Svenska
English
Français
Suomi
Contact information Racetimer
Results from Blodomloppet Karlskrona 2019
Results
Damer 10 km
Displaying results
1 - 250
of
266
in total
Page:
<
1
2
>
Pl.
Name
YOB
Club/City/Country
#
Net
1
»
Sandra Södergren
1989
Runacademy Lag 3
1185
39:59
2
»
Tilde Jensen
1987
Ryssbergets IK
40664
40:08
3
»
Jannike Ottosson
1982
Klinisk kemi lag 1
1128
42:54
4
»
Elin Lindström
1996
Skutans pedagoger
1194
43:41
5
»
Maja Andersson
1993
Arbetsterapeuter på språng!
1023
43:54
6
»
Anna Persson
1990
Under 45 om man heter Anna
1247
44:04
7
»
Emma Nilsson
1996
CIMON Enterprise AB
40698
44:41
8
»
Carina Turesson
1979
Lernia United
1139
45:13
9
»
Heidi Hafvervik
1982
Team Blekinge 9
1218
45:19
10
»
Sara Valhgren
1992
Vitsippa
3893
45:25
11
»
Anna Gustafsson
1994
När blir det picknick?
1160
46:13
12
»
Caroline Ekros
1991
Neonatal 3
1156
46:24
13
»
Erik Drake
1988
-
40653
46:48
14
»
Anna Zobal
1977
TEAM OPB
1227
47:27
15
»
Julia Ekfelt
1985
TEAM OPB
1226
47:36
16
»
Pernille Würtz
1971
Team Blekinge 8
1215
47:37
17
»
Sara Nilsson
1985
Ronneby Rehab
1180
47:38
18
»
Hanna Svahn
1987
Quicksticks
1174
48:02
19
»
Marie Svennerud
1973
Blåklocka
1038
48:27
20
»
Sabina Berntsson
1991
Länsstyrelsen Blekinge
40649
48:50
21
»
Kolan Nordbeck
1988
Femur
1086
48:50
22
»
Anna-Karin Smolka
1974
-
40686
48:56
23
»
Karin Göransson
1987
Hjärtat
1101
49:10
24
»
Josefine Johnsson
1984
Arbetsterapeuter på språng!
1024
49:14
25
»
Josefine Bengtsson
1989
Bland vättar och djurvårdartroll
1036
49:19
26
»
Anna Niemann
1983
Sjukgymnastiken 1
1189
49:23
27
»
Ida Bergström
1982
HR
1110
49:26
28
»
Tomas Olsson
1982
Kompassen 2 R-by
51156
49:33
29
»
Linda Gralvik
1973
Solgasellerna från Affärsverken Lag 2
1199
49:45
30
»
Lisa Folino
1990
Projektbyggaren
1169
49:48
31
»
Linn Johannesson
1987
Lagett
1137
49:59
32
»
Anna Fröborg
1992
ÖNH kliniken
40657
50:03
33
»
Sandra Petersson
1986
TeamEtt
1235
50:07
34
»
Lovisa Nilsson
1997
Fehrms
1085
50:22
35
»
Linda Synnerbjörk
1973
Hjärtat
1103
50:31
36
»
Gabriella Mathisson
1971
Bättre Tillsammans
1054
50:36
37
»
Helena Ottosson
1982
HR
1111
50:37
38
»
Sofia Levenstam
1985
Apotek Hjärtat Blekinge
1020
50:37
39
»
Synnöve Brorsson
1976
Salsjögänget10 km-2
1187
50:47
40
»
Emelie Breidemar
1986
-
40652
50:49
41
»
Anna Salleke
1986
AVD 61 lag 2
1030
51:15
42
»
Victoria Axelsson
1999
Saltkråkorna
1188
51:18
43
»
Carola Jonsson
1977
Carolas lag
1060
51:31
44
»
Daisy Kosutyak
1997
Gustafssons
1099
51:39
45
»
Sofie Lindqvist
1987
Ronneby Rehab
1179
51:43
46
»
Karin Tränk
1986
Peab
40695
51:55
47
»
Emma Nilsson
1986
Nättraby Hasslö Församling
1162
52:01
48
»
Monica Nilsson
1960
Integrationscentrum
1090
52:10
49
»
Mikaela Andersson
1985
HMC 2
1107
52:20
50
»
Anna Magnusson
1977
Sweco Run
1207
52:27
51
»
Hanna Samils
1996
Neonatal 3
1157
52:28
52
»
Emma Jönsson
1978
Fischer 1
1088
52:32
53
»
Lovisa Grandinsson
1996
Grandinssons
1096
52:39
54
»
Katrine Hultqvist
1976
Kallinge vårdcentral
40662
52:48
55
»
Annika Emander
1980
Team MJAUK
1224
52:51
56
»
Frida Knutsson
1992
Solgasellerna från Affärsverken Lag 1
1198
52:52
57
»
Jenni Aronsson
1971
OnePartnerGroup
40647
52:53
58
»
Johanna Elofsson
1977
Humerus
1113
52:53
59
»
Ingela Ebenhart
1978
VA-lag 1
1250
52:57
60
»
Åsa Abrahamsson
1975
Ronneby Rehab
1177
53:00
61
»
Ann Henriksson
1973
Team Springa för livet
1228
53:00
62
»
Johanna Sonten
1975
Top Level
1242
53:10
63
»
Åsa Norrby
1969
Region Blekinge
40675
53:13
64
»
Ida Bergstrand
1971
Bode1
1041
53:14
65
»
Nina Szlapak
1977
KARLSKRONA
40692
53:36
66
»
Kristina Nyman
1995
3 HkpSkv Lag 1
1007
53:36
67
»
Jeanette Andersson
1968
Central elevhälsa 2
1063
53:39
68
»
Anna Pfeifer
1974
Avvecklingskonsulterna
1032
53:43
69
»
Matilda Edvardsson
1993
EY Team 2
1083
53:45
70
»
Helene Halling
1969
Region Blekinge
40661
53:53
71
»
Helena Eriksson
1973
Skutans pedagoger
1192
53:54
72
»
Karoline Skårstedt
1980
Runacademy Lag 1
1184
54:01
73
»
Nellie Persson
1996
Länsförsäkringar Fastighetsförmedling
1205
54:02
74
»
Astrid Nyblom
2002
Karlskrona simsällskap
40676
54:02
75
»
Hanna Wiberg
1999
3 HkpSkv Lag 1
1008
54:04
76
»
Eleolore Ardin
1986
-
40704
54:11
77
»
Frida Granqvist
1984
Kirurg/urologmottagning Karlskrona
40659
54:27
78
»
Emma Olsson
1993
HMS Vinga
1182
54:33
79
»
Sophie Hallstedt
1969
BTH TISU
1051
54:42
80
»
Sofia Fagerberg
1981
Team Blekinge 9
1217
54:43
81
»
Anna-Lotta Wolgast
1971
Salsjögänget10 km-1
1186
54:46
82
»
Helena Strömberg
1980
Region Blekinge
40688
54:49
83
»
ChloePing Li
1986
Team Blekinge 2
1212
54:52
84
»
Linda Algerstedt
1983
Fischer 1
1087
54:55
85
»
Johanna Malmros
1983
Korparna number one
1131
54:58
86
»
Erika Claesson Andersson
1994
Sviktväktarna
1210
55:01
87
»
Katarina Ohlsson
1968
Bode1
1042
55:02
88
»
Helena Mathisson
1980
-
40671
55:21
89
»
Helen Magnusson
1969
Nättraby VC
1163
55:43
90
»
Sandra Åkesson
1981
Barnplanet, löparna
1034
55:52
91
»
Anonymous
Anonymous
1222
56:00
92
»
Cecilia Fagerström
1973
Higeli
1100
56:05
93
»
Charlotta Persberg
1990
MECCI
1152
56:13
94
»
Annie Frid
2001
Bökman - Frid
1056
56:17
95
»
Carolina Persson
1984
AMA-Vägledningscentrum 2
1018
56:22
96
»
Nina Kristoffersson
1992
Akuta 1
1013
56:26
97
»
Cecilia Steneld Pripp
1966
Blåsippa
1040
56:28
98
»
Josefine Linzie
1993
Ortopeden 3
1168
56:30
99
»
Carola Strenius
1973
Kalllinge vårdcentral
1122
56:31
100
»
Emelie Skotten
1986
Blåsippa
1039
56:36
101
»
Klara Sanqvist
1992
God mat
1094
56:37
102
»
Berit Eriksson
1958
Hjärtkramarna 1
1104
56:42
103
»
Karla Hentzel
1987
Team Blekinge 8
1213
56:42
104
»
Karin Persson
1977
Spandelstorpskolan 1
1203
56:45
105
»
Anonymous
Anonymous
1223
56:47
106
»
Lina Lhony
1992
God mat
1093
56:50
107
»
Johanna Juliusson
1975
Skutans pedagoger
1193
56:52
108
»
Linda Temler
1984
Temler Finans
40694
56:56
109
»
Linn Olsson
1990
-
40679
57:10
110
»
Anna Paulsen
1994
SUPERNOVA
1206
57:11
111
»
Gerda-Louise Danfelter Kling
1996
The pinks
1238
57:13
112
»
Patricia Wernersson
1970
Akuta 1
1014
57:15
113
»
Maria Törnkvist
1975
centraloperation 2
1066
57:15
114
»
Anna Löhnert
1986
Dacketjejerna
1069
57:20
115
»
Helena Mattsson
1980
Solgasellerna från Affärsverken Lag 3
1201
57:34
116
»
Catrin Karlsson
1978
Kök & Restaurang Karlskrona 2
1132
57:35
117
»
Rebecka Jureen
1990
Ortopeden 2
1167
57:36
118
»
Martina Pettersson
1972
Wämögänget
40641
57:38
119
»
Hilda Luckman
2000
Luckmans
1145
57:44
120
»
Emelia Ketzenius
1974
Länsgemensam psyk
1147
57:44
121
»
Anna-Karin Larsson
1984
Under 45 om man heter Anna
1246
57:57
122
»
Catrin Knutson
1969
Karlskrona
40670
57:58
123
»
Kajsa Thilander
1992
Här för fika
1116
57:59
124
»
Ulrika Andersson
1978
Solgasellerna från Affärsverken Lag 3
1200
58:12
125
»
Jessica Norlin
1976
Släkten
1195
58:18
126
»
Anna Karlsson
1991
Arbetsförmedlingen kundtjänst
1022
58:18
127
»
Agnes Jensen-Carlén
1964
B-positive
1044
58:24
128
»
Lena Sandgren
1963
Särskolan 2
1055
58:24
129
»
Annie Lind
1987
Korparna number one
1130
58:27
130
»
Emma Möller
1991
Westrups
40637
58:34
131
»
Charlotte Odell
1994
Tikarna2
1240
58:34
132
»
Ewa Andersson
1972
BTH Hälsa 2
1046
58:35
133
»
Malin Grimskär
1971
Upphandlarna 1
1248
58:36
134
»
Lisa Söderbom
1982
IK Flås
1119
58:38
135
»
Linda Winkler
1975
Björnligan
1035
58:39
136
»
Evalotta Johansson
1972
Region Blekinge
1204
58:43
137
»
Ulrika Torby
1964
girl power
1092
58:44
138
»
Giulia Wally Scurati
1992
BTH Gott och Blandat 3
1045
58:48
139
»
Hanna Olsson
1999
Densfelts
1072
58:49
140
»
Krisanti Johansson
1968
Team Blekinge 9
1219
58:49
141
»
Louise Sanden
1965
#Familyfirst
1003
59:00
142
»
Emma Alderlöf-Pedersen
1976
Let's go 1
1140
59:10
142
»
Marie Jonasson
1976
AVD 61 lag 1
1029
59:10
144
»
Anne-Lie Alfiero
1970
af C sprinters
1012
59:16
145
»
Margaret Håkansson
1975
-
40663
59:19
146
»
Jessica Masmanidou
1973
The good ones
1237
59:39
147
»
Anne-Lie Ringbult
1981
3.sjö stab lag 3
1010
59:44
148
»
Linn Sundkvist
1987
Care competence och HR bolaget
1059
59:44
149
»
Anna Johnsson
1985
EY Team 1
1082
59:53
150
»
Hanna Olsson
1982
Lag 2
1134
59:56
151
»
Ella Sibbmark
1999
Densfelts
1073
1:00:04
152
»
Stephanie Perslöv
1973
Miljö- och Samhällsbyggnadsförvaltningen
1154
1:00:05
153
»
Ida Trygg
1999
Nordgrens
1159
1:00:06
154
»
Elin Almroth
1999
-
40644
1:00:08
155
»
Anette Gustavsson
1972
Fjärilen
1089
1:00:11
156
»
Jennie Svensson
1980
Team Springa för livet
1230
1:00:13
157
»
Frida Karlsson
1995
Ronneby Rehab
1178
1:00:29
158
»
Theva Nilsson
1983
-
21886
1:00:29
159
»
Ida Maran
1997
Englunds
1081
1:00:30
160
»
Ida Nielsen
1999
Grandinssons
1097
1:00:32
161
»
Julia Lindgren
1994
Miljö- och Samhällsbyggnadsförvaltningen
1153
1:00:32
162
»
Thina Andersson
1979
HMC 1
1106
1:00:32
163
»
Anonymous
Anonymous
1171
1:00:45
164
»
Charlotte Lindgren
1967
Miljödata lag 2
1155
1:00:49
165
»
Charlotte Silander
1973
KA2
40683
1:00:50
166
»
Anna Viktorsson
1976
Lyckeby Vårdcentral 1
1146
1:01:02
167
»
Julie Mostert
1971
Lantmäteriet Karlskrona 3
1138
1:01:03
168
»
Sofie Kvist
1978
Hjärtat
1102
1:01:17
169
»
Gustav Blomquist
1996
Försvaret
4
1:01:43
170
»
Linda Åkesson
1988
CIMON Enterprise AB
40699
1:01:43
171
»
Lovisa Pärmelöv
1982
Apotek Hjärtat Blekinge
1021
1:01:46
172
»
Louise Gottfridsson
1981
Jändelskolan
1120
1:01:49
173
»
Teresia Dahlgren
1979
#Familyfirst
1001
1:01:52
174
»
Viola Fredriksson
2000
Team Nils
1225
1:01:59
175
»
Malva von Schenck
1998
-
40697
1:02:05
176
»
Anette Magnusson
1963
Särskolan 1
40656
1:02:11
177
»
Annika Kroon
1965
LIV I LUCKAN
1144
1:02:17
178
»
Ewelina Gylling
1990
-
40660
1:02:34
179
»
Marianne Karlsson
1961
LIV I LUCKAN
1143
1:02:42
180
»
Maria Wallin Johansson
1991
Här för fika
1117
1:02:46
181
»
Helen Pettersson
1960
Gasellerna
1091
1:02:50
182
»
Evelina Nord
1991
Dessans lag
1074
1:02:53
183
»
Susanne Svensson Lennartsson
1988
Barnplanet, löparna
1033
1:02:53
184
»
Evelina Svensson
2001
Younger and older
40643
1:02:53
185
»
Anonymous
Anonymous
1076
1:02:59
186
»
Hanna Åkesson
1977
Ambulansen 1
1019
1:03:05
187
»
Linda Sjöström
2002
-
40684
1:03:16
188
»
Lina Westlund
1977
Gullabo
1181
1:03:23
189
»
Agnes Gyurik
1967
Ekeryd med vänner
1079
1:03:25
190
»
Maria Toverland
1982
Ebb Medical AB
1078
1:03:26
191
»
Elin Melkersson
1985
MECCI
1151
1:03:28
192
»
Marie Karlsson
1968
Hälsospåret
1115
1:03:44
193
»
Malin Nordgren Hansson
1977
De laglösa 2
1071
1:03:49
194
»
Michaela Linge
1968
Sjöstridsskolans stab 1
1190
1:03:51
195
»
Sara Svensson
1983
Region Blekinge
40691
1:03:55
196
»
Vilma Bergman
1999
Klockarebacken 2
1129
1:04:05
197
»
Marjaana Tienaho
1980
När blir det picknick?
1161
1:04:06
198
»
Kerstin Nordbeck
1984
Radius
1175
1:04:09
199
»
Annika Martinsson
1970
Top Level
1241
1:04:10
200
»
Isabella Gärds
1994
1.ubåtsflottiljen 2
1006
1:04:11
201
»
Therés Emilsson
1982
Bastasjö Förskola
40654
1:04:11
202
»
Catarina Lindblom
1956
VA-lag 2
40636
1:04:27
203
»
Lisa Strand
1973
Kalllinge vårdcentral
1121
1:04:42
204
»
Emma Svensson
1981
Karlshamn-
40689
1:04:48
205
»
Mia Boström
1973
-
40651
1:04:54
206
»
Ebba Lundgren
1992
Lag 1
1133
1:05:00
207
»
Carina Brännmark
1962
Central elevhälsa 2
1064
1:05:03
208
»
Tove Nelson
1976
-
40674
1:05:20
209
»
Linda Paradis
1978
X-ray 1
40642
1:05:25
210
»
Jenny Karlsson
1977
Carolas lag
1061
1:05:26
211
»
Ulrika Harris
1975
Kapuma
1123
1:05:43
212
»
Ida Johansson
1983
MECCI
1150
1:05:43
213
»
Marie Edvardsson
1962
Team Ekonomi
1221
1:05:49
214
»
Hanna Wyöni
1984
Humerus
1114
1:05:51
215
»
Charlotta Kihlbert
1964
Team Blekinge 9
1220
1:05:58
216
»
Märta Haraldsson
1988
TeamEtt
1234
1:05:59
217
»
Hanna Olin Petersson
1984
-
40677
1:06:17
218
»
Kristina Berlin
1972
VA-lag 1
1249
1:06:17
219
»
Helena Andersson
1981
Kreativum
40645
1:06:22
220
»
Ida Josefsson
1986
Care competence och HR bolaget
1058
1:06:28
220
»
Djellona Bugujevci
1993
Care competence och HR bolaget
1057
1:06:28
222
»
Åsa Willander
1962
Bode1
1043
1:06:32
223
»
Anja Bengtsson
1979
-
40648
1:06:37
224
»
Elisabeth Stigsson
1965
Team Vieryd
1233
1:06:37
225
»
Malin Rosvall Gustafsson
1977
ATS Lag 1
1028
1:06:47
226
»
Caroline Carlsson
1984
ATS Lag 1
1026
1:06:47
227
»
Jessica Petersson
1979
ATS Lag 1
1027
1:06:47
228
»
Micaela Carlsson
1996
-
40703
1:06:49
229
»
Helen Johnsson
1969
-
40667
1:06:49
230
»
Nathalie Ivarsson
1993
Sviktväktarna
1211
1:06:50
231
»
Linda Söderlundh
1974
Karlskrona kommun
40693
1:06:53
232
»
Carina Olsson
1964
-
40678
1:07:07
233
»
Jessika Robertsson
1994
HR
1112
1:07:50
234
»
Jenny Svensson
1974
BTH Hälsa 3
1050
1:07:58
235
»
Ann-Helén Olausson
1966
#Teamrebell
1004
1:08:02
236
»
Eva Nordin
1961
Runacademy Lag 1
1183
1:08:13
237
»
Anna Axén
1984
BTH Hälsa 3
1048
1:08:23
238
»
Amanda Mattsson
1994
-
40673
1:08:34
239
»
Ingelöv Andersson
1964
-Rödeby
40646
1:08:45
240
»
Charlotta Gomilsek
1978
Spandelstorpskolan 1
1202
1:09:09
241
»
Ing-Marie Fridolfsson
1963
Dackegänget
1067
1:09:10
242
»
Lisa Karlsson
1964
Lag Sjöarp 2
1136
1:09:30
243
»
Rebecca Hasselberg
1993
Tikarna
1239
1:09:32
244
»
Biljana Obrovoc
1973
Avvecklingskonsulterna
1031
1:10:06
245
»
Ulrika Mattisson
1969
-
40672
1:10:57
246
»
Pia Gerwins
1964
Vuxenutbildningen Karlskrona kommun
40658
1:11:12
247
»
Cajsa Malmberg
1998
Svenssons
1208
1:11:56
248
»
Erica Malmberg
1998
Lindbergs
1142
1:11:56
249
»
Julia Andersson
2007
BTH Hälsa 3
1047
1:11:59
250
»
Silke Meyer
1974
Länsgemensam psyk
1148
1:12:46
Page:
<
1
2
>