Svenska
English
Français
Suomi
Contact information Racetimer
Results from Blodomloppet i Hudiksvall 2014
Results
5 km
Dam 5km
Displaying results
1 - 250
of
822
in total
Page:
<
1
2
3
4
>
Pl.
Name
YOB
Club/City/Country
Cat.
Subcat.
#
Result
1
»
Anna-Maria Mikaelsson
1977
Ticket Privatresor Hudik
Dam 5km
1608
20:09
2
»
Isabelle Hellberg
HudikGym
Dam 5km
1589
20:53
3
»
Ann-Sofi Karlsson
1991
Rehabenheten Lag 1
Dam 5km
1706
21:29
4
»
Helena Wiklund
1988
Slotte 1
Dam 5km
1848
21:42
5
»
Sara Eriksson
1991
Ljusdal
Dam 5km
Blodgivare
2056
21:54
6
»
Cathrin Harrysson Smith
Team Borr
Dam 5km
1895
21:57
7
»
Jonna Wistrand
Grus i dojan
Dam 5km
1764
22:00
8
»
Hanna Eklund
1986
Aleris Hia/op
Dam 5km
Blodgivare
1839
22:06
9
»
Sandra Pettersson
1988
Göteborg
Dam 5km
2095
22:32
10
»
Linnea Nilsson
1989
Hälsokraft Fyren
Dam 5km
1904
22:32
11
»
Lise Hill
1971
Doktorama lag 1
Dam 5km
1268
22:57
12
»
Johanna Forsberg
2002
Delsbi IF Skidor Lag 5
Dam 5km
1624
22:58
13
»
Matilda Ekelund
1990
AT-laget
Dam 5km
1715
23:00
14
»
Malin Hedström
2001
Delsbo IF Skidor lag 2
Dam 5km
1642
23:04
15
»
Brita Timmermann
Eld i baken
Dam 5km
1742
23:10
16
»
Marie Hasselgren
1962
LOVand Puls(s)laget
Dam 5km
1188
23:12
17
»
Moa Olsson
1998
Linfröet
Dam 5km
1218
23:13
18
»
Karin Eriksson
Team Borr
Dam 5km
1896
23:14
19
»
Monica Martinsson
Dam 5km
1869
23:24
20
»
Ella Persdotter
1999
Nansta srf 2
Dam 5km
1290
23:24
21
»
Lotta Magnusson
HudikGym
Dam 5km
1585
23:24
22
»
Linda Bylin
1978
FK 1
Dam 5km
1491
23:28
23
»
Louise Händel
1995
IGGESUND
Dam 5km
2066
23:31
24
»
Jana Hellman
1988
ICA Bergsjö 1
Dam 5km
1765
23:32
25
»
Anna Nordin
Grus i dojan
Dam 5km
1763
23:33
26
»
malin hedblom
1971
Apoteket
Dam 5km
1251
23:40
27
»
Louise Ågren
1984
Broman Teknikprogrammet
Dam 5km
1513
23:41
28
»
Mathilda Lindberg
1997
Sundsvall
Dam 5km
2043
23:44
29
»
Erika Orrström
Dam 5km
1489
23:54
30
»
Ingela Danell
1976
Hudiksvall
Dam 5km
Blodgivare
2027
23:55
31
»
Karolin Grönholm
1976
Power puffisarna
Dam 5km
1661
23:57
32
»
Christina Åsander
1968
Ögonfröjd
Dam 5km
1350
24:02
33
»
Christin Nilsson
1979
Snabb från Habb lag 4
Dam 5km
1667
24:03
34
»
Cecilia Hast
1969
Stocksbo Crest
Dam 5km
1390
24:08
35
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1690
24:08
36
»
Susanne Bodin
1967
Summerstart
Dam 5km
1236
24:09
37
»
CA Zellberg
Dam 5km
2114
24:17
38
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1545
24:18
39
»
Christina Andersson
1971
Rehabenheten Lag 2
Dam 5km
1710
24:22
40
»
theres persson
1980
Delsbo IF Skidor 4
Dam 5km
1644
24:27
41
»
Damjana Palcic Berce
1978
Aleris Hc 3
Dam 5km
1832
24:28
42
»
Åsa Bergshem
1974
Team Idenor 1
Dam 5km
1724
24:29
43
»
Katrin Piiroja
1971
Norrala
Dam 5km
1389
24:30
43
»
Mia Johansson
1978
Disk o tanterna
Dam 5km
1165
24:30
45
»
emma svensk
1981
skolpärlorna njutånger
Dam 5km
Blodgivare
1938
24:38
46
»
Malin Wikström
1973
IK Mjölksyra
Dam 5km
1592
24:41
47
»
Erika Mårtensson
1969
Doktorama lag 3
Dam 5km
1274
24:42
48
»
Maja Kvick
Blodsugarna
Dam 5km
1422
24:48
49
»
Caroline Nyberg
1985
Hudiksvall
Dam 5km
1176
24:50
50
»
Linda Hillmering
1987
Iggesund
Dam 5km
2044
24:52
51
»
Kristine Ökvist
1973
Aleris Hia/op
Dam 5km
1841
24:55
52
»
Ida Danielsson
Friskis Svettis 2
Dam 5km
1983
24:58
53
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1286
24:59
54
»
Eva Widelund
Hudiksvall
Dam 5km
2113
25:00
55
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1688
25:00
56
»
Karin Viksten
1960
Broman
Dam 5km
1802
25:02
57
»
Malin Bohman
1973
Snabb från Habb lag 1
Dam 5km
1665
25:02
58
»
Meta Sjödin
1964
Broman
Dam 5km
1804
25:03
59
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
2062
25:06
60
»
anna-Karin Gradin
1973
Polisens idrottsförening 1
Dam 5km
1992
25:14
61
»
ebba brink
1998
Delsbo IF Skidor 4
Dam 5km
1646
25:16
62
»
Eva Olsson
1972
Broman IM löp
Dam 5km
1510
25:17
63
»
Birgitta Hansson
1984
Dam 5km
1216
25:17
64
»
Birgitta Hansson
1984
Spiralerna
Dam 5km
1215
25:17
65
»
Hilma Persson
2001
Delsbo IF Skidor lag 2
Dam 5km
1641
25:22
66
»
Elin Schönborg
2002
Delsbo IF Skidor lag 2
Dam 5km
1639
25:22
67
»
Marion Warnemann Eriksson
1957
LOVand Puls(s)laget
Dam 5km
1187
25:27
68
»
Maria Thor
Trux
Dam 5km
1799
25:27
69
»
Troja Schönborg
2002
Hudiksvalls IF 2
Dam 5km
1553
25:28
70
»
Carina Göransson
1966
Stocksbo Crest
Dam 5km
1392
25:28
71
»
Pernilla Wallin
1968
Power puffisarna
Dam 5km
1658
25:32
72
»
Anna Nordström
1977
Active-sportsclub 4
Dam 5km
1966
25:33
72
»
Agneta Nylund
Korskrogen
Dam 5km
1620
25:33
74
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
2017
25:35
75
»
Hanna Amundsen
Team Hurricanes
Dam 5km
1761
25:35
76
»
Patricia Menz
1989
Voith 5
Dam 5km
1746
25:37
77
»
Emmy Schmidt
Strand 94
Dam 5km
1995
25:37
77
»
Irene Hylander
1967
Slotte 1
Dam 5km
1846
25:37
79
»
Linnea Brendt
2002
Generationsjoggarna
Dam 5km
1618
25:40
80
»
Kristina Palm
1962
Ticket Privatresor Hudik
Dam 5km
1609
25:41
81
»
lovisa brink
2002
Delsbo IF Skidor 4
Dam 5km
1645
25:43
82
»
Linda Wikström
1973
IK Mjölksyra
Dam 5km
1591
25:47
83
»
Elin Larsson
1981
Tekniska Förvaltningen
Dam 5km
1398
25:49
84
»
Anna Maria Alvebro
Form och figur
Dam 5km
1812
25:49
85
»
Ulrika Halvarsson
1974
Backstugans Förskola
Dam 5km
1170
25:50
86
»
Sonja Meier
1977
Guldtian 1
Dam 5km
1364
25:50
87
»
Margareta Näsman
1955
kidneybönorna
Dam 5km
1507
25:51
88
»
Sandra Ström
Östra skolan
Dam 5km
2025
25:55
89
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1683
25:56
90
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
2018
25:56
91
»
Thula Olskims
2002
Delsbi IF Skidor Lag 5
Dam 5km
1623
26:01
91
»
Kristina Hansson
1966
Plan-Gata-Miljötjejerna
Dam 5km
1772
26:01
93
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1302
26:01
94
»
Charlotte Björke
1971
Delsbo/Friggesunds HC
Dam 5km
1354
26:04
95
»
Erika Berg
1967
Sunfab Girls
Dam 5km
1794
26:04
96
»
Pernilla Carlsson
Dam 5km
1462
26:07
97
»
Jessica Tommila
1972
Iggesund Paperboard
Dam 5km
1664
26:08
98
»
Katarina Strandberg
FK-löparna
Dam 5km
1868
26:08
99
»
Helena Westberg
Goodtech 1
Dam 5km
1818
26:09
100
»
Berith Albertsson
1955
Aleris Hia/op
Dam 5km
Blodgivare
1840
26:10
101
»
Åsa Persson
68
Glysisvallen 1
Dam 5km
1945
26:12
102
»
Kia Hast
1974
Stocksbo Crest
Dam 5km
Blodgivare
1391
26:15
103
»
Ann-Marie Larsson
1952
Hälsokraft Fyren
Dam 5km
1903
26:20
104
»
Anki Johnsson
1974
Västerbo 1
Dam 5km
1278
26:27
105
»
Agneta Frändén
FK 2
Dam 5km
Blodgivare
1492
26:27
106
»
Anna Papp
2001
Hudiksvall
Dam 5km
1365
26:28
107
»
Lotta Mill
Maxi 4
Dam 5km
1735
26:32
108
»
Maja Johansson
1996
Ängebo Ik 1
Dam 5km
1239
26:32
109
»
Carolin Melin
1990
Gnarpsgänget 1
Dam 5km
1253
26:35
110
»
Andrea Wadén
Hudiksvall
Dam 5km
1870
26:37
111
»
Mia Hellman
1979
LSS-gänget i Söderhamn
Dam 5km
1921
26:37
112
»
Jeanette Lehnberg
67
Team Skolgatan
Dam 5km
1939
26:38
113
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1467
26:42
114
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1619
26:43
115
»
Pernilla Johansson
1969
Team Borr
Dam 5km
1892
26:43
116
»
Mina Selin
2003
SuperPuffPinglorna
Dam 5km
1498
26:44
117
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1401
26:48
118
»
Josefin Stigås
Maxi 1
Dam 5km
Blodgivare
1729
26:49
119
»
Hanna Blombäck
Posten Hudiksvall blå
Dam 5km
Blodgivare
1968
26:49
120
»
Viktoria Waagaard
1967
Broman
Dam 5km
1803
26:54
121
»
Cecilia Östling
1988
Aleris Hc 2
Dam 5km
1826
26:54
122
»
Eva Johansson
1971
Pillertrillarna
Dam 5km
1674
26:55
123
»
Lena Pettersson
1968
Aleris Hia/op
Dam 5km
Blodgivare
1838
26:56
124
»
Eva Forslund
1964
NCClöparna
Dam 5km
Blodgivare
1663
26:57
125
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1250
26:58
126
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1362
27:02
127
»
Kristin Holmlund
1994
Voith 4
Dam 5km
1745
27:07
128
»
Hannah Jonsson
1991
Ljusdalslegenderna
Dam 5km
1914
27:09
129
»
Tina Hedlund
Bullerbyn
Dam 5km
1891
27:10
130
»
Malin Olskims
1976
Delsbi IF Skidor Lag 5
Dam 5km
1622
27:10
130
»
Olivia Björk
1998
Dam 5km
1381
27:10
132
»
Eva Zetterblom
1978
Akuten 2
Dam 5km
1261
27:11
133
»
Stina Gunnarsson
1984
Rebellerna
Dam 5km
1717
27:12
134
»
Jenny Holmsten
Håsta skola lag 2
Dam 5km
1235
27:12
135
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1361
27:13
136
»
Petra Andersson
Håsta skola lag 1
Dam 5km
1231
27:13
137
»
Jill Persson
Iggesund
Dam 5km
Blodgivare
2041
27:14
138
»
Malin Tilemo
1986
Tandläkarna Dellborg&Nordin 1
Dam 5km
2065
27:14
139
»
Ulrika Olofsson
1973
Team Idenor 1
Dam 5km
1720
27:16
140
»
Annelie Andersson
Posten Hudiksvall vit
Dam 5km
1970
27:18
141
»
Charlotte Palmborg
Af 2
Dam 5km
Blodgivare
1417
27:19
142
»
Hanna Persson
KK2
Dam 5km
1579
27:19
143
»
Anna Dalsten - Hjort
1980
Delsbo/Friggesund HC 2
Dam 5km
1355
27:20
144
»
Anki Sved
1972
Delsbo/Friggesunds HC
Dam 5km
Blodgivare
1353
27:20
145
»
Stina Svensson
2002
Hudiksvalls IF 2
Dam 5km
1552
27:20
146
»
Ida Tilemo
Hälsinglands sparbank 1
Dam 5km
1776
27:21
147
»
Anna Elverstig
1978
Färila Hälsocentral
Dam 5km
Blodgivare
1210
27:21
148
»
Maja Wätte
1975
Jetukanama
Dam 5km
Blodgivare
1626
27:23
149
»
Sara Forsberg
1974
Delsbi IF Skidor Lag 5
Dam 5km
1625
27:29
150
»
Frida Jonsson
Maxi 1
Dam 5km
Blodgivare
1730
27:30
151
»
Julia Persson
1971
Ljusdal
Dam 5km
2015
27:31
152
»
Anneli Höglund
1962
Oplag 2
Dam 5km
Blodgivare
1347
27:32
153
»
Emma Karlsson
1986
W å B
Dam 5km
Blodgivare
1820
27:34
154
»
Therese Burman
Håsta skola lag 2
Dam 5km
1233
27:34
155
»
Anna-Greta Gjermundshaug
1955
Grynen
Dam 5km
Blodgivare
1164
27:34
156
»
maria lundborg
1966
Björken
Dam 5km
1385
27:37
157
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1403
27:38
158
»
Anna Karlsson
1967
Forsa fhsk 1
Dam 5km
Blodgivare
1712
27:40
159
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1303
27:40
160
»
Carina Rotter
1957
Carinas kämpar
Dam 5km
Blodgivare
1434
27:42
161
»
Jenny Vallin
1977
Hudiksvall
Dam 5km
2028
27:44
162
»
Emma Nordin
1991
HUDIKSVALL
Dam 5km
2068
27:44
163
»
Titti Frykman
Sverige Bygger 4
Dam 5km
1796
27:46
164
»
Emma Lindberg
Håsta skola lag 2
Dam 5km
1234
27:46
165
»
Anna Hedberg
1979
W å B
Dam 5km
1819
27:47
166
»
Hilda Denkert
2001
Nansta srf 2
Dam 5km
1291
27:48
167
»
Malva Pettersson
1999
Nansta srf 1
Dam 5km
1289
27:49
168
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1311
27:50
169
»
Annika Sundqvist
1958
Akutmott 2
Dam 5km
1943
27:50
170
»
Elin Bergström
1986
Iggesunds skola 1
Dam 5km
1460
27:55
171
»
Åsa Martinsson
1977
Blodpuddingar
Dam 5km
1172
27:55
172
»
Kristin Vandér
1982
Joggalätt
Dam 5km
1480
27:56
173
»
Magdalena Wiksten
Voith 1
Dam 5km
1744
27:56
174
»
Sigrid Jason
2001
Hudiksvall
Dam 5km
2078
27:57
175
»
emilie Holmström
1987
Team Idenor 3
Dam 5km
1872
27:58
176
»
Johanna Malmgren
1982
Bollnäs 2
Dam 5km
1749
27:59
177
»
Isabelle Lindgren
1997
Hudiksvall
Dam 5km
2096
27:59
178
»
Annica Persson
1970
Edsbyn
Dam 5km
1493
28:00
179
»
Klara Viklund
Glada Hudikgymnasiet 3
Dam 5km
1478
28:01
180
»
Helena Högstorp
girafferna
Dam 5km
Blodgivare
1431
28:04
181
»
Carina Källman
1970
IK Mjölksyra
Dam 5km
1590
28:04
182
»
Felicia Larsson
2003
Näsviken
Dam 5km
1898
28:04
183
»
Veronika Larsson
Team Hurricanes
Dam 5km
1762
28:06
184
»
Tina Hansen
Underlaget
Dam 5km
1374
28:06
185
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1682
28:06
186
»
Maria Nilsson
1966
Ögonfröjd
Dam 5km
1349
28:07
187
»
Elisabeth Andersson
1971
Team Öster
Dam 5km
1458
28:09
188
»
Linnea Eriksson
1999
Nordanstigs FI
Dam 5km
1911
28:10
189
»
Susanna Sjökvist
1978
Aleris Hc 2
Dam 5km
1828
28:11
190
»
anette brink
1974
Delsbo IF Skidor 4
Dam 5km
1643
28:11
190
»
Madeléne Collin
1991
Bergsjö
Dam 5km
1871
28:11
192
»
Yvonne Johansson
1963
Doktorama lag 1
Dam 5km
1269
28:12
193
»
Linda Rämgård
1985
Team Idenor 1
Dam 5km
1721
28:13
194
»
Katrin Brandt
1976
Pannlapparna
Dam 5km
1213
28:13
195
»
Anna Guldbrand
1968
Ögonfröjd
Dam 5km
1351
28:15
196
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1357
28:16
197
»
Carina Modig
1964
Voxresten
Dam 5km
1189
28:18
198
»
Veronica Larsson
1977
UC crew 1
Dam 5km
Blodgivare
1774
28:19
199
»
Annelie Carlsson
1961
Voxresten
Dam 5km
1190
28:19
200
»
Aldijana Milinkovic
Hälsinglands sparbank2
Dam 5km
1777
28:20
201
»
Maria Lejdstrand
Handläggarenheten
Dam 5km
1423
28:20
202
»
Anna Nordlund Ström
1976
Lindefallets GF 1
Dam 5km
1897
28:20
202
»
Emilia Forell
1988
Brunnsnäs
Dam 5km
1249
28:20
204
»
Anna Brolin
1962
Delsbo
Dam 5km
2057
28:23
205
»
Saga Boström
2003
Hudiksvall
Dam 5km
1171
28:23
206
»
Marita Olsson
HudikGym
Dam 5km
1588
28:24
207
»
Katarina Mickelsson
1976
Färila
Dam 5km
1743
28:24
208
»
Catharina Olsson
1963
Stocksbo Crest
Dam 5km
1393
28:26
209
»
Johanna Lassfolk
1977
Liv och Rörelse Nordanstig
Dam 5km
1379
28:27
210
»
Åsa Magnusson
HIAB Stading Runners
Dam 5km
1997
28:28
211
»
Ulrika Åsentorp
1976
Akuten 2
Dam 5km
1262
28:29
212
»
Carolina Lake
Form och figur
Dam 5km
1808
28:30
213
»
Eva Maria Andersson
Iggesund
Dam 5km
2034
28:30
214
»
Julia Karlsson
1993
Michaelaz
Dam 5km
1865
28:31
215
»
Anne-Lill Engqvist
1966
Apoteket
Dam 5km
1252
28:31
216
»
Malin Swing
Maxi 4
Dam 5km
1736
28:33
217
»
Anna-Karin Videhammar
1967
Broman
Dam 5km
1805
28:33
218
»
Linnea Östlund
Matbilen
Dam 5km
1680
28:33
219
»
Villemo Selin
2001
SuperPuffPinglorna
Dam 5km
1497
28:33
220
»
Cecilia Ström
2003
Hudiksvall
Dam 5km
1949
28:34
221
»
Malin Bengtsson
75
De Sportiga
Dam 5km
1194
28:34
222
»
Jeanette Hagberg Selin
1972
SuperPuffPinglorna
Dam 5km
Blodgivare
1496
28:35
223
»
Lena Burefjord-Friberg
HudikGym
Dam 5km
1586
28:36
224
»
Alva Eriksson
2001
Nansta srf 3
Dam 5km
1293
28:36
225
»
Britt-Marie Wiklander
1955
Ljusdal
Dam 5km
2016
28:37
225
»
Kia Brandell
Varvet 2
Dam 5km
1388
28:37
227
»
Tua Thide
1973
Jetukanama
Dam 5km
Blodgivare
1627
28:38
228
»
Anonymous
Anonymous
Dam 5km
1356
28:40
229
»
Lena Gramer
1970
Dam 5km
Blodgivare
1276
28:41
230
»
Malin Forsling
Maxi 3
Dam 5km
1734
28:43
231
»
Carin Östh
1970
Slotte 1
Dam 5km
1845
28:45
232
»
Sarah Kajén
Håsta skola lag 1
Dam 5km
1232
28:46
233
»
Maria Kajen
1978
öronkliniken 1
Dam 5km
1406
28:46
234
»
Christina Svärd
1959
Broman Teknikprogrammet
Dam 5km
1514
28:47
235
»
Emelie Trolin
1992
Katrineholm
Dam 5km
Blodgivare
2088
28:50
236
»
Karin Olsson
Tyras gäng
Dam 5km
1843
28:50
237
»
Moa Karelius
2003
Nansta srf 2
Dam 5km
1292
28:51
238
»
Ancha Djeerf
1970
Delsbos hälsoinspiratörer
Dam 5km
Blodgivare
1884
28:52
239
»
Jennie Johansson
1989
stensgärde
Dam 5km
1699
28:53
240
»
Sussi Sjöblom
1962
Oplag 2
Dam 5km
1346
28:54
240
»
Annika Sigvardsson
60
De Sportiga
Dam 5km
1195
28:54
242
»
Eva-Lena Bergqvist
1962
Njutånger
Dam 5km
2089
28:56
243
»
Nina Listh
Posten Hudiksvall blå
Dam 5km
1967
28:59
244
»
Stina Skalberg Halvarsson
1999
Ljusdalslegenderna
Dam 5km
1917
29:01
245
»
Helene Ling
1985
Team Idenor 1
Dam 5km
1722
29:03
246
»
Agneta Sigfridsson
1965
BÅGSKYTTEKLUBBEN EDSBYN 1.
Dam 5km
1241
29:04
247
»
Maria Hjerström
1976
KK1
Dam 5km
1576
29:04
248
»
Malin Axner
Dam 5km
1400
29:04
249
»
Lena Kalander
1951
BUSiga 3
Dam 5km
1339
29:07
249
»
Pernilla Sundfors
1963
Kem lab Hudik lag 1
Dam 5km
1536
29:07
Page:
<
1
2
3
4
>