Svenska
English
Français
Suomi
Contact information Racetimer
Results from Blodomloppet Uppsala 2019
Results
Damer 10 km
Displaying results
251 - 500
of
1036
in total
Page:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Name
YOB
Club/City/Country
#
Net
251
»
Catarina Hillblom
1966
Sengångarna
10740
53:12
252
»
Anna Wahlsten
1985
Hudmottagningen lag 1
10367
53:14
253
»
Magdalena Vande Voorde
1996
OL-bönor
10609
53:16
254
»
Lovisa Hjort
1978
Knivsta superstars
2140
53:20
255
»
Frida Lindqvist
1988
MCA
10556
53:21
255
»
Ulrika Lindstrand
1978
GE Finance2
10245
53:21
257
»
Åsa Östling
1979
Fresenius Kabi 11
10205
53:21
258
»
Anna Tideman
1966
-
11141
53:22
259
»
Anna Törnqvist
1991
Kör bara kör
10484
53:25
260
»
Linda Lindström
1978
KVSJV 1
10469
53:26
261
»
Camilla Adlerteg
1964
IF+AS 3
10383
53:26
262
»
Myriam Le Normand
1985
Novavax
11065
53:27
263
»
Elin Arons
1993
Habiliteringen Uppsala
10342
53:29
264
»
Louise Lillesköld
1985
-
11068
53:33
265
»
Karin Fritz
1981
Livsmedelverket
10510
53:33
266
»
Caroline Isgård
1992
Aneheim Consulting
10034
53:36
267
»
Louise Ahlmark
1989
Beroendeenhet 2 LÖP
10068
53:38
268
»
Helena Bovin
1975
Välkommen hit
10937
53:38
269
»
Birgitta Malmelöv
1964
-
11207
53:39
270
»
Åse Enekvist
1959
Ua kommun Antagning 1
10866
53:40
271
»
Cecilia Söderholm
1977
Babblarna 2
10054
53:41
272
»
Lena Österberg
1970
Habiliteringen Uppsala
10343
53:41
273
»
Linda Tomasson
1974
NIVA 1
10596
53:42
273
»
Ingela Borgestig
1986
Itrim
10398
53:42
275
»
Evelina Sjöberg
1991
-
11221
53:43
276
»
Larisa Griga
1984
LRFKonsult Uppsala 1
10515
53:44
277
»
Maria Bergenheim
1974
Mellanskog 3
10560
53:45
278
»
Linda Cato
1980
GEnius
10291
53:45
279
»
Saga Rudolphi
1995
Sonka & Co.
10765
53:47
280
»
Malin Sundman
1968
Grant Thornton 2
10319
53:49
281
»
Petra Stening
1972
CAPlöparna 1
10113
53:50
282
»
Josefin Jansson
1979
-
11044
53:50
283
»
Tasha Josefsson
1992
FMUndSäkC 1
10189
53:50
284
»
Elin Vesterlund
1977
Akademiska sjukhuset
11148
53:54
285
»
Mis Stålnacke
1979
-
11133
53:56
286
»
Kristina Witkowski
1990
Team ÖFV
10837
53:59
287
»
Lisa Persson
1988
IKEA Uppsala
11111
54:00
288
»
Åsa Grauman
1982
Fem i fara
10181
54:00
289
»
Helena Metcalfe
1966
Telia 1
10840
54:05
290
»
Kerstin Sjöqvist
1956
LÄIFs Labb 1
10532
54:08
291
»
Johanna Belachew
1976
KVSJV 1
10467
54:09
291
»
Malin Jansson
1979
Toyota Uppsala 1
11185
54:09
293
»
Helena Larsson
1971
Humle
10371
54:09
294
»
Meta von Hofsten
1980
Af
10014
54:09
295
»
Ulrika Öhman
1974
kodGEnier Panda
10442
54:09
296
»
Erika Sandberg
1980
Gått och blandat
10338
54:10
297
»
Solveig Adolfsson
1964
USC
10898
54:11
298
»
Felicia Molnar
1996
Kvantumgänget 3
10462
54:11
299
»
Johanna Hedengren
1993
Lutis.2
10517
54:11
300
»
Maria Löfgren
1981
Kyrkokansliet 5
10479
54:14
301
»
Petra Eklund
1970
HMC1
10358
54:14
302
»
Emma Lundberg
1984
Team Ramund 2
10836
54:15
303
»
Anneli Ahlund
1971
LF Hälsoteamet
10504
54:16
304
»
Katarzyna Palica
1992
Kemi - BMC 2
10422
54:19
305
»
Linda Holmberg
1983
GEt going
10308
54:19
306
»
Paulina Gatu
1990
Reumatolog 2
10688
54:21
307
»
Kristin Hellström
1995
MIF 1
10567
54:21
308
»
Therese Björklund
9999
Blixten
10083
54:21
308
»
Lina Oskarsson
1994
Uppsala
11106
54:21
310
»
Lisa Westander
1992
-
11147
54:22
311
»
Kristina Peterssson
1974
Sverker 2
10798
54:23
312
»
Monica Eriksson
1971
Hermods 1
10349
54:23
313
»
Anna Paulson
1979
Älgkliv
10948
54:24
314
»
Viktoria Bergström
1973
Vaksalaskolan
10975
54:26
315
»
Lisa Olsson Tengvall
1993
SoLlaget7
10763
54:27
316
»
Selma Broström
1992
Sweco Lag 7
10792
54:27
317
»
Ina Granlund
1982
Flogstalöparna 1
10183
54:28
318
»
Hanna Venäläinen
1987
Region Uppsala 1
11174
54:30
319
»
Kristin Franzon
1972
Mini Mental Team
10576
54:31
320
»
Marie Åkerman
1968
Half-LÄIF
10344
54:31
321
»
Sofia Lyon
1993
Hjärtslaget 1
10356
54:32
322
»
Marina Moro Isaksson
1968
-
11086
54:36
323
»
Pernilla Ström
1970
Östhammars kommun 16
10958
54:38
323
»
Annika Hellström
1975
Akutmottagningen
10019
54:38
325
»
Elin Johansson
1991
Smärttopparna
10755
54:39
326
»
Jonny Tverin
1975
Lfanterna
10505
54:41
327
»
Malin Grundin
1968
"vinnarlaget"
10002
54:42
328
»
Beatrice Semmelweis
1994
Schola cantorum 2
10736
54:42
329
»
Imke Lankheet
1995
Human Evolution
10369
54:44
330
»
Åsa Rising
9999
-
11253
54:45
331
»
Jenny Johannesson
1990
Farmaci 1
10168
54:47
332
»
Alice Harlin
1994
Runners without borders
10715
54:48
333
»
Monica Eriksson
9999
-
11252
54:49
334
»
Therese Sjöholm
1982
ingång 24
10389
54:50
335
»
Karin Larsson
1984
Östervåla VC 1
10951
54:52
336
»
Christin Viklund
1964
Tullmästarens förskola
10864
54:53
337
»
Karin Jontell
1975
Långsamma kolhydrater
10525
54:55
338
»
Johanna Lindblom
1982
Gyn 3
10331
54:55
339
»
Lisa Östlund
1993
Lag Appendix
10492
54:56
340
»
Towe Larsson
1967
Sköldpaddorna 3.0
10746
54:56
341
»
Cornelia Widmark
1993
Fastighetsbyrån Uppsala
10176
54:57
342
»
Marie Wilnier
1977
GE Glue
10248
54:58
343
»
Rojda Sjöö
1975
Run for digitalization
10702
54:58
344
»
Moa Nordin
1992
TeamGogo
10838
54:59
345
»
Anita Edwards
1966
Tunabergsskolans toppar
10865
54:59
346
»
Annette von Polgar
1957
UVarna
10900
54:59
347
»
Astrid Mårtenson
1969
Livsmedelsverket MIF
11088
54:59
348
»
Sarah Nyberg
1989
Klinfysarna Wannabe
10427
54:59
349
»
Malin Eriksson
1966
Team Apotea 1
10810
55:01
350
»
Bodil Fornstedt Wallin
1959
LÄIF Klinik1
10529
55:02
351
»
Gabriella Overödder
1993
AMIK
10032
55:04
352
»
Karolina Kalat
1977
Rosendalsgymnasiet 1
10690
55:05
353
»
Therese Linghag
1980
P MOVE
10621
55:06
354
»
Anna Eliasson Törn
1983
KVSJV 3
10472
55:07
355
»
Eva-Lena Andersson
1965
Kyrkokansliet 3
10474
55:08
356
»
Elizabeth Håkansson
1987
Internationella Engelska Skolan 1
10392
55:08
357
»
Anonymous
Anonymous
10187
55:09
358
»
Johanna Hidman
1989
Phadia 250
10638
55:11
359
»
Jenny Hellberg
1987
Advokatfirman Lindahl lag 1
10012
55:11
360
»
Desirée Östblom
1994
Samarsprinterna
10733
55:11
361
»
Marie Gårdmark
1965
Stabbarna
10772
55:12
362
»
Erika Anckarman Söderberg
1992
Samarsprinterna
10732
55:12
363
»
Hanna Westlund
1990
The Kusiners
10846
55:13
364
»
Anna Thoresson
1988
IFAU
11139
55:13
365
»
Elin Boström
1992
förNEKarna 1
10239
55:15
366
»
Annika Clausen
1978
Arcona 1
10042
55:15
367
»
Veronika Widengren
1997
W3huggers
10907
55:16
368
»
Cecilia Gustavsson
1973
Emil and friends
10152
55:16
369
»
Cajsa Byttner
1993
UppsalaUngdomsjour
10892
55:18
370
»
Cecilia Annerén
1972
Disruptors
10140
55:19
371
»
Elin Forslund
1995
ViFrånSlätta
10920
55:19
372
»
Magdalena Malmelov
1997
-
11206
55:20
373
»
Paulina Hysing
1985
The Fisk and the Furious
10843
55:21
374
»
Annika Morrison
1975
GE TESTA
10274
55:24
375
»
Elin Gahm
1974
Lag Elin
10493
55:25
375
»
Pyrola Norrby
1965
Pluggparadiset
11096
55:25
377
»
Elin Karlsson
1992
chi^2
10124
55:25
378
»
Birgitta Anstey
1956
Flogsta vårdcentral
10972
55:29
379
»
Caroline Hellbacher
1981
KRAV 2
10452
55:30
380
»
Linnéa Thoresson
1998
-
11140
55:31
381
»
Elisa Heidenfels
1992
Virionerna
10926
55:31
382
»
Elin Lilliebrunner
1991
Knivsta
11244
55:33
383
»
Elsa Lilliebrunner
1997
Knivsta
11245
55:33
384
»
Åsa Andersson
1961
Gottsunda långspring mix
10316
55:33
385
»
Alice Lunnemark
1996
-
11229
55:34
386
»
Susanna Lindman
1967
GE nerellt snabba
10260
55:35
387
»
Anonymous
Anonymous
10895
55:35
388
»
Yvonne Brandberg
1959
Pluggparadiset
10982
55:37
389
»
Therese Eriksson
1983
GEsys
10307
55:38
390
»
Karin Österberg
1998
Uppsala
11228
55:39
391
»
Maria Fagersund
1989
Sweco Lag 1
10784
55:39
391
»
Lee Hedemyr
1976
GEl i bena
10281
55:39
393
»
Lina Nyberg
1987
Eriksberg 1
10157
55:41
394
»
Frida Sandegren
1975
GElerna 1
10283
55:42
395
»
Myran Olsson
1975
"vinnarlaget"
10003
55:42
396
»
Eva-Lena Stattin
1960
KlinGen1
10429
55:45
397
»
Karin Holgersson
1963
Storvreta
11250
55:46
398
»
Elin Larsson
9999
Fjärdhundra
11254
55:46
399
»
Therese Danielsson
1975
GE resins
10271
55:48
400
»
Erika Haide Mendez Enriquez
1983
Uppsala Universitet
11025
55:48
401
»
Carolina Öbrink
1982
Valsätra 2
10909
55:49
402
»
Anna Norling
1982
Equalis
10155
55:49
403
»
Kristina Lauridsen
1969
Sköldinge IF
11063
55:50
404
»
Minna Valtner
1990
Fast & Furious
10174
55:51
405
»
Anonymous
Anonymous
10896
55:53
406
»
Konstantina Polydorou
1990
Antighosts
10038
55:54
407
»
Ida Eriksson
1977
Uppsala.Kommun
11006
55:55
408
»
Charlotte Storck
1992
WSP 2
10930
55:56
409
»
Carolina Wrede
1998
Dr. T3-1
10143
55:57
410
»
Hillevi Sundkvist
1993
Bunkerråttorna
10108
55:58
411
»
Monica Veszelei
1966
GEnomklappning
10295
55:59
412
»
Klara Bertils
1989
Lag LADOK
10495
56:01
413
»
Linda Carlsson
1974
Mercodia 1
10562
56:01
414
»
Annika Carlsson
1974
Mercodia 2
10564
56:01
415
»
Jenny Carlbaum
1992
Älgarana
10943
56:02
415
»
Xiaomei Chen
1984
B3:4
10050
56:02
417
»
Stina Linke
1974
Tierp
11077
56:05
418
»
Hannah Nieznanowski
1991
Hudmottagningen lag 1
10365
56:09
419
»
Sofia Markström
1989
Blodsmak
10095
56:11
420
»
Stella Sjöborg
1983
ThermoFiskarna
10850
56:13
420
»
Lotta Wadelius
1973
ThermoFiskarna
10851
56:13
422
»
Maria Wicksell
1974
IF+AS 3
10385
56:21
423
»
Anonymous
Anonymous
10533
56:24
424
»
Nicoline Angergård
1961
Gottsunda långspring dam
10311
56:24
425
»
Jessica Sandler
1977
Folkesson 2
10192
56:26
426
»
Anna Gustafsson
1971
Humle
10370
56:28
427
»
Jenny Valegren
1977
Run for fun 2
10710
56:29
428
»
Maria Nylander
1993
Geoteknik med god fysik
10303
56:35
429
»
Sandra Eklund
1982
Kemi - BMC 1
10419
56:36
429
»
Katarina Kindahl
1977
Grow old with me
10321
56:36
431
»
Anna Häggblad
1975
Hudmottagningen lag 1
10364
56:37
432
»
Therese Sköldestedt
1981
Stab ekonomi 1
10771
56:38
433
»
Karin Bunis
1980
Gynanopuva1
10332
56:39
434
»
Anna Lennartsson
1987
Anläggningslaget
10036
56:40
435
»
Linnea Berglund
1983
Ettetruppen
10158
56:40
436
»
Nina Rhenman
1981
Grow old with me
10322
56:41
437
»
Sandra Helenius
1977
Folkuniversitetet
11212
56:42
438
»
Veronica Öhrvik
1980
Livsmedelverket
10513
56:42
439
»
Hanna Leidholdt
1990
Blodhundarna
10088
56:43
440
»
Louise Yngesjö
1999
Vetet
10917
56:43
441
»
Lina Thelander
1993
Olink 2
10612
56:44
442
»
Maria Augustsson
1977
GE Validation
10276
56:46
443
»
Helena Påls
1981
Internationella Engelska Skolan 4
10395
56:46
444
»
Lise Horneman Hansen
1964
MALLE
10554
56:49
445
»
Zeynep Hekim
1977
SLUKarna
10752
56:50
446
»
Lisa Wästberg
1985
Välkommen hit
10939
56:51
447
»
Camilla Andersson
1977
Team B3
10812
56:51
448
»
Linda Alé
1987
Aorta
10039
56:52
449
»
Stina Bengtsson
1983
Uppsala vatten 7
10887
56:53
450
»
Ulrika Westerberg
1966
Institutet för språk och folkminnen löpa
10390
56:53
451
»
Vendela Eriksson
1988
Snabba kolhydrater
10756
56:54
452
»
Hagit Copperfeldt
1965
Cavidi 1
10115
56:56
453
»
Serafia Olausson
1993
DAJSM
10136
56:56
454
»
Madeleine Thell
1987
Milen under 50
10571
56:59
454
»
Sigrid Salminen
1993
Knivsta champions
10437
56:59
456
»
Erica Calissendorff
1976
-
10984
56:59
457
»
Elin Lindström
1987
Pfizer QA 2
10633
56:59
458
»
Karin Eriksson
1980
Uppsalahem
10889
56:59
459
»
Lovisa Prybil
1995
Schola cantorum 1
10735
57:00
460
»
Maria von Holst
1992
EY.
10163
57:01
461
»
Ida Gustafsson
1992
ViFrånSlätta
10921
57:03
462
»
Josefine Lindstedt
1993
Bananerna
10058
57:04
463
»
Emma De Jong
1984
Adlibris
10008
57:05
464
»
Camilla Bromark
1964
Östhammars kommun 8
10966
57:08
465
»
Malin Karlsson
1972
Brackets
10102
57:09
466
»
Cecilia Lund
1978
Knivsta champions
10436
57:11
467
»
Anna Möller
1965
Livsmedelverket
10511
57:12
468
»
Cecilia Claesson
1985
RehabRunners
10685
57:14
469
»
Elin Ejdersund
2005
Uppsala
10995
57:14
470
»
Jonne Rietdijk
1992
Uppsala
11115
57:16
471
»
Sofie Asplund
1986
Eklunds mobilkranar
11236
57:16
472
»
Annette Wigertz
1965
Dumle
10148
57:17
473
»
Lina Holm
1985
Hot Lemons
10361
57:18
474
»
Anonymous
Anonymous
11223
57:19
475
»
Eva Andersson
1966
RC2019 2
10680
57:20
476
»
Sara Petrell
1977
Rapid Runners
10676
57:20
477
»
Linda Lindwall
1972
Kulturlag(r)et and friends
10455
57:24
478
»
Jennie Carlsson
1992
RehabRunners
10684
57:24
479
»
Emelie Holmgren
1985
Aspia 3
10048
57:26
480
»
Ronja Jansson
1989
Run Forrest Run
10713
57:26
481
»
Sussi Järhult
1970
Akutmottagningen 2
10021
57:30
481
»
Lotten Juhlin
1972
Navet 2
10589
57:30
483
»
Linda Tjäder
1977
Komponenterna
10444
57:30
483
»
Carin Friberg
1970
Art Clinic 1
10043
57:30
485
»
Susanna Kärvestedt
1986
Näringsliv & Destination
11060
57:30
486
»
Sara Eriksson
1990
IF+AS 1
10379
57:31
487
»
Lejla Numanovic
1996
GÄVLE
11097
57:32
488
»
Anonymous
Anonymous
10118
57:32
488
»
Sandra Johansson
1995
-
11048
57:32
490
»
Emmy Schylander
1996
UPPSALA
11120
57:32
491
»
Madeleine Green
1995
Blodhundarna
10087
57:34
492
»
Helén Kreuger
1983
Pylorusstenos
10658
57:35
493
»
Åsa Bjurling
1965
GE Helskala
10249
57:36
493
»
Amanda Åman
1993
C5 running joke
10109
57:36
495
»
Ana Chilaika
1990
LINK Medical -3
10508
57:37
496
»
Barbara Otto
1972
CIVA 1
10126
57:42
497
»
Tess Sintring
1964
-
11123
57:46
498
»
Josefine Eriksson
1993
OMF barn&ungdom
11217
57:46
499
»
Sanna Lindberg
1992
Uppsala
11071
57:47
500
»
Annette Näslund
1963
Tsm running
11100
57:49
Page:
<
1
2
3
4
5
>