Svenska
English
Français
Suomi
Contact information Racetimer
Results from Blodomloppet i Göteborg 2018
Results
5 km
Displaying results
2001 - 2250
of
4615
in total
Page:
<
1
2
…
5
6
7
8
9
10
11
12
13
…
18
19
>
Pl.
Name
YOB
Club/City/Country
Cat.
#
Net
2001
»
Sara Edman
1998
Sweco lag 1
Kvinna
4732
32:28
2001
»
Sanna Jegebrink
1960
Team Piff
Kvinna
2131
32:28
2003
»
Elin Andreasson
1993
Kava 1
Kvinna
1457
32:29
2004
»
Åsa Bark
1982
Hemsjukvården Kungsbacka 4
Kvinna
2200
32:29
2005
»
Christina Rhedin
1972
Bästa Västra 1
Kvinna
369
32:29
2006
»
Carol Syrén
1981
Bemanningsservice SÄS1
Kvinna
1056
32:29
2007
»
Late entry
5365
32:30
2007
»
Hanna Krantz
1992
Tuve Vårdcentral 1
Kvinna
2329
32:30
2009
»
Simon Höglund
1985
Europa 2
Man
3567
32:30
2009
»
David Alexandersson
1979
Äpplet2
Man
152
32:30
2011
»
Emma Leion Lundgren
2003
Göteborg
Kvinna
5214
32:30
2011
»
Emmelie Dahl
1992
Förskolan Stegen
Kvinna
2030
32:30
2013
»
Joachim Granfeldt
1985
Europa 2
Man
3566
32:30
2014
»
Erika Schönbeck
1967
Go De´ Distance
Kvinna
632
32:31
2015
»
Roland Brännström
1955
Brannstrom Oilers
Man
5277
32:31
2016
»
Erika Thorsell
1977
KK Bäfver
Kvinna
2890
32:31
2017
»
Lina Mattsson
1980
-
Kvinna
1507
32:31
2018
»
Sofia Anker
1986
Avd2-1
Kvinna
2468
32:32
2019
»
Katarina Junevik
1965
Labblubbarna
Kvinna
1401
32:32
2020
»
Viktoria Brunosson
1991
Hasses Sega Gubbar i Örebro
Kvinna
1562
32:33
2021
»
Cassandra Magnusson
2006
Pärsons brudar 2
Kvinna
1531
32:33
2021
»
Kimberly Åkerström
1990
RUnners
Kvinna
7525
32:33
2023
»
Sofia Lundén
1972
Resurenheten barn och Unga
Kvinna
1713
32:33
2024
»
Phoebe Sheils
1991
BNP Paribas Cardif 3
Kvinna
4895
32:33
2024
»
Ida Ryttmäster
1991
UBF Uranus 1
Kvinna
3764
32:33
2026
»
Rik Strijkert
1989
QQFS Team 2
Man
951
32:33
2026
»
Erik Larsson
1979
Hälsporrarna
Man
3249
32:33
2028
»
Jacob Raihle
1989
Sliding pebbles
Man
2646
32:34
2029
»
Bengt-Inge Larsson
1966
Västra Frölunda
Man
5392
32:34
2030
»
Maria Åhs
1973
-
Kvinna
5043
32:34
2030
»
Rejhana Nuhanovic
1980
Ledning
Kvinna
1379
32:34
2032
»
Meliha Hadzinumanbegovic
1989
Glada Angeredsgänget
Kvinna
1587
32:34
2033
»
Cecilia Åkesson
1984
Pärsons brudar
Kvinna
1527
32:35
2034
»
Louise Lundin
1994
Blomsterlandet 2
Kvinna
4510
32:35
2034
»
Anders Genne
1956
NCC lag 1
Man
3345
32:35
2036
»
Martin Blideskog
1970
Hälsporrarna
Man
3248
32:35
2037
»
Pinar Akcakaya
1988
Atomic Kittens
Kvinna
2650
32:35
2038
»
Linnea Lundberg
1989
Team Almqvist
Kvinna
1246
32:35
2039
»
Hanna Holmkvist
1991
HSV Västra Göteborg Rehab
Kvinna
2695
32:36
2040
»
Klara Söderby
1987
Barnakuten
Kvinna
3216
32:36
2041
»
Diana Krstevska
1993
PEG
Kvinna
915
32:36
2041
»
Beatrice Johansson
1986
Blomsterlandet 1
Kvinna
4507
32:36
2043
»
Sara Lannering
1974
Sparkle
Kvinna
4615
32:36
2043
»
Valon Huskaj
1989
Squeed 3
Man
4171
32:36
2045
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
3197
32:36
2045
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
4906
32:36
2047
»
Tomas Roos
1972
AtletakademinLag3
Man
2723
32:37
2048
»
Linita Remneman
1980
Team Ale 2
Kvinna
5376
32:37
2049
»
Wafaa Folkesson
1962
UBF Fengångarna
Kvinna
3770
32:37
2050
»
Johanna Nordquist
1979
Visit Group 3
Kvinna
1786
32:38
2051
»
Maria Rydholm
1958
Carlanderska 5
Kvinna
3479
32:38
2052
»
Isabella Fransson
1994
Trollhättan
Kvinna
4396
32:38
2053
»
Sofia Nilsson
1990
UBF For the good KAS
Kvinna
3835
32:38
2054
»
Max Carling
1975
-knauf
Man
1107
32:39
2055
»
Linnea Petersson
1988
Olskroken 1
Kvinna
1779
32:39
2056
»
Marie-Louise Göransson
1980
Team Eliasson
Kvinna
1272
32:39
2056
»
Karin Gustavsson
1982
ONE 1
Kvinna
4177
32:39
2058
»
Christel Agurell
1956
Nu kör vi!
Kvinna
1125
32:39
2059
»
Jenny Andersson
1979
Olskroken 1
Kvinna
1776
32:39
2060
»
Erik Lindqvist
1988
Utvecklingsenheten Angered
Man
1597
32:40
2060
»
Anna Johansson
1980
Saras lag
Kvinna
1138
32:40
2062
»
Joakim Larsson
1970
Stjärnorna från Amhult 3
Man
1415
32:40
2063
»
Magnus Larsson
1971
FILA VIKINGS 2
Man
3240
32:40
2064
»
Sara Berg
1988
Saras lag
Kvinna
1134
32:40
2065
»
Karl-Erik Johansson
1956
Färgklickarna
Man
1360
32:40
2066
»
Crisly Espinoza Ramirez
1986
Teleperformance 2
Kvinna
4130
32:41
2067
»
Katharina Kewan
1978
25-åringarna
Kvinna
5051
32:41
2068
»
Elenore Hagberg
1963
V:a H, Resursenheten Barn
Kvinna
733
32:41
2069
»
Christina Jones
1974
JMG2
Kvinna
2802
32:42
2070
»
Jessica Palm
1978
TB bäst dam
Kvinna
2417
32:43
2071
»
Moa Hallmyr
1983
HälsANS skull 2
Kvinna
4263
32:43
2072
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
2173
32:43
2073
»
Ramona Hezaveh
1995
A-laget
Kvinna
1661
32:44
2074
»
Anna Lövqvist
1969
Fjällorna
Kvinna
1550
32:44
2075
»
Josefine Ekström
1993
Los Angered 1
Kvinna
1637
32:44
2075
»
Sven Klockar
1977
House Dracula
Man
3360
32:44
2077
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
8367
32:44
2078
»
Per Bratthammar
1967
Ena Halvan
Man
2546
32:45
2079
»
Maja Björk Lindahl
1979
We have a dream
Kvinna
753
32:45
2079
»
Marie Cullberg
1979
Kungsbacka kommun 6
Kvinna
1483
32:45
2081
»
Georgia Aitaki
1986
JMG1
Kvinna
2800
32:45
2082
»
Karolina Nilsson
1981
Team Geodata
Kvinna
3238
32:46
2083
»
Burcu Bestas
1984
Atomic Kittens
Kvinna
2652
32:46
2084
»
Andreas Flyborg
1980
CADCOM AB
Man
35
32:46
2085
»
Karin Siby
1988
PROD1
Kvinna
4980
32:47
2086
»
Anna-Karin Alakotila
1970
Avisita
Kvinna
4348
32:47
2087
»
Evelyn Hellberg
1984
Amy Vermont
Kvinna
2730
32:47
2088
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
2170
32:48
2089
»
Malin Robertsson
1990
Hab ett
Kvinna
1403
32:48
2090
»
Michel Bäck
1991
G-Solutions 1
Man
4314
32:48
2091
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
2171
32:49
2092
»
Malin Gunnarsson
1989
PannbenEtt
Kvinna
4405
32:49
2093
»
Duygu Cinar
1989
Broses änglar
Kvinna
1492
32:49
2094
»
Anna Rödin
1998
Sweco Väg & Mark 1
Kvinna
4736
32:49
2094
»
Monika Jonasson
1961
LFIF 3
Kvinna
3902
32:49
2096
»
Linda Fahlberg
1989
Centric Care 1
Kvinna
4518
32:49
2097
»
Jennie Karlsson
1989
Ramudden AB
Kvinna
9624
32:49
2098
»
Pernilla Johansson
1972
-
Kvinna
3000
32:50
2098
»
Caroline Fredriksson
1984
Gröngölingarna
Kvinna
2137
32:50
2100
»
Natalie Tellin
1989
Bästa Västra 2
Kvinna
370
32:50
2101
»
Lisa Alm
1993
Team Nya Varvet 2
Kvinna
5182
32:50
2102
»
Anna Berggren
1978
Processteknik 1
Kvinna
1095
32:50
2103
»
Linnea Pontusson
1987
Spårvägen Lag 8
Kvinna
4201
32:50
2104
»
Sara Bokor Karlsson
1987
KC Göteborg
Kvinna
4546
32:51
2105
»
Egidija Sakiniene
1962
-
Kvinna
3912
32:51
2106
»
Sandra Ottersten
1982
Who run the world - GIRLS
Kvinna
1011
32:51
2107
»
Margrethe Aase
1988
Stjärnorna från Amhult 2
Kvinna
1411
32:52
2108
»
Göran Ohlsson
1953
Utan flås
Man
1165
32:52
2109
»
Josephine Cayna Larsson
1981
Sweco Rail-mixed
Kvinna
4779
32:52
2110
»
Pernilla Vighagen
1983
Sluggoexperterna
Kvinna
4632
32:52
2111
»
Waheed Jawadi
1980
team P&B 3
Man
8547
32:52
2111
»
Naomi Ekblad
1992
A-team
Kvinna
1658
32:52
2113
»
Erica Madjarevic
1980
Spridda skurar 1
Kvinna
1622
32:52
2114
»
Einar Augustsson
1993
kyrklag1
Man
3600
32:52
2114
»
Louise Olsson
1987
G-Solutions 2
Kvinna
4316
32:52
2116
»
Rebecca Törnqvist
1985
team 1 Sahlgrenska akademin
Kvinna
1859
32:52
2117
»
Jenny Morales
1976
TB bäst dam
Kvinna
2418
32:53
2118
»
Ann-Christin Carlsson
1963
Koklaget
Kvinna
1172
32:53
2119
»
Susanne Apelqvist
1985
-
Kvinna
3920
32:53
2120
»
Boja Jovancevic
1970
-
Kvinna
3911
32:53
2121
»
Glenn Persson
1954
Askim
Man
4030
32:54
2121
»
Annika Viklund
1993
waranerna
Kvinna
2848
32:54
2123
»
Emma Olander
1990
FEMMAN IFO
Kvinna
620
32:54
2123
»
Cecilia Doshé
1987
FoU Neuropsyk
Kvinna
3279
32:54
2125
»
Fia Hedin
1969
-
Kvinna
4899
32:54
2126
»
Mikaela Thorelli
1985
-
Kvinna
5445
32:54
2127
»
Carin Gustafsson
1958
team 1 Sahlgrenska akademin
Kvinna
1857
32:55
2128
»
Maria Uleander
1980
Sluggoexperterna
Kvinna
4629
32:55
2128
»
Julia Uppman
1991
KC Göteborg
Kvinna
4545
32:55
2128
»
Lisa Hugon
1981
-
Kvinna
4913
32:55
2128
»
Anna-Karin Ottosson
1973
KMKS 2
Kvinna
2451
32:55
2132
»
Peter Lundmark
1964
Ragn-Sells 2
Man
4716
32:55
2132
»
Emmy Friske
1993
Emerson 6
Kvinna
1558
32:55
2132
»
Jennie Ribba
1994
Mölndalsbostäder 2
Kvinna
2901
32:55
2135
»
Wasim Ibrahim
1994
ultimate team
Man
1627
32:55
2136
»
Andreas Söderqvist
1991
OnePartnerGroup 2
Man
124
32:55
2136
»
Lovisa Kvist
1992
Team Alcazar
Kvinna
4850
32:55
2138
»
Therese Clemente
1981
Grant Thornton 3
Kvinna
3440
32:56
2138
»
Martina Holmstedt
1979
Team of dreams
Kvinna
9102
32:56
2140
»
Anna Hagström
1986
Utvecklingsenheten Angered
Kvinna
1595
32:56
2141
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
4060
32:56
2142
»
Emma Palm
1973
KC Göteborg
Kvinna
4543
32:56
2142
»
Tarja Mattila
1958
Daglig Verksamhet- Norra hisingen
Kvinna
2857
32:56
2144
»
Maria Samuelsson
1969
"Elitlaget"
Kvinna
2309
32:56
2144
»
Emilia Hjelte
1989
Skanska Teknik 1
Kvinna
4726
32:56
2146
»
Sofia Boberg
1989
Gafflarna
Kvinna
5289
32:56
2147
»
Felicia Bergman
1988
Gafflarna
Kvinna
5290
32:57
2148
»
Jonathan Nilsson
1993
Squeed 2
Man
4167
32:57
2148
»
Sara Hellsing
1975
Eriksbergs Rehab 2
Kvinna
1348
32:57
2148
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
3796
32:57
2151
»
Moa Hall
2000
Lucky Runners
Kvinna
3732
32:57
2152
»
Kenneth Ploghed
1971
Erlandsson 11
Man
3650
32:57
2153
»
Deborah Bianchetto
1984
GTP
Kvinna
9426
32:58
2153
»
Mattias Roos
1983
Team Geodata
Man
3237
32:58
2155
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
5077
32:59
2155
»
Iman Ataie
1984
Kungsbacka kommun 6
Man
1485
32:59
2155
»
Catrine Dellbing
1969
Bostadsbolaget IF lag 2
Kvinna
2826
32:59
2158
»
Pia Karlsson
1966
Elektro i blodet
Kvinna
350
32:59
2159
»
Heidi Nissov
1970
Jeppesen 4
Kvinna
3963
32:59
2160
»
Sofie Svensson
1985
Kungsbacka kommun 6
Kvinna
1482
32:59
2161
»
Kristina Sörensen
1970
Trombosyterna
Kvinna
2860
32:59
2162
»
Anna Sjöman
1983
Sjömans familj
Kvinna
3071
32:59
2163
»
Nettan Askerlöf
1981
Fridajoggarna
Kvinna
4830
33:00
2164
»
Jeanette Hallvar Rayburn
1968
Skanska Teknik 3
Kvinna
4727
33:00
2165
»
Yordan Petrov
1988
Los Angered 1
Man
1634
33:00
2166
»
Ammar Hussain
1980
Team Ander
Man
1265
33:00
2167
»
Linda Spjuth
1984
FS Dynamics Lag 2
Kvinna
3269
33:01
2168
»
Louise Andersson
1981
AF Kungälv 2
Kvinna
927
33:01
2168
»
Mersa Botonjic
1980
HRK Dreamteam 2
Kvinna
3885
33:01
2170
»
Annika Göök
1971
Stöttepelarna
Kvinna
4948
33:02
2171
»
Elin Hansson Drevik
1991
Hematologen1
Kvinna
4100
33:02
2172
»
Therese Alfredsson
1987
Väninnor På Språng
Kvinna
545
33:02
2173
»
Rony Farah
1980
The Brave ones
Man
1211
33:03
2173
»
Lotta Pettersson
1976
ß-endorphine
Kvinna
1992
33:03
2175
»
Pia Espeland Nyhlén
1979
Målkansli joggers
Kvinna
3422
33:03
2176
»
Malin Hermansson
1996
Hermanssons
Kvinna
2409
33:03
2177
»
Anna Liebel
1989
A(vd.116) positive
Kvinna
3041
33:03
2177
»
Svea Nurman
2004
Torslanda
Kvinna
5344
33:03
2179
»
Andréa Rylander
1989
Förbandet
Kvinna
4841
33:03
2179
»
Anonymous
Anonymous
Man
5265
33:03
2181
»
Matilda Stålbert
1984
Vasaskolan 2
Kvinna
5073
33:03
2182
»
Christofer Sarela Gustavsson
1990
Farmaceuter i spåren
Man
1319
33:04
2183
»
Johan Ljungström
1958
Team Nära 2
Man
2240
33:04
2184
»
Iréne Ahlstrand
1950
Kitm
Kvinna
4623
33:05
2185
»
Moa Belin
1999
Donnergymnasiet 3
Kvinna
4161
33:05
2186
»
Maria Hén
1972
Koncerninköp
Kvinna
2805
33:05
2187
»
Merima Smajic
1984
Broses änglar
Kvinna
1493
33:05
2188
»
Carina Johansson Strandberg
1966
Queens of feitw
Kvinna
933
33:06
2188
»
Gina Viitala
1992
SJR Team 2
Kvinna
4673
33:06
2190
»
Anna Pettersson
1983
ß-endorphine
Kvinna
1993
33:06
2191
»
Sophie Uppman
1993
Hela universums bästa springlag
Kvinna
4837
33:06
2192
»
Gunilla Carlsson
1955
Lag rosa
Kvinna
2974
33:06
2193
»
Marta Komorowska
1989
VGR Klinisk kemi SU
Kvinna
4625
33:06
2193
»
Karin Andersson
1981
Mölndal 3
Kvinna
3144
33:06
2195
»
Gunilla Axelson
1957
Västfastigheter
Kvinna
3729
33:06
2195
»
Annie Segerbom
1987
FoU Neuropsyk
Kvinna
3276
33:06
2197
»
Ulla-Karin Bernler
1963
Staben 2
Kvinna
2602
33:07
2197
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
3299
33:07
2197
»
Björn Forsman
1955
Advisory
Man
1060
33:07
2200
»
Jenny Hermansson
1993
Hermanssons
Kvinna
2407
33:07
2201
»
Tina Henriksen
1972
Utbildningsförvaltningen
Kvinna
5367
33:07
2201
»
Helena Reinholdsson
1981
Vasaskolan 1
Kvinna
5070
33:07
2203
»
Magnus Hansson
1965
Kungsbacka
Man
106
33:07
2204
»
Henrik Blomgren
1987
ONE 2
Man
4173
33:07
2205
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
3797
33:07
2206
»
Victor Olausson
1992
Squeed 2
Man
4168
33:08
2207
»
Åsa Björnlund
1970
Densply2
Kvinna
3996
33:08
2207
»
Eva Svangård
1971
"Elitlaget"
Kvinna
2311
33:08
2209
»
Anna Karlsson
1983
Annas hjältar
Kvinna
3523
33:08
2210
»
Stefanie Krambeck
1996
Dfind Science & Engineering 2
Kvinna
4141
33:08
2211
»
Daniel Sjöberg
1986
Borås
Man
634
33:09
2212
»
Madeleine Nilsson
1991
Stjärnorna från Amhult 3
Kvinna
1414
33:09
2213
»
Emma Rosquist
1992
SJR Team 2
Kvinna
4674
33:09
2214
»
Anonymous
Anonymous
Kvinna
4550
33:09
2215
»
Hanna Grujovic
1977
Europa 8
Kvinna
3619
33:09
2216
»
Ellen Nordqvist
1964
UBF IA Burgården 1
Kvinna
3792
33:09
2217
»
Maria Kraft
1965
Nordea Puls
Kvinna
2862
33:10
2218
»
Mikael Ekespong
1980
Lag 2
Man
419
33:10
2219
»
Jessica Berntsson
1979
Dream Team 3
Kvinna
2041
33:10
2220
»
Anton Persson
1991
Lag Halvmilarna
Man
1950
33:10
2221
»
Samuel Zayas
1978
WaVR
Man
2557
33:10
2222
»
Emma Johansson
1979
IES Krokslätt 4
Kvinna
2880
33:11
2222
»
Britta Timan
1976
Blodgrupp 0
Kvinna
4819
33:11
2224
»
Mia Winterfjord
1980
Blodgrupp B
Kvinna
4816
33:11
2225
»
Linnéa Persson
1994
-
Kvinna
2014
33:11
2226
»
Karolina Cronberg
1972
Team Nya Varvet 2
Kvinna
9542
33:12
2227
»
Felicia Lindström
1993
Försvarsmakten
Kvinna
5426
33:12
2228
»
Niklas Andersson
1991
Bara Bärs
Man
4452
33:12
2229
»
Jacob Wihlborg
1998
-
Man
18
33:12
2230
»
Anna-karin Järnstedt
1979
Valås1
Kvinna
4604
33:12
2231
»
Bo Gerdin
1956
KSB 1
Man
3101
33:12
2232
»
Camilla Thidell
1988
Östra 3
Kvinna
2162
33:12
2232
»
Evelina Wahlström
1993
Mölndal
Kvinna
2013
33:12
2234
»
Linda Eskilsson
2001
Blodhundrana
Kvinna
2659
33:13
2235
»
Elin Rönnow
1978
AEW Projektledning
Kvinna
4978
33:13
2236
»
Sofie Wassberg
1966
Snabbare
Kvinna
1179
33:13
2237
»
Anisha Jakobsson
1986
Platzer 4
Kvinna
1904
33:13
2238
»
Tova Löwén
1991
Fästningligan 2
Kvinna
2454
33:14
2238
»
Chiara Tronconi
1991
Los Angered 2
Kvinna
1638
33:14
2240
»
Cia Hallberg
1966
Färgklickarna
Kvinna
1357
33:14
2241
»
Oskar Stridh
1978
Team Tuve 2
Man
5346
33:15
2242
»
Anders Gyllner
1988
Team Passionate
Man
5108
33:15
2243
»
Isa Steponaitis
1994
Team Passionate
Kvinna
5110
33:15
2244
»
Linnéa Sjölin
1982
GEODIS 2
Kvinna
3938
33:15
2245
»
Carl-Johan Elisson
1966
Sweco Energuide Lag 2
Man
4790
33:16
2245
»
My Clingston
1990
Rehab Kungsbacka 5
Kvinna
456
33:16
2247
»
Maria Karlberg
1980
Det näst bästa!
Kvinna
4683
33:16
2247
»
Anders Engman
1972
Släkten
Man
1185
33:16
2247
»
Jenny Gärde
1987
Stenkul
Kvinna
268
33:16
2250
»
Hanna Mårdstrand
1974
Bockstensskolan2
Kvinna
2675
33:16
Page:
<
1
2
…
5
6
7
8
9
10
11
12
13
…
18
19
>