödahl
1990
Tingsrätten 2
4014
45:03
(51:50)
942
»
Carina Saverman
1955
-
20378
45:18
(52:26)
943
»
Helena Maria Jansson
1975
Nora
20311
45:20
(51:23)
944
»
Kristin Carlsson
1991
BLiP 2
3113
45:21
(51:43)
944
»
Johanna Olsson
1989
BLiP 3
3117
45:21
(51:43)
946
»
Michaela Gustafsson
1988
Sabaton
3807
45:29
(51:33)
947
»
Maja Broman
2006
Nora
31555
45:32
(50:46)
948
»
Cecilia Broman
1978
BillerudKorsnäs 70's hits
3103
45:32
(50:47)
949
»
Lillemor Buhr
1953
Grenadjär 1
3377
45:40
(51:26)
950
»
Ethel Samuelsson
1942
SCB med Tryck
1474
45:42
(51:52)
951
»
Rebecka Torstensson
1984
Örebro
21258
45:54
(51:50)
952
»
Anita Holmqvist
1965
Capio Läkargruppen 1
3176
45:55
(52:10)
952
»
Gunilla Hagberg
1960
Capio Läkargruppen 1
3175
45:55
(52:10)
954
»
Anna Franzén
1982
GeBlod 1
3358
45:56
(52:59)
955
»
Elise Franzén
2010
-
21473
45:56
(53:00)
956
»
Lotta Isetoft
1968
-Isetoft Hälsa&Livsstil
20307
45:57
(51:41)
957
»
Anne-Elise Söderlund
1966
D-Dal 6
3231
45:58
(51:43)
958
»
Camilla Borneland
1978
IF Metall 1
3425
46:02
(51:46)
959
»
Maria Levebrink
1985
Euromaint Rail 3
3294
46:05
(52:41)
960
»
Elin Tärnqvist
1979
Euromaint Rail 3
8106
46:05
(52:42)
961
»
Ida Bäckström
1991
-
4159
46:12
(52:12)
962
»
Charlotta Widerberg
1973
D-Dal 6
3232
46:24
(53:06)
963
»
Ann Marie Engman
1955
Syncentralen
3962
46:26
(52:54)
964
»
Jonna Wahlen
1988
Skanska 1
3857
46:27
(46:27)
965
»
Annette Rylander
1964
Folktandvårdens protetikrunners
3344
46:29
(52:56)
966
»
Moa Linné
1996
Spänning
3900
46:46
(47:16)
967
»
Paulina Wojtiw
1991
Team Hjärtstopp
3975
46:51
(52:22)
968
»
Lilian-Möller Pedersen
1960
-
20361
46:56
(53:18)
969
»
Ann-Marie Lindvall
1962
ÖREBRO
20335
47:00
(52:33)
970
»
Annika Carlsson
1982
Coop Nora
3208
47:02
(53:12)
971
»
Eval Einebrant
1980
Coop Nora 2
3212
47:02
(53:12)
972
»
Sofia Tedenbring
1975
Regionhälsan lag 1
3749
47:12
(52:49)
973
»
Cathrine Törnqvist
1963
Intensivvården Lag 5
3439
47:22
(53:50)
974
»
Angelina Backman
1972
Kyrkspurtarna 2
3522
47:48
(53:46)
975
»
Siham Kanat
1969
Tybble
4067
48:05
(56:21)
976
»
Anna Palmqvist
1991
Tingsrätten 4
4023
48:14
(55:30)
977
»
Linda Engdahl
1974
Würth Svenska AB Lag 4
4113
48:43
(55:05)
978
»
Monica Nord
1970
Würth Svenska AB Lag 4
4115
48:44
(55:06)
979
»
Barbro Johansson
1968
Epiroc Team Epiroc
3284
48:47
(53:53)
980
»
Maria Edlund
1965
Epiroc Run for Stefan 1
3268
49:04
(55:58)
981
»
Eva Juto
9999
Epiroc Run for Stefan 1
3269
49:04
(55:58)
982
»
Jessika Sjöstrand
1974
Epiroc Run for Stefan 2
3270
49:07
(55:59)
983
»
Marie Eriksson
1970
ÖBO Runners 5
4122
49:08
(54:51)
984
»
Christina Andersson
1964
ÖBO Runners 4
4121
49:09
(54:52)
985
»
Inger Björk
1957
-
4153
49:37
(56:03)
986
»
Sofie Ólafsdóttir Lundqvist
1986
Skanska 2
3858
49:38
(57:27)
987
»
Stina Ericsson
1960
Sabaton
3805
49:40
(55:20)
988
»
Emma Björndotter
1992
Damlaget
3215
49:41
(55:49)
989
»
Madeleine Eriksson
1980
Sabaton
3806
49:43
(55:23)
990
»
Caroline Björk
1987
Karlskogahem
3465
49:45
(50:21)
991
»
Sara Sundfjäll
1980
Leverantörsfakturor
3568
49:55
(56:39)
992
»
Charlotta Stöltenhielm
1981
Leverantörsfakturor
3567
49:55
(56:38)
993
»
Ida Friberg
1982
Leverantörsfakturor
3565
49:55
(56:38)
994
»
Helen Nilsson
1966
Leverantörsfakturor
3566
49:56
(56:39)
995
»
Rebecca Nilborn
1985
Örebro/EKOtid
20348
49:59
(58:03)
996
»
Yselaure Boissard
1994
Challengers of conventional running
3193
50:20
(57:06)
997
»
Matilda Arosenius
1992
Oak
3698
50:22
(58:03)
998
»
Josefin Södergren
1984
Oak
3701
50:49
(58:36)
999
»
Lidia Eriksson
1979
AVA USÖ1
3080
50:51
(58:02)
1000
»
Elin Schölin
1993
AVA USÖ2
3084
50:52
(58:03)
Sida:
<
1
2
3
4
5
>