Placering |
Lagnamn |
|
Resultat |
1. |
LÖPEX SPORT
|
|
1:21:00
|
|
Jonas Leandersson
|
|
15:40
|
|
Jakob Olars
|
|
15:57
|
|
Martin Regborn
|
|
16:15
|
|
Patrik Persson
|
|
16:19
|
|
Johan Runesson
|
|
16:49
|
2. |
LÖPEX SPORT (kfum)
|
|
1:23:09
|
|
Per Sjögren
|
|
15:09
|
|
Niklas Källmen
|
|
15:53
|
|
Per Jonhed
|
|
16:55
|
|
vakant
|
|
17:08
|
|
Lars Drageryd
|
|
18:04
|
3. |
Team Ullmax
|
|
1:28:44
|
|
Oskar Axelsson
|
|
16:30
|
|
Oskar Arlebo
|
|
16:53
|
|
Per Eklöf
|
|
17:23
|
|
Fredrik Röhnisch
|
|
18:31
|
|
Patrick Hansson
|
|
19:27
|
4. |
PJ´s Eld & Vent AB
|
|
1:32:15
|
|
Christer Garpenlund
|
|
16:27
|
|
Jonatan Gamerov
|
|
18:29
|
|
Erik Lindgren
|
|
18:39
|
|
Peter Olsson
|
|
19:03
|
|
Mats Gustavsson
|
|
19:37
|
|
Anders Kalliu
|
|
20:48
|
|
Mathias Johansson
|
|
21:04
|
|
Peter Johansson
|
|
22:32
|
|
Filip Bergman
|
|
24:03
|
|
Tommy Haglund
|
|
29:07
|
5. |
E = mc²
|
|
1:39:17
|
|
Daniel Attås
|
|
16:43
|
|
Erik Svensson
|
|
18:38
|
|
Andreas Johansson
|
|
19:19
|
|
Johan Ingjald
|
|
21:44
|
|
Lars-Erik Almberg
|
|
22:53
|
6. |
OK Tisaren
|
|
1:41:55
|
|
Jonatan Aronsson
|
|
18:19
|
|
Oskar Andrén
|
|
20:08
|
|
Henrik Thoresson
|
|
20:10
|
|
Torbjörn Källmén
|
|
21:26
|
|
Nisse Aronsson
|
|
21:52
|
7. |
ÖrebroBostäder AB
|
|
1:42:38
|
|
Fredrik Djupström
|
|
16:59
|
|
Pege Tolsheden
|
|
20:16
|
|
Kenneth
|
|
21:12
|
|
Fredrik Millertsson
|
|
21:12
|
|
Rickard Henriksson
|
|
22:59
|
|
Hans Adolfsson
|
|
24:22
|
8. |
VÄTTER REHAB AB
|
|
1:42:51
|
|
Albin Olausson
|
|
16:47
|
|
Lars-Åke Letskog
|
|
20:53
|
|
Tomas Lindström
|
|
21:12
|
|
Ove Karasiak
|
|
21:33
|
|
Kennet Karlsson
|
|
22:26
|
9. |
Ronqens tjocka underhuggare
|
|
1:43:58
|
|
Mats Carlberg
|
|
18:17
|
|
Johan Haglund
|
|
19:22
|
|
Henrik Ronquist
|
|
20:04
|
|
Markus Johnsson
|
|
21:39
|
|
Stefan D Karlsson
|
|
24:36
|
10. |
Strängbetong 1
|
|
1:45:27
|
|
Ola Lindén
|
|
18:01
|
|
Lars Adolfsson
|
|
19:50
|
|
Ingemar Blick
|
|
20:04
|
|
Per Graff
|
|
23:38
|
|
Håkan Franzén
|
|
23:54
|
11. |
Shee back boys
|
|
1:46:19
|
|
Björn Strandell
|
|
19:38
|
|
Johan Nylander
|
|
20:56
|
|
Stefan Risberg
|
|
20:56
|
|
Anders Oskarsson
|
|
22:12
|
|
Fernando Freire
|
|
22:37
|
12. |
Laxå OK
|
|
1:46:31
|
|
Andreas Jonsson
|
|
20:22
|
|
Kevin Skagerlund
|
|
20:50
|
|
Jimmy Holm
|
|
20:53
|
|
Stig Jonsson
|
|
21:14
|
|
Mattias Jonsson
|
|
23:12
|
13. |
TID FOR EVER, ESAB
|
|
1:49:38
|
|
Bo Carlsson
|
|
18:30
|
|
Stojko Despotoski
|
|
19:54
|
|
Lasse Johansson
|
|
20:48
|
|
Christer Lindgren
|
|
25:05
|
|
Tomas Jansson
|
|
25:21
|
14. |
Snabba teknikkonsulter från Etteplan
|
|
1:50:40
|
|
Michael Lönnberg
|
|
19:35
|
|
Erik Sandberg
|
|
19:39
|
|
Stefan de Bruin
|
|
22:35
|
|
Anders Hellman
|
|
23:50
|
|
Jan-Erik Rajakangas
|
|
25:01
|
15. |
Masjävlar
|
|
1:50:55
|
|
Andreas Lindström
|
|
19:51
|
|
Markus Hansson
|
|
20:54
|
|
Carl Nordblom
|
|
20:58
|
|
Pablo Basualdo
|
|
24:27
|
|
Per Arne Boo
|
|
24:45
|
16. |
Economic Welfare Running Team
|
|
1:50:57
|
|
Petter Wikström
|
|
20:15
|
|
Marcus Vingren
|
|
20:59
|
|
Peter Öberg
|
|
21:22
|
|
Henrik Herou
|
|
23:26
|
|
Hans Heggeman
|
|
24:55
|
17. |
AT-fritid/Saab Systems
|
|
1:51:15
|
|
Per Rosby
|
|
20:46
|
|
Johan Classon
|
|
20:58
|
|
Martin Persson
|
|
21:58
|
|
Håkan Wissman
|
|
22:19
|
|
Stefan Löfström
|
|
25:14
|
18. |
Labbet 1
|
|
1:52:16
|
|
Mattias Göthberg
|
|
20:32
|
|
Renny Rantakokko
|
|
20:44
|
|
Stefan Löfdahl
|
|
22:01
|
|
Stefan Zetterström
|
|
22:58
|
|
Gunnar Sjödin
|
|
26:01
|
19. |
Slemhälge
|
|
1:52:19
|
|
Johan Melén
|
|
19:35
|
|
Patrik Zillén
|
|
21:18
|
|
Martin Alm
|
|
23:28
|
|
Björn Meyer
|
|
23:59
|
|
Jonas Henriksson
|
|
23:59
|
20. |
Friskis&Svettis
|
|
1:52:23
|
|
Jonas Pålsson
|
|
20:52
|
|
Ken Lundholm
|
|
21:20
|
|
Anders Lundholm
|
|
22:53
|
|
Rickard Andersson
|
|
23:13
|
|
Peter Folkesson
|
|
24:05
|
21. |
Siffernissarna med Gunnar
|
|
1:53:16
|
|
Göran Lundh
|
|
20:25
|
|
Pär Westerberg
|
|
21:10
|
|
Gunnar Johansson
|
|
22:42
|
|
Thomas Zgrablic
|
|
22:48
|
|
Ingvar Knutsson
|
|
26:11
|
22. |
REHAUS PLASTPOJKAR
|
|
1:53:24
|
|
SEBASTIAN KVIST
|
|
18:14
|
|
JOHAN OSKARSSON
|
|
22:18
|
|
JONAS CARLSSON
|
|
22:21
|
|
LUCAS OSKARSSON
|
|
22:25
|
|
MATHIAS ASTEMO
|
|
28:06
|
|
STEN-ÅKE ASTEMO
|
|
28:18
|
23. |
SDE FC
|
|
1:53:35
|
|
Peter Svensson
|
|
19:56
|
|
Andreas Persson
|
|
21:55
|
|
Mifail Qupevaj
|
|
22:15
|
|
Stefan Carlsson
|
|
24:29
|
|
Kenneth Haglund
|
|
25:00
|
24. |
AIK P-96
|
|
1:54:40
|
|
Pontus Nygren
|
|
21:28
|
|
Andreas Klingström
|
|
21:51
|
|
Adam Molin
|
|
21:56
|
|
Jakob Edberger
|
|
24:19
|
|
Carl Hamrén
|
|
25:06
|
|
Jesper Eklind
|
|
25:45
|
|
Peter Andersson
|
|
26:38
|
|
Henrik Ydreborg
|
|
26:54
|
|
Jonathan Andersson
|
|
27:04
|
|
Jonas Warman
|
|
27:49
|
|
Felix Ringmyr
|
|
28:44
|
|
Joel Thunberg
|
|
29:25
|
|
Sebastian Magnusson
|
|
29:47
|
|
Gustav Åkerblom
|
|
29:55
|
25. |
Vatten & Värme i Örebro AB
|
|
1:54:43
|
|
Rasmus Norén
|
|
17:32
|
|
Bengt Nilsson
|
|
21:50
|
|
Tobias Persson
|
|
21:55
|
|
Lars Hedström
|
|
25:46
|
|
Ulf Larsson
|
|
27:40
|
26. |
kommunfastigheter
|
|
1:54:47
|
|
Mattias Kylander
|
|
21:37
|
|
Olof Nilsson
|
|
22:30
|
|
Ebbe Bodemyr
|
|
23:05
|
|
Claes Sandholm
|
|
23:30
|
|
Urban Palmqvist
|
|
24:05
|
27. |
Team Bocksboda IF
|
|
1:54:48
|
|
Jakob Wall
|
|
21:58
|
|
Jonas Wall
|
|
22:09
|
|
Tomas Wall
|
|
22:56
|
|
Tobias Wall
|
|
23:17
|
|
Eiwar Jansson
|
|
24:28
|
28. |
DEBORA
|
|
1:54:56
|
|
Morgan Persson
|
|
20:45
|
|
Hannes Wiklund
|
|
21:28
|
|
Marcus Stolth
|
|
23:45
|
|
Kent Edström
|
|
24:02
|
|
Jonnie tanned
|
|
24:56
|
|
Mats Runnqvist
|
|
30:26
|
29. |
K3 Nordic AB
|
|
1:55:07
|
|
Daniel Kaya
|
|
19:38
|
|
Erwin Halilovic
|
|
22:25
|
|
Daniel Grindenborg
|
|
23:03
|
|
Lars Orrvik
|
|
23:23
|
|
Jonatan Sjöberg
|
|
26:38
|
|
Håkan Svanberg
|
|
26:43
|
|
Rasmus Löfstedt
|
|
26:43
|
|
Peter Norgren
|
|
26:49
|
|
David Freiholtz
|
|
26:58
|
|
Mathias Wennergren
|
|
27:26
|
|
Peter Carlbark
|
|
28:00
|
|
Klas Björndahl
|
|
28:29
|
|
Anders Nilsson
|
|
28:33
|
|
Christian Jidsjö
|
|
31:48
|
|
Emanuel Barsoum
|
|
34:54
|
|
Jimmy Isaksson
|
|
36:47
|
|
Gunnar Norrman
|
|
36:47
|
|
Per Windh
|
|
38:04
|
|
Per-Anders Andersson
|
|
39:08
|
|
Fredrik Olsson
|
|
47:00
|
|
Adam Lord-Eriksson
|
|
47:00
|
|
David Wigren
|
|
50:43
|
|
Emanuel Turesson
|
|
50:55
|
|
Johan Österling
|
|
52:46
|
30. |
Forema Bil AB
|
|
1:55:46
|
|
Henrik Falkenström
|
|
18:40
|
|
Mattias Wessén
|
|
22:15
|
|
Gustaf Kask
|
|
24:01
|
|
Mikael Sundqvist
|
|
25:11
|
|
Niklas Dawidsson
|
|
25:39
|
|
Niklas Mohlin
|
|
27:21
|
|
Peter Dawidsson
|
|
30:07
|
|
Ulf Eriksson
|
|
32:32
|
|
Patrik Grundö
|
|
32:44
|
|
Anders Karlsson
|
|
37:23
|
|
Henrik Välimaa
|
|
40:02
|
|
Stefan Bjurström
|
|
40:37
|
31. |
Kumlaanstaltens kamratförening
|
|
1:55:49
|
|
Christian Johansson
|
|
22:38
|
|
Andreas Gustafsson
|
|
23:02
|
|
Fredrik Lundström
|
|
23:07
|
|
Peter Behr
|
|
23:10
|
|
Anton Alex
|
|
23:52
|
|
Anders Sparr
|
|
28:17
|
|
Demiz Vogiazinos
|
|
32:38
|
|
Tomas Börjesson
|
|
50:42
|
|
Bengt Andersson
|
|
50:42
|
|
Nils-Erik Walfridsson
|
|
50:42
|
|
Hans Graff
|
|
50:48
|
|
Lennart Svedjebro
|
|
50:49
|
|
Stefan Johnsson
|
|
51:00
|
|
Jan-Erik Taberman
|
|
51:07
|
32. |
Projektengagemang VVS
|
|
1:56:15
|
|
Albin Arlebo
|
|
19:15
|
|
Dan Grothérus
|
|
22:42
|
|
Christer Karlsson
|
|
23:27
|
|
Hans Johansson
|
|
23:58
|
|
Stefan Persson
|
|
26:53
|
33. |
Nerikes Brandkår.Station 670
|
|
1:56:56
|
|
Daniel Ellqvist
|
|
21:48
|
|
Fredrik Lindström
|
|
22:14
|
|
Alexander Zetterlund
|
|
23:33
|
|
Jörgen Zetterlund
|
|
23:54
|
|
Björn Ahlgren
|
|
25:27
|
34. |
Nordea
|
|
1:57:33
|
|
Emil Nordlander
|
|
21:18
|
|
Peter Öhrman
|
|
22:33
|
|
Oskar Kihlmark
|
|
22:40
|
|
Anders Hising
|
|
24:27
|
|
Fredrik Klerne
|
|
26:35
|
35. |
Vasaskolan
|
|
1:58:21
|
|
Jörgen Aronsson
|
|
20:18
|
|
Leif Alfjorden
|
|
20:41
|
|
Gert-Ove Fridlund
|
|
22:58
|
|
Jörgen Johansson
|
|
27:10
|
|
Martin Hylén
|
|
27:14
|
36. |
Ovako Hällefors Fritidsklubb 4
|
|
1:58:36
|
|
Mathias Carlsson
|
|
21:39
|
|
Robert Nilsson
|
|
21:53
|
|
Peter Wikman
|
|
23:59
|
|
Jarmo Marttila
|
|
24:18
|
|
Thomas Wase
|
|
26:47
|
37. |
Ovako Hällefors Fritidsklubb 2
|
|
1:59:01
|
|
Anders Busk
|
|
21:01
|
|
Pauli Holm
|
|
22:30
|
|
Hans Olsson
|
|
22:56
|
|
Rainer Söderman
|
|
26:17
|
|
Urban Andersson
|
|
26:17
|
38. |
johnson metall
|
|
1:59:06
|
|
Krister Romedahl
|
|
19:09
|
|
Jonas Bäckström
|
|
22:13
|
|
Peder Pålsgård
|
|
24:33
|
|
Mattias Storsberg
|
|
24:54
|
|
Stig Nilsson
|
|
28:17
|
|
Roland Linderott
|
|
31:03
|
|
Birol Yavas
|
|
46:41
|
39. |
Ericssöner
|
|
1:59:13
|
|
Robert Johansson
|
|
20:37
|
|
Lars Johansson
|
|
20:50
|
|
Kjell Holmberg
|
|
21:52
|
|
Mattias Erson
|
|
26:00
|
|
Göran Wallgren
|
|
29:54
|
40. |
Birgittaskolan
|
|
1:59:56
|
|
Petter Kroon
|
|
17:56
|
|
Mikael Kroon
|
|
18:13
|
|
Johnny Petersson
|
|
24:26
|
|
Erik Herweg
|
|
24:51
|
|
Josef Soltani
|
|
34:30
|
41. |
KFUM Örebro Friidrott
|
|
2:00:02
|
|
Jonathan Waern
|
|
17:59
|
|
Tomas Bjurström
|
|
18:31
|
|
Lennart Bjurström
|
|
26:05
|
|
Andreas Jansson
|
|
26:11
|
|
Klas Bjurström
|
|
31:16
|
42. |
Ovako Hällefors Fritidsklubb 3
|
|
2:00:09
|
|
Michael Bergkvist
|
|
19:47
|
|
Dan Hultman
|
|
22:39
|
|
Göran Andersson
|
|
23:30
|
|
Bengt Carlsson
|
|
24:00
|
|
Kent Nordqvist
|
|
30:13
|
43. |
Rehabmed, USÖ
|
|
2:01:00
|
|
Fredrik Campbell
|
|
19:49
|
|
Åge Sollien
|
|
22:26
|
|
Göran Svensson
|
|
22:53
|
|
Andreas Hellman
|
|
26:35
|
|
Hans Ruborg
|
|
29:17
|
44. |
EDB Runners
|
|
2:01:11
|
|
Håkan Andersson
|
|
19:55
|
|
Andreas Larsson
|
|
21:35
|
|
Krister Jönsson
|
|
26:01
|
|
Mikael Svensén
|
|
26:23
|
|
Anders Harenius
|
|
27:17
|
45. |
Swedbank
|
|
2:01:12
|
|
Peter
|
|
20:22
|
|
Per
|
|
24:29
|
|
Daniel
|
|
24:35
|
|
Amir
|
|
24:50
|
|
Oliver
|
|
26:56
|
46. |
Skanska Biet
|
|
2:01:32
|
|
Magnus Engstedt
|
|
21:47
|
|
Andreas Gellin
|
|
23:25
|
|
Johan Adolfsson
|
|
23:42
|
|
Håkan Karlsson
|
|
24:41
|
|
Frank Adolfsson
|
|
27:57
|
47. |
AT-Fritid/FG21
|
|
2:01:47
|
|
Kent Gustafsson
|
|
22:55
|
|
Martin Strand
|
|
22:58
|
|
Jonas Björk
|
|
23:31
|
|
Fred Niemelä
|
|
24:17
|
|
Marcus Wallin
|
|
28:06
|
48. |
AT-Fritid/FGZ2
|
|
2:02:06
|
|
Roger Öhlin
|
|
21:41
|
|
Fredrik Matinsson
|
|
21:46
|
|
Claes-Henry Aronsson
|
|
25:30
|
|
Göran Pettersson
|
|
26:09
|
|
Fredrik Landén
|
|
27:00
|
49. |
Productor Förvaltning AB
|
|
2:02:08
|
|
Kent Nilsson
|
|
23:23
|
|
Niklas Carlsson
|
|
23:45
|
|
Joel Nilsson
|
|
23:55
|
|
Magnus Åstrand
|
|
24:00
|
|
Peter Ekstrand
|
|
27:05
|
50. |
Karlsängskolan
|
|
2:02:13
|
|
Staffan Appelqvist
|
|
21:11
|
|
Johan Wahlstedt
|
|
21:24
|
|
Klas Larsson
|
|
22:57
|
|
Mikael Wiberg
|
|
25:03
|
|
Jerker Porat
|
|
31:38
|
51. |
Sydnärkes utbildningsförbund
|
|
2:03:00
|
|
Håkan Carlsson
|
|
17:05
|
|
Kenneth Nilsson
|
|
23:32
|
|
Johan Hagelin
|
|
26:30
|
|
Peter Forsling
|
|
26:31
|
|
Johan Fältström
|
|
29:22
|
|
Anders Holm
|
|
29:22
|
52. |
Rejmes 1
|
|
2:04:22
|
|
Petter Eriksson
|
|
22:28
|
|
Robert Rosander
|
|
22:31
|
|
Dennis Ramberg
|
|
24:01
|
|
Lars Persson
|
|
25:23
|
|
Billy Wahlstedt
|
|
29:59
|
53. |
Epsilon Örebro, lag 1
|
|
2:04:50
|
|
Anders Bäcklund
|
|
22:40
|
|
Markus Wiklund
|
|
22:43
|
|
Steffan Larsson
|
|
24:24
|
|
Mattias Skoglund
|
|
26:05
|
|
Johan Öhrn
|
|
28:58
|
54. |
Svenska Kammarorkestern violin 1
|
|
2:04:57
|
|
Urban Svensson
|
|
21:31
|
|
Hans Elvkull
|
|
21:32
|
|
Olof Ericsson
|
|
22:16
|
|
Johan Andersson
|
|
22:27
|
|
Roger Ohlsson
|
|
37:11
|
55. |
Bergslagsskolan
|
|
2:04:59
|
|
Michael Enghag
|
|
20:57
|
|
Bo-Lennart Larsson
|
|
22:15
|
|
Leif Deinhoff
|
|
26:22
|
|
Bo Gustafsson
|
|
27:33
|
|
Göran Wedin
|
|
27:52
|
56. |
SCB:s löparsektion
|
|
2:05:04
|
|
Johan Lindberg
|
|
20:55
|
|
Kent Mossbäck
|
|
23:23
|
|
Harald Theorin
|
|
25:01
|
|
Kenny Petterson
|
|
27:50
|
|
Sinisa Sauli
|
|
27:55
|
57. |
Grillmästarna
|
|
2:07:07
|
|
Jonas Lindholm
|
|
19:37
|
|
Martin Ekefalk
|
|
25:21
|
|
Ted Isudde
|
|
26:34
|
|
René Dueutsch
|
|
26:58
|
|
Jan Olsson
|
|
28:37
|
58. |
Green Cargo
|
|
2:07:17
|
|
Daniel Linder
|
|
21:33
|
|
Emil Berntsson
|
|
22:17
|
|
Kenneth Svensson
|
|
25:17
|
|
Emil Hellström
|
|
28:48
|
|
Johan Gerdvall
|
|
29:22
|
59. |
Pisiformis
|
|
2:07:56
|
|
Mats Wickholm
|
|
23:47
|
|
Bo Wennström
|
|
24:36
|
|
Staffan Larsson
|
|
25:23
|
|
Arne Karlsson
|
|
25:42
|
|
Peter Strand
|
|
28:28
|
|
Thomas Svensson
|
|
31:45
|
|
Johan Hultgren
|
|
32:19
|
60. |
USÖ Barnkliniken
|
|
2:08:00
|
|
Kari Ylimäinen
|
|
23:53
|
|
Stefan Särnblad
|
|
24:49
|
|
Leif Ekholm
|
|
24:52
|
|
Östen Johnsson
|
|
25:44
|
|
Lars Dagsson
|
|
28:42
|
61. |
Scooptram Rocks!
|
|
2:08:22
|
|
Jimmy Eriksson
|
|
21:23
|
|
Robin Karlsson
|
|
22:39
|
|
Lars Rydström
|
|
23:09
|
|
Pär Christensson
|
|
29:35
|
|
Jan Wilhelmsson
|
|
31:36
|
62. |
SEB Group IT 2
|
|
2:09:11
|
|
Peter Gunnarsson
|
|
22:13
|
|
Andreas Grandelius
|
|
24:02
|
|
Eric Edlund
|
|
26:34
|
|
Anders Nilsson Grandelius
|
|
27:01
|
|
Lars Strömberg
|
|
29:21
|
63. |
Samhällsbyggnad, Örebro kommun
|
|
2:09:47
|
|
Patrik Simonsson
|
|
23:45
|
|
Tommy Karlsson
|
|
25:02
|
|
Clas-Göran Classon
|
|
25:55
|
|
Mats Helgesson
|
|
27:09
|
|
Bo Fredriksson
|
|
27:56
|
64. |
Lars Vegas Boys
|
|
2:09:49
|
|
Lars Lindqvist
|
|
22:59
|
|
Jonas Lindqvist
|
|
23:20
|
|
Torsten Forsberg
|
|
25:36
|
|
Christer Bergström
|
|
28:34
|
|
Mats Holgersson
|
|
29:20
|
65. |
Runnagården/The Runners
|
|
2:10:48
|
|
Kristian Dyrvik
|
|
20:05
|
|
Anders Svedberg
|
|
23:35
|
|
Kent Frulla
|
|
26:31
|
|
Jari Holm
|
|
30:13
|
|
Glenn Larsson
|
|
30:24
|
66. |
428 kg Atlas Natt
|
|
2:12:16
|
|
Daniel Olsson
|
|
20:44
|
|
Kim Klingvall
|
|
25:56
|
|
Daniel Samuelsson
|
|
27:58
|
|
Kent Persson
|
|
28:31
|
|
Magnus Filipsson
|
|
29:07
|
67. |
Mondi Örebro AB
|
|
2:12:53
|
|
Håkan Svensson
|
|
22:30
|
|
Pär Bergman
|
|
23:17
|
|
Aghil Moosavifar
|
|
26:33
|
|
Ulf Andersson
|
|
29:42
|
|
Mikael Oskarsson
|
|
30:51
|
|
Johan Asp
|
|
32:23
|
|
Sven Lundgren
|
|
57:14
|
|
Jörgen Thorin
|
|
57:15
|
68. |
Vladimir & Bunny Team
|
|
2:13:20
|
|
Peter Pettersson
|
|
20:15
|
|
Jonas Pettersson
|
|
27:40
|
|
Vladimir Bunny
|
|
28:28
|
|
Adam Hallin
|
|
28:28
|
|
Secondhand Rudbecksgatan
|
|
28:29
|
69. |
Euromaint 5
|
|
2:14:00
|
|
Sven Nilsson
|
|
19:26
|
|
Erik Spjut
|
|
21:14
|
|
P-O Antonsson
|
|
28:11
|
|
Hasse Slätmo
|
|
31:00
|
|
Göran Karlsson
|
|
34:09
|
70. |
Örebro Markisfabrik
|
|
2:14:38
|
|
Pär Andersson
|
|
23:44
|
|
Hannu Nurisalo
|
|
24:47
|
|
Per-Wilhelm Janson
|
|
25:16
|
|
Per Barthelson
|
|
28:38
|
|
Anders Hansson
|
|
32:13
|
71. |
SEB Group IT 1
|
|
2:14:55
|
|
Jarmo Franssila
|
|
19:17
|
|
Ulrich Nilsson
|
|
24:04
|
|
Markus Momats
|
|
27:02
|
|
Peter Leiner
|
|
27:12
|
|
Ingvar Björck
|
|
37:20
|
72. |
Skanska Karlskoga
|
|
2:15:31
|
|
Bengt Holm
|
|
23:17
|
|
Tommy Pettersson
|
|
26:07
|
|
Fredrik Jansson
|
|
26:56
|
|
Björn Hjalmarsson
|
|
29:10
|
|
Anders Thelander
|
|
30:01
|
73. |
Vägverket 2
|
|
2:16:14
|
|
Karim Barsoum
|
|
25:37
|
|
Rune Oscarson
|
|
27:18
|
|
Kjell Tolkstam
|
|
27:22
|
|
Peter Forslund
|
|
27:57
|
|
Sivert Andersson
|
|
28:00
|
74. |
Johnson Pump
|
|
2:16:24
|
|
Emanuel Karlsson
|
|
23:36
|
|
Gunnar Malmqvist
|
|
25:34
|
|
Matti Mönkkönen
|
|
25:39
|
|
Johnny Öhrn
|
|
28:06
|
|
Thomas Stumn
|
|
33:29
|
75. |
Ovako Hällefors fritidsklubb 1
|
|
2:17:05
|
|
Ulf Eriksson
|
|
18:16
|
|
Nick Isaksson
|
|
22:39
|
|
Göran Kjerf
|
|
29:31
|
|
Gunnar Wulf
|
|
29:33
|
|
Anders Nyberg
|
|
37:06
|
76. |
Cambrex 1
|
|
2:17:18
|
|
William Franc
|
|
20:57
|
|
Morgan Gustavsson
|
|
23:08
|
|
Anders Karlsson
|
|
23:34
|
|
Ulf Högberg
|
|
26:44
|
|
Ulf Gunnarsson
|
|
42:55
|
77. |
Korsnäs Auto CV 1
|
|
2:18:39
|
|
Henrik Lindström
|
|
23:56
|
|
Mikael Karlsson
|
|
24:00
|
|
Berndt Eriksson
|
|
24:43
|
|
Håkan Landgren
|
|
28:56
|
|
Fredrik Hansson
|
|
37:04
|
78. |
Cambrex 4
|
|
2:19:04
|
|
Peter Eklund-Åkerlund
|
|
20:13
|
|
Jonny Nilsson
|
|
24:45
|
|
Michael Olson
|
|
27:09
|
|
Ernst Ek
|
|
29:02
|
|
Dan Gunnarsson
|
|
37:55
|
79. |
Nordea Bank
|
|
2:19:36
|
|
Fredrik Björck
|
|
21:27
|
|
Sebastian Helgesson
|
|
25:40
|
|
Christer Lindholm
|
|
26:48
|
|
Jens Wallin
|
|
31:09
|
|
Anders Edlund
|
|
34:32
|
80. |
Martin G lag 3
|
|
2:20:01
|
|
Rasmus Broman
|
|
25:05
|
|
Tobias Ahlin
|
|
26:51
|
|
Peter Willanders
|
|
26:59
|
|
Andreas Andersson
|
|
27:59
|
|
Mikael Broman
|
|
33:07
|
81. |
Fritidens Fritidsgård
|
|
2:20:03
|
|
Robin Allarud
|
|
24:15
|
|
Phillipe Toro
|
|
26:27
|
|
Robin Törnqvist
|
|
28:12
|
|
Håkan Svensson
|
|
29:02
|
|
Philip Hermansson
|
|
32:07
|
82. |
Oricas Runner
|
|
2:20:25
|
|
Per Höglund
|
|
22:22
|
|
Fredrik Wickholm
|
|
24:55
|
|
Andreas Lundmark
|
|
27:59
|
|
Mattias Ericson
|
|
28:14
|
|
Christer Pettersson
|
|
36:55
|
83. |
Rejmes 4
|
|
2:22:03
|
|
Mikael Drufva
|
|
21:54
|
|
Hans Rådberg
|
|
27:22
|
|
Joakim Walfridsson
|
|
28:18
|
|
Lars Waldermarsson
|
|
31:01
|
|
Peter Jaginder
|
|
33:28
|
84. |
Bullens
|
|
2:23:28
|
|
Benny Aldenfalk
|
|
25:23
|
|
Hannu Viitala
|
|
27:29
|
|
Håkan Eriksson
|
|
27:36
|
|
Peter Lundnberg
|
|
28:21
|
|
Kenneth Isaacson
|
|
34:39
|
85. |
Team SKOGsam
|
|
2:24:57
|
|
Stig Åberg
|
|
23:00
|
|
Joel P. Åberg
|
|
23:38
|
|
Dag-Henrik Larsson
|
|
26:30
|
|
Lars Einarsson
|
|
27:55
|
|
Per Thunqvist
|
|
43:54
|
|
Erik Halvarsson
|
|
1:08:17
|
|
Anders Olsson
|
|
1:08:18
|
86. |
C-laget
|
|
2:26:01
|
|
Robert Norgren
|
|
22:36
|
|
Peter Norden
|
|
29:11
|
|
Anders Frredriksson
|
|
29:59
|
|
Lars Bragner
|
|
31:43
|
|
Johan Larsson
|
|
32:32
|
87. |
Atletico Vinterviken
|
|
2:26:05
|
|
Beneckk Nyers
|
|
22:00
|
|
Tomas Emilsson
|
|
26:50
|
|
Lennart Johansson
|
|
27:36
|
|
Jonny Olsson
|
|
30:48
|
|
Rolf Hultman
|
|
38:51
|
88. |
De oslagbara
|
|
2:26:27
|
|
Nicklas Örjas
|
|
22:54
|
|
Fredrik Lundberg
|
|
24:13
|
|
Ove Nilsson
|
|
32:51
|
|
Joseph Saliba
|
|
32:51
|
|
Henrik Höjenberg
|
|
33:38
|
89. |
Structor
|
|
2:27:18
|
|
Andreas Udd
|
|
23:00
|
|
Tore Petersson
|
|
23:06
|
|
Mats Gustafson
|
|
30:59
|
|
Sven-Åke Vannerstedt
|
|
34:32
|
|
Leif Granlund
|
|
35:41
|
90. |
Lag 1 Korvbrödsbagarn
|
|
2:27:55
|
|
Lars-Gunnar Lundkvist
|
|
21:53
|
|
Nils-Olov Larsson
|
|
25:08
|
|
Lars Sunnanlid
|
|
28:23
|
|
Björn Jakobsson
|
|
28:29
|
|
Joakim Nilsson
|
|
44:02
|
91. |
AVÖ
|
|
2:28:50
|
|
Erik Johansson
|
|
21:47
|
|
Ola Käll
|
|
23:27
|
|
Tomas Lundkvist
|
|
29:02
|
|
Janne Rönnkvist
|
|
31:34
|
|
Jari Riihinen
|
|
43:00
|
92. |
Lag 2 Korvbrödsbagarn
|
|
2:31:09
|
|
Thomas Toth
|
|
24:27
|
|
Håkan Dahlström
|
|
26:29
|
|
Mattias Ivarsson
|
|
27:21
|
|
Andreas Hedström
|
|
28:50
|
|
Kjell Nilsson
|
|
44:02
|
93. |
Euromaint 4
|
|
2:31:26
|
|
Adde Ahlberg
|
|
22:34
|
|
Koli Lleshi
|
|
26:00
|
|
Johan Koskilampi
|
|
26:25
|
|
Joakim Holm
|
|
31:17
|
|
Lenart Carlsson
|
|
45:10
|
94. |
Egeryds
|
|
2:31:40
|
|
Kent Westman
|
|
27:36
|
|
Mikael Bernström
|
|
30:56
|
|
Matti Eriksson
|
|
30:56
|
|
Ludvig Egeryd
|
|
31:05
|
|
Per Egeryd
|
|
31:07
|
|
Lars Gunnar Solin
|
|
47:01
|
|
Göran Brandt
|
|
47:04
|
95. |
EGSÖ Motions-IF
|
|
2:34:11
|
|
Klas Brun
|
|
23:42
|
|
Jonas Resin
|
|
24:59
|
|
Kennet Backlund
|
|
33:35
|
|
Pavle Cosic
|
|
35:19
|
|
Osmo Ylinen
|
|
36:36
|
96. |
Åkarna plus en
|
|
2:34:38
|
|
Sebastian Andersson
|
|
26:17
|
|
Kenny Morell
|
|
29:01
|
|
Jonathan Andersson
|
|
29:42
|
|
Anders Arvidsson
|
|
31:55
|
|
Kennet Andersson
|
|
37:43
|
97. |
Procordia/Fresta
|
|
2:36:00
|
|
Tomas Bamberger
|
|
25:57
|
|
Jan-Erik Korvi
|
|
26:53
|
|
Torbjörn Hedlund
|
|
28:54
|
|
Hans-Eric Tjäder
|
|
32:13
|
|
Ronnie Andersson
|
|
42:03
|
98. |
tv-reparatör´n lag 2
|
|
2:36:15
|
|
thomas waern
|
|
22:34
|
|
berndt johansson
|
|
22:39
|
|
jesper johansson
|
|
29:50
|
|
tommy waldemarsson
|
|
31:54
|
|
kenny waldemarsson
|
|
49:18
|
99. |
Euromaint 3
|
|
2:37:01
|
|
Minh Le Nguyen
|
|
25:55
|
|
Kent Andersson
|
|
29:45
|
|
Kenneth Finsberg
|
|
29:47
|
|
Lars Wournsch
|
|
35:22
|
|
Kenneth Lundmark
|
|
36:12
|
100. |
Örebro Sotarn lag 1
|
|
2:37:45
|
|
Anton Björk
|
|
22:28
|
|
Johan Kurt
|
|
26:25
|
|
Hannes Wreeby
|
|
26:25
|
|
Simon Chamoun
|
|
26:46
|
|
Oskar Björk
|
|
55:41
|
101. |
Görans grabbar
|
|
2:39:03
|
|
Göran Eriksson
|
|
20:59
|
|
Tomas Lennefors
|
|
30:38
|
|
Thomas Moberg
|
|
30:45
|
|
Olle Bergsten
|
|
34:21
|
|
Urban Johansson
|
|
42:20
|
102. |
Euromaint 2
|
|
2:39:30
|
|
Bengt Lindh
|
|
24:56
|
|
Thomas Pettersson
|
|
27:01
|
|
Åke Melin
|
|
28:03
|
|
Göran Tärnqvist
|
|
33:25
|
|
Anders Aronsson
|
|
46:05
|
103. |
Berggrens
|
|
2:41:48
|
|
Viktor Andersson
|
|
24:49
|
|
Anders Ericsson
|
|
25:44
|
|
Göran Svensson
|
|
26:22
|
|
Fredrik Lindblad
|
|
29:37
|
|
Bo Ringström
|
|
55:16
|
104. |
Bravida El
|
|
2:43:02
|
|
Robert Tångström
|
|
26:51
|
|
Anders Björklund
|
|
31:19
|
|
Joahn Posth
|
|
33:50
|
|
Emil Andersson
|
|
33:50
|
|
Patrik Gustafsson
|
|
37:12
|
105. |
Procordia/Manna Frutti
|
|
2:43:28
|
|
Magnus Lundh
|
|
21:37
|
|
Habib Ibrahim
|
|
24:02
|
|
Antonio Eni
|
|
30:05
|
|
Kent Andersson
|
|
43:52
|
|
Jan-Åke Fredriksson
|
|
43:52
|
106. |
Korsnäs Auto CV 2
|
|
2:44:15
|
|
Rickard Bernström
|
|
20:10
|
|
Jonas Holmblad
|
|
22:46
|
|
Henrik Gustavsson
|
|
30:28
|
|
Manfred Wendler
|
|
44:58
|
|
Jan Melberg
|
|
45:53
|
107. |
Cambrex 5
|
|
2:45:07
|
|
Per-Ola Andersson
|
|
21:03
|
|
Bosse Parmhed
|
|
28:22
|
|
Micke Eriksson
|
|
32:43
|
|
Henrik Friberg
|
|
37:55
|
|
Jan-Erik Månsson
|
|
45:04
|
108. |
Euromaint 6
|
|
2:45:25
|
|
Richard Abbott
|
|
20:32
|
|
Mattias Freby
|
|
23:04
|
|
Nils-Gunnar Ågren
|
|
24:42
|
|
Jan Olgemar
|
|
46:06
|
|
Bengt Ström
|
|
51:01
|
109. |
TF Anläggning park- och gatuunderhåll
|
|
2:51:02
|
|
Håkan Dahlen
|
|
22:23
|
|
Benny Björnritz
|
|
23:53
|
|
Per-Erik Karlsson
|
|
28:10
|
|
Thomas Holmkvist
|
|
48:18
|
|
Thomas Löfgren
|
|
48:18
|
110. |
tv-reparatör´n
|
|
2:51:54
|
|
henrik johansson
|
|
25:44
|
|
elliot sjödahl
|
|
29:45
|
|
sune johansson
|
|
31:00
|
|
kenneth wiberg
|
|
36:02
|
|
christer hulldin
|
|
49:23
|
111. |
Egeryds 2
|
|
2:54:24
|
|
Carl Valjus
|
|
19:36
|
|
Sören Andersson
|
|
29:06
|
|
Kjell Alm
|
|
31:31
|
|
Johan Melander
|
|
47:01
|
|
Stefan Alm
|
|
47:10
|
112. |
Martin G lag 2
|
|
2:54:53
|
|
Mattias Andersson
|
|
23:55
|
|
Åke Larsson
|
|
28:06
|
|
Patric Sundström
|
|
28:21
|
|
Joel Fröding
|
|
45:00
|
|
Björn Berggren
|
|
49:31
|
113. |
Team Linde 1
|
|
2:57:22
|
|
Christer Brolin
|
|
22:27
|
|
Bengt Johansson
|
|
31:34
|
|
Tomm Holm
|
|
34:11
|
|
Hans Olsson
|
|
36:16
|
|
Sven-Olov Landström
|
|
52:54
|
114. |
Euromaint 7
|
|
2:58:36
|
|
Hans Backström
|
|
21:24
|
|
Peter Karlsson
|
|
24:48
|
|
Mikael Lemon
|
|
29:36
|
|
Lars Hallberg
|
|
50:39
|
|
Jari Selkälä
|
|
52:09
|
115. |
Frendins Snickeri AB 1
|
|
2:59:14
|
|
Richard Halldén
|
|
22:31
|
|
Patric Jakobsson
|
|
22:45
|
|
Joakim Frendin
|
|
28:39
|
|
Bengt Nilsson
|
|
52:39
|
|
Peter Schedwin
|
|
52:40
|
116. |
Örebro Automobilaffär AB
|
|
3:01:26
|
|
Nasir Raouf
|
|
23:25
|
|
Tomas Meijer
|
|
29:23
|
|
Niklas Nordman
|
|
33:44
|
|
Lasse Andersson
|
|
41:44
|
|
Johan Hermansson
|
|
53:10
|
|
Anders Eriksson
|
|
53:11
|
|
Stefan Karlström
|
|
56:52
|
117. |
Euromaster
|
|
3:02:43
|
|
Fredrik Nilsson
|
|
25:10
|
|
Damir Ganié
|
|
33:54
|
|
Tommy Lindqvist
|
|
38:33
|
|
Erik Thalberg
|
|
42:33
|
|
Sebastian Askerblom
|
|
42:33
|
118. |
Örebro Sotarn lag 3
|
|
3:03:28
|
|
Sten Fransson
|
|
21:08
|
|
Johannes Gollner
|
|
24:05
|
|
Jens Odenkrants
|
|
25:05
|
|
Hasse Olsson
|
|
56:35
|
|
Carl-Johan Björkeroth
|
|
56:35
|
119. |
Örebro Sotarn lag 2
|
|
3:06:34
|
|
Fredrik Andersson
|
|
24:10
|
|
William Olsson
|
|
25:04
|
|
Markus Silverlo
|
|
25:08
|
|
Adrian Bergenarp
|
|
55:36
|
|
Mikael Andersson
|
|
56:36
|
120. |
Euromaint 1
|
|
3:07:25
|
|
Mats Karlsson
|
|
23:56
|
|
Rolf Börlin
|
|
25:25
|
|
Jonas Eriksson
|
|
36:25
|
|
Erik Andersson
|
|
50:38
|
|
Sven Pettersson
|
|
51:01
|
121. |
Rejmes 2
|
|
3:09:05
|
|
Axel Bladh
|
|
23:31
|
|
Daniel Wallin
|
|
25:05
|
|
Bo Wallin
|
|
33:34
|
|
Thomas Eriksson
|
|
53:27
|
|
Berndt-Åke Jacobson
|
|
53:28
|
122. |
Jonsson Bil 1
|
|
3:10:48
|
|
Fredrik Hafström
|
|
30:29
|
|
Tore Halvdansson
|
|
36:46
|
|
Robin Eklund
|
|
36:46
|
|
Magnus Lindström
|
|
37:23
|
|
Torgny Lindström
|
|
49:24
|
123. |
Jonsson Bil 2
|
|
3:22:44
|
|
Andreas Carlsson
|
|
28:34
|
|
Stephan Backö
|
|
28:58
|
|
Christian Stehr
|
|
48:20
|
|
Mats Aronsson
|
|
48:26
|
|
Tommy Jansson
|
|
48:26
|
124. |
Martin G lag 1
|
|
3:36:12
|
|
Robert Wollenius
|
|
28:11
|
|
Gunnar Anderson
|
|
29:46
|
|
Elias Molina
|
|
34:21
|
|
Kent Fröding
|
|
1:01:57
|
|
Albin Harrysson
|
|
1:01:57
|
125. |
Lag 2A-laget
|
|
3:48:45
|
|
Per Stoetzer
|
|
45:39
|
|
Mats Waldner
|
|
45:41
|
|
Tapio Ivanainen
|
|
45:41
|
|
Pontus Andersson
|
|
45:52
|
|
Tomas Törnkvist
|
|
45:52
|
126. |
Team Korsnäs/Reg Uppland
|
|
4:15:14
|
|
Olov Hasselberg
|
|
50:51
|
|
John Samuelsson
|
|
50:55
|
|
Gunnar Larsson
|
|
51:06
|
|
Anders Bergström
|
|
51:09
|
|
Henrik Larsson
|
|
51:13
|