Resultat
 

Resultat från Blodomloppet Örebro 2012


Herrar 10 km

Visar resultat 251 - 500 av totalt 778
Pl. Namn Född Förening/Ort/Land # Resultat
251 » Stefan Persson 1976 ÖREBRO 845 47:03
252 » Håkan Karlsson Kårsta löparklubb 585 47:05
253 » Kent Lundgren GC Lag 1 144 47:05
254 » Per Axelsson BMB 4 101 47:06
255 » Emil Waara 1975 Riddarhyttan 242 47:07
256 » Fredrik Neuman 1977 286 47:09
257 » Ola Kero 849 47:10
258 » Stefan Aldevik Linde Lag 4 357 47:12
259 » Jonas Andersson 887 47:12
260 » Markus Wiklund 1967 Örebro 688 47:13
260 » Arto Åkerman KINDKINDKIND 738 47:13
262 » Anonym Anonym 322 47:17
263 » Daniel Wiborg Lindesbergarna 511 47:18
264 » Niclas Öberg 1987 Örebro 784 47:18
265 » Mikael Westervall SKV lag 1 641 47:18
266 » Pege Tolsheden ÖBO Runners 12 705 47:19
267 » Mikael W Strand Ahlsell AB Lag 24 170 47:22
268 » Erik Löwenborg Atlas Copco Team BB 452 47:25
269 » Johan Lundgren 1990 Kumlas tekniska elit 3 97 47:27
270 » Jan Buske 1972 Tjejlaget 600 47:27
271 » Kristofer Peterson 1993 601 47:29
272 » Stefan Neselius Atlas Copco 8 492 47:29
273 » Johan Oscarsson 1968 Örebro 727 47:31
274 » Pär Hammarbach 877 47:32
275 » ROBERT JOHANSSON 1970 ÖREBRO 269 47:33
276 » Andreas Öhrman 1978 Örebro 318 47:35
277 » Fredrik Bernström SCB IK 902 47:36
278 » Lars Karlsson 1964 Östansjö SK 1 588 47:37
279 » Daniel Stunz 1983 Saras lag 763 47:37
280 » staffan nord örebro 232 47:38
281 » Peter Andersson FMLOG Lag 1 125 47:38
282 » Efteranmälan 861 47:42
283 » Håkan Nydahl Atlas Copco 4 491 47:43
284 » Per Elvingson Klimatkontoret Örebro kommun 48 47:44
285 » Anders Kullberg 1967 6580 517 47:45
286 » LarsÅke Heindal Atlas Copco Trycksaksnissarna 444 47:46
287 » Lars Bolminger Länsförsäkringar 571 47:48
288 » Martin Maksinen KINDKINDKIND 632 47:49
289 » Johannes Einestam 1985 Örebro 205 47:50
290 » Efteranmälan 3387 47:52
291 » Per Wilkås 879 47:52
292 » Andreas Hedman Atlas Copco SDE-Team 428 47:53
293 » Johan Bornerud Holmen Runners 2 619 47:53
294 » Tobias Hindorf 1977 Tjejlaget 599 47:54
295 » Marcus Carlsson GC Lag 3 145 47:54
296 » Max Koldenius Sigma IT Runners 2 253 47:54
297 » Fredrik Persson Ahlsell AB Lag 28 174 47:55
298 » Markus Rönnegård Miljökontorets herrar 792 47:58
299 » johan håkansson 1980 Hurtbullarna 664 47:59
300 » Peter Isaksson 196 47:59
301 » Henry Laine Bofors Fritid Lag 5 545 48:02
302 » Magnus Ivarsson 1982 Kumla 587 48:02
303 » Efteranmälan 4292 48:04
304 » Johannes Bergström 1980 Örebro 331 48:06
305 » Sven Nilsson 197 48:10
306 » Jan-Ove Andersson Mariestad 317 48:14
307 » Sven Bergsten 1960 Kämparna/Slöfockarna 555 48:14
308 » Erik Valjus ÖSA 867 48:16
309 » Geir Hjärtsjö Spring för livet 106 48:20
310 » Anonym Anonym 244 48:27
311 » Kennet Eriksson ÖBO Runners 12 706 48:27
312 » Axel Bladh 1985 Bäst i test 30 48:28
313 » Christer Johansson 1977 Stockholm 626 48:29
314 » Hans Bjursbo 1963 Örebro 758 48:31
315 » Joacim Israelsson Atlas Copco Prestigelösa 458 48:31
316 » Andreas Hellman Rehab USÖ 1 214 48:31
317 » Magnus Jansson 1964 Odensbackens Boys and Girls 288 48:31
317 » Johan Nylander Rehab USÖ 3 216 48:31
319 » Jonny Ledin 1971 Odensbackens Boys and Girls 290 48:31
320 » Tommy Hagsten 1956 Örebro 203 48:33
321 » Benny Lavér NCC Lag 5 344 48:33
322 » Patrik Karlsson Örebro 870 48:35
323 » Johan Abrahamsson Ahlsell AB Lag 14 163 48:36
324 » Ulf Nordström 1964 Ortopedmott 2 183 48:39
325 » David Wistrand NCC Lag 4 342 48:40
326 » Sören Spjuth Munksjö Aspa Bruk AB 1 560 48:40
327 » Fredrik Walentin Hjärngänget lag 1 USÖ 797 48:41
328 » Andreas Larsson 1991 Fellingsbro 728 48:41
329 » Göran Iggmark NCC Lag 4 343 48:46
330 » Arne Lundh 1959 Q Fotolab 636 48:47
331 » Lars-Erik Larsson 1966 Sandvik R&D Nora 339 48:51
332 » Oscar Lindhagen 1986 Örebro 789 48:52
333 » Christer Ryden 1967 Örebro 609 48:56
334 » Anders Sundén 1960 Lesjöfors Jogging 273 48:57
335 » Ola Nyström Atlas Copco 2 471 48:57
336 » Joachim Flygare Atlas Copco DC Runners 2 454 48:59
337 » Sven Crafoord 1950 Ögonkliniken 1 198 48:59
338 » Jonny Lyly Atlas Copco WEwill raise again 463 49:00
339 » Daniel Karlsson 1985 Headlight 1 505 49:00
340 » Tobias Berglund Örebro 768 49:01
341 » Sven Jönsson 1974 Norrbrohyttan 319 49:03
342 » Lars Thornberg Upphandl/Lokalförsörjn Lag 2 595 49:04
343 » Josef Granberg AVA 1 257 49:09
344 » Kristoffer Sjölin Rehab USÖ 1 211 49:11
345 » Agne Johansson ÖLL Lag 33 Upphandling 756 49:12
346 » Fredrik Svensson 1971 Klassikern 2012 667 49:15
347 » Johan Lundqvist Atlas Copco PT Lag 2 407 49:15
348 » Viktor Hiding Holmen Runners 1 613 49:17
348 » Ola Örman 1995 Lag Poesin 362 49:17
350 » Patrik Sundin 1984 Suddarna 152 49:18
351 » Mathias Roslund 374 49:18
352 » Johan Gustafsson 1984 Luftkontroll Hoist Energy 1 699 49:19
352 » Anders Larsson 1967 Kumlas tekniska elit 3 96 49:19
354 » Kurt Damberg Frövi IK 883 49:19
355 » Viktor Svensson Maxi Örebro 1 529 49:21
356 » Erik Unander-Scharin Miljökontorets herrar 793 49:22
357 » Marcus Israelsson Swedish connection + groupies 513 49:25
358 » Henrik Almström Lag e-team 330 49:25
359 » Rickard Svedin 1987 Luftkontroll Hoist Energy 1 701 49:25
360 » Martin Fagerlund 1983 Länstrafiken linje 3 62 49:28
361 » Jonas Engström Ahlsell AB Lag 25 173 49:28
362 » Mathias Carrevik 1971 Suzuki Team 1 675 49:29
363 » Andreas Wistrand 1984 Danfo Lag 2 522 49:29
364 » Jan Nylund FMLOG Lag 2 131 49:33
365 » Thomas Lindstedt Korsnäs Frövi korpförening 3 311 49:36
366 » Viktor Öhrn Atlas Copco 3 476 49:39
367 » Anonym Anonym 850 49:40
368 » Anonym Anonym 200 49:41
369 » Klas Enmalm Byggtema i Örebro AB 683 49:42
370 » Michael Schweidenbach 1966 SHM Nora 1 4 49:43
371 » Kenneth Olsson 896 49:43
372 » Mattias Pettersson Atlas Copco Team Automation 446 49:44
373 » Anders Gustavsson Ahlsell AB Lag 23 165 49:44
374 » Peter Håkansson Atlas Copco PT Lag 2 408 49:44
375 » Bengt Alestig Linde Lag 6 359 49:45
376 » Johan Österman 1989 Örebro 834 49:47
377 » Dan Olsson 1975 Eltel Runers 501 49:47
378 » Roger Kjell Capio Läkargruppen 1 608 49:49
379 » Per Thunberg 1984 Navigio 386 49:49
380 » Lars Westling 1962 Örebro 840 49:51
381 » Åge Sollien Rehab USÖ 1 213 49:52
382 » Thomas Hellberg Holmen Runners 2 618 49:52
383 » Mattias Ringman Linde Lag 4 356 49:53
384 » Lennart Åslund 1970 På färden 724 49:53
385 » Ulf Fyrphil Atlas Copco Prestigelösa 457 49:59
386 » Edward Gertzell BAE Systems Red 383 50:03
387 » Björn Fransson 1986 Örebro 204 50:04
388 » Anders Eriksson BAE Systems White 380 50:04
389 » Mathias Saverman 866 50:04
390 » Fredrik Wretenberg 1965 Suzuki Team 1 673 50:05
391 » Johan Siggesson Munksjö Aspa Bruk AB 3 563 50:06
392 » Erik Bergström 1971 Slow but beautiful 387 50:08
393 » Jarl Simonsson Atlas Copco SDE-Team 427 50:09
394 » Andreas Ericson 1981 Sveriges Radio Örebro 498 50:09
395 » Jan Hedström Emba laget 4 534 50:13
396 » Efteranmälan 857 50:13
397 » Mirsad Kotorcic 1953 Örebro 179 50:17
398 » Henrik Bergström Atlas Copco Stenkulorna 419 50:20
399 » Lars Köhlvall Schneider 3 303 50:21
400 » Gustav Mossberg 1984 Husqvarna 1 259 50:22
401 » Mats Karlsson Hjärngänget lag 1 USÖ 94 50:23
402 » Martin Östebo 1958 Örebro 390 50:23
403 » Per Danielsson 1974 Danfo Lag 1 521 50:25
404 » Robert Forsberg Friends 226 50:29
405 » Olof Ronquist Emba Laget 3 533 50:30
406 » Urban Carlsson 1968 Karlstad 824 50:33
407 » Carl Nielsen VAP1 573 50:35
408 » Håkan Dahl 1966 SAAB Arboga1 275 50:36
409 » Jonas Larsson Atlas Copco Tusenmetersklubben 436 50:38
410 » Jonas Brattström Ericcson Lag11 113 50:39
411 » Marcus Pettersson 1989 Örebro 103 50:40
412 » Peter Hahlin 1984 Avdelning 84, USÖ Lag 1 581 50:41
413 » Ola Käll Reningsverket Tekniska förvalt 218 50:43
414 » Federico Consales 606 50:44
415 » Christer Hammander Atlas Copco 5 483 50:46
416 » Torbjörn Österman 1961 CFH 1 241 50:46
417 » Anders Bäcklund Linde lag 3 353 50:50
418 » Zacharias Lundin 1979 Sveriges Radio Örebro 497 50:50
419 » Mikael Svärd 1960 LINDESBERG 16 50:50
420 » Pär Eriksson 1978 Norrbrohyttan 321 50:52
421 » Torbjörn Svensson Cambrex 5 369 50:55
422 » Per Almskog Cambrex 6 372 50:59
423 » Daniel Andersson Ahlsell AB Lag 25 171 51:01
423 » Pär Westerberg ÖLL Lag 33 Upphandling 755 51:01
425 » Björn Österby 1972 Örebro 270 51:02
426 » Pär Eriksson Ahlsell AB Lag 13 161 51:05
427 » Rickard Bergström Örebro 830 51:07
428 » Johan Dahlgren 1967 Klassikern 2012 668 51:07
429 » Robert Thor Atlas Copco 7 488 51:08
430 » Viktor Liw 1984 SHM Nora 2 8 51:10
431 » Mats Björeman Örebro 817 51:13
432 » Andreas Fransson 1983 Kumla 841 51:16
433 » Alex Libert Atlas Copco Bopco 1 409 51:22
434 » Mats Johansson OK Tisaren 889 51:22
435 » Lars Hedin Ericsson Lag10 2103 51:25
436 » Jimmy Sohlman Ahlsell AB Lag 29 175 51:26
437 » Mats Wickholm 1956 Activa 235 51:27
438 » Kristian Liljesvan Sigma IT Runners 2 252 51:27
439 » Kristian Wallin Bofors Fritid Lag 2 539 51:29
440 » Mattias Persson LTFast Eklv 742 51:31
441 » Johan Persson 1976 Byborna 93 51:32
442 » Henric Andershed Örebro 886 51:33
443 » Peter Eriksson 1965 SAAB Arboga2 279 51:33
444 » Fredrik Andershed Örebro 884 51:33
445 » Johan Svensson 909 51:34
446 » Thomas Carlsson 1964 SAAB Arboga1 276 51:35
447 » Mathias Jernberg 1981 Hurtbullarna 665 51:38
448 » Anders Larsson NCC Lag 6 347 51:39
449 » Stefan Billinger Örebro 231 51:39
450 » Benny Söderström FMLOG Försvarsmakten 900 51:48
451 » Daniel Jander Linde Lag 1 351 51:50
452 » Patric Svensson 1992 Örebro 825 51:52
453 » Klas Brun 1968 267 51:53
454 » Love Lundell 1984 SCB - Snabbast Charmigast Bäst 95 51:58
455 » Stefan Bengtsson 1979 Sandvik R&D Nora 337 51:59
456 » Siyawash Qawipanja 1966 Eltel Runers 502 51:59
457 » Joel Pettersson Åberg 863 52:01
458 » Peter Andersson 1969 526 52:02
459 » Peter Bredelius Esswege Fastigheter 3 86 52:02
460 » Eddie Israelsson 1957 527 52:04
461 » Daniel Fredriksson Cambrex 2 364 52:04
462 » Efteranmälan 848 52:05
463 » Björn Nygren NCC Lag 5 346 52:05
464 » Greger Andersson 266 52:07
465 » Magnus Edlund Atlas Copco Smurfarna 777 52:07
466 » Per Granell 1966 SAAB Arboga2 280 52:10
467 » Johan Terrac 1981 Örebro 769 52:17
468 » Mats Gustavsson 1960 373 52:19
469 » Per Gefert Trafikverket 2 659 52:19
470 » Nicklas Örjas Atlas Copco 5 481 52:23
471 » Tom Landberg 1969 Tom 56 52:23
472 » Tommy Örman Team Bananerna 1475 52:25
473 » Johan Gerdevåg 1983 Örebro 233 52:26
474 » Efteranmälan 859 52:29
475 » Gabriel Barsom FMLOG Lag 2 130 52:31
476 » Anonym Anonym 240 52:37
477 » Henrik Jonsson 1980 Örebro 800 52:41
478 » Torbjörn Eriksson 1953 Gaddarna 1 334 52:46
479 » Henrik Lyly Atlas Copco WEwill raise again 460 52:48
480 » Lennart Förare 1963 Vingåker 26 52:52
481 » Johan Eriksson 1985 Suddarna 153 52:54
482 » Adam Axelsson FMLOG lag 3 135 52:56
483 » Anders Flodman Atlas Copco MRS SDE No1 Provid 416 52:56
484 » Mathias Johansson FMLOG Lag 5 141 52:57
485 » Anders Sallmann 1980 Örebro 465 52:58
486 » Anders Boman 1962 Uppsala Schaktteknik 52 52:59
487 » Jan Sjögren Korsnäs Frövi korpförening 4 314 53:00
488 » Daniel Bjärmark Bodin 1983 Örebro 662 53:01
489 » Anders Rydman Sigma IT Runners 2 255 53:08
490 » Göran Pettersson 1962 SAAB Arboga3 284 53:08
491 » Mikael Karmbo Sigma IT Runners 1 248 53:09
492 » Gert Johansson 1961 Lag Poesin 361 53:13
493 » Jens Ekenborg VAP2 578 53:14
494 » Gunnar Johansson 1957 Stabens piggaste 676 53:16
495 » Karl Larsson 1989 TSREPTLR 15 53:20
496 » Peder Welander 913 53:21
497 » Carl-Åke Karlsson Linde lag 3 352 53:23
498 » Pär Ekman BAE Systems Red 384 53:23
499 » Stefan Melin 1974 Norrbrohyttan 320 53:24
500 » Anders Landén Recipharm 2 554 53:26



Kontakta oss   |   Skicka feedback

Copyright © 2009 Racetimer AB. All rights reserved