Results from Blodomloppet Umeå 2015
10 km
Pl. | Name | YOB | Club/City/Country | Cat. | Subcat. | # | Net |
---|---|---|---|---|---|---|---|
751 | » Nelly Nyberg | 18-35 | Lyckliga Gänget | Dam 10 km | 1959 | 49:29 | |
752 | » Niklas Sävenstedt | 36-50 | Dovhjortarna | Herr 10 km | 1441 | 49:30 | |
753 | » Hans Boija | Peab 4 | Herr 10 km | 1846 | 49:30 | ||
754 | » Henrik Wikström | 0 | . | Herr 10 km | 2668 | 49:31 | |
755 | » johan åsman | 36-50 | Herr 10 km | 2214 | 49:31 | ||
756 | » Linnea Ahlinder | 18-35 | JL | Dam 10 km | 351 | 49:32 | |
757 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 1807 | 49:33 | ||
758 | » Staffan Öhman | 36-50 | Best of Tieto | Herr 10 km | 2383 | 49:33 | |
759 | » Maria Johansson | 18-35 | Mixade mästare | Dam 10 km | 1280 | 49:33 | |
760 | » Elin Wärja | 18-35 | Ragnhilds brudar | Dam 10 km | 1141 | 49:33 | |
761 | » Petra Andersson | 0 | Bergners Bil Lag 3 | Dam 10 km | 146 | 49:33 | |
762 | » Rickard Agerhäll | 36-50 | Akademiska Hus lag 2 | Herr 10 km | 2016 | 49:34 | |
763 | » Annelie Dahlin | 36-50 | Dosdisparna | Dam 10 km | 861 | 49:35 | |
764 | » Anneli Elingstam | 36-50 | Matkassen är ju själva vitsen | Dam 10 km | 2369 | 49:36 | |
765 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 1471 | 49:36 | ||
766 | » My Heldring | 18-35 | PowerPuffPinglorna | Dam 10 km | 1006 | 49:36 | |
767 | » Fredrik Rönn | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 2547 | 49:37 | |
768 | » Mats Telg | 36-50 | Simrishamn | Herr 10 km | 2563 | 49:37 | |
769 | » Måns Telg | 18-35 | Umeå | Herr 10 km | 2564 | 49:38 | |
770 | » Tomas Töyrä | 36-50 | Cinnober 1 | Herr 10 km | 433 | 49:39 | |
771 | » Ebba Forsberg | 18-35 | Biskopen springer | Dam 10 km | 670 | 49:39 | |
771 | » Åke Johansson | 36-50 | Volvos lättfotade -1 | Herr 10 km | 816 | 49:39 | |
773 | » Christina Loren | 36-50 | I don | Dam 10 km | 2251 | 49:40 | |
774 | » Johan Nord | 18-35 | Biskopen springer | Herr 10 km | 672 | 49:41 | |
775 | » Jerker Karlsson | 36-50 | Umeå Energi Lag 10 | Herr 10 km | 1427 | 49:42 | |
776 | » Björn-Olof Dahlgren | 36-50 | Umeå Entreprenad AB 2 | Herr 10 km | 1853 | 49:42 | |
777 | » David Hellman | 18-35 | Vi som IDs 1 | Herr 10 km | 166 | 49:43 | |
778 | » Per Green | 36-50 | AIT Runners | Herr 10 km | 1575 | 49:43 | |
779 | » Louise Hane | 18-35 | Restless Legs | Dam 10 km | 1534 | 49:43 | |
780 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 1477 | 49:44 | ||
781 | » Frida Törnebring | 18-35 | Beachmoutain | Dam 10 km | 668 | 49:45 | |
782 | » Anonymous | Anonymous | Dam 10 km | 63 | 49:45 | ||
783 | » Kenneth Eriksson | 36-50 | TS TransRunners | Herr 10 km | 1921 | 49:45 | |
784 | » Malin Sjöberg Åkesson | 36-50 | FältCom - de engagerade | Dam 10 km | 865 | 49:47 | |
785 | » Ida Junger | 18-35 | HRunners - Ut å Kut 2 | Dam 10 km | 259 | 49:47 | |
785 | » Mattias Hållström | 18-35 | Skellefteå | Herr 10 km | 2510 | 49:47 | |
787 | » Petra Gunneriusson | 36-50 | Ekonomistaben VLL 1 | Dam 10 km | 1491 | 49:47 | |
788 | » Axel Bramell | 18-35 | Jonkis änglar | Herr 10 km | 2316 | 49:48 | |
789 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 77 | 49:48 | ||
790 | » Kenneth Vinter | 0 | Herr 10 km | 2403 | 49:49 | ||
791 | » Karin Hellander | 18-35 | EY 1 | Dam 10 km | 1594 | 49:50 | |
792 | » Martin Sundqvist | 36-50 | Sweco Systems | Herr 10 km | 1123 | 49:51 | |
793 | » Markus Johansson | 18-35 | Peab 3 | Herr 10 km | 1546 | 49:51 | |
794 | » Kavin Chu | Acino | Herr 10 km | 2578 | 49:51 | ||
795 | » Karin Sjöberg | 36-50 | Metria | Dam 10 km | 644 | 49:51 | |
796 | » Anders Linné | 36-50 | Deloitte 2 | Herr 10 km | 1359 | 49:52 | |
797 | » Mikael Magnusson | 36-50 | Tyréns 1 | Herr 10 km | 1170 | 49:53 | |
798 | » Sven-Gunnar Foss | 36-50 | Ubbes Gubbar | Herr 10 km | 204 | 49:53 | |
799 | » Simon Larsson | 18-35 | Beachmoutain | Herr 10 km | 669 | 49:54 | |
800 | » Jens Olofsson | 18-35 | Thiva/IM 1 | Herr 10 km | 2080 | 49:54 | |
801 | » Hanna Liedgren | 18-35 | Restless Legs | Dam 10 km | 1532 | 49:54 | |
802 | » Marcus Forsberg | 36-50 | Forsbergs Måleri | Herr 10 km | 2235 | 49:54 | |
803 | » Mikael Hedman | 51-65 | Korta Benet Efter | Herr 10 km | 1894 | 49:55 | |
804 | » Anton Olsson | 36-50 | UMEVA 4 | Herr 10 km | 1384 | 49:55 | |
805 | » Clara Hedman | 0 | Dam 10 km | 219 | 49:55 | ||
806 | » Andreas Nilsson | 36-50 | Carlrunners 3 | Herr 10 km | 890 | 49:55 | |
807 | » Oskar Hopfgarten | 36-50 | Carlrunners 1 | Herr 10 km | 882 | 49:56 | |
808 | » Björn Eriksson | 0 | ÖKA19 | Herr 10 km | 2450 | 49:57 | |
809 | » Lars Rejnus | o65 | Moderaterna Umeå | Herr 10 km | 791 | 49:58 | |
810 | » Joakim Areljung | 18-35 | Carlrunners 4 | Herr 10 km | 891 | 49:58 | |
811 | » L-G Backgård | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 1025 | 49:59 | |
812 | » Gisela Holmberg | 18-35 | Dam 10 km | 2277 | 50:00 | ||
813 | » Hanna Wallin | 18-35 | Tränarprogrammet Lag 2 | Dam 10 km | 1503 | 50:00 | |
814 | » Natanael Larsson | 18-35 | Lagens matematiska systrar | Herr 10 km | 638 | 50:01 | |
815 | » Anna Jonsson | 18-35 | Löpande tikar | Dam 10 km | 2307 | 50:02 | |
816 | » Lars Johansson | 36-50 | Umeå Energi Lag 8 | Herr 10 km | 1417 | 50:03 | |
817 | » Wiktor Grafström | 18-35 | Rumpnissarna från Ölbacka | Herr 10 km | 911 | 50:03 | |
818 | » Klara Schalling | 18-35 | Löpare utan gränser | Dam 10 km | 2145 | 50:03 | |
819 | » Esbjörn Öberg | 36-50 | Komatsu Forest Rednek Runners | Herr 10 km | 1691 | 50:04 | |
820 | » IdaMaria Westin | 36-50 | Laboratoriemedicin 15 | Dam 10 km | 728 | 50:04 | |
821 | » Karl Andersson | 18-35 | Isringhausen | Herr 10 km | 1152 | 50:04 | |
822 | » Magnus Lindqvist | 36-50 | The Gang 3 | Herr 10 km | 2428 | 50:04 | |
823 | » Per Sehlin | 51-65 | Ekonomistaben VLL | Herr 10 km | 468 | 50:05 | |
824 | » Mona Hedin | 51-65 | Arbetsförmedlingen 1 Umeå | Dam 10 km | 1899 | 50:05 | |
825 | » Torbjörn Yttergren | o65 | UMEÅ | Herr 10 km | 2629 | 50:07 | |
826 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 960 | 50:07 | ||
827 | » Ann Larsson | 0 | ÖKA23 | Dam 10 km | 2461 | 50:09 | |
828 | » Maja Stenmark | AllTele Umeå | Dam 10 km | 1485 | 50:10 | ||
829 | » Eva Andersson | 51-65 | Lag Skellefteå Kraft 2 | Dam 10 km | 2090 | 50:11 | |
830 | » Elsa Eriksson | 18-35 | The bitches and the dude | Dam 10 km | 2259 | 50:11 | |
831 | » Anna Gunnars | 18-35 | Nu kör vi | Dam 10 km | 1787 | 50:12 | |
832 | » Markus Norén | 36-50 | Molar | Herr 10 km | 622 | 50:12 | |
833 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 1073 | 50:14 | ||
833 | » Emil Westin | 18-35 | Umeå garnison lag 8 | Herr 10 km | 1715 | 50:14 | |
835 | » Marie Wiklund | 36-50 | Utredning och bistånd 1 | Dam 10 km | 2064 | 50:14 | |
836 | » Jan-Olof Åström | 51-65 | Umeå | Herr 10 km | 879 | 50:15 | |
837 | » Patrik Näslund | 36-50 | Caverion Solutions | Herr 10 km | 421 | 50:15 | |
838 | » Lucia Jonsson | 36-50 | Rapunzel | Dam 10 km | 1955 | 50:15 | |
838 | » Lars-Åke Willkjell | 36-50 | Informatik VLL lag 2 | Herr 10 km | 1968 | 50:15 | |
840 | » peter andersson | 36-50 | BYGDSILJUM | Herr 10 km | 5 | 50:16 | |
841 | » Dawid Sandgren | 36-50 | Bupparna 1 | Herr 10 km | 1205 | 50:16 | |
842 | » Cecilia Magnusson | 18-35 | Dam 10 km | 2164 | 50:17 | ||
842 | » Martin Ågren | 18-35 | Molar | Herr 10 km | 623 | 50:17 | |
844 | » Peter Jacobsson | 36-50 | KNIGHTEC 2 | Herr 10 km | 1403 | 50:18 | |
845 | » vera lundström | 0 | Slumpgrunkan | Dam 10 km | 1940 | 50:19 | |
846 | » Ola Söderlund | 36-50 | Komatsu Forest MaxiXplorers | Herr 10 km | 1673 | 50:19 | |
847 | » Linnea Lidgren | 0 | ÖKA23 | Dam 10 km | 2460 | 50:19 | |
848 | » Patrik Hammar | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 2207 | 50:21 | |
849 | » Oskar Ölmhagen | 18-35 | Umeå | Herr 10 km | 2649 | 50:21 | |
849 | » Anna Rudolfsson | 36-50 | Vännäs | Dam 10 km | 983 | 50:21 | |
851 | » Gunnar Kalén | 51-65 | SLU SBT, 10 varför inte mer | Herr 10 km | 1099 | 50:21 | |
852 | » kristina Wilhelmsson | 36-50 | Blodstillarna | Dam 10 km | 930 | 50:21 | |
853 | » Anna Nilsson | 36-50 | Akuten UNS 1 | Dam 10 km | 2069 | 50:22 | |
854 | » Stefan Bäcklund | 18-35 | KNIGHTEC 1 | Herr 10 km | 1396 | 50:22 | |
855 | » Mikko Mäkelä | 18-35 | SLU SBT, 10 varför inte mer | Herr 10 km | 1101 | 50:23 | |
856 | » Linn Antonsson | 18-35 | Statsvetenskap | Dam 10 km | 1268 | 50:23 | |
857 | » Fredrik Rosendahl | 36-50 | DB Schenker Kundservice | Herr 10 km | 1239 | 50:23 | |
858 | » Stefan Berglund | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 2405 | 50:23 | |
859 | » David Hedman | 36-50 | Caverion Installations | Herr 10 km | 418 | 50:25 | |
860 | » Annie Nord | 18-35 | Löpare utan gränser | Dam 10 km | 2146 | 50:26 | |
860 | » Elin Sundström | 18-35 | Pavlovs Blodhundar | Dam 10 km | 2435 | 50:26 | |
862 | » Madelene Holmgren | 18-35 | TF Elit | Dam 10 km | 2502 | 50:27 | |
863 | » Sanna Ahrens | 18-35 | Samhällsbyggnad | Dam 10 km | 512 | 50:27 | |
864 | » Binbin Yang | 18-35 | UCSSA Power | Herr 10 km | 126 | 50:28 | |
865 | » Marianne Wikström | 18-35 | Lavsjö | Dam 10 km | 2607 | 50:28 | |
866 | » Niklas Swanemar | 36-50 | Motorcentralen 2 | Herr 10 km | 799 | 50:29 | |
867 | » Camilla Wolf-Watz | 36-50 | Umeå tingsrätt 1 | Dam 10 km | 2131 | 50:29 | |
868 | » Elsa Gustafsson | 18-35 | Dam 10 km | 647 | 50:30 | ||
869 | » Adam Lindberg | 18-35 | Janssons Frestelse | Herr 10 km | 2289 | 50:30 | |
870 | » Jenny Serbassi | 18-35 | Skellefteå | Dam 10 km | 2572 | 50:30 | |
871 | » Tobias Andersson | 36-50 | Robertsfors | Herr 10 km | 2653 | 50:30 | |
872 | » Alexander Stillesjö | 18-35 | Acino | Herr 10 km | 2424 | 50:31 | |
873 | » Sofie Gisslén | 18-35 | Pavlovs Blodhundar | Dam 10 km | 2432 | 50:31 | |
874 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 50 | 50:31 | ||
875 | » Markus Häggkvist | 36-50 | BAE Systems Hägglunds | Herr 10 km | 1518 | 50:31 | |
876 | » Anita Karlström | 0 | ÖKA3 | Dam 10 km | 2454 | 50:31 | |
877 | » Ida Axelsson | 18-35 | Umeå | Dam 10 km | 2398 | 50:33 | |
878 | » Veronica Sundberg | 18-35 | Mellansels IF#6 | Dam 10 km | 1775 | 50:33 | |
879 | » Urban Edström | 36-50 | CMTS/FoU-runners lag 2 | Herr 10 km | 1020 | 50:34 | |
880 | » Sandra Finér | 36-50 | Limes Audio | Dam 10 km | 1363 | 50:35 | |
881 | » Karin Wenden | 36-50 | Vitec Software Group | Dam 10 km | 305 | 50:35 | |
881 | » Helena Umaerus | 18-35 | Akuten UNS 2 | Dam 10 km | 2073 | 50:35 | |
883 | » Nicklas Nilsson | Tyréns 1 | Herr 10 km | 1088 | 50:36 | ||
884 | » Amanda Westerberg | 18-35 | Löpare utan gränser | Dam 10 km | 2139 | 50:37 | |
885 | » Johan Ölvebro | 18-35 | Fläddans Feta Flåsiga Fläsk | Herr 10 km | 349 | 50:37 | |
885 | » Kristian Nilsskog | 18-35 | Tyréns 3 | Herr 10 km | 1175 | 50:37 | |
885 | » Marie-Louise Marklund | 36-50 | Umeå Energi Lag 9 | Dam 10 km | 1424 | 50:37 | |
888 | » Robert Johnson | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 1035 | 50:38 | |
889 | » Malin Edfors | 36-50 | Fullt ös | Dam 10 km | 311 | 50:39 | |
890 | » Lars Johansson | 51-65 | Holmen Skog 1 | Herr 10 km | 2133 | 50:40 | |
891 | » Erica Nordström | 18-35 | DB Schenker Kundservice | Dam 10 km | 1238 | 50:40 | |
892 | » Torun Ferm | 36-50 | Tavelsjö skola 1 | Dam 10 km | 1272 | 50:41 | |
893 | » Andreas Sjödin | 18-35 | Görels krutungar | Herr 10 km | 173 | 50:42 | |
894 | » Niklas Vilhelmsson | 36-50 | AvoHILMO | Herr 10 km | 736 | 50:43 | |
895 | » Linnea Åström | 18-35 | Livmödrarna | Dam 10 km | 929 | 50:44 | |
896 | » Anna Gustavsson | 36-50 | CGI Umeå 1 | Dam 10 km | 1334 | 50:44 | |
897 | » Susanne Hallberg | 36-50 | Peab 1 | Dam 10 km | 1539 | 50:44 | |
898 | » Olivia Grubbström | 19-35 | Superlaget 2015! | Dam 10 km | 98 | 50:45 | |
898 | » Vun Chun Li | 18-35 | McDonald 5 | Herr 10 km | 1728 | 50:45 | |
900 | » Najib Khavari | 0-17 | Akka 2 | Herr 10 km | 1627 | 50:45 | |
901 | » Markus Nederberg | 18-35 | Umeå Entreprenad AB 2 | Herr 10 km | 1852 | 50:45 | |
901 | » Reine Lundqvist | 51-65 | Görels krutungar | Herr 10 km | 174 | 50:45 | |
903 | » Simon Isberg | 18-35 | Bazinga | Herr 10 km | 252 | 50:45 | |
904 | » Crister Åstot | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 1494 | 50:47 | |
905 | » Petra Lundberg | Team ÅM2 | Dam 10 km | 1603 | 50:48 | ||
906 | » Roger Westin | 51-65 | Rådslaget | Herr 10 km | 1646 | 50:48 | |
907 | » Jan-Olof Wilhelmsson | 51-65 | Skanska Hus Lag 2 | Herr 10 km | 2001 | 50:49 | |
908 | » Lun Sang | 18-35 | UCSSA Power | Herr 10 km | 127 | 50:50 | |
909 | » Tomas Lämås | 51-65 | Sävar | Herr 10 km | 1850 | 50:50 | |
910 | » Mikael Johansson | 36-50 | Underhållarna | Herr 10 km | 234 | 50:50 | |
911 | » Tomas Ekström | 18-35 | BG 2 | Herr 10 km | 2356 | 50:50 | |
912 | » Robert Stenvall | 18-35 | Mutanterna | Herr 10 km | 2415 | 50:52 | |
913 | » Pernilla Israelsson | 18-35 | Körsbären | Dam 10 km | 1754 | 50:52 | |
914 | » Rebecca Ahlmén | 18-35 | Tikar som löper | Dam 10 km | 2314 | 50:52 | |
915 | » Anonymous | Anonymous | Dam 10 km | 1475 | 50:53 | ||
916 | » Robert Harr | 51-65 | Umeå | Herr 10 km | 441 | 50:53 | |
917 | » Sören Nilsson | 51-65 | Själevad | Herr 10 km | 977 | 50:54 | |
917 | » Axel Åsman | 0-17 | . | Herr 10 km | 596 | 50:54 | |
919 | » Laila Wallström | 18-35 | Resia | Dam 10 km | 705 | 50:54 | |
920 | » Sven-Erik Andersson | 36-50 | Bioprocess lag 1 | Herr 10 km | 376 | 50:54 | |
921 | » Linda Köhn | 18-35 | Arnäsvall | Dam 10 km | 1902 | 50:54 | |
922 | » Alexandra Falsen | 19-35 | J.A.M.E.S | Dam 10 km | 14 | 50:55 | |
923 | » Elina Högström | 18-35 | örnsköldsvik | Dam 10 km | 1698 | 50:55 | |
924 | » Karin Holstad | 18-35 | Umeå | Dam 10 km | 303 | 50:55 | |
925 | » Veronica Strandh | 18-35 | Statsvetenskap | Dam 10 km | 1267 | 50:56 | |
926 | » Kristina Lundgren | 36-50 | Hurtbullarna | Dam 10 km | 535 | 50:56 | |
927 | » Magnus Göransson | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 2319 | 50:56 | |
928 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 2242 | 50:56 | ||
929 | » Mats Sjöström | 51-65 | Käkkirurgen går igen | Herr 10 km | 2248 | 50:57 | |
930 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 1480 | 50:57 | ||
931 | » Johan Johansson | 18-35 | DreamTeam 1 | Herr 10 km | 926 | 50:58 | |
932 | » Andreas Hult Skogs | 18-35 | Rekab Tornado | Herr 10 km | 989 | 50:59 | |
933 | » Elin Hörnberg | 18-35 | JEEEM | Dam 10 km | 985 | 50:59 | |
934 | » Isabell Bang | 36-50 | Umeå | Dam 10 km | 1242 | 51:00 | |
935 | » Hampus Linder | 18-35 | Umeå | Herr 10 km | 2555 | 51:00 | |
936 | » Rickard Wedin | 36-50 | Rainbow Runners | Herr 10 km | 84 | 51:00 | |
937 | » Joel Näslund | 18-35 | Systems A-team | Herr 10 km | 517 | 51:01 | |
938 | » Ola Fagerholdt | 36-50 | Team Fagerholdt | Herr 10 km | 1927 | 51:01 | |
939 | » Göran Sandgren | 36-50 | UMEVA 5 | Herr 10 km | 1385 | 51:03 | |
940 | » Hao Xu | 18-35 | UCSSA Power | Herr 10 km | 128 | 51:03 | |
941 | » Lars Markström | 36-50 | Club ÅF | Herr 10 km | 1129 | 51:05 | |
942 | » Jeanette Brännström | 18-35 | The Duddetts | Dam 10 km | 664 | 51:06 | |
943 | » Lena Solstam | 36-50 | Umeå Energi Lag 1 | Dam 10 km | 1848 | 51:06 | |
944 | » Sina Rezai | 0-17 | Akka 1 | Herr 10 km | 1624 | 51:07 | |
945 | » Anders Bek | 36-50 | Herr 10 km | 76 | 51:07 | ||
946 | » John Christiansson | 18-35 | The Gang 3 | Herr 10 km | 2427 | 51:07 | |
947 | » Anonymous | Anonymous | Dam 10 km | 405 | 51:08 | ||
948 | » Sigrid Simonsson | 18-35 | IKSU Beach dam | Dam 10 km | 271 | 51:08 | |
949 | » Patrik Sandström | 36-50 | Brännlandsskola | Herr 10 km | 687 | 51:08 | |
950 | » Karolina Lidén Ståhl | 36-50 | Böleängsskolan 2 | Dam 10 km | 1581 | 51:09 | |
951 | » erik Johansson | 0 | Herman Hunters | Herr 10 km | 2047 | 51:10 | |
952 | » Petter Danielsson | 0-17 | Bygdeå | Herr 10 km | 2294 | 51:10 | |
952 | » christer olofsson | o65 | bygdeå | Herr 10 km | 2601 | 51:10 | |
954 | » Felix Armstrong | 18-35 | McDonald 5 | Herr 10 km | 1725 | 51:11 | |
955 | » Paulina Wanrooij | 18-35 | Måndagsintervaller javisst! | Dam 10 km | 973 | 51:12 | |
955 | » Susanna Callow | 0 | Fridhemspinglorna | Dam 10 km | 6536 | 51:12 | |
957 | » Anna Lena Chabes | 36-50 | Måndagsintervaller javisst! | Dam 10 km | 972 | 51:13 | |
958 | » Fredrik Gardfors | 36-50 | XLENT Norr | Herr 10 km | 2022 | 51:14 | |
959 | » Benny Wälitalo | 18-35 | Systems A-team | Herr 10 km | 514 | 51:15 | |
960 | » Mattias Ekström | 19-35 | Atlas 2 | Herr 10 km | 92 | 51:16 | |
961 | » Emelie Lindholm | 19-35 | J.A.M.E.S | Dam 10 km | 12 | 51:17 | |
962 | » Tomas Lundberg | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 2553 | 51:17 | |
962 | » Simon Barruk | 18-35 | Såhkie Umeå sameförening | Herr 10 km | 2113 | 51:17 | |
964 | » Ivan Lundström | 36-50 | Lerstenen 1 | Herr 10 km | 292 | 51:18 | |
965 | » Stina Andersson | 18-35 | Spring för fika! | Dam 10 km | 729 | 51:18 | |
966 | » Emma Kvastegård | 18-35 | Mört | Dam 10 km | 2185 | 51:19 | |
967 | » Daniel Lundberg | 36-50 | Bravidianerna 1 | Herr 10 km | 1508 | 51:20 | |
968 | » Ulf Näsholm | 51-65 | Volvos lättfotade -1 | Herr 10 km | 818 | 51:20 | |
969 | » Rickard Fredriksson | 36-50 | Herr 10 km | 1821 | 51:21 | ||
970 | » Anna-Karin Hammar | 36-50 | Umeå | Dam 10 km | 2208 | 51:22 | |
971 | » Robert Magnusson | 36-50 | Vattenfall IF Lag 1 | Herr 10 km | 1747 | 51:22 | |
972 | » Kalle Forsell | 36-50 | Miljömedicin | Herr 10 km | 1489 | 51:23 | |
973 | » oskar öhman | 19-35 | umeå | Herr 10 km | 70 | 51:25 | |
974 | » Mats Larsson | 36-50 | Herr 10 km | 1132 | 51:25 | ||
975 | » Max St. Aubin | 18-35 | Element Six 1 | Herr 10 km | 1977 | 51:27 | |
975 | » Johan Marklund | 0-17 | Familjen | Herr 10 km | 2615 | 51:27 | |
977 | » Oskar Valta | 18-35 | Energibyrån | Herr 10 km | 860 | 51:27 | |
978 | » camilla ljung | 18-35 | rehab 1 | Dam 10 km | 852 | 51:27 | |
979 | » rickard näslund | 18-35 | botniatåg 2 | Herr 10 km | 1803 | 51:28 | |
980 | » Börje Ärlesved | 51-65 | Green Cargo 1 | Herr 10 km | 2095 | 51:28 | |
981 | » Marie Andersson | 36-50 | Team ÅM1 | Dam 10 km | 1599 | 51:28 | |
982 | » Joakim Nyström | 18-35 | Takringen Umeå | Herr 10 km | 744 | 51:31 | |
983 | » Fredrik Jönsson | 18-35 | UMEÅ | Herr 10 km | 2247 | 51:32 | |
984 | » Elsa Larsson | 0-17 | Mu2a | Dam 10 km | 1945 | 51:32 | |
985 | » Oskar Jonsson | 36-50 | Umeå | Herr 10 km | 2512 | 51:32 | |
986 | » Pernilla Westergren | 0-17 | Burlin Motor lag 4 | Dam 10 km | 7108 | 51:32 | |
987 | » Mia Lindberg | 18-35 | Empire Of The Sun Squad | Dam 10 km | 700 | 51:33 | |
988 | » Maja Jonsson | 18-35 | Vitec | Dam 10 km | 310 | 51:33 | |
989 | » Theo Lachance | 18-35 | Sigge | Herr 10 km | 2263 | 51:34 | |
990 | » Andreas Rönngren | 18-35 | ThorenGruppen 1 | Herr 10 km | 1256 | 51:34 | |
991 | » Tobias Olofsson | 36-50 | NilsOlof | Herr 10 km | 1763 | 51:35 | |
992 | » Daniel Olofsson | 36-50 | NilsOlof | Herr 10 km | 1762 | 51:36 | |
992 | » Anonymous | Anonymous | Herr 10 km | 1798 | 51:36 | ||
994 | » Patrick Svensson | 18-35 | Peab 2 | Herr 10 km | 1544 | 51:36 | |
995 | » Anders Hansson | 51-65 | Forsete/idun lag 4 | Herr 10 km | 2343 | 51:37 | |
996 | » Sofia Mattsson | 36-50 | Läkemedelscentrum | Dam 10 km | 2104 | 51:37 | |
997 | » Elin Tjällberg | 18-35 | Umeå | Dam 10 km | 2597 | 51:38 | |
998 | » Ulf Sjöberg | 51-65 | Carlsrunners 2 | Herr 10 km | 886 | 51:38 | |
999 | » Jon Isaksson | 36-50 | Hemma-Laget | Herr 10 km | 392 | 51:40 | |
1000 | » Gunilla Isaksson | 18-35 | Designhögskolan | Dam 10 km | 1263 | 51:40 |