Svenska
English
Français
Suomi
Contact information Racetimer
Results from Blodomloppet Uppsala 2019
Results
Damer 10 km
Displaying results
751 - 1000
of
1036
in total
Page:
<
1
2
3
4
5
>
Pl.
Name
YOB
Club/City/Country
#
Net
751
»
Jennie Wikström
1981
TL Bygg lag 1
10855
1:03:32
752
»
Maria Hörberg
1975
Anläggningslaget
10035
1:03:33
753
»
Charlotta Noaksson Eklund
1968
Ftv Spec.tandvården Kaniken
1611
1:03:36
754
»
Linda Ålander
9999
von Bahr 3
11300
1:03:37
755
»
Helene Raiend
1963
Bettan 2
10071
1:03:39
756
»
Viktoria Bergström
1972
Uppsala
11225
1:03:40
757
»
Anna Henriks
1971
Akademiska sjukhuset
11032
1:03:48
758
»
Lena Widegren
1963
Exorcising
10161
1:03:48
759
»
Matilda Rosenkvist
1993
AMIK
10033
1:03:49
760
»
Tekla Tell
1993
Gottsunda långspring mix
10318
1:03:50
761
»
Adela Toranian
1995
W3huggers
10906
1:03:53
762
»
Moa Martinsson
1997
-
11239
1:03:55
763
»
Alexandra Aguilar Klarqvist
1991
AMIK
10031
1:03:56
764
»
Jessica Särnblad
1977
Bulk 1 av 2
10104
1:04:00
765
»
Malin Larsson
1990
Lag Appendix
10490
1:04:03
766
»
Caroline Eriksson
1976
lag 101
10485
1:04:04
767
»
Kerstin Brodin
9999
Fjärdhundra
11255
1:04:04
768
»
Katarina Edfeldt
1979
Omvårdnadsspecialisterna
10613
1:04:05
769
»
Wiebke Hess
1995
Runners without borders II
10718
1:04:08
770
»
Ida Aasa
1992
Habiliteringen Uppsala
10341
1:04:15
771
»
Malin Axelsson
1991
Trikuspidalis
10862
1:04:17
772
»
Amanda Dahlin
1993
Pulmonalis
10654
1:04:17
773
»
Annki Waltgård
1961
GUB 6
10329
1:04:19
774
»
Sofia Färenmark
1998
GE Glue
10247
1:04:25
775
»
Sandy Congreve
1993
Fresenius Kabi 16
10211
1:04:28
776
»
Jessica Åström
1973
Katterna
10418
1:04:33
777
»
Pernilla Janson
1968
Neuro 1
10594
1:04:34
778
»
Sofie Erikson
1978
HS Konsult AB
11005
1:04:35
779
»
Anna Larsen
1988
-
11062
1:04:36
780
»
Olivia Sand
1989
Team Goliat
10825
1:04:36
781
»
Maria Willman
1979
Team Goliat
10826
1:04:37
782
»
Anna Nordblad
1992
Team David 1
10817
1:04:37
783
»
Sally Berg
1994
Team Goliat
10824
1:04:37
784
»
Sandra Andersson
1991
Alunda
10971
1:04:40
785
»
Cecilia Nordström
1974
Fresenius Kabi 9
10226
1:04:41
786
»
Ulrica Fjärstedt
1965
MSI-4
10582
1:04:46
787
»
Sara Lood
1989
Team hästkraft
10828
1:04:46
788
»
Malin Sparrman
1974
GE Lätta ben
10255
1:04:47
789
»
Camilla Scheinert
1970
förNEKarna 3
1642
1:04:49
790
»
Johanna Lood
1987
Team hästkraft
10827
1:04:51
791
»
Sofia Åström
9999
Stanley Security #1
11208
1:04:53
792
»
Lucile Ericson
1992
-
11003
1:04:53
793
»
Helena Lind
1974
The Kusiners
10844
1:04:54
794
»
Torun Liljeholm-Baroudi
1965
Bettan 2
10069
1:04:54
795
»
Annika Johansson
1967
Medelmåttorna
10558
1:04:56
796
»
Sara Lannergren
1988
Uppsala vatten 1
10886
1:04:59
797
»
Camilla Billstrand
1986
Knivsta winners
10441
1:05:01
798
»
Lisa Benaise
1966
Run for fun 2
10708
1:05:04
799
»
Lena Rasmusson
1984
Sockermästarna
10758
1:05:07
800
»
Pia Hyden
1970
-
11041
1:05:07
801
»
Karin Lindersson
1958
BMM/LARO
10099
1:05:07
802
»
Sofia Hörman
1991
Långsamma kolhydrater
10524
1:05:08
803
»
Anna Österdahl
1966
GE Helskala
10251
1:05:11
803
»
Maria Bernäng
1984
Östhammars kommun 21
11259
1:05:11
805
»
Jennifer Grönblad
1997
-
11017
1:05:13
806
»
Hanna Franck-Larsson
1987
Kyrkokansliet 3
10475
1:05:14
807
»
Jenny Åman
1975
UM Kickers
10873
1:05:17
808
»
Åsa Edström
1960
BB-laget 3
10063
1:05:18
809
»
Anna Lindén
1979
Rågångarna
10726
1:05:20
810
»
Charlotta Olofsson
1979
onkendo
10616
1:05:23
811
»
Ida Netzel
1984
Försvarsmakten
11091
1:05:25
812
»
Matilda Presthus
1979
Pluggparadiset
11113
1:05:26
813
»
Cimen Gustafsson
1985
KLK HR
10434
1:05:26
814
»
Helene Blom
1970
-
10977
1:05:28
815
»
Beatrice Björk
1981
LF Det stora börjar i det lilla
10502
1:05:28
816
»
Ida Andersson
1988
El Sistema
10150
1:05:32
817
»
Amelie Ramsten
1993
Kvantum Gottsunda
11114
1:05:33
818
»
Beata Walczak Larsson
1962
Gottsunda långspring dam
10315
1:05:37
819
»
Cecilia Driving
9999
Biovikings
11213
1:05:38
820
»
Lena Arlasjö
1962
Team LOA
10832
1:05:39
821
»
Moa Berggren
1992
Löparna
10547
1:05:41
822
»
Caroline Albo
1979
Palmen 1
10623
1:05:44
823
»
Maria Severin
1979
KVSJV 1
10470
1:05:46
824
»
Fatima Mrabet
1962
AIMA STARS 1 1
10016
1:05:47
825
»
Annica Strand
1970
Mäklarhuset1
10587
1:05:50
826
»
Anna Renberg
1976
Rehabmedicin 1
11172
1:05:54
827
»
Sara Bergstrand
1974
Kvantum Gränby 1 Bäst på mat!
10458
1:05:56
827
»
Nina Fowler
1986
Trafikverket
10857
1:05:56
829
»
Lina Svedberg
1990
Folktandvården Gottsunda 1
10195
1:05:57
830
»
Lina Westerlund
1995
Uppsala
11149
1:06:00
831
»
Lovisa Höglund
1991
Hemgruppen i Mikaels
10348
1:06:00
832
»
Anna Rosenlund
1961
Galderma FF
11117
1:06:00
833
»
Ingrid Sivard
1986
El Sistema
10151
1:06:02
833
»
Stefanie Nolin
1996
Västerås
11222
1:06:02
835
»
Johanna Pålsson
1989
Af
10013
1:06:04
836
»
Surinthra Mongkhontreerat
1986
GE PD & PC
10264
1:06:04
837
»
Astrid Bergentz
1993
Kosegruppa
10446
1:06:06
838
»
Akoth Makohka-Sandell
1990
Allmänna Sprången Lag 2
10027
1:06:11
839
»
Malin Sjöström Carlberg
1967
LÄIF is life 1
10527
1:06:13
840
»
Neda Mazinanian
1986
GE Piping 2
10280
1:06:13
841
»
Shaima Taha
1986
Toyota Uppsala 8
11187
1:06:15
842
»
Johanna Björk
1990
Blodjagarna
10089
1:06:20
843
»
Hanna Fälting
1998
ICA MAXI Stenhagen
10378
1:06:24
843
»
Chanyanut Nisaret
1980
Jasmin
10405
1:06:24
845
»
Helena Öberg
1982
VAS 5
10911
1:06:31
846
»
Anna Mc Kenna
1975
VAS 5
10910
1:06:31
847
»
Jennifer Drevin
1987
Fem i fara
10180
1:06:31
848
»
Carina Andersson
1962
CIVA 2
10127
1:06:34
849
»
Emma Capandegui
1978
SLUGA
10750
1:06:36
850
»
Maj-Britt Asmelash
1978
-
10973
1:06:37
851
»
Anonymous
Anonymous
11019
1:06:38
852
»
Shirin Talabani
1992
Treklangen 2
10861
1:06:43
853
»
Julia Selander
1994
HipposOnTheRun
10352
1:06:43
854
»
Mariana Bodin
1972
Östhammars kommun 14
10955
1:06:45
855
»
Julia Paixao Jonsson
1980
Uppsala
11108
1:06:46
855
»
Julie Declercq-Abdelaziz
1979
Lag MAXA
10496
1:06:46
857
»
Sofia Petersson
1993
Mäklarhuset1
10586
1:06:51
858
»
Farah Kirmanji
1977
Ögon2
3855
1:06:53
859
»
Helena Hagegård
9999
Östra Ste
14695
1:06:59
860
»
Malin Helles
1995
Coola laget
10131
1:07:10
861
»
Kreetta Jokinen
1970
-
11049
1:07:14
862
»
Angela Dörenberg
1964
BIVA 2
1180
1:07:18
863
»
Sofie Mellwing
1979
uppsala
11082
1:07:24
864
»
Liza Mellwing
1991
uppsala
11081
1:07:24
865
»
Éléna Coulier
1998
TDBlod
10808
1:07:25
866
»
Ratchanok Sirikharin
1986
Uppsala
11124
1:07:29
867
»
Kingkamon Junkunlo
1985
uppsala
11051
1:07:29
868
»
Marie Sohlberg
1958
IToS
10397
1:07:32
869
»
Maria Jönsson
1975
Ettetruppen
10160
1:07:34
870
»
Emilia Eliasson
1997
Myosinerna
10585
1:07:35
871
»
Frida Jakobsson
1993
Fastighetsbyrån Uppsala
11219
1:07:37
872
»
Yuliya Alomerovic
1980
Cherepahi
10122
1:07:39
873
»
Magdalena Götelid
1967
Rågångarna
10725
1:07:46
874
»
Anonymous
Anonymous
10297
1:07:49
875
»
Ann Eberhardsson
1971
Uppsala vatten 7
10888
1:07:49
876
»
Sofie Karman Johansson
1976
Svartbäckens rödaste rosor
10782
1:07:57
877
»
Rebecka Eriksson Stenlund
1997
Uppsala
11010
1:07:57
878
»
Susanne Wiberg
1965
Svartbäckens rödaste rosor
10783
1:07:58
879
»
Erika Lind
1972
Sweco Lag 3
10789
1:07:58
880
»
Christina Nilsson
1984
Frontwalker
10229
1:07:59
881
»
Anita Östling
1967
-
11161
1:08:00
882
»
Josefin Hjelmqvist
1994
Ringmuren 1
11163
1:08:04
883
»
Anna Burkiewicz
1992
HomeMaid 3
10360
1:08:08
884
»
Annica Eriksson
1969
Phadia 250
10637
1:08:15
885
»
Sofia Löwgren
1995
-
11079
1:08:16
886
»
Agnes Gustafsson
1994
Humlegården
10374
1:08:18
887
»
Ulrika Mattsson
1975
Palmen 1
10624
1:08:31
888
»
Nina Wennergren
1966
Lag Ventrikel
10501
1:08:32
889
»
Jaqueline Hermelin
1995
Uppsala
11033
1:08:39
890
»
Sofia Englund
1996
Uppsala
11001
1:08:41
891
»
Therese Englund
1989
IBS´en med ribsen
10376
1:08:42
892
»
Judit Hällgren
9999
Jesus 3
10408
1:08:42
893
»
Anna Persson
1979
Östhammars kommun 16
10957
1:08:44
894
»
Susanne Steffner
1967
Galderma FF
11130
1:08:45
895
»
Anna Bremer
1983
KlinGen3
10431
1:08:48
896
»
Jenny Zetterqvist
1962
Kyrkokansliet 3
10476
1:08:50
897
»
Irma Glas
1993
Coola laget
10130
1:08:54
898
»
Eva Lignell
1960
Coola laget
10132
1:08:55
899
»
Michelle Alm Engvall
1992
Runners without borders
10714
1:09:04
900
»
Towa Darberg
1990
Uppsala
10989
1:09:05
901
»
Therese Bjurlerstam
1992
Uppsala
10976
1:09:05
902
»
Jenna Ramsin Eklund
1993
Bananerna
10059
1:09:09
903
»
Kristina Carlson
1956
-
10985
1:09:13
904
»
Anonymous
Anonymous
11057
1:09:14
905
»
Martina Lundberg
1993
FUTF 5
10237
1:09:18
906
»
Sabina Danielsson
1976
Vattholmaskolan
10913
1:09:19
907
»
Anna Mattsson
1974
GE mig 10
10257
1:09:20
908
»
Sandra Fors Bichsel
1979
Kör bara kör
10483
1:09:21
909
»
Madelene Tennare
1963
UPPSALA
11136
1:09:26
910
»
Bitte Alkell
1964
Team JanE
10829
1:09:26
911
»
Annsofie Lindberg
1969
UES
10871
1:09:29
912
»
Johanna Hellbom
1970
BDO Uppsala lag 2
10067
1:09:31
913
»
Maria Trense
1967
Kyrkokansliet 6
10480
1:09:33
914
»
Inger Johansson
1968
Närvårdsteamet NPF
10606
1:09:43
915
»
Karin Hessling
1974
Sportfastigheter
3226
1:09:45
916
»
Jade De Wettinck
1996
Buggenhout
10992
1:09:55
917
»
Susanne Höglund
1964
Fresenius Kabi 29
10220
1:10:00
918
»
Ingela Berggren
1965
Medborgarskolan Mälardalen 2
10557
1:10:00
919
»
Frida Österdahl
1988
CBB
1317
1:10:25
920
»
Sonja Flygt
1956
2 Folktandvården Gottsunda
10006
1:10:26
921
»
Selin Ozdemir
1991
GE Finance2
10246
1:10:31
922
»
Ninni Gergely
1977
Fresenius Kabi 5
10224
1:10:34
923
»
Sara Morell
1985
Akutmottagningen 2
10022
1:10:43
924
»
Chero Elissi
1969
ICA Nära Stabby
11165
1:10:46
925
»
Connie Jacobsson
1959
RUP #5
10723
1:10:52
926
»
Hanna Thelin
1991
Uppsala
11137
1:11:01
927
»
Vakant Vakant
1920
Östhammars kommun 22
10962
1:11:09
928
»
Malin Karlsson
1991
Lärarförbundet Knivsta 2
10540
1:11:20
929
»
Elin Larsson
1982
Lärarförbundet Knivsta 2
10541
1:11:21
930
»
Sophie Karlsson
1989
Lag Ventrikel
10500
1:11:29
931
»
Daniella Lindblom
1970
Art Clinic 3
1085
1:11:29
932
»
Annika Høeg
1997
Uppsala Språkvetarsällskap
11042
1:11:33
933
»
Oona Oikarinen
9999
Kosegruppa
2160
1:11:45
934
»
Lisa Skiöld
1975
Vänsterpartiet Uppsala
11125
1:11:49
935
»
Anna-Lisa Parlapiano
1990
Pulmonalis
10655
1:11:58
936
»
Sara Hedman
1996
-
11028
1:11:59
937
»
Turid Kristiansen
1954
RC2019 1
10679
1:12:00
938
»
Helena Lindqvist
1998
Västerås
11073
1:12:01
939
»
Kathy Charkhkar
1964
Springa i CAP
10769
1:12:07
940
»
Lina Widenmo
1980
Region Uppsala 1
11178
1:12:09
941
»
Julia Josefsson
1994
Team Fika
10822
1:12:25
942
»
Disa Falk
2004
Falcon Five
10165
1:12:26
943
»
Ann-Marie Falk
1975
Falcon Five
10164
1:12:27
944
»
Anonymous
Anonymous
10581
1:12:30
945
»
Anonymous
Anonymous
10579
1:12:31
946
»
Johanna Vilmusenaho
1967
-
11249
1:12:35
947
»
Ann-Sofie Stefors Perlinger
1977
SBE Uppsala
10734
1:12:47
948
»
Jessica Eriksson
1988
Raketerna från Alunda
10668
1:13:07
949
»
Berit Schütz
1971
Uppsala
11121
1:13:08
950
»
Kristin Ayoola Gustafsson
1980
Akademiska Sjukhuset
10974
1:13:15
951
»
Nicha Ahlgren
1984
Jasmin
10404
1:13:28
952
»
Tilda Sankar
1994
Malin 30 år, fast and fabulous
10552
1:13:37
953
»
Line Johansson
1990
Aorta
10040
1:13:45
954
»
Ferasat Torakai
1976
Lag Ileum
10494
1:13:53
955
»
Hedvig Sundstedt
2001
Rasbo IK Orientering 2
10677
1:13:55
956
»
Bokan Ncumbe
1986
Östra Ste
10967
1:14:00
957
»
Emelie Nordkvist
1990
IF+AS 2
10382
1:14:09
958
»
Monica Svenfors
1977
The Selekted Five
10848
1:14:14
959
»
Susanna Hjorth
1973
Löpande intäkter
10544
1:14:18
960
»
Katrin Jansson
1971
Taxi Norra Uppland Lag 2
10807
1:14:31
961
»
Christina Åresten Holm
1968
Humle
10373
1:14:33
962
»
Elinor Olsson
1996
Uppsala
11105
1:14:41
963
»
Elise Andersson
1997
Fresenius Kabi 1
10203
1:14:44
964
»
Stina Göransson
1966
Team JanE
10830
1:14:55
965
»
Anna-karin Backelin
1974
Ringmuren 1
11162
1:15:16
966
»
Linn Löfgren Vretare
1989
Pandorna
10625
1:15:30
967
»
Nebiat Tzeghe Tzeghe
1956
Springa i CAP
10770
1:15:42
968
»
Emelie Boman
1991
Uppsala
10979
1:15:43
969
»
Sandra Ander
1988
Gränbystadens Vårdcentral
10324
1:16:05
970
»
Zeynep Kurt
1992
MolEvo
2592
1:16:07
971
»
Arife Baysal
9999
Svensk Dos 1
10794
1:16:32
972
»
Annica Wilde
1973
Uppsala
11153
1:17:09
973
»
Sara Viksten
1990
Gränbystadens Vårdcentral
10326
1:17:12
974
»
Damire Rojas Tito
1987
Blod, svett och fartdårar
10086
1:17:16
975
»
Rebecka Kronstrand
1993
Bananerna
10057
1:17:21
976
»
Beata Filipek-Gorniok
1983
Rudbeck Progenitors
10696
1:17:31
977
»
Mari Näsman
1960
ULK
11101
1:18:12
978
»
Julia Wahl
1992
Pulmonalis
10656
1:18:54
979
»
Ingrid Ivarsson
1960
Vattholma pastorat
10912
1:19:00
980
»
Jhuvy Serdan Mercurio
1987
Uppsala
11122
1:19:23
981
»
Sandra Hillbrand
1993
Quizequator
10665
1:19:32
982
»
Elanor Bertilsson
1995
Team Fika
10821
1:19:34
983
»
Kristina Öberg
1971
Syncentralen
10803
1:20:01
984
»
Madeleine Olofsson T
1966
Östhammars kommun 1
10953
1:20:04
985
»
Malou Doverdalen
1984
-
11220
1:20:09
986
»
Emelie Hammar
1995
UPPSALA
11027
1:20:17
987
»
Felek Doyu
1980
Folktandvården Vretgränd/Stationen
10196
1:20:28
988
»
Maria Lindström
1975
Folktandvården Vretgränd
11074
1:20:28
989
»
Lisa Fernius
1976
Ramboll Sweden 2
10672
1:20:29
990
»
Anonymous
Anonymous
10580
1:20:53
991
»
Maria Lekander
1992
Fresenius Kabi 15
10209
1:21:10
992
»
Erika Winberg
1960
Hjärtskärarna
10354
1:21:13
993
»
Darija Vukman
1985
Telia 2
10841
1:21:30
994
»
Margareta Mörck
1953
Uppsala
11218
1:21:54
995
»
Ebba Älvgren
1992
Quizequator
10666
1:21:56
996
»
Linda Kjellin
9999
Svensk Dos 1
10795
1:22:19
997
»
Sadi Pages
1992
Internationella Engelska Skolan 3
10394
1:22:21
998
»
Åsa Mackenzie
1971
vitlök?
10927
1:22:58
999
»
Maria Karlsson
1993
Älgkliv
10947
1:23:12
1000
»
Leila Ghorbani
1978
BB-laget 1
10061
1:23:29
Page:
<
1
2
3
4
5
>