Resultat
 

Resultat från Blodomloppet Uppsala 2012

Herr 10 km

Visar resultat 1001 - 1250 av totalt 1685
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land # Netto
1001 » John Roche Lag utan ordning 2452 52:45
1002 » Mathias Anbäcken 1970 Uppsala 415 52:45
1003 » Bengt Andrén 1954 KSU 4 Vi ligger steget före 985 52:45
1004 » Fredrik Sandqvist 1990 Team Radcliffe 1624 52:47
1005 » Jonas Sjölund 1974 Byggare Bob Lag 2 296 52:47
1006 » Pär Bokström KBH-3 987 52:47
1007 » Tobias Wiberg 1975 Våghalsarna 3041 52:47
1008 » Eric Sand FK 20 1606 52:47
1009 » Tobias Björkbacka 1982 Oddville 267 52:47
1010 » Johan Ahnmarker 1981 3481 52:48
1011 » Henrik Ihre 1966 GE FAb Five 2274 52:48
1012 » Peter Nyquist QD Lag 3 1238 52:48
1013 » Stefan Jirhede FK 32 1211 52:48
1014 » Magnus Jobs Universitetspersonalens IK RRR 3541 52:49
1015 » Oskar Nordström Skans Ifau Kraft 1867 52:51
1016 » Erik Englund 1992 U-Percussion 3328 52:51
1017 » Ludvig Purbe ICA Maxi Uppsala Grupp 1 3434 52:54
1018 » Magnus Thunell FK 45 1414 52:55
1019 » Daniel Olsson 1979 Uppsala 1660 52:56
1020 » Per Edlund Hjärtat 3577 52:56
1021 » Lars-Sture Persson Kommunledningskontoret lag 1 537 52:56
1022 » Kelvin Tang 3584 52:57
1023 » Mats Berggren Brantingsskolan lag1 2134 52:57
1024 » Mattias Järvi 1975 Nordiska Afrikainstitutet 2 2450 52:58
1025 » Anonym Anonym 2037 52:59
1026 » David Olsson Carlosama Lärarstudenter 1 512 53:00
1027 » Kalle Boivie 1966 UPPSALA 28 53:02
1028 » Nils Sjöqvist FK 2 1585 53:04
1029 » Robert Kron 1984 SLU Green team 3390 53:04
1030 » Andreas Åberg 1990 Uppsala 2652 53:05
1031 » Mikael Pettersson 1977 Uppsala 30 53:06
1032 » Peter Bäremo FpA 3 2087 53:06
1033 » Lars Öman-Zotterman FK 18 1601 53:06
1034 » Lars Berlin Socialtjänsten Norr 3 1749 53:12
1035 » Michal Gorny Katarinaskolan 2147 53:14
1036 » Fredrik Bjurefors Universitetspersonalens IK MAC 1448 53:14
1037 » Neville Kibwota JM Tornet 1 1335 53:15
1038 » Wessel Kool 1981 Uppsala 742 53:15
1039 » Håkan Lindstedt 1963 Kontex 1758 53:16
1040 » Simon Danielsson 1968 Knivsta 3538 53:17
1041 » Paulo Kisekka Livsmedelsverket Lag4 1981 53:19
1041 » Torbjörn Löfgren 1970 TheCrows 3179 53:19
1043 » Mikael Brandelgård Fastighetsdriften 3 2557 53:20
1044 » Viktor Tsiamis 1985 Saras hurtbullar 693 53:21
1045 » Magnus Träff 1969 TheCrows 3177 53:21
1046 » David Kemi Addukt-laget 2449 53:24
1047 » Marcus Grönman Stovreta IBK 98:4 3585 53:25
1048 » Henrik Heijkenskjöld 1976 Qurit runners 479 53:26
1049 » Micke Thalin 1989 Zergling Rush 2657 53:27
1050 » Nima Najafi 1972 Regionen 696 53:27
1051 » Marcus Tynell 1977 Uppsala 167 53:28
1052 » Carsten Heiter InBiz 1292 53:28
1053 » Anders Dahlgren 1984 Team Gebrselassie 1620 53:28
1054 » Per Urtel 1961 Ottelin 2 3579 53:29
1055 » Petter Walan 1986 The Heffers 495 53:30
1056 » Kenneth Brattström Laganda 1 1142 53:33
1057 » Oskar Johnsson 1990 Band of Bleeders 1020 53:34
1058 » Joakim Bergström 1972 Erlandsson Bygg i Öst 259 53:34
1059 » Patric Björk 1988 SIK 2 3255 53:36
1060 » Anonym Anonym 751 53:38
1061 » Erik Dalborg Blod, vett och dårar 2971 53:39
1062 » Robert Damberg 1982 Miljöpartiet de gröna 576 53:40
1063 » Tomas Bernelind 1976 Ekeby Pingis 305 53:40
1064 » Mikael Östlund Pegasus 1 2402 53:40
1065 » Anonym Anonym 2600 53:40
1066 » Henrik Bengtsson FK 34 1214 53:41
1067 » Bengt Genztschein 1947 GEOSIGMA1 1629 53:42
1068 » Andreas Jansson 1974 Grupp 1 412 53:44
1069 » Anonym Anonym 1364 53:46
1070 » Pelle Källman 1967 3021 53:46
1071 » Magnus Evald 1977 Oddville 266 53:48
1072 » Thomas Gahne 1956 Uppsala 528 53:49
1073 » Fredrik Nystrand 1970 Bälinge 3017 53:51
1073 » Mats Aspholm 1963 Byggare Bob Lag 1 291 53:51
1075 » Johan Kuikka inkClub 2 2939 53:51
1075 » Håkan Källgren R3 2 2105 53:51
1077 » Andreas Henriksson Team Batman 1959 53:51
1077 » Dimitrios Boukaras Campus1477 lag 2 2682 53:51
1079 » Martin Lemoine 1978 EVRY 1768 53:52
1079 » Daniel Andersson 1991 Team Kicki 164 53:52
1081 » Patrik Holm 1973 Venkoping Development Inc. 1391 53:52
1082 » Sebastian Karegård 1988 Nosferatu 972 53:53
1083 » Joel Stenberg Infomedia 1 2562 53:53
1084 » Tim Clark Löparna 1287 53:54
1085 » Martin Söderström Running out of control 1715 53:54
1086 » Ola Markström 1975 Qurit runners 481 53:54
1087 » Magnus Martinell 1971 TheCrows 3176 53:55
1088 » Tomas Johsson 1985 RANs Xpresser 1203 53:56
1089 » Thomas Karlsson 1979 Munters 2 Tobo 2789 53:56
1090 » Lennart Bertilsson 1951 Uppsala 837 53:57
1091 » Johan Vänelid 1983 UU Idrottsklubb Lag Admin 2126 53:57
1092 » Jonas Wulff 1967 Consoden IdrottsTeam 2197 53:58
1092 » Thomas Phillipson Matrix M 2949 53:58
1094 » Anders Larsson Gyros #3 2143 53:58
1095 » Erik Fortea 1965 Börje-ettan 1494 53:59
1096 » Stefan Ogéus 1977 GE Stainless steel 304 2368 54:00
1097 » Sven Molin 1955 Via Carbonium I 1552 54:00
1097 » Jonathan Holmgren 1990 Team Radcliffe 1622 54:00
1099 » Johannes Lundström 1976 Celsiusskolan 2 1366 54:00
1100 » Anonym Anonym 1432 54:01
1101 » Erik Norin 1987 Uppsala 690 54:02
1102 » Pär Häggblad 1974 GE SW LånglaGEt 2337 54:02
1103 » Emil Ryström HS Konsult AB 1 2016 54:02
1104 » Anonym Anonym 1429 54:03
1105 » Markus Källman FK 3 1586 54:07
1106 » Roger Johansson TS 6 2573 54:07
1107 » Klara Sahlen Axon Hillock 1929 54:07
1108 » Olof Björklund 1986 Resp. insuff LK 884 54:10
1109 » Per Högstadius Securitas 5 644 54:11
1110 » Robert Persson 1988 Byggare Bob Lag 1 294 54:12
1111 » Hans Arinell BUP Forskare 1309 54:12
1112 » Hannes Elving 1985 RANs Xpresser 1202 54:12
1113 » Peter Blomqvist Löparna 1286 54:13
1114 » Måns Lundqvist Scienta Gnu 152 54:14
1115 » Bertill Murray Lag Bertil 2077 54:14
1116 » Herbert Dyfvelsten 1959 3527 54:15
1117 » Joachim Hellström 903 54:15
1118 » Mats Lagergren Lag Bertil 2079 54:16
1119 » Jani Helén Team Fjong 943 54:17
1120 » Johan Pettersson 1971 Axa Sports Club 3553 54:19
1121 » Anders Jarelöv 1981 Vattenfall Lag 2 822 54:20
1122 » Stefan Flod 1985 uppsala 100 54:20
1123 » gunnar sverredal Telia 2 1225 54:21
1124 » Peter Nilsson TS 2 2572 54:21
1125 » Fredrik Andersson Ingers pojkar 739 54:21
1126 » Robin Granqvist Team Fjong 942 54:22
1127 » Jacob Sjösten 1978 Sjösten/Forsberg 2732 54:22
1128 » Johan Lindau Knowit Uppsala lag 1 2953 54:23
1128 » Daniel Svensson 1984 Stödjande insatser 1 1523 54:23
1130 » Fredrik Gustafsson 1968 univ.personalens idrottsklubb1 2746 54:24
1131 » Hans Natvig 1971 TheCrows 3178 54:26
1132 » Arne Björkman 3348 54:26
1133 » Örjan Englund 1969 Hugin & Linné 1 1023 54:27
1134 » Erik Lindblad 1965 Uppsala 3157 54:27
1135 » Björn Arkinger 2932 54:28
1136 » Magnus Mårtensson 1968 Kamratklubben 2 3458 54:29
1137 » Peter Henriksson 1970 2733 54:31
1138 » Bengt Osterman 1958 Upplands Väsby 2917 54:32
1139 » Mats Östlund 1961 2202 54:33
1140 » Magnus Törneld Närpsykiatri i Enköping 2437 54:33
1141 » Peter Frank 1975 GEHC: Det är ytan som räknas 2388 54:36
1142 » Hans Antonsson 1950 Akademiska Hus Trisse 108 54:37
1143 » Jonas Forsman 1968 Vecturas veteraner 3006 54:38
1144 » Patrik Nordin 1976 HR 1 1502 54:41
1145 » Anonym Anonym 1581 54:41
1146 » Daniel Norén 1974 Zuma joggers 1614 54:42
1147 » Per Angerstig 1966 Känsla of Sweden 1304 54:42
1147 » Viktor Thorn Securitas 1 626 54:42
1149 » Morgan Persson Krampkänning 1742 54:44
1150 » Roine Brunnberg 1952 KSU 2 Vi ligger steget före 981 54:45
1151 » Erik Osterman Kättgrind 146 54:45
1152 » Carl Sjöberg 1979 Team Elekta 2 2032 54:47
1153 » Anton Palmgren R3 3 2106 54:47
1154 » Niclas Jarlstrand PwC Contact Center 331 54:49
1155 » Reidar Jamshir Securitas 1 629 54:49
1156 » Henrik Viberg Apostlahästarna 601 54:50
1157 » Fredrik Björkegren 1970 Biotage Fireflies 360 54:50
1158 » Alexander Ingvar 1986 The Heffers 493 54:51
1159 » Moses Högback 1981 Moses, Josef och de andra 1887 54:52
1160 » Lasse Arlasjö Team LOA 845 54:53
1161 » Jonas Lindberg Luthagen Allstars 3117 54:53
1162 » Mattias Vejby Blodsugarna 1609 54:53
1163 » Klas Nilsson SIS Lag 2 1703 54:54
1164 » Fredrik Larsson 1977 3020 54:56
1165 » Kent Dahlström Team Beam Runners SBM 2584 54:57
1166 » Göran Hellerström Byggare Bo 935 54:57
1167 » Emil Svensson 1992 STS Genierna 2209 54:57
1168 » Joacim Qvarnström 1987 Smurfarna 3262 54:58
1169 » Jan-Olov Eriksson JM Tornet 1 1331 55:00
1170 » Johan Björndahl 1976 Västerås 25 55:00
1171 » Peter Silfwerbrand 1961 Blodiglarna 605 55:00
1172 » Dag Fritzon Livsmedelsverket Lag6 1984 55:01
1173 » Mathias Niklasson 1974 3502 55:02
1174 » Mattias Söder 1977 Byggare Bob Lag 2 535 55:06
1175 » Simon Landén 3533 55:07
1176 » Avjit Das FK 15 1599 55:07
1177 » Martin Schreij 1984 Olandsgården 4 486 55:07
1177 » Gustav Holst 1970 Vasakronan2 345 55:07
1179 » Lars Blomgren Rosendalsgymnasiet 3 1467 55:08
1180 » Niclas Johansson 1981 Stockholm 3279 55:10
1181 » Lennart Marklund Ramböll 7 2479 55:10
1182 » Beau Boekhout 3594 55:10
1183 » Viktor Terbalampi Uppsala 530 55:11
1184 » Jan Bahade Kriminalvården VII 2822 55:11
1185 » Per Askling 1965 GEOSIGMA2 1630 55:12
1185 » Mikael Rimskog 1970 Akademiska Hus Murre 102 55:12
1185 » Sune Karlsson Arlanda Sportklubb 1 3024 55:12
1188 » Mattias Andersson Simons vägs runners 842 55:14
1188 » Samuel Green 1974 Phosworks AB Team 2 2159 55:14
1190 » Anonym Anonym 3181 55:15
1191 » Carl Sandström 50F 2464 55:17
1192 » Magnus Lundstedt 1981 3501 55:19
1193 » Mats Brolin 1964 Ekeby Hälsocenter 2 588 55:20
1194 » Martin Hulth 1973 Sveriges Radio Uppland 3 1083 55:21
1195 » Fredrik Fälldin FK 32 1208 55:21
1196 » Emil Myrberg 1985 BDO 2 2499 55:22
1197 » Rikard Netzel 1989 Uppsala 516 55:23
1198 » Jonas Olsson 1979 Uppsala 273 55:24
1199 » Filip Anderasson Snabbast 2177 55:24
1200 » Lars Björnlund 1953 Gottsundatio 3230 55:26
1201 » Johan Axgren Team Mongo 1709 55:27
1202 » Ulf Hamrin 1964 Egen 3525 55:29
1203 » Mikael Rådegård Uppsalahems Mogna Män 1727 55:29
1204 » Alexander Mattsson 1989 Uppsala 514 55:30
1205 » Anders Risén 1985 Attendo Futura 1826 55:31
1206 » William Nilsson Greenstick 3247 55:31
1207 » Pelle Eriksson 1969 Oddville 264 55:33
1208 » Stefan Pettersson 1952 Alunda 916 55:34
1209 » Anton Aldén 1992 Koneo 1 2995 55:34
1210 » Mats Svensson Stegförvaltarna 2 2570 55:34
1211 » Joakim Kuiper 1965 GE Service engineering 1 2315 55:35
1212 » Sebastian Ullmark 1989 Uppsala 515 55:36
1213 » Jonathan Arnlund 1987 1022 55:36
1214 » Lars Blanksvärd 1967 VSN HOT 1 2174 55:39
1215 » Håkan Steisjö FoxT 1 220 55:39
1216 » kaj sellin 1978 carlssons 2171 55:40
1217 » Emil Vikberg 1984 395 55:41
1218 » Johan Olsson Pegasus 4 2405 55:42
1219 » Gustav Thörnquist 1977 KSU 2 Vi ligger steget före 980 55:43
1220 » Gabriel Gumucio 1979 Uppsala 3405 55:43
1221 » Niklas Brolin Birgits Runners 2552 55:43
1222 » Anonym Anonym 2062 55:44
1223 » Jimmy Rosenberg 1990 GE MG 2304 55:46
1224 » Adam Hansson 1965 uppsala 175 55:47
1225 » Niklas Widlund 1971 Villa Vänge 1553 55:50
1226 » Claes Petersson 1949 GE Team GE Instrument&Fluidics 2344 55:50
1227 » Erik Ringberg 1959 Uppsala 1073 55:52
1228 » Fredrik Karlsson 1974 Spider Web 1192 55:53
1229 » Hans Ulfsparre Semcon Phöpa 1011 55:54
1230 » Joel Pierrou 1992 FRANSKA B, 30hp 961 55:57
1231 » Johan Rodling FoxT 1 222 55:58
1232 » Björn Sjögren WSP Uppsala 1,0 454 55:59
1233 » Henric Nilsson Nyfikna lärarstudenter 3428 55:59
1234 » János Nagy 1986 Jamtamot 3144 55:59
1234 » Henri Johansson 1984 Team Bargad 3349 55:59
1236 » Sven Ehrengren 1948 Ehrengren 3275 56:00
1237 » Stefan Andersson 1968 Byggare Bob Lag 2 295 56:01
1238 » Stefan Pålsson 1956 Univ. idrottsklubb - TDBlod 1 2851 56:01
1239 » Joakim Englund Vi som gillar choklad 979 56:01
1240 » Mikael Fredriksson FK 40 1657 56:03
1241 » Thomas Sjösvärd 1980 Bromma 2609 56:04
1242 » Matts Söderström 1972 Mellanskog elit 619 56:07
1243 » Kristofer Lundin Securitas 3 636 56:07
1244 » Lars Österberg Rock hard bodies 705 56:07
1245 » Lars Öberg 1957 Uppsala 1569 56:08
1246 » Jonas Samad 1042 56:08
1247 » Mats Olsson FK 32 1210 56:08
1248 » Jan Grawé Q-linea/Sigolis 3 1264 56:10
1249 » Johan Niemi 1977 Landstingsservice 3 3050 56:11
1250 » Bjorn Olsson 1967 GE: GE UPP IT2 2378 56:11



Kontakta oss   |   Skicka feedback

Copyright © 2009 Racetimer AB. All rights reserved