Lagresultat från Blodomloppet i Uppsala 2016
5km 5 km Herrar
Placering | Lagnamn | Netto | |
---|---|---|---|
1. | Lawnmovers | 1:45:06 | |
Johan Venemalm | 18:00 | ||
Alexander Råsberg | 19:35 | ||
Andreas Brösemyr | 21:35 | ||
Johan Litsfeldt | 22:23 | ||
Robin Ahlén | 23:33 | ||
2. | Sallén Tele | 1:46:52 | |
Johan Friman | 17:19 | ||
Eric Wennman | 21:38 | ||
Robert Jugen Raschke | 22:19 | ||
Martin Himmelsköld | 22:41 | ||
Jakob Andersson | 22:55 | ||
3. | GElite | 1:59:52 | |
Stefan Eriksson | 19:41 | ||
Torbjörn Blank | 21:13 | ||
Jan-Erik Lyngå | 25:41 | ||
Martin Kling | 26:18 | ||
Per Karlberg | 26:59 | ||
4. | Sallén 5 | 2:02:35 | |
Jens Weidstam | 19:38 | ||
Magnus Fägerhall | 23:16 | ||
David Levander | 23:30 | ||
Andreas Bigl | 27:08 | ||
Sallén | 29:03 | ||
5. | JM AB lag 9 | 2:05:56 | |
Emil Westin | 19:41 | ||
Patrik Rosensson | 23:08 | ||
Håkan Säfström | 25:20 | ||
Mattias Lundberg | 25:34 | ||
Jan-Olof Eriksson | 32:13 | ||
6. | Genvägen | 2:05:58 | |
Jonas Östling | 22:26 | ||
Petter Schytt-Winberg | 22:33 | ||
Lasse Mattsson | 24:32 | ||
Mikael Nilsson | 27:33 | ||
Thomas Lundgren | 28:54 | ||
7. | Sallén Teletubbiez | 2:09:17 | |
Simon Gropp | 19:45 | ||
Erik Cordoba | 21:54 | ||
Cornell Lundin | 25:31 | ||
Daniel falkenström | 28:19 | ||
Jesper Johansson | 33:48 | ||
8. | Formpipe Uppsala | 2:10:06 | |
Tobias Ingvast | 22:47 | ||
Fredrik Zaar | 25:45 | ||
Mats Melin | 27:10 | ||
Samuel Sundberg | 27:10 | ||
Paul Wouters | 27:14 | ||
9. | Erlandsson Bygg i Öst 1 | 2:20:56 | |
Erik Westblom | 24:18 | ||
Albert Sjögren | 27:34 | ||
Tommy Fredholm | 28:52 | ||
Peter Boström | 29:54 | ||
Michael Sunnerstrand | 30:18 | ||
10. | Dräggz | 2:22:07 | |
Adam Eriksson | 22:20 | ||
Jonatan Wilczkowski | 26:33 | ||
Jani Helén | 28:44 | ||
Christopher Kjellin | 32:15 | ||
David Nordanskog | 32:15 | ||
11. | CGM 3 | 2:33:48 | |
Jens Edberg | 28:02 | ||
Robert Klintefelt | 28:15 | ||
Magnus Stenson | 29:48 | ||
Björn Hamrin | 30:01 | ||
Fredrik Oskarsson | 37:42 | ||
12. | Uppsala brandförsvar | 2:34:15 | |
Örjan Jansson | 30:47 | ||
Antti Karonen | 30:51 | ||
Lars Raitio | 30:52 | ||
Mats Ingvarsson | 30:52 | ||
Fredrik Sedvall | 30:53 | ||
13. | Underhåll och Produktions-IT | 2:43:11 | |
Thomas Gustafsson | 23:45 | ||
Johan Fredriksson | 33:03 | ||
Lars Wahlsten | 34:47 | ||
Lars Mattsson | 34:48 | ||
Mikael Söderlund | 36:48 | ||
14. | Kone Uppsala 1 | 2:50:30 | |
Björn Weman | 25:49 | ||
Michael Hellström | 28:19 | ||
Christian Bergsten | 29:52 | ||
Erik Folkesson | 32:07 | ||
Per-Åke Lindblom | 54:23 | ||
15. | Stenbocken 2 | 2:55:02 | |
Alexander Joneby | 25:33 | ||
Kristian Paulsen | 26:29 | ||
Joakim Oldmark | 31:27 | ||
Daniel Hortlund | 40:50 | ||
Jonas Karlsson | 50:43 | ||
16. | Järngänget | 4:20:11 | |
Georgios Papadopoulos | 49:47 | ||
Leif Karlsson | 49:48 | ||
Mattias Melin | 49:49 | ||
Gunnar Alm | 54:26 | ||
Bror Lindholm | 56:21 |