Resultat
 

Resultat från Blodomloppet Uppsala 2011

10 km Män

Visar resultat 251 - 500 av totalt 1386
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land # Netto
251 » Daniel Salomonsson 2570 44:53
252 » Anders Jacobson Husläkargruppen 1990 44:54
252 » erik nyborg TIF Uppsala 3 784 44:54
254 » Patrik Wejnermark 3079 44:56
255 » Tommy Sjölund Magnusson Niscayah AB TEAM 2 307 44:56
256 » Henrik Svanberg Tequila Race 404 44:58
257 » Christian König 2191 44:58
258 » Pär Gudfastsson 3077 44:59
259 » Max Meijer Intrum Justitia lag 1 869 44:59
260 » Per Sporre 1883 45:03
261 » Andreas Blom Ericson BloodSuckers 2381 45:03
262 » Håkan Jansson Folkhälso- & vårdvetenskap 3 1393 45:04
263 » Lars Sundin Tur 2 Lag 1 1275 45:04
264 » Andreas Törning 2912 45:05
265 » Richard Andersson Lunkers 907 45:10
266 » Stefan Ulander 75 235 45:10
266 » Marcus Carlsson Kvantum Gränby 4 2062 45:10
268 » Joakim Lindh 2389 45:10
269 » Carl-Johan Friis Sunnydale Slayers 2875 45:11
270 » Carl Wolf Jensen 1 908 45:11
271 » Freddy Jansson 2479 45:12
272 » Anonym Anonym 562 45:12
273 » Nattahpong Sriworasarn 1617 45:12
274 » Christofer Holland ISS Fastighetsekonomi 2 739 45:13
275 » Martin Jansson Brantingsskolan 2 1295 45:14
276 » Andreas Jendeberg Popular PCG 122 45:14
277 » Mikael Waldenvik Thunbergs Bil 49 45:16
278 » Magnus Granström NIMA 2 478 45:17
279 » Erik Steen NIMA 1 477 45:17
280 » Fredrik Jarhede SteGEet efter 1223 45:19
281 » Anonym Anonym 891 45:20
282 » Henrik Engquist Niva 3 293 45:20
283 » Johan Wallin Murphys lag 827 45:22
284 » NIKLAS OLSSON 2584 45:22
285 » Peter Rask LSS Vakt-GBA-Berget 2971 45:23
286 » Nils Alexandersson 4 45:24
287 » Johan Bergsten Prevas 1723 45:24
288 » Christian Thaning Lantmännen Kullen 2845 45:24
289 » Fredrik Elwinger GE Pärlorna 1274 45:25
290 » Mats Andersson 2601 45:26
291 » Emil Söderberg Spakbackarna 1537 45:28
292 » Bengt-Åke Ljudén Lag Ljudén 1801 45:28
293 » Christian Seeger 2084 45:29
293 » Lars Klessen Nucletron Lightning Bolts 1872 45:29
295 » Olof Eriksson Biotage RnD 1951 45:34
296 » Peter Sandblad QC Affinitet 1538 45:36
296 » Rafael Waters Univ.personalens IK/Ellära 4 760 45:36
298 » Viktor Leander 532 45:36
299 » Kent Dahlström GE Järnet 2563 45:37
300 » Martin Boholm Svensk Fastighetsförmedling 2810 45:40
301 » Alexander Mårtas Pappskallarna 2898 45:40
302 » Hans Enström Posten Uppsala 2 181 45:41
303 » Karl-Jakob Andersson Haemlängtan 2734 45:44
304 » Christian Lindberg 2876 45:44
305 » Johan Mård MEMIRIANERNA 1981 45:45
306 » Håkan Persson De Grillade uskorna 1301 45:48
307 » Johan Inghammar COP 1 1045 45:49
307 » Henrik Ortsäter 137 45:49
309 » Petter Wichman 1348 45:51
310 » fredrik lindbom 1789 45:51
311 » Stefan Eriksson 1486 45:52
312 » Tobias Nordqvist AMM i Uppsala 1310 45:52
313 » Tim Forslund Cultus lag 4 990 45:53
314 » Johannes Alneberg 88 1998 45:54
315 » Niklas Emeleus Tequila Race 403 45:56
316 » Antoine Dilé 219 45:56
317 » Björn Rogell Popbiol Universitetspers IK 2858 45:59
318 » Jonas Pertoft Södra tornet kommunikation 1343 45:59
319 » Magnus Carlsson Staben 2952 46:01
319 » Joakim Frederiksen Running man 2 71 46:01
321 » Anders Uppsäll FirstClass 1893 46:05
322 » Johan Hansson Philochoros 2 2524 46:07
323 » Rasmus Halling Hallings 1731 46:10
324 » Simon Andersson 2852 46:11
325 » Jimmy Sundblom Rädda hjärnan plus 2088 46:12
326 » Mattias Gäreskog Mercodia 1 2259 46:14
327 » Staffan Morén Örsprånget 3 2451 46:15
328 » Jonas Lind Travelstart 1451 46:15
329 » Marcus Segelsjö Duvernoy Uppsala Slalomklubb 1 2607 46:15
330 » Rolf Larsson 451 46:22
331 » Jöns Orebrand GE Järnet 2564 46:22
332 » Henrik Rosenkrantz Q50-Elit / Q-Med FF 1318 46:23
333 » Fredrik Theolin Fredriks källnymfer 1356 46:23
334 » Thomas Strålman 288 46:24
335 » Johannes Blackne GE Järnet 2562 46:24
336 » Ulf Johansson Team Phosworks I 1284 46:26
337 » Peter Sundelin QD 4 902 46:28
338 » Staffan Sundberg Röda blodkropparna 2638 46:29
339 » Emanuel Isaksson Prisade-Purjolöks-Pingosarna 2326 46:29
340 » Rickard Westerberg Katedralskolan 3 914 46:30
341 » Svante Franzon Tobbes favoriter 516 46:31
342 » Cédric Dilé 220 46:32
343 » Mats Lindgren 1468 46:32
344 » Isak Sköld systrarna klint & gänget 2439 46:34
345 » Anders Molin Kblocket 2 2647 46:36
346 » Peter Hollander Raap Jr 2235 46:39
347 » Albert Elmsjö 86 683 46:41
348 » Peter Gustafsson 1720 46:43
349 » Peter Bohman 2654 46:43
350 » Jon Sjöberg 78 3043 46:44
351 » Josef Larsson Nordea Kundcenter 5 1156 46:45
352 » Peter Nilsson Trafik 4 3029 46:47
353 » Martin Stonsebro LSS LuftC2Stril 2957 46:48
354 » Alan Shima 1971 46:50
355 » Per Hellman 93 46:51
356 » Erik Lundström Rädda hjärnan plus 2085 46:52
357 » Per Fahlen GEHC Team 2 2226 46:52
358 » Anders Ljungqvist 74 46:53
359 » Anders Leiner 11 46:53
360 » Per Johansson UNT-journalisterna 372 46:54
361 » Lars Lindby Aktiv Ortopedteknik 1 928 46:54
362 » Kalle Bergengren Kriminalvården Uppsala III 2305 46:55
363 » Erik Pettersson Buffy Coats 1529 46:56
364 » Mats Johansson Revisorshuset 2 766 46:56
365 » Peter Kimstrand 1878 46:56
366 » Roger Andersson Gottsundalöparna 2023 46:59
367 » Robin Sundberg BloodSuckers 2379 46:59
368 » Lars Mauritzson 2069 46:59
369 » Anders Jarelöv Vattenfall Lag 5 879 47:01
370 » Anders Ekholm Team Stelben 157 47:02
371 » Jens Lindman FoxT 1190 47:07
372 » Noa Sollander Jergeby Lundberg Örsundsbroskolan 726 47:08
373 » Michael Palm 2941 47:08
374 » Emil Thalin Energisystem 1628 47:08
375 » Andreas Viklund KFM Mät och spring 547 47:10
376 » Erik Sandberg Hönsen 1330 47:11
377 » Niklas Bergström GEHC Team 1 2221 47:11
378 » Efteranmälan 3048 47:11
379 » Axel Künstner running Bayesian 2767 47:14
380 » Jöran Sundberg Röda blodkropparna 2639 47:15
381 » Fredrik Evestedt Hitmedkorgen 836 47:17
382 » Klas Petzén Kumed 951 47:18
383 » Torbjörn Berglund Jaybis Gebrselassie 2886 47:21
383 » Jocke Eriksson Ica Maxi, lag 4 2214 47:21
385 » Andreas Larsson Byggnads Uppland 1 1964 47:22
386 » Oscar Grånäs Lag Erblad 1569 47:23
387 » Johan Sundberg Dunderklumpens vänner 2711 47:23
387 » Daniel Nygren 3 47:23
389 » Daniel Jansson 1682 47:23
390 » Efteranmälan 1988 47:23
391 » Mårten Stengel 1288 47:25
392 » Jonas Lundmark 78 3098 47:25
393 » Peter Askebro Radioactive men 1564 47:26
394 » niklas hultén TIF Uppsala 4 786 47:27
395 » Gunnar Essunger 1235 47:28
396 » Magnus Andersson Friday´s Runners 2983 47:28
397 » Johan Olsén 2752 47:28
398 » Stellan Österberg 331 47:28
399 » Benny Johansson 2704 47:29
400 » Peter Mattsson 1487 47:29
401 » Bengt Wallner 817 47:29
402 » Viktor Blomgren saras gäng 1675 47:29
403 » Anonym Anonym 2394 47:30
404 » Joel Forsberg Willys 2 2427 47:30
405 » Urban Holmdahl 400 47:30
406 » Anders Goude Univ.personalens IK /Ellära2 427 47:30
407 » Anonym Anonym 325 47:30
408 » Martin Kardell Centralintensivens toppade 387 47:33
409 » Martin Sjöholm QD 1 898 47:33
410 » Karlis Pauksen Team Karlis 2201 47:35
411 » Anonym Anonym 408 47:35
412 » Anders Åhlin 710 47:37
413 » David Hellman Zwörner GE Äkta Hjältar 1932 47:37
414 » Andreas Elfving Dunderklumpens vänner 2710 47:37
415 » Anders Hallberg Statisticon 1 1353 47:37
416 » Andreas Krafft 402 47:38
417 » Rickard Boman Mercodia 1 2260 47:41
418 » Michael Melin Widerlöv & co 482 47:42
419 » Anonym Anonym 2802 47:42
420 » Erik Degen Medeldistansarna 6385 47:44
421 » Ulf Luvö Upplandsknekten 164 47:47
422 » Iteb Zitouni Upplands Idrottsförbund Brun 2338 47:47
423 » Christoffer Lindqvist Rymd Ove 507 47:49
424 » Arvid Olsson Fjellet 2914 47:50
425 » Rikard Englund Laget 2466 47:50
426 » Axel Nordqvist Kvantum Gränby 1 2046 47:50
427 » Markus Ylitalo Coor 1 2016 47:51
428 » Simon Tyrberg Univ.personalens IK /Ellära2 425 47:51
429 » Victor Borgestig Eriksson 1 pluton 3018 47:52
430 » Jonas Åkerlund PwC nr 2 925 47:53
431 » Christoffer Sjölund Livsmedelsverket lag7 1030 47:53
432 » Pär Gustafsson 70 Hallstavik 3059 47:54
433 » Roger Andersson 194 47:54
434 » Erik Sindhöj JTI 2001 47:55
435 » Gunnar Wall 71 Uppsala Kommun 3064 47:56
436 » Daniel Mohlin 75 3080 47:58
437 » Pär Wedin Securitas 4 1090 47:59
438 » Anonym Anonym 1968 47:59
439 » Magnus Winblad Securitas 2 1079 48:02
440 » Lukas Lundgren NV10B 3013 48:02
440 » Anonym Anonym 2750 48:02
442 » Peter Hellberg LRF Konsult 1 1114 48:02
443 » Thomas Robertsson Parken 3 279 48:03
444 » Markus Morota Vi som ska slå förra årets tid 1658 48:05
445 » John Lundin Kvantum Gränby 2 2051 48:06
446 » Ola Mård Niscayah AB TEAM 1 304 48:10
447 » David Kemi Q50-Elit / Q-Med FF 1315 48:10
448 » Peter Kangas 62 Uppsala 1136 48:10
449 » Magnus Anundsson Vattenfall Värmeservice 2 1289 48:11
449 » Pär Ridderstolpe 9 Ramböll 1215 48:11
451 » Andreas Nygren 1677 48:11
452 » Anders Hallsten 1796 48:11
453 » Robin Prenler 617 48:11
454 » Mattias Kangas Upplands Idrottsförbund Brun 2340 48:12
455 » Erik Hedlund Svensk Fastighetsförmedling 2809 48:12
456 » Jöns Gerhardsson Widegren Team Wigert Placht 85 48:12
457 » Anonym Anonym 724 48:12
458 » Staffan Göthner Proffice 1 1126 48:13
459 » Andreas Lundin Hybris 1884 48:14
460 » Jonas Ljungholm 713 48:14
461 » Staffan Ahlandsberg Animech 2009 48:14
462 » Kasper Nordlinder Njurmedicin lag 2 650 48:15
463 » Magnus Wallberg WHO Cares10 2162 48:15
464 » Ted Borg Sniglarna 1977 48:15
465 » Karl Johansson Alla ska med 2030 48:17
466 » Jimmy Strand Running man 2 69 48:18
467 » Pär Jansson Friday´s Runners 2981 48:18
468 » Olof Modén Bluesomloppet 2384 48:19
469 » Martin Holmgren LF Tierp 1067 48:20
470 » Henrik Hansson 78 1999 48:20
471 » Rickard Lans 2873 48:20
472 » andreas oscarsson consulting ab 525 48:23
473 » Magnus Grill LagSusanna 610 48:24
474 » Sjölund Anders Skanska Nya Hem 190 48:24
475 » Henrik Ström The A+ team 2773 48:25
476 » Fredrik Staland Skogforsk 2843 48:26
477 » Hans Hilborn Uppsala naprapatklinik 550 48:27
478 » Martin Stålnacke Energisystem 1629 48:27
478 » Anders Gustavsson Previa 2 1258 48:27
480 » Staffan Lagerqvist 2420 48:28
481 » Gabriel Heyman Lag Framsteg 19 48:28
482 » Timo Palokangas 420 2742 48:28
483 » Verner Jonsson Uppsala naprapatklinik 552 48:28
484 » Gunnar Dahlberg WHO Cares10 2163 48:29
485 » Stefan Nyberg Gottsundalöparna 2027 48:29
486 » Mattias Prage Advokatfirman Lindahl 1 456 48:29
487 » Tommy Stridh Team Stelben 155 48:30
488 » Gustaf Wall Doktor And 1961 48:30
489 » Jakob Haglöf friska gänget 495 48:33
490 » Patrik Sahlstrand 61 668 48:34
491 » Blomgren Lars Rosendalsgymnasiet 1 972 48:34
492 » Ulf Olsson Q-MED MA 2 2173 48:35
493 » Magnus Crona Run like Läif med LMU 1480 48:37
494 » Robert Jonsson LSS MVD 2961 48:39
495 » Anonym Anonym 736 48:39
496 » Robert Söderlund UFOna 2548 48:39
497 » Mats Olsson Tequila Race 405 48:39
498 » Jerry Andersson Hansson & Ekman Isolerings AB 2155 48:41
498 » Olof Åslund IFAU 2032 48:41
500 » John Ove Lundström 2192 48:44



Kontakta oss   |   Skicka feedback

Copyright © 2009 Racetimer AB. All rights reserved